Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczuplak1

Kto nie pracuje, a chętnie i często po sieci buszuje.- c.d.

Polecane posty

Mroweczko, tak w Londynie i nie wiem jak długo, mogą to być całe lata, bo póki co tu mieszkamy :) Z drugiej strony może być różnie, bo nie wiem czy mnie gdzieś indziej nie powieje. W każdym razie nigdzie się póki co nei wybieram więc jak tylko będę mogła pomóc to nie ma sprawy. napisałam do Ciebie emaila, więc na jednej ze skrzynek powinnaś mieć już mój adres. Pozdrawiam Tu znów słonko... wczorajszy deszcz był jedynei jakimś małym wybrykiem w środku dnia... upał i słońce... a ja przeglądam ogłoszenia z pracą. Tutejszym zwyczajem, mąż ma w pracy godzinę przerwy na lunch, więc z uwagi, że nie mam co robić pójdę sobie z ni,m w tym czasie, do parku zjeść coś na trawce :) Buziaki dla wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julii, a może to jest trondzik różowaty... on zdaża się w kazdym wieku.... może do lekarza idź.... i jakieś maści z antybiotykiem trzeba będzie zazyć... Katarzynek - nie leń się... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Jasa juz nie przesadzaj, widzaialas jak wygladaja ludzie z tradzikiem rozowatym? Ja sie dzis odwazylam i zrobilam placki ziemniaczane. Pycha ale chata oczywiscie smierdzi pyrami. Na glowe zawiazalam chustke to chociaz wlosy nie smierdza. Ale pycha sa takie placuszki. Mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tylko 3 stopnie i deszczowo. Mialam caly dzien przesiedziec w domu,no ale przez ten deszcz to i telewizji nie mam i netu oczywiscie do 17 . Mamy laczenie na kablu i musialo sie poluzowac. Ogarnelam te wszystkie ciuszki,Mroweczko ja w lumpku bylam. Wlasnie sie piora. Sprzatnelam troszke mieszkanko ale juz odkurzac mi sie nie chcialo. Zrobie to pod wieczor. Musialam wlaczyc grzejnik,bo dosyc zimno. W sumie to ja zahartowana jestem bo mam tylko 15 stopni i jest mi ok. Oczywiscie zeszlam sobie na net do Justi,mam klucze. Z tymi dyplomami to nie tak hop siup. Musze miec kopie oryginalow,z pieczatka ,no a oryginaly w domu w Polsce leza.Myslalam ze jak na tlumaczeniu jest zatwierdzone , to im wystarczy. Kurcze no i tego tlumaczenia tez powinnam miec jeszcze jeden egzemplarz. nie rozumiem ,skoro te urzedy biora to dla siebie to oni powinni takie kopie sobie robic i pieczetowac. A tak trzeba biegac,bo tylko policja i chyba ambasada lub jakas jedna bibliotek to robi no i za wszystko trzeba slono placic. Katarzynek witaj. Zasiedzialas sie w tych ksiazkach. TakTak no wlasnie przewaznie jak si eumyje okna to deszcz musi je ochrzcic. No a jutro to ma wyjsc czy bede mama czy nie bede. Test robie. Mroweczko wlasciwie to tak,szafa mi peka. Plyta plisniowa juz lekko odchodzi. Ale ja co jakis czas robie przeglad szafy i wysylam te rzeczy do kraju . Teraz sa u nas tzw loppedy, ludzie pozbywaja sie rzeczy z domu,szkoly to zbieraja a inni kupuja za grosze. No ale mi jakos nigdy po drodze na takie cos,boje sie ze za duzo bym przyniosla do domu. Dzis rano znalazlam fajny domek do wynajecia,blizej plazy bysmy mogli nasza lodke trzymac. Musze zadzwonic i zorientowac sie czy facet chcialby wynajac to Polakom. Od czerwca wiec i wypowiedzenie wlascicielom mozna dac,bo akurat sa teraz w domu. Mrowko no wlasnie TakTak dobrze pisze, co ty tak mocno krytykujesz te swoja figurke? Juli ja tez mam brzydka skore na twarzy. Moze to pozostalosci po tradziku mlodzienczym. Albo jakas alergia na jakis krem. Mam ja taka wiecznie czerwona. Dlatego jak tylko bedzie wiecej slonca to od razu ja wystawie. Jasa milego pikniku. Kiedys chyba pisalas ,ze w Norwegii tez mieszkaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widziałam... moj