Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiki*

Planowanie i starania po STRACIE ciąży.

Polecane posty

Gość maja79
Hej dziewczyny ...moja ciąża byla wystarana przez 1,5 roku wspanialy prezent pod choinkę dla rodziny ale 2 tyg przed swietami w 9 tyg dowiedzialam sie ze mojemu aniolkowi nie bije seruszko...potem zabieg i...jutro dopiero ide do lekarza pierwszy raz po zabiegu chcialabym sie starac jak najszybciej i nie chce nawet myśleć że się nie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja79 - bardzo mi przykro! :( celcia - cala drże przed tymi chlopcami ;) a nastepny konkurs to bedzie jak ma celci mąż na nazwisko? don corleone? ;) celavie - no mi tez sie kojarzylo pare scenek z tego filmiku z polakami.. a co do polskich \"mafiozow\" to na szczescie jestem daleko od warszawy (jakies 2 - 3 tys km) hehehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja 79 wszystkie mamusie na tym forum wiedza co czujesz... trzymamy sie wiec razem i wspolnie marzymy o dzidziusiach... dzielimy sie radosciami i smutkami i wszystkim czym sie chcemy podzielic - jest tu duzo optymizmu i nadzieji... a tego nam wszystkim potrzeba w planowaniach i starankach o nastepna ciaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CELICA
Maja 79 to smutne doskonale wzsystkie tu znamy ten ból,ale pocieszające jest w tym to,że jesteś tu z nami bo juz planujesz!!!!Jasne ,ze się uda!!!!! Tak jak wzsystkim!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja79 to prawda ze kazda z nas przez to przeszła i doskonale wiemy co czujesz. Ale jezeli przeczytasz dokładnie co piszemy to przekonasz sie ze staramy sie żyć pełne optymizmu co przyniesie kolejny dzien. życze ci zebys była pełna dobrych mysli co do nastepnej ciazy. A jezeli masz jakies pytania czy watpliwosci to zachodź tutaj i pisz. Celica ja nie zgadnę jak ma na imie twój mąż bo mało znam imion włoskich. Może ty w ogóle jestes żoną tego Włocha co wystepuje w \"Europa da sie lubic\" hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ja tez nie umiem tego z tym suwaczkiem zrobic. W ogole tego nie kumam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ponownie, tak jak obiecałam teraz wykład. Znalazłam ciekawą ulotkę w przychodni. Część dziewczyn sobie popala, może to skutecznie Was zmobilizuje do rzucenia tego świństwa! No i mam nadzieję, że żadna z Was na mnie się nie obrazi o to. Nic nie chcę Wam narzucać. :P WPŁYW PALENIA TYTONIU NA ŻEŃSKI UKŁAD ROZRODCZY Istnieje wiele dowodów na to, że toksyczne związki znajdujące się w dymie tytoniowym mają negatywny wpływ na żeński układ rozrodczy!! Z przeprowadzonych badań wynika, że kobiety palące regularnie papierosy mogą mieć o kilka lat wcześniej menopauzę, czyli ostatnią miesiączkę. Toksyczne składniki dymu tytoniowego (policykliczne węglowodory aromatyczne) przyśpieszają proces degeneracji jajników, co stanowi przyczynę wcześniejszego wkroczenia w okres klimakterium. Wiadomo, że przedwczesna menopauza jest zjawiskiem niekorzystnym z punktu widzenia zdrowia kobiety. Mało tego, PALENIE ZMNIEJSZA PŁODNOŚĆ U KOBIET. Palenie tytoniu zmniejsza płodność u kobiet, obniżając szansę zapłodnienia w przybliżeniu o 1/3 w ciągu całego cyklu miesiączkowego. W wynikudokonanych obserwacji ustalono, że u kobiet palących znacznie przedłuża się okres oczekiwania na zajście w ciążę. Palenie również wpływa na degenerację jajników - substancje smoliste oraz inne toksyczne związki obecne w dymie tytoniowym docierają do wnętrza jajników i powodują ich niewydolność, a następnie niszczą znajdujące się tam komórki jajowe. Toksyczne składniki dymu tytoniowego przenikają do wnętrza komórek jajowych. Odznaczają się one dużą trwałością, a ich poziom w komórce stale rośnie. Kiedy stężenie toksyn przekroczy wartość graniczną, następuje śmierć komórki. Organizm kobiety sam niszczy zatrute dymem tytoniowym jajo, aby nie dopuścić do jego rozwoju i zapłodnienia. W efekcie następuje zmniejszenie się puli komórek, które będą uczestniczyć w cyklu owulacyjnym. Jest to przyczyną skrócenia okresu rozrodczości u kobiety. No i przy okazji, osoby, które rzucają palenie tytoniu, natychmiast zauważają, że mają więcej energii i większy pociąg płciowy. Wydawcą ulotki jest: Centrum Onkologii w Warszawie. Ulotka w ramach programu pierwotnej profilaktyki chorób odtytoniowych w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GABI29
