Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość uczaca sie wszystkiego
Viola ja tu bede do konca plytek, modle sie tylko o to, zebyscie mi razem z barrywhite nie uciekly i nie opuscily czlowieka w potrzebie :P hehe .....musze leciec do 16 pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracajac jeszcze do zdania Have you got any German wine?, w angielskim You oznacza zarowno ty,wy jak i Pan, Pani, Panstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spostrzegawczy borys
I have not got any money = nie mam zadnych pieniedzy There aren't any apples = nie ma jablek = no faktycznie teraz widze roznice, ale czasem patrze i nie widze tego, dopiero jak ktos zwroci uwage to wtedy dostrzegam to :o byl to dla mnie zbitek slow o podobnym znaczeniu, ale czuje juz roznice to samo tyczy tego: Is there a restaurant near here ? i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
no i po co sie produkujesz debilu ? :( to jakis podszywacz nie ja :( no i nie pisz o jakis zbitkach slow tylko lecz sie na glowe jak sie nudzisz 😠 Czesc dziewczyny :) Violcia lecimy z jakimis cwiczeniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
borys jak juz chcialo ci sie czytac co wczesniej pisalam, to moze wytlumaczysz cos z angielskiego jak sie nudzisz na babskim forum ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite co do Have you got any German wine = nie pomyslalam o tym :) Viola cwiczenia z roznych czasow moze pomieszaj ......o zgrozo !!!!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
bede tutaj zagladac, bo moze akurat nie ma Cie na forum a w miedzyczasie wlaczam plytke dla odswiezenia wiadomosci z poprzedniego tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spostrzegawczy borys
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
1.pytanie Have you got any clean glasses = a jak bede chciala wstawic, ze 6 sztuk to w ktore miejsce? po any? .....Have you got any six clean glasses? 2.Czy to prawda, ze GOT dokladaja tylko brytyjczycy? 3.w 3 os.l.p.jest HAS tak? Jest na plytce to, co nam kiedys barrywhite pisala IS THERE = THERE IS ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz jestem ale i tak za 8 minutek mykam wiec cwiczonka nie maja sensu...moze barrywhite ci cos dzis zapoda;) hehe a jak nie to ja wieczorkiem:) Buzzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola nie ma sprawy, ja teraz z plytka cwicze WYMOWE ;) a co do cwiczonek to kiedy bedziesz miala czas....chodzi o takie zdania z kazdego czasu po 2 lub 3 zdanka, zeby je pomieszac ......o rany :( W razie czego pamietaj, ze moge nie miec netu, gdyby nic nie odpisywala 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola = a moze zamiast dzisiaj powtarzac tamte czasy, to napisz jeszcze cos o czasie przyszlym, ale CONT. :) i dopiero pozniej zrobimy zdania z czasu przeszlego, terazniejszego i przyszlego w formie cwiczen ;) i wtedy na jakas chwile odstawimy kolejne czasy na bok a ja bede ciagle cwiczyc, to czego sie nauczylam az zaskocze na 100 % :P Bo jak na przyklad powiedziec = jutro bede u Ciebie ? i jutro przyjde do Ciebie :( I wtedy bede miala jakies porownanie w tych 3 podstawowych czasach :) Czekam na Twoje zdanie na ten temat ewentualnie WYTLUMACZENIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tylko jutro bede u ciebie to czas przyszly:D hehe a go na razie nie bd robic bo konczymy na chwilke przygode z czasami jak ci skoncze gadac o pastach:D hehe ( rozwala mnie to PASTACH:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten drugi filmik to podpucha pochodzaca z bel;gijskiego programu satyrycznego \"In de gloria\" :P. Prowadzacy jest znanym aktorem. A historia konczy sie tak: po tym talk-show wyrzucili go z telewizji. Pokazuja tego goscia po kilku latach, ona nadal przezywa ten incydent, a pracujee w jakims wiesniackim radiu, gdzie pomaga sluchaczom rozwiazujac ich problemy. Hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróć sobie do str. 9 i tam jest wszystko o past cont wytlumaczone;) chyba ze masz jeszcze jakies pytanka;) a pytania juz ukladalas i bylo ok to teraz przeczenia;) 1. They were playing golf yesterday. 2. She was drinking milk in the morning. 3. The children were running around the house. 4. The girls were laughing a lot tonight. 5. The dog was barking at the cat. 6. The man in the red hat was following me. 7. She was studying too much. 8. You were reading a magazine when I entered your room. 9. He was writing a letter when I called him. 10. Bob was having a cigarette during the break. 11. Susie was washing up when he came back home. 12. The girl who lives next door was listening to the music all the night. 