Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Viktoria0712
dziękuje za odpowiedz młoda położna:) ale moje kłopoty z tabletkami sie chyba nie skończą:( w poniedziałek zaczęłam krwawic wczoraj już mi sie wydawało ze będzie koniec a dziś wzięłam pierwsza tabletkę z opakowania 2 i mam dość spore krwawienie, nie wiem może to przez przeziębienie?albo są za słabe? czy jest szansa ze to ustąpi? ja chyba nigdy nie znajdę odpowiednich tabletek..mam nadzieje ze to krwawienie nie wpływa na poziom zabezpieczenia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline24
młoda położna--- wiem...a w moim przypadku to na pewno mit :) włosy z głowy wyrywam, bo nie wiem co mam dalej robic...najgorsze jest to że jutro mam zaczynać 4 blister...a pech chciał ze moja lekarka pojechała na urlop...i jak pomyśle że przez kolejny miesiąc będę taka "depresyjna" ;) i nie będę mieć ochoty na sex ( bo spadła mi ochota na seksik również) to chyba oszaleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Viktoria0712 --- takie krwawienia moga wystepowac do 3 opakowania.Narazie sie nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viktoria0712
Dziękuje:* w sumie jakby tak popatrzył to dopiero 4 dzień od rozpoczęcia krwawienia..może ustąpią.. nie chce mieć "krwawego" Sylwestra:) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula-stasia
jak za pomocą tyhx tabletek wywołac okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia209
witam, wiem ze nie na temat ale mam pewien problem...nie mam pewnosci co do tego czy wyciagnelam tampon...poprostu nie pamietam, zamyslilam sie i wlozylam nastepny, tak wiec nie wiem czy ten pierwszy tam dalej zostal czy tez nie...byl to 2 dzien okresu, wiec krwawienie bylo dosyc mocne, i kolejne wymieniane tampony byly mocne nasiekniete krwia... co o tym myslicie? co powinnam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kasiula-stasia --- nie kombinuj takich rzeczy sama bez lekarza... kasia209 ---- chyba najlepiej bedzie jak pojedziesz do ginekologa...nie wiem czy to jest takie latwe wsadzic tampony jeden po drugim,ale kobiety takie dziwne rzeczy sobie wkladaja do pochwy ,ze juz mnie chyba nic nie zdziwi.Wiec lepiej sie upewnij i lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kasiula-stasia --- ale zaraz przeciez gnekolog Ci wszystko powiedzial....teraz pamietam, mialas odstawic po 2 tyg, wiec w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deee
Hey !! wlasnie wyczytalam na forum ze duza dawka wit.C szkodzi i ja mam wlasnie tu problem podobnie jak Darissa ale nie wiem czy to od tego. Skonczylam 4 opak Yasminelle i tez dostalam okres wczesniej :( a powinnam niedlugo miec nast. i tez nie wiem czy to od tych wit a przyznam sie ze bralam nie 2 a 4 dziennie!! chyba przesadzilam troche :( i teraz zaluje.. prosze napiszcie czy to od tego moglo wczesniej wystapic krwawienie i czy moge normalnie wspolzyc bez zabezpieczenia...i czy bde miec teraz nast. krwawienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Deee --- dawka jednorazowa ktora wchodzi w interakcje z tabletkami to 1000mg.Teraz Ty musisz sobie odpowiedziec ile mg bralas jednorazowo bo vit C jest w dawkach 100mg,200mg i 500mg.O zabezpieczenie sie nie martw.Moglas od tego dostac krwawienia wczesniej ale nie koniecznie,czy bedziesz mialas w przerwie? Tego nikt nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deee
dilkadnie too ja bralam Rutinoscorbin 4 tab. dziennie jakos tak :/i widze ze nie tylko ja tak mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
Witam ponownie wszystkie kobietki. Mam do Was pytanko. Czy któraś z Was podczas brania Yasminelle miała bóle jajników?? Zawsze podczas okresu mam problem z lewym jajnikiem, tak boli że ni to siedzieć ni to stać:/ właśnie jestem w trakcie pierwszego opakowania Yasminelle (zostało mi 6 tabletek do końca opakowania) i co prawda podczas okresu ból był mniejszy ale teraz mam ciągle plamienia i również odczuwam bóle lewego jajnika:/ nie to, że boli cały czas tylko takie lekkie skurcze. Trochę to denerwujące i niepokojące:/ miał a któraś z Was taki problem?? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
