Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Wyznanwcy Jahwe(stary testament)nigdy nie wierzyli w bogow a w Boga jedynego,to religia monoteistyczna. Owszem mozna tak wnioskowac,dlategoze sedziowei,a wiec tacy jak Mojzesz,Abraham,Aroon,oni zasiadali w posiedzeniu boskiego i Bog nazywal ich boskimi(poniewaz byli jakoby sedziami naziemi(swego ludu). Masz dowod na to ze i Mojzesz ,wierzyl w Jahwe nato sapiski,nauka tradycja,a jednak jego ciala tez nigdy nie odnaleziono,czy to dowod na to ze go kosmici porwali? Cale zycie(prawie)wierzyl w Jehowe,bo rozmawial z nim,robil rozne cuda dzieki niemu,zyl tylko dla Jahwe i swojego ludu,a ty uwazasz ze poszedl do kosmitow,alboze go porwali,buahaahha to sa domysly,tak jak dlawas domyslem jest Jahwe. :-) A i jeszcze,brak wiary w Boga to nic nowego,bo pisala juz otym biblia. Biblia zawiera wiele prawd,ktoresa uniwersalne(wazne teraz i 2000,3000lat temu). Nigdy jenak nie wspominala o zadnych kosmitach itp.stateczkach. Jesli pisze o jakiejssprawie nadprzyrodzonej,to jest tylko i wylacznie o Bogu i jego zastepie. Niech sobie kazdy wierzy w co chce,ale na boga nie przesadzajcie i nie mowicie ze w biblii o kosmitach pisze. Filozofujcie sobie ile chcecie,ale ja nie bede brala udzialuw nazywaniu boga ufoludkiem. Masz racje dreamer wkladanie kija wmrowisko dobrze ci wychodzi ,tylko pamietaj co robisz i z kim walczysz,nie z nami a z Bogiem.Obys nie wspomnial kiedys gorzko tych slow.Zastanowcie sie troszke co robicie. Wasza nauka jest glupota,bo do niczego sensownego nie prowadzi. Czy kosmici porwali tez Arke Przymierza?A to zaznacze byla Arka Jehowy.Ktory jest Bogiem Zywym,On istnieje,na to sa dowody,jednym z nich jest Narod Zydowski,zauwazyliscie ze w biblii nawet kilka tysiecy lat temu pisalo,co ich spotka przy dniach konca...wszystko sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a prawda jest taka
jak mozna walczyc z czyms co nie istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie jednego nauczylo to co sie tutaj wyrabia. Ze ludzie ktorych laczy wiara wBoga,walcza ze soba,udowadniaja sobie racje itp. A obok nas sa ludzie ktorzy zaprzeczaja wszystkiemu na raz o czym my mowimy,dobrze sie kosztem naszej wiary bawia,......a my nadal tepimy tylko siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Masz racje dreamer wkladanie kija wmrowisko dobrze ci wychodzi ,tylko pamietaj co robisz i z kim walczysz,nie z nami a z Bogiem.Obys nie wspomnial kiedys gorzko tych slow.Zastanowcie sie troszke co robicie. Wasza nauka jest glupota,bo do niczego sensownego nie prowadzi.\" A ja myslę :) gdyby nie nasza głupota, nie mogłaby błyszczeć Twoja mądrość:) Czego Ty się obawiasz? Nie ma się nad czym zastanawiać, trzeba wątpić, mieć pytania a nie ślepo wierzyc w czyjeś przekonania. Nie bój się prawda sama sie obroni, nie bój się, Bóg jesli jest ma poczucie humoru i cieszy się z takich dyskusji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka nie boje sie dyskusji,alez ciesze sie ,ze moge z wami dyskutowac. To mnie cholernie wzmacnia w tym w czym myslalam ze jestem juz mocna.:-) Masz racje,dochodze do kolejnych waznych dla mnie wnioskow.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka,a co do pytan i watpliwosci....to oznacza ze ty juz tego nie musisz robic? Czy ze tylko glupi ma pytac i je miec(watpliwosci)?...............................................Czy madry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, tak to już jest:) ja też mówilam wielokrotnie \"jak moglam sie tak pomylic\" Nie pisz tak, bo Dream to jedna z najbardziej otwartych osób, malo takich na kafe, a szkoda. teraz list od Boga: Rzeczy w twoim przekonaniu “najlepsze\" mogą być jeszcze lepsze. Twoje teologie, ideologie, kosmologie, według ciebie cudowne, mogą obfitować w jeszcze więcej cudów. Albowiem są jeszcze “rzeczy na niebie i na ziemi, o jakich się nie śniło waszym filozofom\". Zatem, bądź otwarty. Bądź OTWARTY. Nie zamykaj się na nowa prawdę, tylko dlatego, że wygodnie ci ze starą. Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się przytulna strefa ochronna. Ale nie osądzaj pochopnie. Unikaj ferowania wyroków, gdyż czyjeś dzisiejsze “występki\" są twoimi wczorajszymi, “błędy\" - twoimi wczorajszymi potknięciami, poprawionymi, a wybory tak “szkodliwe\" i “krzywdzące\", tak “samolubne\" i “niewybaczalne\" jak wiele niegdysiejszych twoich. Kiedy “nie mieści ci się w głowie\", jak ktoś mógł się “czegoś takiego dopuścić\", zapomniałeś po prostu, skąd sam przyszedłeś i dokąd ty i ta druga osoba zmierzacie. Tym zaś, co mają się za złych, niegodnych, bezpowrotnie straconych, powiadam: Ani jeden z was nie jest zgubiony na zawsze, ani nigdy nie będzie. Albowiem wszyscy, wszyscy bez wyjątku, dopiero się stajecie. Wszyscy, wszyscy bez wyjątku, podążacie drogą ewolucji.Taki jest Mój cel.Dla was i przez was. Namaste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ladne slowa... Nie mam w zamiarze obrazac dreamera...a przyznac mu racje,zrobil cos bezcelowo(celowo)...... uzyskal efekt.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładne:) on się nie obraża:) ten niby uzyskany efekt to twoja wypbraźnia. A ja mysle Dreamer nie walczy z żadnym Bogiem, naprawdę si ędziwię, że wierzącej osobie chodzi coś podobnego po głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z poezji wole to: \"Ty, Panie tyle czasu masz, Mieszkanie w chmurach i błękice, A ja na głowie mnóstwo spraw I na to wszystko jedno życie. A skoro wszystko lepiej wiesz, Bo patrzysz na nas z lotu ptaka, To powiedz czemu tak mi jest, Że czasem tylko siąść i płakać. Ja się nie skarżę na swój los, Potulna jestem jak baranek I tylko mam nadzieję że, Że chyba wiesz co robić Panie? Ile mam grzechów, któż to wie, A do liczenia nie mam głowy, Wszystkie darujesz mi i tak, Nie jesteś przecież drobiazgowy. Lecz czemu mnie do niebios bram, Prowadzisz drogą taką krętą I czemu wciąż doświadczasz tak, Jak gdybyś chciał uczynić świętym. Nie chcę się skarżyć na swój los, Nie proszę więcej niż dać możesz I ciągle mam nadzieję, że, Że chyba wiesz co robisz Boże? To życie minie jak zły sen, Jak tragifarsa, komediodramat, A gdy się zbudzę, westchnę cóż, To wszystko było chyba zamiast. Lecz póki co w zamęcie trwam, Licze na palcach lata szare I tylko czasem przemknie myśl, Przecież nie jestem tu za kare. Dziś czuje się jak mrówka, Gdy jakiś but tratuje jej mrowisko. Czemu mi dałeś wiare w cud A potem odebrałeś wszystko. Nie chcę się skarżyć na swój los, Choć wiem jak będzie jutro rano, Tyle powiedzieć chciałam Ci, Zamiast pacierza na dobranoc.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka skad wiesz co chodzi po glowie wierzacej osoby? Moze teraz ja wkadam kij w mrowisko inne mrowisko,a moze chce byscie byli madrzejsi niz jestescie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem potulna ani nie mam grzechów, więc nie ma mi czego wybaczać;) zycia nie traktuję jak złego snu, ta Gepert jakąś chandrę jesienną chyba miala że tak ponuro śpwiewala:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisząc \"zastanówcie się co robicie i z kim walczycie\" daj spokój:) Mądrzejsi o kolejne tłumaczenie mitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro jestesmy indywidualnosciami...to moze pisala to dla innych osob. Ty pokazalas mi list od Boga...............................ja Tobie do Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem :) to jak z rolnikiem który widział głaz na polu, mógłby dać sobie głowę uciąć ze jest nieruchomy, widział go tam odkąd pamięta:) jesli ta prawda prowadzi cię do radości bez powodu to jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy radosc ma sprawiac mi moja prawda w ktora wierze,czy radosc ze uwierze w cos w co nie wierze? Skoro to mi wystarcza i to daje mi radosc i zadowolenie,to widocznie tak ma byc i nie bede szukac na sile czegos czego szukac nie mam potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×