Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samurajski miecz

ile płacicie alimentów?????????????

Polecane posty

Gość do zniecierpka-imbecyla
ZZZ Zniecierpliwiony ile płacicie alimentów????????????? """" Nie powinno być żadnych alimentów.. Dziecko powinien utrzymywać ten komu je powierzył sąd i kto chce je mieć. Sąd powierza a ktoś się na to godzi. Jeżeli godzę się na lizaka to za niego płacę. Alimenty robią z dziecka przedmiot .Nadto nakręcają spiralę wzajemnych pretensji. Uczą złodziejstwa w majestacie prawa. Uczą oszustwa w majestacie prawa. Dopóki ta chora instytucja nie zniknie z życia publicznego to będzie rozprzestrzeniało się złodziejstwo i oszustwo. Juz tobie pisałam-musiałes być niechcianym bękartem odepchnietym przez obojga rodziców skoro stale z uporem maniaka powtarzasz w kółko i to samo podkreslając stale nienawiść do dzieci i ich matek!! Weż chłoptasiu sie za konkretna pracę i zmien myslenie na pozytywne a twoje opętanie ustapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jud 22
czy na jedno dziecko 2.5 r wystarczy po 300 pln od matki i ojca bo takie jest prawo by rodzice wspólnie pokrywali koszty utrzymanie dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleeeexa
sadze ze wystarczy. ja na 6 latka mam 450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleeeexa
a teraz po 4 latach walcze o 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jud 22
jud 22 nowaspace29@tlen.pl'; czy na jedno dziecko 2.5 r wystarczy po 300 pln od matki i ojca bo takie jest prawo by rodzice wspólnie pokrywali koszty utrzymanie dziecka . Nigdzie nie jest zapisane że rodzice maja płacić PO RÓWNO!!! Jedno z rodziców opiekuje sie dzieckiem przez 24/dobę i ma płacić tyle samo co rodzic który "wpada" na 2,3 godziny w tygodniu? No pomyśl!! To na prawdę nie boli!!na!! Sąd może nakazać rodzicowi który w ogóle nie sprawuje opieki nad dzieckiem pokrycie wszystkich kosztów w całości związanych z utrzymaniem dziecka. Koszty utrzymania dziecka to nie tylko jedzenie,ubiór,środki czystości,leki,zabawki ale również opłaty związane z mieszkaniem jak prąd,gaz,ogrzewanie,czynsz. Chyba logiczne jest,że dziecko musi gdzieś mieszkać,musi mieć światło nad głowę,musi mieć ciepło,musi mieć podgrzane posiłki,musi mieć wyprane rzeczy. Wejdź sobie na stronę kancelarii adwokackiej http://grzybkowski-guzek.pl/pl/pro-publico-bono/167-koszt-utrzymania-maloletniego-wygodne-arkusze-kalkulacyjne.html na dole strony są arkusze utrzymania dziecka np - koszt utrzymania niemowlęcia - wersja jesień 2012,pobierz,wypełnij wpisując ceny po przecinku-na koncu kalkulator obliczy tobie całkowity koszt utrzymania dziecka i podzieli na dwoje rodziców. Tak jak wspomniałam rodzic który opiekuje się przez cały czas dzieckiem wnosi swój wkład własny więc nie musi wcale łożyć w połowie co rodzic który dzieckiem sie nie opiekuje. Może byc tak,że rodzic opiekujacy sie dzieckiem ma dochody wysokie a drugi np nie ma wcale więc sad również może zasądzić alimenty w całości rodzicowi o wysokich dochodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on 1981r
ja płace 2300 zł na 2 dzieci (2l,5l) Tak uzgodniłem z była żona i tyle płace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKU 29
ja na 9 latka dostaje 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do on1984
jakie są twoje miesięczne zarobki że płacisz taka kwotę na 2 dzieciaków .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aleeeexa
zgodzę się że dziecko z czasem jak dorasta powinny być alimenty zwiększane oczywiście w granicach rozsądku ale na 2,5 r.dziec to ta suma jest wystarczająca z czym łącze to że nigdy nie biorę tego pod uwagę ze i tak dla dziecka nie można żałować to nie ludzkie i daje zawsze więcej od siebie ale w sądzie zaproponowałem na początek 300.i uważam że to nie krzywda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on 1981r
ok 6500 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKU 29
masz racje, uwazam ze 300 to dosyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKU 29