Hej dziewczyny.Ja o dzidzie nie staralam sie dlugo ,bo w pierwszym cyklu zaszlam ,ale kiedy poszlam do ginekologa na usg to sie okazalo ze mam pozamaciczna.Jestem juz miesiac po laparoskopii.Musze jeszcze odczekac dwa miesiace i starac sie znowu.Czy któras z was miala ciaze pozamaciczná??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku.... ponad 3000 dni razem... No wziąć pod uwagę jeszcze czas chodzenia..... to trzeba jeszcze dołożyć ze 2000 dni. Najwspanialsze w tym jest to, że przebywamy ze sobą tyle czasu i nadal się lubimy!!!! Idę spać, jutro do pracy. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CELICA
Swietne to o tym paleniu,ja też czase poplam,ale już od tygodnia ani jednego nie dotknęłam.Właściwie to kiedyś paliłam,ąle od jakichś 2-3 lat to tylko 1 na tydziń,albo pare miesięcynic,nic,nic a potem kilka jednego dnia i to jeden po drugim.Głupie co nie?Sama siebie nie rozumiem... Nie,nie jestem żoną tego paolo cozza,on ma diewczyne w Noym Sączu hehe.A wogóle to moj mowi o wiele lepiej po polsku od niego.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CELICA
Co wy jakies suwaczki robicie?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak. a jak wytłumaczysz fakt ze kuzynka męża paliła i apli nadal i jest bez problemu w ciazy. Mało tego, lekarka jej powiedziala zeby nie rzucała palenia definitywnie zaraz jak zajdzie w ciaze bo to gorzej bo organizm jest przyzwyczajony do nikotyny. href=\"http://suwaczki.waszslub.pl/waszslub.php?d=199 6083100600630\" target=\"_blank\"> mój suwaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wy robicie to ze jest napisane małymi literkami i pochyłym drukiem. Ja niewiem jak to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CELICA
Tak,to tez prawda,bo ja jak dzieci urodziłam to wtedy jeszcze paliłam. To znaczy paliłam przed zajściem bo potem to mnie odrzuciło od fajek i przez calutka ciąze nie tknęłam ani jednego. A teraz tak wszystko planowałam i nie paliłam juz od kilku lat i.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, pozdrownienia z warszawy!!!! Gablis baaaardzo się cieszę - napewno będzie dobrze! maleńka zapowiada się ciekawie! A ja dziś od 9 rano do 17ej kurtki nie zdjęłam, tak ciepło było na szkoleniu. Pokoje w hotelu beznadziejne...i właśnie wróciłam z piwa. Trtoszkę mi się zakręciło w głowie, także przepraszam za błędy i ewentualne literówki! Tak jak wam wspominałam myślałam że @ dopadnie mnie w pociągu! Niestety nie ma jej!!! Nie wiem co się dzieje, ale nie mam żadnych objawów na nią, a dziś 29 dzień cyklu i powinna dzis rano się pojawić! szczerze to jestem przerażona....nie wiem o co chodzi, nie mam przy sobie termometru, a testu teżrobić nie będę!!! Cały czas mam mokro i zaczynam schizować a dopiero jeden dzień zwłoki.... I chcę już do domu! pozdrawiam i do usłyszenia (pewnie jutro wieczorem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze lidka ;) ale jaja! faktycznie chyba bedziemy mieli nagly urodzaj brzuszkow w tym nowym roku ;) fajnie fajnie!!! a ja jutro ide do kliniki planowania ciazy na konsultacje i wreszcie poznam wyniki badan tych co mi po porodzie robili - troche sie denerwuje bo wstepnie wiem co bylo przyczyna ale boje sie by czegos nie znalezli co by wykluczylo moje planowania... popadam w skrajnosci... trzymajcie kciuki mam wizyte o 13.50 u was to bedzie 14.50...