Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość siskass
O jaki fajny temat. :) ja zdaje angielski na maturze, juz za 2 tygodnie;) z angielskiego mam bardzo dobry :) z czego jestem oczywiscie dumna, w klasie tylko 2 piatki :) umiem czasy: Present Simple, Present Cont., Past simple, Past Cont., Future simple, Future Cont., Present Perfect Simple, Present Perfect Cont., Past Perfect Simple. Past Perfect Cont. Future Perfect i Future Perfect Cont. Chyba wszystkie mozliwe czasy. Mam problem z Perfectami, ale w zadaniach maturalnych nie spotyka sie wszystkich Perfectow. no wiec tak naprawde czasy to nic.... bo najważniejsze są słówka, i sama po tylu latach nauki (7 lat ie ucze), doszlam do wniosku, ze zwykle uzywa sie czasów: Present Simple (prostu teraźniejszy), Present Cont. (teraźniejszy ciagły), Past Simple (przeszly prosty dokonany), Past Cont. (przeszly ciagły), Future Simple (przyszly prosty), bardzo rzadko Future Cont (przyszly ciagły), Present Perfect Simple, Present Perfect Cont(bardzo rzadko), i Past Perfect Simple . Głównie operuje sie tymi czasami. wystarczy nauczyc sie podstaw czasow i slowka slowka i jeszcze raz slowka!!! No i jeszcze rozne formy granatyczne wlasnie policzalne i niepoliczalne (some any itp) tryby warunkowe, strona bierna i czynna, moza zalezna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widze coraz wiecej osob tu zaglada do nas...=) i to bardzo dobrze x)) tak OUT uzywaz jesli wychodzi gdzies np. I go out czyli wychodze poprostu ze idziesz gdzies wychodzisz...;) There you are to doslownie tutaj jestes ale to wlasnie o to chodzi \"JESTEŚ\" bo przeciez nie tlumaczy sie dokladnie=) tez jestem wzrokowcem...hehe wszystko zawsze musze widziec zeby sie tego nauczyc ...:D noo ale przynajmniej jakos sie tego tam potem naucze i jest good x) eee tam na powtorce nie bd tak zle nie martw sie..;) ja mam tak samo ..tzn mialam..:D hehe wiec tobie tez to przejdzie..:D to normalne ze lepiej ci sie tlumaczy z ang. na pol... niz na odwrot..:) hehe uczaca sie wszystkiego hehe ... ale nazbieralo sie tego co mysmy tu pisaly ...nie wiem czy bylabym w stanie to teraz wszystko przeczytac:D poprostu nie chcialoby mi sie;D wiec gratuluje zaparcia ;) ty na prawde masz wielkie ambicje i dazysz do celu czego ci trzeba pogratulowac:D dobry pomysl z tym zeszytem =) napewno sie sprzyda=) siskass masz racje x) ale slowka chyba sie uczaca uczy sama cioo ? chyba ze tez cos chcesz ...?;p ale to przeciez sie mozna inaczej uczyc...ja np. chodzilam wszedzie z slownikiem i sobie czytalam slowka te ktore popadly..:P byle jaka stronka i juz..:D hah noo jakos sie nauczylam..:D pewnie ze nie wszystkich no ale zawsze cos..;D noo reszte to ci potem potlumacze chyba ze mnie ktosS wyprzedzi:D hehe ... Bo naprawde ladna pogoda wiec ide sobie moze na rowerki ..:P nie wiem jeszcze ale na pewno na dwooorek :D hehe Buzzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga/wawa
Witam!:) Ponawiam prośbę o podrzucenie pomysłów, jakie podręczniki do nauki angielskiego stricte dla początkujących są wg Was najlepsze. 'Ucząca się wszystkiego' - z jakich kasiążeczek korzystasz? Chodzi mi o taki zestaw do nauki, w którym bardzo klarownie i czytelnie będzie przedstawiona poprawna wymowa i gramatyka. Zauważyłam,że większość książek rzekomo dla początkujących, to ksiązki dla osób, które gdzieś/kiedyś miały już kontakt z językiem, które znają już jakieś podstawy, itd :-O Kiedy patrzę na słownik, w którym obok angielskiego wyrazu jest objaśnienie danego słowa, a przy nim , w nawiasie fonetyczny zapis wymowy, to czasem mi włosy dęba stają patrząc na rząd szlaczków mający za zadanie mi pomóc poprawnie wypowiedzieć dane słowo.... Koszmar! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witam :) Kinia - ja z ksiazek poki co, to wcale nie korzystam.Kupuje kurs BBC English Plus, ale bylo juz 15 plytek, pozostalo kolejne 15, bo caly kurs liczy 30 sztuk.Ukazuja sie co dwa tygodnie i wlasnie poruszane sa tam najwazniejsze zagadnienia, tematy przydatne w zyciu codziennym, nie ma jednak tam, nacisku na gramatyke, tak ogolnie jest raczej wytlumaczone, dlatego tutaj pomagaja mi dziewczyny :) Do plytki dodatkowo jest ksiazeczka z cwiczeniami, zawsze na temat danej lekcji, mnie ten kurs bardzo odpowiada, wiec polecam :) Mam slownik polsko-angielski wraz z gramatyka, rozmowki angielskie i to wszystko z czego korzystam.Dostalam od kolezanki ksiazki do angielskiego, ale to jest dla mnie zbyt wysoki poziom, bo one sa wylacznie po angielsku :o moze kiedys z nich skorzystam ;) ucze sie od podstaw, wiec nie chce sobie zbyt wiele mieszac w glowie... Teraz biore sie do pracy, bo mam DUUUUUUUZO pisania, kupilam dzis zeszyt i chce sobie choc troche dzis tam cos powpisywac, pare dni to chyba potrwa ;) Wieczorkiem zajrze, pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra uczaca ... czas na wszystkie dotychczasowe czasyyy ...x)) hehe mam nadzieje ze Ci sie to nie pomiesza ... no ale masz zeszycik jak co :D hehe Jak na razie poznalas : Present Simple,Present Continuous,Past Continuous,Past Simple,Future Continuous,Future Simple... czyli 