Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość Kasiennnnnka14
Sanni nie martw się, masz dopiero 13 lat i piersi będą Ci jeszcze rosły. Miesiączka też powinna się niedługo pojawić. Wszystkim dziewczynom polecam rozmowę z panią z gg4840433, wszystko mi wytłumaczyła, bo tez się martwiłam że jeszcze nie dostałam, a mam już prawie 14 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JJulitka
Hej. Dziewczyny chciałam wam tu polecić Klub Nastolatek, jak wyślecie emaila na klub.nastolatek@interia.pl to otrzymacie za darmo kalendarzyk miesiączkowy oraz odpowiedzi na każde pytania i problemy o dojrzewaniu, oczywiście też i o miesiączce. Można się też dowiedzieć o darmowych próbkach. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutanna
Dzisiaj jak byłam w łazience to w śluzie było cos takiego jasno czerwonego. Mało tego było...:< wiec nie wiem. Teraz boli mnie brzuch, wziełam Apap. Czy ktos wie kiedy moge dostac okres ? PS Też jestem decha, też tego nie lubie. Ale moze jeszcze kiedys urosna...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulka
mam problem. piecze mnie w pochwie od kilku dni. Czy to ta infekcja. Okropnie się martwię i nie chcę ginekologa, bo mam dopiero 12 lat. Nie wiem, wystarczy się codziennie myć???? Plissssss, pommmmmmmmocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miernada
No wiesz, myć się trzeba "tam" codziennie i to dokładnie, na tym polega właśnie higiena okolic intymnych. Pewnie masz jakąś infekcję, mogłaś coś złapać np. na basenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawa :*
Pulka. I co z tego ze masz 12 lat ? Za 3 lata powiesz ze tylko 15 lat, potem ze 18 itd. A pierwszy raz do ginekologa powinno sie isc przed zakonczeniem podstawowki tj. 12-13 lat. Tutaaj mozemy tylko powiedziec jakie istnieja infekce np uplawy ale nie powiemy czy masz infekcje czzy co bo niee wiedzimy jak wygladdasz 'tam'. Chyba sie ze mna zgodzicie ? Powieddz mamie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulka
aha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanni^^
A ja tam slyszalam, ze do ginekologa powinno pojsc sie po 1 miesiaczce :P I na razie sie tego trzymam, bo tez nie bardzo mi sie tam spieszy. Ale coz powiedzcie mi co mi moze byc jak mnie od juz ponad miecha boli brzuch x.x Mama ze mna nie chce isc do lekarza bo niby stymuluje czy cos :< PS.< nie pamietam do kogo> Ta mozliwe, ze to infekcja jakas, bo ja tez tak mialam to jakiejs masci uzywalam czy cos i po jakiiiiiiiiiiiims czasie przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutanna
haha.xD to jakas telepatia. Wczoraj ok. 19 dostałam miesiączki. Ale zadnych specjalnych objawów nie miałam poza bólem brzucha w dolnej czesci. Jest spoko, ale wkurza mnie ze musze na co drugiej przerwie chodzic do kibla :/ a i tak w ogóle to do ginekologa wcale tak wczesnie sie nie chodzi. No na pewno nie w wieku 13 lat. Raczej po osiagnieciu pełonoletniosci, chyba ze ma sie jakas chorbe 'tych' okolic... To wtedy trzeba. Pozdro.:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta12
Dziewczyny nie martwcie się tym że nie macie piersi,ja też nie mam ;). Ale wolę poczekać niż się użalać a co do infekcji,to ja kiedyś też smarowałam mazidlem ;D. Miejsca te są bardzo wrazliwe i trzeba na nie szczególnie uwazać... A co do rozmawianiu o dojrzewaniu to ja rozmawiam z mamą bo ona dobrze wie c i jak.! Narka dziewczynki! :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawa :*
