Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

dziewczyny zawze mierze temparaturke rano o 5.30 dzis mialam2 krechy wyzej, ale tylko 36,7 a dzis tak o 16 zaczoł mnie bolec brzuch na dole, zmierzyłam tem i mam 37,3 czy to owu??????????? jejku odpowiedzcie mi?? rozmawilam z mam i mowila ze antybiotyk mi nie zaszkodzi, zreszta ja mowilam lekarce ze staram sie o dziecko wiec dala mi taki slaby antybiotyk ktory podaje sie nawet dzieciom zebym mogla starac sie dalej. czy powinnam poczekac czy sprobowac teraz, moze po tym HSG?? pomozcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no szczerze t chyba sprobuje, ale czy ta temp jest wyzsza bo mierze ja w innej godzinie nie rano i dlatego taka wysoka czy to owu?? do teg en bol brzucha?? kurcze, po raz pierwszy od 2 lat wiem ze mam owulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewiem nie znam sie na tempce za dużoale kiedyś mi gin powiedział że jak mnie będzie kuło w którymś boku tzn że to owu ale mnie nigdy niekuje zastanawiam sie czy ja niemam Pco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukusiu juz sma nie wiem, ja odkad stracilam dziecko przestalam czuc wulacje. Teraz jestem po HSG moze to sie zmieniło?? wiem tylko ze jak jest powyzej 37 to jest owu a ja zaczelam naprwdewierzycw ta temp. Kurcze chyba za bardzo sie przejelam tym :) Spróbuje, mama nadzieje ze w tym miesiacu sie nie uda, za miesiac zaczne dokladniejsze staranka, ale dzisiejszej nocy nie przegapie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skąd wiesz że musi być 37? ja nigdy tyle niemam mierze tak około godz 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów zaczełam sie stresować bo poczytałam troche na necie o pco i stwierdziłam że to chyba o mnie piszą. jestem zła na mojego gina, chyba sama wiem wiecej od niego. a on mi dał tylko skierowanie na progesteron i estriadol aha i mam zrobić w 20 dc a myślicie że te 2 wyniczki dadzą coś znać w moich podejrzeniach o pco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki🌻 Widze ze dyskutujecie o mierzeniu temperatury.... Ja przez 2 miesiace tez mierzylam temp. i z tego co zaobserwowalam to owulacje mialam...i do tego czulam klucie jajnikow...tylko wtedy nie przytulalismy sie... jezeli chcesz martiko moge ci podac jakie ja mialam temp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukusiu - nie czytaj tyle ,pomysl ze Ciebie to nie dotyczy... Im wiecej bedziesz czytac tym bardziej bedziesz sie sresowac,a tak nie mozna. Glowka do gory i nam tez sie uda....:D🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkusiu nie martw sie ale proponuje zacznj mierzyc temp. Zaczynasz o stalej porze kiedy sie budzisz ale musisz robic to coziennie. zawsze jest tem normalna 36,6 norma ale jak pzekroczy 37 to znaczy ze jest owulacja. Ja nie powinnam brac pod uwage chyba tej tem co mierzylam teraz, tylko ta ranno z jutra ale co mi tam nie pzegapie dzisiejszej nocy a jakjutro rano sie okarze ze temp jest podwyzszona to znacz ze mialam racje. Mnie bardzo dobry lekarz z metod naturalnych polecił wlasnie ta metode, wted mowil ze kobieta sie dowie czy ma owulacje, jelsi temp sie nie podniesie to jwj nie ma a jesli dojzie do 37 to jest wiec mozesz to sama sprawdzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta pomoz mi, jesli blal mnie brzuch i dodtakowo zmierzylam to popoludniu i mam ponad 37,3 to mam teraz owulacje czy poranna jutrzejsza tem mi odpowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martiko- raczej jutrzejsza temp.ci powie.... Ja zawsze mierzylam rano przed wstaniem z lozka.... W ciagu dnia temp.znacznie sie podwyzsza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krcze masz racje, to ja zadzialam dzis wieczorem a rano sie dowiem czy mam owulacje a ty ile mialas stopni przy owu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam Ci moje temp. jakie mialam od 1 dc do 11 dc.mialam 36.1-36.4 12dc- 36.2 13 dc. -36.2 14 dc -36.0 15 dc -36.5 a do konca mialam od 36.3 do 36.6 jak widzisz mi temp. spadlaw 14 dniu cyklu zas podniosla sie o 5 kresek w 15 dniu.... mam nadzieje ze cos pomoglam ...:D musze zmykac bo ide do pracy;;; poczytam Was wieczorkiem..pa👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki dzieki, ja tez zmykam, poszyje cos moze ladnego na maszynie ktora mima ostatnio kupił :) buziaczki zajrze wieczorem :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczęta ja tak na chwilke wpadłam Marto wydaje mi się że jeszcze nie miałaś owu w-g tempki ten skok jest za mały zresztą od 15dc temp przynajmniej musiała by się utrzymać na poziomie 36,5 i wyżej bo jeżeli spadała i wzrastała to raczej to nie owu. Takie jest moje zdanie kiedyś mierzyłam teraz już nie bo to za dużo stresu jak dla mnie. Trini dzwoniłaś na żelazną? Ja pewnie dopiero odezwe się w poniedziałek. Justyś widzisz Adrianek zdrowiutki :-) i dziękuje za zdjęcia. Nowym dziewczyną też dziekuje za zdjęcia i powysyłalam wczoraj wam. Pozdrowienia i całuski dla wszystkich kobitek a w szczególności naszym brzulką. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizo pisałysmy o Kliniceivf na al.29listopada....a co do K.Macierzyństwo to czytałam,ze nie bardzo.... Kwoty zaczynają sie od 5tys...a mrozenie ok.1.000 więc nie jest tak zle.A faszerowanie gonadotropinami przed zabiegiem jest kosztowne ale nie az tak.:-) :-) W Białym Stoku kaska zaczyna się od7-8 więc tu naprawde nie jest zle!! Ale mimo wszystko życze nam by sie udalo naturalnie!\\ Jak juz pisalam kupilam lek ziolowy Herbapolu CASTAGNUS......na wyregulowanie pracy przysadki mózgowej...a co za tym idzie poprawnosci hormonow estrogenow i progesteronu.....brała to ktoras z was?! jestem teraz jak snieta ryba :-( bubu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia100
juz jestem dziewczyny z wami mam nadzieje ze jeszcze ktos tu jest:) Marta 24 zmeze czasem sie trudno dogadac hihgihi ale akurat w tej kwesti jestesmy w 100% zgodni:P dzisiaj mam 19 dc a 2 mam dostac 22.06 w 28 dc jak mi sie nieprzesunie tak jak ostatnio o 2 dni a atak od roku mam co do dnia i nigdy niemialam puzniej niz do 16.00 godzinki...:) ale brzusio mnie juz bolijak na ciote:/ raz jeden jajnik raz drugi i mam nieziemski apetyt:/ wiec @ sie zbliza:/... niestety:( a co do mierzenia temp. niewiem czy bym byla taka rygorystyczna roznie wstaje i zapominalska jestem:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane - pisałam do Was dwa razy - raz wylaczyli prąd a za drugim podejsciem komputer mi się zawiesił ... mam nadzieje ze teraz nie bedzie problemów ... co do kawusi - ja lubie po turecku - pijam raz dziennie - ostatnio jednak przerzucilam się na bezkofeinowa jacobs - nawet mozliwa z niesłodzonym zageszczonym mleczkiem ... jak mnie najdzie idziemy z kolezankami do kawiarnia na espresso - ostatnio nad morzem piłam cos fajnego i bardzo smacznego - kawka się na affogato - to espesso z gałka lodow wanilowych - pyszota! jednak od połowy cyklu staram się jaśc bardziej zdrowo - unikam fast foddow i chipsow - my z mezem nie palimy takze mamy yen nałóg z głowy ... co do castagnusa - słyszałam o nim rozne opinie - jedne dobre drugie złe - ale nie wiem czy mozna ten lek stosowac z innymi hormonami - także na razie nie ryzykuję ... Paziulku nie dzowniłam dziś na zelazną - nie mialam do tego głowy cały dzień jestem zabiegana ... zmykam kochane bo maz pisze programik i jest bardzo zajety - okupuje całe wieczory komputer i dopoki nie kupi laptota b ede musial się do tego przyzwyczaić ... tymczasem pa pa buziole 102 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martiko ja już kilka cykli mierze tempke i nigdy nie miałam 37!!!!!! a i testy owulacyjne też mi nie wykazywały nigdy 2 kresek. Jestem coraz bardziej tępa na mojego gina. Dlaczego on mi nie pomaga? zawsze tylko żeby jak najszybciej wyjść z gabinetu i następna. okropne to. jestem zła!!!! coraz bardziej mam wrażenie że jest ze mną coś nie tak i będzie ciężko by sie marzenie spełniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do pazi
