Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość uczaca sie wszystkiego
Witam moje drogie :) Bardzo sie dzis ciesze, bo juz mam nastepna plyte nr 17 - "Buying things" i jest o zakupach a na to najbardziej czekalam ;) Co prawda jest o zakupach dla mnie nieprzydatnych np.kapelusz, ale mozna go zastapic np.spozywczymi rzeczami :) Nawet odrobinke wplotli czas przeszly na podstawie trzech slowek: LEFT,HAD,SOLD.Poruszane sa kwestie co jest za drogie a co za tanie,jaki rozmiar,kolor itp... A drugi powod do radosci - prawie wszystko zrozumialam :P :D to chyba malutki sygnal, ze ide do przodu :P malutkimi kroczkami, ale jednak ;) Jeszcze kolejne pol roku i moze zaczne cos gadac w koncu, jakies zdanie sklece hehe bo na razie to boje sie najbardziej tego, ze nie wstawie THE/A/AN zamiast TO to ON lub FOR oraz w 3 os.S - i jakos glupio to bedzie brzmialo :o No i na koniec male pytanka: 1.Czy poprawnie napisalam? -it's for my husband - to dla mojego meza -it's for my friend - to dla mojego przyjaciela/przyjaciolki 2.it's too expensive for me - to jest ZBYT drogie dla mnie = wlasnie nie wiem czy TOO dobrze uzylam :o 3.How much is these juice? - ile kosztuje tamten sok? 4.I'll buy it - kupie to a jak powiedziec "kupilam to" ? :o I was buy it - czy zle? :( 5.Not big enough - nie jest wystarczajaco duzy a jak powiedziec - nie jest wystarczajaco ladny? it's not nice enough? - dobrze czy zle? :( 6.It looks very nice on you - bardzo ladnie w tym wygladasz czy to znaczy ladnie to na tobie wyglada? :o 7.slowka SELL i SOLD -I sell home - sprzedaje dom -I sold home - sprzdalam dom ---> czy to jest poprawnie? chodzi mi o zrozumienie roznicy na podstawie przykladu I leave umbrella - zostawiam parasol I left umbrella - zostawilem parasol nie wiem jak czas przyszly, ale chyba samo WILL :( nie jestem pewna.. PROSZE O WYTLUMACZENIE :) no i pozdrowienia w ten sloneczny dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo;*;* Ooo...o zaQpkach:D:D:D faajnie;))) przyjemny temacik:) hah noo widzisz;) jestem z Ciebie dumna=) hehe pewnie zaniedlugo juz bedziesz jechala kurde z tym anglem:P bd super zobaczysz=) Odpowiedzi na pytanka:) 1.Czy poprawnie napisalam? -- it\'s for my husband -to dla mojego meza -it\'s for my friend - to dla mojego przyjaciela/przyjaciolki Dobrze napisane zdania=) 2.it\'s too expensive for me - to jest ZBYT drogie dla mnie = wlasnie nie wiem czy TOO dobrze uzylam wytlumacze Ci to z tym too..;) too doslownie oznacza zbyt zbyt Używając slowka too sygnalizujemy niedobór lub nadmiar czegoś. I piszesz tak: podmiot= czasownik \'to be\' = too= przymiotnik i reszta zdania np.I\'m too short. np. The tea is too hot to drink. rozumiesz to??:) hehe to jest raczje latwe wiec mysle ze bd good;) i dobrze uzylas w tamtym zdaniu=) 3.How much is these juice? - ile kosztuje tamten sok? Jak dla mnie to powinno byc np. How much cost this juice? bo How much is these juice? to Ile jest tego soku? 4.I\'ll buy it - kupie to a jak powiedziec \"kupilam to\" ? I was buy it - czy zle? zle:P ma byc I bought it.;) 5.Not big enough - nie jest wystarczajaco duzy a jak powiedziec - nie jest wystarczajaco ladny? it\'s not nice enough? - dobrze czy zle? noo raczje dobrze;) It isn\'t nice enough;) noo ale to nie robi roznicy;) no a to z enough rozumiesz?? czy wtlumaczyc tak jak z TOO?? 6.It looks very nice on you - bardzo ladnie w tym wygladasz czy to znaczy ladnie to na tobie wyglada? noo doslownie to znaczy ze to ladnie wyglada na tobie/ladnie na tobie lezy;) sloneczny dzien a mi za oknem pada:P eh... ale rano sie zapowiadalo ladnie:P wogole to w pon. byla super pogoda:P