Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

tak, tak... medycyna poszła do przodu... tylko jak pomyślę o porodzie to przypomina mi się ten sprzed lat... muszę zapytać jak to jest tu z tymi szwami no i po prostu podzielę się z ginką moimi obawami. ale to dopiero za 3 tygodnie.. jeśli mąż uzyska zgodę na bycie przy mnie podczas cesarki, to chcę zewnątrzoponowe, jeśli nie, to wolałabym nie być wcale świadoma tej operacji. nie wyobrażam sobie tego. ja tu leżę przytomna a lekarze kroją mój brzuch. mysiczka, jak było u ciebie?? jeszcze jedno niemiłe wspomnienie...: dziecko przynieśli mi pokazać(?!) w trzeciej dobie. dopiero jak przenieśli mnie z pooperacyjnej na zwykłą salę to mogłam dłużej nacieszyć się córeczką.. tłumaczyli się, że są przeciągi , a dzieci były na pierwszym piętrze.. smutne., bo nie czułam wcale, jakbym urodziła dziecko.czułam się, jakbym przeszła jakąś bliżej nieokreśloną operację... wszystko mnie bolało, a możliwość przytulenia dziecka pewnie ukoiła by mi choć trochę ten ból..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam znieczulenie ogólne (czyli spałam), anestezjolog tak zadecydował, bo mm kłopoty z krążeniem i obawiano się, że jak będę leżała 24 h, to mogą mi się porobić zakrzepy czy zatory. Ja mój poród wspominam cudownie , męża wpuszczono do mnie na salę cięć, gdy tylko zostałam wybudzona, był przy mnie cały czas, gdy tylko cokolwiek widziałam (ja po wybudzeniu nie widziałam prawie nic) przywiózł mi naszego synka. On go już widział dużo wcześniej, od razu jak usłyszał płacz, to został poproszony do punktu pielęgnacyjnego noworodków połączonego z salą cc. U nas nawet przy znieczuleniu zewnątrzoponowym ojcowie nie mogę być obecni przy cc, bo to jednak operacja. Ale i tak on bardziej uczestniczył w porodzie, niż ja, szybciej poznał naszego szkraba. Powiem Ci, ze ja to chyba wolę znieczulenie ogólne, po zewnątrzoponowym osoby ze skłonnością do bóli głowy podobno straszne migreny mają , no i ruszać się nie można, szczególnie głową przez ileś tam godzin, a tak to szybciej mogłam usiąść, pochylić sie nad synkiem , wstałam w ogóle tego samego dnia. Tylko, ze moja koleżanka lekarka mówiła mi, ze ja sie wybudzić nie mogłam i trochę sie tego obawiam... Dowiedz sie koniecznie, jak to u nas standardowo ściągają w dniu wypisu. Ja cc miałam w sobotę, wiec mi zdjęli (i wyszłam ze szpitala) w sobotę rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich cieplutko, szczegolnie nowe mamuski (przyszla-mama24 i nie wiem czy jeszcze kogos nie przeoczylam). U mnie za oknem na szczescie dzisiaj slonecznie :) Tak czytam o tych Waszych przezyciach z poprzednich ciaz i przyznam, ze bardzo sie boje. To nasze pierwsze dziecko i jakos tak strasznie trudno mi to sobie wyobrazic. A rodzenie za granica ma i swoje plusy i minusy. Do plusow zaliczam fakt porodu rodzinnego bez oplat, rodzenie w wodzie i inne \"bajery\", ale na pewno minusem bedzie to, ze tak naprawde to jakos ciezko mi chyba bedzie bez takiej ludzkiej wiedzy czego sie mozna spodziewac w tutejszych szpitalach.Wiadomo porod to porod, ale mimo wszystko jest we mnie jakas doza watpliwosci. No ale mam jeszcze czas zeby to sobie wszystko jakos poukladac. Zazdroszcze tym, Ktore juz czuja swoje malenstwa, ale Mysiczka 30, mysle ze poki co nie ma sie czym przejmowac. Kobiety roznie przechodza ciaze, roznie tyja, chudna, maja lub nie maja mdlosci. Mysle ze tak samo jest z czuciem ruchow. Jezeli chodzi o ciuchy ciazowe to ja jeszcze tez niczego nie kupowalam. Na razie po prostu nie mam takiej potrzeby, co tez mi jakos szczegolnie nie przeszkadza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alex81