6 czasow..:D alee... nie pociesze Cie .. zostalo Ci jeszcze tyle samo...:/ no ale coz... tych sie napewno uzywa czesciej niz tamtych noo ale.. takie Ci jeszcze zostaly: Future Perfect Continuous,Future Perfect,Past Perfect Continuous,Past Perfect,Present Perfect Continuous,Present Perfect no ale coz ... to jeszcze bd ..:D Zestawienie czasow: zdania oznajmujące Present Continuous I am writing a book now. He is writing a book now. Present Simple I write books. He writes books. \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' Past Simple I wrote a book yesterday. He wrote a book yesterday. Past Continuous I was writing a book all day long. You were writing a book all day long. \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' Future Simple I will write a book. He will write a book. Future Continuous I will be writing a book. He will be writing a book. zdania pytajace: Present Continuous Am I writing a book now? Is he writing a book now? Present Simple Do I write books? Does he write books? \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' Past Simple Did I write a book yesterday? Did he write a book yesterday? Past Continuous Was I writing a book all day long? Were you writing a book all day long? \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' Future Simple Will I write a book? Will he write a book? Future Continuous Will I be writing a book? Will he be writing a book? \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' zdania przeczące: Present Continuous I am not writing a book now. He isn\'t writing a book now. Present Simple I don\'t write books. He doesn\'t write books. \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' Past Simple I didn\'t write a book yesterday. He didn\'t write a book yesterday. Past Continuous I wasn\'t writing a book all day long. You weren\'t writing a book all day long. \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' Future Simple I won\'t write a book. He won\'t write a book. Future Continuous I won\'t be writing a book. He won\'t be writing a book. \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' ale to tak dla przypomnienia...:) spojrz sobie na to ... czym to sie rozni w poszczegolnzch czasach ...=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo dobraaa... too bierzemy sie do roboty....;D mam czasu troszke to ci to tu \"szrajbne\" :D hehe ... a ty to se tam rozwiazesz...=))) mysle tak ..zrobimy to takimi parami... dzis np. terazniejsze, jutro przeszle itp... ze dam ci zadka osobno do kazdego czasu a potem jeszcze takie gdzie sama musisz wiedziec jaki czas uzyc...i napisac dlaczego uzylas tego czasu :D hehe bd ciezko .. wiem..=) ale trzymam kciuki:D Cw.1 - \"Present Continuous\" Ułuż pytania do podanych zdań. ( nie podam wzoru bo musisz widziec jak sie pytania tworzy) 1. She is drinking tea now. 2. They are listening to music. 3. I am washing my hair at the moment. 4. My brother is talking on the phone now. 5. The children are playing with my cat. 6. It is snowing again. 7. His parents are walking in the park now. 8. The cat is lying on the bed. 9. I\'m preparing for my journey. 10. The teacher is beginning his lesson. Cw.2 - \"Present Continuous\" Ułuż prezeczenie. 1. I am reading a book now. 2. He is cleaning a window. 3. They are going to a restaurant now. 4. You are looking at me. 5. Bill is taking a picture at the moment. 6. I\'m enjoying the movie. 7. My sisters are dancing now. 8. The bird is flying. 9. I am putting on my jacket. 10. The woman is smiling. Cw. 3 - \"Present Continuous.\" Uzupełnij zdania używając Present Continuous wg wzoru w zd. 1;) 1. Mike .............(NOT/READ) a book now. He ....( EAT) his lunch. Mike isn't reading a book now. He is eating his lunch. 2. Look! Our uncle .......( COME) ! 3. You ....( WORK) very hard today. 4. Oh no! Why ...(YOU/CRY )again? 5. Sorry, I\'m busy now. I .....(DO) my project. 6. She ......( NOT/TALK) to her brother now. She ...(CLEAN) her room. 7. ...(YOU/TRY )to fall asleep? 8. They ...(BUILD) a new house for their daughter. 9. I ...( LEARN) French this year. I ...( NOT/LEARN) German. 10. No, they...( NOT/SLEEP) . They ...(HAVE )their breakfast now. mysle ze to ci raczej dobrze pojdzie bo o ile pamietam to ten czas rozumialas..:D on wogole tez jest prosciutki wiec mysle ze bd ok..:D zaraz nast. runda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas na ... nastepny czas..:D hehe czyli Present Simple =) Cw.1 - \"Present Simple\" Uluz pytanie:D 1. I usually read books in the evening. 2. She often plays chess. 3. Frank sometimes plays the piano. 4. Women often get flowers from men. 5. My brother sometimes works in Chicago. Cw.2 - \"Present Simple\" Uluz przeczenie. 1. I eat red meat. 2. She dreams about a new job. 3. He lives in New York. 4. They go out every night. 5. I drink coffee every morning. Cw.3 - \"Present Simple\" Dokoncz zdania uzywajac Present Simple ..:D wg wzoru;) 1. I\'m a Polish teacher and I ...(WORK) at school. 2. He ...(LIKE )football very much and he ...(PLAY) it very often. 3. They\'re English and they ...(LIVE) in London. 