Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Dianko - jesteśmy z Tobą i Dawidkiem, napewno w szpitalu będziesz miała zapewnioną dobrą opiekę, będzie dobrze. Do porodu jeszcze troszkę czasu, pozatym nie każde dziecko musi ważyć ponad 3 kg. 👄❤️👄❤️👄❤️👄❤️👄❤️👄❤️👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianka wiem ze teraz sie martwisz i boisz o to co bedzie ale mpja Kochana Dawidek moze juz poza twoim organizmem da sobie rade a moja mam mialam cesarke i mowila ze nic strasznego. Poprostu szybciej sie go doczekasz i bez takich bolow jak prtzy naturalnym porodzie. Trzymam za was kciuki bo wiem ze bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, oj Dianko to niedobrze. Ale jeżeli mogę Cię pocieszyć to moja siostra jak była w ciąży to ją położyli na patologię 1,5 miesiąca wcześniej, bo dziecko było też za małe. Po 2 czy 3 tygodnia zrobili jej usg i mała podrosła. Więc może po prostu za intensywnie wypoczywałaś, bo z tego co pamiętam to ostatnio byłaś w rozjazdach. Może taki 2-3 tygodniowy odpoczynek pomoże Tobie i Dawidkowi. Pamiętaj musisz myśleć pozytywnie. A mam dla Ciebie podpowiedź, żebyśmy wiedziały co tam u Ciebie słychać zapisz sobie maila do którejś dziewczyny i co jakiś czas możesz wysłać wiadomość z komórki na maila. Z pewnością żadna sie nie obrazi. Jeśli chodzi o patalogię to chyba w wojewódzkim Cię położą? Moja siostra była bardzo zadowolona z opieki, także myślę, że trafisz w dobre ręce i wszystko się dobrze skończy. Omega witaj po urlopie, mam nadzieję, że wypoczęłaś. Karolciu, jeśli chodzi o to, że po urodzeniu się małej będziemy z mężem \"uwiązani\" to ja sobie myślę, że tak źle nie będzie. Zresztą na początku wiadomo będzie troszkę ciężko w nowej sytuacji, ale zawsze byliśmy tego świadomi i w tym momencie takie rzeczy schodzą na dalszy plan, bo najważniejsze będzie to, że dziecko, którego się tak pragnęło będzie z nami. Sądzę, że podzielacie moje zdanie. Zresztą my już planujemy, że w sierpniu-wrześniu przyszłego roku jedziemy na urlop w góry, małą wsadzimy w nosidełko i naprzód na szlaki. Kseniu nic się nie martw będzie dobrze, wiadomo strach przed tym co sie zdarzyło zawsze będzie tkwił, ale do odważnych świat należy. Martyniu mam nadzieję, że nic poważnego Ci nie jest, buziak dla Ciebie. A ja na jutro umówiłaś się na drugie usg prenatalne, zobaczymy co tam mój diabełek porabia i czy ładnie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulko, napewno tylko na początku będzie ciężko, ale jak my bedziemy mieć dziecko to też będziemy wyjeżdzać, gdzie tylko będzie można :) a powiem wam, że jak byliśmy na Sycylii to tam dzieci razem z rodzicami balują, tańczą po północy. Była nawet dziewczyna z ok 3 miesięcznym bobasem, w takim huku siedziała z dzieckiem, ale ten naród tak już ma. Tego akurat nie podzielam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny 🖐️ dianeczko wszystko sie ulozy, polezakujesz, odpoczniesz, maly podrosnie! usg moze sie mylic nawet do 500g! takze moze dawidus ulozony nie tak do zdjatka byl, wierze ze bedzie z wami ok, i ty badz dobrej mysli i sie nie zamartwiaj! my jutro mamy usg i bardzo sie boje, ciesze sie ze zobaczymy smyka ale strach zawsze pozostaje.. i jak paula pisze wyslij ktorej maila badz esa jak wam leci, bedziemy z toba myslami dzien w dzien, 3mam kciuki! zmykam robic jakies papku bo dzis wieczorem mala kolacja ur :) buziole!