Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Oznajmiam, ale ty nie słuchasz. A kiedy słuchasz, tak naprawdę nie słyszysz. A kiedy usłyszysz, nie wierzysz, a kiedy uwierzysz, w to co słyszysz, i tak nie stosujesz się do zaleceń. Stwierdzenie, że Moja wola jest twoja wola, mija się wiec mocno z prawda. Z drugiej jednak strony, twoja wola istotnie jest Moja wola. Po pierwsze, ponieważ ją znam. Po drugie, ponieważ ją akceptuje. Po trzecie, ponieważ ją pochwalam. Po czwarte, ponieważ ją kocham. Po piąte, ponieważ uznaje ją za swą własną i nazywam Moją. Wynika stąd, że ty masz wolną wole postępowania, jak ci się podoba - a Ja, powodowany bezwarunkową miłością, przyjmuje ją jako Moją własną. Tak wiec, aby Moja wola stała się twoją, musiałbyś zrobić to samo. Po pierwsze, musiałbyś ją znać. Po drugie, musiałbyś ją zaakceptować. Po trzecie, musiałbyś ją pochwalać. Po czwarte, musiałbyś ją pokochać. Po piąte, musiałbyś ją uznać za swą własną. W całej historii ludzkiej rasy tylko niewielu stosowało się do tych zasad konsekwentnie. Garstka stosowała się do tego niemal zawsze, wielu często, jeszcze więcej od czasu do czasu. Zaś właściwie każdemu zdarzyło się zastosować do nich choć raz - chociaż są tacy, którzy nie uczynili tego nigdy.\" moze ktos zna ajak nie na to .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
dr Hanibalu, nidgy nie udowadnialam jaka jestem błogosłwiona, pisze o tym ze błogosławienstwem było poznanie Jehowy. Nie chce twopjego zaufania nic od ciebie nie chce nie znam cie nic dla mnie nie znaczysz, jestes tylko potencjalnym odbiorca prawdy, ale w parktyce sie nie wykazales. kamelia pisze jak zwykle w kólko i to samo, osoba która zmieniala wyznania trzy razy nie moze byc odpowiedzialną wielbicielką Jezusa, bo to Jego wielbi. Przez cały okres rozmowy korzystałam z Biblii tysiąclecia, wiec nie ze zmienionej na zebrania tez z taką chodze nikt mi nic na ten temat nie powie. Armagedonu zaden SJ nie odwazyłby sie przepowiedziec. A linki podawane tu są dopiero absurdalne i smieszne. Zero wyczucia masz Kamelio zeby pisac ciągle te same argumety które zostały juz dawno odparte, nie wykazujesz sie niczym wiecej tylko pustym i suchym gadaniem na temat nie inny tylko o SJ Powinnas mówić o swoim wyznaniu, a nie obrazac inne. Zajmij sie sobą i Zielonoświatkowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
a i jeszcze jedno Hanibalu, nie pojde do nieba, nie naleze to 144 tysięcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"osoba która zmieniala wyznania trzy razy nie moze byc odpowiedzialną wielbicielką Jezusa\" - skąd wiesz? \"Nie chce twopjego zaufania nic od ciebie nie chce nie znam cie nic dla mnie nie znaczysz, jestes tylko potencjalnym odbiorca prawdy, \" To tak jak dla akwizytora? \"ale w parktyce sie nie wykazales.\" W jakiej praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
to sie czuje ze jest sie wybranym. Akwizytor prosze nie uzywaj tego okreslenia nie jest odpowiedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
Kamelia pisała ze chodziła do Baptystów, potem sie wyprowadziła chodziła gdzie indziej nie chce mi sie szukac tej wypowiedzi w kazdym razie teraz jest Zielonoświątkowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
w praktyce poznania prawdy, nie pytaj skąd wiem ze mówie prawde bo o mojej wierze w to rozmawialismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"to sie czuje ze jest sie wybranym\" a w jaki sposób się to czuje? może coś Ci tylko zagłusza? Wybacz akwizytora, ale to tak zabrzmiało - prawie jak \"jesteś dla mnie nikim\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
interesują mnie ludzie ale Ci których ja interesuje i moje słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kamelia pisała ze chodziła do Baptystów, potem sie wyprowadziła chodziła gdzie indziej nie chce mi sie szukac tej wypowiedzi w kazdym razie teraz jest Zielonoświątkowcem.\" A nie o to w życiu chodzi, żeby szukać? A gdyby teraz zmianiła po raz 4 na SJ to by Ci nie \"wadziło\" wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
nie chciałam uzyc jestes dla mnie nikim bo by zle zabrzmialo, byloby przesadzone, raczej nic mi tego nie zagłusza, Biblia opowiada o wybranych np. Hiob nic nie zagłuszyło Jego serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"interesują mnie ludzie ale Ci których ja interesuje i moje słowa\" czyli mniej więcej \"interesują mnie ludzie, którzy się ze mną zgadzają\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
nic bym nie powiedziala, teraz jej wybory tez mnie nie interesują uwazam tylko ze jest niezdecydowna i nie wierze w jej opowiesci o 100% wiary, bo nadal uwaza ze poprzednie wyznania byly dobre i to tez, wiec to dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralka
nie ktorzy są otwarci na słowa i na konwersacje, nioe musza sie ze mną zgadzac po to mamy słwo Boze aby o nim dyskutowac i dochodzic do jakis wniosków wspólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"uwazam tylko ze jest niezdecydowna i nie wierze w jej opowiesci o 100% wiary, bo nadal uwaza ze poprzednie wyznania byly dobre i to tez, wiec to dlatego\" to musi być jedno wyznanie dla kogoś dobre, a reszta uznana za złe? to jest tylko powód do zmiany? i o to chyba chodzi, żeby uznawać inne wyznania, które nikogo nie krzywdzą, za dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dochodzic do jakis wniosków wspólnie\" ale wierz mi, że ten świat jest tak skonstruowany, że nie da się zawsze dochodzić do wspołnych wniosków (i zresztą ta różnorodność myślę, że jest piękna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
ja wierzę w słowa z Pisma Jeden Pan Jedna wiara Jeden Chrzest nie uznaję inych wyznań co nie oznacza ze je dyskryminuje nie zgadzam sie z poglądami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie uznajesz - czyli, że dla Ciebie nie istnieją? Przecież nikt Ci nie nakazuje w nie wierzyć - wystarczy by z nimi pokojowo współistnieć i nie uznawać kogoś z tego powodu za gorszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
nie uznaje innych wyznan to znaczy ze ich niw yznaję, a zyje znimi w zgodzie jak z kazdym nie mam w gronie swoich najblizszych przyjaciól SJ, są nimi ateisci katolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sielskiefale
jak wyskakuje stronka z errorem kliknij na napis>sisco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×