hah az sie spalilam na tym slonku:) hehe pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Czesc :) "pewnie zaniedlugo juz bedziesz jechala kurde z tym anglem bd super zobaczysz=)" Violcia fajnie, ze wierzysz we mnie, ale ja drze jak lisc na wietrze, jak mam cos powiedziec, w obawie, ze "chlapne" cos niewlasciwego hehe Dzieki, ze szybko sprawdzilas i rozwialas moje watpliwosci.Zaraz sobie wlaczam jeszcze raz plytke,moze jeszcze cos wylowie, czego nie rozumiem ;) oby nie i oby bylo tego coraz mniej :) ale w cuda nie wierze :D No i jesli Ci sie chce, to mozesz wytlumaczyc to slowko enough, mnie nawet nie trzeba o to pytac, wiadomo, ze ZAWSZE odpowiem TAK ;) Troche trudne do czytania, co nie? :o to tak samo jak ich koncowki TH sa jakies takie niewygodne ;) ale nie ma co marudzic, bo zlej baletnicy itd.... :) Acha, no i jesli chcialoby Ci sie jeszcze cos sprawdzic, to z 08.05 21:12 wpisalam swoja zaleglosc w cwiczeniach, na pewno naszpikowane bledami, ale na nich tez latwiej sie uczyc 😠 See you later :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK:) sprawdze;) hehe ... ale najpiewr enough...;) czyta sie rzeczywiscie troche durnie bo /ynaf/ i tak bardziej wiesz /yn-af/ noo albo wejdz sobie na te stronke co ci kiedys podalam gdzie wpisujesz slowko a to ci przeczyta=) bedziesz wiedziala jak powiedziec;) enough- wystarczajaco i to jest tak..jesli jest rzeczownik to tak budujesz zdanie: Podmiot+ czasownik \'to be\' + enough+ rzeczownik + reszta zdania np. There are enough apples at home. enough= rzeczownik natomiast jak jest z przymiotnikiem to: podmiot+czasownik \'to be\' + przymiotnik+ enough np. Milk is not fresh eniugh. przymiotnik + enough a jak przeczenie to dodajesz not do czasownika to be;) to tez jest raczej latwe wiec mysle ze zajarzylas=) hehe Pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo to sprawdzam to zalegle..=) 2. Me and my mum ...(will go/will be going )to Venice next summer. Me and my mum will be going to Venice next summer. ZLe... mialo byc. Me and my mum will go to Venice next summer. potem potlumacze czemu... 3. There is a great show on TV tomorrow between 5-7pm.Don\'t disturb me, I will be watching it then. DOBRZE=) 4. My dear, you will meet a great man on your way. Very good=) 5. Uncle Dave thinks he will get the job soon. OK:) 6. Miranda will be seeing the doctor tonight, so she take the prescription for you. OK:) 7. Oh, I can\'t find my pen.No problem, I will give you mine. Yeah!:) 8. Don\'t worry, my grandparents will be looking after our children when we are away from home. E-e... WILL LOOK... 9. Any plans for tomorrow evening?I think I will be listening to the concert of my favourite group. Oka;) a wiec... wcale nie bylo tak zle;) dwa bledy na 9 zdan to prawie nic=) naprawde dobrze Ci poszlo;) i nie amsz sie co zamartwiac;) Pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hello :) Viola dzieki za sprawdzenie, oczywiscie bez bledow sie nie obeszlo :( no, ale w sumie tak jak pisalas, ostatecznie nie tak najgorzej hehe Odnosnie enough - czyli jesli lacze z rzeczownikiem, to enough stawiam PRZED rzeczownikiem a jesli z przymiotnikiem to ZA nim, tak? Jest jeszcze taki przyklad zdania podany: This jacket is too expensive.Have you got a cheaper one? rozumiem, ze zamiast one moze byc - have you got a cheaper jacket? What size is this shirt? - w jakim rozmiarze jest ta koszula? slowo WHAT jest tutaj mylace, bo ja bym raczej dala How :P Mozesz cos napisac na temat Present perfekt, bo w cwiczeniach jest cos napisane, ale nie kapuje :( Thank you very much for your help, I will be tomorrow ;) good night !