Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Jasiek 64
Dziekuje skarbie milutko!!! Milo ,ze sie pytasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Bo wiesz, srarszych panow to sie pomija na topiku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
A teraz pora na spacer po parku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm..nie mam zwyczaju :) Sama nie chciałabym być pominięta :) Cieszę się, że za chwilkę dobiega koniec dnia pracy, można cieszyc sie powrotem w tą pogodę. NAjchętniej wyfrunęłąbym na spacer. Ale dziś czas mnie goni...Poprzestanę na poworcie pieszo zapewne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Pozdrawiam Ciebie również milutko Szepcie Wirtualności 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Ja tez wychodzę z domu na małą przechadzkę ... Moze mojego Jaska spotkam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Dziękuję... Uważam Ciebie za osóbkę bardzo sympatyczna i mila ! Pa do wieczorka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, że co niektorzy uwielbiaja stare przeboje :) , ktore ............................. nawet po tylu latach sa na czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo lubie wiersze Marii Pawlikowskiej -Jasnorzewskiej :) Zardzewiałe róże jesieni - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska Zardzewiałe róże jesieni patrzą w przestrzeń białą od deszczu - deszcz niebo przyszywa do ziemi tysiącem ściegów i dreszczów.- I wszystko psuje sie, paczy cieknie, zgnilizną broczy, lecz nie na zawsze, z rozpaczy - ale na krótko, z rozkoszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarniana kolezanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarniana kolezanka
Chciałam tylko do listy, którą wcześniej pisalam dodać dwie wspaniale dziewczyny... OK ❤️ szept wirtualności ❤️ Sorry ! koleżanki spieszę się.... pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawim wszystkich bywalcw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szept wirtualnosci
Popołudniowe 🖐️ Zrobiłam sobie herbatę i zasiadłam na moment odpocząć. Miło wiedzieć, że mozna wrócić tutaj do kącika i spokojnie posłuchac muzyki, zaczerpnąć łyk poezji lub napisać kilka ciepłych słów :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Jasku za uznanie;) posiedzialabym z Wami ale jutro czeka mnie ciezki dzionek i musze przygotowac troszke papierów ale wieczorem zajrze do Was na chwilke. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Halo! Mielismy dzisiaj piekny jesienny dzien.... Teraz u nas pada cieply jesienny deszczyk.. Na spacerze spotkalam mila starsza pania i ucielysmy sobie pogawedke w parku na laweczce.... Teraz, zrobie kolacje i zadzwoniie do brata ma dzis urodziny... Pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oria
A u nas nadal piękne , byłam z pieskiem na spacerku , pooddychałam jesiennym wiaterkiem , fajnie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani! Kupilismy dywan! Nie przypuszczalam , ze przy poniedzialku wydam tyle forsy... U nas w domu mama mowila jak wydajesz w poniedzialek, to caly tydzien beda wydatki:-D Ale mowie Wam jaki daje urok w pokoju... A stary dywan oddalam sasiadce, bardzo sie ucieszyla byl jeszcze w dobrym stanie, jej sie nie przelewa ma trzech w wieku szkolnym szkrabow:) Dzis pozegnam sie z juz Wami :) Jestem zmeczona , ale szczesliwa... Wam tez WbW zycze milego i przyjemnego pazdziernikowego wieczorku... http://www.herrenkampergaerten.de/Vorlagen/Pflanzen/a/Aster%20Andenken%20an%20Alma%20Poetschke3kl.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra wrozka Ala
Dobry wieczór ! http://republika.pl/blog_yw_3271414/3573897/tr/ks8.jpg Czas na Bajki ! :) http://www.toperfect.net/ O trzech siostrach i jabłku Jedna matka miała trzy córki. I kazała im złotą kapustę otrząsać z piasku. Gdy były przy tej robocie, przejeżdżał tam drogą jakiś wielki pan i upuścił piękne czerwone jabłko w tę kapustę. Jedna z tych panien podniosła je i podała mu. A kiedy mu podawała, on ją wciągnął prędko do powozu i zabrał ze sobą. I przywiózł ją do boru, a tam był jego dwór. Kazał jej dworu pilnować i dał jej to śliczne czerwone jabłko do zabawy, ale nie pozwolił zaglądać do jednej izby i drzwi tam uchylać. I wyjechał. A ona, ciekawa, wytrzymać nie mogła, zajrzała