Kur.wa ! A co ma. Pelnoletnosc do ci.py i ginekologa ? To tak samo jak ktos ma urodziny 20.06 i upije sie 19.06 i zlamie prawo bo nie jest pelnoletni a dzien pozniej nic mu nie zrobia bo ma 18 lat. Glowa przez jeden dzien nie stanie sie mocniejsza. Do ginekologa nie chodzi sie wtaedy gdy cos ci jest tylko na badania kontrolne tak jak do dentysty. Pojdziesz do ginekologa i mowi ci ze masz raka ktorego jest za pozno wyciac. A to tylko dlatego ze nie chcialo ci sie ruszuc du.py zeby przyjsc na badanie wczesnoej bo wmawialas sobie ze skoro nic m nie nie boli to nic mi nie jest. Do dentyst tez idziesz dopier jak zab cie boli ? To moze do kardiologa, pediatry, i innych lekarzy tez zaczniemy chodzic po skonczeniu 18 lat bo tak. Bo jestesmy peelnoletni. Gdyby sie nie chodzilo na badania kontrolne to bysmy juz wszyscy po marli ! Do gimekologa powinno sie isc na KONTROLE przed 1. Klasa gim. Ale jak chcesz to czekaj az bedzioesz miala infekcje czy cos zacznie cie bolec i dopiero wtedy idz a okaze sie ze jest za pozno.t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulka
mnie już nie piecze! U mnie w klasie nikt nie chodzi, i co? Dzisiaj mnie przestało już piec XD! Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanni^^
Zgadzam sie z"trsuskawa". Corka kolezanki mojej mamy zmarla wlasnie na raka macicy a miala tylko 15 lat i to wlasnie dlatego, ze nie chciala isc do ginekologa. Ziutanna pisalas, ze jestes deska. Dostalas okres, ja zawsze myslalam, ze zeby dostac okres trzeba miec jakies piersi ale widac bylam w bledzie :I A poza tym piersi urosna no chyba, ze zdazy sie cos i nie urosna, bo sie tak niestety zdarza :C A teraz mi serio powiedzcie: Jak ja mam namowic mame zeby poszla ze mna do lekarza, bo mnie brzuch boli w okolicach jajnikow czy cos, ale moja mama nigdy mi nie wierzy, bo wydaje jej sie dziwne, ze raz mnie tak boli, ze nawet miliard srodkow przeciw bolowych nie pomaga, a raz wcale niec i tewierdzi, ze symuluje. Bo tak sama sobie symuluje bol, ktory owszem zmienia sie, wymioty, omdlenia, krecenie sie w nosie i ostiotnio przez jakies 4 dni z rzedu leciala mi krew z nosa ale tylko tak troche, ze zauwazalam dop. jak smarkalam *.*?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_xxd_;*
Ja mam 12 lat (V klasa) i gdzieś od roku mam zolto kremowy sluz ale od pol roku jest on koloru brazowego. Nie mam pojęcia co to jest. Na niektórych stronach piszą, że za niedługo dostane okres, na innych ze to moze trwac ponad rok, a na jeszcze innych, ze to juz okres. Czesto boli mnie brzuch, czasami mama zwalnia mnie z lekcji w-f. Niewiem co mam o tym mysleć. Jesli wiecie cos na ten temat prosze piszcie na gg:33663384 z dopiskiem "pierwsza miesiaczka", lub "pierwszy okres". PS.: Jesli wasze objawy sa podobne do moich, zrobcie to co ja - porozmawiajcie z mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_xxd_;*
Polecam strone internetowa. Mydziewczyny.pl Ta strona duzo pomogla mi w okresie dojrzewania. Wam tez sie przyda. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cekinek
Hej dziewczyny ! ostatnio poznałam na gg niesamowitego chłopaka widziałm już jego facebooka i wgl gadamy i on chce sie ze mna spotkac strasznie mi sie podoba jest przecudowny tyle że on mnie nie widziałm i boję sie spotkania bo jestem gruba i nie jestem najpiekniejsza ale myśle że nie jestem brzydka ^^ boje sie że gdy sie spotkamy to mnie wyśmieje :( Co robić . ? !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cekinek
