Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia1230

Basingstoke

Polecane posty

Gość elfica13
Czenio wszystkim! niestety niezamieszkuje terenow tej zapewnie pieknej miejscowosci jaka jest Basingstoke, ale mam pytanko: moj znajomy sie tam wybiera, ale kompletnie nie mamy bladego pojecia jakie sa ceny pokojow- najlepiej 1 os.? I czy ktos moze wie o jakims wolnym pokoju? plisssss bardzo pilne!!! z gory dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Pokój dla mnie znalazła agencja (niestety), która znalazła mi też pracę. Piszę niestety, gdyż pokój ma 2,5 x 3,0 , o mini stolik i krzesło musiałem się prosić. Dostałem. Ciasnotę rekompensuje kuchnia i łazienka prawie europejskie (oczywiście zimna i wrzątek osobno). Płacę 66 plus rachunki na 4 osoby. Też pilnie szukam większego pokoju gdyż żona przyjeżdża lada tydzień. Będę wdzięczny za namiary na agencje (ale od wynajmu, nie od sprzedaży!!!) lub stronki w necie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfica13
Looooj to wspolczuje serdecznie:/ ale dzieki za info, mam nadzieje, ze wkrotce znjadziesz jakies lokum w normalniejszych wymiarach;) My jednak bedziemy szukac czego w Alton, bo tam moj kolega bedzie pracowal, wiec mu sie nie bedzie oplacalo jezdzic z basingstoke. Pozdrowka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.fish4.co.uk/ls/nwqtibsstk/lettings/result/?areaId=205077&LOCATION=Basingstoke&adCount=181 http://uk.easyroommate.com/content/look/profilelooking.aspx http://www.spareroom.co.uk/flatshare/?keyword=&search=basingstoke&page=advancedsearch&interested_meeting_other_seekers=&location_type=area&share_type=&search_results=&tid=1203107930153090237&random=292271203107931&miles_from_centre_to_edge=6&latitude=51.2641666666667&available_search=N&error=&neighbourhood_id=20872%2C20874%2C20878%2C20883%2C20907%2C28491%2C&offset=0&scp=&saved=N&templateoveride=&longitude=-1.0885&sort_by=age&max_rent=&nmsq_mode=normal&postcode_id=2108%2C2109%2C2110%2C2111%2C2112%2C2114%2C&shortlist_search=&flatshare_type=offered&tle=1203107826&searchtype=simple&room_types=&action=search&min_rent=&search_id=8284254& pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Wielkie dzięki ARVENA, tego mi było trzeba. Ruszam na poszukiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Jeszcze do EWKI. Napisałaś jakiś czas temu że uczęszczasz do BCOT na angielski. Podpowiedz jeszcze do jakiego wydziału, czy coś w tym stylu, sie udać. Przyznaję że krążę po ich stronie i nijak nie mogę skojarzyć ich kierunków czy tytułów kursów z nauką angielskiego dla obcokrajowców. Chyba że zahaczyłaś sie na normalny angielski dla tubylców. No to dla mnie za wysokie progi. Oczekuję z pokorą na cenne wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modelka1984
do macko czy ty moze jestes fotografem? poszukuje fotografa ktory zrobi mi portfolio do agencji modelek, jesli mozesz prosze podaj jakies namiary na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich serdecznie,mam małe pytanko.Za jakis tydzień przyjezdzam do \\\\\\\"waszego\\\\\\\" miasta pomieszkać troszke a bardziej popracować i moje pytanko związane jest z praca.czy mógłby ktoś napisać jak wygląda obecnie sytuacja wlaśnie z praca?? czy jest możliwość szybkiego znalezienie czegoś z dobrymi podstawami angielskiego?czy dużo jest jakiś fabryk??z góry dziękuje i z utęsknieniem czekam na wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1230
Witam wszystkich Dawno mnie nie było. Jeśli chodzi o college to uczęszczam właśnie do BCOTa na angielski. Zajęcia nazywają się ESOL i są od początkujących. Najpierw trzeba pójść, zapisać się i umówić na testy kwalifikujące do której grupy się nadajesz. Oczywiście kurs jest płatny. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona, mam super nauczycielkę a to bardzo duży plus. Grupę też mam fajną . Zajęcia są albo dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny albo raz w tygodniu 2 godziny. Albo jak kto woli full time, ale nie wiem dokładnie jak często są zajęcia, ale chyba od poniedziałku do piątku. Jeżeli macie jakieś pytania to śmiało. Postaram się pomóc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Dzięki Kasia, właśnie jutro idę na test. Lolka82, Co do możliwości znalezienia pracy, według mnie są duże, ale to zależy na co się nastawiacie. Olbrzymia budowa wierzowca w centrum jest olbrzymim rynkiem pracy. Chodzę obok niej dwa razy dziennie, i nie ma dnia abym nie spotkał polaków. Budów jest dużo w całym B. Czy poszukują na pośledniejsze stanowiska, typu shop assistant czy cleaner nie wiem. Ja zaczynałem swoją przygodę z Anglią od przeglądania ofert na stronie jak niżej. Trzeba ją kilkanaście razy przećwiczyć dla orientacji co potrzebuje dany rynek pracy i powiązac to ze swoimi możliwościami i potrzebami. Pozdrawiam i życzę powodzenia. http://www.jobcentreplus.gov.uk/Internet/setLocale.do?country=GB&language=en&page=/initialise.do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki APTEKARZ :)troszkę optymizmem podbudowałeś:)życze wszystkiego dobrego i pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1230
266 plus za egzamin ale dokładnie nie pamiętam ile. Coś ponad 300 funtów kosztuje rok, oczywiście part time

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMINIA - MYSZA
Szukam pokoju do wynajecia dla 2 osob(dla pary) ma ktos namiar na jakiegos landlorda? bede wdzieczna.. albo moze jakies studio flat z meblami w rozsadnej cenie... Czy ktos by moze pomogl mi w tej kwestii... przeszukalam juz gazety(robie to regularnie,obeszlam tez agencje ale nie pasuja mi warunki na jakich sie wynajmuje u nich mieszkania) Moze ktos by cos mi szepnal - jakis numer telefonu :))))) Z gory dzieki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pokoje do wynajecia w domu wolnostojacym,z 2 garazami duza kuchnia,3 podwojne pokoje, 1 pojedynczy i salon.wynajme para lub dziewczynom.75f na tydzien.tel07889367897.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMINIA - MYSZA
:) Dzieki a czy para placi te 75 ? czy to jakas inna cena i jaka dzielnica.chetnie bym obejrzala.. do kiedy to aktualne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za pare 90f na tydzien, od osoby 75 f na tydzien,dzielnica kampshott.w razie pytan prosze dzwonic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Ja miałem dość dzwonienia, esemesowania całego dalszego ...owania. Na 18 smsów w sprawie mieszkania do 450/pm dla małżeństwa, odpowiedziało 3, z tego 1 w sensownej odległości od roboty i BCOT. Niestety był to właściciel nory a nie mieszkania. Polka która się tam jeszcze męczy sypnęła, że jeszcze 3 miechy temu mieszkało tam około 15 osób - 4 pokoje i 1 piwnica - pokazał mi ją bo moją niewyraźną minę zintepretował "tooexpenciv". Zaklepałem duży pokój po remoncie za 500Ł/pm. Trochę małżonka kręci nosem, ale trudno. Jak przyjedzie poszukamy najwyżej czegoś innego. Mamy zamiar złożyć wnioski w spółdzielniach. Przeleciałem dyskusje na ten temat na KAFETERII. Czy ktoś przechodził już tę drogę w B.? Czy muszę zacząć od councilu? czy też od razu zacząć odwiedzać spółdzielnie? Czy przy staraniach o mieszkanie spółdzielcze w B. ma znaczenie dochód, okres pobytu w Anglii, B. Jeżeli ktoś już przecierał szlak i może jakoś ukierunkować nasze starania, będę wdzieczny. Podaję email, bo nie wszystkich może to interesować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMINIA - MYSZA
Nie przecieralam tych szlakow ale wiem ze mieszkanie z councilu moga dostac raczej malzenstwa pracujace o niskich dochodach - najlepiej by bylo by malzonka byla w ciazy, wtedy w ciagu 3,4 miesiecy dostaniecie mieszkanie.poza tym placi sie w granicach 300-400 czynszu plus oplaty.do tego nie mozna juz podnajac bo sa kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mchal_31
Witajcie. Jestem pierwszy raz na tym forum. Mieszkamy z zona w Basingstoke od 3 lat, wcześniej w pobliskim Alton. O mieszkaniu socjalnym można pomarzyć. Przyznali nam 31 punktów jak moja zona byla w 4 miesiącu ciąży. Po pół roku podrosło o 1,5 punkta... Nie wiem ile trzeba mieć żeby dostać mieszkanie, ale z opowieści słyszałem ze powyżej 100 punktów... Udało nam sie znaleźć mieszkanie prawie w cenie socjalnego, 550 (a po roku mieszkania 575 za miesiąc) - 3 sypialnie. Szukaliśmy oczywiście przez agencje (głównie internet). Co mogę o tym mieście powiedzieć, ładnie je ktoś określił, Leszno2 ;) Mieszka sie dobrze, choć trochę za spokojnie jak dla mnie :/ Moze ktos polecic miejsca warte zwiedzenia? Ja ze swojej strony moge polecic Arundel Castle, Corfe Castle (+ przeprawa promowa z Pool za "grosze" :) Bodiam Castle, Ogrody Hampton Court (bo sam palac moim zdaniem nie wart ogladania). Oczywiscie takich miast jak Brighton, Bornmouth czy Dover chyba nikomu nie trzeba polecać :) A do zwiedzania używam tych stron: http://www.gardens-to-go.org.uk/ http://www.places-to-go.org.uk/ Znacie inne, fajne stronki z polskimi mieszkańcami Basingstoke? Jeśli ktoś jest zainteresowany wspólnymi wyjazdami, najlepiej z malym dzieckiem (nasz synek ma roczek) to proszę o maila lub gg (815586)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perłaU