Hej Mamusie;) Mnie znów 1 dzień nie było na forum a tu już tematy porodu się pojawiły;):) A ja mam do Was pytanie o szkołę rodzenia. Czy interesowałyście się już ta sprawą?? Gdzieś czytałam, że najlepiej rozpocząć ją ok 24 tc, a mnie najlepiej pasowałoby chodzenie przez listopad, to wtedy dopiero będzie ok 20tc, bo 24tc przypada na grudzień, a wtedy wiadomo...świeta i milion spraw z nimi związanych, że czasu na wszystko będzie brakować. Co do ruchów, to ja czuję już Dzidzię prawie codziennie, ostatnio po sexualnych igraszkach z mężem Dzidzia buszowała w brzuszku przez godzinę;):) A brzuszek rośnie... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać nie tylko ja sie martwie :) u mnie już 15 tc a ja też nie czuje ruchów i troche sie boje przytyłam od pocztaku tylko 3 kg brzuszka prawie wcale nei mam a tutaj juz neidługo połowa ciąży. Na wizytę idę 25.10 czyli w czwartek i jestem pełna obaw. Niby czasem mam takei \" łaskotanie\" w brzuchu ale ja czekam na kopniaczki z synkiem tak było i teraz wydaje mi sie że tylko to to prawdziwe ruchy :( ehh martwie sie i tyle O porodzie staram sie jeszcze nie myśleć chociaż mimo tego że rodziłam 14 miesiecy temu to na samo wspomnienei aż sie trzęsę miałam cesarke więc pewnie teraz tak też sie skończy i nawet chyba bym tak chciała wyszłam ze szpitala na 3 dobę ale przez miesiąc byłam tak \"zakręcona\" że nic nei robiłam tylko opiekowałam sie dzieckiem :) niestety u mnie spowodowane było tym że byłam sama z mężem i nikogo do pomocy w dodatku pierwsze dziecko wiec nawet nie wiedzieliśmy za bardzo co robić ale poszło nam super teraz już sie tego nie boje tylko że teraz będę miała dwa maluchy czyli starszy i malutki bobas więc pracy podwójnie ale jestem dobrej myśli :) ali-cja szwy miałam ściagnięte odrazu w szpitalu przed wyjściem mysiczka 30 my też mieliśmy poród rodzinny i jestem mężowi za to wdzieczna do konca życia miałąm wrażenie że jakby go tam nei było to chyba bym tam rodziła aż bym urodziła lub stało sie coś gorszego. On takze dostał małego zaraz po urodzeniu i do dziś wspomina to z rozżewnieneim dla nas sa to niezapomniane chwile i mam nadzieje ze teraz tez uda sie nam \" rodzić \"razem alex 81 ja nie chodziłam do szkoły rodzenia więc nie pomogę ale myślę, że warto bo jeśli to pierwszy maluch to można dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy i wiem, że dziewczyny zaczynają \"naukę\" czasem już w 20 tc :) Co do zainteresowań to moją pasją są kwiaty mamy małą działke za miastem i uwielbiam tam szaleć po ogrodzie :) A u nas super wiadomości mąż skończył delegacje trwającą 1,5 roku i już jest z nami :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka..........38.......17.........02.04 . .......+4kg Alex81...........Ola..............26......17.........02. 0 4........-2,5kg adamisia........Asia............26.......17.........03.0 4... ....+4kg ali-cja...........Ala.............36.......17.........04 .04...... ..+1kg Ola31............Ola.............31......16..........07. 04....... +2kg agoosiaa........Agnieszka....22.......14.........09.04.. ..... .+0kg Kaśka31.........Kasia..........31.......14........ 09.04.........-2kg Anna_śl..........Ania............29.......14........09.0 4.........+2kg echo1978.......Aneta..........29......15.........11.04.. .... ..+2kg Mysiczka30.....Ola.............30......15........ 10.04.........-3 kg chanel 5.........Marlena.......21.......14....... 13.04.........+0kg Motka...........Ania............28.......15....... 14.04.........+3kg Renia905........Renata........26.......16....... 14.04.........+3kg rosar.............Ania...........26...... 12........16.04.........+0kg gregia...........Justyna.......25.......10....... 18.04.........+0kg 1967.............Iwona.........40 ......13.........18.04........+2kg mag26...........Magda..........27......14........19.04.. .......+2kg minimisia....... Agnieszka.....26.......15.......20.04.........+3kg viki444...........Wiolka.........29.......13......20.04 ........+3kg to ja CC.........Anka...........25.......12.......22.04.........- 1kg a2_el.............Magda.........20.......10.......23.04. ... . ...+2,5kg weryka..........Ania............30.......12.......23.04. .. ..... +3kg aniawd...........Ania............29......13....... 24.04.........+1 kg Bogdanka........Ania............26......10.......25.04.. .. . ...+1kg Isa22.............Ewa............29.......14....... 27.04.........-0,5kg pikpik........Kinga...............23........12.......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29........12.......30.04. .... .. .