Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

ĆWICZENIA:) Zadanie numer ONE:) ULUŻ PRZECZENIA DO PODANYCH ZDAN:) Banalne:P hehe 1. My cousin will paint his house pink because he likes this colour very much. 2. I will go to Greece by bus next month. 3. Her boyfriend will take part in the Olympic Games. 4. The children will play in the yard. 5. My grandmother will cook tomato soup today. 6. The Prime Minister will visit a new factory soon. 7. Our teacher will explain the rules of English grammar on Wednesday. 8. The Italians will vote in an election next year. 9. I think I will read \'Romeo and Juliet\' once again. 10. Richard will probably move out in a few days. ---------------------------------------------------------------- ZADANIE NUMER TWO:) ULUZ PYTANKA DO ZDAN:) 1. She will sing in an opera one day. 2. My brothers will start taking private lessons in English next Saturday. 3. Their grandchildren will study law in the USA. 4. My aunt will make a speech at the conference in California. 5. I will take a nap. 6. He will give his sister a lift to work. 7. We will take a photograph of you and Mark! 8. My neighbours will make noise at the party. 9. Gina will have breakfast in 5 minutes. 10. The company will take action soon. ------------------------------------------------- ZADANIE NUMER THREE:) DOKONCZ ZDANIA UZYWAJAC FUTURE SIMPLE:) Wedlug przykladu=) 1. I have to go to the office for a second. ..... (WAIT) for me? I have to go to the office for a second. Will you wait for me? 2. Look at the clouds! I\'m sure it ....(RAIN) soon. 3. (HELP)... me with my luggage? It\'s very heavy. 4. I ...(LEND) you some money next week if you really need it. 5. She\'s just invited me to her party but I think I ...( NOT/COME) . 6. It\'s Nick\'s birthday next week. He ...(BE) twenty. 7. It\'s hot in here. ...(OPEN) the window, please? 8. I promise I ...(NOT/REPEAT) what you told me to anyone. 9. I don\'t think Mike ...(HAVE) a good time in Warsaw because he hates big cities. 10. We ...( GO) to the opera tonight. ...( JOIN) us? ----------------------------------------------------------------- daje tylko po 10 przykladow bo wg mnie to jest najbanalniejszy czas;D hehe chyba ze bedziesz miala watpliwosci to mow to bd cwiczyc;) hehe ale watpie bo ty bardzo pojętna jesteś:D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
dobry wieczor :) widze Viola, ze nie tracisz czasu :P ja niestety dopiero teraz mam chwile na komputer, wiec zabieram sie za cwiczenia, ale zrobie chyba tylko numer 1, bo nie potrafie dzis myslec..calkiem niedawno skonczylam doprowadzac do ladu swoja chate, bo byla m.in.u nas na swieta kuzynka z 2-letnim syneczkiem, ktory zrobil niezle pobojowisko, wygladalo jak po przejsciu tornado hehe, ale jest i tak kochany, zwlaszcza jego miny, jak cos narozrabia :) ok.no to juz startuje, mam nadzieje, ze zrozumialam wszystko :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
1. My cousin will paint his house pink because he likes this colour very much. My cousin will not paint his house pink because he likes this colour very much. 2. I will go to Greece by bus next month. I will not go to Greece by bus next month. 3. Her boyfriend will take part in the Olympic Games. Her boyfriend won't take part in the Olympic Games. 4. The children will play in the yard. The children won't play in the yard. 5. My grandmother will cook tomato soup today. My grandmother will not cook tomato soup today. 6. The Prime Minister will visit a new factory soon. The Prime Minister will not visit a new factory soon. 7. Our teacher will explain the rules of English grammar on Wednesday. Our teacher will not explain the rules of English grammer on Wednesday. 8. The Italians will vote in an election next year. The Italians will not vote in an election next year. 9. I think I will read 'Romeo and Juliet' once again. I think I will not read Romeo and Juliet once again. 10. Richard will probably move out in a few days. Richard will not probably move out in a few days. Nie zrozumialam 8 zdania :o tzn.nie wiem jak je przetlumaczyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
no dobra, szybko mi poszlo to zrobie jeszcze nr 2 a reszte jutro wieczorem ;) 1. She will sing in an opera one day. Will she sing in an opera one day? 2. My brothers will start taking private lessons in English next Saturday. Will my brothers start taking private lessons in English next Saturday? 3. Their grandchildren will study law in the USA. Will Their grandchildren study law in the USA? 4. My aunt will make a speech at the conference in California. Will my aunt make a speech at the conference in California? 5. I will take a nap. Will I take a nap? 6. He will give his sister a lift to work. Will he give his sister a lift to work? 7. We will take a photograph of you and Mark! Will we take a photograph of you and Mark? 8. My neighbours will make noise at the party. Will my neighbours make noise at the party? 9. Gina will have breakfast in 5 minutes. Gina will have breakfast in 5 minutes? 