Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość uczaca sie wszystkiego
odnosnie powyzszego, to pisz Violcia wszystko tak zrozumiale, zebym w sklepie nie poprosila zamiast o batonik to o kostke do wc :P hehe teraz plytka: tytul - "Why do you like it" that's better - te sa lepsze czyli: this's better - ten jest lepszy = prawidlowo? :) turn on = wlaczyc turn off = wylaczyc turn up = glosniej mozecie podac inny przyklad polaczenia czasownika z partykula dla rozjasnienia obrazu :o wiecej nie pytam o sprawy z plytki, reszte po powrocie, nie chce sobie juz tyle w glowie mieszac :( Viola ratuj czlowieka w potrzebie ;) barrywhite = nie opuszczaj tego topiku, potrzebuje pomocy jak tlenu hehe !!!!!!!! :) Dobranoc i kolorowych snow 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello;* dobra zaczynamy od poczatku!:D napisz Ciw szystko co ci potrzebne przy temacie SKLEP:) I would like to buy a present for my wife. I would like to buy... chocolate,cheese i co tylko chcesz:) czyli chcialabym kupic cos tam... to I would like to buy... i tu wstawiasz cokolwiek co chcesz kupic:) How much is it? Ile to kosztuje? How much cost this? Ile to kosztuje? Can I have a packet of sweets and bar of chocolate,please. Poprosze o paczke cukierkow i tabliczke czekolady. Would you wrap everything together,please. Poprosze zapakowac wszystko razem. May I try the jacket on? Moge przymierzyc marynarke? Where I can buy shoes? Gdzie moge kupic buty? Can I hel you? Czy moge pomoc? Do I pay here or at the cash desk? Place tutaj czy na kasie? ------------------------------------------------- Teraz przydatne slowka! a piece of cheese a bottle of mineral water a loaf of bread a tin of sardines a bar of chocolate a bag of sweets a carton of milk mysle ze wiesz co one oznaczaja...:) jets nie to powiedz to dam jeszcze tlumaczenie;) buy-kupowac sell-sprzedawac cash desk- kasa shopping basket-koszyk na zakupy do shopping- robic zakupy price-cena expensive-drogi cheap-tani ZAWSZE PO I WOULD LIKE TEST \'TO\' A POTEM BEZOKOLICZNIK! I would like TO go shopping I would like TO buy cheese. I would like to rent a car for four days ! FOR:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
two knobs of strawberry ice-cream dwie gałki lodow truskawkowych mam nadzieje ze dosc zrozumiale to napisalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra jak juz tak o sklepach i zakupach mowa to pare slowkek:) butik boutique dzielnica handlowa shopping district ekspedientka shop-assistant ile kosztuje? how much is it? ile to kosztuje? how much is this? jaka jest cena? what\'s the price? księgarnia bookshop paragon receipt przymierzać to try on rozmiar size wyprzedaż sale eyy ... chyba teraz sie na jakiejs zakupy wybiore:D:D hah a ty sobie to przejzyj:) Buzka;* paa;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
