Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość JGoor
Dobry wieczór !!! Pozdrawiam wszystkich i się odmeldowuje:-D przyjadę za tydzień wybieram się na urlop w góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich wieczorkiem! Saro, pamiętam Tereskę przecież to była i moja koleżanka... Tak mi przykro, dzwoniłam do ciebie , ale cały czas zajęte... Jgorku , dzięki za ciacho i szerokiej drogi przyjacielu, szerokiej drogi...:) Zycze miłego wieczorku i spadam do łaźni wziąć prysznic...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrz księżyc świeci sam dziś na niebie Wiesz, że on świeci tylko dla Ciebie Gwiazdki ukryły się w mroku nocy Bo nie potrzeba mu dziś pomocy Swój blask świetlisty wkoło roztoczył Mruga radośnie, bo panem nocy I choć z gwiazdkami jest dzisiaj w zmowie To najpiękniejszą baśń Ci opowie... Dobranoc http://www.ewa.bicom.pl/zyczenia/dobranoc/dbnz7.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60
Witam WBW! Witam Oazę! Piękne te bratki, jakie ciacho znakomite... Jak tu milo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60
Wiecie, ze naprawdę tu chce się żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60
Bramy kościoła Trudno jest dostrzec światła tego domu pośród wieczornej ciszy oazy i tylko cienie smętne pokryjomu ze ścian ściągają święte obrazy i ogień trawi ten cały dobytek co się szatańskim nie oparł pokusom a oczy ojca też przez zło okryte nia oddychają wzroku ciepłą nutą wszystko jest niczym i nieme są słowa gdy w nas niewiary rozkwita nasienie ciężko powstaje wśród zgliszczy budowa gdy popękane przez zło są kamienie jedno nas tylko ocalić dziś zdoła od niepojętych wyrazów milczenia ratunek dla nas to bramy kościoła co tak szeroko otwarte w pacierzach Autor: Wojażer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60
prawda prawda jest życiem życie prawdą sensem przetrwanie przetrwanie sensem walka istotą istota walką ja jestem w sobie tylko mi znanym ogromnym słoniem co gna przez puszczę rycząc i depcząc inne stworzenia zmieniam się w czystość w idee istnienia Autor: Dionizos Dobranoc spijcie słodko🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ! To ja jarzębinka:-D Witam wszystkie panie i panów i przesyłam buziaczki:-D 60, śliczne te wiersze👄 55+5, kocham ta piosenkę Tadeusza Woźniaka👄 Saro, wiem, ze to bardzo przykre uczucie..👄 Listeczku,Ciocia Wiesia👄 super Złotą, tez pozdrawiam milutko👄 Igorze, udanego urlopu.. A ciacho jak zwykle nasz cukierniku znakomite👄 lamaa, S. Przybylska pięknie śpiewa👄 /////, czy mogę cię kreseczka nazywać👄? Ja was lubię👄, ja ciebie tez Nieśmiała , artykulik o tolerancji pouczający👄 Janno! Ciechocinek to piękne👄 miasto Wiosenko,pycha witaminki👄 Jasku! mianuje cię drugim wesołkiem:-D 👄 jeśli kogoś zapomniałam wymienić, zostawiam parę buziaczków:-D 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmowa z zegarem o bezgrzesznych latach Makuszyński Kornel Czy też pamiętasz, stary mój zegarze, Jak w słońce twojej tarczy patrzył żak I marzył o tym, o czym ja dziś marzę? Czy też pamiętasz? O, tak, o, tak, o, tak! Ode dnia do dnia, od chwili do chwili Żyliśmy życiu mądremu na wspak, Godziny biegły, a myśmy liczyli Szczęście na wieczność... O, tak, o, tak, o, tak! A czy pamiętasz, filozofie