Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość uczaca sie wszystkiego
jupi jupi :) kupilam dzis plytke, zaraz ja wlacze wynotuje wszystkie pytania i jutro rano wpisze sie z prosba o wytlumaczenie ;) Temat: What does she look like? no i jest tez stopniowanie przymiotnikow 😠 -->to juz rzucilo mi sie w oczy w cwiczeniach dodanych do plytki a takze opisywanie osob = wysoki, niski,gruby,chudy,blondynka, brunetka, ale najlepsze jest to, ze wzrost podaje sie w stopach :o Do jutra, biore sie za nauke, ale sie ciesze, ze juz ja mam hehe :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Dzien dobry :) Z okazji dzisiejszego dnia i naszego swieta dla Was dziewczyny 🌻🌻🌻 a w szczegolnosci barrywhite, Viola, Smileyface :) Lece od razu z pytankami: 1.I looking for = szukam? to jest caly taki zwrot w komplecie,tak? 2.fair = jasny,blondyn dark = ciemny,brunet, wiec jak powiedziec jestem brunetka = I'm dark? przeciez to wyszlo - jestem ciemna :D czy cos tam jeszcze trzeba dolozyc? 3.That's her! = to ona! - czyli gdybym powiedziala That's she - to nie bedzie poprawnie,tak? 4.wzrostu w stopach nie musze podawac? bo uciazliwe to jest :o 5.middle-aged (posrodku) czyli odnosi sie to tez do wieku? np.ze ktos jest w srednim wieku? 6.He's wearing a brown suit - czy to slowko wearing ma dolozone ing, poniewaz wlasnie w tym momencie on ubrany jest w garnitur ( present cont.) czy w ogole jest taka konstrukcja tego slowka? 7.she's carrying a big handbag - carrying to samo co powyzej :( 8.Jean is taller than Susan - czy "than" sluzy tutaj do porownania osob tak? 9.Jean's got dark hair - czemu tam jest got? 10.She's looks younger than Susan - czemu tu jest looks a nie look? :( 11.stopniowanie przymiotnikow - generalnie w stopniu wyzszym dokladamy "er" tak? 12.He's tall - on jest wysoki He's taller than John - on jest wyzszy od Johna - czy tak jest poprawnie? :) 12.She's older than me - czy tak moze byc? Troche duzo pytan :o I'm sorry Swoja droga fajnie BBC przygotowalo ten kurs, wyselekcjonowano najwazniejsze zagadnienia, zwroty potrzebne w zyciu :) pozdrowionka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) 1.I looking for = szukam? to jest caly taki zwrot w komplecie,tak? I AM LOOKING FOR 2.fair = jasny,blondyn dark = ciemny,brunet, wiec jak powiedziec jestem brunetka = I\'m dark? przeciez to wyszlo - jestem ciemna czy cos tam jeszcze trzeba dolozyc? I am dark-haired woman albo I have dark hair. :) 3.That\'s her! = to ona! - czyli gdybym powiedziala That\'s she - to nie bedzie poprawnie,tak? Nie bedzie poprawnie. 4.wzrostu w stopach nie musze podawac? bo uciazliwe to jest hehehe:) w internecnie jest mnostwo przlicznikow. Warto wiedziec ile sie ma w stopach :), np: http://www.csgnetwork.com/csgcvtcmeters2ftincalc.html 5.middle-aged (posrodku) czyli odnosi sie to tez do wieku? np.ze ktos jest w srednim wieku? Odnosi sie tylko i wylacznie do wieku...i do Sredniowiecza ;) 6.He\'s wearing a brown suit - czy to slowko wearing ma dolozone ing, poniewaz wlasnie w tym momencie on ubrany jest w garnitur ( present cont.) czy w ogole jest taka konstrukcja tego slowka? Dolozone jest -ing, bo on ma garnitur na sobie w tym momencie. 7.she\'s carrying a big handbag - carrying to samo co powyzej TAK 8.Jean is taller than Susan - czy \"than\" sluzy tutaj do porownania osob tak? TAK. Than = niz/od 9.Jean\'s got dark hair - czemu tam jest got? has got= posiada :O Mozesz rownie dobrze powiedziec Jean has dark hair. 10.She\'s looks younger than Susan - czemu tu jest looks a nie look? Hmmm, podejrzanie wyglada. Mysle, ze to blad. Powinno byc she looks - ona wyglada... 