Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Jzabela
Wiesz, na drugi tydzień tez przyjadą po mnie, i jedziemy do rodziny do Częstochowy... Seniorka rodziny kończy 89 lat... Ciesze się na ten wyjazd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Bedziesz tam dlugo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Moze 3 lub 4 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Jasiu zegnam i lecę dzwonić do siostry bo umówiłyśmy sie 21:30 porozmawiać... miłych snów wszystkim życzę ...❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
A jutro wpadniesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Postaram sie :-D Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Kolorowych snow zycze👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Jeszcze wpadlem pozegnac cala oazę... DO jutra❤️ O mój rozmarynie O mój rozmarynie rozwijaj się O mój rozmarynie rozwijaj się Pójdę do dziewczyny, pójdę do jedynej Zapytam się Pójdę do dziewczyny, pójdę do jedynej Zapytam się A jak mi odpowie "nie kocham cię" A jak mi odpowie "nie kocham cię" Ułani wędrują, strzelcy maszerują Zaciągnę się Ułani wędrują, strzelcy maszerują Zaciągnę się Dadzą mi konika cisawego Dadzą mi konika cisawego I ostrą szabelkę, i ostrą szabelkę Do boku mego I ostrą szabelkę, i ostrą szabelkę Do boku mego Dadzą mi kabacik z wyłogami Dadzą mi kabacik z wyłogami I wysokie buty, i wysokie buty Z ostrogami I wysokie buty, i wysokie buty Z ostrogami Dadzą mi szkaplerzyk z Matką Boską Dadzą mi szkaplerzyk z Matką Boską Ażebym nie tęsknił, ażebym nie płakał Za Polską Ażebym nie tęsknił, ażebym nie płakał Za Polską Dadzą mi maniorkę z gorzałczyną Dadzą mi maniorkę z gorzałczyną Ażebym nie tęsknił, ażebym nie płakał Za dziewczyną Ażebym nie tęsknił, ażebym nie płakał Za dziewczyną Pójdziemy z okopów na bagnety Pójdziemy z okopów na bagnety Bagnet mnie ukłuje, śmierć mnie pocałuje Ale nie ty Bagnet mnie ukłuje, śmierć mnie pocałuje Ale nie ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
dobranoc!!! Kiedy będę starą kobietą Kiedy będę starą kobietą i nie zostanie mi nic oprócz wspomnień wszystkie chwile życia stracone powrócą raz jeszcze do mnie Kiedy będę starą kobietą czasem będę słowika słuchała o straconej wolności pomyślę o mężczyznach, których kiedyś kochałam Mam jeszcze wina łyk i chowam go już dziś dla tych, którzy muszą żyć jak strumienie pod lodem Kiedy będę starą kobietą i nie zostanie mi nic oprócz wspomnień wszystkie chwile życia stracone powrócą raz jeszcze do mnie Kiedy będę starą kobietą czasem będę słowika słuchała o straconej wolności pomyślę o mężczyznach, których kiedyś kochałam Mam jeszcze wina łyk i chowam go już dziś dla tych, którzy muszą żyć jak strumienie pod lodem jak słońce za mgłą Jedni ludzie gromadzą fortuny inni co dzień się bronią przed głodem strzeż ich Boże i miej ich w opiece i daj umrzeć póki serce mam młode Mam jeszcze wina łyk i chowam go już dziś dla tych, którzy muszą żyć jak strumienie pod lodem jak słońce za mgłą Mam jeszcze wina łyk i chowam go już dziś dla tych, którzy muszą żyć jak strumienie pod lodem jak słońce za mgłą Wersja do druku G D A Jedni ludzie gromadzą fortuny inni co dzień się bronią przed głodem strzeż ich Boże i miej ich w opiece i daj umrzeć póki serce mam młode Mam jeszcze wina łyk i chowam go już dziś dla tych, którzy muszą żyć jak strumienie pod lodem jak słońce za mgłą Ale ja juz nie jestem mloda Jeszcze Tylko 40 do setki brakuje.ha h aha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekendowe powitanie Oazy ❤️👄 Miłego dnia i radości z nadchodzącego weekendu :) 🌻 Kawa koniec znie, pada i ponuro...trzeba jakoś zacząć dzień....Poproszę drożdżóweczkę :) ❤️ Kasiulka ❤️ Stefania Oazo kochana 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No i. . . .