4. It ...(RAIN) a lot here and I ...(HATE )this weather. 5. She usually ...( GO )to work by car because it\'s the fastest way to get there . to bd na tyle...=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa teraz przed Toba wieeeellkkkiii sprawdzian ...;D nie martw sie boje sie tak samo jak ty..;D jak ci pojdzie..:P ale jestem dobrej mysli=) Uzupelnij zdania uzywajac PRESENT SIMPLE albo PRESENT CONT. poprostu musisz w miejsce kropeczek wstawic cos z nawiasu , albo w czasie p.simple albo w p. cont.) DObrej zabawy zycze:P wg wzoru w pierwszym zdaniu;) 1.I ...( drink/am drinking )tea every morning. I drink tea every morning. 2. She .....(doesn\'t play/isn\'t playing) basketball now. 3. The cat ...(is running away/runs away) from a dog at the moment. 4. Excuse me, ...(do you speak/are you speaking )English? I need some help. 5. Where ...(does she come/is she coming) from? France? 6. Where\'s Tom? He ...(has/is having )a shower. 7. I ...(am loving/love )sport. 8. Martin ...(doesn\'t read/isn\'t reading )books very often. 9. He...(is always making this mistake/always makes this mistake! )It\'s irritating! 10. They ...(learn/are learning )Spanish with a native speaker. 11. What - ...(does your father do /is your father doing?) He\'s a doctor. 12. The water - ...(boils/is boiling). Turn it off please. 13. I ...(am going/go )on holiday next week. 14. It\'s late. We...(are leaving/leave) the party. 15. Summer...(is beginning/begins) around July. 16. The movie ...(is opening/opens) with a very scary scene. 17. She ...(isn\'t flying/doesn\'t fly )to Greece tomorrow. 18. The shops ...(are closing/close )earlier today. 19. I ...(am seeing/see) my father every month. 20. Look! It...(is snowing/snows) again!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo tego wiec na razie dam ci spokoj..;D hehe porobisz sobie to spokojnie ...potem ja sprawdze;) ty bd miala czas na odpoczynek :) i przypominam teraz beda PASTY:D hah ... jak to brzmi:P chodzi mi o to ze teraz bd czasy przeszle dokladnie tak jak teraz sa terazniejsze..:D takie cwiczonka, czyli jak sie tworzy pyt,przeczenie .. no i to nieszczesne uzycie potem... :) ciekawe jak ci to pojdzie=) BusSka=*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc :) widze, ze nadszedl sadny dzien :P podsumowanie czeka :o Violcia, nie smiej sie z mojego zeszyciku hehe, bo reka mnie boli od pisania a nawet w polowie nie jestem, za tydzien chyba skoncze ;) No to zabieram sie za EGZAMIN, nigdzie nie podgladam, zrobie wszystko z glowy, co bedzie to bedzie - o rany, ale stres :o Present Continuous - pytania. 1.Is She drinking tea now? 2.Are they listening to music? 3.Am I washing my hair at the moment? 4.Is my brother talking on the phone now? 5.Are the children playing with my cat? 6.Is it snowing again? 7.Are his parents walking in the park now? 8.Is the cat lying on the bad? 9.Am I preparing for my journey? 10.Is the teacher beginning his lesson? Present Continuous - przeczenia. 1.I'm not reading a book now. 2.He isn't cleaning a window. 3.They aren't going to a restaurant now. 4.You aren't looking at me. 5.Bill isn't taking a picture at the moment. 6.I'm not enjoying the movie. 7.My sisters are not dancing now. 8.The bird isn't flying. 9.I'm not putting on my jacket. 10.The woman isn't smiling. Present Continuous - nr 3 2.Look! Our uncle is coming! 3.You are working very hard today. 4.On no! Why are you crying again? 5.Sorry, I'm busy now.I am doing my project. 6.She isn't talking to her brother now.She is cleaning her room. 7.Are you trying to fall asleep? 8.They are building a new house for their daughter. 9.I am learning French this year.I'm not learning German. 10.No, they not sleeping.They are having their breakfast now. Koniec pierwszej rundy, biore sie zaraz za nastepna ;) Napisze nieskromnie, ze to chyba niezle mi poszlo, bo to moj ulubiony czas :P ......ale czym dalej, tym gorzej 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Present simple - pytania 1.Do I usually read books in the evening? 2.Does she often play chess? 3.Does Frank sometimes play the piano? 4.Does women often get flowers from men? 5.Does my brother sometimes work in Chicago? Present Simple - przeczenia 1.I don't eat red meat. 2.She doesn't dreams about a new job. 3.He doesn't live in New York.(fajna podpucha z tym S :P ) 4.They don't go out every night. 5.I don't drink coffee every morning. Present Simple nr 3 ---> najgorsze dla mnie :o 1.I'm a Polish teacher and I work at school. 2.He likes football very much and he plays it very often. 3.They are English and they live in London. 4.It rains a lot here and I hates this weather. 5.She usually goes to work by car because it's the fastest way to get there. zaraz wezme sie za kolejna porcje, ale widze, ze tam mi przygotowalas gwozdz do trumny :o :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Present simple lub present continuouns - widze Violus, ze o ile tamte byly w ilosci 5 sztuk, tak to co najgorsze od razy 20 😠 ;) 2.She isn't playing basketball now. 3.The cat is running away at the moment. 