stary, Jakeś fałszywy wybijał mi znak I wszystkie wokół budziłeś zegary, Gdym pisał wiersze? O, tak, o, tak, o, tak! A czy pamiętasz, jak mnie rozpacz dzika Zdjęła, gdy stary wziął cię Izaak, Gdyś hebrajskiego uczył się języka, By mnie nakarmić? O, tak, o, tak, o, tak! Lub ową chwilę, gdzieś na czwartym piętrze, Gdym, gorejący jak ognisty krzak, Przysięgał rzewnie "uczucia najświętsze", Klnąc się na księżyc? O, tak, o, tak, o, tak! Lub tę, gdyś starym swym zgrzytnął żelazem, Słusznego swego gniewu dając znak? O, jakże smutno płakaliśmy razem, Gdy nas zdradziła... O, tak, o, tak, o, tak! O, jak to dawno, Sokratesie stary, Złamanym skrzydłem tłucze ślepy ptak, Serca się psują, psują się zegary, Wszystko umiera... O, tak, o, tak, o, tak! Ale raz jeszcze przypomnijmy wzloty, I wróćmy myślą na gwiaździsty szlak! Cofnij wskazówki i lećmy w wiek zioty... Niech żyje młodość! O, tak, o, tak, o, tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc Oazo! Dobranoc WbW!!! mój sen Makuszyński Kornel Mój cichy, dobry sen Takie niebieskie ma oczy Jak len. Po twarzy łza mu się toczy I cicho coś do mnie gada, I szepce, i mówi, i kwili, Że dziwnie jesteś dziś blada I prosisz u godzin tej chwili, Co była, nie myśląc o trwaniu, A przeto trwała tak krótko I tak umarła cichutko, Jak kwiaty, W serdecznym pocałowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poświatowska Halina, z tęsknoty pisze się wiersze z tęsknoty pisze się wiersze z bolesnej drążącej śpiewny owoc ciała patrząc na samotne palce mogę wysnuć pięć poematów dotykając moich napiętych ust szepczę i słowa - rozkołysane rytmem wielkiej wody plotą się w wiersze mokre bardzo słono biegną poprzez twarz Sara56 --> nie zapomnij o liście pożegnalnym. To bardzo pomaga... Zamiast siedzieć i wspominać, a to pogłębaia żal, weź kartkę papieru i napisz do niej - opisz wspomnienia które z nią wiążesz i podziękuj za to co ci dała (żadna osoba napotkana na naszej drodzę, nie jest przypadkową) każdy pojawił sie w naszym życiu, żeby nas czegoś nauczyć, coś nam pokazać. Zastanów się, czym ona wzbogaciła twoje życie i podziękuj. I pozwój odejść! Muszę przyznać, że mimo iż ten topik nieraz wpadł mi w oczy, to jednak nigdy do nie zaglądałam. Tyle godzin dziennie siedzę w książkach, że już kiedy wchodzę na kafeterię, szukam czegoś innego - kontaktu ze światem współczesnym. Dzis weszłam i miło się zaskoczyłam... pierwsza strona jest tak piękna, posiada tak niepowtarzalny klimat, że podchodzi pod sztukę. Dziękuję, przypomniałyście mi o czymś, o czym od kilku lat niepamiętałam, a kiedyś było moim celem w życiu 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
DEKALOG SZCZĘŚLIWEGO CZŁOWIEKA ! 1) Człowiek rodzi się zmęczony i żyje aby odpoczywać. 2) Kochaj swe łóżko jak siebie samego. 3) Odpoczywaj w dzień, abyś mógł spać w nocy. 4) Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego, pomóż mu. 5) Praca jest męcząca więc należy jej unikać. 6) Co masz zrobić dziś zrób pojutrze - będziesz miał dwa dni wolnego. 7) Jeśli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. 8) Nadmiar odpoczynku nikogo nie doprowadzi(ł) do śmierci. 9) Kiedy ogarnia cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż ci przejdzie. 10) Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia. Milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam Nowa 50, miałam ochotę na takie rogaliki kawa tez pycha...:-D Takorzeczy! Milo mi bardzo, ze tak fachowo oceniłaś oazę... Zakładając ten topik, miałam na myśli właśnie osoby takie w jak ty wrażliwe na piękną literaturę ... Milo mi powitać ciebie w naszej oazie❤️ Odnośnie smutnej wiadomości o której wczoraj pisała Sara, zgadzam się z tobą naturalnie ... W tym wypadku list pożegnalny, tłumi zal i ból jaki ściska serce... Ostatnio osobiście pisałam taki list 9 lat temu, to był ostatni list do mojej Ś.p.amięci mamy, ten list przechowuje z innymi cennymi pamiątkami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ///////
Pozdrawiam WBW👄 Co się dzieje w temperaturze...? + 30 Polacy śpią bez żadnego nakrycia. Amerykanie zakładają swetry. Mieszkańcy Majami zakładają swetry. + 10 Amerykanie trzęsą się z zimna. Włoskie samochody nie chcą zapalić. Możesz zobaczyć swój oddech. 0 Woda zamarza. Rosjanie idą popływać. Francuskie samochody nie chcą zapalić. - 15 Twój kot chce spać z tobą pod jedną kołdrą. Politycy zaczynają rozmawiać o bezdomnych. Niemieckie samochody nie chcą zapalić. Marzymy o wyprawie na południe. - 30 Rosjanie zakładają podkoszulki. Potrzebujesz kabli rozruchowych aby twój samochód zapalił. Twój kot chce spać w twojej piżamie. - 40 Politycy zaczynają coś robić z bezdomnymi. Możemy ze swojego oddechu budować domki igloo. Japońskie samochody nie chcą zapalić. Chcemy wyruszyć na południe. - 50 Za zimno, żeby myśleć. Potrzebujesz kabli rozruchowych, żeby kierowca zaczął funkcjonować. Rosjanie zamykają okno w łazience. - 60 Niedźwiedzie polarne ruszają na południe. Prawnicy wkładają ręce do swoich własnych kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak biały kamień Achmatowa Anna Jak biały kamień w głębi studni ciemnej, Tak we mnie jedno czai się wspomnienie. Nie walczę z nim i walczyć by daremno, Bo w nim i radość moja, i cierpienie. I chyba każdy, kto mi spojrzy w oczy, Wyczytać musi je z ich smutnej treści. I głębszym smutkiem twarz mu się zamroczy, Niż gdyby słuchał samej opowieści. W przedmioty ludzi niegdyś przemieniano Ze świadomością im pozostawioną, By smutki cudze wieczną były raną. Tak w me wspomnienie ciebie przemieniono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do czytelnika Baka Józef Jeden grzech setnych bied świata jest przyczyną, Patrz, czytelniku: jak z wielką dusz ruiną! Atrament żaden na karcie nie wyrazi, Nie opisze, jak złość grzechowa nas kazi. O grzechów złości pisząc, pióro tępieje Na jedne wzmiankę, serce z ręką martwieje. Umierać, a nie życie ciągnąć, potrzeba Feralną widząc w grzechu postać Ereba Raróg, straszydło grzech i plemię piekielne, Jaszczur, jaszczurka tym sroższa, że subtelne Monstrum, padalec, w płaszczyk dobra uwity Je, gryzie, rani robak sumnienia skryty. Nocą i we dnie, w domu, tak też w gościnie Katuje, szarpie, nie da w wesołej minie Jadła, napoju użyć przy balach, godach. Ej! nie przebaczy, by w największych wygodach. Wędrowny kompan, nigdy cię nie odbieży: Jedzie i płynie, z tobą siedzi i leży. Choćbyś onego myślił alijenować, Zelżyć, znieważyć lub ściśle sekwestrować, Wiernie trzyma się. Jedna mu straszna skrucha, Oczu łzy, na słów Boskich