11.stopniowanie przymiotnikow - generalnie w stopniu wyzszym dokladamy \"er\" tak? TAK 12.He\'s tall - on jest wysoki He\'s taller than John - on jest wyzszy od Johna - czy tak jest poprawnie? TAK 12.She\'s older than me - czy tak moze byc? TAK :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite jak zwykle dziekuje za odpowiedzi na wszystkie moje pytania :) Co do nr 4 - to faktycznie moj blad, zle wpisalam ;) a co do wzrostu to mam 170cm i na Twojej stronce wyszlo mi - 5 feet 6,929...inches :) No i pytanie do Ciebie bardziej natury osobistej = czy barrywhite to przypadek z nickiem czy jestes jego fanka ? :) ja lubie jego utwor chyba ma tytul "never never" czy jakos tak, ktory tez spiewala Lisa Stansfield....ostatnio odkrylam przez przypadek szukajac innego utworu, wykonanie Toma Johnsa utworu "My way", ktory spiewalo kilku wykonawcow m.in.Elvis Presley, Frank Sinatra, ale jego wykonanie jest dla mnie nr 1 i pomyslec, ze uwazalam nie tak dawno tych piosenkarzy za dinozaurow a teraz calkowicie zmienilam zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
nie nr 4 a 10 jest pomylka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej uczaca sie :) Ja mierze 6\'1\" :P Co do nicka, to przypadek. Kiedys na kafee zobaczylam temat o Barrym White i mnie zainspirowalo. :) Nie jestem fanka, ale od czasu do czasu lubie posluchac do poduszki. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite no to temat Twojego nicka mamy wyjasniony ;) Przyszedl mi dzis do glowy temat o chorobach np.jak powiedziec jestem chora albo, ze cos mnie boli? jestem chora = ......? boli mnie .....? np.glowa, brzuch, obojetnie co ;) no i zdanie ze slowkiem niesamowite = amazing chce powiedziec "to jest niesamowite" czy zaczac od it's czy this ....pamietam, jak mi tlumaczylas na poczatku, ze jesli cos np.pokazuje,wskazuje to this, ale czy w odniesieniu do tego slowka tez tak bedzie? :) Musze przyznac, ze 12 plytek to juz zawsze cos mi dalo, ale prawdziwy sprawdzian przyjdzie w wakacje, czy dam rade cos wystękac czy znow stane jak kolek, chcac o cos zapytac ;) nadal boje sie mowic, oby ten lęk mnie opuscil na dobre :) Strasznie Wam zazdroszcze, ze znacie tak dobrze ten jezyk, oczywiscie w pozytywnym tego slowa znaczeniu, bo sam w sobie angielski jest ladny i nie da sie go porownac z twardym niemieckim, ale mysle sobie, ze prawdziwym wyzwaniem jest nauka chinskiego :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohh kochane ale mam ostatnio urwanie glowy... masakra:P hehe ale teraz to juz wszystko wroci do normy i bd tu z wami :D hehe ale widze ze i tak wszystko jest OK;) i super sobie radzicie:) Jak tam z \"moimi\" czasami coo ?? hehe:D ale wiesz co mysle ze narazie najwazniejsze jest to zebys wlasnie sie umiala dogadac ... zebys wiedziala co powiedziec a nie jak to powiedzialas stala jak kolek:P hehe ... wazne zebys znala takie wlasnie przydatne zwroty;) a na gramatyke tez przyjdzie czas:D hehe ... nie wiem zrobiym jak tam wolisz... czy znowu chcesz sie ze mna uzerac nad czasami??:P hehe czy zostawimy to na pozniej a teraz zajmniesz sie plytkami i takimi wlasnie roznymi przydatnymi zwrotami??? od Ciebie to zalezy;) BuzZki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry bardzo w przepiekne sloneczne popoludnie :) jestem chora = I\'m sick US/ I\'m ill GB boli mnie .....? np.glowa, brzuch, obojetnie co - I have a headache/\'hedeık/ - boli mnie glowa I have a stomach ache /\'stamek eik/ - boli mnie brzuch no i zdanie ze slowkiem niesamowite = amazing chce powiedziec \"to jest niesamowite\" czy zaczac od it\'s czy this ....pamietam, jak mi tlumaczylas na poczatku, ze jesli cos np.pokazuje,wskazuje to this, ale czy w odniesieniu do tego slowka tez tak bedzie? Bedzie tak samo :) Musze przyznac, ze 12 plytek to juz zawsze cos mi dalo, ale prawdziwy sprawdzian przyjdzie w wakacje, czy dam rade cos wystękac czy znow stane jak kolek, chcac o cos zapytac nadal boje sie mowic, oby ten lęk mnie opuscil na dobre Uczaca sie, dasz rade :) Dobrym cwiczeniem jest mowienie do lustra na glos. Mozesz powtarzac za radiem, lub wymyslac dialogi. W ten sposob przyzwyczajasz sie do swojego glosu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witam! Violcia co do Ciebie to czekam na cwiczenia, tematy, jestem otwarta na wszelkie propozycje :) ide z programem pokolei z plytek, bo tam sa najwazniejsze zagadnienia i jakos to naturalnie we mnie "wchodzi" hehe a co do