Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Tryni - mój gin bierze 70 zł za wizytę a za samo usg 50 zł. Stówe zapłaciłam za hormonki. Badania nasienia mamy zrobić w klinice leczenia niepłodności Provita i znalazłam na ich stronie , że to badanie właśnie kosztuję 160 zł - kurdę dużo !!!! , myślałąm , że tak ok 100 zł. kosztuję !!!!!!!!!!!. U nas w mieście nie da się zrobić badań nasienia - niestety !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160 zł to cholernie duzo mój miniek płacił w Warszawie za pierwsze badania 80 zł. potem lekarz który go prowadzi robił to w ramach NFZ i tak jest do dzis chyba ze potrzeba było robic cytologie nasienia to znowu jechalismy na prywatna wizytę do tego samego lekarza - kurcze ale zdzierstwo i państwo chce aby ludzie mieli dzieci - ale nic nie robią by pomoc takim osobom jak my!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hormony tez robilam prywatnie - ale to standard - zo za to sie musowo płaci ... za kazdy hormon 16 zl. do tego antyciala tarczycy 35 zł. za wsztsko zapłaciłam 131, 00 zł. - mój lekarz inernista zlecil mi morfologię i glukoze do tego pierwsze badanie tarczycy TSH - za darmo ... potem juz robiłam wszystko odplatnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko wynajelismy mieszkaniew bloku 31 m 2. Jest duzy pokoj kuchnia przedpokoj i łazienka. Pomalowalismy ladnie w pokoju taki pastelowy brzoskwiniowy, w łazience wyblakły róż :) bo fuga w białych płytkach była koloru czerwonego ale teraz ladnie wygląda, przedpokoj to kolor taki hmmm na opakowaniu pisalo SŁONECZNY bardzo ladnie wygląda a w kuchni zółty jak kaczuszka a na scianie gdzie jest zlewozmywak i kuchenka dalismy takie sliskie panele, slicznie wygladaja takie pastelowe dla kontrastu ze scianami, bardzo ladnie wygląda. Jestesmy bardzo zadowoleni, mieszka sie super i nawet moj Miniek zaczął gotowac :) eh nie ma jak na swoim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trinitko i dla dziewczyn z W-wy - polecam szczerze (nie myślcie, żem akwizytor) ubezpieczenie zdrowotne w Enel-medzie. Od osoby dorosłej płaci się 120 zł na m-c, ubezpieczenie rodzinne - rodzice i dzieci - 300 zł. W tym jest dostep bez skierowania do 27 specjalistów (bez dietetyka i psychiatry) oraz badania (ale już ze skierowaniem ichniego lekarza). do poczytania na ten temat: http://www.enel.pl/oferta/uzdrowotne/uzdrowotne1.asp Ja się tam ubezpieczylam i bardzo sobie chwale - umawiam się godzine i dzień, który mi odpwiada, nie czekam w kolejkach, badania, jak zlecą - bezpłatnie, atmosfera świetna, fachowcy lekarze - bardzo dobrzy. Na niektóre zabiegi chirurgiczne mają kontrakt z nfz - w ten spoób mój synio miał tam operację przeszczepu więzadeł w kolanie. A różnica między pobytem w państwowym szpitalu a ich szpitalem - niebo a ziemia:) Szczerze polecam! Ja jestem bardzo zadowolona:):):) Acha - mozna sobie wybrac również droższy pakiet:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka, poszukaj dobrze, bo to strasznie drogo...moze Elizka pomoze ci bo w Krakowie nawet w klinice macierzynstwo oferuja to taniej ( tak przynjamniej podaja na stronie internetowej ) . Chyba ze to za 160 zl ma jeszcze jakies dodatkowe super parametry badane :) A na temat kosztow leczenia juz sie nie bede wypowiadac, ale tutaj to dopiero drozyzna :( Za sam zastrzyk z pregnylu musze zabolic 250 zl..i jeszcze sama go sobie wbic... Ja tez sie zaczynam denerwowac o Akasie i Kukusie. Odezwijcie sie dziewczeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surficiu wiem, że nie łatwo będzie Ci ten zastrzyk zrobić, ale jaki może być tego efekt :) Martiko ho ho no widzę, że mieszkanko ładnie umalowaliście. Teraz na swoich \"śmieciach\" napewno jest dużo przyjemniej i lepiej niż u rodzinki. Kukusiu dobrze, że dałaś znak. Ja dzisiaj byłam byłam na usg, wszystko w porządku. Córcia rośnie jak na drożdżach waży już 1600 g i lekarz powiedział, że do maluchów to ona nie należy. Na zdjęciu buźki było widać jaka z niej pyza a na rączkach aż jej się dołeczki w miejscu kostek porobiły. Musze tylko więcej leżeć bo mam troszkę za mało wód blisko dolnej granicy. Tak więc