Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

malagocha - sa chyba dosc miekkie wiec nie powinno byc zle, ale prawde mowiac to nie mam pojecia, bo jeszcze nie mialam okazji ich nosic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja2525 trochę się obawiam tych bóli czy dam radę podnieść się i iść. Zobaczyłam te filmiki o porodzie i się trochę przeraziłam. Sama zadecydowałam że pobiorę ten Fenoterol 3 dni dłużej żeby mieć pewność że jest już 37 tyg. ale nie wiem czy to coś pomoże bo mnie od kilku dni tak bardzo boli macica że nie mogę się ruszać, podnosić a nie wspomnę o chodzeniu. Nie wiem czy to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ja dobrze mysle ze Penaten tez robi wkladki laktacyjne czy cos mi sie porabalo welbie ??? ja kupilam w koncu wszystkie kosmetyki, bo Wy tu poszykowane, popakowane a ja bylam ciagle gdzies na poczatku, postawilam na NIVEA ??? pozyjemy zobaczymy Magdus 🌻 malagocha 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey:) a ja bym coś zjadła i jakoś nie mam pomysłu,sama nie wiem na co mam smaka;)tata podżucił mi flaczki bo gotował,są pyszne ale ostrrreee,że do teraz zieje ogniem więc na noc nie bede sie nimi najadać...hehe ale mam problem co?niby nic a jednak dylemat...M jeszcze z pracy nie przyszedł więc siedze sama i pewnie z nudów nie moge sie sprecyzować. Nie zanudzam,puszcze jakiś filmik na dvd a wam życze spokojnej nocy👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciau
hej witam was nocne marki,pytanie o usg dotyczylo waszych dzidziusiow w brzuszkach czyli ostatnich pomiarow(nie wszyskiech) mi lekarz powiedzial ze duza wiec juz si9e martwie ze cos nie gra)( jak zawsze zreszta. teraz ide za 6 dni na usg 35tc wiec jesli ktoras z was mamus ma pomiary swoiich pociech to prosze podajcie,dx z gory i nie lamnie sie niczym. acha i jeszcze jedno o co chodzi ze skracaniem sie szyji i co to ma wspolnego z porodem(szybciej?)mi sie nie skraca wiec nie wiem czy to dobrze czy zle hehehe a tak wogole to mohja druga ciaza a ja o takie pierdoly sie pytam a feeee wstyd) no ale coz, po prostu wiecej informacji zawsze sie przyda dobranoc mamuski papapa lewoboczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się cieszę że wszystko pokupiłam wcześniej, bo teraz bym nie dała rady iść do miasta i wybierać. Dziewczynki a bierzecie ze sobą do szpitala smoczek jakby nasze pociech płakały w nocy? Ja sobie naszykowałam muszę tylko go wygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha ja tez Kochana mam takie uczucie jak Ty i mysle ze to juz przez to ze zbliza sie rozwiazanie, a w nocy jak mam sie polozyc z boku na bok to najlepiej dzwigiem bo kregoslup mam sztywny i ciezki jak cholera a brzuchol ciagnie do podlogi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciau
oczywiscie skracanie szyjki a nie SZYJI buhahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewciau skracanie szyjki macicy może spowodować przedwczesny poród. Najlepiej mieć ją długą (ok.3cm) twardą i zamkniętą. Szyjka może się skracać kilka miesięcy, tygodni a nawet kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuKrEcJa 🌻 rzuc flaczka - mniam mniam im blizej to wciaz jeden temat ha ha ha ha tylko jedzenie i jedzenie w glowie, mysli i na jezyku hi hi hi hi a ja tu cicho siedze i caly czas cos mele w gebie he he he he malagocha ja kupilam dzisiaj 2 smoczki silikonowe od 0 do 6 miesiaca Canpola ( czy jak to tam jest ) to je sie wypaza ??? - no cuz glupia w tym temacie jestem nie wiem ??? kupilam tez szczotke i nozyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja2525 gratuluję zwycięstwa!!Warto było czekać na tę chwilę:)Mądra decyzja teściów!! Vanilam widzę, że Twój organizm już daje znaki nadchodzącego porodu.Ja narazie (oprócz twardego brzucha) nic nie odczuwam ale może po odstawieniu Fenoterolu pójdę w slady naszej Peppetti - ona dzień po odstawieniu urodziła Kamilka:) Magda7184 może jest już tutaj napięta atmosfera ale jest bardzo sympatycznie!!:) Dzięki Wam wszystkim 🌼 Malagocha 🌼 co do stresu to chyba jest ale jeszcze zbyt się nie ujawnia!!Może zacznę się bać od poniedziałku!! Ale widzę, że nie tylko ja przedłużyłam sobie branie tabletek...ja miałam odłożyć w środę ale poczekam do poniedziałku!! A swoją drogą