gramatyki, to przemaglowalas mnie z present simple, ze to "S" w 3 bedzie mi sie wylacznie z Toba kojarzyc ;) barrywhite - dzieki za wyjasnienie, wybieram I'm sick = latwiejsze ;) Natomiast co do cwiczen przed lustrem, to jest to na pewno rewelacyjny pomysl, bo jak piszesz mozna w ten sposob przyzwyczaic sie do swojego glosu w obcym jezyku, jednak kiedy to zastosowalam, to normalnie nie moglam powstrzymac sie od smiechu, strasznie mnie to rozsmieszylo hehe :) ale bede to stosowala, malo tego, trzymam lusterko obok kompa, juz sie z tym oswajam :P Kolejna plytka nr 13 bedzie 20.03, wiec do tego czasu chyba nie bede miala pytan, mam nadzieje, ze nie bedzie pechowa :) No chyba, ze Viola rozwinie skrzydla z cwiczeniami, no to chetnie sie pomecze, ale juz sie asekuruje i prosze o cos latwego :D PS.Podoba Wam sie utwor "Ilegal" Shakira i Carlos Santana? :) wczesniej jej nie sluchalam a od tego utworu doszlam do wniosku, ze to co ona wyprawia ze swoim glosem jest niesamowite, no i nawet poszlam 1 krok dalej, weszlam na stronke http://teksty.org i staram sie przetlumaczyc ten utworek = jak na razie wyszedl mi tylko refren hehe, ale licza sie checi, prawda? :) buziaki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Bardzo lubie Shakire, a w szczegolnosci jej szybsze kawalki. Jasne, ze licza sie checi :) Moze po przetlumaczeniu wrzucisz na Kafee, to przeanalizujemy? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite bardzo chetnie wrzuce, ale prosze sie nie smiac :D od razu zaznaczam, ze inne poszly mi latwiej, ten utwor ma duzo trudnych slowek, jak dla mnie oczywiscie :o Nawet nie przypuszczalam, ze taka niespodzianka mnie spotka, ze bedzie chcialo Ci sie to sprawdzic, baaaaaaardzo sie ciesze :) Niestety nie poradzilam sobie ze wszystkim, zwlaszcza z poczatkiem :( Who woul've thought that you could hurt me Kto ......ze zraniles mnie the way you've done it so deliberate, so determined and since you have been gone i odkad zostales pominiety I bite my nails for days and hours Gryze moje paznokcie dni i godziny and question my own questions on and on... i pytanie moje wlasne pytania stale... So tell me now, tell me now wiec powiedz mi teraz, powiedz mi teraz why you're so far away dlaczego jestes tak daleko when I'm still so close... kiedy jestem wciaz tak zamknieta Chorus: You don't even know the meaning of the words "I'm Sorry" Ty nie wiesz co znacza slowa "przepraszam" you said you would love me until you die powiedziales, ze bedziesz kochal mnie az umrzesz and as far as I know you're still alive, baby ....ja wiem, ze jestes wciaz zywy, dziecko and you don't even know the meaning of the words "I'm Sorry" i Ty nie wiesz co znacza slowa "przepraszam" I'm starting to believe it should be illegal to deceive zaczynam wierzyc, ze to powinno byc nielegalne, oklamane a woman's heart... kobiece serce.... I tried so hard to be attentive Sprobowalam tak ciezko byc uwazna, to all you wanted wszystko chciales always supportive, always patient zawsze podtrzymujacy, zawsze pacjent what did I do wrong? co zrobilam zle? been wondering for days and hours ......przez dni i godziny it's clear is isn't here where you belong... to jest czyste, jest, nie jest tutaj gdzie ty nalezysz ... Anyhow, anyhow tak czy owak, tak czy owak I wish you both all the best zycze Tobie wszystkiego najlepszego I hope you get along... mam nadzieje, ze zostaniesz dalej... Open heart, open heart otwarte serce, otwarte serce it should be illegal to deceive a woman's heart... to powinno byc nielegalne, oklamane, kobiece serce.... Tylko tyle zrozumialam :o Ten utworek jest bardzo ladny, wlasnie go sobie wlaczylam, tak dla klimatu :) barrywhite moze jeszcze wrzuce kiedys jakis tekst, bo to jest fajna zabawa, o ile zechce Ci sie sprawdzac i korygowac ? calkiem milutko spedzilam czas, starajac sie przetlumaczyc slowa utworu ;) bo za oknem u mnie deszcz .....