Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aparatka z większym stażem
nie wiem, nie tykam tego paskudztwa..:) na pewno się przebarwiają - jak wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna_ja
Szczerze mowiac kiedy czytam o tych triadach,damonach itp idt to jestem "troche" zdziwiona... Ja w ogole nie mam pojecia co to jest o_O... Moze to jest spowodowane tym, ze jeszcze nie mam aparatu i nie orientuje sie w tych wszystkich nazwach, a moze dlatego, ze moja ortodontka nie zapoznala mnie w ogole z planem mojego leczenia... Bylam u niej tylko raz (na konsultacji) i wtedy powiedziala mi tylko tyle, ze musze miec aparat na 2 szczeki i jesli bede z nimi wspolpracowac to uda mi sie go zdjac do studniowki... (a bardzo mi na tym zalezy). Dostalam skierowanie na rtg i juz... zapisala mnie na kolejna wizyte na "klejenie"... czy wasze wizytu tez tak wygladaly? Bo musze przyznac, ze ja bylam troche zaskoczona tym wszystkim bo niby czemu nie mialam robionego odcisku szczeki (czy jakos tak to sie nazywa) a moze to ja pomylilam kolejnosc dzialania? Juz sama nie wiem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
w sumie jakos dziwnie szybko- ja mialam 1 wizyte czyli opowiedzial mi doktorek co i jak, potem wyciski, potem zdjecia zrobilam i mu podrzucilam- na 2 wizycie ustalilismy co i jak: pilowanie, separatory, jakie zamki itd i ile nam to ma zajac (w moim przypadku 2 lata) jutro mam 3 wizyte- separacje robimy a we wtorek zakladam oba luki i helix. bez wycisku to dziwnie jakos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Inna_ja - faktycznie dziwnie trochę.. ja noszę aparat od roku ale nie wiem jak damon wygląda, także luzik :) ale tak trochę lekceważąco podchodzi ta lekarka.. a czemu jej nie wypytałaś o wszystko? następnym razem nie daj się spławić ;) a kiedy masz tą studniówkę? w najbliższym sezonie studniówkowym czy rok później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
nie no bez wycisku to tez jakos nie bardzo- niby jak miala zrobic plan leczenia nie widzac dokladnie ustawienia zebow O.o sam rentgen to troche malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chcecie zobaczyć jak wyglada damon moge wysłać zdjecia na poczte:) Damon 2 i 3 ma mniejsze zameczki od tradycyjnych aparatow, nie posiada gumeczek, pierscieni ... Chodze na wizyte co 3 miesiace, nie podkreca sie w nim srubek :) szybciej prstuje zabki od innych aparatow( moze skrocic czas noszenia do 6 miesiecy :) Jestem zadowolona z Damonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
samanta_kafeteria@o2.pl - poproszę foto damona :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna_ja
Jak dobrze pojdzie to studniowka bedzie nie w tym najblizszym sezonie tylko rok pozniej :) A moze ja sie pomylilam i teraz bedzie wycisk a nie klejenie hmmm... juz sama nie wiem co o tym myslec ale kiedy bylam mlodsza i nosilam aparat ruchomy to ta sama orto sie tym zajmowala, wiec mozliwe ze zna mniej wiecej moj problem... zrobilam wtedy ogromny blad bo nie chcialam nosic tego aparatu uparcie twierdzac, ze boli mnie od niego cala szczeka. No a teraz widac skutki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna_ja
Jesli moge to ja tez poprosze :) magda9014@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
też nosiłam ruchomy - trochę się wyprostowały nawet :) no w sumie jak zna twoją wadę itd to może wie co będzie z tym robić.. czyli jeszcze półtora roku do studniówki - to na luzie powinno ci się wyprostować (ja mam zaplanowane zdjęcie aparatu rok po założeniu choć wstępnie miało być półtorej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
damon jest drozszy od klasyki nie? bo ja chce akurat ligaturki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damon mnie kosztowal 1900 za jeden luk (razem 3800 zl) zmiana luku tez jest drozsza 130 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
ja tez plz rainstorm@o2.pl ja place 1600 za luk wiec bede miala ligaturki!!! yeah;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja nic nie mam na poczcie:( może sprobuj jeszcze raz.. strasznie jestem ciekawa tego damona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
