Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

mysza mnie sie juz smiac chce - przepraszam Cie bardzo - jak o tych znakach na ziemi i niebie czytam na chlopaczka czy dziewuszke. Chinczyki sie czasem myla, u mnie wychodzil chlopiec, jadalm na chlopca a mam dowod na scanie, ze to dziewuszka (od 2 niezaleznych lekarzy). Ja zaufalam i Marigo i innym dziewczynom, ktore pisaly o blogoslawienstwie dla mamuni jakim jest corka. Teraz bardzo sie ciesze, z bede miala Dziwuszke, mysle, ze mimo ... podeszlego wieku (haha) dam rade "udac" nastolatke i wyskoczyc ze moja corka "na balety" :):):);) A jeszcze slowko bylam sie dzis przymierzac i sie przyjrzalam ... coz jestem PRZERAZONA !!!! od .... powiedzmy ponizej pasa w dol wygladam tragicznie!!! Nogi jak parowy z cellulitusem czy jak mu tam (a nie mialam tego ...) i multum popekanych siateczek naczynek kwionosnych!!!!!!!!!!!! nie wspominajac o kostakch, ktorych nie mam, na ciele pelno malusienkich pieprzykow, ktore czasem zdrapuje jak sie ... podrapuje a te co mialam ... urosly. Co mnie ejszcze urosnie oprocz d ... y i brzuchatka ???? (siwe wlosy na bank)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):) Sylwucha GRATULACJE !!!!!!!!!!! Cudna wiadomosc !!! RudiK a gdzie Ty bywasz To juz drugi przypadek kiedy chunczyki sie pomylily ;) Mysza Ty mloda mamunia chyba bedziesz wiec ... wszytsko przed Toba:) ... i mezem (a tak w nawiasie to niech maz ma pretensje do siebie, ze tym razem corka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwucha gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nina tak na szybko-bo mam dzien swira dzisiaj-i wszystkie dzieci placza a miska najglosniej.... nie wiem za bardzo co masz na mysli???? chodzi ci o medical card? zeby sie o nia starac trzeba byc rezydentem z minimum rocznym pobytem w irlandii.nie sadze aby udalo wam sie ja dostac. opieka lekarska jest platna w irlandii-do lekarzy specjalistycz. trafia sie z ramienia gp ( chyba ze rowniez prywatnie to we wlasnym zakresie). tak jak mowilam wczsniej-nie mam pojecia jak wyglada sytuacja szczepien.czy wedlug polskiego kalendarza szczepien powinnas miec jaies szczepienia w ciagu tych 6 miesiecy? zaraz jak przylecicie tutaj i nwyrobicie sobie pps-y ( tak jak polski nip) mozesz udac sie do social welfare i zlozyc wniosek o child benefit ( 140 miesiecznie)-ale po jakim czasie go otrzymacie to nie wiem...co prawada zawsze z wyrownaniem od daty zlozenia-ale mozecie czekac dluuuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac a ty zglosilas lekarzowi te opuchniecia? a jak z cisnieniem u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha ninka-wezcie ze sobia potlumaczone lub miedzynarodowe akty urodzenia i akt slubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo tak, tak ja mowilam i w szpitalu i u GP, badania moczu ok a uslyszalam, ze to ... normalne w tym ostatnim okresie, nie mam sie czym martwic. Cisnienie w normie dzis na wizycie u gp 110/70 (w domu ok 125/90 czasem nizej) ale w szpitalu kiedy mam czas aby sie nakrecic cisnienie mam wysokie 140/90 to norma - w szpitalu :/ ... przypadek szczegolny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby tak lilac....ale takie mocniejsze opuchniecia to ja mialam np. dpiero w 36tyg....ale skoro cisnienie i mocz ok-to...ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marigo czyli tak czy owak za jakakolwiek opieke lekarska dla dzieci musialabym placic?? a malzenstwem nie jestesmy..:) jestesmy zareczeni ..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Dzieki Kochaniutkie ze sprawdzilyscie kalendarz ;) mojemu mezowi jak wspomnialam ze to moze byc dziewczynka to powiedzial ze do dziewczynki bedzie potrzebowal instrukcji obslugi ;) bo o babskich sprawach nic nie wie ale sie nauczy jak bedzie tylko trzeba i dal mi pomysl na imie dla niej Natalia ;) Ja tez wole chlopca wydaje mi sie ze wychowanie chlopca jest latwiejsze ale jesli to bedzie dziewczynka tez bede sie cieszyla ;) jutro usg w szpitalu , jak dlugo taka wizyta zajmuje czasu? martwie sie troszke tym usg bo dwa lata temu przy takim usg mialam sie dowiedziec czy to chlopczyk czy dziewczynka a tu sie dowiedzielismy ze .. coz nie bede smutnych rzeczy wspominac mysle pozytywnie, czuje mala wiercipiete ;) wiec jak czuje to znaczy ze jest zdrowa ;) Uciekam przytulic sie do mezusia bo za pare godzinek musze wstac ;) milych snow kochaniutkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) lilac nie ty jedna nie poznajesz swojego ciala, ja jestem kilka tyg za toba, opuchlizna jeszcze mnie nie meczy, ale cellulit widoczny golym okiem mam juz od jakiego czasu, utylam bardzo w udach i pupie wiec mam nadzieje, ze gdy zrzuce te zbedne kilogramy to i z tym paskudztwem uda sie cos zrobic... nina wydaje mi sie ze za jakakolwiek opieke medyczna bedziesz musiala tutaj placic, po prostu w irlandii nie ma darmowej opieki medycznej :/ myszaa na pewno wsytzko bedzie w porzadku na dzisiejszym skanie, nie wydaje mi sie by byli w stanie juz dzis okreslic ci plec dziecka, ale na pewno musisz pytac, sami z siebie raczej nic nie mowia. scan to jakies 20 min, w kolejce sie troche czeka, ale nie bardzo dlugo, ostatnio czekalismy jakies 30 min a wczoraj tylko 10, wiec ta wizyta duzo krotsza od tej pierwszej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nina obawiam sie ze za kazda konsultacje lekarska bedziecie placic-jak my wszyscy;) wiec po prostu zycze zdowia! nie jest powiedziane ze bedziecie potrzebowali odwiedzac lekarzy...a jesli bedziesz chciala zwazyc maluszka,zmierzyc lub uzyskac porady poloznych lub pielegniarek-zawsze mozesz udac sie do health centre-i powinni ci to zrobic za free... myszaa wszytsko bedzie dobrze,trzymam kciuki anyway;) lilac,sylwucha....alez na pewno jestescie piekne i sexy.....spojrzcie na siebie moze laskawszym okiem:) moja misia wczoraj wieczorkiem dostal mega histerii-nie mogla usnac przez wiekszosc dnia.u nas jest bardzo gosno i nie potrafie wyciszyc naszego domu.wiem ze wyciszanie do przesady jest tez niezdrowe ale kruszynka nie moze spac-a uciszac dziciakow tez nie moge wiecznie-bo to nie fair:( dostalam dzis moby wrap-i mam nadzieje ze misia bedzie lubila w nim siedziec-bo jest to jedyna mozliwosc aby polaczyc noszenie jej i wypelnianie innych obowiazkow domowych. lece wiec przygotowac obiad-poki spi i mam dwie lapy wolne;) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
