Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Irysku, Ja miałam podgrzewacz, ale ani razu go nie używałam, wydaje mi się, że lepiej go kupić gdy okaże się niezbędny, a jak się karmi piersią to jest niepotrzebny. Fabia, mam takie same odczucia i chcę już urodzić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja tylko z pytaniem , w moczu mam jakieś moczany. Miałyście to? Bo wizytę u gin mam za tydzień. Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Nie wiem, czy mnie jeszcze pamiętacie ;) nie odzywałam się od początku lipca tj. od czasu, kiedy lekarz wysłał mnie na L4. Dzisiaj dopiero zainstalowali mi w domu internet, więc chciałam się z Wami przywitać :) Tyle naprodukowałyście postów, że nie wiem, ile czasu zajmie mi nadrobienie zaległości w czytaniu. U mnie wszystko w porządku. Mam brzuch jak wielka piłka plażowa, przytyłam kurcze 23 kg, ale jakoś to później zrzucę. Poza tym wiemy już, że pod sercem noszę dziewczynkę - Dominikę. Mam już skurcze i bóle przepowiadające, choć zdaniem lekarza na wcześniejszy poród nie mam co liczyć ;) Termin mam dopiero na 12 września, ale ostatnio stan błogosławiony tak mi dał w kość, że chciałabym urodzić choćby tydzień wcześniej. Jeszcze raz Was pozdrawiam i zaczynam nadrabiać zaległości w czytaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja - ok. ale jeżeli jedziesz gdzieś i masz podgrzać dziecku coś w słoiczku czy zwyczajnie herbatkę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabia 22- Mój mąż zarabia całkiem nieźle, jednak 300% jego pensji do delegacja, której nie wlicza się do dochodu, tak więc wyliczyłam że przy 2 dzieci powinnam się załapać na wychowawczy rodzinne i inne dodatki. To że jesteś pierworódką nie zmienia faktu, że możesz urodzić przed terminem. Ja urodziłam co prawda zaledwie na 2 dni przed, ale jeszcze na 2 godz. przed porodem położna zakładała,że nie urodzę wcześniej niż za 9-10 godz. A ja jej taki nr wywinęłam, że się uwinęłam. Dziewczyny w pierwszej ciąży miałam ze sobą rozpuszczalne nici. Zszyto mnie nimi i wewnątrz i na zewnątrz. Nie musiałam przychodzić ściągać szwów i w ogóle bardzo szybko doszłam do siebie. Powiedzcie jak jest teraz w waszych szpitalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja tez boje sie porodu i tego wszystkiego z nim zwiazanego:( no ale coż urodzić trzeba. Ja tez nie mam siary nic mi nie wypływa, a ja tak bardzo chce karmić piersia mam nadzieje, ze wszystko sie unormuje po porodzie. U mnie od poniedzialku brak obiawów przepowiadajacych, chyba jeszcze troche z bruszkiem sobie pochodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grako to tylko pozazdrościć, my mamy wszystkie dochody na papierze i niestety.... tez chetnie poszlabym na wychowawczy przynajmniej do roczku mojego skarba.... co do tych nici to mnie zaskoczylas... wiem ze na Brochowie (tam gdzie zamierzam rodzic) zszywaja zwyklymi i potem trzeba przyjsc na zdjecie szwów, ale we wtorek idziemy po zgode na poród rodzinny to zapytam ordynatora czy moge miec ze soba rozpuszczalne i czy mnie nimi zszyją???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabia22 biedulko nie lam sie , mnie tez sie juz nie chce chodzic w tej ciazy ...choc jakos czuje sie na razie calkiem znosnie oprocz wieczorow i nocy bo wtedy ,to sikanie mnie dobija ... kaja fajnie czyli jest nas 4 ja wczoraj do ciebie pisalam ze mamy ten sam termin ale pewnie nie zauwazylas :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Wy Kochane to chyba fabrykę z postami założyłyście ;-D. A jeszcze niedawno biadoliłyśmy, że topik umiera!!!!!!;-). Super!!!!!! Chyba jednak nie nadążę z czytaniem Was. Shiva, dzięki za pamięć 👄. Jeszcze nie pękłam, choć już bym chciała. 