10. The company will take action soon. Will the company take action soon? Mam nadzieje, ze zrobilam dobrze....bede jutro wieczorem miala juz wiekszy luz, to z zapalem wezme sie za dalsze cwiczenia.Violcia czekam na sprawdzenie, do jutra, dobranoc :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8. The Italians will vote in an election next year. to znaczy- Włosi będą głosować w wyborach w przyszłym roku. oczywiscie ze wszystko dobrze=) hehe noo mowilam ze Ci to latwo pojdzie:))) jeszcze tylko to jedno zadanie i mysle ze ten czas masz z glowy:D hehe latwy?;p heh rozumiesz to? po cwiczeniach mysle ze tak ale pytam Ciebie - jak czujesz?:p hehe no ale mysle ze jest OKI:) Buzzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam serdecznie :) Wlasnie przejrzalam plytke, jestem zalamana, bo jakas taka trudna :o nawet nie wiem o co zapytac, bo kompletnie nie wiem o co chodzi :o musze w slowniku poszukac nowych slowek, zeby zrozumiec o co biega....jutro pytanka wrzuce.W kazdym razie tytul brzmi "it's on the first floor" --- ale to jutro :P Teraz dokoncze cwiczenie nr 3 i ciesze sie, ze tamte poszly gladko uffff chociaz czuje, ze future cont.bedzie gorszy :( no trudno, sama chcialam.........mam nadzieje, ze wkrotce barrywhite wroci to objasni sprawe pytan z plytki ;) no a teraz Viola biore sie za Twoje cwiczenia :) 2. Look at the clouds! I'm sure it ....(RAIN) soon. Look at the clouds! I'm sure it will rain soon. 3. (HELP)... me with my luggage? It's very heavy. Will you help me with my luggage? it's very heavy. 4. I ...(LEND) you some money next week if you really need it. I will you lend some money next week if you really need it. 5. She's just invited me to her party but I think I ...( NOT/COME) . She's just invited me to her party but I think I will not come. 6. It's Nick's birthday next week. He ...(BE) twenty. It's Nick's birthday next week.He will be twenty. 7. It's hot in here. ...(OPEN) the window, please? It's hot in here ...will you open the window, please? 8. I promise I ...(NOT/REPEAT) what you told me to anyone. I promise I will not repeat what you told me to anyone. 9. I don't think Mike ...(HAVE) a good time in Warsaw because he hates big cities. I don't think Mike...You will have a good time in Warsaw because he hates big cities. 10. We ...( GO) to the opera tonight. ...( JOIN) us? We will go to the opera tonight....Will you join us? Tutaj sadze, ze popelnilam gdzies bledy :o np. nr 7 jakies takie podejrzane :P no to czekam na sprawdzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK zabieram sie za sprawdzanie=D 2. DOBRZE:) 3. GOOD=) 4. I will you lend some money next week if you really need it. ( ma byc I will lend... bez \\\"you\\\") ale ogolnie to i tak gutt;P 5. Gucio=) 6. czy ja musze dalej sprawdzac ..? chyba nie bo i tak wszystko dobrze:) 7. Supcio=) 8.lalalla.... ty nie potrzebujesz cwiczen:D systko umiesz:D hehe 9.oka... 10.OK:P kurcze 7 podejrzane ??:P co ty mowisz :P wszystkie Ci poszly swietnie;) moze jedno malutkie potkniecie ...:P ale to sie nie liczy:D chcesz juz zaczac FUTURE CONT .??:P hehe napisze ci to juz teraz bo mam czas:P hehe BuzzZka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A WIEC ZACZYNAAAMYYY..:D FUTURE CONT.:) Za pomocą Future Continuous możesz wyrazić czynność, która będzie wykonywana w przyszłości i będzie trwała pewien czas. Jak sie mozesz spodziewac bd ING:D hehe bo to w koncu continiussyy:D zd.twierdzace podmiot+ will be (dla kazdej osoby) czasownik z koncowka -ing no i reszta zdania..;) np. I will be watching TV tomorrow at 7. zd.pytajace tu zamieniasz tylko miejscami podmiot i UWAGA will a nie will be...:P Will+podmiot+be +czasownik z ING i reszta zdania;) np. Will you be travelling to Moscow all day tomorrow? Will she be listening to the radio at five? zd.pytajace przeczenie tworzysz przy pomocy NOT podmiot+will+not+be+czasownik z ING+reszta zdania;) np. I will not be writing an essay on Monday. We won\'t be waiting for you for more than 15 minutes. NO i to bd na tyle;) oczywiscie jest trudniejszy niz FUTURE SIMPLE...:P no ale tez jest latwiutki ...:P zapamietasz to bez problemu=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze Ci tu uzycie ciachne:D Za pomocą Future Continuous mówisz o ciągłej czynności, która będzie (lub nie będzie) się działa w przyszłości. np. I will be preparing dinner tomorrow at 2. (Jutro o drugiej będę przygotowywała obiad. ) She will not be cooking in the afternoon.( Ona nie będzie gotowała po południu. ) propozycja pomocy (lub prośba o pomoc) z wyraźnym zaznaczeniem, że czynność ma być wykonana \"przy okazji\", nie będzie kłopotliwa:) np. You can give Mary the message to Peter, she will be seeing him tomorrow anyway. (Możesz przekazać Mary wiadomość dla Petera, ona będzie się z nim widziała jutro. ) You can go with us, we will be passing near the station. (Możecie jechać z nami, będziemy przejeżdżać obok dworca. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tradycyjnie \"ćwiczenie na sprawdzenie\":D:D:D CW NUMER ONE:) Utworz przeczenia=) 1. This time in June I will be having holiday. 2. Agnes will be parking here. 3. My manager will be answering the customers\' questions. 4. The babies will be playing in the afternoon. 5. Our priest will be collecting money for the poor. 6. Susan will be cleaning her flat at 9 pm. 7. It\'s already been cold. I will be wearing my coat. 8. Debrah will be taking part in every meeting next week. 9. My boss and his wife will be spending summer holidays in Argentina. 10. This famous writer will be having a short presentation on TV tomorrow at 2 pm. CW NUMBER TWO:) Utworz pytanko;) 1. She will be waiting for me at 6 am. 2. Your child will be learning to write next year. 3. My sisters will be going by bus all night long. 4. I will be writing a new poem soon. 5. I will be looking after your pet. 6. Harry will be booking tickets to the cinema tonight. 