sąsiad w Polsce wygląda jak siedem nieszczęść, ale moja mama miała trądzik różowaty kilka lat temu w dość łagodnej formie... zaczerwieniona buzia... czasem jakieś krosty.. i udało jej się to wyleczyć... u sąsiada to już trwa bardzo długo i coraz gorzej :/ Ja lece na ten luch... bo w domu chłodno a na dworze pięęknieee Tak tak smacznego... też bym placki zjadła, ale musiałabym ręcznie ziemniaki trzeć no i jakoś mi się nie chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Tak ja kiedys ogladalam to Miedzy kuchnia a salonem i tam robili placki ziemniaczane bez oleju,w piekarniku, ponoc wyszly im bardzo chrupiace,no i oczywiscie mialy mniej kalorii niz te na oleju smazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooooo Bling... wow... test robisz :) To oby wyszedł tak jak sobie tego życzysz :) Powodzenia i daj znać :) Ja sama mieszkałam w Oslo kiedyś... przez jakieś 8 meisięcy, tzn, ze swoim ówczesnym chłopakiem, męża jeszcze nie znałam.... zwiałam do Anglii bo jakoś język mi nie pasował no i fakt, że Norwegia nie była w uni, był również powodem do wyprowadzki, bo ciężko pracę było znaleźć:P Mieszkałam też w Niemczech przez 1,5 roku, ale to było wieki temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem wsciekla bo napisalam się do Was tyle a cos nie tak zrobilam przy wysylaniu postu i wystąpil mi jakis błąd 😠 A posta pisałam oo 14 :O :O :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasa, o kurcze to kiedys bylysmy sasiadkami hihi Ja jestem w Oslo od listopada 2002. Na temat problemow z praca w tamtych czasach tez sporo wiem. Ja zasuwalam na szmacie u Polki jakis czas a potem od niej zwialam i zamieszkalam z rodzinka norweska gdzie opiekowalam sie ich dziecmi i domem. Wlasnie rozmawialam z facetem od meiszkania,oczywiscie mase ma chetnych ale niby ma sie odezwac w tygodniu i zaprosic na ogladanie mieszkanka. W sumie to A. robi u jego sasiada Jaguara i kiedys w tym miejscu lodke trzymalismy, kurcze moze jakos daloby rade zagadac i po znajomosci.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze to od słońca Julia? ja bym tam poszła do dermatologa - nie zgadywała Jasa - zaraz lukam na pocztę i odpiszę :) Tak taku - no wiesz ze babie to trudno dogodzić ale fakt faktem że odkąd przestałam objadać sie słodyczami to mi ubyło ;) muszę zrobić małe zamkniecie na podwórku dla psa i siedze i myślę, bo czasami jak wyjeżdżamy na cały dzień to on lata luzem po podwórku które nie jest zamkniete na klucz, ostatnio mi listonosz zostawił otworzoną furtkę i pies myknął na wiochę, to samo jak ktos podjedzie np z kuriera, zostawi furtkę otwarta i lezie toto do mieszkania a psinka tylko na to czeka wiec pomyslalam że mu kawałek odgrodze, obsadze może jakimiś krzaczkami zeby ładnie wyglądało i tam go czasami będe zamykała myslisz Tak taku że to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrowko to ci ludzie w domu tez drzwi nie maja,co za bezmozgowce. Skoro jak wchodzi i jest bramka zamknieta to powinien sie domyslec ze w takim stanie powinien ja zostawic ,opuszczajac wasza posesje. No a taki maly boks dla pieska to chyba dobry pomysl, przeciez mu sie nic nie stanie jak posiedzi tam sobie jakis czas. No ale niech si ewypowie Taktak czy Sylvik bo one maja pieski . My meilismy na podworku w kojcu ,mysliwskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos mi się dzieje z oczami, migają mi takie biale punkciki :O Pisalam wczesniej, ze mialam podobnie jak Taktak wczoraj tak ja dziś dzien roboczy.Swoje pokoje jzu mam zrobione, zostalay tylko drobne prace porzadkowe w kuchni. Dzieciaki same dbają o swoej pokoje, moja rola konczy się tylko na ewentualnym upieciu firan :) Wracacajc do moich