13. At this time last year I was taking an exam. 14. Betty was doing shopping when she lost her wallet. 15. Mary and Tom were watching TV together. 16. Ted was still working at 5pm. 17. My parents were celebrating the wedding anniversary yesterday. 18. Mike was dancing all the night. 19. We were flying over the Atlantic. 20. My friends were travelling for a few weeks. POooowodzenia zycze;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrywhite jak bys miala czas to przygotuj jakies cwiczenia ktore beda pomieszaniem present simple present contin. no bo pasty jeszcze cwiczymy bo nawet past simple jeszcze nie zna nasza uczaca sie wszytskiego:D hehe ale pozna;) wiec narazie tamte jak amsz czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylabym baaardzo wdzieczna;* ale oczywiscie jak amsz czas;) hehe bo na necie jakos znalezc nie umiem...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
huraaa mam necik :) barrywhite = co do tego filmiku, to smialam sie razem z prowadzacym do lez i tak sobie pomyslalam, ze na pewno ten facet wylecial z telewizji, bo jak mozna tak sie nabijac z zaproszonych gosci :) Viola juz robie cwiczenia = prosze uzbroic sie w cierpliwosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
1.They weren't playing golf yesterday. Oni nie grali wczoraj. 2.She wasn't drinking milk in the morning. Ona nie pila mleka rano. 3.The children weren't running around the house. Dzieci nie biegaly dookola domu. 4.The girls weren't laughing a lot tonight. Dziewczyny nie smialy sie (....)wieczorem=co znaczy "a lot"? :( 5.The dog wasn't barking at the cat. Pies nie (....) z kotem. 6.The man in the red hat wasn't following me. Mezczyzna w czerwonym kapeluszu nie sledzil mnie. 7.She wasn't studying too much. Ona nie uczy sie zbyt duzo. 8.You weren't reading a magazine when I entered your room. Ty nie czytales czasopisma, kiedy ja otworzylam Twoj pokoj. 9.He wasn't writing a letter when I callled him. On nie pisal listu, kiedy zadzwonilam do niego. 10.Bob wasn't having up when he come back home. Bob nie (....) kiedy on wrocil do domu. 11.Susie wasn't washing up when he come back home. Susie nie zmywala naczyn, kiedy on wrocil do domu. 12.The girl who lives next door wasn't listening to the music all the night. Dziewczyna ktora mieszka na przeciwko nie sluchala muzyka cala noc. 13.At this time last year I wasn't taking an exam. poprzedniego roku ja nie .....(robilam egzaminu) :( 14.Betty wasn't doing shopping when she lost her wallet. Betty nie robi zakupow kiedy zgubila portfel. 15.Mary and Tom weren't watching TV together. Mary i Tom nie ogladali telewizji razem. 16.Ted wasn't still working at 5 p.m. Ted nie pracowal o 5 po poludniu 17.My parents weren't celebrating the wedding anniversary yesterday. 18.Mike wasn't dancing all the night. Mike nie tanczyl cala noc. 19.We weren't flying over the Atlantic. 20.My friends weren't travelling for a few weeks. No i jeszcze co znaczy A LOT bo dosyc czesto sie powtarza ? Ciekawe jak mi poszlo ? ......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Good night :) 🖐️ mam nadzieje, ze do jutra...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Czesc 🖐️ Viola jak bedziesz to sprawdz tescik i lecimy dalej ;) No i jeszcze takie pytanie = jesli powiem zdanie zamiast w present cont.a w present simple to jak to bedzie brzmialo w jezyku angielskim? podajcie jakis polski odpowiednik, domyslam sie, ze smiesznie, ale JAK ??????? ;) Chyba najwazniejsze jest uzycie danego czasu tzn.w jakiej chwili, ktory stosowac?! tyle, ze to wymaga wprawy :o No i dzis tez cos na wesolo : :) http://www.maxior.pl/?p=index&id=44148&8 http://www.maxior.pl/?p=index&id=44147&8 ---->ciekawe jak polacy by sie tam zachowywali ? ;) Viola moze dzis mix roznych cwiczen z roznych czasow, jakie sie tutaj uczylam ????? ;) rozne pytania, przeczenia itp....no chyba, ze masz inne plany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie good;) hehe a co do pomieszanych cwiczonek:P hehe to ty jeszcze nie znasz Past SImple...a jak sie czujesz w Pasr cont. bo zadanka robisz dobrze ale co ty o tym myslisz ??? zalapalas go/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Violus, ale sie ciesze z pytanek, ze dobrze wypadly :) Co do czasow to hmmmm jestem WZROKOWCEM i jak widze tekst, to jakos sobie daje rade, gorzej jak mam to powiedziec nie patrzac na tekst pisany a to chyba swiadczy o tym, ze nie czuje sie w czasach pewnie i jak sobie z tym poradzic ? :( Najlepiej jakby barrywhite spakowala swoja wiedze na temat jezyka angielskiego i wbila mi do glowy :P jednak wiem, ze nie ma tak latwo :o Viola badz tak dobra i opisz jeszcze ten czas przyszly CONT.a potem bedziemy maglowac tam gdzie beda luki do oporu......jak by na to nie patrzec jakos nauczylas mnie tych czasow a to, ze jeszcze nie zakorzenily sie w glowie na 100% to tylko kwestia czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Chodzi mi o cos takiego: 1.I am - jestem 2. I was - bylam 3.bede - ??? jak to bedzie? Czasy typu CONT.sa bardzo fajne i latwiejsze do opanowania niz simple ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
