Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Co widział Ezechiel? „Budujesz na wodach swoje górne komnaty; Czynisz obłoki rydwanem swoim, Suniesz na skrzydłach wiatru. Czynisz wiatry posłańcami swymi, do niego, oddychającego, płonie ogień” (Ps. 104, 3-4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie. Nie uczyłeś się? :P wszystko we wszystkie strony emituje energię, energia ta krzyżuje się z wszystkimi innymi i powstaje skomplikowany twór, to właśnie jest własnie macierz, to psycholodzy zwą zbiorową świadomością. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio,co do Slowa Bozego watpliwosci ,zadnych nie mam,absolutnych,wszystko jest dla mnie jasne,jasniejsze niz slonce. Mam jednak watpliwoscico do ludzi,do wszystkich kosciolow i organizacji ziemskich,poniewaz kazda uwaza ze najlepiej rozumie PismoSw.,a jednak tyle wsrod ludzi sprzecznosci i wsrod kosciolow. Napisalam tobie dlaczego wybralam SJ. Wiesz myslalam nad tym co pisalas o SJ,rozumiem,ze masz watpliwosci co do tej Organizacji,ale czy do innych nie masz? Czy wg ciebie KK naucza i interpretuje lepiej pismo sw niz SJ? Bo z tego co zauwazylam wiecej laczy twoje wyznanie wlasnie ze SJ,niz KK. Jezus mawial,ze z czegos dobrego nie moze powstac zlo(demon demona nie wypedza),wiec jak SJ ktorzy czynia naprawde tyle dobrego dla Boga,moga byc zli,a skoro falszywymi prorokami(wg ciebie),to dlaczego Bog im blogoslawi? Oni sie odcieli na ile mogli od zla(w kazdym tego slowa znaczeniu)mimo,ze i tak sa rowniez na nie narazani,jednak,robia wszystko o czym mowil Jezus. Z tym przepowiadaniem dni konca,owszem byly takie sytuacje,ale czy za bledy kilku osob musza juz byc przekresleni? Zobacz jak duza wage przyjmuja co do gloszenia ewangeli,kto wie czy nawet nie najweiksza z posrod chrzescijan? Bo zauwaz u mnie w domu nigdy nie bylo zadnego ewangelisty,oprocz sj. Co do armagedonu,to oni dokladnie tak jak twoja religiato przedstawia ,glosza.Z tym ze oprocz nieba(i tych ktorzy do niego pujda(ci ktorzy maja takie powolanie))bedzie i raj ziemski. nie wierza w Trojce,a tylko Jehowe i Jezusa. Nie czcza Marii. Nie czcza krzyza. Moje watpliwosciniesa inne niz wielu innych wierzacych. Ale nigdy nie zwatpie w istote Jehowy i Jego umilowanego Syna Jezusa Chrystusa,obojetne na jakie mialabym pokusy byc wystawiania,w Nich nigdy nie zwatpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze mam pytanie,jaki ewentualny grzech mialby byc w tym,ze uznaje sie Jezusa Chrystusa jako naszego Pana i w jednosci ze swym Ojcem,a nie za samego Ojca? Jaki w tym grzech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Ja również nie mam zadnych wątpliwości co do mojego wyznania, czasem zastanawiam sie tylko nad własnym zyciem, a wąłsciwie nie czasem codziennie to robię, bede bronic swoich przekonan zawsze i wszedzie, Bóg ma na imię Jehowa Jego syn to Jezus, bez zadnych dziwnych spraw jaką jest trójca. Bez krzyza który nie ma zadnego znaczenia w Biblii, pomijając to ze w moim przekonaniu nie na nim zmarł Jezus. A co do SJ to prawda tylko oni siwadczą Bogu i o Bogu, są Jego jedynymi najprawdziwszymi Swiadkami, tak jak pisałą moja poprzedniczka, u mnie również nie było nikogo innego poza nimi. Zadnego Katolika ani Zielonoświątkowca ani Baptysty, a Biblia nakazuje głoscić dobrą nowinę po całej zamieszkanej ziemii, jak ptak lecący nad ziemią. I tylko SJ znoszą takie oszczerstwa (zakaz szczepionek, przepowiadanie Armagedonu itp), wyklinanie (spierdalajcie SJ), spełania się proroctwo Biblijne na podstawie którego wiem ze wierze w to co powinnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madralko,wiec wlasnie o to mi chodzi. Przeciezgdyby bylifalszywimy prorokami,Jehowa by im tak nieblogoslawil,a jakby nie bylo tak wlasnie jest. Zastanawia mnie jedno,dlaczego tak na tym swiecie jest,ze wszyscy chrystianie(chrzecijanie)sapewnitego ze glosza w imie swojego Pana Jezusa Chrystusa,w w jego obliczu wszyscy powinnismy byc jego nasladowacami,jednak najazniejsze jego przykazanie jest notorycznie lamane.dlaczego wszyscy sie nie miluja,a zwalczaja? Czy Jezusa to cieszy,ze taksie o niego wyklucamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
no własnie to jest b.dziwne, nawet nie mowie juz o tym ze stawiają Jezusa na pierwzym miejscu, a to Jego Ojciec jest Tym Njaważniejszym, ale to nie wyklucza nasladowania Jezusa, a przeciez Jezus nauczał i pozostawił taki nakaz nam wszystkim. A co powiesz na to, ze kamelia nie uważa SJ za chrzescijan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1Jana5:1-4 Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, z Boga się narodził, i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, który życie od Niego otrzymał. (2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. (4) Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara. 1jana 5:1 A kto zwycięża świat, jeśli nie ten, kto wierzy, że Jezus jest Synem Bożym? !jana5:9-10 Jeśli przyjmujemy świadectwo ludzi - to świadectwo Boże więcej znaczy, ponieważ jest to świadectwo Boga, które dał o swoim Synu. (10) Kto wierzy w Syna Bożego, ten ma w sobie świadectwo Boga, kto nie wierzy Bogu, uczynił Go kłamcą, bo nie uwierzył świadectwu, jakie Bóg dał o swoim Synu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