4.Excuse me, do you speak English? I need some help. 5.Where does she come from France? 6.Where's Tom? he is having a shower. 7.I love sport. 8.Martin doesn't read books very often. 9.He always makes this mistake! 10.They are learning Spanish with a native speaker. 11.What is your father doing? He's a doctor. 12.The water is boiling.Turn it off please. 13.I go on holiday next week. 14.It's late.We are leaving the party. 15.Summer begins around July. 16.The movie opens with a very scare scene. 17.She isn't flying to Greece tomorrow. 18.The shops close earlier today. 19.I see my father every month. 20.Look! It is snowing again! Tutaj niczego nie jestem pewna, w niektorych zdaniach nawet dwie odpowiedzi mi pasowaly :P .......no to czekam, pozniej zobacze, bo przerazona jestem teraz hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Uczaca...;) alez ja sie nie smieje...:) przeciez robilam kiedys to samo=) hehe ja wlasnie mysle ze to ci bardzo pomoze=) hehe noo ale pisania ci wspolczuje...:D heh no ale czego sie nie robi...:) hehe stres prawie jak na maturze co nie ?:p hah ... Prawie..:P SPRAWDZAM=) Present Continuous - pytania. Noo to to bylo banalne ;) i tak jak myslalam dobrze=) Present Continuous - przeczenia. teSss wszystko dobrzeee=))) Present Continuous - nr 3 wszystko dobrze;) tylko w 10. jeden blad;) ma byc No, they aren\'t sleeping...... blablabla... reszte mialas dobrze tylko zapomnialas o ARE ...ale wszedzie to mialas wiec powiedzmy ze zapomnialas:D hehe ... ale skoro nic nie powtarzalas i wogole tak to sliccnie zrobilas to moge powiedziec zEee... UMIESZ PRESENT CONT...:))) hihi cieszysz sie ?:P bo ja tak;) masz go opanowany :D moge tak spokojnie powiedziec=* Present simple - pytania wszystko oka;) Present Simple - przeczenia tez wszystko good=) Present Simple nr 3 ---> najgorsze dla mnie 1.dobrze;) 2.noo ,,, tego sie balam.. wiesz te koncowki;) ale dobrze=) 3.uff... dobrze;) 4.It rains a lot here and I hates this weather. do pewniego momentu dobrze... IT rains i tu dobrze dodalas \"s\" bo to 3 od. l.poj. ale potem jest I hate a NIE hates! bo to jest 1 od. nie 3... ale pol zdania dobrze:D tak naprawde to tylko jedna literka zle.. no ale... musisz to zapamietac bo bez tego ani rusz...! ale juz szlo dobrze;) 5.OK:) noo tu byl tylko jeden bladzik ... wiec to i tak baardzo dobrze;) naprawde;) swietnie sie spisalas;) noo najpierw chcialam dac tylko 5 lub 10 ale... potem mysle jak sprawdzian to sprawdzian..:D hah i ze dam ci popalic..a coo:P lol..:D hehe ale nie martw sie jak cos bd zle... wogole nie musialas robic wszystkiego ... dalam ich tyle tak zebys sobie to dobrze pocwiczyla na wszystkich przykladach ...:) wyjdzie ci to na dobre...:P napewno sie nie przepracowalas...:D heh kurde... boje sie to sprawdzac... boje sie ze bd duzo bledow... wiem ze uzycie jest twoja zmora...:D heh ale jestem dobrej mysli..:) 2.OK:) 3.Ooo...:) dobrze:) 4.Dobrze ci idzie=) 5.Oby tak dalej...;) 6.Czy tam nizej tez jest tak dobrze ?;p 7.wieszz chyba dalej juz nie bd sprawdzac...:) idzie ci super;) 8.ani jednego bledu...no no no;) 9.ok;) 10.They are learning Spanish with a native speaker. eeeyy.. co sie dzieje ..? ... mialo byc: They learn Spanish with a native speaker. wiesz dlaczego ? no bo patrz oni ucza sie hiszpanskiego z .. no takim z kims kto sie tym jezykiem posluguje od zawsze wiesz o co mi chodzi hehe;d noo ale chodzi o to ze oni sie ucza nie raz jednorazowo tylko to sie powtarza co jakis czas wiec jest to czynnosc powtarzajaca sie wiec czas P.SIMPLE!!! ... noo ale to i tak na razie jeden blad...:) 11.What is your father doing? He\'s a doctor. ...:( ... mialo byc: What does your father do ? He\'s a doctor. noo tu moglas sie pomylic bo Co robi twoj ojciec ... noo bo pewnie myslalas ze chodzi co twoj ojciec robi w tej chwili teraz i wtedy by bylo p.cont. no ale po odpowiedzi He\'s a doctor. widzisz te chodzi o to kim jest z zawodu czyli: czynnośc odbywających się stale tak jak np. I libe in Poland. wiec P. simple;) ale to taki blad maly bo poprostu inaczej zrozumielas pytanie..:) wiec powiedzmy ze zlaiczam;) 12.OOoo dobrze;) 13.I go on holiday next week. ..zle... I am going on holiday next week. bo: Jeśli coś zaplanowaliśmy, to także wyrażamy to w Present Continuous np. I\'m having a date with Sue next week. W przyszłym tygodniu mam randkę z Sue. tak samo w tym zdaniu ze w nast. tyg. wyjezdzam na wakacje;) 14.OK:) 15.GOOD:) 16.Gut=DD 17.Dopppsse;D 18.The shops close earlier today. nie... The shops are closing earlier today. popatrz... P.simple jest czaesem terazniejszym ciągłym ... czyli mowi o czynnosciach powtarzajacych sie, odbywajacych sie regularnie... wiec jesli pisze ze DZIŚ sklepy zamyka sie wczesniej. to oznacza ze TYLKO DZIŚ a nie np. codzinnie czy co tydzien, ze to sie powtarza... wiec tu dlatego powinien byc P.cont. 19.Oka;) 20.DObrze;) ...tak jak z poczatku normlanie myslalam ze nie bd zadnego bledu ... tak potem sie zaczelo... no ale to i tak zrobilas malo bledow..;) mysle ze jest raczje ok;) noo ey bez przesady 4 bledy z czego jeden taki logiczny bo poprosty zle zdanie zrozumialas... to WCALE nie jest zle!:) jest tak w miare ;) nawet moge powiedziec ze b. dobrze;) nie pisalas przy zdaniach dlaczego uzylas danego czasu... no ale mysle ze chociaz to rozumiesz co?