Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

to_tylko_ja -> nie widziałas mojego brzucha ;) Wyglądam jak zebra albo tygrys, brzuch mam dokładnie poszatkowany czerwono - sinymi pręgami, z których jedna jest szeroka na centymetr!!! Zauważyłam, że już zaczęły sie powoli rozjaśniać, bo na początku nie dość, że były krwistoczerwone, to jeszcze wypukłe i swędzące, do tego miałam straszna wysypkę z nimi zwiazaną, która przeszła na całe ciało. Na krem w takiej cenie też mnie nie stać :o Miśka_26 -> trzymaj się, kobieto, wszystko będzie dobrze 🌻 malagocha333 -> wiesz, ja bym słuchała lekarza... chociaz z nimi to różnie bywa. Jak już wspomniałam, mój gin stwierdził, że mogłabym już bezpiecznie urodzić (dziś 36+2, w niedzielę faktycznie będzie 36+6). Tak sobie myślę, że pewnie odstawienie fenoterolu wiele nie pomoże, bo dawki jakie zazywam, są niewielkie (4 x połówka), zobaczymy. Na razie odstawiłam Aspargin, który brałam 2 x po 2 tabletki. NINKA78 -> w zwiążku z Twoim wczesniejszym postem i moją paniką odnośnie braku miejsc na Polnej, zadzwoniłam do szpitala na Juraszów (Lutycka). Rozmawiałam z miłą położną (pielęgniarką) z oddziału położniczego, która powiedziała mi, żebym się nie martwiła i do porodu jechała na Polną, a w razie braku miejsc na Juraszów zawsze mnie przyjmą. Zapytałam, co z porodem rodzinnym - na Juraszów jest za darmo, w dodatku nie trzeba nic ze sobą brać, a jeśli cokolwiek będzie potrzebne, zawsze mąż może dowieźć. W końcu gdyby kobieta zaczęła rodzić na ullicy, to tez nie miałaby przy sobie spakowanej torby z wyprawką dla noworodka :) Uspokoiłam się po tej rozmowie, najważniejsze, że nie zostaniemy na lodzie. A czytałam wczoraj opinie o tym szpitalu na innym forum i muszę przyznać, że sa zachęcające :) dzidzia1975 -> mnie też tam coś zakłuwa dość ostro momentami!!! Nie wiem, czy to nie oznaka rozwierania szyjki? W tej kwestii jestem laikiem, może któraś z dziewczyn wie nieco więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azazella no to witaj w kubie, moje tez są dosć szerokie i wypukłe co niektóre a do tego tez mnie to swedzi. A co do tej wysypki to ja dzis dostalam na udach takie chrostki swedzące ale narazie spokuj, tak bardzo nie swedzą jak z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam, ze to nasz organizm reaguje tak na rozstępy, stan zagrożenia skóry - włącza się proces obrony autoimmunologicznej i stąd ta wysypka, która powinna zniknąć do dwóch tygodni po porodzie. U mnie zniknęła po 3 tygodniach od wystąpienia. Lekarz zalecił mi na nią wapno, które i tak guzik pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌻 Chciałam dołączyc do grona kobiet, ktorym juz doskwiera ciaża... wydaje mi sie chwilami, ze chodzę z tym brzuchem całe zycie i ze nigdy nie założę już swoich starych dżinsów 😭 Na poprawę humoru umowilam sie na piatek do fryzjera - moze pomoze ;) Dzidzia1975 - teoretycznie brzuszek obniza sie pod koniec ciaży, ale nie jest to regułą - np. mojej kuzynce do momentu porodu brzuszek trzymal sie wysoko - nie chcieli jej nawet przyjąc na porodowke ;) A ona urodzila w ciagu 4h :) Małgocha333, Azazella - ja ostatni fenoterol biore we wtorek tj. 36+5 tc. Biore 4 x 1 ale nie sadze, abym urodzila zaraz po odstawieniu. Po moim ostatnim badaniu okazalo sie, ze szyjka dobrze sie trzyma - zobaczymy jeszcze co pokaze KTG... Na wszelki wypadek spakuje jednak torbe w ten weekend i dokoncze zakupy dla malenstwa ;) Wszystkim cierpiacym 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tylko ja - ja mam dzisiaj 35 tydzień i 1 dzień. Mi lekarz powiedział, że będzie bezpiecznie po 4.09. Przestałam się już zastanawiać jak to liczy i będę się starała wytrzymać do tego