do alexaaa tez sie zgadzam ze na takie dziecko to 700 by bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do on 1981r
tak w takim wypadku z twoimi dochodami to uczciwą suma dla dzieci i matka powinna z nich uczciwie korzystać bo pewnie wiele kobiet dostaje o wiele mniej i sobie radzi wiec powinny być alimenty zawsze szanowane bo nie każdego stać na nie wiadomo ile jeśli ktoś płaci tak jak ja chce na syna 2,5 r płacić 300 to powinny te pln trafiać na to co potrzeba a nie na kosztowności związane z matka jak drogie perfumy za xx a nie z dzieckiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKU 29
wierz mi ze te 300 na pewno pojda na syna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Kobiety ośmieszacie się pisząc że na 2,5 latka 300 zł to dosyć jednocześnie jedna bierze 700 zł na 9-latka a druga walczy o 800 na sześciolatka.Dziewięciolatek nie potrzebuje opiekunki cały dzień więc skąd takie koszty???To są dzieciaki które chodzą do szkoły bo i sześciolatek w niej może być odpada opłata za przedszkole choćby.Jeżeli wy uważacie że na 2,5 roku starcza 300 zł to na 6 lat nie więcej niż 400 a na dziewięć nie więcej niż 500 zł. Obniży któraś??? Ile wy będziecie uważać za stosowne gdy dzieci będą mieć 17,18 lat????.Mój studiuje i dodam że ma ich niecałe 600 zł.A ten dwulatek nie potrzebuje mniej niż sześciolatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
300 zł tłuki tj 10 zł na dzień ile kosztują wasze fajki,piwko????Dycha to przy dobrych obrotach na jedzenie styknie, a te marzenia o kosmetykach to chyba z księżyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki o co ty walczysz?
ulkiulki Kobiety ośmieszacie się pisząc że na 2,5 latka 300 zł to dosyć jednocześnie jedna bierze 700 zł na 9-latka a druga walczy o 800 na sześciolatka.Dziewięciolatek nie potrzebuje opiekunki cały dzień więc skąd takie koszty???To są dzieciaki które chodzą do szkoły bo i sześciolatek w niej może być odpada opłata za przedszkole choćby.Jeżeli wy uważacie że na 2,5 roku starcza 300 zł to na 6 lat nie więcej niż 400 a na dziewięć nie więcej niż 500 zł. Obniży któraś??? Ile wy będziecie uważać za stosowne gdy dzieci będą mieć 17,18 lat????.Mój studiuje i dodam że ma ich niecałe 600 zł.A ten dwulatek nie potrzebuje mniej niż sześciolatek. 16:03 [zgłoś do usunięcia] ulkiulki 300 zł tłuki tj 10 zł na dzień ile kosztują wasze fajki,piwko????Dycha to przy dobrych obrotach na jedzenie styknie, a te marzenia o kosmetykach to chyba z księżyca. Twoim zdaniem to ile powinny wynosic alimenty na 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20 latka? mYSLĘ,ŻE TO ZALEZY OD WIELU CZYNNIKÓW. KSIĄŻKI NIE KOSZTUJA TYLE CO PACZKA PIELUCH. MAŁE DZIECKO WIECEJ ŚPI NIŻ 15 LATEK WIĘC I PRADU ZUZYWA WIECEJ. BUTY DLA 15 LATKA TEZ NIE KOSZTUJA 35 ZŁ PRAWDA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ulkiulki
po 1. ja nie pale po. 2 okazyjnie mało kiedy pije piwo mam dziecko w drodze, dom opłaty i wszystko w kolo opał jest tego na prawdę sporo jak oczywiście u kobiety z dzieckiem moja .E.jest w 7 mies ciąży musimy zapewnić nowo narodzonemu synowi byt .wiec mam dać 600 pln na 2,5r syna a przez to ma nie starczyć dla noworodka kiedy moje wynagrodzenie wynosi 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
A wiesz ile np kosztuje opieka dla 2 i pół latka? Bo chyba sam ze sobą nie zostanie???A jeśli ma z nim być matka to jak zarobić na resztę. Po prostu śmieszy mnie tego typu gadanie że dla innej 300 zł to dosyć ale dla mnie samej to już wielkie g....A co do pana szanownego wiesz ja zarabiam ponad dwa tysiące czyli jak na kobietę przyzwoicie,wiesz dlaczego nie mam kolejnych dzieci???Bo mnie na nie zwyczajnie nie stać. Sorry moje zdanie jest takie że nie można jednemu dziecku zabrać by drugiemu dać.A co do książek sorry to tłumaczenie jakoś nie dociera do mnie dużo kupowałam synowi używanych,dokupowaliśmy ćwiczenia później ewentualnie odsprzedawaliśmy dalej,Więc szanowny panie zamiast płaszczyć tyłek po ośmiu godzinach pracy na kanapie w domku to do dodatkowej pracy ja całe życie tak mam bo wiem jakie mam