bialych punkcików . Troche się nadzwigalam , bo mocowałam się z dywanem i upinalam dosc długo firany i zaslony. Przy moim schorzeniu nie jest wskazane trzymanie rak za długo w górze. I chyba przesadzilam, w dodatku się troche trzęse - chyba z wysiłku :O Ide się połozyc , moze wrocą do mnie sily :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bling, no to ja tez jestem ciekawa wyniku testowania ;) Placki bez tluszczu hmmm, nie dziekuje ;) Mrowka, ja mysle ze nic kundlowi nie bedzie jak sobie za ogrodzeniem posiedzi. Przyzwyczaj go najpierw ale do tego. Nie tak ze zamkniesz go i pojedziesz na caly dzien z domu. Wejdz z nim najpierw tam, pobaw sie i najpierw na krotko go tam zostawiaj. Zeby mu sie z czyms przyjemnym kojazylo. Najwazniejsze zeby nie siedzial tam cale dnie i zeby mial dosc miejsca zeby sobie troche pobrykac albo za wlasnym ogonem pobiegac. Musze isc kurde na poczte a wieje jak w kieleckim i do tego pada. Kolo domu mam skrzynke pocztowa ale non stop jak jakies chuligany ukradna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Landri , taka duza a taka glupia. Chyba trzeba cie przelozyc przez kolano i wlac. Nie mogly ci dzieci chociaz tych firan przytrzymac? Oby ci to lezenei pomoglo, uwazaj na siebie. Justi lecac do Polski zamowilam sobie wizyte u okulisty bo cos jej sie tez dzialo,plamki itp. No i lekarz powiedzial ze jak leki nei pomoga to bedzi eoperacja,bo cos ma na rogowce. Ja nosze okulary od chyba 4 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podgladaczko, na chwilke weszłam zobaczyc jakie nowosci :P A jako, ze jzu tam weszlam to wyslałam do Ciebiei zapytanie :) Wiec się nie mądruj, tylko bądź łaakawa udzielic mi informacji ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blinguś a zebys wiedziala, ze głupia jestem :O A nie mial mi kto pomoc, bylam sama :( Ide jzu sobie, bo nie dosc ze mi wciaz miga :P to kafe cos szwankuje. Nie dosc ze długo mi się wczytuje, zrywa, to jescze jakis głupawy kod musze za kazdym razem wpisywac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co wy z tymi porządkami :P ja tam chrzandolę ;) siedze popijam herbatkę i dziergam :) no nie powiem żeby mnie nie korciło na dworzu coś pokopać, dosadzić i takiem tam ale na szczęście pogoda się pospula wiec sobie dziś odpuszczę, ale chodzi mi po głowie głupi pomysł upiększenia podwórka wiec niewiem czy się nie wybiorę do jakieś ogrodowej szkółki ;) a w domu nie robię kompletnie nic, bo w maju chcę zafundować ścianom nowe kolory towtedy będe miała przy okazji porządki pies już ma przygotowany częściowo ogrodzenie ale jeszcze bez furtki więc ja chce to tam wchodzi i niucha ;) :) może w sobote zrobi mi M furtkę a ja naokoło chcę posadzić jakieś kwiaty tylko w wysokich doniczkach ale takich bez dna żeby w ziemie weszły ale żeby pies nie miał możliwości ich podlewać - rozumiecie :) no tylko czy ja takie kupię, hmmm najwyzej w zwykłych dno zlikwiduje - ciekawe czy to zda egzamin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mróweczko odpisałam na maila:) Ja senna się strasznie zrobiłam, zwalam to na zmianę klimatu.... teraz znów się chłodno trochę zrobiło.... jakaś zmienna ta pogoda... chyba sobie drzemkę strzelę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj tez wieje jak cholera, a do poludnia bylo spokojniutko. Wsadzilam kwiatki, a teraz sie obawiam o surfinie.....lataja biedne lodyzki we wszystkie strony. Komus mop z balkonu zlecial, dobrze, ze nie na czyjas glowe :D Nie wiem czy to ta pogoda, ale az mi sie powieki kleja.....walcze, zeby tylko gdzies nie kimnac ;) bo w nocy bede miala znowu trudnosci. zaserwowalam sobie kawke z nutella, ale widac, ze nie podzialala na mnie. Za 2/3 