=) przy tych bledach napisalam ci maly komentarz do kazdego zebys wiedziala dlaczego powinno byc inaczej a nie tak jak napisalas...i zebys to zapamietala;) ale powiem ci ze naprawde nie bylo zle;) jestem z ciebie dumna bo naprwde napisalam na 5 z minusikiem malutkim:) hehe Pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi sie tekst urwal...;P ...tak jak z poczatku normlanie myslalam ze nie bd zadnego bledu ... tak potem sie zaczelo... no ale to i tak zrobilas malo bledow..;) mysle ze jest raczje ok;) noo ey bez przesady 4 bledy z czego jeden taki logiczny bo poprosty zle zdanie zrozumialas... to WCALE nie jest zle!:) jest tak w miare ;) nawet moge powiedziec ze b. dobrze;) nie pisalas przy zdaniach dlaczego uzylas danego czasu... no ale mysle ze chociaz to rozumiesz co?=) przy tych bledach napisalam ci maly komentarz do kazdego zebys wiedziala dlaczego powinno byc inaczej a nie tak jak napisalas...i zebys to zapamietala;) ale powiem ci ze naprawde nie bylo zle;) jestem z ciebie dumna bo naprwde napisalam na 5 z minusikiem malutkim:) hehe Pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK:) to ci poszlo dobrze wiec na razie na swoim koncie z czasow masz piateczke odemnie xD haha ... prawie jak w school;) hehe robimy te przeszle;) znalazlam sobie czasuu wiec to napisze ..:) kurdee sorki..ey ja ci nie dam ani chwilki odpoczynku..:D nie now eisz ja to tu napisze a ty sobie to rozwiazuj kiedy bd chciala..:) Past Simple Cw.1 Pytanie uluz;) 1. I went to a party last night. 2. Her best friend met an interesting man during her business trip. 3. We gave our granddaughter a watch for her birthday last year. 4. Your sister went out on a date with Robert last night. 5. I wrote an interesting story for homework today. Cw.2 Uluz przeczenie:) 1. The child ate a sandwich an hour ago. 2. Tom wrote this article when he was at university. 3. I had yoghurt for lunch yesterday. 4. He took me to the cinema last night. 5. They asked me to work for them. Cw.3 Dokoncz zdanie uzywajac Past Simple;) wg wzoru tradycyjnie;) 1. I ...(BE) at the theatre last week and I really ...( ENJOY) it. I was at the theatre last week and I really enjoyed it. 2. Jane ...( FEEL) very tired yesterday and she ...(SLEEP) all day. 3. We ...(DANCE )and ...( TALK) to many people at the party last night. 4. They ...( BE) very thirsty so they ...(BUY) some water in the shop. 5. I ...(STUDY )English at college and then I ...( BEGIN )teaching. Zycze powodzenia;) i wiesz co... przez to przepisywanie do zeszytu tez napewno duzo sobie wbijesz do glowki:) i zapamietasz=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Past Continuous Cw.1 Przeczenie uluz;) 1. I was thinking about my future yesterday. 2. Tom and Kate were swimming in the lake all day. 3. I was doing the washing up after the party at 11 last evening. 4. People were standing in the queue for hours. 5. It was getting dark when we came back home. Cw.2 uluz pytanie 1. I was reading my old letters all day yesterday. 2. You were driving home at 3 o\'clock. 3. My father was resting all evening. 4. Helen was still watching a movie when I came. 5. They were cycling home yesterday when Mary saw them. Cw.3 DOkoncz zdania uzywajac Past Cont. 1. I ...(WORK) in the garden all day yesterday. I was working in the garden all day yesterday. 2. They ...(SLEEP) in their tents at 11 o\'clock last night. 3. It ...( RAIN) heavily all day so we stayed at home. 4. I ...( WALK) home when I met my girlfriend. 5. My parents ...(HAVE) dinner with friends at 8 yesterday evening.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i to co najgorsze czyli Past Simple czy Past Cont...? Tym razem tylko 10 zdan...;) pamietaj ze do past. cont dodajesz WAS/WERE!!! 1. Carol ...(BREAK) her arm when she...( PAINT) the ceiling. Carol broke her arm when she was painting the ceiling. 2. I finally ...( READ) that book yesterday. The ending was amazing. 3. ...(WATCH )TV when I ...( CALL) you to ask about your health? 4. What time ...(COME BACK) from Jim\'s birthday yesterday? 5. It ...(NOT/SNOW )when I ...( WAKE UP) this morning. 6. What ...(SHE/DO) all day while you ...( WORK )on your project? 7. I ...(NOT/GO) to school today because I was a bit ill and Mum ...( LET) me stay at home. 8. When you ...( TELEPHONE) me, I ...( STUDY) for an exam. 9. They ...(HAVE) classes almost all day yesterday so they couldn\'t go to the city centre with us. 10. I ...(LEAVE) home at 5 yesterday and I ...(GO) straight to work.