Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyna M.

jest tu jakas staraczka o tej porze?

Polecane posty

czesc dziewczyny.ja wczoraj bylam na badaniach i pilam ta obrzydliwa glukoze-ochyda .poziom glukozy przed sporzyciem glukozy 100 a po 2 godz 79 .na reszte wynikow musze poczekac.wczoraj z M montowalismy plyte gazowa,docinalismy szafke i takie tam.od wczoraj glowa mi peka i kiedy bym niedotknela brzucha to czuje swoj puls i walenie serca chyba mam wysokie cisnienie. zaczynam sie martwic czy z bablem wszystko dobrze bo od swiat ot tamtej burzliwej soboty nieczuje juz tak maluszka ruchy sa bardzo slabo wyczuwalne i nie czuje jak sie przekręca.jak lezalam to czulam go bardzo dobrze a teraz nic czasem jak siedze to mi sie tak wydaje ze mnie kopnol ale tego to juz niewiem czy to on czy nie.jutro mialam isc do lekarza ale jak dzwonilam to mi kobitka powiedziala ze p dr ma juz 30 pacjentek i bede musiala sie zapytac czy mnie przyjmie czy nie.dam mu wyniki wezme recepty i bede chciala zeby posluchal tetna dziecka.pozdrowienia dla wszystkich surfitka/--trzymaj sie kobieto i mam nadzieje ze to cukrzyca ciazowa i dziecku nic niebedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam na dyżurze :) u mnie słonko świeci weięc pogoda sie zapowiada piękna, moi lokatorzy na parapecie póki co rosną i nie widzę zadnych iepokojących objawów, dobrze ze każdego przewiązałam czerwona wstażeczką, to mi nikt nie zauroczy ani źle nie podziała na nie, wiadomo kto w szczególności :P ależ ja jestem złośliwa :P Betty__trzymaj się dzielnie Nelcia przekaż Aiszy nasze pozdrowienia i usciski - jesteśmy z nią i maleństwem Omega___na pocieszenie 🌻 choć wiem ze to żadne pocieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfi____bardzo mi przykro, ale sama wiesz,ze da sie ciaze z taka cukrzyca poprowadzic wzorcowo, teraz juz naprawde malo zostalo, a bedziecie sie z niunia poprostu teraz czesciej widywaly, najwazniejesze,ze jestescie pod opieka dobrego specjalisty🌼 Ani___kochana, mnie wygnali odrazu do domu, zaraz jak zeszlam ze stlotu, polecialam siku zrobic, bo myslalam,ze pekne, a po tym siku jescze jechalam ponad dwiescie kilosow do domu i dzieciaki nie wypadly:P:P:P:Pspokojnie, wiem, ma sie taka schize,ale wszystko bedzie dobrze, i wciaz masz szanse na blizniaki, dbajcie o siebie,.ale bez przesady, nie musisz wicznie lezec, mozesz zachowywac sie normalnie, tylko sie nie forsowac, a jakie masz dawko lekow???? Betty___nie za wczesnie na test glukozy?????ja tez nie czuje caly czas Groszka, wczoraj ze trzy razy czulam leniuszkla, a dzisiaj ani razu, wiem, ze ja jestm dosc duza mamuska, ale na reguralne ruchy mamy jeszcze czas o ile pamietam musza byc od 24 tc Omega_____???????????????????????????😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick___________Wiek____________ilość cykli____________data @ Jagody...............32........................15....... . ..............24.04 Ryba_lufa............32........................16.... . ................24.04 Voltare...............31........................71.. ....................10.04 Milka..................32........................16..... .................25,02 Telesforka...........35........................17.. ....................22.04 Niepokorna26.......26........................13......... .............16.02 pokemonowa.........31.......................27......... .............14.04 Ani77..................31.......................11...... .................18.03 A.N.N.A...........30............................2....... .................06.04 xxmadziaraxx.....29.......................45......... ...............23.03 Ania_K23.............23.......................1......... .................30.03 Ciężarówki Nick__________Wiek_____________tydz ciąży____________data Surfitka..........28...........................30....... ...............14.06.08 Aisza..............23...........................23 ..........