Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

cześć wszystkim:) Bebolek to super , ze jestes zadowolona z wizyty! dodałam sobie Ciebie do kontaktów, więc już mam Was dwie babeczki z forum(Żabcia i Ty). Ja pewnie pojadę do tego samego szpitala, wiec w razie pytań na pewno się Ciebie poradzę, dzięki za taką możliwość.Kochane jesteście, Żabcia też mi dużo pomogła i rozwiała kilka wątpliwości:) aaaa! i gratuluję chłopczyka!!!! ja byłam na usg wczoraj-pani powiedziała, ze nie widzi siusiaka, więc czekamy na dziewuszkę.Tys piknie:) musze Wam powiedzieć, zę szkoda mi opuszczać tak dobrą ginekolożkę, ale siła wyższa.Dziś odebrałam też kolejne wyniki badań(na cukrzycę, tarczycę i dużo innych), wszystko w jak najlepszym porządku na szczęście. Życzę dużo zdrówka i zaglądajcie tu częściej:) ja za 2 dni juz lecę,dostęp do internetu w domu pewnie będę miała dopiero za jakiś czas, ale na pewno o Was nie zapomnę;) trzymajcie się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebolek20
Aine jak tylko dassz rade to sie odzywaj... .. jak juz bedziesz tu na miejscu to wyslij meila z jakims kontaktem do ciebie.. pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Jak ja wam wszystkim zazdroszcze. Ja tez juz bym chciala byc w ciazy. Niestety probujemy i probujemy i nic. Mam nadzieje, ze niedlugo sie to zmieni i brzuszek zacznie rosnac. Pisze bo nie chcialabym przechodzic przez ciaze sama. Jestem w Irlandii juz 5 lat i wiem sporo o ciazy, dodatkach, opiece medzyccznej itd. Odezwijcie sie zeby nie bylo mi smutno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!! moj synek ma juz 18miesiecy ,rodzilam w irlandii,obecnie niepracoje ale wykozystalam urlop macierzynski tutaj po urodzeniu synka,pozniej wrucilam do pracy.Pozniej po 6miesiacach zwolnilam sie z poracy.poszlabym na wychowawcze ale niema tutaj czegos takiego:( tak siedze w domku bez zadnych dochodow a pracowalam 2i pol roku.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny 🖐️ Przepraszam kochane,ze tak dlugo mnie nie bylo ,ale chora jestem juz 2tydzien :( Wpierw angina a teraz przeziebienie :O Poce sie jak szczurek :( Nie mam sil na dodatek glowa mi peka z bolu :O Ehhh..szkoda pisac Na dodatek skurcze mi dokuczaly,ale na szczescie nie byly to skurcze przepowiadajace :) Brakuje mi magnezu co sie okazalo. Bebolek dziekuje Ci za numer zdarzylam przed toba zdobyc,bo to bylo strasznie wazne musialam jak najszybciej jechac do lekarza :( i przypomnialo mi sie o p.Anecie z PARNELLA Suuuuuuuuuuuper babka za dwa tyg.ide znow.Dziekuje Ci slonce za pamiec :) A Ty jak sie czujesz ktory to tydzien juz...Sle buziaka 👄 Aine ❤️Zagladaj koniecznie :D No to chyba podaruje Ci sukienusie po mojej kruszynce :D Odezwij sie do nas jak tylko bedziesz miala neta :) Ostatnio kupilam slicznom sukienusie za psie pieniadze i marynareczke :P Mi tez ostatnio lekarz powiedzial,ze dziewczynka juz trzeci ginekolog :),wiec chyba dziewczynka.A za dwa tygodnie bede wiedziala czy cesarka mnie czeka :( ,bo maluda sie posladkowo ulozyla.Jeszcze ma dwa tygodnie,zeby sie przewrocic ;) Chyba nawet sie przewraca bo juz glowke czuje ze jest nizej :P Mi juz nie wiele zostalo a czas mi tak szybko leci,ze cos niesamowitego...A musimy