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaaapaa... do Past Simple trzeba te tabelki znac...:/// a ty ich nie znasz... wiesz co... ja ci je teraz podam .. i tak to zrobisz zagladajac do tabelek.. ale radze tez je wpisac do zeszyciku.. bo bez nich ani rusz jesli chodzi o ten czas... wiem ze to jest trudne i wprost nie do wykonania te tabelki wkuc.. no ale.. wdodoaku tego jest duzo.. wiec lepiej wydrukuj czy cos i wklej do zeszytu bo nigdy sie nie wykopiesz z pisania..:D heh tabelka czasownikow nieregularnych! arise- arose- arisen- pojawić się awake awoke awoken obudzić be (am/is/are) was, were been być bear bore borne znosić, udźwignąć coś beat beat beaten zbić become became become stawać się, zostawać kimś/czymś begin began begun zaczynać bend bent bent zginać, nachylać bet bet bet zakładać się, obstawiać bind bound bound wiązać, złączyć bite bit bitten ugryźć bleed bled bled krwawić blow blew blown wiać, dmuchać break broke broken łamać breed bred bred hodować, wychować bring brought brought przynosić build built built budować burn burned, burnt burned, burnt palić, parzyć buy bought bought kupować cast cast cast rzucić, zrzucić catch caught caught łapać choose chose chosen wybierać cling clung clung przywrzeć, uczepić się come came come przyjść, przyjechać cost cost cost kosztować creep crept crept skradać się, zakradać cut cut cut ciąć, kroić deal dealt dealt rozdawać, postępować, mieć do czynienia dig dug dug kopać do did done robić draw drew drawn rysować, pociągnąć dream dreamed, dreamt dreamed, dreamt śnić, marzyć drink drank drunk pić drive drove driven prowadzić, kierować się czymś eat ate eaten jeść fall fell fallen padać, upadać, spadać feed fed fed karmić, żywić feel felt felt czuć fight fought fought walczyć, bić się find found found znaleźć fit fit fit pasować flee fled fled umykać, uciekać fling flung flung rzucić, cisnąć fly flew flown latać forbid forbade forbidden zabraniać forget forgot forgotten zapominać forgive forgave forgiven wybaczać forsake forsook forsaken porzucać, zaniechać foretell foretold foretold przepowiadać, przewidywać freeze froze frozen zamarzać get got got dostawać give gave given dawać go went gone iść grind ground ground zemleć, rozkruszyć, zgrzytać grow grew grown rosnąć hang hung hung zawieszać (np. obraz) have had had mieć hear heard heard słyszeć hide hid hidden chować, ukrywać hit hit hit uderzać hold held held trzymać, utrzymywać hurt hurt hurt ranić, boleć keep kept kept trzymać kneel knelt, kneeled knelt, kneeled klękać, klęczeć knit knit, knitted knit, knitted robić na drutach know knew known znać, wiedzieć lay (put) laid laid położyć, kłaść lead led led prowadzić leap leapt, leaped leapt, leaped skoczyć, skakać learn learnt, learned learnt, learned uczyć się leave left left opuszczać, wyjeżdżać lend lent lent pożyczać let let let pozwalać lie (recline) lay lain leżeć, kłaść się light lighted, lit lighted, lit zapalać, rozpalać, oświetlać lose lost lost tracić make made made robić mean meant meant znaczyć, oznaczać meet met met spotykać pay paid paid płacić prove proved proved, proven udowadniać, dowieść put put put kłaść quit quit quit rzucać, opuszczać read read read czytać ride rode ridden jeździć ring rang rung dzwonić rise rose risen podnosić się, wzrastać run ran run biec saw sawed sawn piłować say said said mówić see saw seen widzieć seek sought sought szukać, poszukiwać sell sold sold sprzedawać send sent sent wysyłać, słać set set set umieszczać, ustawiać shake shook shaken trząść, potrząsać shed shed shed zrzucać, pozbywać się shine shone shone świecić, błyszczeć shoot shot shot strzelać show showed shown pokazywać shrink shrank shrunk kurczyć się, zbiegać shut shut shut zamykać sing sang sung śpiewać sink sank sunk tonąć (o statku), zapadać się sit sat sat siedzieć, siadać slay slew slain zabijać sleep slept slept spać slide slid slid ślizgać się, zjeżdżać sling slung slung cisnąć, miotać speak spoke spoken mówić spend spent spent spędzać, wydawać spin spun spun kręcić, zakręcić czymś/się, obrócić split split split dzielić, rodzielać spread spread spread rozkładać, rozpościerać, rozsmarować spring sprang sprung przeskakiwać, wyskakiwać stand stood stood stać steal stole stolen kraść stick stuck stuck wbijać, wtykać, przyklejać sting stung stung żądlić stink stank stunk śmierdzieć, cuchnąć strike struck struck uderzyć strive strove striven zmagać się z czymś swear swore sworn przysięgać, przeklinać sweep swept swept zmiatać, zamiatać swim swam swum pływać swing swung swung machnąć, zakołysać take took taken brać teach taught taught uczyć tear tore torn drzeć, rozdzierać tell told told mówić think thought thought myśleć throw threw thrown rzucać tread trod trodden kroczyć, stąpać wake woke woken budzić wear wore worn nosić, ubierać coś weep wept wept płakać, szlochać understand understood understood rozumieć win won won wygrywać wind wound wound nawijać, nakręcać, wić się wring wrung wrung wykręcić, wyżąć coś, wycisnąć write wrote written pisać i tak .... to pierwsze to masz normalnie czasownik w podstawowej formie.. potem to DRUGIE UZYWASZ DO CZASU PAST SIMPLE!!! a to trzecie to jeszcze bd jeden czas it o bd do niego... no a potem jest tlumaczenie pewnie cie teraz zdolowalam... ta tabelka...:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swear swore sworn przysięgać, przeklinać sweep swept swept zmiatać, zamiatać swim swam swum pływać swing swung swung machnąć, zakołysać take took taken brać teach taught taught uczyć tear tore torn drzeć, rozdzierać tell told told mówić think