Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

owiedka21

rocznik 1985 D Macie juz Dzieciatko??

Polecane posty

Paulka mam ten calgel bo już wcześnej się pytałam na forum i za Twoja radą go kupiłam.Posmarowałam mu dziąsła ale jakoś zachowywał się tak samo.Sama nie wiem co jest... teraz na szczęscie śpi no ale cały dzień to jakaś tragedia.Ale jestem styrana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda chłopaka bo wiadomo młody i głupi poźniej będzie tego na pewno żałował.Jak dorośnie to zmądrzeje.Dobrze że w sumie nic takiego poważnego się nei stało.A jeszcze go znasz to na pewno się bardziej martwisz i przejmujesz. Owiedka panadol na szczęście mam w domu zawsze awaryjnie i już mu dziś dwa razy dałam.Mam nadzieje że nie będzie się w nocy budzić bo biedak się wymęczy.Jak na razie smacznie śpi. No ja też myślę właśnie żeby się kłaść.Mam tylko jeden problem bo nie mam siły iśc się nawet umyć ;) Heh... no wiem ;) Ale jestem padnięta.No dawno nie byłam w takim stanie. Owiedka a w jakiej części Polski mieszkasz? Sorki zapomniało mi się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w brzesku tzn jakies 60 km od krk :) w strone tarnowa,rzeszowa:) eh ja tez juz sie klade bio mnie mezus zadrecza co ja tak na necie siedze :) zmykam i slodkich snow MAmusie i Dzieciatka:) a Evi to juz o nas calkowicie zapomniala? a Viki ? ania20? Kiara22? mooonisia--eh wiem wiem :) eszira? zieloneszkielko? i resztanie wymineniona?? a pomaranczki? cos cicho bez nich ;/ ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek !! :) Dziewczyny jesteście? Oj coś bidnie się robi na naszym topicu... Idę poprasuje bo mam małą stertę ubrań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobiety zaraz przecxzytam co naskrobałyście ;) jak mi Emil pozwoli :P my wróciliśmy od lekarza... mamy powoli zmieniać mlezko na Nan Activ... Mały ostatnio nie chce spać w dzień... ale ziewa i ziewa i jeszcze marudzi, już nie wiem co zrobic żeby pospał troszkę... Co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owidka 🌼 no no no faceci się oglądają czyli jest dobrze ;l) Ania 🌼 współczuję ząbkowania Wojtusia... ;( u nas ząbkowanie bezbolesne, ale Emil wrzeszczy ze zmęczenia, a spać nie pójdzie więc też mamy ciężkie dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owiedka biszkopciki się robi bardzo łatwo. Ja zaczęłam podawać ciasteczka (najpierw miśkopty) jak miał 8 miesięcy. Te ciasteczka niby są od 11 m-ca, alw ja wszystko wprowadzałam małemu wcześniej. 3 jajka ubija sie z 2/3 szklanki cukru, później dodać 4/5 szklanki mąki pszennej. Ubić na jednolitą konsystencję i piec w piekarniku. Ja piekłam w 180 stopniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio mam takiego pecha, że jak jestem na kafe nikogo nie ma :( no cóż... trudno... idę poszaleć z małym :) wiecie co? Wczoraj zbiłam talerzyk... niedługo nic nam w domu nie zostanie przez to moje tłuczenie :P a szczęscia nie widać.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki🖐️ :) Oj i u nas ciężkie dni zapanowanły :( Wojtek marudny a ja teżnie w formie.Najchętniej bym się walnęła spaćna parę godz.Jakiś kryzys przechodzę, a jak wstaje z rana do małego i nie mogę się na maxa wyspać to nachodzą mnie myśli że wiecęj dzieci mieć nie będę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem:) U nas nic się nie dzieje. Mikołaj grzeczniutki, właśnie sobie śpi. Ładnie już chodzi, czasem zdarzy mu się nawet przebiec kawałek. Takie kochaniutkie z niego dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, trzymaj się! Za parę miesięcy będziesz wspominała ten okres w życiu Twojego maluszka ze łzami w oczach:) A może spróbuj ucinać sobie drzemki gdy mały śpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednak ktoś jest :D Cześć Ania, Zieloneszkiełko też bym chciała, żeby Emil poszedł spać, ale on ma tyle enegrii... skąd on ją bierze... ale cały czas ziewa... ja myślę co tu małemu na obiad zrobić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viki - my mamy stały plan dnia, Mikołaj śpi raz ale zawsze w mniej więcej tych samych godzinach. Jak jest już grubo po jedenastej a on sam jeszcze nie wszedł do łóżeczka to po prostu go tam zanoszę, daję smoka, misia(koniecznie:)) i śpi w max 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zieloneszkiłko Emil też tak miał i też z misiem, ale odkąd wyprałam jego dinusia nie chce spać w dzień, wieczorem zasypia szybko, a w dzień nie chce. Musimy poczekać aż dinuś zacznie \"pachnieć\" wtedy powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas ciezko,ciezko i jeszcze raz ciezko ;/ znowu upal ;/ dzis wmusilam w Mala mleko i mam ogromne wyrzuty sumienia ;/ normalnie az sie poplakalam (ja) .... zawsze je mi o 12 mleczko a teraz znowu nie chciala,to po pierwszej na sile butle do buzi i pij... troszku sie opierala ale potem zaczela pic i wypila 170 (jak chwycial to nie wpychalam jej juz na sile,tylko tak normalnie trzymalam jak zawsze).... jestem beznadziejna matka..............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owiedka nie przejmuj się. Jesteś dobrą mamą, przez te upały i naszym dzieciaczką źle i nam :( nieprezjmuj się, chciałaś dobrze, przecież Izunia wypiła. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allllllaa
