Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Aisha super ze z malenstwem wszystko ok,wiecie moze ja tez sie jeszcze zdecyduje na trzecie malenstwo al musze jeszcze sporo odczekac po tym porodzie i oczywiscie zmienic mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agdzie wy sie kochane podzialyscie moja JUla własnie spi ciekawe ile zajmie jej to min.dziewczynki mam pytanko czy wasze malenstwa tez sie boja ludzi na spacerku bo moja juleczka ma wozeczek spacerowy taki ze nie widzi mnie i płacze ja nie wiem czy to normalne ,poprostu kazdy spacerek jest z placzem moze bede musiała kupic nowy wozeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, znowu mnie troche nie bylo ale przenieslismy sie do domu nad morzem a tam nie ma netu wiec mam teraz duzo do nadrobienia. Wrocilismy wczoraj bo Lila zachorowala, pierwsza jej choroba i to od razu taka! Wczoraj rano zauwazylam, ze cos szybciej oddycha i ze jej szybko serduszko bije i troche kaszlala w nocy. Umowilam sie na wizyte u lekarza, tak na wszelki wypadek. Ale juz po poludniu zobaczylam, ze cos jest nie tak, byla jakas osowiala i nie usmiechala sie tyle co zwykle a potem zwymiotowala caly obiadek, co jej sie nigdy nie zdarza. Wiec wzielam ja do lekarza natychmiast, a on po zbadaniu powiedzial, ze to chyba zapalenie pluc i umowil mnie od razu na przeswietlenie pluc. Jechalam z sercem w przelyku a Lila w samochodzie zwymiotowala jeszcze dwa razyi temperatura jej skoczyla do 39 stopni. Zrobili jej zdjecie i natychmiast podali wyniki i jednak nie zapalenie pluc tylko bronchitis, nie wiem jak to po polsku. Jezu ale mi ulzylo. Ale tak czy inaczej, jest strasznie biedna, temperature ma 39,5, dalam jej czopek ale nie przeszlo, spi biedactwo ze mna w duzym pokoju bo sie ja boje zaniesc na gore do jej pokoju, musze caly czas miec ja na oku. Biedna, jak sie budzi to placze, tak cichutko i tylko lezki jej leca, widac, ze ja cos boli a mnie tez boli jak na nia patrze. Co zrobic, zeby jej ta temperatura przeszla? Dac jej obiadek? Ubrac cieplo czy rozebrac? Musze przyznac, ze troche panikuje ale nie mam doswiadczenia z chorobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej wczoraj nawet nie zagladałam, niestety znowu miałam atak kolki co objawia sie okropnym bólem brzucha i wymiotami, i tak meczyłam się 15 godzin, całą noc nie spałam bo ból nie pozwalał, dobrze że mąż miał wolne to zajął się dzieciaczkami. Dzieki za miłe komentarze odnośnie moich dzieciaczków, faktycznie sa do siebie podobne i macie racje takie okrąglutkie są. :-) Mój Julek też nie ma jeszcze ząbków.Uciekam bo królewicz się budzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim witam wszystkie mamusie!!! Nocka nienajgorsza choć moja gwiazda obudziła się o 6 i nie chciała spać już ale dałam jej flaszkę,położyłam obok siebie i jakoś przespałyśmy do 9:00 także dzisiaj jestem w miarę wyspana:)I do tego jeszcze słoneczko za oknem nastraja mnie optymistycznie,pójdziemy sobie na spacerek jak mąż wróci z pracy:))) Aprilia moja mała miała zapalenie płuc także wiem co czujesz też byłam przerażona,dobrze że byłam w Polsce akurat i była ze mną mama.Przede wszystkim jak nie chce jeść to normalne,możesz próbować jej dawać ale nie martw się jak nie będzie chciała,na pewno dużo dawaj jej pić,jak śpi to połóż jej poduszkę żeby miała wyżej,będzie jej się łatwiej oddychało,ja robiłam inhalację to czyni cuda pózniej oklepywałam plecki,wszystko pięknie schodziło,także nie martw się dasz radę,życzę małej dużo zdrówka!