Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

2.dobrze;) 3.were you watching tv, when I was calling you to ask about your health? mialo byc- Were you watching TV when I called you to ask about your health? 4.What time came back from Jim\'s birthday yesterday? Mialo byc -What time did you come back from Jim\'s birthday yesterday? 5.It wasn\'t snow ( a gdzie ing?:P) when I was woke up this morning. tylko ing zapomnialas ale tak to dobrze=) 6.OK:) 7.dobrze=) 8.When you were telephone me, I was studying for an exam. pierwsza czesc zle , mialo byc - When you telephoned me, I was studying for an exam. 9.They had classes almost all day yesterday so they couldn\'t go to the city centre with us. mialo byc-They were having classes almost all day yesterday so they couldn\'t go to the city centre with us. 10.I left home at 5 yesterday and I was going straight to work. druga czesc zle, mialo byc- I left home at 5 yesterday and I went straight to work oj... duzo bledow bylo w tym ...ale rozumie bo Past Simple kompletnie niedopracowany,te tabelki i wogole mysmy go chyba wtedy na dalsyz plan odrzucily...:P zeby nie zawracac sobie glowy tabelkami... i to sa poprostu tego efekty..;P ale nie martw sie jakos to bd...:) jak bd miala czas pozniej troszke to ci jeszcze przy kazdym bledzie wytlumacze czemu ma byc tak a nie tak jak ty zrobilas...;) a teraz bye;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he,he,he ...to co ja mam powiedziec,...od 2 lat studiuje w irlandii,matura byla rozszerzona(w polsce) i jeszcze mam certyfikat zdany ielts...i tak...nie mam pojecia o czym w ogole wy piszecie,chyba polowy czasow nie uzywam...co lepsze...weszlam na strone z arkuszami z maturka i mi oczy wyszly!!!...chyba bym nie dala rady...szczegolnym problemem sa te zdania ktore trzeba zmieniac ale maja miec taki sam sens...nieee...masakra,patrzac na to wszystko,oceniam moj jezyk ang do kitu...no bo jak inaczej tutaj myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witam :) Co do past simple, to bylo to do przewidzenia :o nawet sie juz nie doluje, bo nie chce stracic humoru, ale musze przyznac, ze jest to trudne :( Skoro hoy es noche de sexo napisala, ze i tak polowy czasow nie uzywa a w koncu mieszka i studiuje w Irlandii, to ja tez moge pomijac ten czas, gdy bedzie on wchodzil w gre, bede pokazywala na migi :P albo palcem w rozmowkach o co mi chodzi hehe, zawsze mozna znalezc wyjscie z sytuacji ;) Klade nacisk na ogolne dogadanie sie, w sklepie, restauracji, na wypadek jak gdzies sie zgubie :P ale nie ukrywam, ze znajomosc czasow pomaga mi zbudowac prawidlowo zdanie, poszczegolne czesci ustawic w odpowiedniej kolejnosci, inaczej ciezko zrozumiec o co chodzi :o Musze to napisac, ze wypowiedz hoy es .... ucieszyla mnie :D bo chyba mozna sie obejsc bez niektorych czasow?! Co Wy na to? :P Biore sie teraz za I czesc cwiczen z Future, reszty nie zdaze dzis zrobic, ale postaram sie jutro rano, bo w sobote wyjezdzam na weekend majowy (we wtorek wracam ) ale biore ze soba zeszycik :P ;) jeszcze nie jest kompletny, ale powoli zapelnia sie :D Poza tym, 20.05 jade na komunie, w I polowie czerwca wakacje a 23.06 wesele w rodzinie, takze serial wydatkow, ale takich przyjemnych :) Podobno we wtorek kolejne wydanie plytki, ciekawe czy zdaza czy znow malenkie opoznienie bedzie ? No to do dziela, z wielka radoscia przystepuje do pracy :D zaraz wkleje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Future Simple - pytania. 1.Will she help me with my homework? 2.Will you pass all your exams? 3.Will John call my boss tomorrow? 4.Will they try to find me a job? 5.Will Julie answer the phone in a moment? Future Simple - przeczenia 1.nie wiem czemu tu jest BE jak to jest Future simple, pomine to :o Mary won't in Manchaster next week. 2.All right, We won't go out tonight. 