tygodnia mam wizyte u lekarza, moze przy okazji zapytam o te moje problemy skorne, najwyzej mnie skieruje do dermatologa. Poki co smaruje sie mascia. Od slonca raczej tez to nie jest. Po prostu mam od kilku dobrych lat cere jak nastolatka, tzn. ciagle jakies wypryski, rzadko sie zdarza, ze na twrzy nie ma nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez mamy dzis aktywnosc Ja wrocilam do domu. Musze sobie jakies rzeczy przygotowac na jutro,zobaczyc o ktorej mam autobus . No i poogladalam kilka ogloszen z autami na sprzedaz Wywiesilam pranie i zrobei sobie ryz z bananem. W ogole jakos apetytu nie mam ,rano wciagnelam tylko salatke z papryki,pomidora i szynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie już pada i jakoś juz dziergac mi się niechce więc sobie lukam trochę w necie :) wiec dobrze że tu piszecie :) Jasa - tak mi przyszła pewna myśl do głowy bo ostatnio próbowałam sobie kupić na allegro sukienkę i ciągle mnie ktoś przelicytowywał ;) ale przy okazji zauważyłam że jest sporo ciuszków rodem z Anglii nowych i markowych które można kupić po fajnych cenach ja wąłśnie kupiłam sukienkę z marka$spencera za 47zł sukienka nowa na podszewce z super jakosciowo materiału - ino okazała się za duża i musiałam odsprzedac ;) ale chodzi mi o to że zaczełam się zastanawiać skąd oni mają takie ciuszki i to w takiej cenie bo przecież i ta osoba na niej musi zarobić - wiec ciekawa jestem czy oni po prostu nie biegają tam po sklepach i niekupują z wyprzedaży a potem na allegro i mają z tego kasiorkę, wiec skoro jesteś tam na miejscu i póki co poszukujesz pracy to przecież możesz przyjrzeć się tematowi :) niewiem jak inne ciusszki ale zauważyłam ze sukienki po prostu ida jak woda - sama próbowałam z 8 razy i figa - na wszystkie byli chętni i ostro walczyli o te kiecki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julii ja bym na poczatek zrezygnowala ze slodyczy i ta nutella tez na pewno nie pomaga na problemy z cera. Postaraj sie wykluczyc maxymalnie cukier z diety i jedz duzo swiezych warzyw- dziala cuda. Zreszta Mrowka tez dzis juz o tym pisala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda co do tych slodyczy. Ja za lat mlodosci w ogole ostawialam cukry, no i ketchup ,musztarde. Zatykaja sie pory i ogolnie do dupy. Ja widze po sobie jak jakis czas nie zajadam sie drozdzowkami to jest ok i nawet przemiana jaks wystepuje a jak jzu siegne po bule to masakra. Brat mi wyslal plasikowa obudowe ochronna na telefon,szkoda ze juz po fakcie wpadlam na ten pomysl,jak opuscilam prosto na zwirek i chodnik. No i nowa folie . On to jest mocny , dzis go spytalam czy wpisal moje imie i nazwisko bo w sumie to tylko adres mu podalam. No i co sie okazalo wpisal tylko imie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka własnie w poscie tym , ktory mi po połuidniu wcięło, tez napisalam, ze na Twoim miejscu wykluczyłabym z menu ostre przyprawy i pokarmy . Czekolada też powinna być odstawiona. Ja to prawie w ogóle nie mialam problemu z cerą . Jedyne pryszcze jakie mailamw okresie dojrzewania pojawiały się na czole i chowalam je pod grzywka ;) Troche problemow z cera ma moj syn , no ale jest w okresie dojrzewania wiec ma prawo je miec . Bardzo pomocny okazał się cynk i wapno. I to sami na to wpadlismy, bez wskazowek drmatologa :O Co jakis czas łykał to( np dwa tygodnie i tydzien przerwy przez np dwa miesaice)) i zawsze juz po kilku dniach widac bylo znaczną róznice na lepsze. Dermatolog w sumie tez byłby wskazany, bo kto wie co jest przyczyna. Z synem chodzilam przez pol roku do lekarza. Nawypisywał recept, antybiotyki, masci ze sterydami , starcilam kupe kasy na to i guzik :O Cynk i wapno okazaly się