jeszcze zakupy porobic dla dzidzi...Nie mysle o porodzie bo nie chce sie denerwowac na zapas.Jedno bym tylko chciala by ktos byl przy mnie jak to wszystko sie zacznie :O Kathy1000 Zycze Ci z calego serca by Ci sie wkacu udalo :D Pisz do nas zapraszam Cie do wspolnych rozmow :D Gdzie mieszkasz? co robisz ? A ja mam do Ciebie pytanie o jakie dodatku mozna napewno sie strac rodzac tutaj nie bedac w malzenstwie lecz mieszkajac z chlopakiem ,bo slyszalam,ze CHILD BENEFIT napeno i 1000 euro rozlozone co kwartal.Wiesz ja juz mam wielki leb od tego wszystkiego...wrrr kazdy co innego gada.Moze twoja wiedza zbiegnie sie z informacja z socjalu :D ,bo oni w tym socjalu tez leca juz nie napisze w co :P POZDRAWIAM CIE Aneczka11 A SKAD JESTES ???Fajnie,ze do nas dolaczylas Aneczka ale jakies dotacje Ci sie naleza chyba :O Wiem,ze jak pracownik po roku przepracowanym zwolni sie moze isc na bezrobocie korzystalas z tego ?Wiem o tym,bo moja kolezanka zwolnila sie i zajerestrowala sie na bezrobociu przez pol roku jej placili to wiem napewno.Jak oceniasz porod w Irlandii jak u Ciebie to wygladalo byla bym wdzieczna nawet za troszke informacji :p Coprawda jestem juz w 8 miesiacu prawie koncowce i wiem juz troche,ale mam konkretne pytania -jestes w malzenstwie?,bo ja jeszcze nie :O Moj michu sie nie postaral :P HEHE...I chcialam Ci sie zapytac jakie nazwisko widnieje na akcie urodzenia,bo wiem,ze jak idziesz do BORN REGISTRATION to podajesz ojca nazwisko a w szpitalu matki tyle wiem.A u Ciebie jak to bylo. -jak rodzilas to bylas w osobnym pokoiku czy z innymi kobietami.Jak myslisz o co warto zapytac lekarza,bo ide za tydz.I jak jestem juz w srodku to zupelnie nie wiem o co pytac. -ostatnie pytanko :P Jak wyglada tutaj szczepienie dziecka po jakim czasie od wyjscia ze szpitala itd... Zameczylam Cie wiem :P WOLE DMUCHAC NA ZIMNE POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE DZIEWCZYNKI :D 🌼 🌼 🌼 🌼 Uciekam pod kolderke :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Zabcia83 dziekuje, ze sie odezwalas. Ja mieszkam w Dublinie, pracuje w payrollu i juz nie moge doczekac sie brzuszka. Co do swiadczen do nalezy Ci sie oczywiscie macierzynski - jesli uzbierala ci sie odpowiednia ilosc PRSI, child benefit na dziecko do 16-ego roku zycia, ktory w tej chwili wynosi 160 euro miesiecznie no i oczywiscie tak zwane \'becikowe\' - early child supplement - 1000 euro rocznie do 6-ego roku zycia. Mam nadzieje, ze reszta dziewczyn tez sie odezwie. Tak wam zazdroszcze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathy1000 Kiedys czytalam taka wypowiedz dziewczyny,ktora miala problem z zajsciem w ciaze i wiesz co ona napisala,ze im bardziej chcieli i napierali na decyzje zajcia w ciaze tym badziej im nie wychodzilo :( Ktoregos dnia zrezygnowali ze staran i tak poprostu sila wyzsza pozwolila im sie cieszyc fasolka :P Wiesz nie moge powiedziec,ze Cie rozumiem,bo tak nie jest,ale troche tez staram sie zrozumiec kobiety ktore maj problemy z zajsciem w ciaze. Mam kolezanke,ktora jest pielengniarkom i ma problemy z zajsciem w ciaze wie duzo na temt zajscia w ciaze a mimo to nie udaje sie :( Wierze,ze ktoregos dnia napiszesz,ze sie udalo :P :D Tego Ci zycze Ja tez z Dublina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia83, dzieki za mile slowa. Mam nadzieje, ze sie uda i to jak najszybciej. W koncu latka leca. A Ty na kiedy masz termin? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIBY NA 7.07,ale ja obliczylam z moim lekarzem polskim ze na 11.07 No zobaczymy czas pokarze kiedy bedzie chciala wyjsc :P Pozdrowienia od zabki malej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Zabcia83. Wiesz, tak sobie czytalam to forum wczoraj i my nawet blisko siebie mieszkamy - ja tez w Santry. Czy rodzisz w Rotundzie? Mam nadzieje, ze dasz znac jak bylo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Czesc Wszystkim :) Kathy1000 Super,ze mieszkasz w santry a gdzie konkretnie.Coprawda nie znam tego rejonu za bardzo,ale slyszalam,ze santry sie gdzies jeszcze ciagnie.Kolo czego mieszkac :P Co u Was kobietki zyjecie :O Ja od kilku dni walcze z chorobskiem 😠 Wpierw angina potem przeziebienie a teraz chyba grypsko mnie atakuje :( Nie wiem skad to wszystko byl spokoj a teraz znow sie mecze :( Nie chce sie faszerowac tabletkami,ale jak tak dalej pujdzie to ide do lekarza.Znacie jakies domowe sposoby na silne przeziebienie :O Procz mleka z miodem i herbatki z cytrynom :O Moze jeszcze pozniej podniose topik :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomnialam Wam napisac,ze wczoraj moja maluda tak sie wiercila,ze czulam nozki glowke cos niesamowitego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Zabcia, wybierz sie do lekarza z tym chorobskiem bo nie ma co sie meczyc. Ja jak jestem bardzo chora to przygotowuje sobie miksturke mojej mamy. Co prawda ochydna ale mi pomaga. Gotuje sobie mleczko, dodaje do tego miodu i czosnku i wypijam. Wyrzygac sie mozna ale na przeziebienie jest super. Dobrze slyszalas, ze Santry sie ciagnie. Ja mieszkam na samym koncu, na Oscar Traynor Road. Kupilam tam sobie mieszkanko w zeszlym listopadzie i sie strasznie ciesze, ze juz nie musze wynajmowac. Zastanawiam sie jak to jest gdy takie malenstwo wierdzi sie w brzuchu. Musi to byc super uczucie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabciu- jestem z Moate.Mieszkam w irladndi juz 3lata,moj synek urodzilsie w Mullingar.Co do porodu ,rodzilam sama na sali (z mezem).Najpierw przystawili mi synka do piersi i konczyli zaszywac itd.niemoglam sie nacieszyc .To co mi sie niepodobalo, to chyba wszedzie jest,przyjechalam z bulami a oni pytrali i wypelniali jakies papiery:)no i jak sprawdzali rozwarcie to strasznie bolalo,chociaz slyszalam ze to nieboli.Pozniej przewiezli mnie na sale 6osobowa,przy kazdym luzku parawank takze super,mozesz sie zaslonic.Dziecko od mometu porodu jest z mama,moj szkrab spal ze mna na luzku(karmilam piersia) pierwsz noc niespalam tzw,szok poporodowy:) Jestem mezatka .Szczepienie jest w pierwszym miesiacu pozniej w 2gim dadza Ci taka ksiazeczke.Domnie co tydzien przez 6 tyg.przychodzila Srodowiskowa. Wiesz ja jezdzilam do polski na badania USG itp. A mozesz mi napisac gdzie sie trzeba zarejstrowac na ten zasilek? Przepraszam ze nienapisalam na wszystkie pytania ale niestety niemam zbyt duzo czasu tylko chwilke .Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie sie topik ruszyl :D ,bo ostatnio sie zastanawialam czy czasem sama do siebie bede pisac :P He,he... Kathy1000 hmmm,hmm nie wiem kompletnie gdzie to :O Jak juz wczesniej wspomnialam jestem zielona co do tego rejony,bo my od niedawna tutaj mieszkamy,wiec nie zdarzylam sie zorientowac gdzie co :O Ja mieszkam niedaleko lotniska a konkretniej przy hotelach PLAZA i tego drugiego niepamietam :O Co do ruchow dziecka to jest to uczucie,ktore trudno opisac.Probuje sobie skojarzyc jakies zdarzenie podobne do tego,ale trudno wierz mi :O Moze dziewczyny wpadnom na jakies ciekawe porownanie.Wczoraj prawie sie poplakalam jak poczulam raczke a potem nozke :D :D :D aneczka11 Dziekuje Ci za kazda informacje 🌼 Nie wiem gdzie jest ta miejscowosc co ty mieszkasz :( Rozwialas moje watpliwosci mam nadzieje,ze u mnie pujdzie wszystko ok.Wiesz ja sie troche stresuje czy wszystko bede rozumiec co beda do mnie mowic.Wszczegolnosci,ze bedzie towarzyszyl mi bol :( i nie wiem czy sie skupie na tym :O wszystkim.A co do badan to tez robilam w Polsce.Aneczka nie martw sie ja rozumiem,ze nie masz czasu :D Nie przejmuj sie!!! :classic_cool: Ja za jakies dwa miesiace.pewnie tez bede skrobac czas dla Was :O Co do Twojego zasilku sprawa wyglada tak musisz isc do socjalu.Zarejestrowac sie jako bezrobotna i przez 6miesiecy placa Ci zasilek w wysokosci 160e niekiedy tez dodatek mieszkaniowy jesli uznaja,ze masz sytuacje wymagajaca pomocy :D Kiedy wogole sie zwolnilas? Tak pytam,bo mozesz im przedstawic sytuacje,ze masz dziecko i ze sie starasz o znalezienie pracy itd ( to wszystko oczywiscie ma byc niby sciema,ze szukasz pracy ),ale do staran to bedziesz musiala im przedstawic sytuacje co i jak.Czyli dlaczego sie zwolnilas itd...Probuj a noz sie uda :D Czego Ci zycze zawsze jakis grosz wpadnie.Bebolek podawal stronke socjalu wejdz na ten link i poszukaj odnosnie warunkow i dzialaj :D Napewno znajdziesz ten link.Powodzenia 🌼 Bebolek a Ty co sie nie starasz,zeby topik przetrwal zalozylas topik to powinnas dbac :P Co u Ciebie ???Jak dzidzia ? Aine wracaj :p szybko mi :D POZDRAWIAM :D 3MAJCIE SIE KOBIETKI :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viola2328
Witajcie Kochane.Dlugo sie nie odzywalam bo po tej przeprowadzce na nowo net musielismy zalozyc.Bebolek dziekuje Ci 👄kochana za numer do gina babka super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka link jest dokladnie na 3stronie Bebolek ja podaje :D SZUKAJ I DZIALAJ !!!!!!!!!!!!!! :classic_cool: Viola 2328 🖐️ Juz myslalam,ze zapomnialas o nas :( Tez bylam u tej babki swietna jest tez ja polecam.Za dwa tyg.znow ide :D Co u Ciebie jak sie Wam mieszka.Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia83 Nie zapomialam o WAS,nie mialam do zadnej numeru to chociaz bym napisala esa.U mnie wszystko po staremu dalej sie staramy jak na razie bez rezultatow ale mam nadzieje ze juz nie dlugo bede w ciazy tak dlugo na nia czekam:(:(:(bylam u gina i wszystko jest dobrze,mam brac lek duphaston przez 10dni w tym miesiacu a pozniej po @ tez przez 10dni i jak nie zajde w tym czasie to mam sie zglosic do gina.Mieszkanko super,mieszka sie dobrze.Nie daleko mam do shoping center,blisko park jest ok.Do jutra babeczki👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobietki {usta] Ja dzis taki ranny ptaszek,bo nie moge spac rolety mamy jasne,a slonce juz wstalo i poce sie jak szczur ;( Nie moge spac 😭 Viola pisz pisz do nas :D razem z Kathy mozecie sie wymieniac doswiadczeniami :D Ona tez stra sie o dzidzie :) Jak kto sie mowi w kupie razniej {cool] Pozdrawiam A ten lek cos mi mowi,ale moze mie sie przeslyszalo .... Milego dnia ;) 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola zapomnialam Ci napisac,ze najwazniejsze,ze wszytsko wporzadku :D Teraz tylko malutka kropelka heee :P do szczescia potrzebna Bebolek gdzie sie podziewasz od kilku dni 🌼 Aine to dla Ciebie 🌼 👄 Kathy Mam nadzieje,ze zajrzysz 🌼 aneczka i TY rownierz nas odwiedzaj pozdrowienia dla twojego brzdaca a jak ma Twoj brdzac naimie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane przepraszam ze neiwpadam na nasz topik ale mój mezulek poleciał do polski po swoje dzieci na całe 3 miesiace ich bierzemu i wraca we wtorek... a ja spie u rodziców bo niechce spac sama w naszej kawalerce a am niemam dostepu do internetu... dzis zajrzałam na momencik bo gadałam na skaypie z mezem... wiec musiałam przyjsc do domku kochane zmykam... odezwe sie w srode... JA TEZ RODZE W MULLINGAR..... KOCHAASNE A TAK WOGÓLE POMYSLEC ZE ZA ROK TEZ BEDZIEMY OBCHODZIC DZIEN MATKI... ACH... POZDRAWAIM WSZYSTKIE NOWE DZIEWCZYNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Zabcia83, jak przeziebienie? Lepiej? Z Ciebie ranny ptaszek a ja spie i spie. Jestem tak zmeczona ostatnio, ze nie wiem co sie dzieje. Caly dzien dzis przespalam - a moze to ciaza? Slyszalam, ze sie kobiecie strasznie spac chce na samym poczatku, he, he. Fajnie by bylo. Patrzylam sobie na mapke i chyba bardzo blisko siebie mieszkamy jak sie nie myle - musisz tylko przejsc przez most na druga strone M1 i juz jestes na Oscar Traynor Road. Viola zagladaj czesciej i napisz cos do mnie. Ja jestem tak cholernie zazdrosna, ze wszystkie kobietki na forum sa w ciazy, ze az mi sie milo zrobilo jak przeczytalam, ze ty tez sie starasz. Skrobnij cos jak bedziesz miec chwilke. Pozdrawiam reszte dziewczyn chociaz nie mialam jeszcze okazji ich poznac. Uciekam teraz bo musze obiad dokonczyc. Piszcie duzo dziewczyny. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja jak zwykle na chwilke:) moj synek ma na imie Alan,Piotr.Zabciu-dziekoje za informacje ,z pracy zwolnilam sie jakies pol roku temu wsumie staram sie o FIS to tez taki zasilek i z tego co wiem niemoga mi przydzielic dwuch na raz ,albo jedno albo dtugie.Moate lezy w Westmeath,to tak po srodku Irlandii.Pozdrawiam was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathy podobno jest kilka mostow :O he wiec nadal nie wiem gdzie to :( A wiesz gdzie jest Ballymun lub sklep Homebase :) Co spania to ja wlasnie tak pocztki przechodzilam,ze wracalam z pracy i spalam i spalam,ale szczerze nawet nie wiedzialam,ze jest to objaw ciazy :O Dopiero jak dwa tyg.wymiotowalam zorientowalam sie,ze jest cos nie tak.Mimo,ze test pokazal,ze nie jestem to i tak mowilam Krystianowi,ze ja czuje,ze jestem w ciazy :)Naprawde to czulam :) Jak to sie mowi intuicja kobieca :)Czuje sie juz lepiej ale dopiero jutro wyjde na dwor,bo dzis mnie wywieje he 😭 aneczka ladne