Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samurajski miecz

ile płacicie alimentów?????????????

Polecane posty

Gość ehhhhhhhhhhhhhhhhh
]ZZZ Zniecierpliwiony """""" ile płacicie alimentów????????????? A kto i po co płaci alimenty? I co to są alimenty? Alimenty (z łac. alimentum pokarm, od alere karmić, żywić) regularne, obligatoryjne świadczenia na rzecz osób fizycznych, do których zobowiązywane są inne osoby fizyczne. Obowiązek alimentacyjny może wynikać z: pokrewieństwa powinowactwa małżeństwa Obowiązek alimentacyjny obciąża zstępnych (dzieci, wnuki) przed wstępnymi (rodzicami, dziadkami), a wstępnych przed rodzeństwem; a równocześnie krewnych bliższych stopniem przed dalszymi. Krewnych w tym samym stopniu obciąża obowiązek alimentacyjny w częściach odpowiadających ich możliwościom zarobkowym i majątkowym. Krewni z linii prostej (tj. rodzice, dziadkowie, dzieci) oraz rodzeństwo zobowiązani są do wzajemnej alimentacji, jeżeli osoba do tego uprawniona znajduje się w potrzebie. Zakres tego obowiązku kształtuje się różnie i obejmuje on środki niezbędne do zaspokojenia usprawiedliwionych potrzeb życiowych (w przypadku dziecka także środków wychowania i wykształcenia). Przy ustalaniu zakresu alimentów należy brać pod uwagę zarówno potrzeby uprawnionego (np. dziecka), jak i możliwości zobowiązanego (np. ojca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinka1985
Nawiązując do sytuacji Jud to prawda jest taka, że facet stara się nigdy jej nic nie obiecywał i ona doskonale wiedziała, że jest w związku bo się znnały więc po cholere pchała się tam gdzie jej nie chcą!!! To on walczył w sądzie o widywanie dziecka i to on założył sprawę o alimenty bo ona chciala całkowicie odseparować dziecko od ojca czy to jest normalne??? I doskonale wiemy, że pieniądze które dostawała do tej pory wydawała na własne potrzeby a nie na potrzeby dziecka... mały chodził w za małych ubrankach bo mamusia wolała perfumy za 500 zł czy wy uważacie, że to jest normalne bo ja nie!!! Mały jest u ojca co drugi wekend i w każdą środę niczego mu tutaj nie brakuje ma zabawki jedzenie i wszystko co chce. Matka dziecka mieszka u rodziców mały zostaje z babcią więc nie chrzańcie, że ona ma wydać na tak małe dziecko 700 zł tym bardziej, że ojciec wiele rzeczy kupuje i daje dziecku. Dostanie300 i powinna się cieszyć na więcej niech nie liczy bo nie będzie nikt sponsorował jej perfum i firmowych ciuszków. A to ile ojciec wyda dodatkowo na dziecko to już jego indywidualna sprawa bo mały nigdy nie wraca do domu "z pustą ręką". Napisałam to bo już nie mogę czytać tych waszych durnych wpisów nikt nie da się wykorzystywać bo jej brakuje na jej własne wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulkiulki
Chyba zapomniałaś że twój facio wywinął ci największe świństwo w życiu a wyrok wyda sąd nie żaddne z was. Wiedziała srała kto był w związku ona czy on???? Nie było by dziecka gdyby nie szuja zdradliwa szuja więc czym się teraz szczyci tym że ojcem dla dziecka jest. To chyba normalne zrobił to nim jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinka1985
Może i zrobił świństwo ale to było dawno temu urodził się z tego cudowny chłopiec i nikt tego nie żałuje nawet ja a ojciec bardzo go kocha i nigdy nie wymigiwał się od odpowiedzialności to raczej matka nie chciała żeby widywał dziecko od str taty nigdy mu nic nie brakowało jak pracował za granicą to dostawała i po 1 tys ale to dla niej też było mało więc???? Nie możesz jej bronić bo jej nie znasz i nie wiesz do czego jest i była zdolna!!!! Czy matka która kocha swoje dziecko wozi je po pijaku w aucie??? wątpie a jeśli jej nie pasuje to dziecko może być u nas nawet i cały czas ale jej niestety nie dogodzisz próbowaliśmy już wiele razy się dogadać ale to nic nie daje więc niestety sprawa znalazła się w sądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubaaa
a czemu liczycie pol na pol? On tyle sie dzieckem zajmuje co ona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubaaa
moze sad zrobil tak, ze jemu nakazal 1000 a jej 400 i to jest ok wg mnie jesli ona ma dziecko na glowie, a ona w d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Ja tak was czytam to tak można by powiedzieć na złość mamusi odmrożę sobie główkę....Każda była to źle się zajmuje dzieckiem,pije,szmata z niej.Wpierw pisze o kasie potem co to już sobie nakupuje za kase dzieciaka.Za te 3 stówy to jej na pół perfumu nie kupi.Problem w tym że facio ma mieć dwoje dzieci i nie ma za co ich utrzymać.A gdyby go chciała odseparować od dzieciaka to by to zrobiła.Bez problemu powiedzą ci to faceci którzy latami chodzą po sądach i gówno by jej zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jud 22