już mam:) moim zdaniem to on się nie różni od normalnego aparatu:) tyle że mniejsze zamki i chyba nie ma gumeczek (drucikami trzymają łuk?) tak że bez żadnych udziwnień;) a on w środku żadnych bajerów nie ma? takich jak te hassy czy hyraxy? na podniebieniu albo coś? fajna sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie ma :) jedt ten plus ze zameczki sa samozamykalne . Przy zmianie druciku orto owiera pokolei wszytskie zameczki wklada nowy luk i zamyka i po wszytskim . Nie mam pierscieni i tych udziwnien i dzieki damonkowi nie musialam wyrywac zabkow .Przy normalnej metodzie musialabym dwa zdrowe zabki usunac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też fotkę chcem! mycha.jm@wp.eu dziewczyny, w skzole zauwałyłam że prawie spadła mi gumka z 3 na górze. trzymała się tylko na takim czymś co idzie do góry. w domu założyłam ją wykałaczką, ale czy dobrze... nie wiem zadzwonić do ortho? ps dziś są moje imieninki :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jest dobrze zalozona to nie musisz :) a kiedy nastepna wizyta jak niedlugo to chyba nie musisz isc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ski - wszystkiego naj 🌼 😘 no to fajnie z tym damonem - mi kazała usuwać dwa zdrowe zęby.. szkoda że tego forum nie było wcześniej, zanim zakłożyłam aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale najwazniejsze ze bedziesz miala ladne ząbki:) Gdyby nie bylo damona to tez bym sie na ten z gumeczkami zdecydowala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
już mam proste, tylko dociaśniamy teraz ząbki bo jeszcze są szparki po tych usuniętych minimalne. orto mówi że nawet jak się nie pozamykają teraz to reteiner podomyka więc luz :) a jak działa ten damon w porównaniu do normalnego aparatu - w sensie - jak to robi ze nie trzeba wyrywać skoro w łuku jest ewidentnie za ciasno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
hmm ja nie wyrywam ani jednego- jak juz kiedys pisalam doktorek powiedzial ze bog dal czlowiekowi tyle zebow ile ma miec- czyli wierzy w biblijna teorie stworzenia:D nie kazal ani 1 wyrwac tylko skaling bedzie. mial to ktos? boli?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
aaa SKI ma dzis urki? Sto lat Sto lat- ale nie ze w aparacie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
nie boli podobno, tylko że skaling daje max pół cm dodatkowo w łuku - dla niektórych to dużo za mało, dlatego albo się wyrywa albo rozszerza hyraxami i innymi takimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ON dziala z mniejszymi silami niz inne aparaty .Ja mialam stloczenie na gorze :) \"Ograniczenie diagnozy wyłącznie do kryterium cefalometrycznego tkanki twardej ignoruje symetrię tkanki miękkiej.Oczywiście osiągnięcie najlepszego możliwego zbalansowanego wyglądu twarzy, musi być wykonane z połączeniem tradycyjnych celów leczenia, jednak dzięki systemowi Damon możemy zaoferować ortodontom coś więcej tj. system mechaniki pasywnej który zapewnia niskie siły działania w połączeniu z mięśniami twarzy, języka, kości i dziąseł. Dzięki temu zminimalizowany zostaje dyskomfort i znacznie zwiększona zostaje ilość przypadków, które mogą być leczone bez użycia dużych sił oraz potrzeby ekstrakcji. Badania naukowe wskazują, że optymalne siły ortodontyczne powinny być tak dobrane, aby stymulować przemieszczanie się zębów bez odbierania wsparcia periodontycznemu wiązadłu ze strony tkanki.*System Damon aparat ów stałych został zaprojektowany, aby pozwolić klinicyście na użycie optymalnych sił podczas wszystkich faz leczenia. Jest to możliwe wyłącznie przy użyciu całkowicie pasywnego systemu aparatów stałych. System Damon ułatwia zdrowe przemieszczanie zębów pod pełną kontrolą.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
hm ski imieninki nie doczylam wybacz:D skaling to ponoc nawet do 8mm na calej szczece zrobiony- a expander bede miala swoja droga. nie wiem co o tym myslec:D ale facet ma 35lat i doktorat strzelil z tego wiec chyba sie zna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×