od dzisiaj więcej leżę i nic nie robię, będę się obijać ile wlezie :). Tak sobie myślę, że Dianka dlatego ma mało tych wód bo przecież ostatnio była w rozjazdach, ale napewno jak poleży to wód jej przybędzie i Dawidek podrośnie. Dziewczynki jak ja patrzę na te ceny, które musicie płacić, żeby zrobić badania to naprawdę włos się na głowie jeży. Według mnie wszystkie badania powinny być za darmo w ramach nfz, tak jak Trini napisała krzyczą żeby dzieci rodzić ale pomocy to żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, bardzo sie ciesze :D:D:D:D Bedziesz miec malego paczuszka po urodzeniu :) Ale to musi byc fajowe uczucie popatrzyc na buzke wlasnego dziecka, ach...marzenia :) Ale naprawde dobrze, ze sie prawidlowo rozwija malenstwo...chociaz juz nie takie malenstwo, tylko kawal baby ;) A teraz lez duzo, zeby bylo wiecej tych wod plodowych..swoja droga nie mam pojecia jaka jest przyczyna malej ilosci wod ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz powiedział, że trzeba więcej leżeć i nie przebywać w zadymionych pomieszczeniach, więc może to że mnie nosi po całej chałupie i pocę się przy tym jak mops a tym samym wyparowywuje woda. Co prawda jak na razie się nie odwróciła główką do dołu, ale lekarz powiedział, że mam kilka razy dziennie naciskać w miejscu gdzie ma głowę to się prawdopodobni odwróci, podobno bardzo często to pomaga. Zobaczymy na razie nie będę się tym stresować bo jeszcze jest trochę czasu. Najważniejsze że jest zdrowa. Surficiu wierzę, że i Ty i reszta topikowych dziewcząt też będą patrzyły na swoje dziecko na ekranie monitora usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - masz rację - już było o wykorzystywaniu chłopów na topiku u justynki:P - okazuje się, że nie masz co mieć jakichkolwiek skrupułów co do tego, żebyś tą swoją drugą połóweczkę trochę powykorzystywała w zasitniałej sytuacji;). Leż sobie (i dzidzi) na zdrówko, wypoczywaj, wód przybędzie, maleństwo będzie miało warunki na obrót i w ogóle:) a Twój mężuś na pewno się ładnie zaopiekuje Tobą, dzidzią, domkiem i wszystkim tym co spadnie na jego główkę. Te nasze chłopy w podbramkowych sytuacjach radzą sobie wbrew pozorom nadzwyczaj dobrze:P Uciekam do łóżeczka - kolorowych snów! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejki myszki moje ... u nas pożnym wieczorem znowu burza była - dosłownie 15-20 minut ale tak waliło ze swiatło wyłaczyli - do tego grad padał bo o szyby dzwonio ze szok ... a ja nie lubie burzy zawsze nurkue pod kołdre i modle się by jak najpredzej sie skończyła ! dziś rano świeci słonko - ciekawe czy bedzie powtórka z rozrywki ;) za chwile pedzę do urzedu miasta - potem pobuszować po sklepach z butami bo musze sobie jakieś klapki kupic a teraz to wszystko kosztuje 50% procent taniej bo sezon sie kończy - widziałam fajne japonki INBLUE za 25 zł. ... Surficiu trzymam kciuki za Twoje jajo .... moze znowu na naszym forum pojawi sie kolejna mamuśka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🌻 wczoraj cały dzień pobyłam u rodziców, więc nie miałam jak napisać Justynko, kiedyś przeglądałam ten cennik w Provicie, to 160 zł chyba za kompleksowe badanka nasienia. Tak przynajmniej zrozumiałam. A może zadzwonisz do sąsiednich miast, do prywatnych laboratoriów, napewno gdzieś bliżej znajdziesz. Tryni, ale się teraz obkupisz :) w sumie to dobry pomysł jechać na wakacje we wrześniu :D super. Surfitko - dałaś sobie ten zastrzyk, czy może nie musiałaś ??? Napewno jeśli tak, to świetnie sobie poradziłaś, no i dalej trzymam kciuki. Dianko - pozdrawiam ❤️❤️❤️ Kukusiu, skrobnij coś więcej, opowiadaj nam tu jak się czujesz 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trini a ty wczoraj byłaś u tago endo prywatnie, czy to za tydzień idziesz??? Jak byłaś to napisz, czego się dowiedziałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki :-) :-) Widze , że wszystkim 160 zł wydaję się dużo !!! - mi oczywiście też - wklejam wam co jest robione za to 160 zł , myśle, że na 1 raz nie trzeba robić tych wszystkich badań , ale zerknijcie i powiedzicie co o tym myślicie : Badanie nasienia / Bank nasienia Badanie podstawowe