o niebo lepsze od antybiotyków . Dziewczyny maja rację , troche bardziej skoryguj swoja diete , nie zaszkodzi a z pewnoscią tez pomoze. Mrowka a powiedz mi jak to jest ....a propo cen sukienek , o ktorych piszesz....w sklepach sieciowych , jak się cos pojawia to tez najpierw cena jest wypasiona. Potem obnizka o np 30 %, a jeszcze za jakis czas okazuje się ze kupujesz ją za bezcen. Takie prawo rynku jest Treaz sobie policz sama ile mozna zarobic , jak się sprzedaje za grosze to ile ona muis kosztowac w zakupie hurtowym ? Troche siedzialam w tym temacie od podszewki i wiem jakimi prawami rzadzi się rynek, a jeszcze taki, gdzie się sprzedaje ogromne ilosci....wiec nie dziw się kobieto....poza tym gro tych ciuchów niby markowych i ponoc super, szyje sie w chinach :O A porzadki od czasu do czasu musze zrobic. Tym bardziej ze swieta i wiosna . Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie juz za miesiac bede miec brudne szyby i firanki przykurzone. Musze wiec co jakis zcas poszalec , bo samo scieranie kurzu nie wystarczy :O :P Inaczej jest jak się mieszka z dala od maista , jeszcze przy lesie a inaczej w centrum duzego miasta, przy ruchliwej ulicy ;) Bling a jaki test wyjdzie pozytywny ? ;) Nie moge pojac , ze wzbraniasz sie od mysli o dziecku, a praktycznie obracasz sie non stop wsród dzieci ;) i co wazne lubisz je ;) Jestes stworzona do bycia mamą :P To chyba na tyle dziś ode mnie :P Pospalam chwilke popoludniu , bo padalam na twarz :O a teraz podobnie jak Julka boje się , ze nie zasnę :O Dlatego tak rzadko drzemię w ciagu dnia, bo potem ni chu chu nie mogę usnąc . Moze sięuad zasnac ;) Dobrano Laski 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landri ja wlasnie grzywki nie nosilam,bo od wlosow jeszcze wiecej wypryskow. Czolo mialam odkryte i zawsze megaopalone. Za to pryszcze atakowaly mi policzki ,bardziej tak na wysokosci kosci policzkowych Co do tego bycia mama,kurcze no wlasnie zawsze sie wzbranialam, ze teraz nie jestem na to przygotowana.Nigdy nie myslalam takimi kategoriami jak inne kobiety, zawsze zakladalam ,ze dzieci miec nie bede. Kazda kolezanka ktora ma dzieci i one mialy ze man stycznosc,powtarza mi ze bylabym super mama. Kurcze chyba za bardzo boje sie tej calej odpowiedzialnosci. Jestem zbyt wymagajaca,surowa i boje sie ze wyrzadzilabym krzywde dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu w Anglii są takie sklepy TK-Max - nw polsce tez zaczynają się pojawiać. I to są sklepy w których londuje towar z górnej półki, ale do sklepów firmowych już się nie nadaje bo sezon minął :) wiecie co sezon to nowa kolekcja.... w TK-Maxie można kupić sukienki Dolce Gabana, czy też innych super firm , no i nei tylko sukienki- przecenione np. z 400 funtów na 30 funtów :P Ja często się tam ubieram... I ludzie właśnie w tym sklepie sobie takich ciuszków wyszukują i probują sprzedawać na Allegro... jest to trochę pracochłonne, bo nei ma tam dwóch takich samych sukienek w różnych rozmiarach, tylko są pojedyncze sztuk tych ubrań czy butów czy torebek itd.. i jest tego cała masa... więc szukania na cały dzień... Fajna sprawa jest o tyle, że tu w Anglii możesz każdy towar oddać do sklepu do 10 dni chyba, bez podania przyczyny, może Ci się poprostu odwidzieć.. więc jak coś co się kupi, nie zejdzie na allegro to się idzie i z metką te ciuchy oddaje no i kupuje nowe :D A co do kosztów produkcji, to wydaje mi się, ze oczywiście cena ich nei przekracza, ale skoro skończyła się kolekcja i nikt już tych ciuchów nei kupi, to przynajmniej coś się odzyska, a to co było sprzedane w sezonie i tak dało taki zarobek, że produkcja się zwróciła wielokrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×