7. Our cleaning lady will be ironing all tomorrow afternoon. 8. Dave will be organising an annual meeting next weekend. 9. Mike will be lying in bed tomorrow because of his fever. 10. The businessman will be travelling all over Europe next month. No i jeszcze Cw. Number Three;) Dokoncz zdanie uzywajac FUTURE CONT. wg przykladu=) 1. ...(WORK) with Jim on the same shift tomorrow night? Will you be working with Jim on the same shift tomorrow night? 2. They ....( NOT/SEE) Ann today so we have to phone her. 3. ...( USE) his car tonight or can I take my girlfriend for a short drive? 4. My mother ...( NOT/REACH) Spain this time tomorrow as she will still be flying. 5. ...( TRAVEL) to Germany all day and night tomorrow? 6. I can meet you at 9 tonight because I ...(NOT/WATCH )the match then. 7. ...(CLIMB)the mountains tomorrow at this time? 8. I ...( NOT/CLEAN )my garage all day tomorrow so please come around 5. 9. ...( WALK) past the post office today? Can you get me some stamps, please? 10. Susan ...(NOT/READ) a book tomorrow morning. noo koniec;) mam nadzieje ze ci dobrze pojdzie=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc Viola :) Przede wszystkim opoznila mi sie sprawa angielskiego, bo pierwszy raz w tym roku otworzylam sezon rowerowy, tylek boli niemilosiernie :P ale tak zawsze jest po przerwie, zreszta nie tylko ja tak mam, ale wszyscy ktorzy pierwszy raz dzis jechali ;) Co do FUTURE CONT.to musze sie jemu jeszcze z bliska przyjrzec, dlatego za cwiczenia sie nie biore w tym momencie, bo nie chce zrobic pochopnie i pozniej zalowac.Natomiast co do future simple, to faktycznie latwy BYL, bo teraz jak doszedl future cont.to obawiam sie, ze bedzie mi sie mylilo uzycie :( ktory kiedy itd...wiem, ze napisalas uzycie, ale to i tak do tego potrzebne sa lata praktyki hehe Natomiast co do plytki - tak samo mam w glowie metlik,doszly nowe tlumaczenia drog, wszystko jest inne :o go along North street turn left down West street take the first turning on the right..... niektore slowka sa dla mnie nowoscia, nigdy za ich pomoca nie tlumaczylam drogi np.along, turn,lift...dla mnie winda to bylo elevator :P pozniej jest cos takiego: first second third ......a potem fourth itd....ale do ilu dodaje sie na koncu "th" tzn.do jakiej ostatniej liczby? :( raz jest cos UP innym razem UPSTAIRS lub DOWN i DOWNSTAIRS, tez musze jeszcze raz to zobaczyc, zeby zrozumiec.... Jutro zrobie Twoje cwiczenia a teraz sie im poprzygladam ;) czy cos w ogole rozumiem?! pozdrowionka :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe... ja mam jutro zamiar \"zaczac sezon\" :D hah noo z uzyciem to tak jest ze ja ci sie sama przyznam ze nie mam tego wszystkiego w glowie;p i tez sie nie raz myle...:D hehe raczej malo osob umie to sobie tak poukladac od razu...trzeba porpstu duzo mowic w tym jezyku i cwiczyc to wtedy to jakos tak samo...;D hehe noo ale jakos to bd=) Plytka: najpierw ci first second wytlumacze:D hehe bo to latwe raczej:D wyjatkiem sa tylko trzy pierwsze liczebniki: first (1st) pierwszy second (2nd )drugi third (3rd )trzeci TO POPROSTU ZAPAMIETAJ:D ale mi to jakos od razu samo do glowki weszlo:) wszystkie nastepne maja te koncowke \"th\" fourteenth (14th) czternasty eleventh (11th )jedenasty seventeenth (17th )siedemnasty twenty-fourth (24th) dwudziesty czwarty sixty-eighth (68th) sześćdziesiąty ósmy no a jezeli ostatnia cyfra bd ktoras z tych nieregularnych ktore musisz zapamietac to wtedy ona \"daje\" te swoja koncowke:D forty-first 41st czterdziesty pierwszy sixty-third 63rd sześćdziesiąty trzeci ninety-second 92nd dziewięćdziesiąty drugi to bd tyle na ten temat:D zapamietaj co gdzie kiedy i jak i bd good:D _________________________ no to jutro zrobisz cwiczenia:) hehe a reszte z plytki ci jutro potlumacze albo barrywhite=) Buzzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc :) Viola, barrywhite jak wroci, to musi nam wytlumaczyc jak wyczuc sprawe, kiedy uzywac samego will a kiedy will be ? ;) A teraz biore sie za cwiczenia, bo po dzisiejszej wycieczce rowerowej jestem jeszcze bardziej obolala, wiec teraz czas, na umyslowa "rozrywke" ;) Najpierw jedno zdanie tytulem wyjasnienia: You can give Mary the message to Peter, she will be seeing him tomorrow anyway = czemu na koncu jest ANYWAY i co to oznacza? :o Viola napisalas cos takiego: " zd.pytajace tu zamieniasz tylko miejscami podmiot i UWAGA will a nie will be... Will+podmiot+be +czasownik z ING i reszta zdania np. Will you be travelling to Moscow all day tomorrow? Will she be listening to the radio at five? " napisalas,ze ma byc zdanie bez BE a w przykladzie BE jest...o co chodzi ? :( cwiczenia zrobie bez BE, w razie czego popraw oki? numer 1. 1. This time in June I will be having holiday. This time in June I will not be having holiday. 2. Agnes will be parking here. Agnes will not be parking here. 3. My manager will be answering the customers' questions. My manager will not be answering the cusromers questions. 4. The babies will be playing in the afternoon. The babies will not be playing in the afternoon. 5. Our priest will be collecting money for the poor. Our priest will not be collecting money for the poor. 6. Susan will be cleaning her flat at 9 pm. Susan will not be cleaning her flat at 9 pm. 7. It's already been cold. I will be wearing my coat. It's already been cold.I will not be wearing my coat. 8. Debrah will be taking part in every meeting next week. Deborah will not be taking part in every meeting next week. 9. My boss and his wife will be spending summer holidays in Argentina. My boss and his wife will not be spending summer holidays in Argentina. 