terminu,potem niech się dzieje co chce. W piątek mam kontrolną wizytę i mam nadzieję że moja szyjka się nie skróciła więcej bo tydzień temu w poniedziałek miała 0,5. Oby wszystko było ok. Trzymam kciuki za wszystkie brzuchatki w szpitalu. Jesteśmy z Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grako96 ja mam wizyte własnie 4 wrzesnia, ciekawe co mi powie. Czyli termin mamy tego samego dnia. Ciekawe która pierwsz. co prawda 24wrzesnia to termin z usg i ja sie jego trzymam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyczek 80 to Ty masz tak jak ja ostatni Fenoterol we wtorek czyli 28 sierpnia ale nie wiem czy nie poczekam do końca . U mnie to będzie 36+4 podobnie jak u Ciebie i ja też biorę 4 x 1. Jeśli chodzi o moją szyjkę też jest zamknięta ale się skróciła o 0,5 cm w ciągu 10 dni. Jest teraz 1,5 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciau
nie jestescie same z terminem)))) ja tez hehe wiec zobaczymy kto bedzie na mecie pierwszy,oby tylko wszystko bylo ok, moge byc nawet 3 choc nie ukrywam ze wolalabym byc liderka)))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgocha333 - wyglada na to, ze idziemy łeb w łeb ;) Ja raczej nie bede na własną rękę przedłużała brania fenoterolu. Mój urwis nie należy do maleństw, wiec nic mu nie grozi ;) Wg USG termin porodu mam na 09.09.2007. Ciekawa jestem, czy urodzimy już w przyszlym tygodniu po odstawieniu, czy tez może nas \"zaczopuje\"... W kazdym razie bede informowała o objawach! Póki co brzuszek napina mi się częsciej niz ostatnio, boli mnie podbrzusze, krocze a raczej szyjka w srodku (o którym pisaly dziewczyny) i kosc ogonowa, a raczej kregoslup w dolnej czesci. Generalnie to wszystko mnie boli 😭 trzymam kciuki za wszystkie \"dwupaki\" 🌻 i 🖐️ iekawe czy do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No no dziewczyny idziemy łeb w łeb. Już wkrótce przyczynimy się do odmłodzenia polskiego społeczeństwa. Choć mój prezes się śmieje, że poleciałam na 1000 zł becikowego, a przecież mógłby mi dać podwyżkę. Ha ha ciekawe czego nie zrobił tego do tej pory. U mnie w pracy podwyżki są co rok. Każda nie może przekroczyć wskaźnika wynagrodzeń czyli nie więcej niż 3-3,5%. Przy zarobkach rzędu 1000zł, to wychodzi jakieś 20 parę 30 zł. No ale takie przepisy rządzą spółką Skarbu Państwa. No ale tak w ogóle to i prezes i kierownik są ok. Dzwonią i pytają się czy wszystko ok. Zaoferowali się że jak męża nie będzie to zawiozą mnie do szpitala. Przynajmniej robią dobre wrażenie. Boże po co ja o tym piszę. Sory dziewczyny. Wróciłam od fryzjera. Jest ok. ale nie wyglądam ani szczuplej ani młodziej o 10 lat. Samopoczucie się jednak poprawiło. A pro po rozstępów. Kochane to predyspozycja genetyczna. Nie miejcie wyrzutów, że np się nie smarowałyście. Cudownych środków nie ma. Mogą jedynie nieco wygładzać rozstępy. Mi też się parę ich pojawiło. Zastanawiam się nad tym co zrobić po porodzie z tym obwisłym brzuszyskiem, tym bardziej, że moja skóra nie jest już taka jędrna jak kiedyś. Zastanawiałyście się czy używać pasa poporodowego? W pierwszej ciąży go używałam i byłam zadowolona. Nie każdy się jednak o nim pozytywnie wypowiada. A wy co na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyczek 80 z tego co piszesz o swoich dolegliwościach to ja odczuwam to samo: brzuszek się napina, boli cała macica, spać przez nią nie mogę, coś kuje w środku jakby szyjka macicy, no i kość ogonowa jak leżę i nie mogę się poruszyć ani przekręcić. Może to są jakieś sygnały że to już tuż tuż. A ile waży twoja dzidzi? bo moja w 33tyg. miała ponad 2600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkim kochanym kobietkom dziękuje za życzenia zdrowia dla