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja79 witamy cię tu bardzo serdecznie, a od siebie mogę dodać iż sama nie dawno straciłam kolejną ciążę i miała ona być prezentem gwiazdkowym dla męża...i guzik musiałam mu prezent kupować, cholera jasna:( w czwartek od godz 13 będe siedziała u fryzjera i zmieniała moj wygląd...postanowiłam iż zetnę włosy króciutko:) jak na razie jest mi ich szkoda:Pwięc może to sie jeszcze zmienić:P Celavie, sylwester był naprawdę wystrzałowy, siostra biedna nie może brokatu wysprzątać...no a moja ręka ze ściany też nie chce zejść:P(wydało się, że to moja:P, sistra już mnie zaprasza na malowanie ściany:)) ja to jestem fanką suszenia, zamrażania i wekowania...jak to krzyś mówi jestem jak chomik z kalkulatorem...najczęściej mrożę kotlety i fasolkę po bretońsku (tej nigdy nie potrafię ugotować tyle co zamierzam, ostatnio miało to być 5litrów a wyszło 15:P no i pół zamrażalnika zostało zajęte przez fasolkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Jak trudno wstać rano do pracy... Gabi29 - o ile pamiętam to ciąże pozamaciczną miała Gablis. Właśnie kilka dni temu oznajmiła nam, że jest w ciąży :) EvaWer - nie wytłumaczę Ci sytuacji Twojej kuzynki, ale odpowiem Ci pytaniem na pytanie. Dlaczego są kobiety, które nie dbają o siebie, palą i piją, a rodzą zdrowe dzieci, i są kobiety, takie jak my, dbają o siebie, a ich dzieci umierają zanim się narodzą???? A odnośnie przypadku tej lekarki, która kazała ciężarnej rzucać palenie stopniowo, to powiem, że nie spotkałam się z taką opinią u żadnego lekarza!! Co to za lekarz!!!!!?????? Każdy z nich mówi o szkodliwym wpływie nikotyny na organizm. I nie wierzę, by głód nikotynowy był gorszy dla dziecka od gwałtownego odstawienia papierosów. Myślę, że ta kobieta w ten sposób chciała usprawiedliwić swoją lekkomyślność przed znajomymi. Pochyły druk wychodzi gdy wstawisz jakiś tekst lub suwaczek w stopkę. Musisz wejść w preferencje i tam wpisać to co chcesz by pokazywało Ci się zawsze pod Twoją wypowiedzią. Lidka79 - może zrobi nam się wysyp!!!!! No to zmykam do pracy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dostałam @. W przyszłym tygodniu idę do gina i zobaczymy co z ta cystą. Jak znikła to chyba roapoczniemy staranka jak nie to dalsze odkładanie :( TABELA I - PLANUJĄCE NICK.............WIEK.......MIAS TO.. ......@. ........strata..........start 100krocia.........25.........Rybnik.........30.01...7tc_ 06.09...styczeń tiki_tak...........27......Wroc/Legn......?........11tc_ 06.09...styczeń niusieniek........26......Olsztyn...........?........8tc _23.09....sty/lut Mania78.......28......Lublin..............23.12.....7tc_ 13.09....sty/luty EvaWer........34.....Częstochowa....23.12......7tc_26.10 ..........? joka............30.........Ełk...........09.01.07......5 tc_13.09....luty07 Celica..........36.......Krasnystaw.....?..........11tc_ 18.10..........? Madzia79......27.......Kraków.........12.01.....10tc_23. 10..........?? Agapa..........22.......Płock.............???.........12 tc_12.04.2006.... Alekto........27........Galway.........................3 1 tc...05.03.2006 -Marta77....29........Lublin.............29.11........9t c_22.09......? Anula1304...25....Częstochowa.....25.12.....11tc_27.11.0 6... ..marzec 07 betty82......24.. Radlin(ok. Rybnika)..... 11tc_19.11.06....marzec07 monikapie....28....Skierniewice..........16tc_31.10.06.. .styczen/luty alekto.........27........Galway.............31tc..05.03. 06.......kwiecień Lidka79.......27.....Białystok.......02.01.....13tc_02.1 0.06...luty -------------------------------------------------------- ------------------------------ TABELA II - STARAJĄCE SIĘ NICK........WIEK........MIASTO....... @........strata........starania_od OLI..........26.......ok.Siedlec....15.01.07.....9tc_22. 02......maj\'06 gawit_27...27.......Luton........8.12......6_7tc.10.03.. .październik niuuusia.....21.....Częstochowa...30.01...9tc_12.08..... .styczeń\'07! Ania_Białystok..27..Białystok.......5.12.....23tc_24.03. 