Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

owiedka21

rocznik 1985 D Macie juz Dzieciatko??

Polecane posty

no właśnie, ja tego nie spróbuje, bo mam wstręt do mięsa, moge przyządzić, to mnie nie obrzydza, ale nie moge zjeść, bo bym chyba zwymiotowała. Jak chciałam zjeśc jajko kiedyś to później wymiotowałam. Chodzi mi o takie gotowane, bo np w ciastach jajka jem Evi jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co 🌻 ide malego przebrac bo cos mi tu smierdzi :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viki tak skrzydelka w misce wymieszane z miodem do lodowki-zawsze to cos innego na obiad :) a ciasta jakies robisz? ja pokusilam sie ostatnio na Adama i Ewe i tez moge polecic- wszystkim smakowalo :) jeszcze musze sprobowac kiedys 3bita ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi, a co to za ciasta? Ja ich nie znam, możesz dać przepis jakby Ci się chciało. Ostatnio robiłam takie babeczki z kartonika, ale były pyszne. Zazwyczaj robie torcik karmelowy, ale to pewnie znacie, nazywane też snikers czy jakoś tak, ale ja robie trochę inaczej, po swojemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adika85 => blokuję ten nick. Jeśli nie skończysz z obelgami, wykasuje wszystko jak leci twojego autorstwa na Kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jestesmy dzis popularne normalnie nie moga przestac o nas pisac :-D ps dobrze ze ktos z moderatorow tu zagdlada, bo pewnie skonczyloby sie na pyskowce najlepsza rada - trolow nalezy olewac i nie odpowiadac... i tak zostana skasowani zanim ktos to przeczyta ;) ok moj obiad juz w drodze, a ja glodna jestem... pije kawke kto sie przylaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milego spacerku u nas pada :-/ maly znowu chce spac, chyba na ta pogode to ja tez mykam, bo nikogo nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie :) Evi jak się robi Adama i Ewę? Nic nie słyszałam o tym cieście... Chętnie wypróbuje bo lubię piec a mój m jeśc ;) Ja mam sprawdzony sernik z brzoskwiniami, szarlotkę i napoleonke aa i jeszcze takie piekłam z truskawkami jak był sezon.Też pychota :) Evi to napisz coś na remat tego ciasta, jestem zainteresowana.A mam jeszcze takie pytanko, robicie jakieś przetwory może ??:) Oj mi na te komentarze już nawet się pisać nic nie chce.Dajmy sobie spokój, bo szkoda nerwów Owiedka---->> jak tam wizyta u teściów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuu widze że niekogo nie ma :( To nic popiszę do siebie na razie.Zjadłam obiadek i mogę teraz ze spokojną głową polecić co zrobiłąm.Może będziecie chciały wykorzystać jak nie bedzie pomysłu na obiad Kupiłam trochę schabu, pokroiłam na nieduże plastry, posoliłam i popieprzyłam i podsmarzyłam na oleju.Dodałam wody i udusiłam, dodałam cebule, jakieś przyprawy np do gulaszu.No i to się tak dusiło.Poźniej zrobiłam sos pomidorowy, dodałam i gotowe.Do tego ziemniczki, puree i surówka z marchewki i jabłka.Polecam, przed chwilą zjadłam i dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ja robilam wg tego przepisu: http://arabeska.wordpress.com/2007/06/05/adam-i-ewa/ jest tam tez zdj wychodzi dokladnie tak jak na zdj :) jak bedziesz miala jakies pyt mozesz smialo pisac, chyba 2 dni temu ostatnio robilam to ciasto :) konfitury-robie, czasami zapedze meza do roboty ale nie lubie ich robic szczerze mowiac ogorki, buraczki na slodko i z papryka, no i kompociki moj tata za to robi niezle, sciaga przepisy z netu i robi-zawsze cos od niego dostane :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napoleonka fajnie brzmi :) moze Ty podasz mi jak to ciasto robi :) z ostatnich ciast to jeszcze ptasie mleczko i sernik z truskawkami robilam ;) a salatki robicie? ja osoatnio robilam kebabowa i nawet calkiem calkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi dzięki za przepis, super :) Kupię składniki i zrobię. Muszę też jakieś przetwory zrobić bo w zimie fajnie sobie coś takiego zjeść ale mam troche mała kuchnie i nie bardzo chce mi się tu robić. Aha co to ciast to jeszcze mam przepis na pyszny tort kawowy.Jakbyście kiedys potrzebowały to służe pomocą oczywiscie :) Z sałatek to ja robię np z kurczaka, rodzynek , selera i ananasa, wiecie o jaką chodzi?? Evi napoleonka nie jest trudna ja też robiłąm z przepisu z neta.To link :http://www.kafeteria.pl/bonappetit/przepisy/obiekt_int.php?id_p=1722 Evi ja robię sernik z serniksa a Ty? A jaka to sałatka ta kebabowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sernik truskawokowy robie z biszkoptu, truskawek, na to masa smietnakowa (smietn-fixy, albo inne smietanki) galaretka- to chyba najprostsza wersja czasami przekladam owoce-masa smietanowa-owoce a snicersa nigdy nie robilam, moja mama zawsze zamawia go na swieta np albo urodziny ;) szkoda ze do napoleonki nie ma foto :( ale musze sprobowac :) a ta salatka -znajpma, tez robie cos podobnego kebabowa jest latwa, ale lepiej robic ja kiedy nie ma upalow, bo szybko \"rozpada sie\" ja robilam ja na sylwka i miesiac temu-slabo