(Bartuś) 23.07.08 moniś.............27...........................22 ......................01.08.08 mężatka..........24..........................20......... .............19.08.08 malolepsza.......32...........................20........ ..............ok 26.08 BETTY83..........24..........................18......... ok22.08.08-6.09.08 Fasolka81........26............................12....... . ............19.10.08 Milla77............30............................9..... ................02.11.08 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick__________Imie krasnala___________waga__________data Justynka.........Adrianek......................4050..... ...........08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..............04.12.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malolepszaa-ja nie jestem taka malutka i waze tez sporo ale to nie od tego ile wazysz i jakie masz zapasy tłuszczyku by czuc ruchy dziecka to zalezy od unerwienia. przez pierwsze 2 tyg od momentu kiedy babel dal znac czulam je bardzo dobrze tylko teraz cos sie tam uspokoilo staram sie nie martwic bo wiem ze nie caly czas bede czula ale nie przez taki dlugi i teraz akurat tak delikatnie? ze nie jestem w stanie czuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka rybeńko wszystko będzie dobrze, to napewno cukrzyca ciążowa, która po porodzie powinna ustąpić, nie masz powodów do niepokoju, będziesz musiała zastosować odpowiednią diete i mierzyć regularnie cukier, pewnie będziesz również aplikować sobie odpowiednie dawki insuliny. Nie denerwuj się słonko, nauczysz się szybciutko jak obliczać zawartość węglowodanów w przygotowanym jedzonku i jak dobrać do tego dawkę insuliny, to nie jest takie trudne, choć na początku pewnie będziesz skołowana to napewno dasz rade!!!! Uwierz mi kochana, że będziesz mogła normalnie funkcjonować i nie jest to, aż tak uciążliwe. Wiem co mówie bo mój mąż od czterech lat choruje na cukrzycę typu I, czyli tzw. insulinozależną, doskonale wiem co czujesz, ale pociesz się, że potrwa to już tak króciutko i będziesz miała z głowy (mój mąż niestety już nigdy nie wyzdrowieje, do końca życia będzie miał cukrzyce :( ), popatrz na dobrą strone, wymaga to samodyscypliny i odpowiedzialności, a te cechy napewno bardzo przydadzą się jak już maleńka będzie już po tej stronie brzuszka :) :) 🌼 🌼 ale się rozpisałam, ale chcę cię podnieść na duchu, i dodać wiary we własne siły, buziaczki 👄 👄 👄 ani słonko trzymam kciukasyyyyyyyyyyy 🌼 🌼 malalepsza nie dostałm zdjatek, :( :( mój email mycha61@op.pl voltare zdrówka słonko 🌼 🌼 mężatka zdjęcia suuuuperowe :) :) :) bardzo zgrabny brzusio :) :) (a mój już taaaaaki duuuuży ;) ) betty całuski dla ciebie co by troszke lepiej ci się zrobiło 👄 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna nie? nawet nie wiem po kim ona taka ladna i niema co dziecko to moje ladne jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malolepsza - ma utrogestan (progesteron) 3x1, progynowa (estrogen) 1x1, encorton 2x1 (5mg), i zastrzyki clexane czy jakoś tak nie chce mi się sprawdzać, bo mam w kuchni a to dalego, no i kwas foliowy :) ciągle sie jeszcze doszukuje co moglam zrobic, ja nie miałam do blastocysty, tylko podział dwukrotny (do blastomera??) czyli do czterech ?? a ten drugi nawet nie wiem, bo jak się zaczął dzielić to się popłakałam (głupia) ten pierwszy klasaA a ten drugi nibyB, M mowi, ze