Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Czy czujecie sie napietnowani,szykanowani,opluwani itp.,gloszac wasza religie(dobra nowine)? Prosze o odpowiedz jesli to mozliwie Oczywiście ze NIE:) To że ktoś się naśmiewa z tego co mówię absolutnie mnie nie obraża, jak się czuję tak jak sama chcę. Kamelia ludzie uwielbiają gadać o Bogu im mniej go w zyciu tym wiecej się o nim mówi, dlatego jestem za tym by zostawić gadanie o nim, bo jego nie obchodzi ani w co wierzymy ani co robimy. Ale to najczęściej poruszany temat obok seksu i polityki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - a nie słyszałaś o ateistach, którzy poświęcili swoje życie by ratować innych? Sam fakt życia to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo do Zeusa:) Pamiętacie historyjkę o dwóch Żydach stających pod ścianą przed rozstrzelaniem? Podchodzi oficer z plutonu egzekucyjnego do jednego z nich i pyta czy chce zapalić papierosa - wsadź sobie w d... swego papierosa pi...morderco! A drugi: - na Boga co Ty wyprawiasz narobimy sobie tylko kłopotów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno pytanie,Kameli,powiedz mi jesli naleze do sety SJ,a rowniez tak jak ty czuje ducha sw.,czuje ze Bog jest ze mna i czuje wszystko to co ty czujesz(przynajmniej prawie),to powiedz jak to jest ,ze moj Bog daje mi swatlo,daje mi sile i daje mi dowod,na to ze ide dobra droga? czy nie masz ZADNYCH, ABSOLUTNIE ŻADNYCH wątpliwości??? czy duch św. wskazuje ci ze TYLKO ta Organizacja ma rację? czy nie zauważyłaś ani jednej sprzecznosci ich działań z pismem? ani jednych? czy zadałaś sobie trud aby spojrzeć na nich choć odrobinę krytycznie i ocenić to wszystko \"jakby z boku\", czy widzisz jakieś wady? czy widzisz tylko światło i \"dobre owoce\"? czy nie nasuwająci siężadne pytania? czy ich pomyłki nic dla ciebie nie znaczą? czy to ze mają \"własny przekład bibli\", widziałam sama więc nie zaprzeczaj... czy spotkałaś innych chrzescijan...( nie myślę o katolikach, innych niż katolicy) czy to co tu przeczytałaś na tym forum nie rodzi dosłownie żadnych pytań w zwiazku z organizacją? czy czytając trochę o Organizacji, o jej przeszłości, o jej \"założycielach\" nie rodzą ci sięwątpliwości ...tak oczywiste dla niektórych.... to nie atak, to pytania które pozwolą ci ocenićpewne sprawy. Kiedy ja \"zerwałam z katolicyzmem\" musiałam mieć jasno i rzeczowo postawione argumenty sama przed sobią...a potem już wiedziałm gdzie moje miejsce, gdzie uczniowie Chrystusa, gdzie owoce ich nie robaczywe, ale Boże i prawdziwe, i nie miałam żadnych wątpliwości, żadnych pytań....tylko pewnosć i szczęście.... sama sobie odpowiedz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czy nie masz ZADNYCH, ABSOLUTNIE ŻADNYCH wątpliwości??? czy duch św. wskazuje ci ze TYLKO ta Organizacja ma rację? \" A Ty Kamelio? Czy tylko ten Bóg ma racę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i czuje wszystko to co ty czujesz(przynajmniej prawie).... wnioskuję ze to prawie...to wątpliwosć która leży gdzieś na dnie twojego serca. powiedz o tym Bogu...o tej małej nawet najmniejszej wątpliwości....i jeżeli ją masz to szukaj Go całym swoim sercem, a On cię kocha i moze dać ci tą pewność i bezgraniczne szczęcie tylko w Nim:):):) Niech Bóg będzie z Tobą, ja będę się o ciebie modlić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio a gdyby Dream nie życzyłby sobie modlitw? :) najlepiej na cały ekran i nie pisać na kafe w takcie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer oni nie błagali o litość, oni się modlili i wołali do Boga. Boga z którego kpili i szydzili. A potem ...szukali Jego ratunku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj spokój Kamelia, qrcze ja się nie spotakałam z nikim kto drwi i szydzi z Boga:) Co ty opowiadasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś wam powiem.