co? fajne mundurki ..nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani.... Dzis mam wolnieszy czas. Taki techniczny dzień... Fajowo. Zamierzam troche materiałów poszukać do napisania pracy dla siebie i przyjaciółki. Chciałabym go dobrze wykorzystać. Natomiast zamierzam w weekend troche porządku zrobić w domutakich bardziej generalnych, nadrobić lekcje z synem i może jakiś spacer z Nim :) Ale też odpocząć chciałam , poczytać trochę, jakiś film obejrzeć..... Może troche fotografii bym zrobiła....I poczytała poezjii, musyki posłuchała....Cholera, tylko doba tak krótko trwa ;) List zakochanej Johann Wolfgang Goethe Jedno spojrzenie, miły, twoich oczu I na mych ustach jeden pocałunek - Czyż może znaleźć upojniejszy trunek, Kto choć raz w życiu tę słodycz ich poczuł? Z dala od Ciebie żyjąc na uboczu Tobie poświęcam mą myśl i frasunek; Serce potrąca wciąż tę samą strunę Jedną, jedyną... i łzy płyną z oczy. Po licu spływa łza i zaraz wysycha; Kocha mnie - myślę - więc czemuż w tę miłość Mam nie uwierzyć, choć taka daleka? O, usłysz skargę mych miłosnych wzdychań! Twa wola moim szczęściem - i mą siłą - Daj znak, na który me serce tak czeka. A teraz pocztam zaległości :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
Pozdrawiam! Zycze miłego dnia i tez biorę się za prace.... Słoneczko❤️ Kasiuniu widoczki cudowne ❤️ Że z daleka - no, tak ! Że dla Was - to fakt ! Że najszczersze - to też ! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
Stefanio!To za drożdżówkę👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
Zostawiam W Oazie:) Liryka: Kobieta w jesieni /wiersz/ Poezja Autor: pannafresca Owiana mgieł świtem, budzi się coraz wolniej. Wełnianym, żółtym swetrem próbuje ogrzać chłodne, szare spojrzenie Drżącą reką maluje purpurą postrzępiony kontur ust, podobnych do zeschłego liścia. Rubinowy naszyjnik założy z jarzębiny. Zieleń soczystej trawy zbyt jaskrawa, o tej porze już nie dla niej. Już zapomniała, jak leżała na niej... Nagiej, świeżej, pachnącej, zadbanej, gdy pod powiekami widziała to, co niewidoczne gołym okiem. Nim spadnie z drzewa wiekowego, jak liść suchy na ziemię, jeszcze lekko zawiruje w górze, jeszcze westchnie, że życie w niej drzemie Potem leciutko opadnie w mrok ciszy wietrznym wspomnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w oazie! Pozdrawiam gorąco i bardzo podziwiam :) A wiecie dlaczego?! Dlatego, ze mimo takiego zabiegania jakie dopadło nas wszystkich w dzisiejszych czasach, znajdujecie wszyscy chwile by wpaść tutaj i zostawić cząstkę siebie... \"Poezja - poczucie łączności.\" \"Poezja to mówiące malarstwo, a malarstwo - milcząca poezja.\" Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz. \"Prawdziwą, typową formą współżycia duchowego jest poezja\" Moza by przytaczać tysiące takich mądrych cytatów, które mówią już same za siebie...:) Jeśli chodzi o mnie to poezje pokochałam już od przedszkola... Chętnie brałam udział w każdych konkursach recytatorskich... Nawet zdobyłam parę nagród a w 8 klasie główną nagrodę za dobra recytacje... Pamiętam jak wtedy duma mnie rozpierała:-D Nawet mam swoje ulubione wiersze które napisałam do szuflady... Nieraz gdy doskwiera mi nostalgia, otwieram moja szufladę i biorę do rak moje cudowne aksamitne pudełeczko... I zamieniam się w tamta młodą dziewczynę:) W pudelku odnajduje moje skarby : wiersze i pożółkłe liściki miłosne, fotki moich sympatii i koleżanek szkolnych... Srebrny pierścioneczek, bransoletka bursztynowa z pobytu nad morzem, parę