that\'s better - te sa lepsze czyli: this\'s better - ten jest lepszy = prawidlowo? ahaa jeszcze to:) dobrze;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola dzieki :) wszystkie zwroty, ktore podalas odnosnie zakupow i sklepu sa bardzo przydatne, super to napisalas :) buzka wlasnie wyladowaly w moim zeszycie :D ale jeszcze dwie sprawy jesli mozesz: - jak powiedziec ile place? = how much pay? :o no i jeszcze cos takiego - czesto sie zdarza, ze poznajac ludzi na wakacjach idziemy cala grupa do lokalu, na koniec oczywiscie poprosimy kelnera o rachunek, raz placimy wspolnie a innym razem osobno, no i wlasnie jak powiedziec kelnerowi: -rachunek razem -rachunek osobno .....jak ? :o rachunek razem = bill together ? czy inaczej? :( rachunek osobno = bill separately ? czy to jest zle? :( Chce/ chcialabym zaplacic karta kredytowa - czy dobrze napisalam? :o I want pay credit card ----> jak ? :o No i udanych zakupow in shopping district :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie ze sie przydaly:):):) a moje zakupki jaknajbardziej udane=) hehe ... Kupilam sobie sliczne buciki:) hehe ... jestem bardzo zadowolona;);) hihih Ile płacę? - How much I pay? chcialabym zaplacic karta kredytowa-I would like to pay with a credit card . Ale I want pay with a credit card tez by moglo byc:) bo to pierwsze to chcialabym a to drugie to chce;) jeszcze takie zwroty: płacić czekiem to pay by cheque płacić gotówką to pay in cash płacić gotówką to pay cash We want pay this bill together. We would like to pay the bill together. We want pay this bill individually./separately (osobno/oddzielnie) We would like to pay this bill individually. Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola, jak fajnie, ze mi szybko odpowiadasz, teraz dla mnie kazda chwila jest cenna, bo zaczela sie goraczka przed podroza :o zakupy ciuchow mam juz za soba, jutro musze sie juz pakowac i zobaczyc czy walizki nie przekrocza 20 kg ;) to juz moje ostatnie pytania przed wyjazdem, 2 tygodnie odpoczynku ode mnie :P hehe napisalas, ze "przymierzać to try on " i takie zdanie - " May I try the jacket on? " czy mam rozumiec, ze TRY rozdzielam z ON i w srodek wstawiam rzeczownik - ta rzecz, ktora chce przymierzyc? :P a druga sprawa - I would like to pay with a credit card - czemu tam jest WITH? :o no i dzieki za bezcenna pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Try on jest rozdzielne;) I try....blablabla on:D hehe a co do tego to troche po polsku glupio brzmi chce placic z karta kredytowa no ale znowu popatrz jak to brzmi bez with... I would like to pay credit card to brzmi jak chce placic karte kredytowa... ehh... widzisz too?? mam nadzieje ze to jasne;) zycze milejgo urlopu:) odpocznij i wogole;) Buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Violcia dziekuje za wytlumaczenie, baarrrrrrdzo mi sie to wszystko przyda :) Odezwe sie po wczasach i opisze jak mi poszlo ;) Trzymaj kciuki :) Do uslyszenia, buziaki :) pa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hello :) wrocilam cala i szczesliwa w nocy w niedziele, w zasadzie do tej pory nie potrafie sie przestawic na tryb codziennosci, ciezko jest wrocic do rzeczywistosci z takiego pieknego krajobrazu, ale do rzeczy i postaram sie w skrocie....:) Majorka jest cudowna, przede wszystkim krajobraz jest jak w bajce, lazur wody, blekit nieba, palmy, kaktusy robia odpowiedni klimat.Spedzilam tam intensywne dwa tygodnie, poniewaz wypozyczalismy auto i robilismy sobie wycieczki by jak najwiecej zobaczyc, ale czasu na opalanie tez starczylo ;) Najbardziej podobaly mi sie serpentyny, ktorymi jechalismy na polwysep Formentor a sam Formentor jest nie do opisania, bajkowe widoki ;) Podobala mi sie stolica wyspy Palma, w ktorej jest ogromna katedra, slicznie