DZIADKÓW!!!! JESTESCIE KOCHANE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ja tu tylko na chilunie jutro wszystko przeczytam i nadrobie , dzis przepraszam nie mogę WPADŁAM TYLKO PO TO BY WAM PRZEKAZĆ ooooooooooooogggggggggggggrrrrrrrrrroooooooooooommmmmmmmmmnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeee pozdrowionka od Anja2525, i tysiące buziaków i mam napisac, ze za Wami tęskni!!!!! Anja2525 ma przejścia, bo teraz jej M okradli w Niem,czech, a dziś miała jeszcze do bani wizytę. Gin kazała jej odsatwić leki i tak ją wybadałą, ze moze krwawić i doi tego wyszło, ze niw wiadomo kiedy bedzie rodziła, a miała mieć 28.08 cc. kochane ja jej zdałąm relacje poprzez sms, ze u nas wszystkie 2w1 nadal. wiem , ze u niej wszystko będzie dobrze i napisałm, by sie postarała wyciszyć. przeżycia ma teraz kiepskie i szkoda , ze nie ma neta, bo wtedy sama by się do Was wygadała. wiec słowami Anja2525 mówię: \"kochane babiszonki pozdrawiam Was serdecznie\" 👄 kochane jutro wszystko przeczytam i nadrobię, dzis miałam latany dzień, bo jak wspominałam moja mam pojechałą do dziadków, wiec nie mogłam siedzieć w domu, bo nie chcę mysleć. mam ma pogonić lekarzy, by sie dobrze wzieli za moją babcię i niech postawią dobrą diagnozę i niech jej cos dadzą, bo kobieta nic nie je, a i teraz ponoć kroplówek juz nie może przyjmować. teraz gotuje na jutro zupinkę. a jutro wszystko przeczytam ogromne buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko wpadam na chwilkę tak jak dość często ostatnio - ale to wynika z mojego nienajlepszego samopoczucia. Rano obudziły mnie lekkie skurcze i brzusio twardy więc przeleżałam cały dzień. Dość mocno doskwiera mi pieczenie tuż pod piersiami - generalnie nie mam wygodnej pozycji. Pozdrawiam wszystkie Kochane Brzuchatki. Trzymam za Was mocno - cierpliwości - wytrzymamy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgocha333 - Twoja dzidzia to dopiero jest duza :) Moj szkrab w 31 tc mial wymiary i wazyl jak w 33/34 - ponad 2000 - podobno tak podaja normy... Zakladajac ze tyje 150 - 200 tygodniowo i tak jest lżejszy od Twojego \"malenstwa\" ;) No ja tez jestem ciekawa czy to sa objawy \"na tuż tuż\", czy moze standardowe ciążowe dolegliwości. We wtorek 28.08 mam badania i KTG i ciekawa jestem, co powie mi ginekolog. A jak Twoje upławy? Ja przez całą ciażę nie miałam żadnej infekcji a dzis po raz pierwszy zauwazylam duże ilośi śluzu, ale takiego żółto - brunatnego. Troche sie przestraszylam - jezeli jutro tez sie pojawia, to pewnie udam sie na jakies konsultacje do lekarza. Katusia 👄 dla Ciebie i Anji2525 Dotex82, to-tylko-ja, azazella, ewciau, dzidzia1975, vanilam, fabia22, tofikowa, Miska26, Laura28, Shiva24, NINKA78 i wszystkie inne \"dwupaki\" 🌻 🌻 🌻 Grako96 - położna na szkole rodzenia negatywnie wypowiadała sie na temat pasów - \"wyręczają\" one bowiem zwiotczałe mięsnie brzucha. Zamiast cwiczyc miesnie, chowamy nasze fałdki pod ciasnym pasem - a to jest raczej chwilowe rozwiazanie...ZAtem najlepsze są po prostu regularne cwiczenia... Ale czego sie nie robi by znowu byc piękną :D Dobranoc 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziewczynki Dołączam sie do waszego topiku!!!! Termin mam na 05.09 wiec chyba urodze najwczesniej z was :) Jest to bardzo prawdopodobne zwlaszcza ze od kilku tyg grozi mi przedwczesny poród- co mam nadzieje ze sie nie stanie. W sumie to chcialabym miec juz malenstwo kolo siebie ale lepiej zeby dluzej sobie posiedzielo w moim brzuszku. Wszystko jest u mnie mozliwe, moge nawet przenosic. Bylam 3 razy w szpitalu , i na mete w 33 tc zalozyli mi pessar bo mialam juz rozwarcie na 2 palce. Chyba to zachamowali skoro jeszcze sie trzymam. Czytalam ze