ciekawość ucha. Jemu trucizną spowiedź pokorna, odważna Trudów i krzyżów dla Boga chęć poważna. Wraz ginie, niknie z serc, z myśłi jak kamfora, Jak cień od słońca, ponury zmrok wieczora. Serca kołatać wraz przestaje, turbować Idzie precz, ani śmie nas więcej weksować. Każdyż z nas grzechem nad wszystko niech się brzydzi, Mając w pomocy Boga, niech złość ohydzi. MILEGO DNIA👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Kochane koleżanki! Wiem , ze odejście bliskich osób nie należy do radości, ale musimy się z losem pogodzić... Kazdy z nas wybierze się kiedyś w ta drogę i tam się wtedy wszyscy zobaczymy...👄 Pozdrawiam Was i życzę miłego tygodnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
O Tej, Która Przeżyła Swą Śmierć Ułamek sekundy, krótka chwila trwająca wieki!!! Czas trudny, Upadła Miła Zamknęła powieki Czy będzie Żyła? Czy Zaśnie na wieki? Dla nas zatrzymał się czas, zamarliśmy w szoku!!! Nie było Jej wśród nas!!! Bujała w błękitnym obłoku Płomień życia gasł, Jej światło znikało na naszym widoku. Nie raz, lecz wiele razy Upadała, i Powstawała O spokoju mogliśmy marzyć, Uśmiechała się i Płakała Pokazała ze wszystko może się wydarzyć! Błędne koło, paranoja jakiś koszmar!!! Inaczej nazwać tego nie jestem w stanie Przeżyliśmy razem cos, co w pamięci na wieki zostanie!!! Wtuleni w wiatr, Zaprzyjaźnieni z deszczem Kolor Jej zbladł, przez ciało przechodziły dreszcze Radośni dziękujemy Bogu!!! Nie pozwolił Ci odejść jeszcze!!! El Melone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
El Melone Chcę Śnić Ktoś krąży wokół łoża mego Chce zbudzić mnie ze snu! Jakie ma zamiary? Dlaczego?! Aniele Stróżu mój nie pozwól mu! Nie chcę się teraz budzić Bo pobudka będzie jak koszmar Ten sen mi się nie znudzi! Jest za piękny? By jawą pozostał? Sen piękny czyż nie może być jawą Czy wiecznym ma być złudzeniem? Uczucia zawsze były trudną sprawą Czy wierzyć w przeznaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Pozdrawiam Oazowiczów i Oazowiczki:) krówki naprawdę królewskie, a jak smakują... I Ty bądź Aniołem dobroci i usmiechu Szczery uśmiech: wlewa radość w serce, przywraca pokój duszy, utwierdza dobry humor, buduje łagodne usposobienie, służy zdrowiu, ułatwia dobre czyny. Uśmiechaj się tak długo, póki ponurość i apatia nie przestaną zniekształcać Twego oblicza. Uśmiechaj się tak długo, aż Ci się serce wypogodzi. Uśmiech Twój nie zostanie samotny. Zobaczysz, jak Twój promienny uśmiech wywoła drugi uśmiech. Wówczas wszyscy będą się cieszyć pieknem Twoich uśmiechniętych oczu i promiennej twarzy oraz krzepić się czarem Twego Uśmiechu. Uśmiechaj się i ucz się tej sztuki, a kiedyś twarz Zmartwychwstałego Chrystusa powita Cię najpiekniejszym uśmiechem wiecznego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu jest ciekawie
Jarzyna Anna - * * * [Jestem cieniem....] Jestem cieniem.... zło siedzi we mnie... potęguje...wzmaga się... zacznie.... już właściwie niszczy wszystko na swej drodze... Wyciągnij do mnie pomocną dłoń, Uratuj mą zbłąkaną duszę... Pomóż mi znów być sobą... Tą samą co przedtem... Wesołą i pogodną... A nie złą i pałającą nienawiścią... Obdarz mnie uczuciem... Pomóż szczęśliwie, godnie żyć.. Po prostu pokochaj mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×