nasienia 40 zł Morfologia plemników 40 zł Test eozynowy (żywotność plemników) 30 zł Ilościowa ocena granulocytów w nasieniu (POX) 30 zł MAR-test - IgG (obecność przeciwciał antyplemnikowych klasy lgG na powierzchni plemnika) 45 zł Komplet badań nasienia (wszystkie ww. badania) 160 zł. Martiko - aż Ci zazdroszcze tego mieszkanka !!! :-) :-) . Ja też mieszkam sama z mężem ale wiem jak fajnie jest wprowadzać szie do nowego - malowanie ścian , remonciki - super!!!!!!!!! A co z woją pracą - masz już coś na oku ???? Musisz nam koniecznie przesłać jakieś zdjęcia nowego mieszkanka !!!!!!!!! A jeszcze odnośnie tego badania nasienia - ja bym poszukała gdzieś tu bliżej ( choć Katowice nie są tak daleko ) tylko , że gin do którego chodzę upierał się , że tam robią najlepiej i że są najbardziej wiarygodnę i tak mi jest teraz głupio iść z wynikami robionymi gdzieś indziej , że coś mi powie. Wiecie jak jest - o ile dobrze kojaże to on tam w Provicie chyba pracuje - to wiadomo o co chodzi !!!!!!!!!! Surfitko - jak poszło Ci z zastrzykiem ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko ja narazie nie szukam pracy, w tej jestem do konca sierpnia ale nie wiem czy dotrzymam bo byc moze jutro pojde do szpitala. narazie nie szukam pracy, zwalniam sie po to zeby odpoczac zadbac o wlsne zdrowie i miec troche spokoju zajac sie mezem i domem. Puki co mozemy sobie na to pozwolic a jak bede sie nudziła to mam juz nakrecony osrodek adopcyjny, bede tam opiekowala sie porzuconymi noworodkami, bede je karmic przewijac i chodzic na spacery, czyli wszystko co robi sie przy maluchach tylko ze bedzie ich około 12 stu. Ten osrodek jest kolo mojego mieszkania, na rzut beretem wiec mam blisko. Pracuje tam moja szwagierka i ona mnie na to namowila. Narazie bede tam chodziła jako wolontariuszka a potem poszerzaja osrodek wiec pewnie uda mi sie znalesc tam zatrodnienie. Ja mam coraz wieksze problemy, jestem dzis juz całkowicie załamana... życ mi sie odechciało! apropo tych badan widze ze koszt jest duzo ale to jest kompletne badanie nasienia ja robilam podstawowe wiec mozliwe ze tyle kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co się Marticzko stało ??? Wyżal się nam , zawsze to lepiej jak można powiedzieć komuś o swoich problemach a nie trzymać to w sobie !!!! Pamiętaj , że po to tu jesteśmy , żeby sobie pomagać nawzajem !!! Praca o kktórj piszesz wydaję się dość ciężka ( nie tyle co fizycznie ale psychicznie ) - podziwiam , ja chyba nie dałabym rady !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,mnie się @ zaczyna, co do dnia oczywiście; ale nie dziwię się juz tak bardzo, z takimi wynikami było to przesądzone, trzymam kciuki za pozostałe staraczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śmiem tez twierdzic ze Surfitka miala racje co do tej awantury wtedy ale mnie nie chodzi o te ciaże tylko o cos innego. Justynko dzieki ze o mnie pamietasz ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko w takim ośrodku chyba też bym nie dała rady, ryczałabym co chwilkę i pewnie chciałabym te wszystkie bobaski wziąć ze sobą do domu. Pewnie lepiej pracuje się tam kobietom, które mają własne dzieci, tak myślę. Ale z drugiej strony, gdy ktoś byłby np zainteresowany adopcją, to praktycznie jest u źródła i zna wszytskie procedury itp, więc pewnie szybciej znalazłby \"swoje\" dziecko :) Martiko, a co się dzieje, ze do szpitala idziesz??? Opuściłaś nasz topik, piszesz na innym i nie wszystkie jesteśmy w temacie, napisz coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko-jak na taki komplet badan to nie jest chyba tak drogo.Lepiej zrobic takie obszerne badanie niz gonic męza co chwile do pokoiku którego tak nie lubią.Będziecie od razu wiedzieć na czym stoicie. Martiko-juz pisałam do ciebie ,ale jeszcze raz ci powiem idz tak jak mówiłaś bedziesz spokojniejsza napewno wszystko sie wyjasni i bedzie ok,a potem na wczasy:) Surficiu-i jak dałaś sobie rade z tym zastrzykiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martiko, a o co chodzi Tobie? Nie sposób tak się domyślać, co każda z nas ma na myśli, i napisz, czy to było powodem przeniesienia się z