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Od razu uprzedzam: tlumaczenie tekstow piosenek to wyzsza szkola jazdy :) W angielskim nie ma przypadkow. Musimy sobie zatem sami odmienic. :) Tlumaczenie piosenek jest fajne, bo mozna zapamietac duzo slowek, ale nie radze uczyc sie na nich gramatyki :P Probuj dalej, dla zrozumienia wazna jest bardzo intonacja wykonawcy - czesto nadaje zdaniom nowego znaczenia. Ja sobie wlasnie buszuje po Youtube w poszukiwaniu \"B-side\'s singles of my favourite band - RHCP\" :P Jedna z perelek to ... How could I forget to mention the bicycle is a good invention, lalalaaa :D W miedzyczasie wyplodzilam cos takiego - nadaje sie do zrozumienia, ale nie do spiewania ;) : Kto by pomyslal Ze mogles mnie skrzywdzic W sposob w jaki to zrobiles Z premedytacja, naumyslnie Odkad cie nie ma Dniami i nocami obgryzam paznokcie I nieustannie zadaje sobie moje pytania :O Powiedz mi zatem, powiedz mi zatem Dlaczego jestes tak daleko Kiedy ja wciaz jestem blisko Nie wiesz nawet co znaczy slowo \"przepraszam\" MOwiles, ze bedziesz mnie kochal, az do smierci A z tego co wiem, nadal zyjesz, kotku Nie wiesz nawet co znaczy slowo \"przepraszam\" Zaczynam wierzyc, ze oszukiwanie kobiecego serca powinno byc niedozwolone Z calych sil staralam sie troszczyc O wszystko, czego chciales Zawsze oddana, zawsze cierpliwa Gdzie popelnilam blad? Zastanawiam sie calymi dniami To tu, to nie twoje miejsce W kazdym razie Zycze wam obojgu jak najlepiej Mam nadzieje, ze sie dogadacie Otwarte serce (chyba w sensie bezbronne) Otwarte serce Oszukiwanie kobiecego serca powinno byc niedozwolone Buziaczki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite, Ty to naprawde jestes kochana ;) ze Ty masz do mnie cierpliwosc?! :) wiadomo - Twoje tlumaczenie ma sens, bo jak spojrzalam na swoje, to ogarnal mnie smiech hehe No, ale z taka znajomoscia jezyka, to mozna sobie buszowac po necie, szukac perelek i nie tylko a mi pozostaje tylko obgryzanie paznokci o ktorych pisze Shakira hehe :P Dzis juz wieczorem nie bede sobie glowy lamac angielskim, ale jutro wkleje jeszcze jeden tekst, tym razem stary, ale bardzo mi sie podoba George Michael - Careless Whisper = chyba romantyczna mam dusze, bo lubie takie klimaty :D Lubie jeszcze Selene a najbardziej dwa utworki = "Dreaming of you" " I could fall in love" :) a tak w ogole to nie mam ulubionego zespolu, wokalisty, slucham wszystkiego co podoba mi sie w danym momencie, jakbym tak wymieniala, to naprawde roznorodnosc :) No i chyba juz mozna bylo zauwazyc, ze jestem gadula ;) przenosi sie to nawet na slowo pisane hehe dlatego barrywhite podziwiam Cie, ze zadaje tyle pytan a Ty cierpliwie na wszystkie odpowiadasz i to jeszcze jak dokladnie :) bede kafeterii wdzieczna do konca zycia, ze tutaj trafilam a Tobie nawet w nastepnym wcieleniu hehe :) Dzieki i dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Careless whispers = nieostrozny szept I feel so unsure Czuje sie niepewnie as I take your hand biorac twoja reke and lead you to the dance floor i prowadzac cie na parkiet As the music dies jak/gdy muzyka umiera something in your eyes cos w twoich oczach calls to mind a silver screen ....srebrny ekran? :o and all its sad goodbyes i wszystkie, smutne pozegnania CHORUS I'm never gonna dance again nigdy juz nie zatancze guilty feet have got no rythm winne stopy, nie znaja rytmu :P (glupio brzmi) though it's easy to pretend chociaz latwo udawac I know you're not a fool wiem, nie jestes glupia I should have known better than to cheat a friend powinienem wiedziec lepiej niz oszukiwac przyjaciela and waste a chance that I've been given i zmarnowac szanse (......nie wiem :o) so I'm never gonna dance again wiec, ja nigdy juz nie zatancze the way I danced with you (the way = droga :P) tanczylem z toba Time can never mend czas nigdy nie naprawi the careless whisper of a good friend nieostroznych szeptow dobrego przyjaciela to the heart and mind do serca i umyslu ignorance is kind ignorancja jest uprzejma there's no comfort in the truth tam nie ma komfortu w prawdzie pain is all you'll find bol jest wszystkim co znajdziesz CHORUS Tonight the music seems