+2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja czekam na bliźniaki :) A co do porodu, to ostatnio na wizycie rozmawiałam o tym z moim lekarzem i mówi, że raczej niewielkie szanse na naturalny, ale to się zobaczy jeszcze :) Trudno dziś wyrokować, ale raczej przy bliźniakach tną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam słodziaki! jak miło siedzieć w piżamie gdy inni śpieszą się do pracy w taki paskudny dzień..... odnośnie depilacji, ja się \"tam\" nie gole tylko przycinam nożyczkami, a przy porodzie córki 10lat temu ogolono mnie i zrobiono lewatywę która dla mnie była koszmarem, zaś przy synie już bez lewatywty, ale to co się działo potem na łóżku podczas parcie było dla mnie bardzo żenującym i krępującym przeżyciem dlatego teraz przed porodem sama zadbam o siebie i zrobie lewatywę. Mysiczka dziś polecam na obiad barszcz czerwony (moje dzieciaki go uwielbiają) i krokiety z makrelą wędzoną cebulką i jajkiem...są pycha pod warunkiem że ktoś lubi eksperymenty tak jak ja ;) jedna makrela wędzona, 2-3 jajka, cebula, łyżka majonezu i przyprawy,ciasto na naleśniki przygotuj na wodzie bez mleka, usmaż w miarę cienkie... potem nałóż farsz, zawiń, obtocz w jajku i bułce i zrumień na patelni...są pycha zarówno na zimno jak i ciepło... tyle tylko że my będąc w ciąży musimy wystrzegać się wędzonych ryb i serów pleśniowych, nie zapomnij o tym...dla siebie możesz zrobić rybkę smażoną w ziarnach słonecznika lub sezamie...mniam ja preferuję tyllko ryby białe takie jak panga, grenadier, ryba maślana...postaram się miarę możliwości dziennie podać Ci choć jeden przepis na obiad i deser, daj znać co wolisz czy ciasta które trzeba piec czy szybkie desery?...pomimo mej zasadniczości i konserwatywnych poglądów czasem stać mnie na odrobinę szaleństwa kontrolowanego...przepadam za śląską tradycyjną kuchnią..muszę się wam pochwalić że sama przygotowywałam obie komunie dla 30osób...jedynie i córka i syn mieli zamawiane torty z tego względu gdyż był to \"prezent\" od jednej z przyszywanych ciotek (mojej psiapsiółki, której mama jest cukiernikiem).. słodziaki ja wczoraj i dziś znów miałam bliskie spotkania z toaletorem strasznym...dlaczego?...może macie jakiś sprawdzony sposób, mięta nie pomaga... słodziaki odezwę się póżniej, pozdrawiam cieplutko i życzę miłego poranka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mamusie- na początku gratuluję tak wspaniałego przeżycia, jakim jest macierzyństwo. Bo jesteście mamusiami już nosząc Wasze maleństwa pod sercem. Ja mam już 8 miesięcznego synka i co pewien czas wyprzedaję rzeczy, które są mi już niepotrzebne. Może któraś z Was będzie zainteresowana: wystawiam leżaczek Fisher price, laktator medela, matę edukacyjną i inne rzeczy. Mojemu synkowi te rzeczy już nie posłużą, ale może którąś w Was coś zainteresuje. Serdecznie zapraszam i życzę wiele zdrówka dla Was i Waszych pociech. I nie zostawiajcie zakupów na ostatnią chwile – może mam doświadczenie nieduże, bo 8 miesięczne- ale to mogę Wam już poradzić Podaje przykładowy link- jeśli ktoś będzie zainteresowany to wejdzie w : „pokaż inne przedmioty sprzedającego”. http://www.allegro.pl/item259232323_lezaczek_fisher_price_kick_and_play.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Ja w przerwie między zajęciami, szybkie przeczytanie refratu, drobny porządek w mieszkaniu, 2 maile i coś zjeść...szczerze mówiąc z kazdym dniem mniej mi się chce..ale w sumie jeszcze 3 m-ce studiów i laba az do porodu..:) co do porodu to staram się nie myśleć, moja bratowa nie narzekala na swoje 2 ale nasłuchalam sie o torunskim szpitalu wielu zlych rzeczy...co do szkoly rodzenia to na dniach chce sie dowiedziec, bo u nas jest jedna i moze byc pełno... Co do lewatywy i golenia...moze cos dowiem sie w szkole rodzenia jakie sa zwyczaje ale postaram sie jedno i drugie zrobic we wlasnym zakresie...tylko nie wiem czy lewatywe zdąże jak poczuje pierwsze skurcze?? Buziaki for all!