2 tyg temu biadoliłam, że będzie cesarka a po ostatnim badaniu okazało się , ze może jednak obejdzie się bez. Już nie panikuję. Będzie co ma być. W zeszłym tyg. Baśka ważyła niecałe 3kg (2900 i coś tam). Stopień dojrzałości łożyska prawie III. I dlatego dostałam aspirynę raz na dobę 1/4 tabletki. Dla zwiększenia przepływu naczyń łożyskowych. Iteraz czekam....... Skurcze brzuszka miewam, ale oczywiście nieregularne. Nawet się wysypiam. Choć 2 dni temu się przestraszyła. bo obudziłam sie w nocy z powodu wilgoci między nogami i myslałam, że to już a niestety nie . Popuściłam:-( co mi się nigdy nie zdarzało. Właśnie jutro idę do gina i zobaczymy co mi powie. Bo na telefony do niego to chyba zbankrutuję:-( A teraz serdeczne życzenia dla wszystkich , które w ostatnim czasie miały rocznice ślubu. Gratulacje i życzonka abyście się zawsze kochali jak w dniu ślubu 🌻. Dla To-tylko-ja, Zielonego talerzyka i Małagochy. Irysek ja kupiłam maść Bephaten. Vanilam - trzymaj się kobieto. Ja też panikowałam, jak dowiedziałam sie o cesarce. To chyba normalne. Ale rozmowy z mamą i przyjaciółkami mnie uspokoiły. A teraz się okazało, że może wcale jej nie będzie. Więc głowa do góry. W razie czego to jest plus.Nie czujesz bólu.Pozdrawiam Cię gorąco👄 Mysza 3 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalio a co u Ciebie? Miałyśmy podobny termin. Szykujesz się już czy jeszcze pochodzisz? Mnie wszyscy mówią , że przenoszę bo brzuszek mam jeszcze wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabia - delegacja jest wykazywana na papierach w pełnej wysokości, tylko nie stanowi dochodu coś jak dochód z tyt praw autorskich. Ma to swoje plusy ale i sporo minusów. W przypadku chorobowego lub urlopu też nie wlicza się do wynagrodzenia. Gdyby mąż wziął 1 m-c urlopu lub chorobowego po moim porodzie to wziąłby na wypłatę jakieś 1100-1200zł.. Weźmie więc tylko tydzień lub dwa. Cholera nie wiem co bym zrobiła gdyby nie wy. Czuję się samotna i opuszczona. W dodatku nie powinnam też chodzić żeby wytrzymać do 37 tyg. Czuję się uwięziona we własnym ciele. Te ostatnie tygodnie są okropne. W dodatku wciąż wydaje mi się że wielu rzeczy jeszcze nie mam ale nie potrafię sprecyzować czego. A może po prostu marudzę. Katusia Katusia - gdzie jesteś?! Ty taka rozgadana i tyle czasu milczysz? To do ciebie niepodobne. Odezwij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje Skarby Niestety nie mam możliwości przebrnąć przez te wszystkie strony - może ktoś w skrócie podrzuci co u Was tak z grubsza?? Muszę si e pochwlić iż Mąż zrobił piękn e łóżeczko dla Niuni. Jak tylo go wykończy i pomaluje to podeślę zdjątka Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Pisarki :) ale tworzycie stron, poczyrałam tylko z grubsza bo jak zwykle nie mam czasu...tyle mamy teraz spraw na głowie,że mozna oszaleć. Sprzedajemy garaż, ciagle ktoś dzwoni, to do notariusza, to do banku trzeba leciec to znowu do ksiąg wieczystych...MASAKRAAA Niech to się juz skończy.. a na 15 idę do lekarza, babka jest po urlopie- więc pewno posiedze sobie w kolejce...nie mam już sił - dajcie mi troche :) wieczorkiem się odezwe - papa MIŁEGO DNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie aniołekjg konwalia10 Laura_28 Szczęściara28 Wisniowa LuKrEcJa