to dlatego ze on tez jest taki slow, wiec mu się nie spieszyło :) ehh zwariuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejciu Malolepsza nawet klilka razy przeczytałam ten Twoj post, musze sie pozbierac w sobie!! no i jeszcze jedno, moge? czy 11dpt na bete za wczesnie? bo to piątek, do poniedziałku sie chyba pochlastam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ani77 tylko bez chlastania :) :) bo przez kolańco przełożę, teraz chuchamy, dmuchamy, i kciuki trzyyyymamy, głowa do góry i nogi skrzyżować (co by maleństwa nie wypadły ;) ;) ) buziaczki 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieczynki , dzien dobry! Czy możecie mi wyjaśnić całą procedurę którą przechodzi teraz ANi, bo ja się kompletnie nie znam aż mi wstyd. Kto wyjaśni co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane. bardzo dziekuje za wsaprcie 😘 Tak, moj przypadek to podobno klasyczna cukrzyca ciazowa. W czwartek ide do szpitala na warsztaty o tym co wolno jesc, jak i ile razy dziennie i jak sie mierzy glukoze i kiedy. Mam tez miec wizyte u diabetologa, ale jeszcze nie wiem kiedy, wkrotce. Fakt, jestem przerazona i wyprowadzilo mnie to z rownowagi, ale nie martwie sie o siebie ( mam jedynie nadzieje, ze tym razem bede w wiekszosci ktorej to schorzenie mija - ryzyko i tak zwiekszone posiadania cukrzycy w przyszlosci) tylko o malutka, zeby nie miala wad. Wczoraj sobie przeczytalam, ze tutaj po porodzie dziecko matki cukrzycowej trafia od razu na intensywna terapie, bo jest ryzyko hipoglikemii..no i sie poryczalam. Nie tak sobie wyobrazalam nasze pierwsze spotkanie. Ale zrobie wszystko by mala byla zdrowa i wszystko sie dobrze skonczylo. Betty, wydaje mi sie ze za wczesnie na testy ...chodzi o to, ze czesto cukrzyca rozija sie dopiero jak lozysko jest w pelni dojrzale, produkuje taka mase hormonow, ktore blokuja dzialanie insuliny, ze sobie ona nie radzi i stad rosnie poziom glukozy. A lozysko w pelni dojrzale jest tak naprawde dopiero w 28 tc. dlatego najczesciej testy te robi sie w okolicy 28 tc. Ani, nic nie powypada :) Kochana wszystko bedzie dobrze. Wspaniale zarodeczki sobie juz rosna i jak najbardziej 11 dni po transferze bedzie dobrze...ja to bym nawet pewnie wczesniej robila :P Malolepsza robila juz szybciej i juz po 5-6 dniach wiedzialysmy ze Grosiu sie wszczepil :) A ostatnia beta juz w pelni potwierdzila, ze rosnie. Milla, Ani przechodzi procedure zaplodnienia in-vitro. W skrocie, najpierw brala leki by wyhodowac piekne jajeczka - duzo jajeczek. Potem jajeczka pobrano z jajnikow, zaplodniono nasieniem meza w laboratorium, poczekano az zaczna sie dzielic..i jak sie podzielily wprowadzono zarodki do macicy. Teraz czekamy zeby sie ladnie zagniezdzily :) Fasolka, no to ty dobra gspodyni co tak dba o lokatorow :) Nelcia 🌻 Oby twoje slowa byly prorocze. Omega? :( A gdzie reszta dziewczyn? Pozdrawiam serdecznie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milla - widzisz surfi to ma wiedzę, taka nieoceniona kolezanka topicowa, dlatego mocno za nią trzymam kciuki i nawet nie pomyslalam, ze coś moze być nie tak!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znęowu na dole, myslalam ze się załapię na stronkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani, no to stronka na szczescie :) Ja tez mocno teraz chucham w twoja strone, zeby sie dzieciaczkom spodobalo u ciebie i zostaly z toba ❤️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc moje kochane babolki!! Ani trzymam kciuki 🌼 Surfi kochana bedzie dobrze zobaczysz zniknie po porodzie i tyle glowa do gory 🌼 reszta moich kochanych babolek po 👄 i przepraszam ze nie pisze do kazdej z osobna ale wlasnie przeczytalam