noca podswietlona.Duzo by opisywac, ale nie chce przynudzac, przywiezlismy ponad 700 zdjec, ktorych jeszcze nie widzialam, bo po powrocie brakuje na wszystko czasu a do tego w sobote jade na wesele, wiec znow musze sie przygotowac, mam juz troche dosyc tego tempa 😠 no ale pozniej chyba bedzie spokoj z imprezami, przynajmniej przez jakis czas :P a teraz napisze o najwazniejszym dla mnie - mianowicie ANGIELSKI :D normalnie nie wiem jak to sie stalo, ale poradzilam sobie bardziej niz moglam przypuszczac :):):) tak, tak, to prawda :) poprosilam kelnera o rachunek 2 razy, pytalam w sklepie ile cos kosztuje, pytalam gdzie cos sie znajduje - chociaz z poczatku mialam kluske w gardle :( ale jak sie zorientowalam, ze nikt mnie nie prosi o powtorzenie, tzn.ze mowie prawidlowo, no i nawet podawali to, o co prosilam, nie potrafie opisac jaka bylam szczesliwa :) Byl to dla mnie ogromny sprawdzian, bardzo, ale to bardzo mi zalezalo by sie z tym zmierzyc ;) jestem naprawde usatysfakcjonowana, bo to oznacza, ze nauka nie idzie w las ;) ale zeby nie bylo tak rozowo mialam problem z jedna sprawa, ktora powtarzala sie wielokrotnie :( Otoz w szale pakowania zostawilam komorke w domu (ladowarka pojechala ze mna oczywiscie, ale co mi z samej ladowarki 😠 ) i musialam korzystac z poczty, zeby dzwonic do Polski - nie wiedzialam jak to powiedziec, ze chce zadzwonic :o I would like to call to Poland ......czy jak to powinno byc ? :ochcialabym wiedziec na przyszlosc, w sytuacjach awaryjnych, gdy znow komorke zostawie :( Kupilam dzis nast.plyte, ale nie mam czasu do niej zajrzec, nastapi to chyba dopiero po weselu, czyli w przyszlym tygodniu :( Podsumowujac - spelnilo sie to, co chcialam, czyli zamienilam pare zdan po angielsku jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :) :):):):) maly kroczek, ale dla mnie ma wielkie, ogromne znaczenie i sprawilo mi to niezwykla radosc :) wiem, ze to glupie, ale nie moglam sie doczekac tego momentu ;) barrywhite i Viola dzieki za pomoc, mam nadzieje, ze jeszcze tu kiedys zajrzycie, chociaz barrywhite juz od dawna sie nie pokazala, buuuuuuuuuuu :o ale jestem jej bardzo, bardzo mocno wdzieczna za tlumaczenie az do skutku, no i Violi, ktora ma niespozyta energie i daje mi "kopa" do nauki ;) jestem very, very happy :) buziaki i udanych wakacji, gdziekolwiek jestescie teraz :) PS.zagladajcie tutaj jeszcze, please :) cmok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo...:) Moja najukochansza anglojezyczna kolezanka wrocilaaa;D:D:D hehehe .... nareszcie!:) jak ja tu cagladalam co jakis czzas a tu zero too az mnie sciskalo;p hehehe ... Ciesze sie ze sobie wypoczelas i wogole teraz pewnie bd miec powera do nauki:D hehehh Super!:) a najbardziej sie ciesze ze gadalas po angliku!!!:) normalnie jestem z Ciebie dumna!:P heh... Noo teraz to juz pojdzie gladko;D heh Jak Ci sie bd chcialo to poslij pare fot z Majorki:P (viola413@vp.pl) hehehe zazdroszcze Ci tego pobytu tam>...;p juje...;D tez sie tam wybiore nie ma co!:D lol Noo ...:) co do nuaki... to.. hmm kiedy zaczynamy i od czego..?:P hehe ... ehh... Pozdrawiam cieplusio..;) ;) Kussy;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Violcia, jak mi milo po taaaaaakim powitaniu :) i nawiazujac do tematu, ze tutaj zagladalas, to ja mialam tam taki odruch, ze jak