Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzidka24

polki z Norwegii odezwijcie sie.......

Polecane posty

Gość czarna1982
Hej kobietki! Witam kinga i annike:) Widze, ze wszystkie cierpimy na podobny problem, ja tez mam tutaj deficyt normalnych Polek:( Dobrze, ze chociaz tutaj jestescie, bo ja do Oslo to jednak mam troche drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobi41
witam nowe do wiadeomosci jestem w polce ciale a myslami ciagle w trontheim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Trondheim kobi:) Nie to, ze sie czepiam:) A wlasciwie ile Twoj maz juz tu jest? Bo ja nie pamietam, moze pisalas, a nie doczytalam. Eh, normalnie cisnienie w dol leci, a my inteligentnie kawy zapomnielismy kupic, trzeba bylo isc pozyczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobi41
jest dokaldnie 5 miesiecy czy to za malo zeby tesknic chyba rzeczywiscie nie pisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamenda
Witam! Mam pare pytań ( do Czarnej lub innych zorientowanych) odnośnie pobytu w Norwegii. Czy mogłabyś napisać coś więcej na temat tych przepisów? A dokładniej o ten norweski "pesel" mi chodzi. Czy jeśli mąż pracuje legalnie w Norwegii to jego żona po procesie łączenia rodzin może bez problemu dostać ten "numerek?" Czy to jest jakaś bardziej złożona procedura?A może mimo tego że on bedzie tam pracował to żonie nie przysługują takie prawa? A drugie pytanko może bardziej banalne i może już nawet powtarzane: w co wyposażyć swojego faceta na wyjazd? Prosze o porade w sprawie żywności (co tam trudno dostać a co jest drogie)-tak aby przeżył do pierwszej wypłaty :) ,jaka tam jest teraz pogoda i jak to wygląda w zimie?Bo wertując różne fora raz wyczytalam ze zimą pada deszcz innym razem że spadają ogromne ilości śniegu (interesuje mnie Stavanger). Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
No cos Ty kobi, dlaczego za malo? Ja ze swoim przez ten czas co jestesmy rozstawalam sie dwa razy, raz na miesiac pozniej na dwa miesiace i teraz znow sie nam szykuje poltora miesiaca, bo jade do Polski, zeby swoje sprawy pozalatwiac. A teskni sie zawsze tak samo, czy to jest tydzien, miesiac, czy dluzej. No moze jak dluzej to tylko czlowiek sie przyzwyczaja poniekad, o ile wlasciwie mozna sie przyzwyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
hamenda, juz odpowiadam:) Tak, jesli Twoj maz pracuje tutaj legalnie to w ramach laczenia rodzin nie ma zadnego problemu z dostaniem numerka. Bedziecie musieli tylko isc na policje, wypelnic formularz i dolaczyc akt malzenstwa i Twoj akt urodzenia plus zdjecia (oj nie pamietam dokladnie, ale chyba dwa:) ) Jesli chodzi o zywnosc to najlepiej kupuj mu jakies miesko, tutaj jest drogie niestety i niezbyt dobre na dokladke, jakies konserwy moze i takie tam. Jak mu sie chce to zupki w proszku:) Reszta jest ok. Jesli chodzi o Stavanger to teraz niestety jest taki okres, ze juz sie pora deszczowa zacznie. Zimno to tutaj nie jest, w zime cieplej niz w Polsce, w tamtym roku to moze ze 3 dni bylo na minusie. Jak masz jeszcze jakies pytania to z checia odpowiem:) Tylko konkretnie pytaj, bo ciezko tak tlumaczyc wszystko. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobi41
mysle ze przyzwyczaic sie nie mozna . moj maz jest 5 miesiecy w Norwegi ale juz byl w tym czasie dwa razy w Polsce /w sumie 5 tydodni/ wiec to nie jest tak ze czekam na niego od 5 miesiecy. za kadym razem jak wraca zamiast cieszyc sie z tego ze jest mysle ze niedlugo znowu bede przezywc jego odjazd. do homendy / chyba tak to sie odmienia/ nie bylam wiec nie wiem czy poeinnam ci doradzac ale podobno tanie jest pieczywo /niedobre/ i niektore owoce a miesa to rzeczywiscie warto wziac jak najwiecej po rozna postacia czarna dobrze ze jestes stajesz sie ekspertem na tym topiku i widac ze chcesz pomagac a tak chyba trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamenda
Dziękuje za odpowiedz :) A z informacji to jeszcze chętnie skorzystam tylko pozbieram wszystkie myśli do kupy żeby to jasne i przejrzyste było :) (bo teraz to juz troche stres i i zamęt sie zaczynją przed wyjazdem... i ciągle brakuje nam odpowiedzi na różne pytanka.. i podpowiedzi jak tam przeżyć..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
kinga, z tym to bez roznicy czy to surowe czy nie i tak jakies tam ograniczenia maja, no ale az takich utrudnien nie robia na szczescie:) Ostatnio znajomi mieli caly samochod wypchany, bo robili zakupy tu dla paru osob i nikt ich nawet nie probowal zatrzymywacl. No chyba, ze ktos ma zamiar wiezc tira kielbachy:) A z ta zupka w proszku to tak podrzucilam, bo wlasnie zdazylam wpasc na pomysl, ze facetom to nawet takich nie chce sie robic:) A warzywa i owoce sa tu tanie, jak to moj facet mowi w "sieci sklepow pakistanskich":D Jak tam wieczorek mija dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