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak;) (chodzi o enough) Tak raczje spokojnie mozesz napisac Have you got a cheaper jacket?;) nie nie nie... What size....!:) How size... to by bylo Jak rozmiar eee...;D nie..;) nie wiem na stowe czy tak moze byc ale ja mysle ze nie.. jakos mit o nie pasi z soba ..:P glupio brzmi:D hah Present Perfekt:) -oka:P sie robi;D Pozdro;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zostawie se to na jutro=) hehe ale od razu uprzedzam ze tam jest tabelka znowu...ehh..;/:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jeeedziemyyy:D:D:D Present Perfect zd.twierdzace podmiot+have/has+ czasownik+ 3 forma z tabelki lub (jesli nie ma trzeciej formy (czasownik regularny z końcówka -ed ) np. She has done her homework. They have done their homework. pytania Have/has + osoba+ 3 forma lub czas + ed.? np. Has she done her homework? Have they done their homework? przeczenia: osoba+ haven\'t/hasn\'t+ 3 forma lub czas. z -ed np. She hasn\'t done her homework. They haven\'t done their homework. ODMIANA HAVE HAS!!!:) I have You have She,he,it has We have You have They have JAK WIDZISZ ZAWSZE JEST HAVE TYLKO W 3 OSOBACH L.POJ JEST HAS:) ZASTOSOWANIE: Uzywamy do okreslenia czynnosci,ktora wydarzyla sie w przeszlosci a czas NIE JEST dokladnie okreslony, a rezultaty, efekty tej czynnosci widoczne sa w terazniejszoci. OKOLICZNIKI CZASU: always-zawsze ever-kiedykolwiek never-nigdy before-przedtem twice- dwa razy so far- jak dotąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jeeedziemyyy:D:D:D Present Perfect zd.twierdzace podmiot+have/has+ czasownik+ 3 forma z tabelki lub (jesli nie ma trzeciej formy (czasownik regularny z końcówka -ed ) np. She has done her homework. They have done their homework. pytania Have/has + osoba+ 3 forma lub czas + ed.? np. Has she done her homework? Have they done their homework? przeczenia: osoba+ haven\'t/hasn\'t+ 3 forma lub czas. z -ed np. She hasn\'t done her homework. They haven\'t done their homework. ODMIANA HAVE HAS!!!:) I have You have She,he,it has We have You have They have JAK WIDZISZ ZAWSZE JEST HAVE TYLKO W 3 OSOBACH L.POJ JEST HAS:) ZASTOSOWANIE: Uzywamy do okreslenia czynnosci,ktora wydarzyla sie w przeszlosci a czas NIE JEST dokladnie okreslony, a rezultaty, efekty tej czynnosci widoczne sa w terazniejszoci. OKOLICZNIKI CZASU: always-zawsze ever-kiedykolwiek never-nigdy before-przedtem twice- dwa razy so far- jak dotąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze przyklady do zastosowania: I broke my leg. I have broken my leg. widzisz te roznice?? Have you ever done aerobics? Yes, I done. OK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra napisze jeszcze raz szczegolowo uzycie z przykladami;) 1. Present Perfect używamy do opisania przeszłej czynności (nie podając, kiedy była ona wykonana) która ma wpływ na teraźniejszość - i najważniejszy właśnie jest ten związek z teraźniejszością. Czyli ważna jest przyczyna i jej skutek - natomiast nie jest istotne, kiedy dana czynność została (lub nie) wykonana. I\'ve broken my leg. Złamałem nogę. (nie jest ważne kiedy - ważny jest skutek - złamana noga) She\'s never been to Poland. Ona nigdy nie była w Polsce. (nie wie jak tu jest) 2. Opisujemy stan, który trwa do chwili obecnej (ale który może się zmienić w przyszłości). I\'ve lived in Moscow for six years. Mieszkam w Moskwie od sześciu lat. (ale mogę się wyprowadzić w przyszłym roku) She hasn\'t done her task yet. Ona nie wykonała jeszcze swojego zadania. (zrobi je za godzinę) UWAGA!!! Sa jeszcze dwa słówka, które będą nam bardzo przydatne w