10. This famous writer will be having a short presentation on TV tomorrow at 2 pm. This famous write will not be having a short presentation on Tv tomorrow at 2 pm. Nie rozumiem zdania nr 3 i pierwszej czesci nr 7 :( numer 2 1. She will be waiting for me at 6 am. will she waiting for me at 6 am? 2. Your child will be learning to write next year. Will your child learning to write next year? 3. My sisters will be going by bus all night long. Will my sisters going by bus all night long? 4. I will be writing a new poem soon. Will I writing a new poem soon? 5. I will be looking after your pet. Will I looking after your pet? 6. Harry will be booking tickets to the cinema tonight. Will Harry booking tickets to the cinema tonight? 7. Our cleaning lady will be ironing all tomorrow afternoon. Will our cleaning lady ironing all tomorrow afternoon? 8. Dave will be organising an annual meeting next weekend. Will Dave organising an annual meeting next weekend? 9. Mike will be lying in bed tomorrow because of his fever. Will Mike lying in bed tomorrow because of his fever? 10. The businessman will be travelling all over Europe next month. Will the businessman travelling all over Europe next month? numer 3 = najtrudniejsze :o 2. They ....( NOT/SEE) Ann today so we have to phone her. They will not be seeing Ann today so we have to phone her. 3. ...( USE) his car tonight or can I take my girlfriend for a short drive? 4. My mother ...( NOT/REACH) Spain this time tomorrow as she will still be flying. My mother will not be reaching Spain this time tomorrow as she will still be flying. 5. ...( TRAVEL) to Germany all day and night tomorrow? 6. I can meet you at 9 tonight because I ...(NOT/WATCH )the match then. I cant meet you at 9 tonigh because I will not watching the match then. 7. ...(CLIMB)the mountains tomorrow at this time? 8. I ...( NOT/CLEAN )my garage all day tomorrow so please come around 5. I will not cleaning my garage all day tomorrow so please come around 5. 9. ...( WALK) past the post office today? Can you get me some stamps, please? 10. Susan ...(NOT/READ) a book tomorrow morning. Susan will not reading a book tomorrow morning. Nie wszedzie wiedzialam co mam wstawic :( czekam na objasnienie....do jutra :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
too ona to juz tam potlumaczy...:D wiadomo ze ona umie angielski bardziej niz ja...:D hehe co z tego ze tam sobie poczytam uzycie jak to poprostu trzeba lat i praktyki zeby to tak samo szlo..;P heh hehe tez bylam dzis na rowerkach...:) sliczna pogoda to trzeba wykorzystac=) w tym ze w zd.pytajaceym bez BE to chodizlo mi o to ze miejscami zamieniasz bez BE...ale normalnie w zdaniu to jest... dlatego rozumie twoje bledy w pytaniach w cw... ;) nie bd sie liczyc:P poprostu zle mnie zrozumialas... zamieniasz miejscami podmiot i will a nie podmiot i will be ... rozumiesz o co mi chodzi??:P zdanie nr 3---> My manager won\'t be answering the customers\' questions. chyba troche trudne to zdanie bylo a znaczy ono Mój menedżer nie będzie odpowiadać klientom na pytania. zdanie nr 7 ---> I won\'t be wearing my coat. znaczy- nie ubiore mojego plaszczu. ale zadanie 1 ci poszlo b.dobrze;) ---------------------------------------------- zadanie 3. no tu byl tylko jeden blad z wiadomych przyczyn..:D ale go nie licze;) -------------------------------------------- zadanie 3;) 2. OK 3. Will Mark be using his car tonight or can I take my girlfriend for a short drive? (tAK POWINNO BYC) 4.good;) 5. Will you be travelling to Germany all day and night tomorrow? 6. dobrze 7. Will John be climbing the mountains tomorrow at this time? 8. oki:) 9. Will you be walking past the post office today? Can you get me some stamps, please? 10. oka;) noo i tu sie zaczynaja...schodeczki:D ale malutkie;P hehe a wiec... poprostu w takich zdaniach jak w zadaniu 3 to najpierw sobie tlumaczysz i sparawdzasz o co chodzi ...czy bd to pytanie czy jak... i wtedy np. 3...( USE) his car tonight or can I take my girlfriend for a short drive? i po znaku zapytania widzisz aha pytanie wiec musisz zaczac od WILL dobra ale co z podmiotem to czytasz dalej widzisz tylko HIS wiec jego no to ja tam np dodalam MARK w odpowiedzi bo widzisz ze to pasuje \" czy mark potrzebuje jego samochod albo...blablabla:P\" no i BE i reszta zdania;) wtedy wszystko ci pasi=) hehe sprobojmy dalej:) 5. ...( TRAVEL) to Germany all day and night tomorrow? znowu widzisz pytanie wiec zaczynamy od WILL i tu juz totalnie nie ma podmiotu wiec pewnie bd YOU bo to tez pasuje czy ty bedziesz podrozowal caly dzien ... i potem BE..;) nie wiem jak ci to wytlumaczyc poprostu musisz dluzej pomyslec i przeanalizowac sobie tam wszystko po kolei...:) Najpierw jedno zdanie tytulem wyjasnienia: You can give Mary the message to Peter, she will be seeing him tomorrow anyway = czemu na koncu jest ANYWAY i co to oznacza? ANYWAY to znaczy w kazdym razie... i to jest takie ze to zeby bylo to zaznaczone ze to jets przy okajzi zrobione ze i tak bd go widziec itp i to wtedy wiadomo ze bd uzyty FUTURE CONT. ;) mam nadzieje ze rozumiesz a jak nie to barrywhite cie wytlumaczy=) buzzki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co uczaca ...? co myslisz o tych czasach ? rozumiesz je ??:) mam nadzieje ze tak=) bo jak nie to powiedz czego nie rozumiesz to ci powiem o co kaman:D hehe albo chcesz jakies cwiczenia jeszcze ...? a jak nie to czekamy na barrywhite ktora Ci dokladie wytlumaczy kieyd ktory czas;) bo potem bym Ci chciala dac takie cwiczenia na to wlasnie czy bd wiedziala kiedy dac FUTURE CONT. a kiedy FUTURE SIMPLE...;) i to by wtedy bylo an tyle jest chodzi o te dwa czasy...:) a barrywhite narazie sie nie pokazuje wiec moze sobie sprawdzimy co tam pamietasz z tych czasow co zesmy juz robily cio?:) hehe ...czy juz wszystko zapomnailas?;p hihi ... no albo masz jakies inne pytania co do gramatyki czy jakis czasow...:P heh .. kobieto ty zaniedlugo bd umiala systkie czasy..