ja miałam taki problem w czasie drugiego opakowania, ale mnie to cały czas polał prawy jajnik, czułam sie jak przed okresem. W koncu poszłam do ginekologa lae nic nie stwiedził. Bałam sie ze moze doszło do jajeczkowania. W tzrecim opakowaniu jednak tylko sporadycznie bolał mnie jajnik w 4 tez juz mniej. lekarz stwierdził ze moze organizm sie przyzwyczaja... ale teraz pojawiły sie inne problemy: zaczynam schizowac, ciagle wydaje mi sie ze te tabletki sa nieskuteczne, od 2 miesiecy nie kochałam sie bez gumki,to penie przez to ze naczytałam sie o osobach co brały regulatnie tabletki i wpadły, albo były przeziebione i wpadły, albo juz sama nie wiem co ale wpadły...czasem wydaje mi sie cze prezerwatywy sa skuteczniejsze, tam przynajmnie od razu widac ze pękła albo sie zsuneła... zreszta libido mi zmalało do 0 .nie wiem czy to od tabletek ale boli mnie ostatnio serce i głowa i brzuch po prawej stronie...musze zrobic badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patyssska
ja tu po pomoc kochane moje :( mam taki problem ze po skonczeniu pierwszego blistra odrazu zaczely mnie strasznie bolec plecy,tak jak mnie bolaly przy okresie badz nawet mocniej i bola mnie do tej pory a juz biore 5 tabletke z drugiego blistra.Zastanawiam sie czy to moze byc spowodowane braniem tabletek czy moze jest jakis inny powod tego bolu moich plecow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Deee ----- jak bralas rutinoscorbin to nie masz sie czym przejmowac.Nie popadajmy w paranoje, vit c mozna normalnie brac tylko nie JEDNORAZOWO 1000 mg.Vit C wzmaga dzialanie tabletek,czyli organizm dostaje podwojna dawke hormonow. Patyssska -- tzn ktory odcinek kregoslupa Cie boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
a flegamina i bioparox jak działaja na anty...czy sam fakt przeziebienia moze wpłynac na wchłanianie tabletek, czy wsystko zalezy od leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genie
lena 1985 --- wszystko zalezy od lekow.W ulotce sa wymienione substancje czynne ,ktore wplywaja na oslabienie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam A ja z dobrymi wieściami:) ..dla odmiany ;) Dzisiaj wzięłampierwszą pigułję w drugiego blistra ,w czasie 7 dniowej przerwy miałam krwawienie ,o małym nasileniu [wystarczyło mi w sumie 12 tamponow ]trwało 3 dni. Moja cera jest bez zmian, bez wyprysków,schudłam 2 kg .właoski są na miejscu i są rozwniez bez zmian.Generalnie po tym pierwszym blistrze i przerwie mogę powiedziec ,że Yasminelle pasują mi jak ulał:) i mam nadzieję ,ze to sie nie zmieni po drugim ,tzrecim i kolejnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
lena1985jeśli masz takie straszne objawy odstaw te tabletki bo wpływają one żle na pracę całego organizmu min.na serce uważaj! będąc u kardiologa kiedyś dziwił się że ginekolodzy tak beztrosko podchodzą do zdrowia pacjentek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mira21
Witam wszystkie Dziewczęta! Moje Drogie, przeczytałam kilka stron, większość z Was zachwala Yasminelle... Ja niestety nie mogę dołączyć do tego grona... Miałam wahania nastrojów, zwiększenie apetytu, bóle jajników, które na szczęście ustąpiły po kilku dniach, ale co najgorsze, przytyłam ok 2 kg po pierwszym opakowaniu. W trakcie przerwy miałam wrażenie, że waga mi ciutkę spadła, a przynajmniej się zatrzymała, biorąc pod uwagę świąteczne obżarstwo :). Czy to możliwe, żeby było to wynikiem \'przyzwyczajania się organizmu i że jeszcze jest dla mnie szansa na schudnięcie? Nie mam nadwagi, ale przed tabsami czułam się świetnie w tej wadze i nie chciałabym już jej zwiększać. Dajcie prosze znać, nie wiem czy zacząć drugie opakowanie. Dziś 4 dzień po odstawieniu, krwawienia brak... A! Jednak jest jeden plus - pełniejsze piersi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patyssska
boli mnie odcinke ledzwiowy od kregoslupa bol pulsuje mi na boki,bycmoze to nie jest spowodowane tymi tabletkami,ale nie podnosilam nic ani nie dzwigalam wiec to nie moze byc uraz mechaniczny tak sadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