so loud dzis wieczorem muzyka wydaje sie tak glosna I wish that we could lose this crowd Pragne, zeby moc zgubic sie w tym tlumie Maybe it's better this way moze to jest lepsza droga we'd hurt each other with the things we want to say (.....)siebie nawzajem rzeczami ktore chcemy powiedziec we could have been so good together moglo byc nam razem tak dobrze we could have lived this dance forever moglismy miec (...) ten taniec na zawsze but now, who's gonna dance with me? ale teraz, kto zatanczy ze mna? please stay! prosze zostan! CHORUS now that you've gone teraz gdy poszlas (albo gdy cie nie ma) now that you've gone now that you've gone was what I did so wrong co zrobilem zle? so wrong that you had to leave me alone tak zle, ze zostawilas mnie samego.... jak dla mnie sliczne slowa :) troche przy pomocy translatora, 4 slowniki, czesciowo z glowy :P barrywhite jak bedziesz wolna to sprawdz prosze, uwielbiam ta piosenke, jest ponadczasowa :) potem juz nie bede cie meczyc z utworami ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) Jak mija weekend? Tym razem jestem pod wrazeniem:) Cos tam pogrzebalam, ale nawet nie mialam za bardzo czego porawiac ;) Careless whispers = nieostrozny/ nierozwazny szept - szczerze mowiac, nie wiem o co chodzi w tytule :P I feel so unsure Czuje sie niepewnie as I take your hand biorac twoja reke and lead you to the dance floor i prowadzac cie na parkiet As the music dies gdy muzyka UCICHA something in your eyes cos w twoich oczach calls to mind a silver screen PRZYWOLUJE NA MYSL srebrny ekran? and all its sad goodbyes i wszystkie, smutne pozegnania CHORUS I\'m never gonna dance again nigdy juz nie zatancze guilty feet have got no rythm winne stopy, nie znaja rytmu (glupio brzmi) NO:P Ale sie zgadza:) though it\'s easy to pretend chociaz latwo udawac I know you\'re not a fool wiem, nie jestes glupia I should have known better than to cheat a friend powinienem wiedziec lepiej niz oszukiwac przyjaciela and waste a chance that I\'ve been given i zmarnowac szanse, KTORA OTRZYMALEM so I\'m never gonna dance again wiec, j nigdy juz nie zatancze the way I danced with you W SPOSOB W JAKI tanczylem z toba Time can never mend czas nigdy nie naprawi/ COFNIE the careless whisper of a good friend nieostroznych szeptow dobrego przyjaciela to the heart and mind DLA serca i umyslu ignorance is kind NIEWIEDZA jest LASKAWA/ZYCZLIWA there\'s no comfort in the truth w prawdzie NIE MA POCIESZENIA pain is all you\'ll find bol jest wszystkim co znajdziesz CHORUS Tonight the music seems so loud dzis wieczorem muzyka wydaje sie tak glosna I wish that we could lose this crowd Pragne, zeby ZGUBIC TEN TLUM Maybe it\'s better this way moze LEPIEJ W TEN SPOSOB we\'d hurt each other with the things we want to say ZRANILIBYSMY siebie nawzajem rzeczami ktore chcemy powiedziec we could have been so good together moglo byc nam razem tak dobrze we could have lived this dance forever moglismy ZYC TYM tancem na zawsze but now, who\'s gonna dance with me? ale teraz, kto zatanczy ze mna? please stay! prosze zostan! CHORUS now that you\'ve gone teraz gdy poszlas (albo gdy cie nie ma) now that you\'ve gone now that you\'ve gone was what I did so wrong co zrobilem zle? so wrong that you had to leave me alone tak zle, ze zostawilas mnie samego.... Buzka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite jak zwykle uklony za pomoc i przetlumaczenie utworku :) Ciesze sie,ze tym razem nienajgorzej poszlo, staralam sie ;).... Co do mojego angielskiego, to plytke kupilam 21.03 i dopiero teraz do niej zajrzalam :o Zwalam to na brak czasu, poniewaz mam nadzieje, ze nie nastapilo u mnie zniechecenie 😭😭😭 baaardzo chce dotrwac do konca kursu, ale to dopiero 13 numer a gdzie jeszcze koniec :o kiedys myslalam, ze w czerwcu sie skonczy, ale cos zle policzylam ;) wszystkie fajne rzeczy sa przede mna, bo bedzie zamawianie w restauracji, zakupy w sklepie, planowanie przyszlosci,opisywanie wygladu, pogody,pytanie o droge i cala masa innych rzeczy, tylko zeby wytrwac ;) echhhh Dzis tytul plytki "NO SMOKING" A teraz pytanka: 1.the way I danced with you W SPOSOB W JAKI tanczylem z toba tutaj spojrzalam do slownika, poniewaz "way" kojarzy mi sie wylacznie z droga i faktycznie oznacza rowniez "sposob" ... ach ci anglicy, jednym slowkiem chca zalatwic kilka znaczen ;) dla poczatkujacych osob mylace to jest :o stad nie wiedzialam, jak to wplesc w zdanie.... 