czesc Kochaniutkie ;) Ja juz w domku ;) SZCZESLIWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Maluszek jest ZDROWY ;D dobrze sie rozwija ;) fika nozkami ile wejdzie nawet widzialam jak kciuk ssal ;) Ma zdrowe serduszko, ma nereczki,dobry rozmiar glowki ;) i.. ma.. podobno.. siusiaka!!! hihihi ;D Pani z USG byla super ;) mowila troszke po polsku bo sie uczy wlasnie i zrobila mi ladne zdjecia dla mojego mezusia ;) wszystko mi cierpliwie wytlumaczyla ;) Nie czekalam dlugo ;) do 10 minut i zaraz mnie przyjeli ;) Dzis mam naprawde Super Dzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo ja tez myslam o zakupieniu sobie moby wrap, super rozwiazanie dla aktywnych mam, szczegolnie gdy malenstwo tak absorbujace:) ja jeszcze nie wiem jaka moja mala bedzie, ale jak na razie fika i jest bardzo aktywna... mam nadzieje ze towojej Michelle sie spodoba:) Myszaa super ze malenstow zdrowo rosnie, absolutnie rozumiem twoja dzisiejsza radoche, tak w ogole to chyba mialam z ta sama babka pierwsze USG jej znajomosc polskiego wprawila mnie w ogromne zdumienie, nawet potrafila odmienic nazwy narzadow na liczbe mnoga, usmialam sie wtedy na tym badaniu... z irlandzkiego chciala nas za to przepytac, dobrze, ze moj maz dosyc szybko lapie takie rzeczy i ja nawet kilkoma zwrotami zaskoczyl, mnie z reszta tez ...:P chyba gdy widac siusiaka to juz nie zniknie, wiec mielibysmy w koncu i mezczyzne w tym babskim gronie, GRATULACJE super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza nawet nie wiesz jak bardzo sie ciesze!!!!!!!!!!!!:):):):) gratulacje kochana dla ciebie i meza i....malenstwa:) sylwucha chusta sie sprawdzila od pirwszego podejscia.miska strasznie plakala i prezyla sie....zawiazalam na szybko ta chuste ( obserwujac youtube;) ) wpakowalam mala i.....i cisza. po kilku miutach usnela wtulona w moj mega biust! a widzialas Baby k'tan sling? wolalam ta ale ciezko dostac a z USA nie chca wysylac do ire. jakkolwiek moby tez jest ok-tylko wiazac trzeba. rozwiazalam sie i wlozylam ja do kosza i spiunia sobiie juz ponad godzine.ulzylo mi i jetem wypoczeta dzis bo poki co obrobilam sie ze wszytskim ,czysto w domku i obiad zrobiony.....dotad tylko walczylam cale dnie z misia.... za 20 minut skocze po syna do szkoly-az nie chce sie wychodzic tak strasznie wieje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
chyba ta sama ;) Mowila tak po polsku wszystkie narzady ze sie Bardzo zdziwilam i uspokoila mnie tym Bardzo jej za to podziekowalam ;) Byla Bardzo Mila ;) Nawet na zdjeciach z usg na najladniejszym napisala po polsku "czesc tata" ;) i tak mi wydrukowala ;) Moj maz ma mily prezen na dzien Mezczyzny ;) ktory podobno jest dzisiaj ;) Choc i tak juz obdzwonil chyba wszystkich aby pochwalic sie ze ma syna ;) i jest zdrowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje myszo :) Podobno jak po usg powiedzą, że chłopiec to raczej będzie chłopiec, ale jak powiedzą dziewczynka, to jest szansa na to że będzie jednak chłopiec... Moja dziewczynka, jeśli to naprawdę ona, będzie chyba jakąś biegaczką, albo po tatusiu nie usiedzi w miejscu. Bardzo się wierci ostatnio, to takie przyjemne uczucie... Chorykroliku uwierz że jak poczujesz pierwsze ruchy swojego maleństwa, od razu nabierzesz wiary w to że będziesz dobrą i kochającą mamą. Zresztą chyba wiem co czujesz, bo hormony szaleją również u mnie - czepiam się o wszystko. 