wszystkie zalegle strony i troszek mi sie miesza... nie odzywalam sie bo jakos tak srednio sie czulam a do tego mialam maly remoncik - pokoik dla Bartusia az pachnie nowoscia wytapetowany i porzadnei przygotowany przez M dla synusia :) no i jeszcze przedpokoj wymagal remontu takze M sie narobil po uszy bo nic mu nie pomagalam no ewentualnie zaopatrywalam w herbatki i kawki - wiec prosze po mnie nie krzyczec - uwazalam na siebie :) dzisiaj mam wizyte u gina i mam stracha jak ch...lera...czy wszytski jest oki i w ogole ... no ale nie krwawie brzuch sie nie stawia i nie mam skurczy wiec mam nadzieje ze jest oki- chce jeszcze dzisiaj usg wyblagac bo cos tak srednio ostatnio czuje Bartusia - w ogole leniuszek taki moj mamly popuka popuka i koniec no ale tatusia juz ladnie pokopal nawet w urodzinki :):): trzymajcie kobietki za mnie kciukasy zebym znowu w szpitalu nie zawitala... buziole moje droge 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze tabeleczke poprawie na chwile obecna i w czwartek uzupelnie znowu bo kolejny tydz sie zacznie :):):) Nick___________Wiek____________ilość cykli____________data @ Jagody...............32........................15....... . ..............24.04 Ryba_lufa............32........................16.... . ................24.04 Voltare...............31........................71.. ....................10.04 Milka..................32........................16..... .................25,02 Telesforka...........35........................17.. ....................22.04 Niepokorna26.......26........................13......... .............16.02 pokemonowa.........31.......................27......... .............14.04 Ani77..................31.......................11...... .................18.03 A.N.N.A...........30............................2....... .................06.04 xxmadziaraxx.....29.......................45......... ...............23.03 Ania_K23.............23.......................1......... .................30.03 Ciężarówki Nick__________Wiek_____________tydz ciąży____________data Surfitka..........28...........................30....... ...............14.06.08 Aisza..............23...........................24 ..........(Bartuś) 23.07.08 moniś.............27...........................22 ......................01.08.08 mężatka..........24..........................20......... .............19.08.08 malolepsza.......32...........................20........ ..............ok 26.08 BETTY83..........24..........................18......... ok22.08.08-6.09.08 Fasolka81........26............................12....... . ............19.10.08 Milla77............30............................9..... ................02.11.08 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick__________Imie krasnala___________waga__________data Justynka.........Adrianek......................4050..... ...........08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..............04.12.07 http://bd.lilypie.com/vziHp1.png http://suwaczki.maluchy.pl/ci-12516.png http://babystrology.com/tickers/baby-ticker- glass.swf?parent=Marzena&year=2008&month=8&day=26&babycount= 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani____ale Ty ladna dziewczynka jestes:D a teraz jesli o bete, wprawdzie 11dpt moznaby bylo zrobic, ale ja na Twoim miejscu dalabym czas dzieciaczkom, tzn sugerowala sie glownie ta po 14dpt, u mnie najbardziej wiarygodna beta byla ta po 10dpt, chociaz rzeczywiscie juz po 6dpt, wiedzialam,ze sie zaczyna dobrze, ale....u innych dziewczyn beta podskoczyla dopiero na trzeciej weryfikacji czyli 10dpt, a mialy podane blastusie, z reszta ja tez, pisze to dlatego zebys