Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Lektora na dzisiejszy wieczor: rodzaje chrztow (oczywiscie polecam biblie, bez komentarzy), Cos Ktos nie doczytal. Zmeczona jestem, komar nie dal mi wczoraj spac. A jutro u nas jest swieto dzien wolny od pracy i jedziemy na ryby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Toba tez chcętnie dlaczego nie:) w rózne rzeczy :) panujące w waszej kulturze mity się nie sprawdziły, nie doprowadziły nas tam, dokąd jak twierdziły mialy. Więc albo okłamujemy samych siebie co do celu jaki chcemy osiągnąć, albo nie widzimy, że się do niego nie zbliżamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko co płynie od nas, do nas powraca z nawiązka:) więc nie trzeba się więc martwić tym, co dostanie się w zamian. Trzeba tylko myśleć o tym, co dać z siebie. W życiu chodzi o dawanie. I to się sprawdza i takim optymistycznym akcentem kończe na dzisiaj, wszystkim kosmitom d- noc 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
kosmita pomylił mnie z Kamelią, ja jestem z sekty SJ, uwazaj na mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzę, bo ....... zresztą w Starym testamencie duzo o was pisali zacytujesz gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ezechiel wraz z wieloma swoimi ziomkami został przez żołnierzy króla Nabuchodonozora uprowadzony w 597 roku p.n.e. do Babilonu. Osiadł w Chaldei w miejscowości Tel Abib nad rzeką Kebar. Jako kapłan Ezechiel należał zapewne do najbardziej wpływowej grupy społeczeństwa. Był żonaty. Jego opowieść zaczyna się w 593 albo 592 roku p.n.e. Prorok miał wtedy około trzydziestu lat, urodził się więc najprawdopodobniej około 623 roku p.n.e.; rok jego śmierci i miejsce pochówku są nieznane. Około 40 kilometrów na południe od Babilonu, w miejscowości A1 Kifl, pokazuje się wprawdzie ciekawym „miejsce ostatniego spoczynku Ezechiela”, ale nikt nie wie na pewno, czy naprawdę pochowano tam proroka. Tekst Ezechiela przed umieszczeniem go we współczesnych wydaniach Biblii wygładzono – czyli zafałszowano. Jeszcze kiedy w latach siedemdziesiątych studiowałem w Erlangen teologię ewangelicką, tłumaczyłem obszerne fragmenty Księgi Ezechiela z hebrajskiego na niemiecki. A w środku było coś jakby cztery żywe postaci; a to: wygląd ich: ich była cielesność ludzka. 6. Każdej były cztery twarze, każdej cztery skrzydła. [Jeszcze bardziej dosłownie: Każdej: jej cztery twarze, każdej: jej cztery skrzydła.] 7. Ich nogi: proste, a ich stopy: jak stopy bydlęcia, lśniąc jak polerowana miedź! 8. A ludzkie ręce: pośród ich skrzydeł, miały cztery , 9. ich skrzydła, każde związane z sąsiednim, każde w kierunku swojego oblicza , tak szły! 10. Wygląd ich twarzy: odpowiadając ludzkiej twarzy, z prawej: odpowiadając lwiej twarzy, wszystkie cztery, z lewej: odpowiadając twarzy byka, wszystkie cztery, i wszystkie cztery twarzy orła. 11.Ich oblicza , ich skrzydła były rozpostarte, dwa dotykając się, dwa okrywając ich ciała. 12. Każde szło w kierunku swojej twarzy, tak szły i szły, gdzie kazał Duch, i nie obracały się przy chodzeniu! 13. A żywe istoty miały taki kształt: ich wygląd był jak węgle ogniste, odpowiadając pochodniom: i szedł między istotami żywymi, i było coś lśniącego w ogniu, i z ognia wyszła błyskawica. 14. A istoty żywe biegały tam i wracały, odpowiadając widokowi błyskawic. 15. I ujrzałem żywe istoty! Tam: po jednym kole na ziemi! Obok czterech żywych istot, w kierunku na ich cztery oblicza! 16. Wygląd kół odpowiadający wyglądowi chalcedonu i wszystkie tego samego kształtu te cztery! A ich oglądanie : Jak gdyby koło było wewnątrz innego koła.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Dla wyznawców Jahwe wiele fragmentów ksiąg Starego Testamentu było oczywiście kamieniem obrazy. Chodziło o miejsca, w których mowa była nie o jednym, jedynym Bogu, lecz o bogach – w liczbie mnogiej. Z biegiem wieków zwolennicy Jahwe przepisywali więc czcigodne teksty zmieniając je tak, że dziś nie można już nawet powiedzieć, że są to teksty sensu stricte biblijne. Oryginału całości – jeśli kiedykolwiek istniał – nie da się więc już dziś odtworzyć. W najsłynniejszym „oryginale”, znanym jako Kodeks Sinaiticus, w trakcie co najmniej siedmiu redakcji wprowadzono nie mniej niż 16 000 zmian. Niektóre fragmenty przepracowywano od razu trzykrotnie, a w końcu zastępowano czwartą wersją „oryginału”. Friedrich Delitsch, autor słownika hebrajskiego i najlepszy specjalista w tej dziedzinie, znalazł w tekście około 3000 błędów, powstałych wyłącznie skutkiem przepisywania. Bez wątpienia przypadkowe były błędy