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochaniutkie:) Ale miałam czytania:) Prę dni mnie nie było, zaczęłam już pierwsze porządki i przemeblowania, by optymalnie przygotować mieszkanie na przyjęcie maleństwa:) Wiem, że to za wcześnie, ale już mnie nosi ze szczęścia:) Poszłam sobie w tym tygodniu na L4 żeby troszkę odpocząć, tym bardziej że tydzień brałam antybiotyki. Zniosłam dziś ze strychu maleńkie ciuszki po synku mojego męża i oglądając tak chciałam już móc poukładać w komódce, która dopiero się pojawi:) Przeciwnie do Was nie myślę jeszcze o porodzie, wiem napewno że chcę rodzić naturalnie, jeśli tylko to będzie możliwe. A ostatnio mam wariackie zachcianki na kwaśne... Wczoraj zjadłam półtorej cytryny, po prostu kroiłam po plasterku i jadłam:) Dziś robiłam krokiety, po ugotowaniu kapuchy wypiłam polowę kwasu prosto z garnka:) Mój mąż aż się krzywi jak mu o tym mówię:) Co do wizyty u lekarza, też miałam mieć w najbliższy poniedziałek (29-go) ale moja pani doktor chyba zaplanowała sobie wyjazd i przełożyła na 5-go listopada, a ja juz siedzę jak na szpilkach... A teraz o garderobie: praktycznie w nic już nie wchodzę, brzuszek już mi się zaokrąglił wyraźnie nie tylko na wysokości talii:) Czekam z niecierpliwością na wypłatę, by pofrunąć po jakieś ciuszki:) Teraz jeszcze tabelka: gosiek69........Gośka..........38.......17.........02.04 . .......+4kg Alex81...........Ola..............26......17.........02. 0 4........-2,5kg adamisia........Asia............26.......17.........03.0 4... ....+4kg ali-cja...........Ala.............36.......17.........04 .04...... ..+1kg Ola31............Ola.............31......17..........07. 04....... +4kg agoosiaa........Agnieszka....22.......14.........09.04.. ..... .+0kg Kaśka31.........Kasia..........31.......14........ 09.04.........-2kg Anna_śl..........Ania............29.......14........09.0 4.........+2kg echo1978.......Aneta..........29......15.........11.04.. .... ..+2kg Mysiczka30.....Ola.............30......15........ 10.04.........-3 kg chanel 5.........Marlena.......21.......14....... 13.04.........+0kg Motka...........Ania............28.......15....... 14.04.........+3kg Renia905........Renata........26.......16....... 14.04.........+3kg rosar.............Ania...........26...... 12........16.04.........+0kg gregia...........Justyna.......25.......10....... 18.04.........+0kg 1967.............Iwona.........40 ......13.........18.04........+2kg mag26...........Magda..........27......14........19.04.. .......+2kg minimisia....... Agnieszka.....26.......15.......20.04.........+3kg viki444...........Wiolka.........29.......13......20.04 ........+3kg to ja CC.........Anka...........25.......12.......22.04.........- 1kg a2_el.............Magda.........20.......10.......23.04. ... . ...+2,5kg weryka..........Ania............30.......12.......23.04. .. ..... +3kg aniawd...........Ania............29......13....... 24.04.........+1 kg Bogdanka........Ania............26......10.......25.04.. .. . ...+1kg Isa22.............Ewa............29.......14....... 27.04.........-0,5kg pikpik........Kinga...............23........12.......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29........12.......30.04. .... .. .+2 kg Nagle zrobiło mi się 2 kg więcej... nawet nie wiem kiedy:) Pozdrawiam Was cieplutko w ten paskudny, jesienny dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu tak pusto? byłam dziś na cytologii i słuchałam bicia serduszka mojego maluszka:) wszystko ok:) .....a pogoda barowa.... aniu śl. dalej masz mdłości? a już powinny zniknąć.. a może to jakieś zatrucie? moja córka wczoraj przyniosła do domu grypę żołądkową..:( podobno panuje w naszym okręgu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ania śl, dzięki za przepis, będę próbowała po trochu coś tam pichcić, bo już dawno tego nie robiłam szczerze mówiąc, wszystko przez te wymioty. Ja nie mam dobrego sposobu na nie , jak nie byłam w ciąży, to były nim banany, które jednocześnie łagodziły ból żołądka , w ciąży nic nie nie pomagało. Ja do szkoły rodzenia chodzić na pewno nie będę. I tak będę miała cc, a Maluchem to w sumie już wiem, jak sie zajmować, jeszcze nie zapomniałam :). A tak w ogóle to mam dziś doła na maxa, więc lepiej spadam, aby nie udzielił się Wam mój zły nastrój. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka..........38.......17.........02.04 . .......+4kg Alex81...........Ola..............26......17.........02. 0 4........-2,5kg adamisia........Asia............26.......17.........03.0 4... ....+4kg ali-cja...........Ala.............36.......17.........04 .04...... ..+1kg Ola31............Ola.............31......17..........07. 04....... +4kg agoosiaa........Agnieszka....22.......15.........09.04.. ..... .+0kg Kaśka31.........Kasia..........31.......14........ 09.04.........-2kg Anna_śl..........Ania............29.......14........09.0 4.........