thought thought myśleć throw threw thrown rzucać tread trod trodden kroczyć, stąpać wake woke woken budzić wear wore worn nosić, ubierać coś weep wept wept płakać, szlochać understand understood understood rozumieć win won won wygrywać wind wound wound nawijać, nakręcać, wić się wring wrung wrung wykręcić, wyżąć coś, wycisnąć write wrote written pisać i to amsz tak.. to pierwsze to jest normalny czasownik w podstawowej formie... potem to DRUGIE TO SIE UZYWA W CZASIE PAST SIMPLE !!! a to trzecie to bd jeszcze jeden czas i to bd do tego....no a potem tlumaczenie pewnie cie teraz zdolowalam ... ta tabelka..:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc :) widzisz Violus, wyszlo na jaw to, o czym barrywhite pisala - uzycie czasow :o przyznaje sie do 3 bledow, bo ten - what is your father doing? faktycznie, tak jak napisalas, zrozumialam,ze co on robi w tym momencie - at the moment ;) Reszta bledow - moja wina :o co do czasu past simple -TRAGEDIA, zwlaszcza ta tabelka 😭 echhhh.....jutro bede robila kolejne czasy,sprobuje wstawiac to z II rubryki, moze cos sie uda trafic :P Wrocilam do domu i wzielam sie znow za zeszyt :) Wyobraz sobie, ze ide dzis ulica i jakas matka wola swoja coreczke, ktora jechala na rowerku "Violaaaaaaaaaaaa" a mi od razu w glowie - " W 3 osobie l.p. "S" hehehe takze jak widzisz, na dzwiek imienia Viola, mam juz takie skrzywienie, takie skojarzenie :D hahahaha Fajnie wytlumaczylas, tam,gdzie sie pomylilam ;) biore sie za notatki,reszte czasow jutro, dzieki :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe teraz moje imie bd Twoja zmora do konca zyccciaa;D haha ... nie no moze to drastyczne ale napewno praktyczne xDD a teraz...do jutra;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Good evening :) Wlasnie mam czas :) a przy okazji jak to bedzie po ang.? I have time? a skoro mam czas, to nie chce go marnowac :P Zeby nie bylo, ze sie obijam, to zrobie cwiczenia w Past continuous ;) reszte jutro.....Viola widze, ze lecisz z materialem ;) Past simple - oddalam jak moge, boje sie nawet spojrzec w jego strone :o Viola, co do Twojego imienia, to kojarzy mi sie z jezykiem ang.a glownie z literka S, wiec zadna zmora,nawet tak nie mysl :) nie mam pojecia, dlaczego S mi nie lezy, zebym chociaz miala skleroze, to moglabym na to zwalic a tak....nawet nie znam odpowiedzi 😠 Jak naucze sie odrozniania tych czasow, tak na 100%, jak zrozumiem kiedy, ktory uzywac, to bedzie dla mnie tak, jakbym trafila 6 w totka i to przy duzej kumulacji hehehe :) :P ---> chodzi mi o porownanie skali radosci :D No to biore sie do roboty, zaraz tutaj wrzuce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Past Continuous - przeczenia 1.I wasn't thinking about my future yesterday. 2.Tom and Kate weren't swimming in the lake all day. 3.I wasn't doing the washing up after the party at 11 last evening. 4.People weren't standing in the queue for hours. 5.It wasn't getting dark when we came back home. Jak czytac - queue? :o jezyk chyba mozna polamac ;) Past continuous - pytania 1.Was I reading my old letters all day yesterday? 2.Were you driving home at 3o'clock? 3.Was my father resting all evening? 4.Was Helen still watching a movie when I came? 5.Were they cycling home yesterday when Mary saw them? Past continuous cz.3 1.I was working in the garden all day yesterday? 2.They were sleeping in their tents at 11 o'clock last night. 3.It was raining heavily all day so we stayed at home. 4.It was walking home when I met my girlfriend. 5.My parents were having dinner with friends at 8 yesterday evening. do jutra :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;) Mam czas- I have time .;) Jak czytac - queue? jezyk chyba mozna polamac czytasz /kju/ heh pisze tak dziwacznie ze nie wiadomo od czego zaczac nie ? :P a tak prosto sie czyta=) http://www.m-w.com/dictionary/queue polecam te stronke;) wpisujesz slowo , potem na szukaj, i jak sie juz znajdzie to na glosniczek;) i juz wiesz jak czytac:D Pytania i przeczenia dobrze porobione=) Ooo.. nawet 3 zadanko tez dobrze=) wiec zostalo tylko Past Simple...;) hehe ... no i Future S. i Cont. pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;) Mam czas- I have time .;) Jak czytac - queue? jezyk chyba mozna polamac czytasz /kju/ heh pisze tak dziwacznie ze nie wiadomo od czego zaczac nie ? :P a tak prosto sie czyta=) http://www.m-w.com/dictionary/queue polecam te stronke;) wpisujesz slowo , potem na szukaj, i jak sie juz znajdzie to na glosniczek;) i juz wiesz jak czytac:D Pytania i przeczenia dobrze porobione=) Ooo.. nawet 3 zadanko tez dobrze=) wiec zostalo tylko Past Simple...;) hehe ... no i Future S. i Cont. pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurdeee...no ... rozpisalam sie ... i .. wylaczylo mi sie;/;/ masakra ... teraz nie wiem co tak wszystko pisalo...Qurde..:D wsciec sie mozna..:P \\ Witam;) Mam czas - I have time.;) co ja tam jeszcze pisalam...? hm... ze wszystkie zdania byly dobrze... przeczenia i pytania..:) a nawet to trzecie zadanko;) teraz zostalo ci juz tylko Past Simple;) noo i potem FUTURE S. i Cont.;) aha i queue sie czyta /kju/ jak pisze strasznie ze nie wiadomo od czego zaczac..:P jak sie do tego zabrac zeby przeczytac a tak latwo sie czyta:) http://www.m-w.com/dictionary/queue polecam te stronke;) wpisujesz slowo , dajesz szukaj , a jak sie znajdzie to na glosniczek czerwony i .. juz:) wiesz jak czytac dane slowko:) zycze szybkiej KUMULACJI TOTKA:D hehe Pozdrawiam=*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo to porobimy cwiczenia z przyszlosci...;D Cw.1 Future Simple Utworz pytania:) zgłoś błąd 1. She\'ll help me with my homework. 