obowiązki,A tak nawiasem to jeśli 2,5 latek kosztuje cię 300 zł to na noworodka z 200 zł starczy to o co ci chodzi jeszcze 1000 dla ciebie.Dziecko ma od ciebie dychę na dzień a gdzieś też mieszka ty możesz 33zł i jeszcze mało???To już nie te alimenty nawet są żałosne ale fakt że ludzie mający pracę za głodową kasę płodzą kolejne dzieci i jedno nie dość że bez jednego z rodziców na co dzień to jeszcze i pieniądze należy mu zabrać. To już tak nawiasem i tylko dla dwóch pań dlaczego piszecie że jednej ma wystarczyć 300 a same chcecie na swoje dzieci wcale nie tak małe alimenty. Bo sorry ale 700zł na 9-latka to dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaa
no wiesz co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaa
jak moj syn mial 6 lat to mialam 450 i to bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaa
a teraz to juz za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaa
ale wg Ciebie pewnie na 9 latka 300 wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Czyli twoim zdaniem ty na kilkulatka potrzebuje 1600 zł a kobiecie innej ma na 2,5 latka wystarczyć 600 zł?? Sama próbujesz wydrzeć od faceta za dużo bo niestety wiem ile kosztuje szkoła podstawowa a innej kobiecie najlepiej ochłapy.Śmieszne babskie podejście i tyle. Ile twoim zdaniem w takim razie powinien dostać student jednej z najcięższych uczelni w mieście bo mój dostaje 600 zł według twojej taryfy to chyba z dwa razy tyle 2,5 ma 300 10 lat ma 800 to 20 lat pewnie z 1600. Nie jestem z typów co ciągną ponad miarę lecz wiem też że z małym dzieckiem lekko nie jest nieraz trzeba wydać i na opiekę i na leki po prostu realia. A co np butów jak nie masz kasy to markowych butów nie kupujesz wyobraź sobie że mój syn kupił je sobie dopiero wtedy gdy sam na nie zarobił i żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleeexa
smieszna jestes,skoro na 6 latka dostalam 450 zl i mi wystarczylo to na 2.5 latka 300 wystarczy, o ile sytuacja nie wymaga opiekunki. Ja tez nie mialam co z synem zrobic... A teraz zreszta syn sam tez do szkoly nie pojdzie. A ile wg ciebie powinno wystarczyc na 9 latka? Mojej kolezance sad zasadzil 700 i uwazam ze to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleeexa
a butow firmowych nie kupuje, zreszta kupuje wszystko w sieciowkach i jest w porzadku. Chyba logiczne ze wieksze ubrania sa drozsze, ze wiekszy chlopiec wiecej zje, ze szkola kosztuje sporo, angielski dodatkowy... A moze moj syn nie musi chodzic bo ma w szkole? To jest smieszne, zawsze mozna kupic bulke za 50 gr ale moj syn lubi te za 90 z ziarnami dyni:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleeexa
i jeszcze dodam, ze ja nic nie probuje wydrzec tylko policzylam wszystko skrupulatnie i tyle mi wyszlo. A poza tym nie wiem jaka jest tamtej sytuacja np czy sama z dzieckiem mieszka czy u rodzicow... bo ja zostalam sama w mieszkaniu, ktore udaje mi sie dotychczas utrzymywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Ano właśnie nie wiesz a piszesz że 3stówy jest ok.Nie jest i dobrze o tym wiesz.Wiesz również że nie wydasz na kilkulatka 1600zł.Nawet jeżeli opł to 1000 zł to część dzieciaka 500 jedzenie po 15 zł to 450 szkoła to powiedzmy z ciuchami 2 stówki a nawet nie.Wyjdzie ci 6 stów od jednego.A twoim zdaniem tam dziecku mieszkanie opiekę jedzenie ma zapewnić mama bo ojciec nawet na przrdszkole dać nie musi.Kilka lat temu wiele rzeczy było tańszych i to wiesz szkoda że tylko jeśli chodzi o twoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jud 22
prawda jest tak że każdy ma inna sytuacje rodzinna i bytowa jest inne dochody jedni maja większe inni mniejsze jedna matka potrzebuje więcej pln na opiekunkę inna mniej bo ma jej kto zostać z dzieckiem dlatego sąd przyznaje raz większe alimenty raz mniejsze takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKU 29
Dokladnie. Ale 600 wedlug mnie jak sami mieszkaja to malo. A dlaczego nie liczysz np wakacji albo kino czy ksiazka? To tez kosztuje! I juz sie z 600 robi 700...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×