dala swoim maluchom czas, bo ja mialam podane w 5 dniu, czyli mialy za soba juz liczne podzialy, beta wiarygodna w 10, czyli u cibie w 14, hm....to chyba ma jakis senss co nabazgralam:P??Anka Badz dobrej mysli, naprawde uwazam,ze nastawienie psychiczne jest bardzo wazne, to polowa sukcesu, z reszta juz ci kiedys to w pkt pisalam Surfi_____zobaczysz,ze wszystko bedzie dobrze, za duzo kochana nie czytaj na ten temat, bo mozna traume jakas zlapac, a to krolwnie naszej nie jest potrzebne, ja tam wiem, ze to czesto sie zdarza cukrzyca ciazowa i w tych przypadkach co znam, zawsze konczylo sie happy endem, nawet cesarek nie bylo....BEDZIE JEST DOBRZE❤️ Betty____kazda czuje inaczej, ja tylko ci powiedzialam, ze reguralnie to trzeba od 24tc,zebys sie nie martwila, no i ze na gluzkoe za wczesnie🌼 Aisza___❤️dla Bartusia ale piekna pogoda, wlasciwie caly dzien jestem na dworze:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malolepszaa--- NIE NO OK rozumiem dal to sie nic nie odzywalam niz znowu mialabym sie prosic o cokolwiek ani77-ladne zdiecia.wogole ladna z ciebie dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Surfitka - ja pracuję z koleżanką, która w dwóch ciążach miała cukrzycę ciążową - podstawą w leczeniu była dieta. Dzieciaczki zawsze przychodziły na świat sn, oboje ponad 4 kg ale to jest cecha charakterystyczna po ciąży cukrzycowej. Także nie martw się na zapas tylko biegnij na to spotkanie z diabetykiem i trzymaj dietę. Najważniejsze, że stwierdzili problem i można działać. Najgorzej to żyć w nieświadomości. Betty - mam nadzieję, ze gin Cię przyjmie pomimo sporej kolejki oczekujących. Aisza - przynieś dobre wieści od gina, trzymam kciuki. Voltare - no pięknie wiosna do nas przyszła a Ciebie jakieś paskudztwo dopadło :( Chyba się nie doleczyłaś poprzednim razem? Malolepsza - ale przegięłaś z Tą foką :) Brzusio słodki ja bym się z Tobą chętnie zamieniła - reflektujesz ;) ? Omega - szkoda, ze z wyjazdu nici :( A może to żart prima aprylisowy?????? Ani - wytrzymasz do poniedziałku, lepszym rozwianie jest zrobienie bety w 14 dc - przynajmniej wynik będzie jednoznaczny a nie na dwoje babka wróżyła. Trzymam mocno kciuki za wgryzanie się maleństw :) Fasolka - czerwona wstążka jest dobra na wszystko a zwłaszcza na zagrożenia ze strony ..........;) Nelcia - a Ty spać nie możesz, kto o tak nieludzkiej godzinie wygonił Cię z łóżka :P bo chyba nie pisałaś z pracy ? Moniś - tekst o krzyżowaniu nóg jest rewelacyjny ;) przeczytałam mojemu M to się w głos śmiał - aczkolwiek z czego tu się śmiać - bardzo dobra rada ;) Milla - wstyd to żyć w niewiedzy, pytać zawsze trzeba, czasami coś umknie w ferworze topikowym :D Telesforka, Ryba__lufa - mam nowy miesiąc wiec może już wystarczy tego zabiegania o tytuł pracownika miesiąca??? Dajcie znać co u Was. Justyna, Mimi - pogoda piękna więc pewnie wolny czas spędzacie na spacerach z dzieciaczkami ale nie porzucajcie topiku :( Dziewczynki a my postanowiliśmy jutro jechać do BS, także trzymajcie kciuki. Zrobiłam wczoraj wyniki i okazało się, ze prolaktyna jest na poziomie 35 :( kiepsko, wcześniej było lepiej. No ale zobaczymy co jutro powiedzą w klinice. Nie ma sensu się zamartwiać na zapas bo mam 3 wyniki prolaktyny i każdy inny. Idziemy za chwilę z M na dłuuuugi spacer żeby sie zrelaksować przed czekającymi nas jutro atrakcjami. Poza tym ja po tym dwudniowym maratonie w pracy potrzebuję chili relaksu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagody - prolaktyną się nie martw, po to jedziesz do kliniki zeby cos działali, więc po prostu dobiora odpowiednie leki, nie ma się czym martwić!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×