nie wiem czy jestem katoliczką.... raczej nie.... nie spowiadam się, nie chodzę na msze... bo nie odczuwam takiej potrzeby.... nie wierzę, że seks przed ślubem to grzech i że po użyciu pigułki anty trafię do piekła.... ale w Boga wierzę.... często się modlę..... tyle że moim zdaniem Bóg jest jeden dla wszystkich.... a religie wymyslili ludzie.... nie wazne czy Boga nazwiamy Allachem, Jezusem czy Buddą.... to jest jedno i to samo jak dla mnie.... religie to tylko różnice kulturowe..... pomoc w drodze do Boga.... z której można skorzystać ale wcale nie trzeba, to kwestia indywidualna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio skoro tak jest,to pewnie was wzmacnia,bo tak ma byc,prawda? Wieci SJ to wzmacnia,bo to chyba nas laczy,ze wierzymy w jednego i tego samego Zbawiciela.Reszta dla mnie jest nie wazna,wazne ze kazdy z nas uwierzyl ze Jezus jest Mesjaszem.No i uczynki,ale kazdy czyni tak,by isc w zgodzie ze swoimi przekonaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio,oczywiscie ,ze mam watpliwosci,zawsze beda,bo kazdy je ma,chocby sie zapieral,ze tak nie jest.Gdybysmy ich nie mieli bylibysmy doskonali.Bo zawsze czlowiek mysli czy moglby zrobic cos jeszcze,czy to co robi wystarczy Bogu.To sa moje watpliwosci. Napisalam slowo\"prawie\",bo nie wiedzialam czy masz dary jezykow itp.,jesli bys je miala to ja ich nie mam stad to prawie. Wiesz dlaczego mnie przekonuje religia SJ? Bo oni jedyni wzywaja Imienia Jehowy,a juz w starymtestamencie pisalo,w proroctach,ze" beda nazwani od jego imienia" Jesli by byli nazwaniod imienia Jezusa,lub powolywali sie tylko i wylacznie na to imie,to wybacz ale z tlumu by sie nie wyrozniali,bo tyle kosciolow w ktorych uzywa sie imienia Chrystusa. Bo zauwazcie,kazdy chce miec monopol na prawde,kazdy uwaza ze jego kosciol spelnia wszelkie przeslanki by byc tym jedynym i prawdziwym. Jaki grzech jest sie modlic do Jahwe za posrednictwem Jezusa? Czy Jezus gdzies zabronil uzywania imienia jego Ojca? Czy przyszedl wlasnie o nim swiadczyc na ta ziemie? Jaki grzech spowiadac sie z grzechow bezposrednio przed Bogiem,a nie kaplanami,ktorzy sa tak samo grzeszni,a maja niby prawo do odpuszczenia grzechow?Czy to nie Jezus mial byc jedynym posrednikiem miedzy mna a Jahwe?A jak Jezus ma byc posrednikiem,jesli jest uwazany za tego samego Boga,to gdzie tu posrednictwo skoro to Sam On? i wiele wiele innych mam watpliwosci dlaczegoz,wszystko inne ale nie sj? Kamelio,co do twojego kosciola mialabym tymbarziej watpliwosci bo nie wierze w Trojce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bo zauwazcie,kazdy chce miec monopol na prawde,kazdy uwaza ze jego kosciol spelnia wszelkie przeslanki by byc tym jedynym i prawdziwym.\" Niestety. I może tylko dlatego kościoły mijają się z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli juzoddasz swoje zycie w rece Boze i kroczysz za Zbawicielem to ważne jest ..z jakiej studni czerpiesz wodę...ważne abyś piła z czystego źródła... jeżeli masz choćby najmniejsze wątpliwosci...nie pij ze skażonego źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio,oczywiscie ,ze mam watpliwosci,zawsze beda,bo kazdy je ma,chocby sie zapieral,ze tak nie jest to dlaczego ja ich nie mam? i nie piszę w zaparte....ja ich nie mam poprostu...mam \"pokój który przewyższa wszelki rozum\", pokój którego świat nie zna. ten pokój mają ci którzy idą za Bogiem, patrzą na Niego, bo On jest z NImi jezeli masz co do Organizacji wątpliwości ...to nie pij ze skażonego źródła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest Jeden Bóg!!!!! Bóg Jahwe Ojciec i Syn to Jedno. to jakby cechy charakteru JEDNEJ osoby. Nie ma 3 bogów. Żle ci to przedstawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Starym Testamencie Jahwe, ....Jezus jest 100% wypełnieniem Jahwe, Jezus to Jahwe. Pisałam już o tym wczoraj (poczytaj link, ja wiem ze mozesz mieć opory ale przyjrzyj sieę temu krytycznie).Jezus to cały Jahwe ze starego testamentu. Bo to On sam. Nie chcę powtarzać sie z wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×