z tym pessarem niektore nosily ciaze nawet do 42tc :0, ja mam nadzieje ze nie bede tyle czekac. Stawiam ze bede liderka wsrod wrzesniowek !!!!!! pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ale do nas burza idzie, szok !!! Współczuję wszystkich dolegliwości, ale mnieniestety też nie omijają. Już mam nawet problem z wsiadaniem i wysiadaniem z auta :( Słuchajcie na szkole rodzenia byliśmy jedyną parą. Wszyscy chyba się wykruszyli. Mój mężuś przebierał i kąpał lalkę, a ja wypytałam się o cesrakę. Pani była szczerze zaskoczona tym, że nie chcę cesarki. No i potwierdziła, że przy takim ułożeniu teoretycznie nie ma szans, żeby maleństwo się przekręciło. Tak więc co ma być, to będzie. Kurcze, jak mi dzisiaj spuchła noga. Idę spać, bo dzisiaj od 6 na nogach i teraz wychodzi. Przesyłam Wam wszystkim 1000 całusów i mnóstwo uścisków. Do jutra 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Azallia nie martw się wszystko będzie dobrze Twoja dzidzia jest już duża i dojrzała Gdybyś teraz urodziła to nic już jej nie grozi A z tym stawianiem że będziesz pierwsza to czuje że przegrałabyś Wczoraj jedna dziewczyna pisała że ma silne skurcze I dziś się nie odezwała coś czuje że jest już na porodowce To samo z niunia - podejrzewała że odszedł jej czop Też się nie odzywa .... Życzę spokojnej nocy Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane🖐️ Melduję się już po badaniu. Tabletki odłożone a nic nie wskazuje na wcześniejszy poród.Z maleństwem wszystko dobrze, ilość wód płodowych prawidłowa (choć czasami czuję, że wkładka jest wilgotniejsza), rozwarcie na jeden palec.Lekarz powiedział, że w ciągu tygodnia powinnam urodzić:) Najlepsze jest to, że ja z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, nawet brzuch już mi się nie stawia, nocki super przespane, cosik mi się chyba poprzestawiało:) Dzisiaj tylko tak króciutko bo zmykam już do łóżka!! Laura napisz koniecznie jak tam wizyta u gina!!! Życzę spokojnej i relaksującej nocy!!Do jutra🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyczek 80 odnośnie upławów to ja mam przez cały okres ciąży. Wcześniej podejrzewałam że są to wody płodowe i miałam skierowanie do szpitala. Teraz chodzę we wkładce która przez cały czas jest mokra. Upławy te są koloru albo biało- mlecznego albo przeźroczyste. Jest tego tak dużo że jak się wycieram po zrobieniu siusiu i się podnoszę to i tak leci mi po nodze. Na kiedy Ty masz w końcu termin porodu? Bo piszesz że jesteś w 35+6 tc a w tabelce jest napisane 25 wrzesień. Ja mam termin na 21 września czyli 4 dni przed Tobą a jestem na dzień dzisiejszy w 35+5 tc. Z tego wychodzi że powinnaś mieć termin dzień przede mną. A kiedy miałaś ostatnią miesiączkę? Pozdrawiam i życzę wszystkim przespanej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! a co tu dzisiaj tak pusciutko ?! chcialam sie tylko przywitac ja dzis rowne 37 tc moze wreszcie cos sie ruszy .. pozdrawiam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie aniołekjg konwalia10 Laura_28 Szczęściara28 Wisniowa LuKrEcJa justme missarajevo Vanilam Edyta79 Kasiak* syliak iza iza ziarnko_piasku daria123 NINKA78 syska esa sakahet eve81 tristeza soophiee Tofikowa anja2525 mysza3 kasiek78 ***niunia*** ewapiano Diana 24 Kaja 72 Shira23 Granini kaska0110 lea76 azazella julllka zielony_talerzyk destiny Jolla25 Greta78 Aneteczka1976 dzidzia1975 Pola40 Peppetti diana shanti Monia18 malagocha333 Rinka84 aneta76 Sisterone Irysek Miśka_26 Shiva24 Dotex82 ksemma to-tylko-ja grako96 kamyczek-80 joasia_ Luiza342 Samara zekanna kofii Magda7184 fabia22 ewciau azallia dla wszystkich ogromne buziaki 👄 i prztulanki ❤️ serdecznie was pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich ja tylko na momencik bo wlasnie zmykam do lozeczka:) u mnie 2.20 w nocy takze czas na mnie;) vanilam-chcialam ci tylko napisac odnosnie chlebka bananowego jak bedziesz robic to on powinien byc w formie takiej jak sie piecze babke wiec jak masz taka prostokatna foremke mala to wyjdzie tego na dwie takie foremki bo zalewasz tylko do niecale 3/4 wysokosci bo on pieknie rosnie i by sie wylewal jakbys zalala do konca,jak masz taka podluzna foremke dluga to moze jedna ci starczy ale swietnie sie rowniez nadaje taka okragla foremka babkowa co ma kominek w srodku ;) mam nadzieje,ze wiesz o jaka mi chodzi a jak nie to pytaj to ci wytlumacze:) i jak po 1,15 godzinie bedziesz sprawdzac i jeszcze ci sie bedzie kleil patyczek to musisz dluzej potrzymac-tak dlugo jak trzeba:) -pychotka :) zycze udanych wypiekow a jakby ci bylo za slodkie to nastepnym razem zmniejszysz troszke ilosc cukru i dopoasujesz do swojego smaku ale nie sadze bo on jest idealnie slodki:)sciskam goraco i lece w kimonko dla wszystkich babeczek przesylam moc buziakow i do jutra(mojego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu spokój dzisiaj Czyżby wszystkie na porodówce??? Witam i zmykam spać. Pół nocy nie przespałam a teraz oczy same sie zamykają. Zajrzę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzucholki Mysza3 to tak jak ja:)) pełne 37tc, u mnie tez nadal cisza... może wreszcie przed burzą... brzuszek czasem sie napina, ale to tak 2-3 razy dziennie na jakies 30sek i tyle:)) poza tym żadnych innych objawów:(( czekam i czekam a tu nic... w poniedzialek ide na wyniki- krew, mocz i WR, a w czwartek do gina... Ustawię sobie chyba mycie okien na przyszly tydzień, to może coś się pootwiera... bo ta cisz mnie dobija- żadnych oznak zbliżającego się porodu... Znowu miałam dziś extra sen- zrobiła mi się zakrzepica żylna i cała buzia mi napuchła.... Mama na mnie nakrzyczala, ze powinnam jechac na porodówke- a tam mi powiedzieli ze nie moge rodzic SN i zrobili mi cesarke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane Brzuchatki nadrobiła straty w czytaniu, ale trocjhę mi to zajęlo czasu :). jeszcze macie od Anja2525 ogromne buziaki 👄 i pozdrowionka. jak już wczoraj pisałam Anja2525 ma jakos cały czas nie za miłe przezycia, ale pamieta o Was ❤️. ja dzis mam zamiar iść do miasta kupić jakiś prezent dla koleznki tj. dla jej synka. moze bedą u todziny jej męża to mają do mnie wapść. ja niestety nie mogłam do niej pojechac, bo lekarz zabronił mi robić jakiekolwiek trasy, tylko po mieście i koniec. Jej mały bedzie miał juz miesiąc, wiec na 100% jest słodni. mam juz dla niej 2 pak chusteczek nivea nawilżonych i teraz się zastanawiam, czy kupić recznik z kapturkiem a moze jakiś pajacyk czy body? kurde trudna sprawa :) jesli chodzi o rozstępy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to ja mam bogi ud zaatakowane i cycusie, ale teraz z cycusi zrobiły się falaczki :(. tak mi ładnie rosły i juz były takie fajne. jak przeszłam na dietę dla cukrzyków to mi opadły i zroriły się jakbym własnie skończyła karmic piercią, takie murzyńskie placuszki hihihihhihiihhihihihhi:) kochane ciekawa jestem czy już Magda urodziła, co z Niunią? serdecznie Was pozdrawiam to-tylko-ja- kurde jak tam seksiki wypaliły :), ja juz bym mojego nie namówiła, on jest w takiej panice, od momentu kiedy miłam zagrozenie :) vanilam- mam nadzieję, ze na twojej buziulce pojawiła sie usmiech peppetti- jak kochana z tymi twoimi wymiotami, troszke spokojniej? fabia22-dzięki za miłe słowa konwalia10- kochana dziekuje za miłe słowa! wszystkim dziekuję za pocieszenie i miłe słowa!!!!! jesteście the best 👄 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×