2. You\'ll pass all your exams. 3. John will call my boss tomorrow. 4. They\'ll try to find me a job. 5. Julie will answer the phone in a moment. Cw.2 Future Simple Utworz przeczenia 1. Mary will be in Manchester next week. 2. All right, we will go out tonight. 3. He will be angry at me. 4. Sue will like her new cat. 5. I\'ll be tired after work tomorrow. Cw.3 Future Simple Uzupelnij zdania uzywajac FUTURE SIMPLE:) 1. I have to go to the office for a second. ...(WAIT) for me? I have to go to the office for a second. Will you wait for me? 2. Look at the clouds! I\'m sure it ...( RAIN) soon. 3. ...( HELP) me with my luggage? It\'s very heavy. 4. I ...( LEND) you some money next week if you really need it. 5. She\'s just invited me to her party but I think I ...(NOT/COME) . ----------------------------------------------------- Cw.1 Future Continuous Utworz pytanie 1. She will be waiting for me at 6 am. 2. Your child will be learning to write next year. 3. My sisters will be going by bus all night long. 4. I will be writing a new poem soon. 5. I will be looking after your pet. Cw.2 Utworz przeczenia 1. This time in June I will be having holiday. 2. Agnes will be parking here. 3. My manager will be answering the customers\' questions. 4. The babies will be playing in the afternoon. 5. Our priest will be collecting money for the poor. Cw.3 Dokoncz zdania uzywajac Future Cont. 1. ...(WORK) with Jim on the same shift tomorrow night? Will you be working with Jim on the same shift tomorrow night? 2. They ...(NOT/SEE) Ann today so we have to phone her. 3. ...(USE) his car tonight or can I take my girlfriend for a short drive? 4. My mother ...(NOT/REACH) Spain this time tomorrow as she will still be flying. 5. ...(TRAVEL) to Germany all day and night tomorrow? ------------------------------------------------------- Future Simple vs. Future Continuous Cw.1 Wybierz odpowiednie czasowniki z nawiasow (Future S. / Future C.) no poszczegolnych zdan. i Wstaw je w miejsce kropek. 1. My neighbours ...(will have/will be having )a barbecue party at 6pm. My neighbours will be having a barbecue party at 6pm. 2. Me and my mum ...(will go/will be going )to Venice next summer. 3. There is a great show on TV tomorrow between 5-7 pm. Don\'t disturb me, I (will be watching/will watch) it then. 4. My dear, you (will be meeting/will meet) a great man on your way. 5. Uncle Dave thinks he (will be getting/will get )the job soon. 6. Miranda (will be seeing/will see )the doctor tonight, so she (will take/will be taking )the prescription for you. 7. Oh, I can\'t find my pen. No problem, I ...(will give/will be giving) you mine. 8. Don\'t worry, my grandparents ...(will be looking/will look )after our children when we are away from home. 9. Any plans for tomorrow evening? I think I ...(will be listening/will listen) to the concert of my favourite group.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hejkaaaaaaaa :) Ale sie ciesze, ze tamte poszly mi dobrze :):D zaraz wezme sie za kolejne, tylko chcialam napisac, ze queue - w zyciu bym nie wpadla, ze czyta sie kju :P wyglada strasznie a tak prosto brzmi ;) No to dokoncze zalegly czas, bo widze, ze doszly future :D barrywhite, chyba tez cwiczy, tyle, ze francuski, bo cos cichutko siedzi :) No to do dziela.......zaczynam! To bedzie katastrofa, bo past simple u mnie leeeeeeeeeeezy :o no ale jest tabelka - II rubryka, niestety musze tam zerkac, ale to bedzie jedyna moja sciaga, cala reszta samodzielnie.... Past simple lub Past Continuous: 2.I finally read that book yesterday.The ending was amazing. 3.were you watching tv, when I was calling you to ask about your health? 4.What time came back from Jim's birthday yesterday? 5.It wasn't snow when I was woke up this morning. 6.What was she doing all day while you I was working on your project? 7.I didn't go to school today because I was a bit ill and Mum let me stay at home. 8.When you were telephone me, I was studying for an exam. 9.They had classes almost all day yesterday so they couldn't go to the city centre with us. 10.I left home at 5 yesterday and I was going straight to work. Tu przypuszczam, ze jest duzo bledow, zupelnie na wyczucie to zrobilam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Violcia, reszte czyli future zrobie jutro, bo jakos nie mam dzis natchnienia, kurcze ta tabelka jest beznadziejna 😭 rzeczywiscie predzej 6 w totka trafie niz wykuje to na pamiec ;) Rano chcialam zajrzec, ale kafeteria nie dzialala :o Dzieki i dobranoc :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×