Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Słyszałam, że trzeba tylko szeroko pieluszkować jak lekarz zaleci. Bo i tak z maluszkiem trzeba jechać do ortopedy w którymś tygodniu życia (nie wiem dokładnie, ale pewnie lekarz pierwszego kontaktu mi powie). A tak to chyba nie ma po co dziecka męczyć. U mnie na osiedlu jedna dziewczyna miała pieluszkować swoje dziecko i stwierdziła, że nie będzie tego robić, bo dziecku gorąco, potem kilka miesięcy dziecko w gipsie z takim usztywniaczem między nóżkami w wózku jeździło. Dopiero zaserwowała męczarnię maluszkowi. Ale myślę, że wcześniej nie ma po co, dopuki nie zostanie stwierdzone podejrzenie czegoś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello mamuski :) Melduje sie po kilku dniach nieobecnosci. Zaleglosci pobiezenie nadrobilam. I spoznione zdeka ale szczere zyczenia urodzinowe dla Ciebie Demiluna 🌼 Ty masz tak widze \"przestronnie\" w mieszkaniu jak i ja :) My szukamy wlasnie czegos ale do kupienia i wiem, ze raczej przed porodem sie nie wyrobimy ale zalezy mi na tym,zeby wszystko juz zalatwic zanim mala pojdzie do szkoly. Czyli mamy czas do polowy sierpnia. Dlatego nie kupuje nic poza niezbednikami. Ale to napewno jest cudowne tak meblowac pokoik dzidzi. Moze jeszcze kiedys dane mi bedzie przezyc cos takiego jak Wy :) Martusia ciesze sie, ze kupilas ten wozeczek,jest naprawde b. fajny. I nie martw sie brakiem znajomych, zobaczysz przyjdzie taki moment, ze bedziesz tesknila za samotnoscia, kwestia czasu :) A wiem, co mowie. Wiesz ja tutaj mam duzo znajomych i to sa takie kontakty jakich mialam niewiele w polsce. Dlatego wszystko przed Toba. A zawsze mozesz uderzyc do mnie :) Ja juz 30 tydz i modle sie, zeby maluszek jak najdluzej posiedzial w brzuszku. Nie wiem czy to bedzie synus cy kolejna corcia ale cos czuje, ze synus. Juz niedlugo sie okaze. Ale nadal nie mam imienia ani dla dziewczynki ani dla chlopca. Jak cos juz wymysle za kilka dni mi sie nie podoba.A chcialabym takie imie, zeby nauczyciele czy dzieci w szkole nie przekrecaly i nie przestwialy liter, bo mam kolezanke. ktorej syn codziennie sie wkurza, ze w przedszkolu nie potrafia wymowic popawnie jego imienia. No coz mam nadzieje, ze zdaze przed porodem. Na razie jest babelek :) Martusia sprobuj na ta zgage lyzke kwasnej smietany ponoc rewelka. Ale za to Twoja Julcia bedzie miala czarna szope na glowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez kubusci szeroko pieluszkowalam bo miałam takie zalecenie jak wychodziłam z nim ze szpitala a powód byl taki że był miednicowo ułożony więc potem byłam z nim na usg i bylo bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha a co do pieluszek, to oglądałam te flanelowe i faktycznie są milutkie ale strasznie grube. Może kupię gdzieś też tetrowe miękkie, bo tak jak pisałam, niektóre są takie, że sama bym rąk w nie nie chciała wytrzeć. A myślałam, że te flanelowe to do czegoś specjalnego są o czym nie mam pojęcia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej malinka fajnie że się odezwałaś a z tą śmietana to sprubuje zaraz napisze do męża żeby kupił.Dzięki fajnie jak bysmy mogły sie kiedys spotkac my za rok w kwietniu przymieżamy sie do kupna domu no zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie ale mam nadzieje że będzie dobrze....Ja tez dlugo sie zastanawialam nad imieniem żeby po polsku ladnie brzmialo i po angielsku fakt że się ruznia ale mój kubus bez problemu sie przestawil na Jacob.Na pewno coś ładnego wybierzesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka a ja widze że ty w tabelke nie jestes wpisana wiec szybciutko na co czekasz i jak mozesz napisz mi co to za miejscowość gdzie ty mieszkasz bo pamietam że kiedys sprawdzalam a niechce mi się szukac w głab tych starych stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja już po spacerku, niestety dzisiaj za długo nie pochodziłam bo mnie jakiś skurcz złapał z lewej strony i wolałam już więcej nie chodzić. Co do tantum rossa to już kiedys pisałam że naprawdę super sprawa i tym razem też poproszę mamę żeby mi przywiozła martusia ja też często mam zgagę(ale wiem że to od słodyczy0ale nie zawsze potrafię sobie odmówić) i jak dla mnie najlepiej się sprawdza rennie, wiem że jest bezpieczne, w poprzedniej ciąży też stosowałam i teraz też. Pieluch tetrowych mam chyba z 20 sztuk(jeszcze po córeczce ) i są w całkiem fajnym stanie, ale pamiętam że jak kupowałam to wiele faktycznie jak firanki były, wtedy kupiłam 3 komplety każdy w innym sklepie i jest między nimi różnica. Sporo od tego czasu powyrzucałam bo plamy były i nie dały się wyprać, a pozostawiałam tylko te śnieżnobiałe. Wtedy używałam do szerokiego pieluszkowania (zalecono od razu w szpitalu ale bez wyraźnej przyczyny-taka chyba tradycja)i po 2 tygodniach zakładałam tylko dodatkową pieluchę na noc. I tak pampersy są dosyć szerokie i myślę że wystarczą a w Anglii chyba tego nie praktykuja. A ja jescze zobaczę może teraz też tylko na noc będę zakładała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam wiki z przedszkola. malinka witaj a co do tego pieluszkowania co pisałam to mi kazała profilaktycznie jesli dobrze pamietam do 6 tyg.aż nie idzie się na usg bioderek. moja szwagierka nie pieluszkowałą dlatego jej córka miałą pasy specjalne ze ciagle 24 h miała nogi podkurczone przez kilka miesi,ęcy.więc ja wole profilaktycznie piluszkować niż potem jezdzi po szpitalach.a dziecko się przyzwyczaja a poza tym ma zawsze nó,żki takie maleństwo podkurczone więc mu nie przeszkadza bardzo.jak mała żaabcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrin0408
Ja nie wiem jak to jest w Irlandii z tym pieluszkowaniem,mam nadzieję że praktykują i ktoś mi pokaże jak to się robi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katrin to nie jest trudne. pieluszke zwiń 4 razy wzdłuż i na pół wyjdzie ci prostokąt 15cm na ?i tak się kładzie dziecku miedzy nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrin0408
Dzieki Goba mniej więcej wiem o co chodzi ale wolałabym żeby na początek ktoś mi to pokazał,ale w sumie mama do mnie przyjedzie także na pewno mi pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziewczyny powiedzcie mi na która date patrzycie porodu czy OM czy pierwszego usg .Bo ja według OM mam termin na 15.06 a wedlug usg to na 29.06...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrin0408
Ja patrzę na datę OM bo na usg nic mi nie mówili,zresztą chyba była taka sama data bo by chyba coś mi powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babyland
Witam serdecznie wszystkie Panie, Mam pytanie do wszystkich przyszłych lub obecnych mam dzieci w wieku do 16 lat. Prowadze badanie rynku dotyczące sklepu internetowego z markową używaną i nową odzieżą angielską dla dzieciaczków, od noworodków do ok. 160cm wzrostu. Trwają przygotowania do uruchomienia takiej strony, dlatego musimy wiedzieć ile osób byłoby zainteresowanych zakupami w takim sklepie? Ceny produktów od 3zł w górę. Koszt przesyłki od 6zł do 13zł(w przypadku pobrania). Główna dewiza: Odzież tylko dobrej jakości w przystępnych dla wszystkich cenach ( wszyscy wiemy jakie są teraz czasy, więc staramy się aby ceny były jak najniższe). Odzież takich firm jak next, cherokee, st.bernard, marks&spenser, disney i wiele wiele innych. Dlatego miałabym prośbe, jeżeli to nie problem to prosiłabym o wysłanie do mnie maila o treści TAK, jeżeli ktoś byłby zainteresowany takim sklepem. Żeby strona ruszyła musimy otrzymać conajmniej 300 pozytywnych opini. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrówka i powodzenia dla wszystkich mam i ich maluszków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba 1 te chusteczki kupiłam w leclerku u mnie w łodzi a pieluszki tetrowe za 1 sztuke 5.95 takie piekne były z misiami i serduszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja flanelowe mam 2 jedna nieieską w serduszka a dugą pomarańczową w misie. pm milka gdzie jestscie?surfitka pewnie w pracy co? a abii? mata ja patrze na OM bo to najbardziej prawdopodobna.a na usg mam prawie tak samo.z wiki byłam do tyłu 2 tyg,podług usg bo mała była.a mojej szwagierce wyszło że 3 tyg do przodu bo mały duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirysek
Martusia ja polecam z wlasnego doswiadczenia tabletki do ssania Rennie.W ciazy nie bralam zadnych lekow, ale zgaga tak mnie wykanczala, ze czasami to nawet łzy z oczu plynely od tego pieczenia. Po Rennie jak reka odjal;). Mowia ze dobrze jest wypic szklanke wody z łyżka miodu i sokiem z cytryny. Ale trzeba przygotowac sobie to wieczorem a rano chlup i powinno pomoc, sama nieweim tego akurat nie probowalam. Wlasnie dziadkowie pojechali, he he ogrodek mam jak sie patrzy, nawet ananas rosnie:)). Zmykam do pracy.Pozdrawiam Was cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirysek
A co do pieluszek, to dziewczyny ile sztuk kupilyscie tych tetroweczek?? I co to znaczy pieluszkowac dziecko tetrowkami, przepraszam ze pytam ale pojecia nie mam ,moge zapytac sie mamy lub znajomych ale po co skoro mam nadzieje ze wy mi powiecie:):)Bede wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirysek ja ma 10 nowych i 4 po wiki,a szeroko pieluszkować to znaczy na pampersa pod śpiocha kłaść tetrową zwiniętą pieluche między nóżki żeby bioderka były ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirysek
Goba ale klasc w poprzek czy wzdluz, prosze tylko nier smiej sie ze mnie ale ja troszke zielona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirysek
Sama sie z siebie usmialam :));));))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja w pracy :) racja. Jakos nie idzie pisanie ostatnio mi. Tez kupuje te piekne pieluszki tetrowe kolorowe, tzn. biale z adrukami kolorowymi. I teraz tak wlasnie mysle czy kupic 10 czy 20, ale w sumie jak trzeba bedzie dziewczynce dokladac to kupie 20, bo nie zgina ;) Moja mala tak sie dzis rozszala, ze nawet kolezanka z pracy sie smiala, jak mi brzuch skacze. Mowi, ze pierwszy raz w zyciu widzi by przez spodnie i bluzke bylo widac jak malenstwo szaleje :D Zapowiada mi sie ze bede miec rozrabiaka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka ja tez mam takiego malego szkraba co sie lubi wiercic, brzuszek tak fajnie sie przesuwa he he uwielbiam na to patrzec ;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirysek dzięki za porade a co do pieluszkowania to jak bedziesz miala takie zalecenia to połozna ci wszystko pokaże więc się nie martw... Z tym terminem to zgupiałam bo tutaj patrzą mi na wszystko względem pierwszego usg a jest 2 tygodni różnicy pomiedzy tym drugim mam nadzieje że zadługo nie będą mi kazali przenosic ciąży jak malej nie bedzie się chcialo za szybko pchać.... Ja pieluch mam 15 mam nadzieje że styknie jak by co to tez dokupie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja chyba zakupie na allegro, nie mam pojecia ile kosztuja pieluszko 60x80 w sklepie.Moze wy i pomozecie ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia zaraz \"rozpracuje\" tabelke. terminy wg usg sa mylne albo od OM albo od daty poczecia. Jesli liczysz od daty poczecia odejmujesz 7 dni i 3 miesiace. Oczywiscie zarowno w pierwszym jak i drugim przypadku tez uwzgledniasz dlugosc cykli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinuś a ja slyszalam ze od datu poczecia odejmuje sie 3 miesiace i dodaje 7 dni:):) Hmm....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×