Cześć czytam tego prosta i zaczynam się bac ze będę miała podobny problem a bardzo kocham dzieci. Po odstawieniu tabletek mam problemy z okresem tzn z jego brakiem bo nie mam go już prawie rok a ten ostatni zawdzięczam luteine po 9 miesiącu bez okresu. Miałam robione badania jajniki powiększone wym. 36X20, lewy 43x31 , LH FSH TESTOSTERON podwyższony. Dodam ze przed tymi 9 miesiącami 2 lata brałam diane 35. Pazia a ty jakie hormony miałaś podwyższone i czy bardzo tez miałaś takie problemy z okresem. jak myslisz czy mnie tez czeka ciezka droga żeby zostac mamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mam pytanie do pazi--- ja mialam okresy samoistne po odstawieniu tabletek tylko ze co ok 60 dni i raz nie mialam @ przez 2 m-ce po duphastonie dostalam. Strasznie dlugo nie masz @ dziewczyno bierz sie za siebie i nie zwlekaj z tym marsz do dobrego lekarza. A hormonki mialam w miare dobre zreszta tabl. nie biore prawie 2 lata juz i powoli wszystko wraca do normy tylko jeszcze dzidzi brak A u ciebie niewiem jak bedzie to nie jest powiedziane ze bedziesz miala problemy z zajsciem nigdy nic nie wiadomo. Zycze zebys nie miala tego problemu pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukusia - nie wiem jak powinna wyglądać \"przepisowa\" tempka ale ja mierzyłam ją przez kilka miesięcy (nawet zeszycik od gina dostałam do malowania wykresików:P ) i zawsze na początku @ była ok36,2-36,4, potem przy owulce startowała w górę do 37,2-37,4 i na 1 dzień przed @ spadała do przepisowej 36,6 i to był jeden dzień, w który miałam temperaturę jak normalny człowiek. Tylko co z tego - owulka jest, a dzdzi nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na gina też jestem zła (dlatego z niego rezygnuję), bo mi hormonków nie bada, a tabsami mnie faszeruje, no to co on mi nimi reguluje? owulka jest przepisowo, @ też, to po co on mi hormony przepisuje, jak nie zbada najpierw czy z moimi jest wszystko w porządku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazia wielkoe dzieki ze odpisalas. Wizyte u gina mam 27 ale chyba go zmienie bo chodze do mniego juz rok a miesiaca czeka sie na wizyte i zajmuje sie mna jak widac... ciagle brak okresu. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny !!!!!! Przestanicie proszę... Po pierwsze Kukusiu, niby na jakiej podstawie stwierdzasz u siebie PCO? Owszem, to dość powszechne schorzenie, ale @ masz jak w zegarku, i usg jajników normalny, hormonki też niezłe...żadnych innych objawów. Nie doszukuj sie w sobie czegoś czego nie ma. Może masz zaburzenia hormonalne, ale nie pco. Jeśli chodzi o temperaturę...Nie liczy sie żadne mierzenie po południu...moze nawet sie zmieniać jak wypijesz gorącą herbatę. Tylko rano po co najmniej 6 godz. snu, przed wstaniem z łóżka, w śluzówce ( NIE POD PACHĄ !!! ) albo termometrem rtęciowym albo specjalnym owulacyjnym. Pomiay notujesz, zapisujesz wszystko co sie zdarzyło w ciagu dnia, jakie leki brałaś, nawet że cię głowa bolała. Temperatura to sprawa indywidualna. Nie ma że owu jest jeśli przeskoczy 37 !!! Owulacje rozpoznaje się jeżeli po 6 dniach temperatury niższej (moze byc nawet 35, 8) następuje wzrost o co najmniej 2 kreski i utrzymuje się co najmniej 3 dni. Ale i to też nie jest wyrocznia...niestety. Tak naprawdę owu na 100% potwierdza ciąża, i duże prawdopodobieństwo owu potwierdza usg lub badania krwi po domniemanej owulce. Dziewczyny poczytajcie troche fachowej literatury na ten temat. O naturalnym planowaniu rodziny, można sie dokładnie nauczyć z tych stron co i jakie objawy oznaczają. Nawet jaka powinna byc szyjka w danej fazie cyklu... Zapraszam równiez do pooglądania wykresów innych dziewczyn. Na Fertility Friend są setki różnych wykresów. Czasem można się ździwić, że ciążą kończą sie wykresy które nawet nie mają wzrostu tempki... Wiem, że się mądrzę, ale chcę dla nas wszystkich dobrze...wybaczcie. Na temat rozpoznawania dni płodnych można napisać książkę. Sama spędziłam godziny na szperaniu i dowiadywaniu się co z tą płodnoscią można jeszcze zrobić. W mojej klinice jest seria wykładów na temat niepłodności i sposobach jej zwalczania. Za tydzień pójdę pierwszy raz. Będzie wykład o pco. Ciekawe czy powiedzą coś o czym jeszcze nie zdążyłam przeczytać... Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×