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demiluna czy ty masz ataki z powodu kamieni na woreczku?Jak tak to wiem co czułaś wczoraj,masakra że wytrzymałaś tyle godzin chociaż ja raz miałam atak który trwał 4 dni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrina dzieki za rade, chyba musze sprobowac tych inhalacji, wspolczuje ci, ze twoja malutka miala zapalenie pluc, takie maluchy nie powinny w ogole chorowac. Mam nadzieje, ze juz wszystko z nia w porzadku. Lila sie zbudzila, possala cyca, zaplakala i poszla znowu spac, tym razem na gore, moze dluzej pospi. Apetytu nie stracila, obiad pewnie chetnie by wsunela ale sie obawiam, ze zwymiotuje w lozku i sie zakrztusi. O, wcale nie pospala, juz placze, spadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... Aisha__ucałuj malenstwo od cioci z kafeterii... Jak tak czytam o tych malenstwach to mnie ochota nabiera na kolejnego szkrabka :-) ale jeszcze chcę poczekac - przynajmniej zeby juz mieszkac u siebie ... Mierzejka__wiem co przezylas, ja miałam podobną sytuację, jak chcialam podac malemu pokarm troszke mniej rozdrobniony - zwymiotował wszystko i chyba sie dusil tymi wymiocinami, to go w panice do góry nogami wziełam i klepałam po pleckach... tez dlugo do siebie dochodzilam... jedna chwila i moze stac sie nieszczescie - apropo to jest taka stronka http://www.akogo.pl/ warto poczytać... Aprillia__bronchitis to zapalenie oskrzeli, czyli troszke lzejsza choroba od zapalenia płuc - ale dziecko pewnie jednakowo ciężko ją przechodzi... dużo zdróweczka !! hanio__nie pomoge w kwestii tego krwawienia... radze zapytac ginka... Demiluna__biedna wycierpialas swoje...oby już ci się nie wróciły te bóle, kochana !! u nas zima pełną parą - calą noc i cały dzień sypie śnieg, już jest chyba z 20cm... masakra !! ale w sumie to wolę tak niż szarzyznę i błoto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć u nas temka 38 w nocy w ciągu dnia 37 do tego katarek ale bardzo delikatny i momentami kaszelek:-) popołudnui jade do lekarza zapytac co i jak wiki tez ma katar ja tez jakaś dziwna zimno mi a mąż wczoraj psikał:-) długo bez chorób byliśmy ponad 2 misiące i znowu chyba ze to na zeby albo temka od 3 dniówki ale czy mozna sie tym zarazić???? bo w poniedziałek była szwagierka mały jej miał tempke a w czwartek go wysypało i lekarz 3 dniówke aprilla serdeczne współczucie demiluna tobie również kasia gratukuje ząbka hanio-olej to i obserwuj co się bedzie działo a jak nie to może jakieś zapalenie ci sie przyplątało ja mam dzisiaj lenia nic mi się nie chce nawet obiadu robić;-)ale co tam raz nie zawsze mały już zjadł słoiczek wiki u babci kiekbaske a staremu usmaże jajka hihi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania _ dzieki za wyjasnienie, teraz sobie o tym przeczytalam, nie jest tak zle, ponoc przechodzi samo. Ja Lilce daje wszystko przemielone bo mam juz uraz, moje wieksze dziecko sie zakrztusilo jablkiem jak miala 2 lata, kawalek jej utkwil w gardle, juz nawet miala sine wargi i sie dusila na powaznie, dlatego teraz na zimne dmucham. No a z Lila to nie wiem co teraz zrobic, bo w niedziele mam z nia leciec do Barcelony na dwa tygodnie ale nie wiem czy polecimy, jutro spytam lekarza bo mam isc na kontrole. Niby juz latala samolotem i to nie raz, po prostu przy starcie i ladowaniu daje jej cyca ale teraz nie wiem jak bedzie, jak dalej bedzie miala taka temperature to zostaniemy w domu, troche szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba_ ja tez dzisiaj obiad kombinowany mam w planie, kazdy dostanie cos innego. Zazwyczaj zreszta gotuje 3 rozne rzeczy na obiad: dla niemowlaka, dla meza i corki i dla siebie osobno. Niemowlak - wiadomo - zmiksowana papka, maz i duze dziecko to typowi flamandowie i najbardziej im pasuje kuchnia flamandzka, ktorej ja z kolei nie lubie bo niewiele w niej swiezych warzyw, a te uwielbiam wiec najczesciej robie sobie salatki i owoce morza. Lila natomiast lubi wszystko, buzia sie otwiera niezmiennie jak tylko zbliza sie lyzka i wszystko co wejdzie do srodka swiatla dziennego juz w tej samej formie nie ujrzy ;) Lila nie pluje, nie narzeka, siedzi sobie skoncentrowana i czeka na dostawy. Jak ma dosyc to buzia sie przestaje otwierac ale to sie zdarza rzadko, bo sloiczek sie konczy zanim zdarzy nim wzgardzic. Czysta przyjemnosc dla karmionej i karmiacej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprilia, Goba - duzo zdrowia dla dzieciaczkow. Mierzejko, biedulo sie strachu najdalas. Ale pewnie sama bylabym spanikowana. Aisha, fajnie taki maluszek :D Niewiem o co chodzilo z tym kontaktem z dziecmi. Hanio, podobno niektore kobiety plamia podczas owulacji. Obserwuj sie, ale mysle, ze wlasnie po porstu mialas owulke. Deminula, dla ciebie tez zdrowia !!! Kasia, gratulujemy zabkow. Katrina, wszystkiego najlepszego dla Vaneski 🌻 Dzis konczy 8 miesiecy :) U nas odpukac dobrze. Ninka byla wczoraj calusna, wycalowala mnie jak nigdy :) Mam troche klopotow z rozliczeniem. Wpisali mi ze otrzymalam za macierzynski 3,5 razy wyzsza kwote niz faktycznie dostalam. I teraz nie wiem kto zrobil blad. Czy powinnam dostac wiecej pieniedzy, czy co ? Bo podatek od tej kwoty oczywiscie nie sciagniety ( sciagniety od tych groszy co dostalam tylko) , a jak przyjdzie mi go zaplacic, to zaplce tyle ile otrzymalam za ten czas :( o ile nie wiecej. A ksiegowy sie guzdra i juz ponad tydzien daje mi odpowiedz :o cos mi tu smiedzi, i nie wiem o co chodzi..hmm, jak sie mowi, jak nie wiesz o co chodzi to pewnie o pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej ja juz po wizycie z dziećmi generalnie wszystko ok.tylko oboje mają zaczerwienione gardziełka no i kuba dostał eurespal a wiki chlorochinaldin przeciwgorączkowe dopiero powyżej 38,5 i zobaczymy surfitka współczuje ci ja juz teraz mam szefową z głowy ale ciekawi mnie mój pit jaki dostane z jakimi kwotami bo ona to lubi robić machlojki a teraz wam powiem ze jak ja jestem to tutaj nikogo niema:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demiluna dużo zdrówka dla ciebie. kasiu gratulacje za pierwszy ząbek dla Vanesski na 8 msc. 🌻🌻 wszystkiego naj,naj !!!!!!!!! dużo zdróweczka dla Lili i 2 Kubuniów 🌻 surfitko kurcze,o to masz problem :O ja niestety ci nie pomoge :( hanio może teraz po porodzie przy owulacji masz taki śluz ? dzisiaj Eryś zrobił prawie szpagat,doszedł do leżaczka (był zablokowany) wspioł się po nim i okruch paluszków wyjadał z niego ;) i coś mu się nóżki rozjechały,nagle słysze eeeeeeee patrzę a on biedny stoi w takim dość mocnym rozkroku i nie wie jak sobie poradzić dobrze że spojrzałam na niego bo jeszcze biedny poleciałby na płytki - bidulek mój. Dziś w nocy jak wstał to robił kosi-kosi łapki i tak załapał że dziś cały dzień robi kosi,a jaką ma radoche przy tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybkiego powrotu do zdrowia dla naszych malych i duzych chorowitkow 🌻 Martynka... witaj zgubo , brakowalo cie tutaj :) hanio ... jezeli to sie poworzy przy nastepnej owulacji to odwiedz gina, ja mialam tek pare lat temu , i raz byly to brunatne raz bardziej krwiste uplawy. Chodzilo o rozregulowana gospodarke hormonala, ale to nic powaznego. Lekarz przepiasal mi hormony ( tabletki anty ) , bralam przez jakies 3-4 m-ce i wszystko sie uregulowalo :) na razie, bo mala wlasnie wstala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello! Mierzejko-ale miałaś przeżycie!kurcze blade!Moja to czasem nawet biszkoptem sie zadławi-ale nie tak ostro tylko zaczyna kaszlec i oczy czerwone sie jej robią!no ale rzadko to sie zdarza!ja wtedy tez panikuje! EWCia 24-zaproszenie oczywiście przyjęte! Agula-jak tam odchudzanie???????????ja se pofolgowałam i 2 kg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł!ech widocznie taki mój urok chudne tyje,i tak w kółko! Zrobiłam INTERES ZYCIA!!!!!!!!sprzedaliśmy stary wózek Kingi za 370zł głęboki i spacerówka kupiony z allegro uzywany za 350zł!a kupilismy juz wczesniej dla niej nowiutki ze sklepu za 350zł! A jutro Walentynki a moj w pracy bedzie -ludzie dzwonią do roboty jego zeby miejsca na kolacje walentynkowe rezerwowac!ponoc nigdzie nie mam miejsc no tak na wieczór.........a ja w domku on w pracy-nic mu nie kupiłam tylko bombonierke!niech ma do kawki!a Kinia to gada non stop za mną taka papla!!!!!!!!!!he,he!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOBA,GOSIEK niech Kubuski zdrowieja! EWcia-ale ten twój Eryś wygimnastykowany!moja KInia to jak wezme ja za rece to na nogi od razu chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beja, Nina tez jak jej dam rece to od razu na nogi chce stac. Widocznie dzidzie w tym wieku tak maja ;) Erys spryciarz maly :) agula, ale usmialam wczoraj z twojego Kamilka :) Lobuz maly :P Goba, dobrze, ze generalnie wszytsko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja ciesze się że zaproszenie zostało przyjęte :) no Eryś wysportowany po mamusi ;) ja szpagat potrafię zrobić,jestem dość rozciągnięta ;) lubię gimnastyke ;) Eryś cwaniak taki mały podchodzi do mebli,krzeseł dzwiga się i podnosi i tak sobie stoi a jak chce dalej przejść to bach na dupcie i idzie dalej i znów dzwiga się i tak dalej i dak dalej.......... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka... to cie Ania wystraszyla, z reszta sama siebie pewnie tez :( Pom. mamo ... link super, bardzo ladnie i dokladnie wszystko wyjasnione . Bardzo przydatny, moj P napewno uwaznie to obejrzy i przecwiczy, bo ostatnio wspominal nawet abym znalazla mu jakis kurs ratowania zycia ( chodzilo wlasnie o takie wypadki u dzieci ) Kilka prostych zasad a moga uratowac zycie ! Kasiu... Gratulacje pierwszego zabka !!!!!!!!!!!!!!!! Ewcia ... Ale Eryczek wygimnastowany, akrobata maly :D Beja ... calkiem , calkiem ...... :) teraz to nawet zdrowiej sie odzywiam, bo odstawilam zapychacze , slodycze, nie podjadam..... i juz 1 kg w dol !!!!!!!! nie chodze glodna.... bo nadal karmie Gabi w nocy , a ona na pierwszym miejscu a dopiero potem kilogramy ;) jeszcze zaczne cwiczenia i do wiosny bede lacha :P Surfitka... to cie zalatwili z tym rozliczeniem :O my juz po, teraz czekamy na kase ze zwrotu, ladna sumka sie nazbierala w tym roku... na dzieci jest spory zwrot Gabrysia stanela dzis sama w lozeczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, sami sie rozliczacie? Czy oddajecie komus? I wlasnie jak to jest z dziecmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Dzięki