Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Gość popopo
dziewczyny wy tez tak duzo płacicie za badania bo mnie to troszke przeraza jak słysze ile mamy zapłacic i niewiem jak długo nam na to starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ksienieczko, mysle o tobie i mam nadzieje, ze wszystko bedzie z toba ok. A moze te wymioty to po narkozie? Mi kazali po zabiegu kiedys trzymac dietke przez tydzien - tylko kleik ryzowy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płacimy ... niestety - leczenie niepłodności nie jest tanie ... do tego lekarstwa - ale dla bejboszka wszystko ... nie wiem o jakie badanie ci konkretnie chodzi ale ja miłam robiony wymaz i badanie sluzu szyjkowego - nic nie boli - to jedno ze standardowych badań ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja właśnie piekę murzynka :) ciekawe czy mi się uda, mam nadzieję że tak, pyszniutki, zapraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam właśnie od gina, pęcherzyk nie pękł ale jest tak wielki że już większy być nie może, wiec lekarz pwiedział, ze dziś najpóźniej jutro powinien pęknąć. JEśli nie - to znaczy że mam pco i będę musiała brać zastrzyk na pęknięcie, albo jeszcze coś innego. w czwartek kolejne usg, takze trzymajcie kciuki, aby dobrze sie zakończyło i sam Clostilbegyt wystarczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie Surfitko,ja też jestem ciekawa wieści od Ciebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie poczytałam dwie wsze ostatnmie strony i dochodze do wniosku, że nasze państo jest chore :-( W rządzie apelują o to by rodzić dzieci, bo nie bedzie kto miał pracować na emerytury w przyszłości itp, dają głupie becikowe ( jakby miało przynajmniej spowodoawać większą liczbę urodzeń? )a nie pomyślą o tym by zrefundowac leczie niepłodności :-( Uważam , że przynajmniej niektóre zabiegi jak inseminacja powinny byc bezpłatne. Nie mówiąć juz o opiece zdrowotnej, poradach ( takich full wypas, a nie o tych co niby są ) dla kobiet i męczyzn pragnących mieś dziecko. Czy uważacie podobnie ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochotka ja sie z Tobą zgadzam niby chodzi sie do ośrodka na ten NFZ ale co w tym jest?wielkie \"G..\" doktor zaprosi ładnie do gabinetu ,każe sie rozebrać,popatrzy na monitoring,powie że jest super i prosze wracać do domu i łapać męża bo teraz sie uda ale niestety sie nieudaje a oni mają to gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyniu, życzę powodzenia :) maj już trwa więc wiesz, żeby 1 z nas sie udało chociaż ;) Kukusiu, a co u ciebie, jak obowiązki?? Ochotka, mam podobne odczucia, myślą że 1000 zł przekona osoby które mogą mieć dzieci a nie chcą, powinni raczej wspierać tych którzy pragną a mają z tym kłopoty, no cóż - to jest Polska, ale z opowieści Surfitki, to w Stanach nie wygląda to też różowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciu o jakie obowiązki ci chodzi bo coś nie jarze? masz racje,z tego co Surfitka pisze to w stanach jest jeszcze gorzej Ksenieczko ❤️ ❤️❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za bardzo nie jestem w temacie jeśli chodzi o starania, bo to mnie nie dotyczy. Ale smutno mi jak czytam o takich problemach :-( Nie każdego stać na leczenie niepłodności, a takie leczenie jest napewno drogie...Wiadomo tez że na państwowych lekarzy nie można zbytnio liczyć. Oczywiście czasem znajdzie sie ktoś porządny, ale to rzadkość. Nie dość , że płacimy ubezpieczenie, to opieki zdrowotnej w pełni nie dostajemy! Nie rozumiem doprawdy dlaczego w polsce wydaje się ogromniaste pieniądze na np. lewe renty ( polska jest w czółówce niezdolnych do pracy w europi ) na renty dla alkoholików, a nie zadba się o leczenie niepłodnośći!?!? Dlaczego nikt w rządzie nie pomyśli o tym , że lepiej zapobiegać niż leczyć. Że lepiej wydać stosunkowo niewielką sumkę na leczenie niepłodności a nie wydawać kasę na becikowe itp. Przecież za takie becikowe/moge się mylić/można było by napewno zrobić kilka potrzebnych i drogich badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te tsiąc złotych może przekonać tylko matkę alkoholiczkę. Przecież one i tak się co chwilę płodzą. A co za różnica oddać potem dziecko do adopcji albo pozostawić gdzieć na dworze??? no nie ? a takiej ysiaczek na wódkę sie przyda. Jak juz mają dawać becikowe, to wydaje mi się, że lepsze było by zamiast tego np. dwa , trzy miesiące dłuższego urlopu macierzyńskiego. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trzymam za was kciuki.Oby sie Wam udało :classic_cool: Miejmy nadzieję że się coś w Polsce kiedyś zmieni - oczywiście na lepsze, bo na gorsze juz chyba nie możę...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukusiu, miałam na mysli pracę, naukę, bo pisałaś że weekendzik się skończył i obowiązki czekają, tylko tyle :) ochotka ciekawe masz pomysły z wykorzystaniem 1000 zł becikowego na badania lub wydłużeniem macierzyńskiego ;) moze petycję podpiszemy jakąś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Popieram pomysł z \"petycją\" ;) - już od jakiegoś czasu o tym myślę tylko nie bardzo mam pomysł jak to zorganizować i komu zawracać głowę, żeby wypaliło... W sumie jakby przelecieć przez wszystkie topiki t myślę, że odpowiednią ilość podpisów by się zebrało:) Staramy się z mężem o dzidzię już ponad 5 lat. Jestem już totalnie spłukana z kasy, jeżeli chodzi o leczenie... Myślę o inseminacji, ale to i te wszystkie badania... Ech - chyba czeka nas jeszcze przynajmniej następne 10 lat:(:(:( Nie mówię już o invitro...:( Trzymajcie się cieplutko 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Druidko, z tą petycją tak wypaliłam, ale też nie wiem do kogo pierwszego możnaby się zwrócić z tym, ciekawe czy jakieś stowarzyszenie istnieje w tym celu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzam jeszcze zmianę szaty graficznej suwaczka i biegnę do łóżeczka, dobranoc wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak, tak - ja mam wrażenie że w USA jest gorzej niż w Polsce. Tam wszedzie usg, szpitale teraz prawie z otwartymi rękami, a jak juz idziesz prywatnie ( ja akurat tak chodziłam) to masz duuzo lepiej niz tu. A ceny nawet prywatnie można podzielić przez 10 w porównaniu z tutejszymi - a zarobki na pewno nie są 10 razy wyższe. Po za tym żeby miec opieke zdrowotną musisz albo bardzo mało zarabiać, masz wtedy cos na wzór naszego nfz, tylko chyba gorzej, bo niektóre szpitale tylko cie przyjmą i niewielu lekarzy o podejrzanych kwalifikacjach, albo miec ubezpieczenie z pracy, co mało która firma oferuje. A jeżeli pracujesz, zarobisz srednio ( ok 70 tys. zl/rocznie/na rodzine) to mozesz sobie sam wykupic ubezpieczenie za bagatelka jakies 1500 zl/mies. Taka smutna prawda. Oczywiście w tym ubezpieczeniu nic nie ma za darmo, za wszystko musisz dopłacać. Ja pomału mam dość użerania sie z nimi, a szczególnie mam problem z mężem któremu odmówili pokrycie kosztów badania, bo w skrócie rzecz ujmując zbyt krótko jest chory. A to tylko badanie które kosztuje ok 1500zl - a co bedzie jak sie okaze ze trzeba robic operację? Nie chce o tym mysleć. A mi tez nie chca dopłacac do leków itp. Tylko pieniadz sie liczy, nie człowiek. W Polsce jest tak samo, nasz rząd martwi sie o swoje brzuszki a nie o młodych ludzi - liczy się dziś. A że pomysły ich co nowsze to gorsze, to wszyscy wiedzą. Juz kiedys pisałam, że nie rozumiem finansowania bib w ZUS-ie, wypłacania trzynastek urzędnikom, policjantom, a pozwolenie na to by praca szpitala dla dzieci z rakiem stanęła pod znakiem zapytania, by ludzie którzy pragną dziecka oprócz problemu braku potomstwa ( czego nie da sie opisać i ktos kto tego nie przeżył, nie zrozumie), musieli sie borykać z pieniędzmi na leczenie. A badania nie są tanie - tak samo jak zabiegi. Nie twierdzę, że in-vitro powinno być refinansowane, ale przynajmniej dla uboższych powinna być dopłata, a podstawowe badania hormonów czy nasienia powinny byc całkowicie za darmo. Ale czego sie spodziewać - w naszym kraju nie ma pieniędzy na ratowanie życia, a skąd maja byc na jego tworzenie. Pytałyście co u mnie. Dziś 11 dzień po owulce. @ powinna teoretycznie być w czwartek-piątek. Póki co nie czuję że ma nadejść, może oprócz dziwnego szczypania w sutkach, nie umiem tego inaczej określić, po prostu zrobily się nasmowicie czułe. Temperturka dalej ładna. Cierpliwie czekam i dlatego nic nie piszę :) Pozdrawiam was moje drogie i życze miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Ja jeszcze tylko na chwilkę trochę Wam poprzeszkadzam:) Z tą petycją to też tak sobie tylko napisałam - zdaję sobie sprawę, że choćbyśmy wszystkie popodpisywały się pod taką petycją po 2 razy, to i tak nasz rząd tak pięknie odwróci kota ogonem, że znajdzie tysiąc powodów dla których oczywiście \"niestety nic się (NARAZIE) nie da zrobić\" :( Zawsze