wynikające z pośpiechu kopistów. Większą wagę mają natomiast zmiany wprowadzone świadomie – po to, aby teksty biblijne dostosować do nowej teologii, w której nie było miejsca na wielobóstwo. Dr Robert Kehl z Zurychu pisze: „Zdarzało się często, że ten sam fragment przez jednego korektora był »poprawiany« w jedną, przez innego zaś w przeciwną znaczeniowo stronę – zależnie od tego, jaki dogmat reprezentowała szkoła, z której dany korektor się wywodził”. Wszystkie najdawniejsze teksty, które przetrwały do dziś, są bez wyjątku odpisami jeszcze wcześniejszych odpisów. A nie ma dwóch identycznych kopii. Naliczono ponad 80 000 różnic – a są to „tylko” te zmiany, które potrafimy dziś ustalić! Z odpisu na odpis wczuwający się w tekst pisarze inaczej formułowali wersety, dopasowując je do potrzeb swojej epoki. Najistotniejszą zaś wytyczną dla „poprawiaczy” było: z bogów (liczba mnoga) trzeba zrobić Boga (liczba pojedyncza)! Mimo to w dzisiejszej wersji „oficjalnego” hebrajskiego tekstu Starego Testamentu – nosi on nazwę Biblia Hebraica – 2250 razy pojawiają się „bogowie” (hebr. edohim). Nikt nie potrafi powiedzieć, w ilu miejscach określenie „bogowie” zastąpiono z biegiem wieków pojęciem „Jahwe”. W określeniu elohim kryje się zarówno arabskie słowo allah, jak i semickie el – bóg.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Josef Blumrich przestudiował uważnie cały tekst Ezechiela. Doszedł do przekonania, że przez około 20 lat prorok co najmniej trzykrotnie widział pozaziemski pojazd latający. Jego opisy były tak precyzyjne, że Blumrichowi udało się zrekonstruować graficznie ten obiekt ze wszystkimi szczegółami. Niebieski wóz wyglądał więc tak: kadłub główny miał kształt dziecinnego bąka. U góry był zaokrąglony, na szczycie znajdowała się przezroczysta kopuła, pod którą siedział pilot. Dolna część pojazdu była spiczasta, kończyła się „dyszą rakietową”. Znajdowały się tam również cztery cylindryczne „korpusy” z kołami oraz cztery napędy wirnikowe. Josef Blumrich pisze: „Ogólny wygląd statku kosmicznego opisanego w Księdze Ezechiela da się odczytać z relacji tego proroka. Inżynier może następnie, niezależnie od relacji, obliczyć założenia i zrekonstruować aparat latający tego typu. Jeżeli się uzna, że efekt takiej pracy nie tylko będzie możliwy do zrealizowania z technicznego punktu widzenia, lecz również pod każdym względem niezwykle sensowny i przemyślany, jeśli się następnie znajdzie w opowieści Ezechiela opisy szczegółów i procesów, pokrywające się z efektami technicznymi, wtedy nie będzie można już mówić wyłącznie o poszlakach” Däniken, Strategia bogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze kilka „a wicher potężny i silny, wstrząsający górami i kruszący skały szedł przed Panem” (I Król. 19, 11).„lecz w tym trzęsieniu ziemi nie było Pana” (I Król. 19, 11). „po trzęsieniu ziemi był ogień, lecz w tym ogniu nie było Pana. A po ogniu cichy łagodny powiew” (I Król. 19, 12). „Pan zagrzmiał z nieba, Najwyższy wydał głos z siebie” (I Sam. 22, 14). „Wtedy ukazały się głębiny morza, odsłoniły się podwaliny ziemi od jego groźnego huku, od podmuchu z nozdrzy jego” (I Sam. 22, 16). „a oto był unoszący się zwój pisma. I zapytał mnie anioł: Co widzisz? Ja odpowiedziałem: Widzę unoszący się zwój dwadzieścia łokci długi i dziesięć łokci szeroki” (Zach. 5, 1-2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moglibyśmy zyć gdyby nie nasze sny:) spokojnie, zacytowałam tylko kilka kawałków z Wygładzonej biblii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to juz pytałam, o widział Ezechiel? „Budujesz na wodach swoje górne komnaty; Czynisz obłoki rydwanem swoim, Suniesz na skrzydłach wiatru. Czynisz wiatry posłańcami swymi, do niego, oddychającego, płonie ogień” (Ps. 104, 3-4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Słonko , jeszcze nie ppd Jeśli twoja radość jest czymś spowodowana, zniknie, będzie chwilowa. Wkrótce zostawi cię w głębokim smutku, wszystkie radości zostawiają cię w głębokim smutku. Ale jest pewien inny rodzaj radości, który jest znakiem potwierdzającym, nagle jesteś radosny w ogóle bez żadnego powodu. Nie potrafisz odpowiedziec dlaczego.Nie ma powodu. Po prostu tak jest. Tej radości nie można zakłócić. Cokolwiek się stanie ona i tak będzie trwała. Możesz być młody, możesz być stary, możesz być żywy, możesz umierać - ona zawsze jest. Gdy znalazłeś taką radość, która pozostaje, która trwa choć okoliczności się zmieniają, wtedy bądź pewien, że zbliżasz się domu. Takiej radości wszystkim zyczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×