2.Jak przetlumaczyc sobie roznice miedzy slowkami, kiedy ktore uzyc? A.- danger/dangerous B.- sir/gentlemen C.- lady/madam/woman D.- enter/entrance 4.May I have another drink, please? Nie bardzo rozumiem uzycie tutaj slowka "another" tzn.ktos zamawia kolejnego drinka, wiec czy dlatego jest to dodane? :o 5.czy musi byc ZAWSZE wstawione "me""him" ? jesli chce poprosic bezosobowo tzn.Would you get a taxi, please? = czy tak tez moze byc? bo pokazane sa tylko ponizsze przyklady: A.Would you get me a taxi, please? B.Would you get for me a taxi, please? C.Would you bring him the bill,please? D.Would you give me a coffee,please? 6.Please,don't do that? czemu that? :o 7.it says NO SMOKING na plytce lektor mowi, ze "it says" dotyczy znakow, napisow, tabliczek to wtedy uzywam tego zwrotu np. -What does it say? it says no smoking! nie rozumiem tylko dlaczego w odpowiedzi jest dodana literka S "says"? 8.Jak powiedziec nie pale! ? :) I don't smoke czy smoking? chodzi mi o niepalenie w ogole, w zyciu a nie w danym momencie ;) chyba smoke, ale niepewnie sie czuje, wiec wole sie upewnic ;) chociaz wydaje mi sie , ze to jest present simple i pamietam, ze stosuje sie to do czynnosci ciaglych, wiec chyba jednak SMOKE - tak typuje ;) 9.Sa pokazane dzis roznice miedzy "May I" a "Can I" - may = oficjalnie a can = mniej oficjalnie, ale gdzie uzywac oficjalnie - w barach, restauracjach, sklepach ??? przeciez z krolowa Elzbieta nie bede sie spotykac, to o jakie "oficjalne" chodzi ? ;) hehe 10."Please,keep off the grass" o co chodzi z tym "of" :( Uffff chyba wszystko :) a teraz - RATUNKU ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2.Jak przetlumaczyc sobie roznice miedzy slowkami, kiedy ktore uzyc? A.- danger - (rzeczownik) niebezpieczenstwo dangerous - (przymiotnik) niebezpieczny B.- sir - pan (forma grzecznosciowa w mowie i pismie). Tak sie zwracasz do mezczyzny. np.: Excuse me, sir... gentlemEn -panowie (rowniez forma grzecznosciowa, gdy zwracasz sie do kilku mezczyzn) UWAGA na gentlemAn - pan!! - tak sie do mezczyzny nie zwracasz :) C.- lady -pani, dama /madam - forma grzecznosciowa /woman - kobieta womEn - kobiety D.- enter - (czasownik) wejsc/ wchodzic entrance - (rzeczownik) wejscie 4.May I have another drink, please? Ktos zamawia kolejnego drinka. 5.czy musi byc ZAWSZE wstawione \"me\"\"him\" ? jesli chce poprosic bezosobowo tzn.Would you get a taxi, please? = czy tak tez moze byc? bo pokazane sa tylko ponizsze przyklady: A.Would you get me a taxi, please? Nie mozna oposcic, poniewaz \"get\" i \"bring\" to tzw. czasowniki przechodnie, ktore potrzebuja dopelnienia (dalszego i blizszego) Czyli w zdaniu: Czy moglbys zamowic dla mnie taksowke?\' \"taksowke\" to dopelnienie blizsze w bierniku(kogo?co?) , a \"dla mnie\" to dopelnienie dalsze w celowniku (komu? czemu?) W slownikach zawsze jest zaznaczone, czy czasownik jest przechodni (transitive verb) czy nieprzechodni (intransitive verb). Nie martw sie, po pewnym czasie rozpoznawanie czasownikow wejdzie Ci w krew :) 6.Please, don\'t do that? Prosze, nie rob TEGO 7.it says NO SMOKING na plytce lektor mowi, ze \"it says\" dotyczy znakow, napisow, tabliczek to wtedy uzywam tego zwrotu np. -What does it say? it says no smoking! nie rozumiem tylko dlaczego w odpowiedzi jest dodana literka S \"says\"? Trzecia osoba liczba pojedyncza, dodaje sie koncowjke -s !!!!!!! :P 8.Jak powiedziec nie pale! ? I don\'t smoke czy smoking? chodzi mi o niepalenie w ogole, w zyciu a nie w danym momencie chyba smoke, ale niepewnie sie czuje, wiec wole sie upewnic chociaz wydaje mi sie , ze to jest present simple i pamietam, ze stosuje sie to do czynnosci ciaglych, wiec chyba jednak SMOKE - tak typuje Dobrze typujesz:) A jak bedzie \"On nie pali?