ciekawe co słychać u Aniołkajg- ona jest przede mną w naszej tabelce!!Jakoś ostatnio nie zauważyłam jej wpisów!! Greta78 ale narobiłaś mi smaka na tego bananowca, przypuszczam że gdzieś podałaś przepis więc zaraz poszukam na poprzednich stronach!!Tylko w którym nocnym sklepie znajdę banany??:D Co do zdjęć to masz rację, trzeba cyknąć sobie jeszcze kilka na pamiątkę!! Lukrecja ja też czekam na męża bo mi się kurcze już nudzi!!Ile mogę sprzątać i prasować:P A z jedzonkiem to się nie krępuj bo później niestety już tak kulinarnie nie poszalejemy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha ja tam juz od 29tc po szyjce mam juz tylko wspomnienie ( bo za glupote trzeba poniesc konsekwencje ) i mam nadzieje ze wytrzymam jeszcze te 10 dni ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja2525 ja też mam Canpola silikonowe no i oczywiście że trzeba to wyparzyć przecież wszystko było robione chemicznie a nie będziemy naszym pociechom pakować tego do buzi. Tak samo robimy z butelkami przed pierwszym użyciem. Jak wyjmiesz ten smoczek z opakowania to w środku jest instrukcja jak postępować i jest napisane żeby gotować 5 min. w wodzie, ale jest też napisane żeby nie podawać dzieciom kiedy są karmione piersiom. Teraz nie wiem co robić, bo przecież jak płacze to można je oszukać na jakiś czas wkładając smoka w kształcie brodawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja2525 pewnie że wytrzymasz 10 dni!!! Z nami napewno:D Wiecie co, ja ciągle zastanawiam się co jeszcze wziąść do szpitala lub czego nie brać.Tym sposobem mąż co wróci wieczorem z pracy widzi wyciągniętą torbę i przestraszony pyta czy już jedziemy:D Malagocha nie mam spakowanego smoczka ale mówiąc szczerze nawet o nim nie pomyślałam.A może byłby przydatny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia 🌻 ja odstawiam fenoterol 27.08 i 28.08 mam cc - a co bedzie jak cos w miedzy czasie sie zmieni ??? czy w dobe dziecko moze sie odwrocic ??? no Kochane w moim zyciu dzisiaj Victoria dlatego moja Corcia ( kolejne dziecko :) ) bedzie nosic to zwycieskie imie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja2525 jest też tam napisane żeby myć smoczek przed każdym jego użyciem a nie oblizywać swoim języczkiem ponieważ dzieci przez to odziedziczają próchnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha to fakt ze nie bedziemy chemi dziecku od narodzin podawac a swoja droga to ciekawe co piszesz ze nie mozna dac dziecku smoka jak sie karmi piersia - nie pomyslabym ale co zrobic jak placze ??? cholera nie chodzilam do szkoly i teraz ciemna jestem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja moja córcia też będzie nosić to zwycięskie imię ale pisane Wiktoria. Twoja pisownia jest pewnie obcojęzyczna. Z jakiego to kraju? A Ty mieszkasz w Polsce tak? I czy można taką pisownię przedstawić w USC bo słyszałam jakie były problemy z zarejestrowaniem imienia Nikola- to jest poprawna pisownia polska a można też Nicola, Nicole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja2525 ja myślę, że jak będziesz już tulić swoje maleństwo to instynktownie będziesz wiedziała co zrobić!!I nawet szkoła rodzenia nie będzie potrzebna!!Przynajmniej ja na to liczę bo w opiece nad noworodkami też nie mam doświadczenia!! Oo, widzę że Wiktorie nam będą się sypać:) Bardzo ładne imię i rzeczywiście \"obciążone\" zwycięstwem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha mi tam bez roznicy czy Victoria czy Wiktoria ale moj Bartek upiera sie przy Victoria - to chyba anglojezyczne a nie ma juz chyba z tym problemow bo moj brat ma na imie Mischaele to z francuskiego a ma 9 lat i go zarejestrowali i teraz to chyba mozesz dac jak Ci sie podoba bo kiedys bylo tylko Bartosz lub Bartlomiej a ***niunia*** pisala ze bedzie miala po prostu Bartek i w urzedzie sie zgodzili a moja kolezanka 5 lat temu dala synowi Ricky bo lubi Ricky Martina i tez go zarejestrowali tak ze Kochana teraz to mozna kombinowac ile wlezie to pewnie racja ze instynktu matki nic nie zastapi i nie mozna sie tego nauczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katusia Kochana czy Wy z Mezulkiem to tylko te filmy ogladacie ??? hi hi hi hi hi mam nadzieje ze nie horror ??? bo mnie z Wami nie ma :( napisz cos tam chciaz