>:D cieszysz sie ?;p noo jeszcze tam pozostalo takie tak rozne... no ale jestesmy juz w polowie jak nie dalej;P jesli o czasy chodzi;) ciesze sie=) znowu jednego \"anglojęzycznego\" wiecej:D hehe Kussik:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc Viola :) zaczne od tego: "znowu jednego "anglojęzycznego" wiecej hehe" - Violus jestes niesamowicie mila, ale znam swoje mozliwosci i naprawde przeceniasz mnie ;) ale dzieki za wiare... nadal moj angielski opiera sie glownie na - yyyyyyy, hmmmm....potem przypominanie sobie jak to bylo? :P i znow yyyyy,uuuuuu itp..... Z cala pewnoscia odkad zalozylam ten topik, dzieki Wam i plytkom poszlam do przodu, jednak nie nazwalabym moich umiejetnosci znajomoscia angielskiego lecz bardzo prostym jesli nie prymitywnym dogadywaniem sie :D Baaaardzo sie ciesze, ze choc w malenkim stopniu przez te ostatnie miesiace poznalam troche slowek, zasad uzycia ich w zdaniu, troche czasow itd.bo jakby nie bylo, to motywuje by isc do przodu ;) Teraz do aktualnej sprawy = czasow future simple i future cont. problem moj polega na tym, ze miesza mi sie uzycie :( mozliwe, ze za malo nad tym siedzialam, bo w ogole kwiecien jest dla mnie zakrecony, nawet jesli znajduje chwile na przyjemnosci np.rower to inne sprawy leza np.angielski :( Jutro ma byc kolejna plytka a ja nawet tej dokladnie nie przerobilam 😭 pierwszy raz tak sie zdarzylo.... Co do cwiczen ze wszystkich czasow jakie robilysmy, to byloby cudownie, bo to bedzie wielki EGZAMIN :P ;) tylko za pare dni, bo teraz chce sie skupic na plytce, potem bedzie dwa tygodnie przerwy do kolejnej, to bede uczyla sie wlasnie czasow, wiec wtedy wyjda wszystkie luki w mozgu :P Viola jak znajdziesz czas to jak najbardziej mozesz cos do przodu tutaj popychac, ja jestem na wszystko otwarta :) Mam nadzieje, ze barrywhite wkrotce odezwie sie, w koncu ile mozna sobie podrozowac? :P hehe i objasni sprawe uzycia tych czasow, moze da jakas cenna wskazowke ;) Viola dzis tutaj troche posiedze, wiec jak masz cos ciekawego to wklejaj :) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panienki :) Juz wrocilam z podrozy Uczaca sie :P Viola zajmij czyms nasz pupilke ;) Jak znajde chwilke czasu to wszystko po malutku wyjasnie. Na razie nie wiem w co mam rece wlozyc, koncze prace licencjacka, a na plecach czuje goracy oddech sesji. 😢 Zmykam do wyrka, milej nocki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
ooooo barrywhite witaj :) nie zauwazylam Twojego wpisu, poniewaz zajelam sie wlasnie plytka. Ciesze sie, ze juz wrocilas i odezwalas sie po przerwie, wiadomo, ze wszystko co fajne szybko sie konczy i nie moze trwac w nieskonczonosc ;) czasem szkoda, prawda? :) no ale niestety na tym topiku brakuje Twojego perfekcyjnego, szczegolowego tlumaczenia - nie ma tak lekko :D Oczywiscie, wiem, ze jak tylko znajdziesz czas, to pomozesz mi a tymczasem zajme sie cwiczeniami z Viola, ktora ma kopalnie cwiczen hehe :P .... Ta ostatnia plytka jest trudna, wiec bede miala chyba duzo pytan :o Co do pracy licencjackiej = trzymam kciuki, chociaz wiem, ze niepotrzebnie, bo bedzie dobrze :) Ide juz sobie stad, wiec dobranoc, buzka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Uczaca i Barrywhite ;))) eee tam przesadzasz uczaca ..;) moze nie juz teraz ale wiem ze napewno bd jeszcze mowila dobrze angolllem:D hehe naprawde!:) uwierz w to a to sie stanie;) wiara czyni cuda- wiem to po sobie=) hehe cwicz i cwicz a bd dobrze;) i sie poddawaj sie=) ... a wogole to najwazniejsze jest ze narazie jako tako dogadac sie umiesz... a jesli dalej bd tak zaparcie szla do przodu jak teraz bo na prawde zrobilas ogromny krok do przodu to NAPEWNO za jakis czas bd znowu lepiej, a potem jeszcze lepiej i jeszcze lepiej...:) jezeli chodzi o uzyczie to mysle ze barrywhite ci to dokladnie wytlumaczy i bd good;) ok czyli w czasie tej przerwy miedzy plytkami sobie zrobimy takie pranie mózgu:) hehe zobaczymy co tam ta twoja glowka jeszcze pamieta;) ale zle mysle ze nie bd...:) przeczytaj sobie tamte notki jeszcze raz i to przemysl i ... zostaw:) zobaczymy jak bd=) OK BARRYWHITE:) napewno jej cos do roboty tu zajme;) tylko prosimy bardzo zebys wytlumaczyla uczacej uzycie FUTURE SIMPLE I FUTURE CONT. bo ty juz tam wiesz jak to wytlumaczyc i jak do niej z tym dotrzec=) hehe ale to oczywiscie jak bd miala czas;) nie chcemy cie przeciez od niczego odciagac;) szczegolnie ze lekkie zarwanko glowy pewnie teraz masz...;) ale rowniez trzymam kciuki co do pracy licencjackiej ;) ale ty sie nie martw bo na pewno dasz sobie z tym rade=* jestesmy z Toba;* :))) taa... moja kopalnia cwiczen...:P a ty zostaniesz moim górnikiem :D hehe Buzziolki:*;*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) To do roboty :P go along North street - idz wzdluz North Street/idz North Street turn left down West street - skrec w lewo na West Street take the first turning on the right....