3majcie się dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.... mysle, ze jednak nie powinnam jesc calego sloika rolmopsow marynowanych a juz na pewno nie przegryzac czekolodowym batonikiem ... :/:/ coz ... Mysza jaka CUDOWNA WIADOMOSC GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!! i jeszcze ten ... siusiak;););)ha Rudik to jeszcze u Ciebie pozostaje niewiadoma a jeszcze Chorykrolik :) Marigo z tym ... sexi to ja nie bardzo;) haha slowo daje:) Sylwucha mnie tez poszlo - ha i to sporo - w d ... cje czyli od ... od czego mam napisac od Brzuchatka???? moze tak: mnie poszlo od szyji w dol, wszedzie !!!!!!! bokiem? raczej wykluczone sie przegladac. Ide na zupke, nie moge myslec o sledziach feeee .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie "prawdopodobnie" nie oznacza "na pewno". Ja tam na zdjęciach nie widziałam nic wskazującego na konkretną płeć, więc nie nastawiam się, choć przyznam szczerze, że chciałabym już wiedzieć kto to będzie. Na razie pozostaje mi tylko czekać do następnego usg. Coby dziewczyny nie było wam smutno, powiem wam, że mnie też przybyło. Nawet mąż dziś powiedział, że "chyba Ci się trochę przytyło" hmm no cóż nie da się ukryć... Zaczynamy gromadzić potrzebny sprzęt dla Maleństwa. Tapicerkę wózka upraliśmy, w sobotę jedziemy po fotelik samochodowy, poza tym jeszcze kołyska, przewijak itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo a tego nie widzialam, ale znalazlam juz na necie i rzeczywiscie super bo wizac juz nie trzeba, ale trzeba chyba trafic wtedy z odpowiednim rozmiarem by sie dobrze dopasowalo do ciala i maluchowi bylo wygodnie, wydaje mi sie ze super sprawa nawet gdy trzeba gdzies na chwile z domu z dzieckiem wyskoczyc i wozka nie chce sie ze soba ciagnac, a tak byc wtulonym w mame to chyba zawsze fajnie, wiec sie nie dziwie, ze Michelle tak szybko dala sie przekonac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tyle slodyczy wcinam, ze idac do lekarza to az sie boje ze zaraz mnie za cukier tam przegonia, jak na razie spokoj, ale chyba musze sie troche ograniczyc, ale co zrobic gdy sie powstrzymac nie moge:/ i popijam te slodkosci duza iloscia mleka, ale to chyba akurat maly plus w tym wszytskim... a sledz z batonikiem ... powiem ci lilac, smiala kompozycja:) Mysza u ciebie dzis chyba wielka euforia, jak wczoraj u mnie, troche to niedorzeczne bo przeciez jakiegos wielkiego zaskoczenia tu byc nie powinno, chlopiec lub dziewczynka, a czlowiek tak sie cieszy gdy juz pozna ta mala tajemnice:) Rudik moze twoje malenstwo przy kolejnym badaniu juz nie bedzie takie wstydliwe i w koncu sie ujawni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha, wiesz moze gdybysmy nie jadly tych slodkosci to by bylo nas mniej troche ;) jak myslisz??? :):) w domu omijal wage sporym lukiem ha w szpitalu sie nie da ... :(:) a mogliby choc tej wagi nie wpisywac w ta karte ciazowa ... Rudik a Ty "slodyczow" nie jadasz? duzo Ci przybylo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac bardzo mozliwe ale ja sobie odmowic nie potrafie, slaba osobka ze mnie...a moja mala na zdjeciach usg ma taki gruby brzuszek, nawet babka na skanie sie smiala, teraz sie boje, ze malego grubasa urodze, ale waga i wzrost podobno jak najbardziej odpowiednie do wieku wiec troche mnie to uspokoilo. ale poswirowac troche oczywiscie juz musialm:/ co do wagi, moja maz schowal po ostanim kilkudniowym, bardzo lzawym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Dzien Doberek ;) Ja dzis mam noc nie przespana ;( maly taki maly a tak sie wiercil ze caly czas sie budzilam bo mnie podbrzusze bolalo to co chwilke go glaskalam aby sie obrocil do odpowiedniej pozycji i zasypialam i tak w kolko .. Maly wiercipieta .. ;) Za chwilke ide na