jakies tylko : ble ble ble cos tam cos tam to ja katusia Wasza Kochana i urocza gadusia ??? !!! malagocha ja teraz to sobie nawet uzmyslowilam ze nie wiem jak sie poprawnie pisze imie mojego brata bo z urzedu tez dzwonili zeby zapytac i zarejestrowac bezblednie a ja i tak mowie mu Michu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RATUNKU !!! czy u Was tez tak komary kasaja ??? Boze jak ja juz jestem pogryziona a przeciez jak zamkne okno to sie udusze a tych zapachow przeciwko komarom nie znosze bleeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26 Kochana ja mieszkam 45km od Poznania i 30km od Leszna w takim malym zapizialym miasteczku Kościan i jak na zakupy lub jakos rozrywke to tylko w Poznaniu, a zreszta moj Bartek jest z Poznania ( tam sie urodzil i dlugo mieszkal, jego Mama jest z Kościana i wrocili tu iles lat temu ok10 ) a ja do sredniej szkoly jezdzilam do Poznania studia tam zaczynalam i zawsze w Poznaniu pracowalam bo u nas pracy nie ma, a teraz to juz tak czesto nie bede jezdzic bo ciezko z Kruszynka, ale mamy tam prawie Wszystkich znajomych wiec nie da sie nie jechac :) moze kiedys sie spotkamy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieknie !!! Bartek chrapie jak zawsze ja gadam sama ze soba jak zawsze czyli wszystko po staremu ok ok nie przejmujcie sie ze ja tu sama kisze i tak sie troszke nudze ok nie przeszkadzajcie sobie 👄 👄 dla Was - a co !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dzieje sie tu dzieje :) my dopiero wróciliśmy, byliśmy na jeziorku, potem na kolacji w knajpie, a na koniec na pogotowiu :( mojej mamie tak skoczyło ciśnienie i miała ból głowy nie do zniesienia, wystraszyłam się na maxa bo zrobiła sie biała jak ściana w sekunde....na pogotowiu oczywiscie - CZEKAĆ bo nikt nie miał czasu zająć się pacjentem - w końcu po prawie godzinnym oczekiwaniu przyjęli nas...na szczęście dostała zastrzyki i pomogło :) wiecie co nie daj boże trafić do szpitala w tych czasach - obłęd... przede mną jeszcze dziś prasowanie pościeli- tak mi się nie chce..blee wysłałam właśnie męża biedaka do nocnego sklepu,żeby mi kupił zimnego tymbarka - taka mnie chęć naszła :) Dziewczyny napiszcie proszę, co pakujecie dla maleństwa do szpitala i ile? ja nie mam pojęcia co szykować..body czy kaftaniki? śpiochy i koszulki,czy pajacyki i wogóle nic nie wiem :) cała ciemna jestem..piszcie co macie w torbie.. ok biore się za zelazko - DOBREJ NOCY KOCHANE 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i piszesz sama do siebie, ale ja to własnie czytam, więc nie jest źle ;) Nie odzywam się od jakiegoś czasu, bo w sumie nie mam za bardzo o czym pisać, nie będę bręczała o tym, jak się męczę, czy o tym, że mam zgagę, bo wszystkie to przeżywamy i jakoś musimy wytrzymać. Ale czytam wszystko regularnie :) Zauważyłam, ze moje dziecko przestało kopać, teraz się tylko przeciąga, wypycha mi brzuch maksymalnie, pewnie nie ma już wogóle miejsca. Mam nadzieję, że wytrzyma jeszcze tydzień, bo teraz kończę dopiero 36 tc. Pozdrawiam brzuchatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja2525 - ja uwielbiam mleko z Kościana :) a to ja mam 100km do Poznania i od drugiej strony :) Twój mąż pewnie jadąc z Niemiec przejeżdża przez obwodnice mojego miasta (Świebodzin) my tez zawsze jeśli jakieś rozrywki - to wybieramy się tam :) tymbardziej,ze mam kuzynkę tam - wiec zawsze jest sie gdzie przekimać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azazella - u mnie dziś skończył się 25 tc a już od dwóch tygodni Mateuszek nie kopie tylko wypycha mi brzuszdk to pupą to nóżką :) i cały brzuch faluje - biedaczek nie ma już miejsca, a jeszcze długo musi wytrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26 ja spakowałam komplet zakupiony jako ... komplet :) Czyli śpioszki, koszulkę, kaftanik i czapeczkę, do tego dołożyłam rękawiczki, skarpetki i jeszcze jedną czapeczkę, bo nie wiem, która będzie lepsza. Body nie biorę, bo nie kupiłam nowego, choć mam w szafie z 10 sztuk w 1 rozmiarze, darowanych - więc nie chcę ich do szpitala zabierać. Do tego rożek i pieluszka tetrowa... no, może 2, 3. Żadnych pampersów i innych akcesoriów, bo w Poznaniu na Polnej nie trzeba niczego zabierac ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×