justme missarajevo Vanilam Edyta79 Kasiak* syliak iza iza ziarnko_piasku daria123 NINKA78 syska esa sakahet eve81 tristeza soophiee Tofikowa anja2525 mysza3 kasiek78 ***niunia*** ewapiano Diana 24 Kaja 72 Shira23 Granini kaska0110 lea76 azazella julllka zielony_talerzyk destiny Jolla25 Greta78 Aneteczka1976 dzidzia1975 Pola40 Peppetti diana shanti Monia18 malagocha333 Rinka84 aneta76 Sisterone Irysek Miśka_26 Shiva24 Dotex82 ksemma to-tylko-ja grako96 kamyczek-80 joasia_ Luiza342 Samara zekanna kofii Magda7184 fabia22 ewciau dla wszystkich ogromne buziaki 👄 i prztulanki ❤️ serdecznie was pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane moje kobietki nie odzywam się , bo nie moge jakos nic z siebie wydusić. moja mam ma od 3.01 emeryture i tak własnie non stop jeździ do dziadków, bo najpier wdziadek miał operacje za oreacją, bo mu wykryli guza w wątroebie i żółć mu nie odchodziła. po wielu operacjach wstawili mu protezke do wewnątrz i jakosma to mu umozliwic jeszcze zycie. to musiało byc za mało teraz babcia lezy w szpitalu, nie przyjmuje żadnych pokarmów, cały czas wymiotuje. kazdy myslał, ze sie nad sobą uzala, bo robiła wszystkim kłótnie, ze tylko sie dziadkiem wszyscy zajmują. okazuje się, że moze mieć raka w jelicie i teraz jest badana pod tym kątem nie pojawiam się tutaj, bo siedze u mamy, ona jutro jedzie do dziadków. chciał dotrzymac jej trochę towarzystwa, by się nie smuciłą to u niej sie wygłupiałam i ją rozśmieszłąma. jesteśmy wszyscy dobrzej mysli! pozdrawiam Was wszystkie bardzo bardzo bardzo serdecznie, ide gotowac obiad. moze dziś mi sie uda coś zrobic w domku, bo znowu mam zaległosci. miłego i spokojnego dnia. dużo usmiechu i żadnych ale to żadnych smutków i pogłaszcie sowje brzucie od cioteczki Kasi :) ❤️ 👄❤️ 👄❤️ 👄❤️ 👄 ❤️ 👄❤️ 👄❤️ 👄❤️ 👄 ❤️ 👄❤️ 👄❤️ 👄❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę kochane doinformaowane panie, by mnie doinformowały jak to jest z tym wolnym dla męza po porodzie i czy to się zabiera z urlopu wypoczynkkowego, czy to są dodatkowe dni. jak sie to załatwia itp. z góry bardzo dziekuję. pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dziękuję za życzonka rocznicowe. Aneczka 1976 nie martw się tymi moczanami, ja je mam od samego początku ciąży. Lekarz mi kazał łykać witaminę C ale to nic nie pomogło. Podobno taki urok ale to nic strasznego. Dziewczyny piszecie o urlopach wychowawczych że przysługują tylko tym co mają 500 zł. netto na osobę ale czy to się liczy wypłata tylko męża czy również moja. razem z mężem mamy 2tyś. zł i jeśliby podzielić to na 3(bo będzie dziecko) to wychodzi niecałe 700zł i co już nie mogę pójść na wychowawczy płatny bo przekraczam to minimum? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333 dokładnie jak piszesz- już Wam się nie będzie należał, bo macie za wysoki dochód netto na osobę....liczą się wszystkie dochody w rodzinie- czyli Twoje i M podzielone na liczbę osób w gospodarstwie domowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha, fabia - nie jestem pewna, ale chyba jest inaczej z tym dochodem do urlopu wychowawczego. Do urlopu wychowawczego nie wlicza sie dochodu matki, bo w czasie urlopu wychowawczego tego dochodu nie będzie. Ten dochód traktuje sie jako dochód utracony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🌼 Przesyłam Wam 1000 całusów za słowa wsparcia. Rano siedziałam i naprodukowałam się, bo chciałam każdej z Was podziękować, ale niestety w momencie zatwierdzania wyrzuciło mi