czegos nie bylam pewna, to chcialam pedzic do kompa, zeby Was zapytac - czy tak ma byc? czy prawidlowo? jak to powiedziec? itd...i nagle uswiadamialam sobie, ze tego nie zrobie, bo nie mam jak i ze jestem zdana na siebie :o wiec jak widzisz, weszlo nam to w krew ;) Co do fotek, to jasne, ze Ci przysle, tylko jeszcze nie mam ich w kompie, kompletny brak czasu, poniewaz mialam teraz gonitwe za kreacja na wesele, ktore bedzie w sobote, dlatego odlozylam to na dalszy plan, do przyszlego tygodnia, potem juz zwolnie tempo, bo na razie nic mi nie wiadomo o kolejnych imprezach i szczerze mowiac ciesze sie, bo wszystko sie skumulowalo, najpierw komunia, wczasy,wesele, ciagle bieganie za czyms a tak juz w przyszlym tygodniu wroci - n o r m a l n o s c :) Zaraz wlaczam plytke, bo jednak nie wytrzymam do nast.tygodnia, jak beda pytania ( a raczej tak ) to wpisze :) Na nast.tydzien umawiamy sie na dalsze nauki ;) wysle Ci zdjecia i juz sie ciesze, ze znow czegos sie naucze :) huraaaaaaaa Wrocilam taka podbudowana z tym angielskim, ze nie masz pojecia :) oczami wyobrazni widzialam jak stoje jak slup soli i na migi cos pokazuje a tu jednak cos w tej pale switalo, klebily sie nowe slowka, nauczylam sie niektorych gotowych zwrotow hehe :) ale jestem zadowolona, ze nie potrafie tego opisac :) no coz, mam nadzieje, ze znasz to uczucie ;) wlaczam plyte, odezwe sie jeszcze :) No i napisz mi jak powiedziec po angielsku "Chcialabym zadzwonic do Polski" :) bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana na wszystkie pytania Ci odpowiem ale jak wroce z Niemiec;p teraz ja wyjezdzam;p heheh ale wracam juz w nastepna niedziele wiec..:) szybko to minie;) hehe ... Noo a teraz biore sie za pakowanie bo dzis wyjezdzamy a ja nic zero;p wogole nie ejstem spakowana..:D:D hehhee Buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie :) Ja tak przelotem, bo jeszcze sesja w pelni. Przemknal mi wyraz \"zdjecia\":P Tez bym chetnie obejrzala :). Uczaca sie, super, ze nadal dzielnie sie uczysz, wakacje \" z angielskim\" sie udaly, co? :) Viola -fantastycznie, ze czuwasz na posterunku. Mam nadzieje, ze wkrotce ponownie do was dolacze. Od maja wiele sie u mnie wydzrylo: musialam oddac prace licencjacka, dostalam prace na pelny etat (moja pierwsza prawdziwa!!:)) ., a w miedzyczasie koncze ostatnie egzaminy (jeszcze 3 , echhh). Na Kafee nie bylam juz chyba z miesiac 😢 Poki co, duzo byuziakow i udanego weekendu!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo barrywhite:*:* jak super ze tu napisalas i dalas jakis znak zycia:P hehe ...ale widze ze duzo sie u Ciebie dzieje wiec jestes usprawiedliwiona;P heheh ... Noo cieszymy sie razem z Toba:) :) I zyczymy dalszych sukcesow:P my sobie tu jakos radzimy ale wiadomo ze czekamy na Ciebie:) ...Kussy:* a teraz juz naprawde paa :* i do ...nastepnego tygodnia:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