3.He won't angry at me ---> to samo :o 4.Sue will not like her new cat. 5.I will not tired after work tomorrow ---? tez :o Future simple - cz.3 2.Look at the clouds! I sure it will rain soon.--->czemu tu jest I'm jak to future simple ? :( 3.will you help me with my luggage? It's very heavy. 4.I will lend you some money next week if you really need it. 5.She's just invited me to her party but I think I won't come. zaraz lece nastepne, IDE NA CALOSC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Future Continuous - pytania 1.Will she be waiting for me at 6 am? 2.Will your child be learning to write next year? 3.Will my sisters be going by bus all night long? 4.Will I be looking after your pet? Future cont.-przeczenia 1.This time in June I will not be having holiday. 2.Agnes won't be parking here. 3.My manager won't be answering the customers' questions. 4.The babies won't be playing in the afternoon. 5.Our priest will not be collecting money for the poor. Future cont.- cz.3 2.They won't seeing Ann today so we have to phone her. 3.Will I be using his car tonight or can I take my girlfriend for a short drive? 4.My mother will not be reaching Spain this time tomorrow as she will still be flying. 5.Will you be traveling to Germany all day and night tomorrow? To ostatnie jutro rano, tam trzeba dluzej pomyslec ;) Mam nadzieje, ze ten czas dobrze mi poszedl, chociaz jak zwykle nie czuje sie pewnie 😭 Nie doczekam sie sprawdzenia ;) Violus mam nadzieje, ze sprawdzanie tego bedzie przyjemniejsze do past simple ;) Do jutra, dobranoc :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angry WITH me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomózcie mi to przetłumaczyć na angielski. Potrfię mówić ale natomiast kompletnie nie potrafię pisac po angielsku:-( 😭 \"Bardzo proszę o odpowiedź odnośnie rezerwacji, ponieważ nie wiemy czy rezerwacja jest nadal aktualna\" Z góry dziękuję, wstyd mi,że nie umiem pisać:-( po angielsku.Jak miałabym czas to uczyłąbym się.Liczę na was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aja27
witam wszystkich ! jestem na tym forum pierwszy raz.Mam pytanko : czy ktoś z was miał albo wie gdzie mozna kupić płytkę do nauki słówek po angielsku.Chodzi mi o taką płytke gdzie lektor czyta słówko a potem je tłumaczy i ewewntualnie uzywa je w zdaniu np. tematycznie .Większość ofert jest w komplecie z książką.MI chodzi tylko o płytke.Jestem na poziomie pre-intermediate.Dość dużo czasu spędzam w aucie za kierownicą i chętnie osuchałabym się z nowymi słówkami. Bardzo gorąco proszę o podpowiedź gdzie mozna znaleść taką płytkę i czy jest warta kupienia. Czytałam wiele opini o kursie ang. na cd ale niestety były to opinie negatywne. Słówka były odczytywane alfabetycznie ze słownika.To musi być nudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczaca sie wszystkiego-wlasnie czasu past simple sie uzywa baaardzzooo dzuo,ja uwazam ze jest to najlatwiejszy czas jesli odwalimy past perfect,ktory zawsze mi knoci sens,staram sie go nie uzywac,jade past simple i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj..Witam po przerwie majowej;))) Future Simple amsz dobrze... tam w paru mi sie cwiczonka pomylily widocznie..ale oczywiscie zaliczam to bo to byl moj blad;) a ty wiesz o co w tym chodzi=) Future simple - cz.3 2.Dobrze;) nie wiem czemu tam bylo BD..widocznie pisalam z \"malym trzesieniem ziemi\" w glowie:D hehe ... widzisz mi tez juz wszystko sie miesza..:D hah .. ale to taka pomyleczka tylko i sie wiecej nie powtorzy bo mialam teraz super wypoczynek i juz jest ok=) 3.Dobrze=) 4.OK:) 5.Dobrze=) czyli moge powiedziec ze future simple tez juz umiesz;) Gratuluje;) Future Cont.- pytania i przeczenia dobrze=) Future cont.- cz.3 2.They won\'t be seeing Ann today so we have to phone her. - zapomnialas o be! 3.OK:) 4.Ehemm..;) 5.Yes!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Negra