Czy ktos może wie kiedy jest otwarty basen rolna w katowicach ? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich ! Może któraś z dziewczyn miała takie dolegliwości jak ja czyli brązowa wydzielina na majtkach dodam ze mam 14 lat i nie miałam jeszcze okresu.Ta wydzielina to pewnie jest śluz zmieniła ona swoją barwę ale nie wiem dlaczego i nie wiem też co to oznacza miałam już wcześniej około 2 lat białą czasami przezroczysta wydzielinę (śluz), ale od wczoraj zauważyłam ze ma ona kolor brązowy dzisiaj tez trochę jej było. Czy któraś z dziewcząt mogła by mi pomoc bo bardzo się martwe i nie wiem czy to może zbliżająca się pierwsza miesiączka. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina..!;DD
Olusia^^- i co dostałaś okres.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie -,- wczoraj przez caly dzien bolal mnie brzuch pod pepkiem z lewej strony i dzis rano tez ale potem przestal sluzu brazowego tez nie mam a mialam taki jasny brazowy znaczy taki posrodku ni to ciemny ni jasny niewiem co to mialo znaczyc ten sluz jeden dzien mialam a potem nic tak mnie brzuch napierdalal dzis w nocy ze sie 4 rzy budzilam, Dziewczyny blagam napiszcie cos bo niewiem co mam myslec proszeeee i pozdrawiam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina..!;DD
To raczej było plamienie ale możesz spodziewać się okresu, skoro tak cie bardzo brzuch boli i wgl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to mnie wcale nie boli (ŻAŁOSNE) wolalabym zeby bolal bo bym wiedzila ze sie miesiaczka zbliza a tak to nic ani nie mam tak jak to nazwalas plamienia ani zadnych objawow np bolu blecow czy brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanni^^
A ja dostalam miesiaczke w srode na 5 lekcji Wtedy bylo ledwo coo. >) A ja teraz jestem na biweaku od wczoraj, i wczoraj wlsanie podpaski musialam co 30 min zmieniac i i tak mialam strasznie duzo tej krwi i mi sie w glowie krecilo, a dzis juz mam nieco mniej niz wczoraj :B Olusia, ja tez tak mialam, ze raz nie moge sie podniesc tylko z bolu sie zwijam a raz nic mnie nie boli. Ale po 6 tyg dostalam miesiaczke wiec ty pewnie tez dostaniesz bo ja mialam plamienie jakos chyba po 3 tyg. zwijania i niezwijania sie z bolu :> A wiec pzdr bo ja opszczam te strone gdyz nic mi juz nie potrzebne poki co paaaaaaaaaaaaa:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny !!!!! Dobrze że są jeszcze takie dziewczyny jak wy ;** Dziekuje jeszcze raz Sanni^^ i Paulina.. ! ;DD . ;) Szkoda Sanni ^^ że odchodzisz ale bardzo duzo mi pomoglas ;) Paaaa Pozdrawiam ... Was !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia332
Ja miwłam tak że wstałam rano a byłam u babci to nic nie muwiłam potem poszłam do szkoły i do łazienki i miałam strasznie brudną bielizne szypko poszłam po koleżanke i powiedziałam jej wszystko i dała mi podpaske potem zadzwomiłam do mamy i powiedziałam wogule się tym nieprzejmuje ani nie płakałam ani nie piszczałam no i tyla sama mam 11 lat a pierwszy okres miałam 20.06.2012r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pKlaudia
Mam na imię Klaudia, obecnie jestem już po studiach i zajmuję się sprawami dojrzewania na co dzień, mam już spore doświadczenie, więc postaram się częściej tu zaglądać i odpowiadać na wasze pytania, pomóc rozwiązywać problemy. Można też napisać do mnie na gg 4840433.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanni^^
A ja tu jeszcze musze zajrzec z jednym pytankiem :D Czy pomiedzy miesiaczkami jest sluz?? Olusia^^-milo mi to slyszec :D Julia332-fajnie, ze dostalysmy okres w ten sam dzien :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawa :*
Sanni :) sluz wystepuje pomiedzy okresami. Dzieki nieemu mozna wyliczyc dni plodne i nieplodne. Dokladnie nie powiem bo mnie to nie obchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×