huraaaaaaa barrywhite sie odezwala, ale sie ciesze :) przynajmniej wiem, ze jestes zajeta i nie masz czasu na kafe, wiec wiem, ze od czasu do czasu bede mogla nadal liczyc na Twoja pomoc, bo szczerze mowiac myslalam, ze juz Ci sie znudzilo :( Co do nowej pracy - serdecznie Ci gratuluje, bo wiadomo jak dzis jest z praca a jeszcze pierwsza, to juz w ogole wielkie wydarzenie :) Natomiast co do moich wakacji z angielskim, nie potrafie opisac swojej radosci, to bylo cos na ksztalt tego, jak dziecko bardzo na cos czeka, potem dostaje i jest szczesliwe, to wlasnie ja bylam wniebowzieta :) Nie moglam sie doczekac, kiedy sie Wam "pochwale", ze cos sobie pogadalam, bo tylko taki trening jest w stanie to sprawdzic, jak tylko pierwsze zdanie powiedzialam przez zacisniete zeby ze strachu, ze cos glupiego palne i zauwazylam, ze dostalam odpowiedz w temacie, to juz potem poszlo gladko, po prostu odblokowalam sie i nic nie bylo w stanie mnie zrazic, nawet gdybym miala cos zle powiedziec, bo tak bardzo chcialam sprobowac, odwazyc sie :) huraaaa nawet na sama mysl, jestem taka szczesliwa, ze juz odrobinke potrafie sie dogadac :):):) No i wiadomo, macie w tym swoj duzy udzial, duza buzka za to ;) Co do fotek z Majorki, chetnie tez Ci wysle, tylko podaj jakiegos maila a Violi juz dzis chce wyslac, ale sie zastanawiam, ze chyba sie pomylila wpisujac vp.pl zamiast wp.pl, ale glowy nie dam i teraz nie wiem jak jej to przeslac, jak powinno byc? :( moze odezwie sie z Niemiec, no i przede wszystkim Viola udanego pobytu, baw sie dobrze i wracaj wypoczeta :) Wieczorem przesle fotki, moze wyjasni sie sprawa adresu do tego czasu ;) W sobote bylam na weselu, w niedziele poprawiny, bawilam sie do bialego rana :P bylo extra, zrobilam tylko 1 blad, ze poszlam w nowych szpilkach, bo bol nog czuje do tej pory, jakbym po gwozdziach chodzila hehe :P ale bylo warto sie poswiecic. Jutro ma byc nowa plyta z ang.wiec zbiorowo wpisze pytania z dwoch plyt, ale nie spiesze sie, bo i tak jestescie dziewczyny zajete, to powolutku damy rade ;) barrywhite satysfakcji z nowej pracy :) Violcia udanego wypoczynku, w koncu to okres wakacji :) buziaczkiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się uczyć anglika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Violcia wyslalam Ci dzis 19 fotek, mam nadzieje, ze pod wlasciwy adres, oczywiscie po powrocie daj znac, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na sekundke:P dobilam sie tu do kompa i chce tylko napisac ze super sie bawie:P:P i wogogle...:P hehehehe jets ok:) wracam w niedziele:) ... a adres vp.pl !!! :D to jest z onetu:P ... viola413@vp.pl ... v jak viola:P heheheheh buzzziaczki:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Violcia witaj :) no, no widze, ze Ci fajnie zycie tam plynie, tylko nie zapomnij wrocic by pomagac kolezance w angielskim :P hehe Mam nadzieje, ze jak wrocisz to opiszesz troche jak bylo? ;) Co do fotek to wyslalam na wp.pl 😭 wiec pewnie ich nie dostalas, jak wrocisz wysle jeszcze raz na wlasciwy adres, ktos sobie pooglada :o Plyty z anglika przejrzane, ale nie mam serca w tym momencie wpisywac pytan, chyba jeszcze sie nie obudzilam :P Do zobaczenia w kraju, wracaj pelna swiezych sil i zapalu, ale tego akurat Ci nie brakuje :) buziaki ciao !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele umiejąca