jazdy bo znow zaczelam sie uczyc jezdzic autkiem ;) Mam do was Kochaniutkie pytanko bo nie wiem w sumie co mam zrobic,wczoraj bylam na usg w szpitalu nastepne mam za miesiac w kwietniu 14 -go i chcialabym isc do polskiego lekarza ale teraz to sie boje troszke bo czy nie za czesto bym miala te usg?? Jak Wy godzicie polskich lekarzy ze szpitalem czy tylko ja tak czesto bede chodzic na usg raz w miesiacu w szpitalu mam wizyte usg. Ide zjesc sniadanko i sie ogarnac musze ;) Milego Dnia Kochaniutkie Wam zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ przepraszam ze sie wcinam ale pomyslalam ze sie przywitam po zostaniu na nowo swierzo upieczona mama :) Gratuluje Wam coreczek i synkow moje dwie kolezanki mialy potwierdzone na 100% na 3 roznych usg u roznych lekarzy synkow a urodzily... corki :) W druga strone sie nie spotkalam z pomylka :) No wiec ja od 29.01, mam zdrowego slicznego wielkiego synka :) i nadal twierdze ze z dziewczynka latwiej :P Marigo - super ze chusta sie sprawdza ja nadal ogarniam chaos heheh maz ma teraz dniowki wiec nadal sama w domu caly dzien tyle ze w nocy moze pomoc :) kiedy ja to wszytsko ogarne? nie wiem czy juz wszytskie macie wozki a moze znacie kogos kto szuka bo mam na sprzedaz po Martusi wozek. ja w sumie na tej samej wyspie co wy tyle ze za granica ;) jakby ktoras chciala tu jest link: http://belfast.gumtree.com/belfast/92/72420592.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessi gratuluje silnego synka, niech sie zdrowo chowa:) z tego co widze na suwaku rzeczywiscie maly kolos z niego ponad 4600 wow jestem pod wrazeniem, jak ty dalas rade go urodzic? Myszaa co do usg to chyba zaden problem, chociaz spotkalam sie z opinie, ze dla malucha to badanie wcale nie jest takie przyjemne, podobno do dziecka docieraja wtedy bardzo silne dzwieki, ale ile w tym prawdy to nie wiem... czasami maluch spi i takie badanie go nawet nie obudzi... w Polsce ma sie tych scanow duzo wiecej na prywatnych wizytach, ale czy sa konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha skonczylo sie u mnie jak poprezdnio czyli natychmiastowa cesarka po przejsciu calej drogi porodu naturalnego no coz jakos zyje :) dobrze ze to juz za mna co do usg to ja raz mialam w ciagu 2 tyg 3 razy bo w spzitalu tu polowkowe a apre dni pozniej mialam wizyte w dublinie i kolejne a tydzien po bylam w pl i chcielismy wiedziec plec ale kazdemu lekarzowi mowilam ze dopiero co bylo usg i czy to nie szkodzi i bylo ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jem słodycze, lubię słodycze, najbardziej lody o smaku tiramisu... Samego ciasta nie mam odwagi zrobić, tzn bardziej zjeść bo to jakby nie brać surowe jaja, a z tymi to różnie bywa. Poprzestaję więc na szarlotce i ciastkach francuskich z jabłkami. Od początku ciąży przytyłam jakieś 15 kg. Jestem przerażona. Trudniej mi się sprawnie poruszać, wejście po schodach to nie lada wysiłek... Jeszcze 3 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozglądam się właśnie nad łóżeczkiem dla Dzidzi. Chciałabym kupić kołyskę taką drewnianą stojącą, ale na gazeta.ie nie ma dużego wyboru. Jakie strony jeszcze polecacie na tego typu zakupy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mysza za namiar. Rzeczywiście jest większy wybór niż na gazeta.ie. Będę systematycznie przeglądać i pewnie coś znajdę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×