Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość aneczkan
Teraz ja mam nadzieję że ktoś mi odpowie???????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocteau
chcialam zapytac (pewnie juz nie pierwsz raz) czy normalne jest to ze moje plamienia maja odcien czerwonobrunatny lub bardzo, bardzo ciemno bordowy? chcialam tez dodac ze zaczelam moje pierwsze opakowanie yasminelle ponad tydzien temu i caly czas tak krwawie. bardzo prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onefornobody
aneczkan Jak brałam te tablteki to moje ciało też zachowywało się jak chorągiewka na wietrze. Inni mogą sobie mówić że to normalne i że trzeba to przeczekać, ale wytrzymać coś takiego czasami jest bardzo trudno. Też krwawiłam po nich w sposób niewytłumaczalny i nie minęło mi to przez trzy miesiące. Tabletki które miały mi uregulować cykl i zmniejszyć ryzyko zwiazane z anemia tylko mi zaszkodziły. Cierpliwości -jakby to powiedziały inne Babolki - może po kilku miesiącach wszystko będzie normalnie!!! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka797
dziewczyny pomocy. biore tabletke jak zawsze o 21. jednak o polnocy,czyli po 3 godzinach od wziecia tabletki zwymiotowalam. co prawda raz i bardzo bardzo malo, no ale jednak. i o 7 czyli po 10 godzinach od tabletki branej wzielam jeszcze jedna tak na wszelki wypadek. mysle ze teraz ochrona bedzie zachowana tak??? no ale mam jeszcze jeden problem wzielam ostatnia tabletke z tego blistra czyli o jedna mniej -20 i bede musiala zachowac sie w sytuacji jak pominiecie tabletki.w piatek powinnam wziac ostatnia tabletke a wezme w czwartek. tylko ze przy moim wczesniejszym opakowaniu zgubilam jedna tabletke i tez musialam skonczyc blister o 1 dzien wczesniej. czy to nie zaszkodzi?????????mloda polozna pomoz??!!!mozna brac dwa blistry pod rzad po 20 tabletek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysia21
witam czy "therm line II " ma wplywna dzialanie yasminelle?? oto jego sklad; Katechiny z zielonej herbaty Synefryna z gorzkiej pomarańczy Guarana, kofeina L-karnityna L-tyrozyna biore go juz 9 dzien przy yasminelle ale nie przyszlo mi do glowyze on moze oslabiac dzialanie Y. ale patrzacnajego sklad nie ma on jakis takichskladnikow ktore bylyby wymienione w ulotce Y. prosze o odpowiedz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczkan, jeżeli te tabletki czynią cię niedysponowaną, to powinnaś przestać je brać. Przynajmniej na jakiś czas. W przeciwnym razie możesz się wykończyć. Cocteau, nasielenie się krwawień to jedno z najczęściej spotkanych skutków ubocznych zażywania Yasminelle. Lenka797, możesz wziąść dwa blistry pod rząd ale zawsze uważaj żeby nie przekraczać dopuszczalnej dobowej dawki. Mysia21, \"Therm Line II\" nie powinien w jakikolwiek sposób wpływać na działanie Yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkan
onefornobody dziękuję za odpowiedz:) ja właśnie biorę tabletki ze względu na uregulowanie cyklu, tak powiedziała mój gin, nie bardzo miałam ochotę brac tabsy, ale skoro to ma pomoc mi, ale wcale sie nie czuję dobrze, wręcz przeciwnie:( mam nadzieje Florek ze sie nie wykoncze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziapa
Właśnie połknęłam piątą tabletkę z pierwszego blistra Yasminelle. Zawsze miałam bolesne miesiączki, ale to, co dzieje się teraz jest koszmarem. Leje się ze mnie jak co najmniej drugiego dnia okresu, faszeruję się ibupromem i jak na razie pięć dni wyciętych z życiorysu. Boli mnie głowa, mam mdłości i ogólnie czuję się jakaś otumaniona. Dawniej brałam Harmonet i objawy takie były mi zupełnie obce. Okres wtedy skończył mi się już po drugiej tabletce, bóle menstruacyjne zniknęły całkiem, czułam się zdrowa i pełna wigoru. Przeczekam jeszcze tydzień, jeśli objawy nie przejdą rezygnuję z Yasminelle, bo w zasadzie biorę je głównie po to, by uregulować cykl i pozbyć się bóli menstruacyjnych, które jak na razie osiągnęły u mnie apogeum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam zamiar zacząć brać tabletki yasminelle, czy one zatrzymuję wodę? Czy naprawdę po nich tak się tyje? Czy razem z braniem tych tabletek mogę brać tabletki na uwolnienie wody z organizmu czyli AQUA FEMIN??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
Sapienti ---- one NIE ZATRZYMUJA wody !!! po nich sie w wiekoszosci przydkow nie tyje acz kolwiek napewno sa os. skłonne do tego. Te tabletki sa moczopędne wiec bedziesz czesto chodzila do kibelka hehe :P ja nie utylam po 1 opakowaniu narazie nic :) mam nadzieje ze tak zoastanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
a MOJE PYTANIE ... to czy podczas tej 7 dniowej przerwy ma wystapić krwawienie z odstawienia prawda ? i to ma byc ten przesuniety pseudo okres a czy jest mozliwosc ze w dniach kiedy zawsze mialam okres moze jeszcze raz sie pojawiwc czyli rowno za tydzien kiedy bede zaczynac kolejne opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziapa
Isabelle, krwawienie powinno wystąpić w przerwie, aczkolwiek różnie to bywa w rzeczywistości ;) Jeśli bierzesz tabletki od niedawna to możesz mieć plamienia pomiędzy przerwami, jednak nie będzie to takie miesiączkowe z prawdziwego zdarzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do Młodej Położenej -- czy jak zmieniłaś tabletki z Yasminelle na Cilest ( o ile dobrze pamiętam), miałaś jakieś skutki uboczne? Przytyłaś po nich? Ja jutro wybieram sie do gin, i chce, zeby mi zmienila tabsy, ze wzgledu na pajączki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
lenka797 ------ po 3h na pewno tabletki nie bylo w zoladku,nie musialas brac nastepnem a tym bardziej nie musisz brac 2 blsitrow pod rzad chyba,ze bardzo chcesz.Mozesz zaczac przerwe dzien wczesniej. Sapienti ----- yasminelle generalnie nie zatrzymuja wody ale nie u kazdej kobiety to sie sprawdza.JJezeli nadal bedziesz miala problem z zatrzymywaniem wody to mozesz brac aqua femin , a jezeli problem ustapi to nie bierz bo sie odwodnisz. aneczkan ---- jezeli rzeczywsicie jest to obfite krwawienie i bedzie sie utrzymywalo to skontaktuj sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tigre ----- nigdy nie bralam tych tabletek.Yasminelle zmienilam na mercilon.Nie tylam po zadnych tabletkach bo umiem zapanowac nad swoim apetytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przepraszam, pomyliłam się. Wiem, że to nie tabletki są kaloryczne, tylko moga zwiększac apetyt. Ale mi chodzi tez o tycie spowodowane rozregulowaniem gospodarki hormonalnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tigre ----- hormony plciowe nie powoduja tycia. Jezeli masz nadczynnosc tarczycy,problemy a nadnerczami to wtedy z powodu hormonow dochodzi do zwolnienia metabolizmu.Ale hormony plciowe nie maja nic do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Nie nadczynnosc tylko niedoczynnosc tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
czy leki antyhistaminowe, np telfast120, obniża skuteczność tabletek? internista powiedział, że nie jest pewien... niby składy się nie pokrywaja ale nie wiem co o tym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
noito --- nie wplywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena1985