wyszla bo za goraco bylo kupuje kapuste pekinska, kukurydze, majonez, duza podwojna piers z kurczaka, przyprawa gyros, pieprz, sol, (przyprawy jak kto woli;) salata pekinska, ogorki korniszony-sloik, kurcze sama juz dokladnie nie pamietam z pamieci musialabym zajrzec dpo zeszytu jezeli b bys chciala i napisze dokladnie jak co sie robi :) fajna na przyjecia, albo do grilla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tych najprostszych dla poczatkujacych polecam jeszcze ptasie mleczko- nie jest za slodkie , nie piecze sie-jest na zimno i na lato fajne musze dodac ze jest b tanie :) jakby co wieczorem mozemu powymieniac sie przepisami 🌻 teraz wrocil moj M z pracy, a szkoda bo lubie pogadac o ciastach i ta napoleonka mnie kusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi fajnie się składa bo i ja lubię pogadac i wymienieniac sie przepisami :) Oki to ja też lecę bo i mój m wrócił papa 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey,widzę ze ktos tu znów mieszał...:O ludzie naprawe nie mają nic lepszego o roboty,ach... widze ze przepisami sie wymieniacie :) Evi,ja poproszę o przepis na tą sałatkę kebabową :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jestem, malego polozylam spac i oge pisac :) skladniki: kapusta pekinska puszka kukurydzy 1 sredni majonez majonez sloik ogorkow korniszonow przyprawa gyros podwojna duza piers z kurczaka czosnek 2 zabki 3 duze cebule przyprawy do smaku-jak kto woli no i miska szatkujemy kapuste czesc ukladamy na spodzie miski, pokorojona w kawalki piers smazymy na patelni, dodajemy do niej przyprawe gyros, polowe piersi) ukladamy na kapuscie jak juz ostygnie, na to polowe kukurydzyoraz pokrojonych ogorkow i cebuli, na to wszystko sos ( keczup mieszamy z majonezem (calym majonezem-ja mialam sredni dekoracyjny- a do tego sosu dodalam jeszcze przyprawe gyros+ wycisniete zabki czosnku) pozniej znowu kladziemy reszte poszatkowanej kapusty i wszystko od nowa tak ze na gorze zostaje sos wkladamy do lodowki :) pycha mi b smakowalo jezeli robicie na jedna miske, to kapusta moze byc b mala, za to piers duza, ja mialam srednia podwojna i bylo malo przepis mozna modyfikowac, cocs dodac albo cos odjac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam po srednim majonezie mial byc keczup a nie majonez znowu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos niedlugo bede mogla sobie przypomniec co nie co, bo spotykam sie z kolezanka z innego forum :) zaprosila nas do siebie w czwartek a ja ja w rewanzu zaprosze do nas nie widzialysmy sie wczesniej , ale znamy sie juz ponad 2 lata-przez internet ciekawe jak to bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski jezeli macie pieska,albo kotka i chcecie za darmo dostac paczuszke dla niego - ja juz dostalam - to nie zadna sciema z ukrytym kosztem itp to wejdzie na ta stronke: http://pedigree.pl/psygora/pl-pl/Rosnij+zdrowo kliknijcie na dole jest :rosnij zdrowo z pedigree i wypelnijcie ankiete wpisujac date urodzin pieska/kotka wpiszcie rok 2007 bo paczki maja tylko dla szczeniat, jezeli wpiszecie date np 2006 to niestety paczki nie dostaniecie ja dostalam sucha karme, 4 saszetki mokrej karmy z kurczaka, 3 kosteczki do zabkow i jedzenia + fajna zabake :) wszystko za darmo, paczka przyszla do domu, byla w skrzynce :) zamowilam takze dla kotka, chociaz nie mam, ale uliczne beda zadowolone napewno :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam dodac stronki dla kotka, ale wlasnie widze ze tam akcja zostala juz zakonczona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!! ja również jestem z tego rocznika. w niedziele moj synek skonczy dwa miesiace. czy może ktoras z Was jest z wrocławia? buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ewelinka !! Witamy i zapraszamy :) Z tego co pamiętam żadna z nas nie jest z Wrocławia ale ja jakieś 3 tyg temu byłam we Wrocławiu bo moja ciocia tam mieszka.Pojechaliśmy w odwiedziny, poza tym żeby trochę się oderwać i gdzieś się przejechać.Piękne miasto, byliśmy też w zoo :) A jestem z Lublina także kawałek drogi.Także kawałek drogi.A jak ma na imię Twoj synek? Mój Wojcieszko skończył wczoraj 4 miesiące. Kurcze po tych kulinarnych tematach zjadłabym cos dobrego ;) Jutro idę na zakupy po składniki na to ciasto :) I koniecznie muszę spróbować tej sałatki.Evi dzięki za przepisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj!! Moj maluszek nazywa sie Dawid. zdjecia sa na stronie www.ewelinka21.fotosik.pl takze jak ktos ma ochote to moze poogladac zdjecia mojego szkraba. ja niestety jeszcze nie wgłebiłam sie do konca w wasz topik, ale postaram sie to w miedzy czasie nadrobic. moj mały bedzie miał prawie 4 miesiace jak mamusia bedzie musiala go pierwdszy raz zostawić, bo w weekendy niestety bedzie musiła isc do skzoły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka śliczny synek :) Podobny do mamusi :) A nie myślałaś o dziekance? Ja jestem teraz na urlopie i bardzo sobie chwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×