szukam mieszkania lub pokoju 2- osobowego w Basingstoke ;-) zależy mi na czasie liczę na odpowiedź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej michal ja tez z mezem mieszkamy w basingstoke juz od roku a w anglii od prawie 4 lat. na wyjady to chetnie ale moze jeszcze nei teraz, bo termin porodu mam na sierpien, ale potem bardo chetnie duzo bardzo ludiz z leszna jest w basingstoke. my nie jestesmy z leszna :) ale tez chcetne poznajmy nowych ludiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuniuleniek
Witam wszystkich serdecznie! Dopiero dzis odkryłam tą fajną stronkę ludzi z Basingstoku, MIŁO MI WSZYSTKICH POZNAC własciwie to grzebię po internecie w poszukiwaniu pokoju do wynajęcia. W Basingstoku mieszkamy razem z mężem w sumie od pół roku, obydwoje pracujemy z tym ze ja mam tylko part time jak narazie. Bardzo nam sie tutaj podoba, przedtem rok mieszkalismy w Londynie, dlatego bardzo cenimy tutejszy małomiasteczkowy klimat.Mysle ze jesli ktos mieszkał w Londynie i korzystał z komunikacji miejskiej to mnie swietnie zrozumie. Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie i Zyczę Powodzenia Ewelina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuniuleniek
Szukam pokoju dla pary w czystym domku od zaraz, jesli macie jakies namiary proszę o kontakt na e-maila: evellinaa@wp.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOMINIA - MYSZA
Witam :))) O widze kilku nowych uzytkownikow :)) milo miloo :))) ze jest nas coraz wiecej :))) Ja wciaz szukam pokoju do wynajecia. Mieszkalismy do tej pory w klitach i juz nie chce trafic na pokoj-miniature.. Moze dlatego jest nam trudno cos znalezc bo mamy wymagania :(( ech juz nie wiem.. Szukalismy nawet mieszkania ale stwierdzilismy, ze to niepotrzebny koszt. Szkoda ze przez agencje nie mozna znalezc pokoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1230
Witam Arvena co ja tu widzę, jesteś w ciąży. Gratuluje! :) Ja właśnie wróciłam z wakacji. Po pięknej i gorącej pogodzie mam tylko depresje widząc ten deszcz :( ble Ja też mieszkałam kiedyś w Londynie i jestem szczęśliwa że już tam nie mieszkam. Transport, tłum i korki to nie dla mnie. Trzymajcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Jest pokój dla pary na Bennet Close. Do dworca 10 min. Dom nie jest nowy, ale pokój ma ok. 12-14m2, łóżko, szafę, szafkę, internet. W kuchni pralka i suszarka, 2 lod. wyjście na ogród przez kuchnię. Pokoju wspólnego brak. Ja nie wziąłem, bo wcześniej już zadatkowałem inny. Facet powiedział 120 na tydzień, ale wydaje mi się że powinien 5 lub 10 spuścić. Rachunki wliczone. Telefon +44 7789 811 191, Andy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTEKARZ
Szukam transportu na 22.03 po południu, Basingstok - Gatwick-Basingstoke. Odbieram żonę z lotniska, a będzie miała trochę bagaży. Przedsiębiorstwa taksówkowe chcą jakieś nieprawdopodobne pieniądze. Trasa to podobno około 2x100km, czyli paliwo około 20Ł, plus 3 godziny "roboty" kółkiem... no nie wiem. Jeżeli coś wiecie albo kogoś znacie, proszę o szybkie info. irekbe@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia dzieki za gratulacje juz 20 tydzien wiec polowa :) a gdzie na wakacjach bylac??? aptekarz, wiem ze w polskim sklepie chyba woza na lotnisko czy cos. ale na gatwick to w sumie transport jest mozna pociagiem jechac, z gatwick besposrednio do reading w ok 50 minut a potem z reading do basingstoke. albo mozna autobus chyba kupic nationals express on odjezdza z stacji glownej autobusow w basingstoke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaczumi
Hej! Ja takze mieszkam w Basingstoke i mam pewien problem...gdyz poszukuje mieszkanka"1 bedroom" lub ewentualnie pokoju dla dwojga...Prosze o jakies informacje na ten temat... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×