\" 9.Sa pokazane dzis roznice miedzy \"May I\" a \"Can I\" - may = oficjalnie a can = mniej oficjalnie, ale gdzie uzywac oficjalnie - w barach, restauracjach, sklepach ??? przeciez z krolowa Elzbieta nie bede sie spotykac, to o jakie \"oficjalne\" chodzi ? hehe Generalnie \"can I\" uzywasz, gdy rozmawiasz ze znajomymi. Odpowiednik polski to \"czy moge?\" W bardziej oficjalnych sytuacjach uzywasz \"may I\", co oznacza... \"czy moge?\" :P Pozniej jest \"could\", co oznacza \"Czy moglabym?\" Zwracajac sie do krolowej musialabys powiedziec \"Might I?\" , co jednak jest malo prawdopodobne, bo do krolowej nie mozna sie odezwac pierwszemu :P 10.\"Please,keep off the grass\" o co chodzi z tym \"off\" Hmm, jest to jedno ze slowek majacych trylion znaczen:) W tym wypadku oznacza, zeby \"trzymac sie z dala od trawy\" , czyli krowy maja nie jesc, a ludzie nie deptac :P 🖐️ 🌼 wiosenny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite 🖐️ :) W slownikach zawsze jest zaznaczone, czy czasownik jest przechodni (transitive verb) czy nieprzechodni (intransitive verb). Nie martw sie, po pewnym czasie rozpoznawanie czasownikow wejdzie Ci w krew ---> oby :o Trzecia osoba liczba pojedyncza, dodaje sie koncowjke -s !!!!!!! :P to juz chyba bedzie moja zmora do konca zycia, pomimo,ze to S z Viola mi sie kojarzy hehe Dobrze typujesz A jak bedzie "On nie pali?" He doesn't smoke ? ;) Generalnie "can I" uzywasz, gdy rozmawiasz ze znajomymi. Odpowiednik polski to "czy moge?" W bardziej oficjalnych sytuacjach uzywasz "may I", co oznacza... "czy moge?" barrywhite na podstawie tego co napisalas, to przetlumacze sobie to w nastepujacy sposob: can I = moge? (tutaj bardziej spoufale,bo znajomi :P ) may I - czy moge? ( troche grzeczniej ;)) W tym wypadku oznacza, zeby "trzymac sie z dala od trawy" , czyli krowy maja nie jesc, a ludzie nie deptac :P z ta krowa to najlepszy przyklad :) hehe Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hello :) Mam juz kolejna plyte, ale przed swietami brak czasu by do niej zajrzec ;) dlatego nie bede Cie barrywhite meczyla przed swietami swoimi pytaniami, na spokojnie obejrze ja pozniej i poprosze o pomoc :) Do tego bedziemy mieli w 1 dzien swiat rodzinke u nas, wiec brakuje mi teraz na wszystko czasu....po swietach ide zalatwiac wczasy, jeszcze nie wiem gdzie, ale oferta w biurach jest dosyc bogata, na pewno cos wybiore :) Normalnie doba ma za malo godzin :o Tymczasem zycze zdrowych, spokojnych swiat, no i goooooooore prezentow :) buziaki !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za zyczenia Uczaca sie.. Tobie rowniez zycze wesolych i spokojnych swiat, smacznych pisanek i slodkich barankow :P Za kilka godzin wyjezdzam do rodzicow na tydzien, wiec omija mnie szal przedswiatecznych zakupow i przygotowan . ;) Do uslyszenia po swietach ! Buziaki, 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowniez zycze Wesolutkich swiat ;))) a z cwiczeniami z czasow lub jakas gramatyka sobie zaczniemy po swietach ;D:D:D hihih jeszcze uzgodnimy co ty tak jeszcze z czasow pamietasz tych ktore przerabialismy...:P a moze cos z gramatyki trzeba pocwiczyc czy wytlumaczyc z tego co na plytkach sie znalazlo?? :P hehe ale to to po siwetach =D a teraz to juz tu bd dziennie zagladac:P obiecuje:))) hehe pozdrawiam goraco;* a co do sharkiry bo cos czytalam u gory:P hihi to ja tesh ja b. lubie;))) hehe buzka;* i jeszcze raz Wesolych Swiat!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
dziekuje za zyczenia :) To ostatnia chwila przed swietami, kiedy mam czas tutaj zerknac..... barrywhite i Viola - mam nadzieje, ze spotkamy sie tutaj po swietach :D Na razie jestem niezle zakrecona samymi przygotowaniami ale w swieta juz zwolnie tempo ;) barrywhite - szczesliwej podrozy (gdziekolwiek jedziesz) i radosnych swiat :) Viola - wesolych swiat i zagladaj tutaj :P ;) buziaki !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moglby mi ktos wytlumaczyc