+2kg echo1978.......Aneta..........29......15.........11.04.. .... ..+2kg Mysiczka30.....Ola.............30......15........ 10.04.........-3 kg chanel 5.........Marlena.......21.......14....... 13.04.........+0kg Motka...........Ania............28.......15....... 14.04.........+3kg Renia905........Renata........26.......16....... 14.04.........+3kg rosar.............Ania...........26...... 12........16.04.........+0kg gregia...........Justyna.......25.......10....... 18.04.........+0kg 1967.............Iwona.........40 ......13.........18.04........+2kg mag26...........Magda..........27......14........19.04.. .......+2kg minimisia....... Agnieszka.....26.......15.......20.04.........+3kg viki444...........Wiolka.........29.......13......20.04 ........+3kg to ja CC.........Anka...........25.......12.......22.04.........- 1kg a2_el.............Magda.........20.......10.......23.04. ... . ...+2,5kg weryka..........Ania............30.......12.......23.04. .. ..... +3kg aniawd...........Ania............29......13....... 24.04.........+1 kg Bogdanka........Ania............26......10.......25.04.. .. . ...+1kg Isa22.............Ewa............29.......14....... 27.04.........-0,5kg pikpik........Kinga...............23........12.......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29........12.......30.04. .... .. .+2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Byłam na usg. Krwiaka nie ma :). Jest synek, tak jak mi się marzyło :). Ma 86mm i siusiaka prawie do kolan! Cudnie macha wszystkimi łapkami i jest zdrowy :) . Bardzo się cieszę, że było widać, bo to dopiero 14 tydzień. Olcia00, też mam na siebie uważać jeszcze 2 tygodnie, ale dlatego że za 2 tygodnie będzie już wystarczająco dużo wód płodowych i ogólnie będzie bezpiecznie. Zobaczę co powie jutro moja ginekolog :). Dowiem się też ile przytyłam :). Anna_śl, miło mi że mam termin w Twoje urodziny. gosiek69........Gośka..........38.......17.........02.04 . .......+4kg Alex81...........Ola..............26......17.........02. 0 4........-2,5kg adamisia........Asia............26.......17.........03.0 4... ....+4kg ali-cja...........Ala.............36.......17.........04 .04...... ..+1kg Ola31............Ola.............31......17..........07. 04....... +4kg agoosiaa........Agnieszka....22.......15.........09.04.. ..... .+0kg Kaśka31.........Kasia..........31.......14........ 09.04.........-2kg Anna_śl..........Ania............29.......14........09.0 4.........+2kg echo1978.......Aneta..........29......15.........11.04.. .... ..+2kg Mysiczka30.....Ola.............30......15........ 10.04.........-3 kg chanel 5.........Marlena.......21.......14....... 13.04.........+0kg Motka...........Ania............28.......15....... 14.04.........+3kg Renia905........Renata........26.......16....... 14.04.........+3kg rosar.............Ania...........26...... 12........16.04.........+0kg gregia...........Justyna.......25.......10....... 18.04.........+0kg 1967.............Iwona.........40 ......13.........18.04........+2kg mag26...........Magda..........27......14........19.04.........+2kg minimisia....... Agnieszka.....26.......15.......20.04.........+3kg viki444...........Wiolka.........29.......13......20.04 ........+3kg to ja CC.........Anka...........25.......14.......22.04......... ??kg a2_el.............Magda.........20.......10.......23.04....... +2,5kg weryka..........Ania............30.......12.......23.04. .. ..... +3kg aniawd...........Ania............29......13....... 24.04.........+1 kg Bogdanka........Ania............26......10.......25.04.. .. . ...+1kg Isa22.............Ewa............29.......14....... 27.04.......-0,5kg pikpik........Kinga...............23........12.......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29........12.......30.04. .... .. .+2 kg :) Mamusia Rufinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isa22