- wez pierwsza w prawo lift...dla mnie winda to bylo elevator lift to winda w Wielkiej Brytanii elevator wStanach :) raz jest cos UP innym razem UPSTAIRS lub DOWN i DOWNSTAIRS, tez musze jeszcze raz to zobaczyc, zeby zrozumiec.... Up i upstairs znacza: w gore/ do gory upstairs oznacza rowniez pietro/ na pietrze Down i downstairs oznaczaja analogicznie dol/ na dole downstairs rowniez parter/dolne pietro/ na parterze Mysle nad wytlumaczeniem czasu przyszlego (, ktory formalnie w angielskim nie istnieje:P). Zastanawiam sie, z ktorej strony go ugryzc. Dzis na angielskim mialam fantastyczny odczyt o systemie edukacyjnym w Stanach. Prowadzila go dziewczyna, ktora ukonczyla studia na Princeton, NJ. Czesne kosztuje tam 34 tys dolarow i nie ma egzaminow poprawkowych. :O A marzy mi sie jeden roczek w Stanach, albo jakis kurs wakacyjny, ehhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga/wawa
Witajcie dziewczyny! Kurcze, tak sobie z ciekawości weszłam na Wasz topik i... bardzo, ale bardzo posmutniałam :-( W podstawówce uczyłam się 4 lata rosyjskiego. Byłam świetna.:-) Niestety w szkole średniej miałam tylko j. niemiecki, a Rodzice nie pomysleli,żebym może gdzieś prywatnie kontynuowała naukę royjskiego. Było mi przykro. Ból spowodowany brakiem w/w języka nie trwał jednak długo, bo bardzo polubiłam ten drugi i tak mnie on zaabsorbował,że miałam najlepsze stopnie w klasie. Po zakończeniu edukacji w szk.średniej, nie poszłam na studia. :-O Nie podjęłam też żadnej pracy, ponieważ mój narzeczony twierdzi(ł) ,że sam potrafi na nas zarobić i nie chciał, bym pracowała:-O (BŁĄD!) Jeju, nie mając na codzień kontaktu z j.rosyjskim, ani z niemieckim -po kilkunastu latach niemal zupełnie pozapominałam słówek, reguł gramatycznych, itd... 😠 Własciwie nawet nie potrafiłabym już poprawnie się przedstawić,a na pewno nie byłabym w stanie czegokolwiek króciutko o sobie opowiedzieć :-O Dlatego,jak Was czytam, mam łzy w oczach z żalu do mojej głupoty,że posiadając zdolności lingwistyczne, nic nie zrobiłam przez tyle lat,aby na własną rękę się kształcić,szczególnie,że miałam (i mam) mnóstwo czasu wolnego, który mogłam/mogę wykorzystać np. do pobierania lekcji z języków obcych. Podziwiam Was za wiedzę, a 'uczącą się wszystkiego' za niesamowity zapał i sumienność z jaką podchodzi do nauki angielskiego. Jesteście Wielke! Chapeau bas! (heh,był w moim życiu maleńki epizod z francuskim, którego uczyłam się samodzielnie, ale odkąd plany na dłuższy wyjazd runęły w gruzach,gdzies podświadomie stopniowo skracałam sobie lekcje, aż w końcu zaprzestałam nauki :-O ) Dziś pomyślałam,że może zacznę uczyć się angielskiego. Jest wszechobecny,więc warto byłoby go poznać ;-) W poniedziałaek skoczę do księgarni i zaopatrzę się w podręczniki i CD dla poczatkujących. 30-letniej kobiecie chyba jeszcze wypada się uczyć, bo niby dlaczego miałabym być gorsza? ;-) Strona, po stronie, jeszcze raz, dokładnie przeanalizuję Wasz topik. Barrywhitte i ...Viola -tłumaczycie bardzo zrozumiale,więc na pewno bedę uzupełniała swoją nowo nabywaną wiedzę o Wasze lekcje udzielane 'uczącej się wszystkiego' ;-) Pozdrawiam gorąco! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Good morning :) Zaczne od tego, ze plyte nr 14 pomine na razie z pytaniami, bo nie polubilam jej :o Mam juz nr 15 i z nia pracuje jest fajna, temat: " Where's he gone ? " i jest tam w malenkim stopniu wytlumaczony czas przyszly, jednak ani slowa o roznicy, KIEDY uzyc will be a kiedy samo wil :( barrywhite, nie ma lekko - licze mocno na Ciebie :) Moze jest jakas EWIDENTNA wskazowka ? ;) "Mysle nad wytlumaczeniem czasu przyszlego (, ktory formalnie w angielskim nie istnieje" ---> no i tutaj wlasnie obiecalas, ze pomyslisz ;) Co do 34.000 $ - rowniez zszokowala mnie ta kwota za czesne, zwlaszcza w przeliczeniu na zlotowki, chociaz wiadomo, ze tak naprawde nie da sie tego porownac, ale barrywhite nie moge zrozumiec, ze zmartwilas sie, ze nie ma egzaminow poprawkowych....TY sie marwisz?????? TY, ktora wladasz tym jezykiem tak dobrze jak ojczystym, ktora zna wszystkie zakamarki tego jezyka i potrafi perfekcyjnie wytlumaczyc???? przeciez Tobie zadne poprawkowe egzaminy w zyciu by nie grozily :) Zycze Ci z calego serca, zeby udalo Ci sie pojechac na kurs wakacyjny i spelnic swoje marzenie :) Komu jak komu, ale Tobie sie to nalezy :) A przy okazji, to ktora odmiana angielskiego jest Ci blizsza - brytyjska czy amerykanska? chociaz wydaje mi sie, ze obie ;) Viola w przyszlym tygodniu, moze zrobimy sobie jakies testy? :P co Ty na to? Wieczorem wkleje pytania odnosnie nr 15, bo za chwilke wychodze z domu, ale nie bedzie tego duzo, pamietam od wczoraj, ze chcialam zapytac cos o OUT :) Slowko do nowej kolezanki :) Nie masz sie czym martwic, na nauke nigdy nie jest za pozno, angielski jak wiadomo przydaje sie wszedzie, sama pozno zaczelam, ale chce choc troche komunikowac sie w tym jezyku , dlatego zaczelam kupowac kurs BBC i mialam szczescie natrafiajac na barrywhite i Viole, ze wyrazaja chec pomocy, kolejny raz nie musze pisac, jak bardzo jestem im wdzieczna, bo mam nadzieje, ze wiedza o tym doskonale, niejeden raz im to pisalam :) Przeczytaj od poczatku ten topik, cenne rady, wskazowki,objasnienia - to jest duzy krok do przodu, glowa do gory i zaczynaj lekcje :) no to do spotkania na kursie angielskiego ;) ja bede wieczorkiem a Wam zycze wypoczynku przez wolne dni :) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry:) Myslalam, myslalam, gdzie moze byc problem z czasami i zastanawiam sie Uczaca sie, czy potrafisz rozroznic czesci zdania i czesci mowy? Bo my tu sobie operujemy roznymi okresleniami, ktore moga byc dla ciebie niezrozumiale. No i przy cwiczeniach bedziesz lezec:P Sprawdz wiec, czy potrafisz swobodnie sie nimi poslugiwac. (U mnie na pierwszym roku zajecia z angielskiego zaczely sie wlasnie od nauki terminow gramatycznych). Viola, barrywhite jak wroci, to musi nam wytlumaczyc jak wyczuc sprawe, kiedy uzywac samego will a kiedy will be ? Uczaca sie, poczytaj dokladnie, kiedy sie uzywa obydwu czasow i zrob duza tabele, do ktorej wpiszesz np.: Future Simple - podejmowanie decyzji + przyklad zdania - przepowiadanie lub przewidywanie czegos + zdanie - oferowanie pomocy i proszenie o pomoc + zdanie, itd. To samo zrob ze wszystkimi czasami, ktore przerobilysmy do tej pory. Czas Future Present sklada sie z 2 czesci: He + will + work Podmiot+ czasownik modalny will+ czasownik glowny (wyrazajacy sens zdania) Czas Future Continuous sklada sie z 3 czesci: He + will+be ( calosc!!) +work-ing. podmiot + czasownik \'be\' w formie simple future +czas. z koncowka -ing W zdaniu pytajacym zmieniasz szyk: WILL rozdzielasz z BE i umieszczasz na pierwszym miejscu w zdaniu, potem dajesz podmiot , nastepnie osierocone BE i czasownik w formie -ing. WILL he BE workING?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola, wymyslilam rowniez, ze Uczaca sie powinna przy kazdym zdaniu z cwicze pisac, dlaczego uzyla danego czasu. Wtedy szybko utrwali sobie uzycie. Co ty na to? Nie ma latwo:P Czesc Kinga/Wawa :) Na nauke nigdy nie jest za pozno. Jesli masz smykalke do jezykow, jak nasza Uczaca sie wszystkiego, to w mgnieniu oka opanujesz podstawy. Ja z Viola chetnie pomozemy w razie problemow (prawda Violcia ;) ). Ciesze sie, ze zainspirowal cie ten topick :) Pozdrawiam serdecznie, see you later 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga/wawa
Witam serdecznie!:) Bardzo mi miło,że przyjęłyście mnie do swoich szeregów z otwartymi ramionomi. To naprawdę wiele dla mnie znaczy. Dziękuję.🌼🌼🌼 ps-Mam małą prośbę, może Wy podpowiecie mi w jakie książki najlepiej się zaopatrzyć. Które wg Was (wg Waszych doświadczeń) najdokładniej, najjaśniej omawiają zagadnienia gramatyczne, naukę słownictwa,itp. ;-) Do j. francuskiego mam PONS-expresowy kurs dla początkujacych(podręcznik i materiały dodatkowe) oraz Gamatykę z cwiczeniami dla początkujących i średnio zaawansowanych. Może do angielskiego też wybrać PONS, a może macie jakies inne, ciekawsze propozycje. Jest cała masa przeróżnych materiałów do nauki,że ciężko mi spośród tak wielu wybrać ten najodpowiedniejszy. Czekam na Wasze sugestie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zescie sie rozpisaaaly...xD hehe zabieram sie za czytanie...x)) ohh barrywhite ja mysle ze napewno kiedys tam bd ...;) ty jestes na prawde madra i zdolna kobitka x)) hehe i spelnisz swoje marzenie z tym zwiazane;) Kinga/wawa ---> kurde francuskiego to ja bym sie z checia pouczyla...mmm:D moze kiedys...;)))a niemiecki tez umie dosc dobrze wiec jakbys tak chciala sobie przypomiec jakies rzeczy to moge Ci pomoc;) a co do angla to poczytaj sobie wszystko a jakbys miala watpliwosci w CD i podrecznikach to poprostu pytaj=) uczaca sie wszystkiego --> ja bym chciala amerykanskiego sie uczyc...hehe:D to by bylo ciekawe ...bo ma to swoje roznice z brytyjskim:D hehe noo ale pewnie by mi sie to z poczatku mylilo..;D heh a ty barrywhite umiesz tak samo perfekcyjnie amerykancki jak brytyjski?:) ok to w tym tygodniu zobaczymy co pamietasz z tych czasow;) hehe no uwzglednie tam tez przyszle czasy... noo barrywhite ci to tam wytlumaczyla ;) i mysle ze to dobry pomysl zebys pisala dlaczego uzylasz wlasnie ten czas=) uwierz nam zapamietasz to wtedy..:D ja wiem ze ja tez sobie taka tabelke kiedys robilam..:D hehe na samym poczatku:) napisalam sobie na kartce wszytskie czasy, kazdy osobno opracowalam ( zd.twierdzace,pyt,przeczenie i uzycie i wogole) i czytalam sobie jak mialam chwilke czasu lub przed snem :P ( nie wiem czemu ale jak cos mi kompletnie nie wchodzi do glowy a przeczytam to przed snem to potem rano to od razu pamietam:D hehe ) ... ale to dawnoo bylo jak tak robilam...to byly naprawde ciezkie poczatki ale dzieki nim czasy umiem i wogole wiele rzeczy nie tylko z angla..:D hehe noo a teraz dalej sie doksztalcam i doksztalcam ...i chyba nigdy nie skoncze xD hehe a moze bd wiecej takich osob jak Kinga ktorym ten topic pomaga...:D wiesz barrywhite my tak na prawde nie wiemy ile anonimowych osob sobie tu wchodzi i analizuje i sie uczy ;) heh faajnie ze mozemy komus pomoc;) KinguSs nie ma za co dziekowac=) Kinga nie znam sie za bardzo na tych ksiazkach teraz...:P zapytaj uczaca :) hehe mozesz uzywac tego co ona wtedy latwo ci bd bo zapewne bd miala te same problemy co ona a tu sa one dokladnie wyjasnione...:D a jak wybierzesz cos inneog to nic nie szkodzi bo napiszesz co ci nie pasi a my to wytlumaczymy=) a jesli z francuskiego masz PONS i ci sie dobrze z tym pracuje to mozesz tez do angla sobie taki zakupic:) pozdrawiam Buziaki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Good evening :) Pytan jest malutko, bo nawet fajnie wyjasnili na tej plytce poszczegolne zagadnienia, wiekszosc chyba do mnie dotarla, jednak nie wszystko.....jak zwykle :P 1.He's gone out = wyszedl He's out = czy tak tez mozna bez "gone"? 