lepiej zrobić masę huku, że się komuś chce pomóc (becikowe), niż faktycznie komuś pomóc, ale z trochę mniejszą pompą. Echh - nudzę - wiem, ale mam dzisiaj doła - kolejna @:( Przychodzą jedna za drugą - już w sumie bezobjawowo:(:(:( A latka lecą... Niedługo 5 rocznica ślubu, a tutaj nadal efektu żadnego nie widać:(:( Dobra - pomarudziłam - więcej nie będę, a teraz uciekam już do pracy:) PS. Surfitko życzę Ci, żeby to \"dziwne szczypanie\" było oznaką tego, czego oznaką chciałabyś żeby było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Surficiu, ja pocichutku trzymam kciuki :) Druidko - nie marudzisz nam, wszystkie mamy ten sam problem, pisz do nas, u nas niedługo 4 rocznica ślubu, to prawda czas leci, jak obserwuję wszystkie maluchy w rodzinie, córeczki kuzynek jako 4letnie dziewczynki tańczyły na weselu, podawały nam obrączki :) teraz już chodza do szkoły, a innych nawet nie było wtedy na świecie, tylko my nadal sami w tym samym miejscu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Karolciu u nas jest tak samo wszyscy mają dzieci,nawet nie po jednym!!! tylko my jak odludki.sami.zawstydzeni gdy ktoś zapyta o dzidzie. wczoraj moja kuzynka 6 letnia zapytała mnie kiedy będziecie mieć swoje własne dziecko zastanawiałam sie czy ktoś jej kazał sie tak zapytać czy sama to wymyśliła szkoda gadać. ja dziś ostatni dzień z duphastonem,29 dc i czekam na okres.przyjdzie jestem tego pewna,tempka malutka więc pewno stoi już za rogiem i chce mnie zaatakować. Surfitko mam nadzieje że ty będziesz majówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie słonka .... widze ze wczoraj wieczorkiem nowe tematy się pojawiały i nowe osoby ... fajnie ze forum sie nadal rozwija i mknie do przodu ... Surficiu - trzymam kciukaski za Ciebie ... za Kukuske i Martynię - oby nasze marzenia jak najszybciej się realizowały ... Martyniu dzis Twoje urodziny ;) słoneczko nasze ... 🌼 🌼🌼 🌼 🌼 🌼 Żyj tak aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniaj każdą chwilę tak aby potem wspominać ja z radością. Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności. Żyj najpiękniej jak umiesz. Po swojemu. Spełniaj się. 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez 7 czerwca obchodzimy 4 rocznicę ślubu - szkoda ze tylko we dwoje ... mam jeszcze takich znajomych którzy nie maja dzieci - ale to niedobitki - tez w toku starania się o bejbuski ... a tak cala reszta przynajmniej po jednym ... teraz w czerwcu moi dobrzy znajomi bede miec drugie maleństwo ... a my nawet malj fasoleczki w brzuszku - smutne to ale coż widocznie nie wszyscy moge mieć od razu to co chcią ... druidka ma rację- becikowe zacheca -ale tyko rodziny patologiczne -tam dzieci się rodza nieustannie ... a państwo pozal się boze myśli jak tu zrobic - zeby więcej kabzy napchac do swoich kieszeni ... niestety takie jest moje zdane - bo co to jest 1000 zł. na wozek starczy jedynie ... lub na lożeczko i klka komplecikow ubranek a co dalej ? a tak pijaczki mają kokosow parę skrzynek i im cały czas jest wesoło !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyniu: 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Życzę Ci Dnia Urodzin, który przyniesie to, co najlepsze - ciepłe uśmiechy, pogodne myśli i nadzwyczajne szczęście. Życzę Ci Dnia Urodzin tak miłego jak tylko miłym być może ten Dzień - spędzony w otoczeniu pełnym miłości, przyjaciół i rodziny 👄 a najbardziej to wiesz czego życzę ;) 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trinitko masz rację, ja jeszcze gdzieś czytałam że dla rodzin ubogich to drugie 1000 zł ma być wypłacane w ratach jeszcze jak kobieta jest w ciąży, by o siebie zadbała, moze i zadba ale w niektórych przypadkach w inny sposób, oczywiście nie generalizuję, ale dla części osób to byłby raj my mamy 4 rocznicę 9 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co słychać u Lenki, dawno się nie odzywała, tak samo Monia, a Sysia to juz o nas zapomniała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez się zastanawiam dlaczego dziewczynki do nas tak rzadko pisza ... Monia - mowiła ze maj ma cięzki ... Leneczka - też moglaby dac ze zyje , a Sysiaczek - to sama nie wiem dlaczego tak nas sobie odpuscił ... dziewczynki mam nadzieje ze jeszcze pamietacie o nas ... Akasiu a co tam z Toba słońce - jesteś na jakimś wyjezdzie - bo tez od dobrych paru dniu Cię nie ma z nami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×