Ja na razie o porodzie staram się nie myśleć...... ale chyba jeśli bedzie wszystko ok to naturalnie chciałbym urodzić. Nie boję sie nawet bólu tylko, żeby podczas porodu jakieś komplikacje sie nie pojawiły. Całą resztę wytrzymam, w końcu tyle trylionów kobiet rodziło - to ja też dam rade :) Co do mdłości, to mi też nie przeszły, nadal rano mam mdłości :( (choc zdecydowanie są mniej intensywne, czasem tylko rwie mnie jak na wymioty, nie mniej jednak co rano ten sam scenariusz) Mam nadzieję, że nie jestem w tej grupie kobiet, które wymioty męczą nawet cała ciąże :( Ide 29.10 do ginka to z nim pogadam. Tak wiec Ania Śl. - chyba tylko obie zostałyśmy z tymi dolegliwościami :( Ja do szkoły rodzenia na pewno pójdę, zwłaszcza, że to moja pierwsza ciąża. Z pewnością wiele się dowiem. Znajome, które to już przerabiały zdecydowanie mi to polecają. Ale to chyba po nowym roku dopiero zacznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam słodziaki !!! gdzie Wy się wszystkie podziałyście? wczoraj prócz jednej osoby nie zastałam nikogo... smutno mi się jakoś zrobiło... dzisijaszy dzień zaczełam również od obściskiwania toaletora, jest mi potwornie niedobrze...już sama nie wiem co o tym myśleć, z Maluszkiem wiem że wszystko jest dobrze bo czuję jego ruchy, ale jest mi niedobrze nawet w chwili gdy popijam miętę...troszkę się tym niepokoję, i na wizycie powiem lekarce o tym... na dzisiejszy obiad polecam zupę pieczarkową z grzankami (bułkę najlepiej wczorajszą kroję w kostkę i rumienię na patelni na rozgrzanym maśle, nie zapominając o stałym mieszaniu bo grzanki się szybko potrafią przypalić), kotlety schabowe z ananasem i zółtym serem (smążę je normalnie, a pod koniec smażenia na mlutkim ogniu, na każdy kotlet kładę plaster ananasa z puszki i plaster żółtego sera, wszystko się ładnie przykrywa topniejącym serkiem, a kotlet pod wpływem ananasa jest bardzo soczysty), do tego ziemniaczki i surówka (kiszona kapusta, marchewka,jabłko, cebulka,odrobina oliwy i sól i pieprz)...smacznego troszkę mi te mdłości przeszły ale piję 3 szklankę mięty od ranka... dziewczyny jak to jest z tymi szkołami rodzenia?, ponoc aby mąż mógł brać udział w porodzie musi wcześniej uczęszczać na zajęcia w szkole rodzenia? namawiam męża na wspólny poród choć oboje mamy mieszane uczucia co do wspólnego rodzenia ale jest jeszcze tyle czasu by wszystko przemyśleć...a jak to jest u WAS? już postanowione jakie to będą porody? życzę wszystkim miłego poranka, duża bużka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka..........38.......17.........02.04 . .......+4kg Alex81...........Ola..............26......17.........02.04........-2,5kg adamisia........Asia............26.......17.........03.04... ....+4kg ali-cja...........Ala.............36.......17.........04 .04...... ..+1kg Ola31............Ola.............31......17..........07.04....... +4kg agoosiaa........Agnieszka....22.......15.........09.04.. ..... .+0kg Kaśka31.........Kasia..........31.......14........ 09.04.........-2kg Anna_śl..........Ania............29.......16........09.04.........+4kg echo1978.......Aneta..........29......15.........11.04.. .... ..+2kg Mysiczka30.....Ola.............30......15........ 10.04.........-3 kg chanel 5.........Marlena.......21.......14....... 13.04.........+0kg Motka...........Ania............28.......15....... 14.04.........+3kg Renia905........Renata........26.......16....... 14.04.........+3kg rosar.............Ania...........26...... 12........16.04.........+0kg gregia...........Justyna.......25.......10....... 18.04.........+0kg 1967.............Iwona.........40 ......13.........18.04........+2kg mag26...........Magda..........27......14........19.04.. .......+2kg minimisia....... Agnieszka.....26.......15.......20.04.........+3kg viki444...........Wiolka.........29.......13......20.04 ........+3kg to ja CC.........Anka...........25.......12.......22.04.........- 1kg a2_el.............Magda.........20.......10.......23.04. ... . ...+2,5kg weryka..........Ania............30.......12.......23.04. .. ..... +3kg aniawd...........Ania............29......13....... 24.04.........+1 kg Bogdanka........Ania............26......10.......25.04.. .. . ...+1kg Isa22.............Ewa............29.......14....... 27.04.........-0,5kg pikpik........Kinga...............23........12.......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29........12.......30.04. .... .. .+2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Miło że moge do was dołączyć bo tez jestem kwietniówka i chciałabym sie dopisac do tabelki gosiek69........Gośka..........38.......17.........02.04 . .......