do owiedki Po zdjęciach widać, ze Twoja córka już teraz nie jest najszczuplejsza...Ale jesli chcesz ją uszczesliwic i zrobic z niej grubaskę, to wmuszaj jej nadal jedzenie. Będzie Ci wdzięczna :/ Poogladaj programy o dzieciach (chociazby Super nianię) lub poczytaj ksiazki o żywieniu dzieci, a dowiesz sie, ze dziecku nie wolno wmuszac jedzenia. Jestes na swietnej drodze by Twoje dziecko bylo grubasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allllllaa
Komórki tłuszczowe tworzą się do 7 roku życia i jesli teraz bedziesz jej wmuszac jedzenie, to pozniej ona juz zawsze bedzie musiala uwazac co je i ile, by nie tyć. Uważasz, ze ludzie bede mówić ze jestes dobrą matką, tylko wtedy jak twoje dziecko bedzie pulpetem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) U nas lepiej, mały dziś na szczęście tak nie marudzi jak wczoraj.To dobrze bo ja nie jestem w formie i chyab bym zwariowała zupełnie. Owiedka nie przejmuj się, rób co podpowiada Ci instyknt.Może rzeczywiście mała mało je, trzeba uważać żeby nie traciła na wadze.Jeden dzień jak dziecko marudzi i nei chce jeść to nic ale jak tak parę dni z rzędu to może być niepokojące.Ja nigdy nie miałam takich problemów przez dłuższy czas.Czasami jak zrobię mu butelkę i odmawia to na siłe nigdy nie wmuszam bo dziecko sygnalizuje że po prostu nie jest głodne.Za to cycka nigdy nie odmówi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do eksperta! moje dziecko wazy 7,5 kg i jest to waga idealna jak na nia! bede robic to co mi instynkt podpowiada! i przepraszam bardzo spierdalaj od mojego dziecka!! NIe zycze sobie jakich kolwiek komentarzy na jej temat! Dla Twojej wiadomosci: dzwonilam przed chwila do poloznej i jak najbardziej mnie usprawiedliwila- powiedziala ze wcale nie wmuszalam w Mala jedzenia! gdybym tak robila to musialaby plakac i odpychac butle, a ona DLA TWOJEJ WIADOMOSCI NIE CHCIALA WOGOLE SPROBOWAC! WIEC DLUZEJ PRZYTRZYMALAM W JEJ BUZI BUTLE I UDALO SIE!! CHWYCILA ! I WEPCHAC MOZNA W DZIECKO CO NAJWYZEJ 100ML A NIE 170 ! I dla Twojej wiadomosci rowniez moje dziecko raczej nie bedzie mialo otylosci,bo ta sie rowniez dziedziczy a ja mam niedowage,a moj maz jest w granicy idealnej wagi!! i glodzic to sobie mozesz swoje dziecko(jesli oczywiscie je posiadasz)! ciekawe czy wogole jestes matka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i ekspercie! Masa ciała dziecka w pierwszym roku życia w bardzo dużym stopniu zależy od masy urodzeniowej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owiedka nie przejmuj sie tak bo to jakieś głupie babsko któe pozjadało rozumy.Niech się zajmie lepiej sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allllllaa
Chyba nerwy Cię ponoszą, nikt tu nie miał zamiaru Cię zdenerwować tylko uświadomić, ze jak dziecko nie chce jeść, to mu się nie musza, bo widocznie nie jest głodne i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie denerwuje sie ale sa pewne granice! nie zycze sobie zebys obrazala moje dziecko! Jak widzisz nie masz sie co martwic o jej wage bo jest odpowiednia! wiem ze w dziecko sie nie wmusza! zle okreslilam to co zrobilam, we wzesniejszym poscie juzopisalam dokladnie co zrobilam! dalej twierdzisz ze to jest wmuszanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allllllaa
Obrażam Twoje dziecko? Nie bądź dziecinna. A na genetykę trzeba spojrzeć szerzej, jesli Twoja matka i teściowa też mają niedowagę, jak Ty, to faktycznie sznase na nadwagę u dziecka sa znikome, ale i tak jedzenia siwe nie wmusza. p.s. jak napisalas ty tego nie robisz, wiec ok milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla Ciebie(bo moze w supernianitego nie bylo): http://www.edziecko.pl/zdrowie_dziecka/1,79369,2904785.html Siatka centylowa masy ciała dziewczynek: http://bi.gazeta.pl/im/7/1326/m1326947.jpg dla scislosci: Izka ma 6 miesiecy i 3 tygodnie(zaokraglij sobie do 7 miesiecy) i wazy 7550 ( tak bylo 1,5 tyg temu-wiec dodaj sobie maks 0,5kg)! Aha i oczywiscie jesli Ci na tym zalezalo to podnioslas mi cisnienie! nie tym ze zwrocilas mi uwage o wmuszaniu jedzenia ( bo nie obrazam sie za krytyke) ale tym w jaki sposob okreslilas MOJE DZIECKO! pozdrawiam!(mimo wszystko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorowa pora :) Moja Niuska juz dawno spi :) Dzis rozmawialam z sasiadka i stwierdzila ze to moze nastepne zabki jej ida i dlatego taka marudna :) Jutro zapowiada sie nam \"zakupkowy\" dzien :) Musze polazic po sklepach i cos wkoncu kupic :) Mezus zazyczyl sobie koniecznie spodnie od dresu :) a wogole nie mam pojecia co wymyslic na nasza rocznice ;/ tzn myslalam zeby cos kupic- ale co? dzis zaczelam znowu tabletki:) aha :) bo Wy to takie kucharki jestescie ;p czy jest jakis przepis zeby zrobic udka,albo nozki takie jak w kfc ? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×