Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

Ja również wszystkim życzę Wesołych Świąt i bezbolesnego przyszłego 2009 roku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem tak napakowana jedzeniem ze nie wiem czy cos jeszcze bede w stanie dzisiaj zjesc... ;D Już wiem co lekarz powiedział mi nt. tego bólu kolana (tego dziwnego miejsca) on powiedział to jakoś tak że ta strona rzepki jest bardziej obciążona ... Przynajmniej tak mój tata twierdzi że on coś takiego powiedział ... a jak u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U znajomych, na pewno żadnych szeleństw. Nie chcę obciążać zbytnio kolana. A ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jeszcze... ale tez na pewno jakos ze znajomymi.... ale wlasnie tez chce wybrac takie miejsce zeby czasem za bardzo nie przeciazyc kolan... tym bardziej ze coraz czesciej odzywa sie drugie kolano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak. Więc teraz mnie znowu dwa bolą ... Ale stwierdziłam ze nie bede sie tym za bardzo przejmowala jedynie bede dbala o kolana bo bolec bedzie mnie bo jednak cos w tych kolanach jest i musi bolec... gdyby nic nie bylo to by nie bolalo... na razie zajmuje sie ciagle tym jednym kolanem ktore mnie ciagle boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie... pewnie by dał znowu te same leki (albo podobne) ktore by pewnie nie pomogly a potem znowu na artroskopie na plukanie z nadzieja ze moze znowu w tym kolanie pomoze na 1,5 roku ... chociaz zmienilam lekarza wiec moze by cos innego wymyslil... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie stawy są niestety skazane na ciągłe ćwiczenia i to nie tylko czworogłowego, ale też dwugłowego, półścięgnistego i półbłoniastego (grupa tylna mięśni uda)... warto więc odwiedzić dobrego fizjoterapeute, bo same ćwiczenia izometryczne to chyba troche za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj znowu mam uczucie \'pompowania\' się kolana od wewnątrz:/ Nie znosze tego uczucia:P:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megusia, czyli jakie stawy? Po świętach masz dalej rehab.? Julcia, pompowanie kolana? Nie słyszałam jeszcze takiego określenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"takie\" tzn. z chondro :) a rehabilitacja dalej, ambitnym planem było ustabilizowanie rzepki, ale teraz się zastanawiam czy to w ogóle da się zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chondro faktycznie paskudztwo. No ale co zrobić. Są gorsze choroby. Jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedziała. A co mówią rehabilitanci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twierdzi, że z tymi mięśniami jest coś nie tak, bo strasznie się trzęsą, a nie powinny i że po tylu miesiącach aerobiku to powinnam mieć niezłą muskulaturke, a tu nic :/ a ja po 4 miesiącach aerobiku nie miałam prawie wcale skurczu izometrycznego jak zaczynałam rehabilitacje w wakacje i wszyscy sie dziwili jak ja chodze na aerobik z takimi nogami hehe tylko wtedy jakoś się nie zastanawiałam nad tym, że powinnam mieć mięśnie a nie mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli, że masz mięśnie niewyrobione? Bez mięśni przecież byś nie mogła funkcjonować. Zresztą aerobik raz na tydzień nie zrobi ci niewiadomo jakiej muskulatory. Widocznie musisz ćwiczyć więcej niż inni.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się objawia skurcz izometryczny? Tzn. że widać taki umusklony mięsień?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się robi ćwiczenia izometryczne to przy napięciu mięśni powinno być widać jakąś zmiane, bo np. przy elektrostymulacji przy słabych mięśniach czworogłowy kurczy się tak, że ma na moje oko połowe swojej objętości, ale to też nie wszytkim tak ściąga, więc było \"o ja, ale ty masz słabe te mięśnie\" hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam taką nadzieje :D Na razie zrobiłam 16 elektrostymulacji i w sumie 5 tygodni ćwiczeń, więc kiedyś musi być widać efekt hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 powtórzeń czy serii po 10??? Masz na myśli w całym życiu czy w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 powtórzen hehe zrobienie 16 serii po 10 zajęłoby mi chyba pół roku :D a 5 tygodni to: 2 tygodnie lipiec/sierpień, 2 tygodnie październik/listopad i w grudniu na razie 6 razy ;) bo w mojej karierze kolanowej zrobiłam jednak więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest jeszcze znowu tak dużo żeby super mięśni oczekiwać:) A w domu coś sama ćwiczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie :) chodze jeszcze dodatkowo na aerobik raz w tygodniu, ale już tak nie szaleje jak przedtem, bo jestem pod specjalnym nadzorem hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no raz :) dodatkowo to znaczy poza rehabilitacją, ale w sumie zastanawiam się nad 2 w tygodniu, bo mi sie nudzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×