+4kg Alex81...........Ola..............26......17.........02. 04........-2,5kg adamisia........Asia............26.......17.........03.0 4... ....+4kg ali-cja...........Ala.............36.......17.........04 .04...... ..+1kg Ola31............Ola.............31......17..........07. 04....... +4kg agoosiaa........Agnieszka....22.......15.........09.04.. ..... .+0kg Kaśka31.........Kasia..........31.......14........ 09.04.........-2kg Anna_śl..........Ania............29.......16........09.0 4.........+4kg echo1978.......Aneta..........29......15.........11.04.. .... ..+2kg Mysiczka30.....Ola.............30......15........ 10.04.........-3 kg chanel 5.........Marlena.......21.......14....... 13.04.........+0kg Motka...........Ania............28.......15....... 14.04.........+3kg Renia905........Renata........26.......16....... 14.04.........+3kg rosar.............Ania...........26...... 12........16.04.........+0kg gregia...........Justyna.......25.......10....... 18.04.........+0kg 1967.............Iwona.........40 ......13.........18.04........+2kg mag26...........Magda..........27......14........19.04.. .......+2kg minimisia....... Agnieszka.....26.......15.......20.04.........+3kg viki444...........Wiolka.........29.......13......20.04 ........+3kg to ja CC.........Anka...........25.......12.......22.04.........- 1kg a2_el.............Magda.........20.......10.......23.04. ... . ...+2,5kg weryka..........Ania............30.......12.......23.04. .. ..... +3kg aniawd...........Ania............29......13....... 24.04.........+1 kg Bogdanka........Ania............26......10.......25.04.. .. . ...+1kg Isa22.............Ewa............29.......14....... 27.04.........-0,5kg pikpik........Kinga...............23........12.......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29........12.......30.04. .... .. .+2 kg polina80.........Ola...............27........14.......20.04...........+3kg pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z własnego doświadzcenia to dla mnie najlepiej na mdlości które również mam to dziala herbatka imbirowa kupiłam w aptece. Mięta na mnie działa jeszcze w drugą stronę. Ale to każda z nas ma inaczej. W sumie czuję ze mdlości powoli odchodzą od 3 dni tylko muli juz nie wymiotuję, ale to tez powodem moich spacerów codziennych-przymusowych tzn. droga z domu do garażu ale zawsze łyk świeżego powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia00
Cześć mamusie w ten okropny deszczowy dzień przynajmniej tak jest u mnie w Krakowie :) ale mam nadzieje że słoneczko u wszystkich w serduchach !!!! CC to super, że już widać też mi sie marzy chłopiec ale jak bedzie dziewczynka nic straconego ;) żeby tylko zdrowe były dzieciaczki to najważniejsze u mnie zaczyna sie 16 tydzień leże już 4 tygodnie i mam nadzieje, że dziś koniec leniuchowania i wreszcie wstane do pracy raczej nie wróce nie będe tak ryzykować ale chociaż wyjść na zakupy do ludzi ... Ja też mam dzis wizyte więc trzymam za nas obie kciuczki żeby maluchy były zdrowiutkie Mam nadzieje, ze incydent z krwiaczkami to przeszłość i nie będzie zależności odtwarzania i reszte ciaży przejdziemy gładko Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, u mnie też pada..:( olcia00, ja mieszkam w okolicy krakowa. myślałaś w którym szpitalu będziesz rodzić? ja w rydygierze. niedługo zostanę \"słomianą wdową\":( mój mąż wyjeżdża aż na miesiąc. nie wiem ,jak poradzę sobie z obowiązkami domowymi (noszenie węgla, odśnieżanie). niby 5- 6 miesiąc są najbezpieczniejszymi , ale zawsze to spory wysiłek fizyczny. to co prawda dopiero za trzy tygodnie, ale już się martwię za zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia00