tam i zobaczyła kałużę krwi, bo tam leżało wielu pozarzynanych. Ze strachu upuściła w tę krew jabłko, podniosła je, ale już z krwi obmyć nie mogła. Kiedy on przyjechał, pyta, czy była wierna i czy nie zaglądała do tej izby, a ona na to powiada: - Nie zaglądałam. A on: - Pokaż jabłko. Gdy pokazała, on mówi: - A widzisz, że zakrwawione. I głowę jej uciął w tej izbie i pod kamieniem jej ciało pochował. Potem jedzie on po drugą jej siostrę, która była u złotej kapusty, i tak samo zwabia ją jabłkiem do siebie, i zabiera do boru i do dworu. I tak samiuchno każe jej pilnować domu i odjeżdża. A i gdy ta była ciekawa, i jabłko miała pokrwawione, zabija ją także i przed dworem, pod drugim kamieniem zakopuje. I pojechał po trzecią siostrę. I ją także zwabił i przywiózł do boru i do dworu. Ale ta była mądrzejsza. Kiedy odjechał, schowała jabłko pod poduszkę, poszła otworzyć owe zakazane drzwi i również zobaczyła kałużę krwi. Za powrotem zbój pyta: - A nie byłaś tam? - Nie, nie byłam. - Pokaż jabłko. Ona pokazała. A jabłko było czyste i nie miało znaku krwi. On na to: - To dobrze, że byłaś wierna, to będziesz moją żoną. I ożenił się z nią i znowu odjechał. A ona wyszła przed dwór, usiadła na kamieniu i bawiła się tym jabłkiem. Wtem jabłko upadło i potoczyło się pod ten kamień. I zaraz spod kamienia podniosła się zabita jej siostra. Potem poszła ta żona i siadła na drugim kamieniu, jabłko się potoczyło pod kamień, a tu i druga wstała siostra. Obie siostry skryła we dworze. A gdy ów zbój wrócił i poszli oboje spać, ona mówi, że go bardzo miłuje, a potem pyta: - Mężu, czy jesteś nieśmiertelny? - Tak jest - powiada on, a po chwili przyznaje - ale i ja mogę życie stracić, jeśli ktoś odwali duży kamień na polu i zarżnie owcę pod nim ukrytą. I usnął. A ona budzi cichutko siostry i biegnie z nimi na pole, odwalają kamień i zarzynają owcę. Gdy wróciły do domu, on już nie żył. Wtedy najmłodsza siostra wyszła przed dwór, gdzie wielkie stosy kamieni leżały. Za dotknięciem jej jabłka spod tych kamieni wychodzili ludzie, których przywróciła do życia. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczór bajek się zaczyna wiec ja powiem tylko wszystkim Paniom i Panom Dobranoc 👄 Przyjaciołom Szymborska Wisława Obeznani w przestrzeniach od ziemi do gwiazd, gubimy się w przestrzeni od ziemi do głowy. Jest międzyplanetarnie od żalu do łzy. W drodze z fałszu ku prawdzie przestajesz być młody. Śmieszą nas odrzutowce ta szczelina ciszy między lotem a głosem - jako rekord świata. Były szybsze odloty. Ich spóźniony głos wyszarpuje nas ze snu dopiero po latach. Rozlega się wołanie: Jesteśmy niewinni! Kto tu woła? Biegniemy, okna otwieramy. Głos urywa się nagle. Za oknami gwiazdy spadają, jak po salwie tynk spada ze ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Dobry wieczór ! Ja wpadłem tylko poczytać wiersze i bajeczkę na dobranoc... Nie budźcie marzeń ze snu Pod niebem jest pięknie dziś, Od westchnień i próśb, Pod niebem jest szaro od ... Od naszych żalów i gróźb. Pod niebem jest pięknie tak, Od życzeń, ich barw, Pod niebem ulotnie jest Od marzeń jak ptak. Czasem spadnie nam deszcz, Jakby pękły te chmury łez. I poczujesz jak ja, Że ten smak dawno znasz. Więc znowu do nieba wznieś Westchnienia i żal, To miejsce jedyne jest, Gdzie mieszczą się nam. Więc znowu do nieba wznieś Skrzydła twych próśb Tam będzie im dobrze, gdy, Gdy tu zabraknie ci słów. A tu życie jak las, Wśród odartych z marzeń pni, Ile trzeba mieć sił, By tak żyć, by tak żyć... Nie budźcie marzeń, gdy śpią Po ciężkiej nocy. Choć bez nich gorzkie są dni, Jak cierpki ocet. Nie budźcie marzeń, gdy śpią. Potrzebne będą przed snem, Gdy w środku nie ma już nic. Pod niebem jest pięknie dziś, Od westchnień i próśb, Pod niebem jest szaro od... Od naszych żalów i gróźb... Pod niebem jest marzeń na tysiąc lat, Że aż je czytać wstyd. Pod niebem, w niebie, lecz gdzie to jest? Może w sercu i w snach? Nie budźcie marzeń gdy śpią po ciężkiej nocy. Choć bez nich gorzkie są dni, Jak cierpki ocet. Nie budźcie marzeń gdy śpią. Potrzebne będą przed snem, Gdy w myślach bieda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