Cześć! Właśnie i ja zaczęlam uczyć się angielskiego i ten topik "wklepałam" sobie do "wybranych tematów" :) Świetnie są tłumaczone zagadnienia i rozwiewane wszelkie wątpliwości. Wprawdzie skończyłam czytać na razie na str. 4, ale mam nadzieję,że jak "dolecę" do końca, to będę choć trochę oświecona. :D Kilka dni temu założyłam sobie zeszyt, gdzie dla porządku zaczęłam od alfabetu, dni tygodnia, nazw miesięcy, pór roku i określania czasu (dziś, jutro, pojutrze, za tydzień, wkrótce, później, itp...) Zaraz zabieram się za liczebniki główne i porządkowe (może nawet o ułamkach wspomnę). W następnej kolejności planuję zwroty grzecznościowe i zaimki osobowe. Trochę tak po szkolnemu, ale co tam. Ważne,żeby było zrozumiale i przejrzyście. No, zabieram się do pracy.;-) Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele umiejąca
a, jeszcze jedno pytanko. "Ucząca sie wszystkiego", wyczytałam że kupujesz do nauki jakieś płytki. Czy mogłabyś mi napisać jakie i gdzie??? :) Z tego, co się zdążyłam zorientować, bardzo Ci pomagają (nie wspominając już o nieocenionej barrywhite i Violi, które zawsze służą pomocą) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro z rana juz jade do domku... to wtedy bedziemy mogly zaczac z nauka...:P:P hehehe teraz tylko pakowanko:P ale w miedzy czasie sobie znalazlam chwilunie tu na KAFE...xD hehehe A jest tu super!:D moglam sobie znowu pogadac po niemiecku..:D hehehe ...Ja tu jestem co chwile wiec z niemieckim nie mam juz problemow:) ...Jakby tak ktos chcial niemieckiego sie pouczyc to sluze pomoca...xD Bylam tylko u rodziny..:=) ale czas na zwiedzanie byl..:) lub poprostu odpoczynek..:) ...co prawda troszke pogoda nie dopisala...:( ciagle padalo..ehh...w Polske tez?? Ale dzis juz jest ladnie wiec jak skoncze pakowanie to pewnie wybierzemy sie na jakis spacerek..=]] noo to jutro juz wracam...:D BuZziaki:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa....niewiele umiejaca... ciesze sie ze topic sie podoba..:) ..jaktroche doczytasz dalej to zobaczysz ze to z zeszytem to nie jest zly pomysl bo nasza uczaca sie wszystkiego ( teraz chcialam napisal umiejaca wszystkiego..:P hmm...ciekawe dlaczego:P lol..) tez sobie tak robi i vuala (lub jak to tam sie pisze:P hm..:P) i prosze jak umie..xD noo... chetnie pomozemy jakby byly pytanka na ktore nie ma odp tu na topicu...=D a moze sama uczaca sie wszystkiego ci odpowie... bo pewnie to juz umie..xDxD Buzzki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Violcia :) Szczesliwego powrotu do domciu, widzimy sie niedlugo !!! niewiele umiejąca--> witam na naszym topicku :) HUUUURRRAAAAAA juz po sesji. Uczaca sie, powrocil Twoj najwiekszy koszmarek, hihi. Od dzisiaj melduje sie zwarta i gotowa na posterunku :P NIc nie umknie mojemu oku;) W koncu odespalam poprzedni miesiac, zrobilam wielkie pranie, bo juz tylko dziurawe skarpetki mi zostaly, ogarnelam \"chalupe\" i dopadlam kompa :) Acha, jeszcze skoczylam na zakupy, bo po praniu i porzadkach stwierdzilam, ze nie mam sie w co ubrac :P A poniewaz zaczely sie wyprzedaze, to trzeba korzystac :) Widze, ze nastal czas slubow, Uczaca sie :) W przyszlym tygodniu tez sie wybieram. Dzis udalo mi sie kupic sukienke, wiec moge spac spokojnie. Jutro natomiast ubierzemy moja druga polowke, bo oczywiscie jego stroj musi pasowac do mojej kiecki :) W przyszly poniedzialek mam wyniki z francuskiego, a w srode bede wiedziec, czy obronilam licencjata i zdalam egzaminy 😭 . Teraz musze nadrobic zaleglosci w czytaniu i ogladaniu filmow:) na pierwszy ogien ida :\"Bóg rzeczy małych\" - Arundhati Roy, a z filmow Piraci z Karaibow 3 i Shrek :) Widzialyscie juz moze?? Jakie wrazenia?? Dziewczyny!! Mam nowa fascynacje jezykowa, zakochalam sie w szwedzkim. Mam zamiar sie uczyc od wakacji :) Zmykam teraz na ulubiony serial. Uczaca sie, moj adres email to : sidewalk81@hotmail.com czekam z niecierpliwoscia na zdjecia:) Jak chcesz, to moge ci wyslac swoje z dlugiego weekendu majowego :P Czy moge zadzwonic do Polski? Bardzo dobre zdanie ulozylas. :) Buziaki, 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele umiejąca