za życzenia. jakoś żyję, rzuch boli jeszcze trochę ale da się wytrzymać, teraz to już mięśnie bolą bo nadwyrężone są po wymiotach Katrina tak podejrzewam że to kamienie ale nie zdjagnozowane, nie byłam u lekarza, raz przy ataku pojechałam do szpitala to zrobili mi tylko badanie moczu i podali tabletkę przeciw wymiotom co na niewiele się zdało bo nawet przy najmnieszym łyku płynu wszystko zwracam. Na szczęście nie mam często takich ataków i na codzień jem wszystko i nie zauważyłam żeby po jakimś konkretnym jedzeniu były te ataki, zdarza m się to raz na pół roku, ale chyba w końcu trzeba będzie iść do lekarza i porobić jakieś badania, mam nadzieję że lekarz mnie nie oleje. Mój Julek spi i pewnie przez to że tak wcześnie poległ będzie to ciężka noc, no ale co zrobić. Moja Wiki jest na szkolnej dyskotece, niedługo wróci i pewnie będzie cały wieczór opowiadać jak było. Wczoraj demonstrowała nam jak będzie tańczyć, mieliśmy z mężem niezły ubaw. Od jutra zaczyna ferie i ponad tydzień będzie w domu. teraz uciekam bo mam nowe zajecie - robię aniołki z masy solnej i został mi jeden do pomalowania więc korzystam z wolnej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoho to juz niezla panna z wiki :) Demiluna.. pochawal sie swoimi aniolkami Surfitka dajemu do rozliczenia, moj chlop musi miec pozadek we wszystkich papierach , wszystko na czas, ale jakby musial doplacac, to by sie tak nie spieszyl z podatkami ;) jest po $ 1000 zwrotu na kazde dziecko :D a jezeli dostaliscie dodatkowo kase w tamtym roku od Busha ( te na ratowanie gospodarki ) to dodatkowo dodaja cos za dziecko urodzone w 2008 !!! ( 1000 + plus ta suma, nie chce zmyslac ale chyba cos ok. $ 400 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jakby tak bylo byloby bosko :D Zobaczymy, najpierw musze mi sprostowac sprawe z forma W-2. :o Zawsze sama rozliczlam sie, ale to bylo proste, dwie formy, zero kosztow, odpisow itd. W tym roku sytuacja sie zmienila, maz ma bezrobocie, dziecki itd. i oddamy jakiejs firmie. Deminula, oj to sie wiki wyszaleje :) Jak bylam w jej wieku ulwielbialam szkolne zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak , podatek od konta w banku, od mieszkania itd ja sie na tym zabardzo nie znam, u nas P jest od rachunkow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak ma sie nieruchomosc to mozna miec jakies odpisy, a ja zawsze stosowalam standard rozliczenie. No byl tez podatek od przyrostu na koncie, ale teraz to sa jakies groszowe sprawy, jak procnet wynosi 0.5 :P Trzebabyloby miec milion by cos z tego bylo ;) U nas ksiegowym jestem ja, moj nawet dzwoni do mnie jak kwitek do banku wypelnic, bo nie wie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zycze milego wieczoru i popoludnia co niektorym ;) spadam zaraz do detysty...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) no więc chyba rzeczywiście to moje krwawienie jest w związku z owulacją, bo mam płodny śluz podbarwiony krwią i boli mnie jajnik, a że krwi nie pojawiło się więcej, to wyluzowałam. dzięki bardzo za odpowiedzi! I jeszcze jedno pytanie - czy któaś ma łóżeczko turystyczne? obniżyłyście już poziom? W turystycznym materacyk podwieszany jest na takiej wysokości, jak 2 poziom w łóżęczku drewnianym... Mój synek jeszcze jest na wyżyszm poziomie. ale chyba już by trzeba obniżyć? zastanawiam się też nad dokupieniem zwykłego materacyka ... żeby było wygodniej. co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×