tym czasie: -for (od ) -since (od) Obydwa slowka znacza to samo wiec...: Peter has lived in London for five years. Piotr mieszka w Londynie od 5 lat. Peter has lived in London since 1998. Piotr mieszka w Londynie od roku 1998 widzisz te roznoce??? wytlumacze Ci to: FOR- przez okres czasu SINCE- od jakiegos momentu I have lived in my town for 10 years. I have lived un my town since 1997. FOR- 2 days, 5 weeks, 7 months, 2 hours SINCE- March,Monday,2003 JAK SA \"ROKI:P\" TO ZAWSZE JEST SINCE:D:D:D Tak więc for używamy kiedy podajemy przedział czasu, a since - kiedy podajemy moment rozpoczęcia czynności, konkretną datę. NASTEPNA WAZNA RZECZ!!! Przysłówki ever, once, never, always mogą się pojawić zarówno w Past Simple jak i Present Perfect. W języku potocznym częściej używa się Past Simple, jednak kiedy czynność ma wyraźny związek z teraźniejszością należy użyć Present Perfect. I have seen him once only. Widziałem go tylko raz. (w ciągu całego życia) I saw her once when she came here. Widziałem ją raz, kiedy tu przyjechała. (ale w życiu mogłem ją widzieć wiele razy) Jeśli pytamy o szczegóły, to powinniśmy raczej użyć czasu Past Simple: Mark has bought a great book. How much did he pay? Mark kupił świetną książkę. Ile zapłacił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOBRA!!! najpierw sie z tym wszystkim zapoznaj.. bo duzo tego do ogarniecia... a potem porobimy jakiejs cwiczonka moze z tego czy uzyc PRESENT OERFECT czy PAST SIMPLE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno...:PP PAST SIMPLE vs PRESENT PERFECT PAST SIMPLE I played tennis yesterday. Did you play tennis? I didn\'t play tennis. - ed, 2 forma PRESENT PERFECT She has broken her leg. Has she broken her leg? She hasn\'t broken her elg. have/has + 3 forma/ -ed Czasu PAST SIMPLE uzywamy do okreslenia czynnosci,ktora wydarzyla sie w pzreszlosci w okreslonym momencie (czas jest dokladnie podany). Czasu PRESENT PERFECT uzywamy do okreslenia czynnosci,ktora wydarzyla sie w przeszlosci, a czas nie jest podany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem czy przez weekend bd tu na kafeteri...:( wiec zebys sie przypadkiem nie nudzila bezemnie to jedno cwiczonko dam:D:D:D Wstaw czasownik w nawiasie w czasie Present Perfect lub Past Simple.;) 1). I (see) ...... Betty today. 2). I ( see) ... Betty at 7 o\'clock. 3). It (rain)... a lot last year. 4). It (not rain ) ....today yet. 5). Mr. Bread (leave)... our company in 2004. 6). We ( not visit) .... that place yesterday. 7). I (save).... Ł (funt tu ma byc:P) 500 sofar. 8). We never (visit) ... that place. 9). Tom already (tell) .... us the news. 10). He ( not be) .... here since 21 st May. Mam nadzieje ze Ci dobzre pojdzie;) trzymam kciuki;* oczywiscie mozesz zagladac do tabelek;) Buzka;* DOBRANOC:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetny temat. Dziękuję wszystkim odpowiadajacym. sama z wielu wytłumaczeń skorzystałam. Książki podają definicję, zk tórych nie zawsze można się uczyc. Nie ma to jak dobre tłumaczenie kogoś innego. Dziękuję i proszę o jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Czesc Violcia :) Ale duuuuuuuuuzo mi napisalas, buzka ;) tylko wszystko co jest nowe, slabo utrwala mi sie w glowie, kilka razy bede na to spogladala:( Jesli chodzi o FOR i SINCE widze roznice i czuje o co biega ;) Co do czasow Past simple i Present perfect - to dotyczy ich ta sama tabelka? :o i w present perfect dodaje jeszcze HAVE/HAS ? :( Dobra wskazowka jest to,ze ten czas ma zwiazek z terazniejszoscia, chociaz troche mozna sie polapac ;) Viola co do weekendu to mnie tez nie bedzie, bo wyjezdzam