2.Out to lunch, back at 3 = wiem, ze slowko out oznacza poza,na zewnatrz, czyli jak gdzies ide i chce powiedziec, ze wychodze to wlasnie z out, tak? :) 3.There you are! - czyli po prostu "jestes" ? byla taka scenka, ze dziewczyna czekala na kolezanke, ktora spoznila sie na spotkanie i gdy ja zobaczyla wlasnie powiedziela "There you are" :) 4.I have been out to lunch = czyli BYLAM na lunchu? w czasie przeszlym jest to "have been" tak? :o 5.I have been = bylam You have been = byles They have been = oni byli itd....dobrze? :o nie czuje sie w tym pewnie.... To tyle tak na szybko....spodobal mi sie pomysl barrywhite z tym tlumaczeniem, w ogole postanowilam zrobic sobie male podsumowanie, ze wzgledu na polmetek kursu, bo juz 15 plytek mam za soba, tabelki z porownaniem sa konieczne, bo ja jestem WZROKOWCEM, wszystko musze widziec, inaczej nie dociera :P Z okazji weekendu nie chce Was juz meczyc swoimi pytaniami, od przyszlego tygodnia biore sie jeszcze bardziej ostro do nauki, wiem, ze Viola i tak da mi popalic na powtorce :P Co do czesci mowy = wydaje mi sie, ze rozrozniam co jest podmiotem a co czasownikiem, przymiotnikiem itd...ale jak napisalam "wydaje" ....Na plytce wlaczylam sobie tylko w wersji ang.bez polskich napisow i wszystko zrozumialam a potem zadalam sobie trud w druga strone, by z polskiego na angielski zdanie przetlumaczyc i juz nie bylo tak latwo, nadal sprawia mi to wieksza trudnosc echhhh I will be tomorrow :) bye 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja z małą prosbą - czy w ramach Waszych ćwiczeń na topicu ktoś mógłby mi przetłumaczyc na polski tekst tej piosenki ? Wy tutaj tacy biegli jesteście w angielskim .Baaaardzo brooooszę ❤️ End of the line (chorus 1) Well its all right, riding around in the breeze Well its all right, if you live the life you please Well its all right, doing the best you can Well its all right, as long as you lend a hand You can sit around and wait for the phone to ring Waiting for someone to tell you everything Sit around and wonder what tomorrow will bring Maybe a diamond ring (chorus 2) Well its all right, even if they say youre wrong Well its all right, sometimes you gotta be strong Well its all right, as long as you got somewhere to lay Well its all right, everyday is judgement day Maybe somewhere down the road aways Youll think of me, and wonder where I am these days Maybe somewhere down the road when somebody plays Purple haze (chorus 3) Well its all right, even when push comes to shove Well its all right, if you got someone to love Well its all right, everythingll work out fine Well its all right, were going to the end of the line Dont have to be ashamed of the car I drive Im just glad to be here, happy to be alive It dont matter if youre by my side Im satisfied (chorus 4) Well its all right, even if youre old and grey Well its all right, you still got something to say Well its all right, remember to live and let live Well its all right, the best you can do is forgive (chorus 5) Well its all right, riding around in the breeze Well its all right, if you live the life you please Well its all right, even if the sun dont shine Well its all right, were going to the end of the line

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hello :) Jestem dzis "wypluta" poniewaz nie wytrzymalam i ok.23 zaczelam przegladac nasz topik, od samego poczatku, od pierwszego wpisu, zajelo mi to 2,5 h, poszlam spac ok.1.30 ;) Robilam sobie jeszcze notatki na karteczkach, glownie czasy ---> to w obawie przed Viola :P niektore moje pytania wywolaly usmiech na mojej twarzy, zastanawiajac sie, jak moglam tego nie wiedziec ?! ---> ale nie chwale sie, to tylko stwierdzenie faktow ;) hehe Co do czasow takie male podsumowanie: - present cont.i present simple = chyba potrafie, byloby lepiej, gdyby nie to slynne "S" ;) -past cont.= w miare rozumiem -past simple =uwazam za nieruszony, poniewaz jest tam tabelka z nieregularnymi czasowniki - zguba ludzkosci :P wiec na razie bede poslugiwala sie tylko czasem past cont.:D - future simple, future cont. = tez w miare rozumiem, jednak myli mi sie uzycie :o o ile w present cont.potrafie sobie wytlumaczyc,ze cos dzieje sie w tym momencie i wtedy ING a present simple to przyzwyczajenia, czynnosci powtarzajace sie, tak w future nie bardzo rozrozniam :( Poza tym, w nocy olsnilo mnie, ze popelnilam duzy blad, mianowicie wszystkie informacje od Was i z plytek, zapisuje sobie na karteczkach i w kompie a potem szukam gdzie,co mam?! :( Zaloze sobie zeszyt, poniewaz gdziekolwiek nie pojde, zawsze moge miec go przy sobie i utrwalac wiadomosci,zagladajac tam a tak z 2 kg notatek na papierze, trudno sie przemieszczac :P Na pewno taki zeszyt zaloze, tylko to wymaga duzo czasu by wszystko tam przepisac, pogrupuje sobie czasy wraz z uzyciem i bedzie wszystko w jednym miejscu ;) Poniewaz ucze sie wlasnie, ze ktos,gdzies wyszedl,ze INSIDE to wewnatrz a OUTSIDE to na zewnatrz,wiec przyszlo mi do glowy takie zdanie, ktorego znam poszczegolne slowka lecz nie wiem, jak ulozyc w calosc? ;) On wyszedl na zewnatrz ....np.sklepu, restauracji He's out at outside He's out on outside He's out in outside .......nie wiem co wstawic ? :( Niby proste i wydaje mi sie, ze wszystko pasuje, jednak czuje, ze cos jest nie tak ;) No i chyba na tyle z angielskim, piekna pogoda, sloneczny dzien, trzeba troche z pogody skorzystac :) pozdrowionka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×