A mam pytanie... czy w języku angielskim istneije odpowiednik słówka STUDNIÓwKA ? bo jutro pisze maturę, i tak mi przyszło do głowy że może w liście trzeba bedzie opisac studniowke... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witam serdecznie tez po weekendzie :) echhh, nawet nie wiem od czego zaczac, ale dla mnie ten weekend nie byl taki "rozowy", przytrafil mi sie mandat - 200zl, przekroczylam predkosc o 20km/h i wielkie halooo, panowie policjanci nie wiem skad sie wytoczyli, jak zobaczylam "lizak" to od razu bylo mi goraco 😠 to wszystko przez to, ze wszedzie byly okropne korki, wiec chcialam pozniej troche podgonic i wcale nie jezdze jak pirat, inni,ktorzy mnie wyprzedzali,to jechali chyba 160km/h gdzie dozwolone 70km/h i nic a ja 90km/h i od razu mandat, kit im w .......;) trudno :o ( kurcze a mialam wrocic we wtorek byloby wszystko dobrze, to zachcialo mi sie przedluzac pobyt 😠) Co do angielskiego - mialam tylko jedna chwile, zeby do zeszytu zajrzec, ale krotka,wiec tym razem nie zdal egzaminu :( I tak nadal wieczorami bede go uzupelniala.Nie zdazylam rowniez kupic kolejnej plyty,jutro pedze i biore sie dalej za lekcje, normalnie takie weekendy "rozkladaja" mnie, bo nie wiem jak wrocic do szarej rzeczywistosci :P Violcia dzieki za sprawdzenie, nie wiem jak wpasc znow w rytm,ale jutro plytka przywroci mnie do pionu hehe Jutro bede sie "przystosowywala" do dnia codziennego, we wtorek zglaszam gotowosc do dalszych lekcji i ewentualne pytania z plytki, tzn.jakie ewentualne, na pewno beda ;) see you later :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hello :) No i stalo sie jak przypuszczalam, spadlam z oblokow na ziemie, wrocilam do rownowagi i nawet popracowalam z nowa plytka, echhh te weekendy :) Tytul - "Going away" - wyjezdzanie i jest tam wytlumaczony past simple, troche slabo, ale ogolnie nakreslony, jednak ani razu nie wspomnieli o czasownikach nieregularnych, sa wylacznie przyklady pokazane z regularnymi. Rowniez jest pokazane porownanie czasu przeszlego z przyszlym ;) oto pytanka: 1.Where were you this morning? - tutaj tylko zastanawia mnie zbitek dwoch pierwszych slow, mianowicie jak je przeczytac bo brzmia bardzo podobnie? ;) 2."Book an XYZ Holiday" = czy w tym znaczeniu slowko BOOK oznacza zarezerwowac? bo jak dotad kojarzylo mi sie z ksiazeczka :P 3."it gets to Rome at 7.30" - co znaczy slowko gets? :( domyslam sie z kontekstu zdania, ale chcialabym wiedziec tak dokladnie co oznacza. 4.Raz w przykladzie jest podane slowko LEAVES a innym razem DEPARTS - czy to oznacza dokladnie to samo? 5.Raz GETS a innym razem ARRIVES = to samo co powyzej poprosze :o 6.weekday = czy tzn.dni powszednie? Poprosze o wytlumaczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Oto zalegle cwiczenia, ktorych nie zrobilam wczesniej, jak zwykle te sa najgorsze, bo chodzi o uzycie, ktory wstawic 😠 :( to chyba dopiero przyjdzie, jak zaczne cos mowic po angielsku czyli podczas treningu i ktos bedzie mnie poprawial, ze zle to powiedzialam,bo tak na "sucho" cwiczyc, to jak plywanie w pustym basenie hehe ;) 2. Me and my mum ...(will go/will be going )to Venice next summer. Me and my mum will be going to Venice next summer. 3. There is a great show on TV tomorrow between 5-7 pm. Don't disturb me, I (will be watching/will watch) it then. There is a great show on TV tomorrow between 5-7pm.Don't disturb me, I will be watching it then. 4. My dear, you (will be meeting/will meet) a great man on your way. My dear, you will meet a great man on your way. 5. Uncle Dave thinks he (will be getting/will get )the job soon. Uncle Dave thinks he will get the job soon. 6. Miranda (will be seeing/will see )the doctor tonight, so she (will take/will be taking )the prescription for you. Miranda will be seeing the doctor tonight, so she take the prescription for you. 7. Oh, I can't find my pen. No problem, I ...(will give/will be giving) you mine. Oh, I can't find my pen.No problem, I will give you mine. 8. Don't worry, my grandparents ...