na komunie i wracam w poniedzialek :) Cwiczen na razie nie zrobie, bo musze sie z tym zaznajomic i pomyslec, wiec po powrocie a przy okazji, sa jeszcze inne czasy, ktore maja zwiazek z ta tabelka czy to juz bedzie wszystko ? = straszne to jest :o To moze wydawac sie latwe dla kogos, kto w tym siedzi caly czas, swobodnie posluguje sie tym jezykiem czyt.barrywhte, Viola, ale dla mnie to koszmar 😭 rozroznienie kiedy? ktory? czas uzyc robi sie coraz bardziej trudne im wiecej ich poznaje, dziwne nie? :P hehe Viola wielki dzieki i milego weekendu, wracaj wypoczeta do nauczania :P Licze na Ciebie :D :) PS.Ciekawe jak u barrywhite sesja? :) ale na pewno very good ;) Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
No to zabieram sie do roboty, strasznie sie boje tych cwiczen :( watpie, zebym to dobrze zrobila ;o ale bede starala sie ze wszystkich sil ;) 1.I saw Betty today. 2.I have saw Betty at 7 o'clock 3.It rained a lot last year. 4.It hasn't rained today yet. 5.Mr.Bread left our company in 2004. 6.We haven't visited that place yesterday. 7.I have saved 500 sofar 8.We never visited that place. 9.Tom alredy told us the news. 10.He hasn't here since 21 st May. Mam nadzieje, ze chociaz 1 bedzie dobrze :o Violcia badz wyrozumiala przy sprawdzaniu, te czasy sa trudne, prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejoo;* Ohh... nareszcie znalazlam czas...:))) wrocilam juz jakis czas temu ale dopiero teraz znalazlam chwilunie...:) hehe ... A ty?? Jak tam po komunii??:) Past Simple i Present Perfekt dotyczy ta sama tabelka tylko Past.Simple ma te druga a Present Perfekt te trzecia=) Tak,a w P.Perfekt dodaje sie have/has;) co do tabelek to jeszcze jest w Past Perfekt, w III formie, ale to juz bd znala z Present Perfekt..;) No i w Future Perfekt tez w III formie;) hehe ... ale to do tych trzech Perfektow ta sama tabelka wiec jak juz sie nauczyc to bd umiala 3 czasy=) Nie martw sie, jeszcze sie nauczysz tego;) Biore sie za rozwiazywanie cwiczen;) 1.I saw Betty today. ok;) 2.I have saw Betty at 7 o\'clock I saw BEZ HAVE! ( bo w P.Perfekt czas NIE JEST DOKLADNIE PODANY! a tu dokladnie pisze ze o siodmej! wiec I saw Betty...) 3.It rained a lot last year. GOOD:) 4.It hasn\'t rained today yet. ok;) 5.Mr.Bread left our company in 2004. Dobrze=) 6.We haven\'t visited that place yesterday. didn\'t visited 7.I have saved 500 sofar OK:) 8.We never visited that place. have visited... We have never visited that place bo CZAS NIE JEST DOKLADNIE PODANY! 9.Tom alredy told us the news. HAS TOLD...tu tez nie am podanego czasu! 10.He hasn\'t here since 21 st May.didn\'t been bo zcas jest podany...od 21 maja... ehh... 5/10 dobrze... no coz..polowa dobrze=) ... wiesz to jest anprawde trudne... w dodatku zaczelismy od rozrozniania czy Past Simple czy Present Perfekt... najpierw porobimy cwiczonka z P.Prefekt, a potem znowu na koniec to zadanko ok??:) Buzka;* Nastepnym arzem bd lepiej;) nie lam sie=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc Violcia :) Po komunii fajnie, bylam w Krakowie, jak zwykle mecza czlowieka, zeby wszystkiego sprobowac, skosztowac - to bylo ponad moje sily ;) pogoda dopisala to najwazniejsze a mala "komunistka" cieszyla sie z prezentow a jej mama (moja kuzynka) cieszyla sie, ze juz po wszystkim :P Niedlugo lece na wakacje, dokladnie 3.06 na Majorke na dwa tygodnie, ogromnie sie ciesze, tylko jest male ale .......boje sie latac samolotem :( to beda dla mnie wakacje z dreszczykiem :P hehe Lece ze swoim ukochanym Misiaczkiem, bedziemy cieszyc sie soba, bawic i mam nadzieje, ze wroce opalona, bo tydzien po powrocie jade na