06...listopad Gablis.........25....Poznań........27.11.....8tc_25.09.0 6....grudzień ma-lenka20..20..ok.Jastrzębie Zdr..01.01..13tc_20.10.....grudzień Peppetti.....30.....ok.Łodzi........08 01....24tc_01.08.06...grudzień Zaba22.......24....Kraków..........28.12....13tc_ 29.05.06...sierpień -------------------------------------------------------- ------------------------------- TABELA III - Badania i Leczenie NICK..........LECZENIE.........................badania 100krocia...brak.......TSH.T3.T4.APTO.WZWB.MF.LH.FSH.PRL .Toxo,Cmv Lidka79........brak.......bilirubina,cytomegalia,chlamyd ia,toxo,d-dimery,ukł.krzepnięcia,glukoza,tsh,ft4,zesp.antyfo sfolipidowy,spermiogram+posi EvaWer............brak........................toxo Agapa.............heparyna/aspiryna.......toxo,cytomegal ia,różyczka,TSH,przeciwciała antykardiolipinowe Alekto......Warfarin,deltacortil enteric...zrobione wszystkie możliwe Gablis..............brak......................laparoskop ia mania78......................................toxo,różycz ka, CMV niuuusia...........brak.....................toxo,cytomeg alia, posiewy -------------------------------------------------------- ------------------------------- TABELA IV - dolegliwości NICK............dolegliwości 100krocia..macica_dwurożna,niedomoga_lutealna,podwyższona_PRL,,cysta Peppetti - mięśniak macicy, wole tarczycy Agapa.......zespół antyfosfolipinowy. Alekto..NWC(nie wiadomo co)...+...przeciwciała przeciwkokardiolipinie -------------------------------------------------------- ------------------------------ TABELA V -oczekujące dzidziusia Nick............WIEK......MIASTO......OSTATNIA@ .....TERMIN gablis ......... 25 .......Poznań ...... 3.12.2006 ......11.09.2007r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja79 - witamy na topiku, mam nadzieję, że będziesz się tutaj z nami dobrze czuła, my sobie pomagamy jak tylko możemy... a mi tutaj wyjątkowo jest dobrze:) lidka, trzymam kciuku za CIEBIE!!!!! ale by było, a masz jakieś objawy wskazujące że to mogłoby się wydarzyć i jest ciąża. poza tym powodzonka na szkoleniu... w jakim banku w koncu pracujesz?????? co do nowej koleżanki z ciążą pozamaciczną, kochana - ja też to przeżyłam, teraz mam duszę na ramieniu, bo wizyta u lekarza dopiero w poniedziałek na 19.40, a ja myślę i myślę, gdzie moja fasolka, czy na swoim miejscu. też lekarz mi nie kazał czekać długo - zabieg miałam ok 25 września, a cykl z którego urodził się kwaiatuszek zaczął się 3 grudnia:) ale mnie, zanim przeszłam laparoskopie leczyli ponad tydzień methatrexanem - koszmmar!!!! wierzę że już sie nie powtórzy!!! dziewczyny - dzisiaj jestem w domu, ale nie myślcie, że będe odpoczywać, choć zaczynam się troszkę gorzej czuć, jestem coraz bardziej przemęczona... musz dokonczyć klika rzeczy i wysłać je mailem do pracy, a potem cały dzień siedzieć nad jeszcze jedna rzeczą, którą zawoże do pracy jutro rano. Jednocześnie mam dwa tygodnie wolnego - jeszcze nie do konca pewne ale mam nadzieję, bo 26 stycznia mam egzamin roczny - kupa materiału, strasznie dużo, mówie wam siedzenie po nocach. a mi na tej ciąży tak bardzo zależy, nie chce wypruwać z siebie flaków, z drugiej strony wiem, że musze zdać ten egzamin, bo inaczej bedzie kiepsko i co wy na to? nie wspomnę, że o tym kolokwium dowiedzieliśmy się tuż przed świetami, a wstępnie planowane było na czerwiec, wiec nikt nie myslał żeby sie do niego uczyć, coś strasznego!!! a teraz kaplica!!!!! i jeszcze jedno - robiłyście kiedyś bHCG z krwi??? jeśli tak ile płaciłyście??? ja robie te badanie w luxmedzie i płacę kosmiczną kwotę 38 zł!!!!! wicie gdzie można zrobic taniej?????? pozdróka na cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co z maleńką???? robiłaś test??? jaki wynik??? ale jestem ciekawa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×