Patyssska --> równie dobrze mogło Cię przewiać. ja tak miałam. chodziłam w krótkich kurtkach zimą i pewnego razu ni stąd ni zowąd zaczęły boleć plecy. prawie tydzień leżałam bo nie dałam rady sie ruszać. przewiało nerki i tyle. no ale lekarzem nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Mam przewiany pęrzech;/ tak mi się wydaje Piecze mnie przy siusaniu i ogółem mam uczucie ucisku jakby mi się chciało siusiu.... Czy mogę zażyć FURAGINUM? biorąc YASMINELLE?? To tabletki, które mają zastosowanie w leczeniu zakażeń dróg moczowych...... proszę o odpowiedź!! błagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenna090
ja biorę 2 dzień i jak narazie jest nieźle: nie jest mi niedobrze, świetnie się czuję, jedynie troszkę pobolewa mnie głowa a nad ranem kilka razy się budziłam, bo trochę drętwiały mi ręce i nogi, ale to nic strasznego. no i delikatnie pobolewają mnie jajniki, ale to też nic strasznego, prawdę mówiąc często mnie coś boli więc jestem przyzwyczajona :] nie zaobserwowałam wzrostu, ani spadku łaknienia. osobom, które intensywniej przeżywają branie tabletek, polecałabym Periofem. moja gin. poleciła mi go, a ostatnio też koleżanka, jest to suplement diety zawierający żelazo, cynk, witaminę B6 i jest przeznaczony dla kobiet, które biorą doustne środki antykoncepcyjne, łagodzi objawy bolesnych okresów, zmniejsza prawdopodobieństwo występowania trądziku (cynk), polecam! ja przyjmuję 2 tabletki dziennie, może nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia po zmianie Yasminelle na Yasmin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline24
mira 21---- nie martw się tym skokiem wagi ;) ja jak zaczełam brac tabsy to tez na poczatku miałam takie małe zawirowania wagi mniej więcej 2-3 kg ale sie wszystko ładnie unormowało....a cycusie pomimo unormowania wagi zostały nadal tak samo "większe" :D...jedynie w czasie przerwy 7 dniowej na krwawienie z odstawienia troszkę się pomniejszyły...ale nie bój żaby jak zaczniesz kolejny blister to wszystko wróci do normy... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline24
lovemusicher--- a czy to jest początek Twoich tabletek, tzn. 1 opakowanie? bo ja zaczynając brać Yasmineelle miałam właśnie podobny problem....mianowicie miałam coś a' la zapalenia pęcherza moczowego....i moja lekarka rodzinna tez przepisałam mi Furagin...brałam to ,ale nie wiem czego była to wina tych tabletek czy tego ze zaczęłam równocześnie hormony bo strasznie sie źle czułam nudności, prawie że wymioty...Niby przeszło, ale czasem wraca to pieczenie jak siusiam i ucisk na pęcherz....Na pewno można brać równocześnie te 2 leki , ale nie wiem jaka jest wtedy ochrona antykoncepcyjna....czy Furagin przypadkiem nie osłabia działania hormonów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko, biorę jasminelle od 7 m-cy, ale ostatnio miałam taką sytuację że po zażyciu 7 tabletki z opakowania po powyżej 5 godzinach wymiotowałam czepiło się mnie jakieś zatrucie. W ulotce jet napisane że wchłaniają się po 3-4 godzinach ale ja przyjmuję tabletki zawsze o 21:00 czy to że jest to noc wpływa na wolniejsze wchłanianie się tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline24
mira21--- tak rzeczywiści, ja jak brałam swoje pierwsze Yasminelle to też tak miałam, skok wagi o jakieś 2-3 kg a potem sie unormowało, jedynie piersi pozostałe większe.A w trakcie przerwy między blistrami rzeczywiście można czuć sie tak jakby lżej... Głowa do góry wszystko będzie ok :) Pozdrawiam.... P.s. pisałam wcześniej ale nie pokazało moje wypowiedzi, więc może być tak że będą 2 takie same ...wiec z góry sorrki...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline24
lovemusicher---- ja też miałam taki problem ....nie wiem czy to zbieg okoliczności???( czy to Twoje 1 tabletki?)Piekło mnie przy siusaniu i miałm uczucie ucisku jakby mi się chciało siusiu, niby po Furaginie przeszło, ale czasem wraca...można te leki brac razem, ale nie wiem czy Furagin nie osłabia działania Yasminelle....bo ja nie odważyłam się spróbować ;D Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×