muszelek podarowanych prze sympatycznego Irka:) I jeszcze jest tam parę drogocennych mi drobiazgów. Oglądam moje skarby tylko w samotności i w wielkim skupieniu... Myślę , ze każda z nas ma taka małą skarbnice, jak nie w szufladzie to w sercu:) Zycze miłego Dnia... Przypominam jesteście:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo! Kochani jak tu cudownie! Piszecie tak ciekawie , aż mi serce zadrżało czytajac twój wpis kochana Złota jesienno... Uważam Ciebie za wspaniałą kobietkę, umiesz tak pięknie i mądrze pisać:) Poczułam się jakoś tak nieswojo...Po prostu tak jak by mi było czegoś zal, i to coś już nigdy nie powróci... Nie wiem co mam więcej napisać:) Chcę Wyjechać Na Wieś - Urszula Sipińska Jeszcze jest gdzieś prawdziwa ta wieś Zielona pachnąca lnem Z ulami wśród łąk Z garnkami co schną Na płotach, do góry dnem Z chatami wsród pól I z mlekiem na stół Z żelazkiem, co duszę ma Niech każy jedzie tam gdzie chce A ja swoje ścieżki mam Chcę wyjechać na wieś Gdzie się zatrzymał w polu czas Chcę w nieruchomym stawie Zobaczyć swoję twarz Chcę wyjechać na wieś Dojrzałe wiśnie z drzewa rwać W glinianym piecu upiec chleb Ostatni może raz Czy jest gdzieś prawdziwa ta wieś Spokojna, wesoła ta wieś Gdzie kisi się barszcz, gdzie w piątek na targ Furmanka się rano gna Gdzie całe dwa dni i noce na bis Nie jedno wesele trwa Niech każdy jedzie gdzie chce A ja swoje ścieżki znam Chcę wyjechać na wieś Dojrzałe wiśnie z drzewa rwać W glinianym piecy upiec chleb Ostatni może raz Chcę wyjechać na wieś W niedzielę rano wcześnie wstać Zobaczyć stroje z dawnych lat Ostatni może raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ol
🖐️ Radość najpiękniejszych lat A. JANTAR To już przedmieścia gorzki smak, autobus rusza w krótki rejs.. Zdyszana biegnę z żartu w żart, z podróży w podróż, z wiersza w wiersz. I kocham, pragnę, tracę tak, jak by się chwilą stawał rok, jak gdyby świat wymykał mi się z rąk. To, co mam (to, co mam), to radość najpiękniejszych lat; to, co mam (to, co mam), to serce, które jeszcze na wszystko stać. To, co mam (to, co mam), to młodość, której nie potrafię kryć, to wiara, że naprawdę umiem żyć - umiem żyć. Już jesień i latawców klucz, a w kinach tyle pustych miejsc. Z niedawnych zdarzeń ścieram kurz, babiego lata wątłą sieć, bo jestem wiatrem, śpiewam wiatr, jestem łąką, trawy źdżbłem. Jak biały jacht, w nieznany płynę dzień. To, co mam .. To, co mam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ol
👄 Anna Jantar - Cygańska jesień ] Weź gitary śpiew Weź jałowca dym Weź tej nocy czerń Niech konie ostrzej krzeszą skry Cygańska jesień Ruszy z tobą w świat Cygańska jesień Rozkołysze wóz Wygasłe ognie Znów roznieci wiatr I koła wzbiją kurz Znajoma śpiewka ścichnie w dali gdziś Cygańska wróżba Spełni się lub nie I tylko drogi Tylko drogi kres Nie zbliży nigdy się Cygańska jesień Ruszy z tobą w świat Cygańska jesień Rozkołysze wóz Wygasłe ognie Znów roznieci wiatr I koła wzbiją kurz Weź okruchy snu Weź naręcze gwiazd Weź przedświtu chłód Pożegnaj miejsca które znasz Cygańska jesień Ruszy z tobą w świat Cygańska jesień Rozkołysze wóz Wygasłe ognie Znów roznieci wiatr I koła wzbiją kurz Gdzieś są łąki łąk Gdzieś są rzeki rzek Gdzieś daleko stąd Szczęśliwy kto zobaczy je Cygańska jesień Ruszy z tobą w świat Cygańska jesień Rozkołysze wóz Wygasłe ognie Znów roznieci wiatr I koła wzbiją kurz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja tez was juz dzis poczytalam:) I przyznam racie Granatowi , ze Zlota