wesele, chcialabym jakos wygladac ;) i na tym bedzie chyba koniec imprez, przynajmniej tyle mi wiadomo :) Oczywiscie zeszyt leci ze mna, w trakcie lotu bede sobie "szlifowala" angielski...byloby lepiej gdyby nie ta bariera mowienia 😭 Podobno jest tam sporo niemcow i anglikow, moze choc raz bedzie mi dane powiedziec "Good morning" zamiast "buenos dias" hehe Oczywiscie po powrocie zglaszam sie na posterunku :) do niedzieli bede jeszcze tu i tak zagladala wieczorami. A co do samego angielskiego, nie bede ukrywala, ze Past simple i past perfect sa trudne, jak skoncze pisac do Ciebie na forum, bede sobie do zeszytu wpisywala wszystko co napisalas o tych czasach.Jesli chodzi o cwiczenia, to bardzo bym chciala, ale nie chcialabym obciazac Ciebie, bo i tak mi bardzo pomagacie, czy bede miala kiedys szanse odwdzieczyc sie Wam ????????? ;) hehe To tyle ode mnie, teraz biore sie za przepisywanie i jesli znajdziesz chwilke czasu, to czekam na cwiczenia :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi;*;* noo top sie ciesze ze udana imprezka za Toba;))) Ojj ty to sie amsz fajnie:D zabierz mnie z soba:P:P hah ... Nie no ale trzeba bedzie sie tez wybrac gdzies ...;))) kocham takie miejsca egzotyczne:D woda,piasek,slonce...;))) haha co do samolotu to nie boj sie...:) lecisz pierwszy raz alboo?? ale naprawde nie amsz sie czego bac...=) szczegolnie ze bd miala ukochana osobe obok siebie;) hehe Ooo...widzisz amsz okazje troszke pogadac...:D sproboj gdzies cos z kims po angielksu pogadac:D najwyzej ci sie nie uda..:P co tam:) hehe a noz uda ci sie sklechcic jakies zdania;D 3mam kciuki i wierze w Ciebie;* ale nie musisz sie odwieczac..;) gdybys ans meczyla czy cos to przeciez wogole bysmy tu nie zagladaly i tyle:D heh a jednak zagladamy i piszemy i wogole;) i to sie nie zmieni;) heh OK:) cwiczenia;) zaraz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.utworz pytanie;) 1. She has written a letter. 2. I have learned English for six years. 3. My sister\'s gone to Warsaw. 4. I\'ve ridden a horse once. 5. Helen has been to Amsterdam twice. 6. They have seen that play before. 7. I\'ve met many interesting people. 8. He\'s broken his leg. 9. Sue has flown in a helicopter twice. 10. My father\'s started a new job. 2.utworz przeczenie;) 1. I\'ve been to Spain. 2. She\'s cooked dinner. 3. They\'ve gone out. 4. The play has already begun. 5. I\'ve made a decision. 6. Winter has begun. 7. They\'ve passed all exams. 8. I have heard from Mike lately. 9. Ann has opened the door. 10. I\'ve already had my lunch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3. dokoncz zdania uzywajac P.Perfekt;) 1. I .....(NOT/SEE) you for ages. It\'s nice to see you again. 2. He .....(JUST/COME) home so we can start our dinner now. 3. We ....(KNOW) him since 1990 so we can trust him. 4. What ....( HAPPEN) to your brother? He seems so sad. 5. John .....(NOT/EAT) anything since breakfast. He\'s starving! 6......( YOU/HEAR) from Helen recently? Is she fine? 7. She .....(NEVER/BE) to Poland so she\'s looking forward to going there. 8. ....(LINDA/START) her new job yet? Or is she still on holiday? 9. My guests ........(ALREADY/ARRIVE ). They are always on time.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Czesc :) Dzis nieco pozniej pisze, ale byl Dzien Mamy, wiec byla uroczystosc ;) Violcia co do samolotu, po prostu czuje strach i koniec :( podroze, zwiedzanie to moje hobby, nie jest to zbyt czesto, bo wakacje raz w roku za granica a tak to wycieczki w kraju, po prostu lubie to, jestem ciekawa swiata :) oby kasy i zycia starczylo, ale zdaje sobie sprawe, ze jest tyle pieknych zakatkow na swiecie, ze nie jestem w stanie wszystkiego zobaczyc :o Chcialabym zobaczyc m.in. Japonie, Chiny, ale 14 dni w tych krajach przekracza na razie moje mozliwosci finansowe 😭 mam nadzieje, ze jeszcze troche ( pare lat) i ceny pojda w dol ;) Teraz z ochota przystepuje do cwiczen :) PYTANIA: 1.Has she written a letter? 