To tez fajne...tekst piosenki Dary losu - Ryszard Rynkowski Dary losu Dary, dary losu Póki ci smakuje świat przy tobie są Dary, dary losu Niewidoczne jak powietrze smutki łąk Dary, dary losu Zachód słońca nad jeziorem zwykłe nic Dary, dary losu Gdy nie czujesz ich to nie ma po co żyć Spróbuj trochę z siebie dać Tym co mają gorszy świat Narwij im obłoków, by więcej nieba miali w sobie Brałeś z życia tyle lat Teraz coś od siebie daj Podziel się tym jabłkiem, które masz Dary, dary losu Bliski człowiek, który sens nadaje dniom Dary, dary losu Czyjeś oczy, co po nocach ci się śnią Spróbuj trochę z siebie dać Tym co mają gorszy świat Narwij im obłoków, by więcej nieba miali w sobie Brałeś z życia tyle lat Teraz coś od siebie daj Podziel się tym jabłkiem, które masz Dary, dary losu Kilka dżwięków co przyprawia cię o dreszcz I to coś, co sprawia jaki człowiek jest I to coś, co sprawia jaki człowiek jest I to coś, co sprawia jaki człowiek jest. Do jutra Jasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Piękne i takie uczuciowe te Piosenki Ryszarda Rynkowskiego.. Ta jest śliczna Jasku ?! - Ryszard Rynkowski Intymnie Lubię naszą samotność we dwoje, Niepokoje schowamy w pokoje, zanurzymy się w fotele, Tak niewiele potrzeba, tak niewiele. Lubię naszą samotność we dwoje, Naszych uczuć leniwe postoje, Ty pościelisz sobie łóżko, Czas pocieknie wąska stróżką, Ja się wsunę w ciszę Jak w ciepłe bambosze Przepraszam Proszę Intymnie Intymnie Ja Tobie I Ty mnie Intymnie Intymnie Ja sam I Ty przy mnie Wreszcie czas na malarstwo włoskie, Na te nudę, że ... rany boskie ! Zacytujesz w myślach Bursę, Ja po uszy sobie usnę. I poczujesz przez skórę, najprościej, Że powietrze się składa z czułości, Wyciszymy serca łoskot I zajmiemy się wspólnie ... beztroską. Ty się wsuniesz w ciszę Jak w ciepłe bambosze. Przepraszam Proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaś szuka Małgosi Hi hi ! Nieśmiała piosenki R. Rynkowskiego wszystkie super, uwielbiam jego głos:) Dzień spędziłam wesolutko i pożytecznie... Posuszyłam pranie i przewietrzyłam pościel na dworze ... Dzień był ciepły i słoneczny, wiec robota w recach aż się paliła....hi hi:-D A teraz robię siku, zmowie paciorek i pójdę lulku... Pozdrawiam wszystkich którzy udają się na białą sale i wszystkich tych co buszują jeszcze po necie hi hi !:-D Zycie miłych i kolorowych snów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M . Maciej Silski \" Póki jesteś \" Chłodno tak może widzę Ciebie już ostatni raz chodźmy stąd nie chcę wiedzieć że jutro Cię zabraknie tylko w taki dzień w mieście, gdzie od dawna zakazano łez znajdę Cię zanim będzie już za późno żeby śnić morza niewypowiedzianych słow dziś nie będzie żal póki jeszcze Twoje serce nie przestało dla mnie bić w Twoich oczach mam następny świt i więcej nie potrzeba mi nie zabierze tego nikt póki jesteś Ty zróbmy to drogą aż do nieba lub na samo dno chodźmy stąd tylko w taki dzień do stracenia nic zanim będzie już za późno żeby śnić i dowiem się, że to ostatni raz dziś nie będzie żal póki jeszcze Twoje serce nie przestało dla mnie bić w Twoich oczach mam następny świt i więcej nie potrzeba mi nie zabierze tego nikt póki wiem, że... ...nawet jeżeli wszystko kłamstwem jest proszę Cię okłamuj mnie póki jeszcze Twoje serce nie przestało dla mnie bić w Twoich oczach mam następny świt i więcej nie potrzeba mi nie zabierze tego nikt teraz wiem, że nie zabierze tego nikt póki jesteś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżem \" Do kołyski \" Muzyka / słowa: Maciej Balcar (słowa), Jerzy Styczyński (muzyka) Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi Bo nie jesteś sam Śpij, nocą śnij Niech zły sen cię nigdy więcej nie obudzi, Teraz śpij Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma Kiedy ciemny wiatr porywa spokój, Siejąc smutek i zwątpienie Pamiętaj, że Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic, o nic Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil Najlepszą z twoich chwil Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, Żeby umieć żyć Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic, o nic Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil Najlepszą z twoich chwil Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic, o nic Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil Najlepszą z twoich chwil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×