neta, bo mamy jakąś przebudowę sieci i dopiero przed chwilką włączyli nam internet. Dzisiaj jest już trochę lepiej, ale w nocy nie spałam do 2. Non stop płakałam, nie wiedząc w sumie nawet dlaczego. Szkoda mi tylko było mojego mężulka, bo też sięcały czas budził, bo martwił się o mnie. W pewnym momencie to nawet jemu zaszkliły się oczy, bo biedny nie wiedział, jak mi pomóc. Zaraz siadam i może do obiadku uda mi się nadrobić to, co napisałam. Kochane, co ja bym bez Was zrobiła 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katusiu - mężowi należą się 2 dni na urodzenie dziecka - zgłasza się to w kadrach w zakładzie pracy i nie odlicza z urlopu, pozostałe dni wolne przysługują tylko na podstawie L-4 (płatne 80%). Poza tym w każdym roku kalendarzowym jednemu z małżonków należy się 2 dni opieki nad dzieckiem (do 14 roku życia dziecka). Również zgłasza się to w kadrach, które z małżonków będzie korzystało z tych 2 dni opieki (wypisuje się taką deklarację).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppetti nie jestem pewna również:)) ale z tego co ja wiem to dochody są brane pod uwagę z PIt-u, a płatny wychowawczy może przyslugiwać, jeśli matce po powrocie do pracy została rozwiązana umowa- wtedy następuje obnizenie stopy życiowej, pod uwagę brane są tylko dochody męża- ale nie urwijcie mi głowy jeśli sieję herezję:)) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=pozycja&id=24578 A to fragment ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie urlopów i zasiłków wychowawczych. (Dz.U. nr 60 poz. 277 z dnia 30 maja 1996 r. zm.: Dz.U.98.25.131) par 6. ust. 7. Przy ustalaniu dochodu, o którym mowa w ust. 6, uwzględnia się przeciętny miesięczny dochód w poprzednim roku kalendarzowym, ustalony według zasad określonych w przepisach o zasiłkach rodzinnych i pielęgnacyjnych, z wyłączeniem dochodów uzyskiwanych przez pracownicę przed uzyskaniem prawa do zasiłku; wyłączenie to nie dotyczy dochodów z tytułu emerytury lub renty inwalidzkiej. Dochody osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób z nimi współpracujących przyjmuje się w wysokości wykazanej przez te osoby, nie niższej jednak od zadeklarowanej przez te osoby kwoty dochodu stanowiącego podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne, a jeśli osoby te nie podlegają ubezpieczeniu - w wysokości nie niższej od kwoty najniższej podstawy wymiaru składek, obowiązującej osoby ubezpieczone. W przypadku osiągania dochodów z gospodarstwa rolnego, zasiłek wychowawczy przysługuje, jeżeli na osobę w rodzinie przypada nie więcej niż 1 ha przeliczeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :) Wczoraj po 5 dniach wyszłam ze szpitala z takimi samymi wynikami z jakimi poszłam. Wypłukali mi tylko bilirubinę 4 litrami glukozy w kroplówce, alat i aspat zostały bez zmian. Dziś byłam u swojego gina, mam do niego chodzic 2 razy w tygodniu na ktg i za 2 tygodnie zrobić wyniki. Wtedy się dowiem co z porodem. Z leków biorę Ursopol. Na szczęście swędzenie mi nie doskwiera. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysek wydaje mi się, że ten podgrzewacz Philipsa kosztuje ok 160-170 zł. Moja koleżanka kupila w sklepie za 160 zł Zaraz poszukam na necie. A ten firmy tufi jest dobry?? Tzn. chodzi mi czy to jest dobra firma, bo jej nie znam. I zastanawiam się czy nie lepiej dopłacic pare złotych i nie kupic tego Philipsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grako96 - ja mam wózek z gondolą (3w1). Fajny pomysł z zebraniem tych naszych wpisów, ale Ty zawsze masz jakieś ciekawe pomysły :) Jeśli chodzi o macierzyński, to możesz iść na niego 2 tyg. przed porodem, ale nie musisz. Ja się nie załapię na zasiłek wychowawczy, więc pozostaje mi wrócić do pracy. Tristeza kwiatek] Konwalia10 - 🌼 znając życie złapie Cię pewnie niespodziewanie, ale tak chyba jest najlepiej :) Lukrecja* 🌼 Katusia - widzę, że potrafisz podtrzymać na duchu nie tylko nasze dziewczyny, ale przede wszystkim swoją rodzinę 🌼 Ta opieka dla męża jest dobrowolna i liczy się osobno. Ziarnko_piasku 🌼 Miśka_26 - daj znać po wizycie 🌼 ***dee - ja miałam zamiar nie kupować sterylizatora, ale wczoraj wygotowywałam butelki, smoczki itp. i już zauważyłam lekki nalot kamienia, także zobaczę, czy starczy funduszy :) Malagocha333 - dzięki na odp w sprawie rumianku. Myślałm, że są może jakieś specjalne preparaty dla niemowląt 🌼 Z tego, co ja wiem, to ojcowi przysługuje 2 dni urlopu okolicznościowego (100% płatny) i 14 dni opieki (80% płatne). O innych \"przywilejach\" nie słyszałam. Do wychowawczego liczy się pensja tylko męża (na 100% jestem pewna - tak jak napisała Peppetti). Chyba, że on by chciał iść na wychowawczy :), to liczy się Twoja. Fabia22 - ja od jakiegoś czasu (odpukać) nie mam problemów z kręgosłupem. Za to od kilku dni odczuwam ból w stawach kolanowych, czyżby moje kolanka nie wytrzymywały nadmiaru kilogramów :) Kobietko, teraz Ty się nie smuć 🌼 Ksemma - ja mam zamiar upiec to ciasto na niedzielę, bo u moich dziadków jest tzw. \"odpust\" i jeśli nic się nie wydarzy, to wybieramy się. Myślałam też o tym chlebku bananowym :) Aneta76 🌼 Kaja72 🌼 To-tylko-ja 🌼 Peppetti - kurcze, muszę chyba wyciągnąć męża do Piotrkowa, bo tam chyba najbliżej jest Carefour :) Te moje rozstępy właśnie pojawiły się w miejscach, gdzie nie smarowałam. Irysek - pierwszy raz słyszę o tej bakterii. Piszą o niej w książce \"W oczekiwaniu na dziecko\". A tak na marginesie Twoja argumentacja za cc jest niesamowita :) 🌼 I nie kombinuj - urodzisz naturalnie i to szybciutko i bezboleśnie :) Mysza3 - zasiłek macierzyński (z tego, co ja wiem) jest liczony tak samo, jak zwolnienie chorobowe za okres ciąży, tzn. średnia z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających okres bezskładkowy (okres, w którym poszłaś na zwolnienie). Laura_28 - są do kupienia takie przejściówki pozwalające podłączyć do zapalniczki w samochodzie wszystkie urządzenia z tradycyjną wtyczką. Ta opieka dla męża związana jest z okresem po porodzie, kiedy np. Ty nie miałabyś możliwości spprawować opieki nad maleństwem. Kaska0110 🌼 Tofikowa - pewnie, że Cię pamiętam. Gratuluję córeczki 🌼 Aniołekjg - no właśnie dzisiaj nie nadążam odbierać telefonów i każdy mówi, że pewnie się jeszcze odwróci :) dotex82 - czekamy na fotkę :) Sisterone - czyli wszystko ok? A teraz uciekam na obiadek. Odezwę się później 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki👄 dziękuje za pamięć i za miłe słowa👄moja niunia dość spora ale i mnie niczego nie brakuje,wyglądam jak kombajn hehe.Ale z tymi obliczeniami wagi to różnie bywa bo ja to w sumie nie wiem jak to gin obliczał,ale już sie nie dziwie że mnie tak do ziemi ciągnie;)ja to już bym chętnie na ochotnika pierwsza poszła rodzić,bo starsznie sie męcze,jestem spuchnięta i wogle nie do życia.Sprzątam dziś na raty,właśnie mykam odkurzyć bo zabić sie można i podłogi przelecieć na miotle tak aby było czyli po łebkach hihi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×