A z chlebka to mi tam smakuje kneipp:) I tylko 4korony, ale moze w roznych miejscach troche inaczej robia, w sumie w Polsce tez ten chleb nie jest wszedzie identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Hmm..a tak to faktycznie moze byc:) Moze zaswiadczenia chca, ze krowka przebadana byla:) Nie no, czasem po prostu mam z nich ubaw i tyle, ale moga sobie wymyslac glupoty, bo ich zwyczajnie stac na to:) My kinga w ogole nie mamy polskiej telewizji, no caly czas mamy zamiar miec, ale jakos kiepsko nam zalatwianie idzie:) Tyle ile sie da ogladam po angielsku i ostatnio stwierdzilam, ze chyba zawziecie norweskiego sie uczymy, chociaz jak we dwojke z moim facetem czasem cos razem tlumaczymy to rozumiemy duwo wiecej niz kazde z osobna:) Ladnie dzisiaj, mam nadzieje, ze padac nie zacznie. BUziaki kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
A ten marchewkowy chlebek mnie jeszcze interesuje. Jak on sie nazywa wlasciwie? Pojde i sobie znajde, jak mowisz ze dobry taki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam 2 Polki w Hamar - w tym jedna na pewno nie jest zainteresowana poznawaniem coraz to nowych Polek i Polakow, bo sama prowadzi b. intensywne zycie (pracuje z Oslo) i tak mi kiedys powiedziala, natomiast druga - jej kolezanka - jest obecnie b. zajeta i nie wiem jak stoi z czasem, ale fajna z niej dziewczyna i choc pewnie jest starsza od Ciebie, to sprawia wrazenie 25-latki. Moge jej dac cynku nt tego linku i ewt. sama zechce Cie poznac - mieszka w okolicach HAmar. pozdrofffka z wybrzeza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Hej dziewczyny! I znowu cisza, gdzie sie podziewacie? Ja dopiero wstalam, coraz ciemniej sie rano robi i tak to pozniej wyglada. Buziaki kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaran1982
I nikogo nie ma...😭....buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Heh, fajna literowka, czaran:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie Panie bo jak narazie żaden Pan nie zaszczycił nas swoją obecnością :) Wiesz czarna tobie to fajnie niestety nie wszystkim tak dobrze też bym sobie pospała do 9. Dobrze,że jutro już piątek , ale ten czas leci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemaneczko,witam wszystkie dziewuszki:D dawno sie nie odzywałam,ale już tydzien jestem w Bergen:)i oczywiście standardowo jak przyjechaliśmy,to kocioł niesamowity,i jeszcze problem z netem mieliśmyale już jest ok.a tak poza tym to jest ok pogoda jak na razie w pachę:D:D:D:D:D:D:D:Dza kilka dni jedziemy daleko w góry,ale tylko na 4 tygodnie.Czarnulka,kiedy masz zamiar do nas wpaść????????????????wartałoby się poznać już,chyba w końcu,co?pozdrawiam gorąco!!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojoj.ale tu cisza:)kolorowych snów dziewczyny,niech Wam sie przyśni kilogram wiśni:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a co to?znowu nikomu nie chce sie pisac?jak tam humorki w sobotni poranek:)no ja jak zwykle w superanckim nastroju,bo pogoda mnie zachwyca NIE PADA!!!!!!!!!pozdrowionka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my w sobote
mamy wielkie sprzatanie ;) Dokladnie jak w Polsce. Coz, jesli pracuje sie w inne dni tygodnia, to trzeba w sobote zaleglosci nadrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kinga, moja znajoma z Hamar pewnie sie do Ciebie odezwie tutaj (mowi: \"czemu nie, fajnie poznac kogos nowego\"), ale na razie ma straszny \"kolowrotek\" w pracy i gosci na glowie, wiec nie udziela sie na forach. Ale zajrzy tu, obiecala. Moze sie jeszcze tej jesieni spotkacie gdzies na miescie :) nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hejjjka
dzieki bardzo jak ktos mowi czemu nie to pewnie ma takie podejscie do zycia jak ja ja rowniez zawsze jestem otwarta na nowe znajomosci jeszcze raz dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek:Dja juz od rana na nogach,a jak tam u Was poranek kobietki?życze miłego dnia:)🌼pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos pogoda szara i ponura
wstawac sie nie chce.... cudnie leniwy dzionek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Hej kobiety! Ze mna to jak zwykle w weekend ciezko, bo przewanie imprezuje i nie mam pozniej nawet sily do kompa dotrzec:D Ale wczoraj bylo spokojnie:) Dzidka, ja to nie wiem kiedy my sie zlapiemy w koncu, jak zaraz do Polski, a chwilowo finansowo to nas nie stac na loty do Bergen. Ale moze cos sie jeszcze wymysli, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzisiaj wieczorem
ciekawiej bedzie obejrzec wieczor wyborczy w TVN niz Taniec z Gwiazdami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadal cisza wyborcza
ale numer! Nadal zadnych konretow, zaczyna mi wzrastac adrenalina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×