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha odebrałam moje wyniki, robiłam w 22 dc: Progesteron 20,31 - norma dla fazy lutealnej uważam, ze ok. Estradiol 243,8 - norma dla fazy lutealnej - i tu niewiem, o czym to świadczy że mam powyżej normy??? Surfitko, Trynitko lub ktoś inny prosze o pomoc. Kurcze, gdzie ta Akasia??? Już tak długo jej nie ma :( Martiko - czy już na dobre nas opuściłaś??? Zaglądaj też tutaj częściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kochane...a do wieści co u nas słychać mój mąż obiecał ze będzie do Was pisał po wizycie u mnie:) tak więc będziecie miały faceta:) A paulo będę w wojewódzkim rzeczywiście, moja lekarka się mną zaopiekuje:)Dziękuję Wam za dobre słowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianko właśnie przeczytałam co napisałas, strasznie mi przykro, ale nie martw się na pewno wszytsko się ułoży i bedzie dobrze zobaczysz a malutki bedzie miał ze 3 kg na pewno. Trzymaj sie i pamietaj ze jesteśmy z Tobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... znowu troszke smutków - ale takie życie - niestety nie zawsze sprawia ze patrzymy na swiat jak przez rożowe okulary ... Dianeczko moja kochana Dianeczko - bedzie dobrze polezycie sobie z malutkim w szpitalu - on troszke jeszcze przybedzie na wadze - moze nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - lepiej może mieć cesarkę niż ciężki poród posladkowy - pomodlę sie za Was wszystkie cięzaróweczki - jesteście mi wszystkie tak bliskie jak siostry ! konieczniej daj jakoś nam znac jak urodzisz - czy wszystko w porzadku - mam nadzieje ze jeszcze przed wyjazdem na wakacje usłysze radosna nowine ze mamusia i synek maja się dobrze! Martyniu, Paulisiu, Justynko M, Kukusiu , ansik, destenation i gosiaczku - cmokalki w piekne brzuchalki :) Ksenieczko - bedzie dobrze zobaczysz - moja przyjaciołka stracila dzidzie w 7 miesiącu - paraliż łożyska - też starsznie to odchorowała - nawet nie wiedziala ze sie jej cos takiego przydazy ciaża przebiegała prawidlowo - po 6 miesiącach zaszla znowu w ciaze - jej synek Igor ma teraz 3 latka - jej sliczny i zdrowiutki - podobno psychika kobiety jest taka ze leczy ja nastepna ciaża i narodziny maluszka ... Surficiu - trzymam kciukasy za Twoje jajo - zaklinam go - by powstało z niego nowe zycie! buziaki kochane moje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic sie nie martw Dianko, powiedz mężowi, żeby drukował ci nasze wypociny to będziesz sobie w szpitalu podczytywać, będziesz na bieżąco :) Justynko, czyżby ten skrót oznaczał urodzinki, tylko czyje, Twoje czy męża ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Justynko. To w związku z tym najlepsze życzenia. Surficiu to ja ci w takim razie wysyłam fluidki na to Twoje jajo xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx a to dla pozostałych dziewczynek łapcie i nie puszczajcie ;) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Surficia będziemy skandować na cześć twojego jaja: pęknij, pęknij ;) bo to naprawdę cud, że po tak długim okresie wreszcie się pojawiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolciu nie wiem - nie umiem ci pomóc ... nie łapie się z estradiolem ... moze Surficia cos podpowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi sie wydaje, ze owulacja pieknie Karolciu byla, estradiol jest podwyzszony, ale cialko zolte tez produkuje ten hormon. I jest dobrze :) Progesteron super..ja takiego chyba w zyciu nie mialam. No chyba ze ma to zwiazek z podwyzszonym fsh i swiadczy o czyms gorszym...musisz to skonsultowac z lekarzem. Ja tak wysoki estradiol mialam jak mialam torbielke, ale progesteron byl niski, a u ciebie to on poswiadcza o owulacji :) Paula, dziekuje za fluidki i wogole wam wszystkim, kochane jestescie. niech sobie to jajo dojrzewa i tyle :) Martyniu, moja intencja nie bylo, zebys przestala pisac na forum, podobnie jak i Kukusia...jeszcze raz przepraszam. I pisz co sie stalo, bo sie martwimy... Dianeczko, a moze maz chociaz mogly skrobnac nam pare slow od czasu do czasu..przeciez zna to forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewiczynki :) Na poczatek Dianka szkoda ze tak się porobiło ale moze jak bedziesz miec przymusowe leżenie to Dawidek odespi , wypocznie i podrośnie -nie widze