nastepujace rzeczy: 1. may,can,coul itp 2.since, for 3. who.whih that 4. fwe little itp ktore sa policzalne a ktore nie... z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastepujace rzeczy: 1. may,can,coul itp 2.since, for 3. who.whih that 4. fwe little itp ktore sa policzalne a ktore nie... z gory dzieki ----------------------------- Ad.1 CAN,MAY - pytanie o pozwolenia np. Can/May I go to the cinema tonight? CAN,MAY- udzielanie pozwolenia np. You can/may go to the cinema tonight. CAN\'T/ MAY NOT - nie udzielanie pozwolenia np. You can\'t / may not go to the dinema tonight. MAY,MIGHT,COULD- mowimy o sytuacjach ktore moga sie wydarzyc, przypuszczenia np. It may rain today. CAN/MAY- proponowanie mp. We can play football. CAN/COULD- proźby np. Could you open the window? -------------------------------------------- Ad.2 FOR- uzywamy jak cos sie dzialo przez jakis okres czasu SINCE- od jakiegos momentu -FOR 2 days, 5 weeks, 7 months, 2 hours -SINCE March, Monday, 2003 ZAWSZE jak bedzie jakis rok to bd SINCE ...!:D hehe NP. I have lived in my town FOR 10 years. I have lived in my town SINCE 1997. Widzisz roznice?? mam nadzieje ze rozumiesz:D ---------------------------------------------- Ad.3 who - osoby,ludzie which- przedmioty, zwierzetam pomysly that - osoby,ludzie, przedmioty,zwierzeta ,pomysly jak widzisz THAT mozesz dac zawsze:P tylko ze... nie o to w tym chodzi bo by sie dawalo zawsze that i by bylo... za prosto:D haha ... ale mysle ze to jest latwe:P --------------------------------------------------- Ad.4 Policzalne: a few (kilka,troche) few (niewiele,malo) many, a lot of ((many- dużo ( pytanie i przeczenie) a lot of ( dużo ale w zdaniu twierdzacym sie go uzywa)) Niepoliczalne: a little (troche) little (malo) much, a lot of ( duzo ) ------------------------------------------------ mam nadzieje ze rozumiesz a jak bd pytania to poprostu pytaj:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam po swietach :) wczoraj rodzinka pojechala, wiec dopiero dzis znalazlam odrobine czasu, niestety i tak tylko moment, dopiero wieczorem tu bede ;) Odnosze wrazenie, ze wszystkie wiadomosci z glowy mi wylecialy z angielskiego :P Viola co do tematu lub cwiczen, to trudno mi zadecydowac hmmm moze troszeczke czas przyszly future simple i future continuous ;) wieczorem nareszcie plyte zobacze, to wpisze wszystkie watpliwosci, na razie :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie uczaca napewno ci sie wszystko przypomni=) hehe ok to zrobimy te FUTURE:P hehe ale mam nadzieje ze to cie sie nie pomiesza...:P boje sie troche nowy czas wprowadzic;p potem musze pogadac z barrywhite co mysli o tym...czy moze na nowo zrobic jakies cwiczenia z czasow ktore juz robilysmy czy jak :D ona pewnie bedzie wiedziala co robic z Toba ..:P hah Zaczniemy od FUTURE SIMPLE:D jest on bardzo łatwiutki wiec raczej nie bd problemasow;D hehe zd.twierdzace podmiot+will+bezokolicznik np. It will snow next weekend. pytania Will+podmiot+bezokolicznik ? Will it snow next weekend? przeczenie Pozdmiot+ will +not+ bezokolicznik It will not (won\'t) snow next weekend. Jak widzisz bardzo latwe:) Will jest zawsze:) w kazdej osobie tak samo:) Po podmiocie wstawiasz will a po nim czasownik w pierwszej formie. No i to chyba bd na tyle:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UZYCIE FUTURE SIMPLE:) Czasu Future Simple używasz, jeśli podejmujesz decyzję np. I will call you tomorrow. (Zadzwonię do ciebie jutro.) uważasz jakieś wydarzenie za pewne lub bardzo prawdopodobne, jesteś przekona o tym np. Don\'t worry, he will come back to you. (Nie martw się, wróci do ciebie. ) oferując pomoc, prosząc o pomoc, prosząc uprzejmie o coś np. Will you please post this letter? (Mógłbyś, proszę, wysłać ten list? ) Will you marry me? (Wyjdziesz za mnie? ) :P hehe ------------------------------------------------------------- zarasss ci tu ciachne jakies cwiczonka ale wysle ze w jeden wieczor to pokapujesz=) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×