no nie wyslilaj sie to nie istnieje moze chcesz tym ublizyc SJ, a Jehowa nie pozwala, pomysl nad tym :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie chrzescijaninem jest kazdy kto przyjal Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Syna Bozego.I kazdy kto bierze z niego przyklad i sie w Jego imie Chrzci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
zobzacz a ja mysle, wszystko jasno napisane i niektórzy takie klapki na oczach, fakt czasem trzeba przeczytac cala biblii zeby zrozumiec, niemozna kazdego wersetu analizowac osobno, wszystkie ksiegi są powiązane. Ale do tego trzeba miec odpowiednie serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
numer gg 5227676

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Przeciezgdyby bylifalszywimy prorokami,Jehowa by im tak nieblogoslawil,a jakby nie bylo tak wlasnie jest.\" A w jaki sposób zostało stwierdzone to błogosławienie? Chyba każdy kościół uważa, że to właśnie jemu Bóg błogosławi. \"Zastanawia mnie jedno,dlaczego tak na tym swiecie jest,ze wszyscy chrystianie(chrzecijanie)sapewnitego ze glosza w imie swojego Pana Jezusa Chrystusa,w w jego obliczu wszyscy powinnismy byc jego nasladowacami,jednak najazniejsze jego przykazanie jest notorycznie lamane.dlaczego wszyscy sie nie miluja,a zwalczaja?\" Może wynika to z takiego \"wyłącznościowego\" przekonania wszystkich - \"A co do SJ to prawda tylko oni siwadczą Bogu i o Bogu, są Jego jedynymi najprawdziwszymi Swiadkami,\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
przekonanie wynika z doswiadczenia, powiedz dreamer kto głosi słowo Boże tak jak Oni, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem - chyba wszystkie kościoły głoszą na swój sposób - tylko trzeba przyznać, że ten jest chyba najbardziej nachalny. Czy lepszy - o tym nie jestem przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym blogoslawienstwem jest chociazby to,ze mimo ze sa\"falszywymi prorokami\",a jednak wielu ludzi podziela ich zdanie,wielu przyjmuje ich nauki i zozumie je. Sa \"falszywimi prorokami i sekta\",a jednak sa zarejestrowani(jak KK,czy innereligie,nie sekty) \"falszywi prorocy\"a jednak z roku na rok maja corazwiecej \"zwolennikow\". Mimo ze sa tak tepieni,to jednak skadsmaja tyle sil ,by chodzic po swiecie i glosic Slowo boze(normalnie to by sie odechcialo,gdyby nie bylo sensu). czy jeszcze cos napisac apropo dlaczego uwazam to za blogoslawienstwo? Dreamer,co do gloszenia,naprawde w biblii o tym pisze,ze ta nowina mabyc gloszona pocalym swiecie,aczy zapukal do twych drzwi ktos inny niz SJ? Oni wlasnie z tego sa znani ze glosza isie\"narzucaja\". Z tym ze nigdy nie mowie ze tylko oni maja prawodo Boga,kazdy je ma,kazdy kto chce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer,albo nachalny,albo bardzo im zalezy,aby kazdy uslyszal Slowo Boze. Wg mnie onito robia z troski i z obowiazku,bo grzechem jest zatrzymywanie tego tylko dla siebie. czy nie uwazasz ze bylo by i latwiej,nigdzie nie chodzic i nie tracic swojego czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
nie ludzie uwazają, ze SJ nie mają nic do roboty tylko wielbią i głoaszą wielbią i głoszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madralka- w krzyzu jest cala tajemnica i odpowiedz na to czym jest prawdziwa milosc, bezinteresowna. Kto nie rozwaza milosci krzyzowej temu cale zycie bedzie sie wydawalo, ze kocha...a tak naprawde bedzie zaspokajal tylko wlasne ego-ach, jaki/a to ja jestem cudowny/a, robie tyle dobrego, nie to co inni. Nie wystarczy robic dobrych uczynkow, trzeba jeszcze badac swoje motywacje, dlaczego ja to robie? A z tego co sie orientuje to u \"swiadkow\" nie ma to zadnego znaczenia, kim jestem wewnatrz (w sercu), najwazniejsze to dobrze wygladac na zewnatrz, przed ludzmi...MY, swiadkowie, wodeczki nie pijemy, papierosow nie palimy, nie jestesmy jak ci wstretni chrzescijanie, co to wodke pija i papierosy pala. \"Gdy jeszcze mowil, pewien faryzeusz zaprosil Go do siebie na obiad. Poszedl wiec i zajal miejsce za stolem. Lecz faryzeusz, widzac to, wyrazil zdziwienie, ze nie obmyl wpierw rak przed posilkiem. Na to pan rzekl do niego: Wlasnie wy, faryzeusze, dbacie o czystosc zewnetrznej strony kielicha i misy, a wasze wnetrze pelne jest zdzierstwa i niegodziwosci.\" Sw.L.11,37-39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wy
nie rozumiecie ze JEHOWI to sekta?? przeciez oni maja tylko wersetami poopracowywane co mowic no jak nie rozumiecie ich?? barany juz kilka razy przepowiadali koniec swiata i co?? a w biblii przeciez jasno jest napisane NIKT NIE ZNA DNIA ANI GODZINY.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×