innej mozliwosci -to przeciez pierwsze dzidzio na naszym Topiku .Ciotki będa sie modlic za szczęsliwe rozwiązanie :) A co do cesarki to moja bratowa też miała cesarke i bardzo sobie chwaliła.Będzie dobrze ,teraz nawet modna jest cesarka. Tak wiec bądż z nami w kontakcie i nie martw sie będzie dobrze i juz nie długo będziesz Dawidka kołysac w ramionach:) Surficu Fajnie ze jajo rosnie i niech rosnie a później niech dopadna go plemniczki i sprawa załatwiona :) Wszystkim życze miłego dzionka papa kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianko -nic sie nie martw wszystko będzie w najlepszym pożądku,Zajma sie wami fachowe rece i pójdzie jak po maśle.Urodzisz i będziesz się smiac ze wszystkiego i tulić babelka i czule do niego szeptać jakim jest cudnym prezentem od Bozi.Dawidek to mały męższczyzna wiec podrosnie postaraja sie juz o to.Więc głowa do góry i nic sie niemartw,jesteśmy z Toba i trzymamy kciuki za Was.Jesli chcesz moe dac ci mój nr.kom.jak będziesz sie bardzo nudzic to mozesz cos napisać.🌻❤️:) Surfitko-trzymam kciuki niech wszystko sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko, dzieki za odpowiedź, narazie biorę te wyniki za pozytywne, progesteron też mi się podoba, bo gdyby był za niski to kapa. Paulko, ja juz łapię fluidki :) Kukusia chyba zastrajkowała i się nie odzywa? 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 2 dc miałam 46,12 norma w 8 dc miałam 106 norma a owu jeśli była to ok. 12 dc, czułam kłucie w jajniku i inne objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ci moge powiedziec, ze owu byla na 99% :D:D:D Bo przy takim progetseronie musiala byc :) A co do estradiolu...ja sadze ze jest dobrze i tego sie trzymajmy. I skoro owu to moze i sierpnowka zostaniesz :D:D Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia, a jak chcesz sie juz dzis upewnic zapytaj na stronie \"masz pytanie - chetnie odpowiem\" bo tam porad udziela lekarka na zwolnieniu macierzynskim :) wlasnie wypisala normy i w fazie lutealnej estradiol powinien jednak byc nizszy. Ale zapytaj...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Surfitko, na bocianie mi odpowiedziano, ze wyższy estradiol świadczy też o torbieli, którą ja wiem że mam. ale jak narazie cieszę się że progesteron ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sprawa rozwiazana...ja tez tak mialam wlasnie przy torbieli. To ona produkuje go za duzo. Ateraz czas na radosc z progesteronu i odbytej owulacji :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli Surfitko mimo wszystko, patrząc na progesteron można stwierdzić, że prawdopodobnie owu była??? A E2 jest duże bo mam ta torbiel?? jeśli tak to się cieszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kArolcia na 99%..bo wiesz, ze na 100% to potwierdzi to ciaza :) Ja bym sie cieszyla na twoim miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie, karolcia, tryni..mam pytanie. Skoro wasze cykle sa owulacyjne jaki wplyw ma TSH na zajscie w ciaze? Dlaczego sie w ta ciaze nie zachodzi przy podwyzszonym TSH...nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwyższone TSH świadczy o niedoczynności tarczycy, gdy zachodzi się w ciążę to jeszcze bardziej wzrasta, i gdy już się zażywa leki to trzeba zwiększyć dawkę. Najlepiej aby TSH wynosiło 1 chociaż normy są od 0,3-4,2 Ale jak to można bezpośrednio wytłumaczyć to właśnie nie wiem, czy wogóle nie dochodzi do zapłodnienia, czy może nie dochodzi do implantacji, czy może we wczesnych stadiach dochodzi do poronienia. Na bocianie dziewczyny które w 6-7 tyg poroniły to mówiły że przyczyną było za wysokie TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie nie wiem jak to jest w moim przypadku, skoro te dziewczyny w ciążę zachodziły. pewnie jakieś jeszcze inne przyczyny są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×