SOME i ANY juz sie "naumialam" :P bo barrywhite dala fajna wskazowke: SOME w twierdzacych a ANY w pytaniach i przeczeniach :) A Taki przyklad: He has some glasses - chce wstawic imie to bedzie: David has some glasses a przeczeniu w 3 os.l.p. bedzie = David hasn't any glasses ????? czyz tak? bo w 3 osobie zapomnieli na plytce przykladow dac w przeczeniach i sama kombinuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.I am - jestem 2. I was - bylam 3.bede - ??? jak to bedzie? Ja bede jest---> I will be ...ale to tez zalezy...kurde amm nadzieje ze ci sie wyjasni:P hehe SOME I ANY niech ci dalej tlumaczy barrywhte jak ona juz zaczela ok??:) hehe Wiadomo ze Cont. sa latwiejsze;) hehe ale z czasami jest taki problem ze jest cos takiego:P...napisze ci wszytskieo czasy angielskie: TERAZNIEJSZE Present Continuous umeisz:) Present Simple raczej umiesz;) Present Perfect Present Perfect Continuous PZRESZLE Past Simple Past Continuous umiesz:) Past Perfect Past Perfect Continuous PZRYSZLE Future Simple Future Continuous Future Perfect Future Perfect Continuous *** i teraz jest takie cos ze to naprawde boje sie ze ci sie pomiesza ...bo narazie masz 3 czasy ale zobacz ile tego jest i to od wielu czynnikow zalezy ktorego masz uzyc...kurde boje sie ze mozesz tego nie zalapac a szkoda by bylo...:( *** Pokaze ci to zestawienie czasow na takiej fajnej stronce i zobaczysz tylko jak one wygladaja te zdania w roznych czasach i czym sie roznia tylko popatrz nie ucz sie tego:) ZD.TWIERDZACE http://www.ang.pl/zestawienie_czasow.html ZD.PYTAJACE http://www.ang.pl/zestawienie_czasow.html?tab=2 ZD.PYTAJACE http://www.ang.pl/zestawienie_czasow.html?tab=3 ****************BUZKA:* **********************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to mi sie chce pic uczaca sie wszytskiego;P hehe ************FUTURE CONT.********************** Za pomocą Future Continuous opisujesz czynność, która będzie wykonywana w przyszłości i będzie trwała pewien czas. Ponieważ jest to czas typu Continuous to, jak można się spodziewać, potrzebne Ci bd formy czasownika z końcówką -ing. Po podmiocie wkładamy will be (dla każdej osoby) i już możemy napisać przykładowe zdanie. I will be watching TV tomorrow at 7. Jutro o siódmej będę oglądał telewizję. *************************************************** PYTANIE Tworząc pytanie, zamieniasz kolejnością podmiot i słówko will Will you be travelling to Moscow all day tomorrow? Będziesz jechał (podróżował) do Moskwy jutro przez cały dzień? Will she be listening to the radio at five? Czy ona będzie słuchała radia o piątej? ************************************************ PZRECZENIE Przeczenie tworzysz za pomocą słówka not. I will not be writing an essay on Monday. Nie będe pisał eseju w poniedziałek. We won\'t be waiting for you for more than 15 minutes. Nie będziemy na ciebie czekać dłużej niż 15 minut. ************************************************ widzisz wiec ze wszytskie jest podobne jak w Present i Past;) zycze milej zabawy - sama tego chcialas;P kurde ale boje sie ze Ci sie to pomiesza...jeszcze nie skonczylysmy przeszlego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra to jeszcze uzycie:) ************************************* Za pomocą Future Continuous mówisz: - o ciągłej czynności, która będzie (lub nie będzie) się działa w przyszłości I\'ll be preparing dinner tomorrow at 2. Jutro o drugiej będę przygotowywała obiad. We\'ll be staying at home all day. Będziemy w domu przez cały dzień. She won\'t be cooking in the afternoon. Ona nie będzie gotowała po południu. -propozycja pomocy (lub prośba o pomoc) z wyraźnym zaznaczeniem, że czynność ma być wykonana \"przy okazji\", nie będzie kłopotliwa You can give Mary the message to Peter, she\'ll be seeing him tomorrow anyway. Możesz przekazać Mary wiadomość dla Petera, ona będzie się z nim widziała jutro. You can go with us, we\'ll be passing near the station. Możecie jechać z nami, będziemy przejeżdżać obok dworca. ***************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×