czy można z yasminelle zażywać rokivium - kapsułki? czy mogą one wpłynąć na skuteczność antykoncepcji? skład: Olej z owoców rokitnika 250 mg, Likopen 6% 25 mg (eqv. 1,5 mg likopenu), Glukonian cynku 20,91 mg (eqv. 3 mg cynku), Wyciąg suchy zielonej herbaty 10 mg, Selenin sodu 1% 5,475 mg (eqv. 25 mcg selenu), Witamina E 4 mg, Biotyna 0,05 mg, Pantotenian wapnia 3,5 mg (eqv. 3,22 mg kwasu pantotenowego) dzkieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she777
Dziewczyny:) mam pytanie ktore nie daje mi spokoju od kilku dni...biorę tabletki już prawie 2 tyg i spałam z chłopakiem...było cudnie ale on zrobił to we mnie;/ i mam obawy czy mogło sie coś stać:( czy taki czas zażywania tabletek nie jest za krotki żeby aż tak szaleć :P?? proszę o odp bo strasznie mnie to dręczy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakota301
she777 - po to bierzesz tabletki, by nie martwic sie i moc sie kochac bez ograniczen. Zabezpieczenie jest juz od 1-go dnia - jesli wzielas pierwsza tabletke pierwszego dnia miesiaczki. Jesli bierzesz tebletki regularnie i zgodnie z zaleceniami - to nie masz sie co bac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam Kochane za odpowiedź. Rok temu brałam tabletki Microgynon 21 po nich woda zatrzymywała się i napompowałam się do 10 kilogramów więcej. Miesiączki pod odstawieniu miałam co 2-3 miesiące, potem miałam przez jakiś czas normalnie a teraz mam nawet po 2-3 w miesiącu. Wczoraj dostałam 3 @ w tym miesiącu, miałam wczoraj bardzo duży krwotok i ból i dzisiaj idę do lekarza, myślicie, że mogę i powinnam wziąść tabletki yasminelle??? Czy nie zaszkodzą mi więcej? Bardzo proszę o odpowiedzi. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkan
Młoda położna, dziękuję:) chciałam zapytać gdzie jest ten moment kiedy to krwawienie może się przedłużać, tzn. ile można krwawić, po jakim czasie mam zgłosić się do lekarza??? krwawię 5 dzień obficie, a wcześniej był 9 dniowy okres, skąpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyrafkah
Tabletki yasminelle: mdłości non stop, apetyt zero, senność, libido zero, bóle żołądka, nocna bezsenność, ciągłe zmiany nastroju, krwawienia non stop. Tabletki do du...:( jak dla mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda położna -- dziękuję bardzo za odpowiedź. Czyli jeśli opanuję swóh ewentualnie zwiększony apetyt, to nie przytyję. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belka30
Cześć, wzięłam 9 tabletek i od wczoraj non stop boli mnie głowa. Brałam już dziś dwa ketonale i nic nie pomaga, czy brać dalej yasminelle? czy ten ból głowy może być przyczyną brania akurat tych tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina8711
odkupię pilnie tabletki:( mj lekarz jest na uropie a nie wiem do jakiego innego sie zglosic zeby mnie przyjal jeszcze w tym tygodniu (najlpiej na kase chorych) pomocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
6 doba w 7 dniowej przerwie. Więc najpierw jak pisałam, miałam skąpy okres...od dwóch dni...sie ze mnie "leje" wczoraj, aż sie przestraszyłam na wieczór..bo krew była super jasna..i lała sie tak jak bym przecieła sobie skóre nożem... więc pół nocy spac nie posżłam, bo bałam sie ze dostane jakiegos krwotoku... dziś z samego rana, myjąc sie "wypadły" takie jakby skrzepy :/ zdarzało mi sie to przed braniem tabletek, ale nie takie duże... poza tym..dziwi mnie jedna rzecz.. zazwyczaj używam tamponów.. choć nie zawsze..wczoraj, rano nie mogłam go włożyc...był taki opór... nigdy tak nie miałam... poza tym od dwóch dni budze sie z takim strasznym bółem głowy, nawet ketonal mi nie pomaga... :( i ogolnie jest mi strasznie słabo.. chciałam dodac, że moja waga spadła o 3 kg...wiec juz niej est wesoło bo waże 46kg , przy wzroście 160cm. I co mam myśleć o tych tabletkach..? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×