jesien to wspaniala kolezanka👄 Wpisy jej wnosza cos wspanialego do naszej oazy... I mamy nad czym sie zastanowic ,pomarzyc i poczytac... Zadadzam sie , ze oaza jest taka odskocznia... Nie mam takiego pudeleczka,a wielka szkoda, ale mam stary album i zaraz do niego zajrze:) :-D:-D:-D:-D.:-D:-D:P:P .PAROSTATEK - Krzysztof Krawczyk W starym albumie u mego dziadka Jest takie zdjęcie, istny cud Płynacy z falą wśród mewek stadka Statek na parę sprzed lat stu Tłum marynarzy pokład już zdobi Słońce na górze pięknie lśni Dobry fotograf to zdjęcie robił Wszystko jak żywe, aż się cni Parostatkiem w piękny rejs Statkiem na parę w piękny rejs Przy wtórze klątw bosmana Głośnych krzyków już od rana Tak śpiewnie dusza łka Kąpielowy kostium włóż I na pokładzie ciało złóż Bo tutaj szum maszyny Bo tutaj głosem dziewczyny Tak cudnie śruba gra Dziadek bosmanem był na tym statku Wśród majtków wzbudzał wiecznie strach Krzyczał aż drżały na brzegach kwiatki cała załoga stała w łzach Lecz kiedy dziadek fajke zapalił Tytoń mu zaczął płuca grzać Dziadek coś nucił, tytoń się palił Marzył, by wieki mogł mu trwać... Parostatkiem piękny rejs Statkiem na parę piękny rejs Przy wtórze klątw bosmana Głośnych krzyków już od rana Tak śpiewnie dusza łka Kąpielowy kostium włóż I na pokładzie ciało złóż Bo tutaj szum maszyny Bo tutaj głosem dziewczyny Tak cudnie śruba gra Parostatkiem w piękny rejs Statkiem na parę w piękny rejs Pa pa pa pa pa pa Pa pa pa pa pa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
🖐️ :-D Dzieci podchodzą do hrabiego spacerującego po parku i wskazując na zamek, pytają: - Czy pan mieszka w tym zamku? - Tak. - A czy tam nie ma ?żadnego straszydła? - Nie ma. Jestem jeszcze kawalerem-D ```````````````````````````````````````````````````````````````` Przychodzi baba do lekarza z taczką na plecach i margaryną. Lekarz: Co pani je? Baba: Margaret Tacher. :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::. Idzie trzech wariatów po torach kolejowych - O jakie te schody plaskie - O jaka ta porecz niska - Nie przejmujcie sie, winda juz jedzie! //////////////////////////////////////////////////////////// Dwóch wariatów kąpało się w rzece i wyłowili trupa. Trup był już nieźle pozieleniały. Wariaci nie zwracali na to bardzo uwagi, ale stwierdzili że trzeba człowieka ratować i tak zrobili. Pierwszy robi reanimację. Wbił mu słomkę w dupę i dmucha. Trochę się zmęczył, powiedział do drugiego: - Teraz ty. A tamten wyjął słomkę, włożył drugą stroną i powiedział: - Teraz lepiej, tobą się brzydzę! hahaha.:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Wyrazow z kawalow sie nie wyrzuca.. ! No i jeszcze raz ... Pamietajmy o usmiechu jak pisze nasza Wiosenka:-D ---------------------------------------------------------------------------- Siedzą dwaj wariaci pod drzewem i rozbrajają bombę. - Ty! - jeden mówi do drugiego - A co będzie jak ta bomba wybuchnie? - Nie martw się! Mam drugą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jana. W
cześć 👄 Samotny otworzyłeś stronkę co postawisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jana.W
To ja:( i jak tiu się nie śmiać:-D ze swojej głupoty:hi hi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Jano! A co bys chciala? Dwóch wariatów bawi się w sklep: - Poproszę litr chleba. - Co ty wygadujesz? Mówi się kilogram chleba. Chodź, zamienimy się miejscami. - Poproszę kilogram chleba - mówi pierwszy. - A dzbanek pan ma? - pyta drugi wariat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×