2.Have I learned English for six years? 3.Has my sisters gone to Warsaw? 4.Have I ridden a horse once? 5.Has Helen been to Amsterdam twice? 6. have they seen that play before? 7.Have I met many interesting people? 8.Has he broken his leg? 9.Has Sue flown in a helicopter twice? 10.Has my father started a new job? PRZECZENIA: 1.I haven't been to Spain. 2.She hasn't cooked dinner. 3.They haven't gone out. 4.The play hasn't already begun. 5.I haven't made a decision. 6.Winter hasn't begun. 7.They haven't passed all exams. 8.I haven't heard from Mike lately. 9.Ann hasn't opened the door. 10.I haven't already had my lunch. DOKONCZ ZDANIA: 1.I haven't seen you for ages.It's nice to see you again. 2.He has just come home so we can start our dinner now. 3.We have known him since 1990 so we can trust him. 4.What has happened to your brother?He seems so sad. W zdaniu powyzej HAPPEN nie ma w tabelce, wiec dodalam ED :o 5.John hasn't eaten anything since breakfast.He has starving! 6.Have you heard from helen recently? Is she fine? 7.She has never been to Poland so she has looking forward to going there ---> tego BEEN nie jestem pewna :o 8.Has Linda started her new job yet? Or is she still on holiday? 10.My guests have already arrived. They are always on time. Uffff musialam korzystac z tabelki, nie znam jej na pamiec z paroma, malenkimi wyjatkami....Te ostatnie cwiczenia nie byly latwe :o no ale sama jestem ciekawa jak wyszlo? A w ogole to tak mi teraz przyszlo do glowy, ze cwiczenia cwiczeniami, jakos mozna sie w tym polapac, choc nieraz jest trudniej, znacznie gorzej byloby, gdybys mi napisala zdanie po polsku a ja mialabym to napisac po angielsku w okreslonym czasie, to juz jest wyzsza szkola jazdy ;) No to czekam na sprawdzian :P Dobranoc .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heej;* Noo ja to tez kocham podroze;))) ohh...:) inne kraje,kultury...a co za tym idzie-języki=D hah ...wiec trzeba barc sie do roboty:D Wiec sprawdzam...:) PYTANIA: 1.Good;) 2.Ok=) 3.Dobrze! 4.B.Dobrze:) 5.Ok:D 6.OK:) 7.GOOD:D 8.Gut:P 9.DopSsse:D 10.GoOoOoOd;))) PRZECZENIA: WSZYSTKIE DOBRZE:):):) Noo to widze ze przeczenie i pytania opanowane..:) ale to tam zawsze jest raczej good;) hehe DOKONCZ ZDANIA: 1.Noo....OK:) 2.DOBRZE! 3.Good;) 4.Gut!:) W zdaniu powyzej HAPPEN nie ma w tabelce, wiec dodalam ED - i zrobilas bardzo dobrze:):):) 5.OK:) 6.DObrze...:) 7.OK:) ---> tego BEEN nie jestem pewna - nie jestes pewna ale zrobilas jak najbardziej dobrze!:D 8.GUT:P 10.Noo Noo Noo...:):):) Jestem z Ciebie dumna!:) kurde WSZYSTKIE ZADANIA dobrze!:) bez jednego wyjatku:) Gratuluje...:) Ojj ...wiesz to nie jest zly pomysll..;) ale najpierw musimy przerobic wszystkie czasy...:) bo jakby tak akurat w konkretnym zdaniu mial byc czas,ktorego bys nie znala too..lipa..:P hehe Noo ale moze kiedys to zrobimy;) jak juz bd sie czula na silach:) i jesli chodzi o czasy i o slownictwo czy konstrukcje zdan=) Buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
HURAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!! HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!! HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!! normalnie czuje, ze zaczynam kochac angielski a zwlaszcza jak mi dobrze idzie :P no czego jak czego, ale tego sie nie spodziewalam, ze nie bedzie ani jednego bledu, pierwszy raz tak sie zdarzylo :):):) nawet nie potrafie opisac swojej radosci , po prostu nie moge uwierzyc hehe No Violcia, masz w tym swoj udzial ;) I wasn't in France last summer I haven't in France last summer ktore z tych zdan jest poprawne? tzn.ktore jest uzyte we wlasciwym czasie? stawiam na 1, ale chce sie upewnic ;) No to ide szczesliwa do wyrka :P dzieki, buzka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Czesc :) Mam juz kolejna plyte i wlasnie zabieram sie za nia, ale musze zapytac jak jest po angielsku "prawo jazdy"? :o no i jak robic zakupy w sklepie, ktory nie jest samoobslugowy - jak mam powiedziec, ze chce np.sok, czekolade,lody itp.? :o I would like ......i dalej wstawiam co chce kupic czy jak? :o no i to samo w restauracji, od czego zaczac np."chcialabym zamowic....." jak w ogole to powiedziec? 😭 jak zaczac? bo jak skonczyc to wiem "Would you bring the bill, please" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heelo;* Prawo jazdy to driving licence :) hehe ... mysle ze i tam tak sie mowi ja sie tam nie znam..:P hehe .. ale raczej tak;) jak co to niehc mnie barrywhite lub ktos poprawi:) co do would like to jest pare takich czasownikow m.in would like po ktoych daje sie \'to\' i bezokolicznik. np. I would like to bd a doctor.;) ale jesli chodzi o zakupy to chyba jest to inaczej... bo przeciez nie dasz I would like to the chocolate. ehh... wiec pewnie bd I would like the chocolate :) albo I would like to buy the chocolate. hm... (barrywhite ratunku:P (?) ) wiec tak: I would like-chcialabym I would like the chocolate albo: can I ask for ice-cream? czy moge prosic o lody? I will ask the bar of chocolate Poprosze batonika. chcialabym zamowic obiad: I would like to order the dinner. Bye;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
"...I would like to buy the chocolate. hm... (barrywhite ratunku (?) ) " hehe no wlasnie, WHERE ARE YOU ??????? HELP ME, PLEASE!!!!!!!!! :p Violcia, dzieki za szybka odpowiedz, wlasciwie mialam przeczucie, ze jak wieczorem zajrze, to juz odpiszesz ;) W glowie klebia mi sie rozne slowka, zdania, gotowe zwroty i smialo moge powiedziec, ze zglupialam :o chyba za bardzo chce na szybko wszystko ogarnac, czego dotad sie uczylam.... I would like... I would like to.... ---> juz to "TO" bede sobie darowac, bo nie wiem przed czym to koniecznie wstawiac a przed czym nie :( zwrot zapamietany, zeby od czegos zaczac hehe Violcia co do tego zdania "can I ask for ice-cream?" dodaj jeszcze jak powiedziec "dwie galki" hahahaha bo to juz angielski dla zaawansowanych hehe :P odnosnie wypozyczenia auta juz tez chyba wiem "I would like to rent a car" ale chce dodac, ze na 4 dni "I would like to rent a car for four days" or "I would like to rent a car on four days" czy jak ? :o Czyli z tym "I would like" jest tak, ze mowie to a potem dokladam czego chce dalej np. takie zdanie = " chcialabym kupic pamiatke dla przyjaciela" ---> "I would like buying souvenir for my friend" - czy tak jest poprawnie :( ( tylko nie wiem czy akurat tutaj nie powinno byc TO bo to przed bezokolicznikiem) no nie wiem 😭 a jeszcze jak powiedziec, ze chce kupic pol kilograma owocow np. brzoskwin ? :( half kilo - czy inaczej? :o w sumie mozna zapamietac gotowe zwroty, ktore tutaj mi piszecie i tylko zmieniac nazwy produktow :P Na pewno cos mi sie jeszcze przypomni , ale poki co napiszcie prosze to powyzej ----> please, please, please Violcia napisz wszystko co wiesz na ten temat :D barrywhite WROCCCCCCCCCCCCCCC !!!!!!!!!!!!!!! :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×