(will be looking/will look )after our children when we are away from home. Don't worry, my grandparents will be looking after our children when we are away from home. 9. Any plans for tomorrow evening? I think I ...(will be listening/will listen) to the concert of my favourite group. Any plans for tomorrow evening?I think I will be listening to the concert of my favourite group. Zapomnialam jeszcze zapytac jak powiedziec po ang.PIERWSZY RAZ? czy to bedzie first once? bo nie jestem pewna,chodzi o uzycie w zdaniu "Jestem tutaj pierwszy raz" = "I'm here first once" czy jak? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny. Uff, zaczne od poczatku:) Wczoraj wrocilam z wakacji w na Kaszubach. Wypoczelam, naladowalam baterie przed sesja, ale narobilam sobie mnostwo zaleglosci. Czeka mnie wiele nieprzespanych nocy. Na szczescie zaopatrzylam sie we wspomagacze dodajace energii pod nazwa \"Sesja\". :) A propos, moj francuski lezy i kwiczy. Pozyczysz mi troche twojego samozaparcia, Uczaca sie? Widze, coraz wiecej nowych twarzy na topicku:) 🖐️ A terza pytania 1.Where were you this morning? - tutaj tylko zastanawia mnie zbitek dwoch pierwszych slow, mianowicie jak je przeczytac bo brzmia bardzo podobnie? Jest subtelna roznica w wymowie, jednak nic sie nie stanie, jesli bedziesz wymawiac obydwa slowka tak samo. 2.\"Book an XYZ Holiday\" = czy w tym znaczeniu slowko BOOK oznacza zarezerwowac? bo jak dotad kojarzylo mi sie z ksiazeczka To book to rowniez zarezerwowac, zabukowac :P 3.\"it gets to Rome at 7.30\" - co znaczy slowko gets? domyslam sie z kontekstu zdania, ale chcialabym wiedziec tak dokladnie co oznacza. Get to slowko \"wytrych\" . Mozesz go uzywac w tysiacu znaczen i kontekstow. Tutaj bedzie przyjezdza / przylatuje badz przyplywa. :P. 4.Raz w przykladzie jest podane slowko LEAVES a innym razem DEPARTS - czy to oznacza dokladnie to samo? Znaczenia obu slowek pokrywaja sie. 5.Raz GETS a innym razem ARRIVES = to samo co powyzej poprosze arrive to przyjezdza...get - przyjezdza 6.weekday = czy tzn.dni powszednie? YES. DZIEN powszedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aja27 --> nigdy nie slyszalam o podobnym kursie. Jesli chcesz sie osluchac z jezykiem polecam radio BBCWorldservice. negra --> jest bal maturalny. W Anglii powiedza an end of school ball, a w Stanach a prom Kiedys pytalyscie sie, czy ucze sie BrE czy AmE. Zaczynajac szkole musialam \"sie okreslic\", czyli wybrac jakim wariantem chce sie poslugiwac. Wybralam BrE. Uczylam sie ich wymowy, ortografii, slowek i poznawalam roznice z amerykanskim. To wszystko :) Acha. PIERWSZY RAZ? \"Jestem tutaj pierwszy raz\" = I am here for the first time. (dos. Jestem tutaj po raz pierwszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witaj barrywhite :) no to widze, ze nasza druzyna w komplecie hehe wszystkie wrocilysmy "zakrecone" po dlugim weekendzie ;) Violcia pierwsza sie zglosila.... Co do Twojego francuskiego - nie nabiore sie, ze lezy i kwiczy, z takim talentem do jezykow, jaki posiadasz, z pewnoscia juz wladasz tym jezykiem spiewajaco ;) a jesli chodzi o pozyczenie samozaparcia to daje Ci w prezencie i sluze ==========> o wlasnie przeslalam fluidy, ale w druga strone poprosze Twoj perfekcyjny angielski - taki sklonowany,zeby dla Ciebie zostalo no i kopia dla mnie hehe :) Oczywiscie dziekuje za wyjasnienia.W tej chwili uzupelniam swoj zeszyt, jestem juz na 11 plytce, ktore jedna za druga wlaczam i najistotniejsze rzeczy wylawiam, no i z naszego topiku oczywiscie tez :) Violcia sie smiala z mojego zeszyciku :P ale piszac go zakodowalam sobie najprostszy w glowie (dla mnie) sposob poslugiwania sie angielskim, tzn. jakos sobie to zaszeregowalam i poszufladkowalam,jesli nie mam racji, to oczywiscie poprawcie mnie :) a mianowicie tak to sobie wykombinowalam: -jak chce kogos zapytac czy cos ma, posiada