ali-cja ja niedługo będe mieszkać w wieliczce bo buduje mi sie domek :) co do porodu to Narutowicz albo Ujastek, moja koleżanka rodziła w Rydgierze cc i zadowolona bardzo druga rodziała w Narutowiczu i też zachwycona więc sama nie wiem ale stawiam narazie na Narutowicza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! U mnie też okropny dzień jeśli chodzi o aurę. Dwa lata temu była piękna pogoda, pamiętam, bo dziś są drugie urodziny mojego synka. Urodził sie o 8:20 i to był najpiękniejszy dzień mojego życia! Wszystko w nim było idealne i śmieliśmy się, że cały świat sie cieszy, że Szymuś sie w końcu na nim pojawił :) Ania sl, dzięki za kolejne przepisy , ale z Ciebie specjalistka. Ja to nawet nie mam czasu przygotowywać takich posiłków jak pracuję, dopiero koło 16:30 jestem w domu , teraz to będzie niemal ciemno. Ale coś popróbuję, może choć w weekendy, do spółki z mamą. Wielkie dzięki i pełna podziwu jestem dla Twoich zdolności! A co do wymiotów to sie nie martw, to podobno dobry objaw, choć męczący. Mnie na szczęście mdłości i wymioty w zasadzie minęły, ale i tak sie martwię, bo Maluch sie nie wierci. Dobrze, ze w poniedziałek idę do gina, bo normalnie od zmysłów zaczynam odchodzić. Ali-cja, nie zazdroszczę Ci pozostania samej w domu, szczególnie, ze tyle obowiązków będziesz miała dodatkowych. Ale w ogóle obecność męża to jednak olbrzymie wsparcie psychiczne, ja za moim tęsknię, jak on tylko wychodzi do pracy :). Naprawdę, my 9 lat jesteśmy po ślubie, a nadal żyć bez siebie nie możemy i każdy kilkudniowy wyjazd jednego z nas to dla nas mordęga. Ale na Boże Narodzenie Twój mąż już chyba będzie w domu? Polina, witaj. Coraz więcej naszych imienniczek jest na tym forum. I jeszcze jedno, dziewczyny oczekujące synków, jakie imiona macie przygotowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I aktualizuję tabelkę - kolejny tc, ni i waga wzrasta... gosiek69........Gośka..........38.......17.........02.04 . .......+4kg Alex81...........Ola..............26......17.........02. 04........-2,5kg adamisia........Asia............26.......17.........03.0 4... ....+4kg ali-cja...........Ala.............36.......17.........04 .04...... ..+1kg Ola31............Ola.............31......17..........07. 04....... +4kg agoosiaa........Agnieszka....22.......15.........09.04.. ..... .+0kg Kaśka31.........Kasia..........31.......14........ 09.04.........-2kg Anna_śl..........Ania............29.......16........09.0 4.........+4kg echo1978.......Aneta..........29......15.........11.04.. .... ..+2kg Mysiczka30.....Ola.............30......17........ 10.04.........-2,5 kg chanel 5.........Marlena.......21.......14....... 13.04.........+0kg Motka...........Ania............28.......15....... 14.04.........+3kg Renia905........Renata........26.......16....... 14.04.........+3kg rosar.............Ania...........26...... 12........16.04.........+0kg gregia...........Justyna.......25.......10....... 18.04.........+0kg 1967.............Iwona.........40 ......13.........18.04........+2kg mag26...........Magda..........27......14........19.04.. .......+2kg minimisia....... Agnieszka.....26.......15.......20.04.........+3kg viki444...........Wiolka.........29.......13......20.04 ........+3kg to ja CC.........Anka...........25.......12.......22.04.........- 1kg a2_el.............Magda.........20.......10.......23.04. ... . ...+2,5kg weryka..........Ania............30.......12.......23.04. .. ..... +3kg aniawd...........Ania............29......13....... 24.04.........+1 kg Bogdanka........Ania............26......10.......25.04.. .. . ...+1kg Isa22.............Ewa............29.......14....... 27.04.........-0,5kg pikpik........Kinga...............23........12.......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29........12.......30.04. .... .. .+2 kg polina80.........Ola...............27........14.......20 .04...........+3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,czytam ale \"zarobiona \" jestem:) może uda mi się skrobnąć coś po południu,jutro konczę 15-ty tydzień ale zmienię w tabelce dopiero po 16-tym ali-cja--na pewno sobie sama doskonale poradzisz ale tego drewna to niech ci ktoś narąbie...... mysiczka--już troche lepszy nastrój? hormony buzuję,depresyjnie za oknem i chwilowy spadek formy gotowy..nie daj się..najlepszy jest na to ruch--może basen? trzymajcie się cieplutko 👄 dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego naj aj naj!! dla synka:):) na szczęście mąż wraca na święta.. ale i tak jak przeżyć ten czas bez niego:( będę wam częściej marudzić:( z góry przepraszam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1967, drewienek trochę jest przygotowanych, ale niech braknie..to muszę rąbać. a może wrócę do pracy? zwariuję w tym domu sama:( sorki za przedwczesne przynudzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×