Cześć dziewczyny! Troszkę się dziś zasmuciłam, bo kiedy na kaffe zapytałam o liczebniki porządkowe, próbując się dowiedzieć czegoś więcej ponad to, co napisane w ksiązkach, to mnie zrugano,że zamiast szukać w np. google, pytam na forum kafeterii (padł nawet "podbudowujący" tekst, pt. tłumok :-O ) Violu, napisałaś, że w razie wątpliwości -pomoże-sz/cie. Bardzo mnie to cieszy:) (przyznam jednak szczerze,że po dzisiejszych doświadczeniach, mam wewnętrzną, maleńką blokadę przed zadawaniem jakichkolwiek kolejnych pytań. :-O ) Pomimo to, mocno wierzę,że gdy poproszę o wyjaśnienia, to WY nie potraktujecie mnie jak totalnego głąba. ;-) Pozdrawiam! :) ps-Ostatecznie sprawę liczebników i ich przyrostków rozwiązałam dzięki jednej ze stron z nauką j.angielskiego.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
hello :) witam rowniez nowa kolezanke, bedzie mi razniej z kims sie uczyc, zagladaj tutaj, nie bede sie czula odosobniona :P hehe Co do kursu = kupuje BBC english plus = 19.95zl kazda plytka, bedzie juz niedlugo nr 21 a ma ich byc 30 :) ja to polecam na rowni z barrywhite i Viola, bez nich nie dalabym rady :( Violcia ciesze sie, ze juz wracasz, czekam na wieksza relacje, co pozwiedzalas, no i czy caly czas tak fajnie bylo? na pewno tak :) bez Was topik umiera, bo nie chce mi sie pytan wpisywac, nie mam motywacji 😭 no ale to juz kwestia dni a wlasciwie godzin do powrotu :) huraaaaaaa barrywhite - jak mozesz pisac, ze "koszmarek" wraca, jak czekam na Ciebie jak na zbawienie hehe Ale sie ciesze, ze bedziecie z powrotem, Jezu ja Was dziewczyny uwielbiam :) ;) co do slubu, baw sie dobrze i pamietaj, ubierz wygodne buty, bo mnie moje szpilki wykonczyly :P Co do szwedzkiego - hmmmm i jeszcze raz hmmmm ;) jestem pelna podziwu dla Ciebie, ze masz taka umiejatnosc nauki jezykow obcych, no a przede wszystkim chec, ja z moim zapalem do angielskiego jestem daleko w tyle przy Tobie ;) a co do zdanka, ze chce do Polski zadzwonic to baaardzo sie ciesze, bo sama w biegu ulozylam, slowko CALL zapamietalam z reklam tv :P samo w tamtym momencie przyszlo do glowy :) Zaraz wysle fotki Tobie i Violi, siebie nie wysle, bo sie wstydze :o hehe same widoczki z pieknej Majorki i Ibizy, troche opisze, wiec chwile to potrwa :) buziaki dziewczyny, ale sie ciesze, ze znow tu bedziecie, az chce mi sie znow uczyc :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele umiejąca
Witaj, ucząca się wszystkiego! Uuu :( Rozumiem,że te płytki sprzedawane są z jakimś periodykiem, i że o kupnie pierwszej i każdych kolejnych (tych początkowych), moge już sobie tylko pomarzyć ? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
prosze jeszcze uzbroic sie w cierpliwosc ok.30 minut, bo cos mi net powoli chodzi, troche potrwa wyslanie fotek :o niewiele umiejaca - cos wykombinujemy, tylko nieco pozniej? oki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×