to zaczynam od"have you got.." a potem wstawia sie reszte - np.have you got a room? ", " have you got any glasses" itp... -jak chce kogos o cos poprosic w sensie, zeby cos zrobil, podal to zaczynam zdanie " Could you....?" np." Could you pass me..." -z kolei jak ja chce dostac na cos pozwolenie to "Could I..." np. "Could I sit here?" -bardziej uprzejmie to "Would you..." -no i standardowe pytania gdzie cos sie znajduje to "Where is..." no i tak sobie to szereguje, moze byc ? dobrym tropem ide ? ;) Milej nocy zycze, dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eyy...wcale sie nie smialam;] ja sama tez takie cos pisalam z czasami wiec...:P hah naprawde z zeszytem to swietny pomysl...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Czesc :) Chcialam tylko zakomunikowac, ze skonczylam uzupelnianie zeszytu i juz bede na biezaco ;) huraaaaa! No i zeby z tej okazji troche sie posmiac wspolnie z Wami wklejam hicior "Wojtus" :P - nadawalby sie do Tanca z gwiazdami, jak sadzicie? :P http://www.maxior.pl/?p=index%id=55357&8 Kolorowych snow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simple angel
czy moglby mi tu ktos pomoc...?? baardzo prosze... nie rozumie pewnej rzeczy z angola.. i bardzo bym chciala zeby mi to ktos wytlumaczyl... plsss zaraz wkleje o co chodzi..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simple angel
a wiec... jest taka tabelka Ability/ Inability PRESENT PAST FUTURE I can I could I can I'm able to I was able to I'll be able to I can't I couldn't I can't I'm not able to I wasn't able to I won't be able to a potem taka druga Obligation/Abscence of obligation PRESENT PAST FUTURE I must ------------ I must I have to I had to I will have to I don't have to I didn't have to I won't have to noo...i totalnie nie wiem o co w tym biega.. a do piatku musze sie dowiedziec i skumac to... TO WAZNE!:) chcialabym zeby mi to ktos przetlumaczyl, powiedzial dokladnie co kiedy i jak sie wykorzystuje,co co oznacza, i przykladowe zdanie jak to ulozyc czy po tym jest ing czy jak..>? BLAGAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simple angel
napisze te tabelki jeszcze raz bo troche niewyraznie wyszlo Ability/ Inability PRESENT I can I'm able to I can't I'm not able to PAST I could I was able to I couldn't I wasn't able to FUTURE I can I'll be able to I can't I won't be able to a potem taka druga Obligation/Abscence of obligation PRESENT I must I have to I don't have to PAST ---- I had to I didn't have to FUTURE I must I will have to I won't have to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simple angel
pomozzzcie prooooszzze !!! naprawde ja Was bardzo blagam to jest dla mnie bardzo wazne a kompletnie nie kapuje tego...!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simple angel
blagam niehc mi to ktos wytlumaczy...!!!ratunkuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simple angel
niech ktos mi to wytlumaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ci wytlumacze ale co napisz ?studiuje filologie angieslka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kurcze dziewczyno zalezy o co chodzi jak musisz to zrobic i jest to narzucone przez kogos z gory to piszesz np I have to do my homework a jesli jest to narzucone przez same siebie np.musze jesc mniej slodyczy to piszesz I must eat less sweets i w pozostalych zdaniach tak samo i wpisujesz we wlasciwym czasie ,resent simle,past albo future nie widze wtym wiekszej filozofii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little angle
ale zawsze daje present SIMPLE, past SIMPLE i future SIMPLE ?? zadnych cotn... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little angle
a moglabyc jeszcze tlumaczenie to kazdego napisac i wlasnie nie kapuje tego z tym able... bo to z must i I have to to jeszcze ale able... nie rozumie tej peiwrszej tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×