imie ma Twoj szkab :) Wiesz szczerze mowiac nie mam pojecia co to jest FIS :O Pozdrawiam Was 🖐️ Wiecie co odkrylam moja maluda lubi jazz :D Nigdy nie sluchalam takiej muzyki,ale teraz juz maluda mna rzadzi :D Jem to co ona chce no i muzyczki slucham takiej jak ona chce he :) :) :) Jeszcze sie nie urodzila a juz rzadzi mamuskom :O Pozdrwiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki!!! Mieszkam kolo Dublina. Do Irlandii przyjechalam w lipcu zeszlego roku razem z moim uochanym. W polowie stycznia pojechalam do Polski konczyc studia i tam dowiedzialam sie ze jestem w ciazy :) wiec po dwoch miesiacach zaliczylam semestr wzielam dziekanke i wrocilam tu do mojego mezczyzny. Teraz to juz 21 tydzien ostatnio bylismy w Polsce na dlugi weekend tam odwiedzilam swojego ginka wszystko jest ok Junior rosnie i ma sie dobrze czesto juz dokazuje :) Chcialabym was prosic o rady i wskazowki w miare waszych mozliwosci, nie bylam tu jeszcze u lekarza i szczerze mowiac nie wiem gdzie mam isc i co musze miec ze soba i czy bede musiala placic. Czy mam zadzwonic od razu do szpitala i tam sie umawiac na wizyte?Czy lepeij isc prywatnie i ile to kosztuje? Co ze szkola rodzenia? Dodam jeszcze ze pracuje ale z tego co wiem to na maternity leave sie nie zalapie. Wiec nie wiem czy dostane jakies pieniazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin mam na 09.10. I przyznam ze zaczynam troche panikowac bo nie wiem gdzie mam isc i co zalatwiac a w dodatku jeszcze sporo pracuje wiec czasu tez brakuje. Wiec blagam o jakies pomocne wskazowki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitek nie panikuj jutro Ci wszytsko napisze co i jak :D Glowa do gory w tej chwili masz sie cieszyc juniorkiem a nie zamrtwiac sie :) Wpadlam tylko na chwilke :),wiec nie mam za duzo czasu,zeby Ci wszytsko tlumaczyc ,ale jak masz czas to przeczytaj caly topik napewno znajdziesz informacje wazne dla Ciebie :) A jak bedziesz milaal pytania to pisz i smialo pytaj :D KTO PYTA NIE BLADZI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kitek, Zabcia83 ma racje, nie panikuj. Wiadomo, ze troche cie nerwy biora zwlaszcza, ze jestes w innym kraju ale bedzie ok. Co do swiadczen to na maternity mozesz sie jeszcze zalapac. Musisz miec przepracowane 39 tyg. w roku poprzedzajacym urodzenie dziecka. Jesli Ci troche tygodni brakuje a pracowalas w Polsce to mozesz te tygodnie z Polski rowniez wykorzystac jako ze jestesmy w Unii. Do GP przejdz sie jak najszybciej, on Ci wszystko wytlumaczy. Za pierwsza wizyte bedziesz musiala zaplacic ale pozniej juz wizyty beda za darmo jako ze kobiety ciezarne w Irlandii maja darmowa opieke. Nie musisz isc prywatnie, opieka panstwowa jest tu tak samo dobra jak prywatna. Jedyna roznica to taka, ze w szpitalu bedziesz lezala w sali z wieksza liczba lozek i na kazdej wizycie szpitalnej bedzie cie przyjmowal inny poloznik. Co do wiadczen po porodzie to tez sie troche bedzie ci nalezalo ale o tym troche pozniej. Co do szkoly rodzenia to wszystkiego dowiesz sie na pierwszej wizycie w szpitalu. A Zabcia83 ma racje - poczytaj ten top[ik jak masz chwile. Nie martw sie, to moze wszystko wyglada strasznie ale bedzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×