tego topiku na inny??? Ja już nic nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jetsem juz załamana. Najpierw @ do2 tygodnie. Teraz biore znowu bromek, czyli biegunka wymioty, sennosc, to mi przeszlo po prau dniach od 12 dc biore luteine dodatkowo 2x dziennie skutek uboczny to brzuch jak balon. Mam dzis 15 dc i czuje sie fatalnie. Spie na siedząco, rano mam 100metrow do trwamwaju a dzis dojsc nie mogłam, myslalalam ze sie przewruce taka slaba jestem i nogi mnie bolą, znowu nudnosci, nie moge jesc cały dzien zyje o wodzie do tego bol krzyża nieznosny. Dzis wyczaiłam ze ten bol to nie kregosłup tylko nerki. To by sie zgadzalo bo od miesiaca co 3 dzien mam stany zapalne pecherza i przy nerkach puchna nogi i rece a ja tak wlasnie mam. Jestem juz załamana bo zamiast sie leczyc to dochodzi mi tych chorob. Jade dzis do lekarza i poproze zeby dał mi skierowanie do szpitala chce zeby porobili mi wszystki badania bo do cholery place zdrowotne a za prywatne badania wydalam juz 700 zł. a w szpitalu namiejscu za darmo mi to wszystko porobia. Boje sie bo za tydzien jedziemy na 2 tygodniowe wakacje a jak tam mnie cos złapie to bedziemy musieli wracac. czuje sie tak zle ze zaraz wyloze sie na tej klawiaturze,.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martiko, no to racja, musisz się gruntownie przebadać, nie przejmuj się pracą, idź na L4, potem na urlop, i jak juz wrócicie to napewno wszystko wróci do normy 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia ma rację - idź może Martiko na l-4. I tak przecież zrezygnowałaś z tej pracy to poco się męczyć !!!!! Musisz teraz dużo odpoczywać , po tych oststnich przejściach napewno twój organizm jest wykończony , dotego jeszcze te wszystkie leki. A tak wogóle mam takie pytanko - starcie się teraz o dzidzię czy robicie jakąś przerwę ???? Zobaczysz pojedziesz na wakację , zmienisz otoczenie to napewno odpoczniesz i nabierzesz sił na nowo !!!! Karolcia - to mamy podobnie , ja też nie mogłabym patrzeć na takie małe biedactwa bez rodziców. Tylko że faktycznie , gdy człowiek chciał by adoptować to byłby u samego źródła. Ja np. w tej chwili gdy nawet pomyślałabym o adopcji nie miałabym zielonego pojęcia jak się za to wziąść , pozatym taka osoba pracująca w takim ośrodku napewno szybciej dostanie bobaska - bo jest jakoś tam sprawdzona. Jadiro - ja myślę , że nie będziemy chyba robić wszystkich tych badań nasienia tylko te podstawowe - niestety kasa robi swoje :-( Ostatnio tutaj tak często nie zaglądałąm i też nie wiem o co chodzie , że dziewczyny przenoszą się na inny topik - Martika , Surfitka , Volatre widziałam , że też piszą u Justynki M na topiku ???? O co chodzi jeśli można wiedzieć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc..uff i po bolu...musialam dac sobie zastrzyk i jakos poszlo. W kazdym razie nie mialam pojecia, ze skora ludzka jest taka twarda, a moze tylko moja ;) Mialas racje Karolciu, trzeba bylo pocwiczyc wczesniej na pomarnczch ;) Ale udalo sie bez treningu...troche poszczypalo i po bolu, dzis juz sladu nie ma oprocz czucia w jajnikach. Mam nadzieje, ze jajo juz jest w koncowej fazie dojrzewania i poczeka na jutrzejsza inseminacje :) A jak nie, to dla pewnosci poprzytulalismy sie wczoraj :) Justynko, ja sie nie przenioslam nigdzie...od pol roku albo i dluzej pisze u Justyny i na policystycznych jajnikach, czasem tez pisze na calkiem innch, jak mam cos do napisania ;) Dziekuje wam ze trzymacie kciuki za to moje jajo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUstynko-rozumie co do badan,to strasznie wszystko drogo nas kosztuje u mnie tez ten problem wystapil i tez robilismy podstawowe badania nasienia koszt 8o zł. A co do przenosin dziewczyn na inny topik to mysle ,że piszemy wszystkie o wspieraniu sie na wzajem,pocieszaniu tylko powiedzcie mi czemu zwraca sie uwage na inne dziewczyny a nie na wszystkie mysle ze jesli jest tu jakas wspólnota to zadbajmy by inne dziewczyny nie czuły sie pomijane w rozmowach,ale to moje zdanie niewiem co inne koleżanki o tym sadzą.Bo to naprawde przykre kiedy pisze sie w eter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×