aby odebrała mi syna to do tego musi mieć ogromne powody i postanowienie sadu ale co to zmieni komu zrobi na złość mi ale dziecku z pewnością też by nie miało ojca to nic dobrego dla dziecka i nikt z nas nigdy nie chciał by mieć tego , wiec nie można krzywdzić dzieci lecz je kochać / BYĆ DLA NICH A ONE KIEDYŚ BĘDĄ DLA NAS /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Popatrz ilu facetów pisze tutaj na forum że po dzieci z policją keździ i nic,sąd nakłada grzywnę i finisz.Więc gdyby chciała to by cię odsuneła i nic byś nie zrobił,podobnie jak matki latami chodzące o alimenty których tatuś nie płaci.Tak po prawdzie wyrok wyda sąd i co on zrobi ty nie wiesz.3 stówy to wielkie g.... przekonasz się jak kolejne dziecko będzie w domu.Za głupotę się zazwyczaj płaci szkoda że za twoją płaci dzieciak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
ulkiulki-bo to są nieudacznicy a nie faceci. Są inne rozwiązania a nie tylko sądy i Policja. Moja była o tym wie i sama do mnie dzwoni czy aby na pewno będę po syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
Ja na nastoletnie dziecko dostaję kieszonkowe w wysokości 1000zł. Uważam, że taka stawka to minimum na dziecko, poniżej tej kwoty to jałmużna. Nie potrafię zrozumieć o co bicie piany za 300zł!! 300zł to jest zwykła pina!! Argumenty typu, że matka owego dziecka kupuje sobie z tego perfumy to śmiech na sali!! Może i kupuje, bo ją na to po prostu stać!! Może dostaje takie prezenty!! Na pewno nie z tych śmiesznych alimentów. Pan zarabia 1500zł!! i płodzi następne dziecko, oświadczam panu, ze pana nie stać w ogóle na dzieci!! Widocznie brak panu rozumu i powinni pana ubezwłasnowolnić!! Normalny zdrowo myślący człowiek zanim spłodzi dziecko to wie, że je trzeba wychowywać i zadbać o jego potrzeby przynajmniej podstawowe. Za 1500zł nie jest się w stanie utrzymać sam a co dopiero płodzić dzieci!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pojadę na tym temacie do bólu
Wychowywałam się w normalnym domu, niczego nigdy mi nie brakowało, miałam mamę i tatę, miałam znajomych od tak mnie wychowali na markowych ciuchach, takich miałam też znajomych. Innego życia nie znałam i nie znam. Nagle okazało się, że mój ojciec to wsza pospolita i zdradzał moją matkę. Ona honorowo wzięła rozwód. Jest najwspanialszą najcudowniejszą kobietą na świecie i najpiękniejszą. Mój tatuś płaci 1000zł alimentów na mnie , jestem studentką. Moja mama na mnie pracuje, jak pracowała od 8 lat. Niesamowicie ją kocham, bo po rozstaniu z ojcem mało, że jest sama i nie sprowadziła mi żadnego "wujka", a miała mnóstwo adoratorów, nawet moi koledzy się w niej kochali. Zapewniła mi super życie. Zapierdala na dwóch etatach niczego dzięki niej mi nie brakuje. Owszem używa perfum i ja też na pewno nie z tego psiego grosza. Bałam się strasznie, mam straszną traumę, jak posłała ojca w pizdowice za zdradę. Bałam się po prostu się bałam jak oni się rozwodzili. Bałam się, że moja mam temu nie poradzi. Boję się o nią, bo się wyprowadziłam, jest sama. Dzięki mojej mamie byłam na wszystkich wycieczkach szkolnych. A należałam już do elity, bałam się, że nie pojadę, bo z tych alimentów 1000zł!! na pewno jej nie było stać zapłacić jej za moje wycieczki, nie zabrała mi nic z dzieciństwa. Kupiła mi sukienkę na studniówkę, buty i fryzjera zamówiła i opłaciła mi oczywiście studniówkę. Dlatego kocham moją mamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzin1971
Dzisiaj jestem po pierwszej sprawie sądowej, Sedzina potraktowała moją byłą jak zło konieczne mnie w ogóle ignorowała jako pozwanego.Sięgała historii z przed kilkunastu lat. zgodziłem się na 1200 alimentów na córkę, była to ugoda z byłą wnieśliśmy o rozpatrzenie sprawy bez postępowania dowodowego, była czekała na tą rozprawę 3 miesiące, efekt rozprawy za 3 miesiące kolejna. Wyrażnie Sąd nadużył swojego prawa , wyrażnie Sąd nie reprezentował tu dobra małoletniej, a Sąd rodzinny jest do tego powołany, wyrażnie Sąd nie stosuje się do reguły prawa, Prawo jakie jest ale jest to zawsze prawo. Jestem wzburzony postępowaniem Sądów w Rzeczypospolitej, ich wyrokami uwłaczającymi podstawowym interesom i prawom do godnego życia dzieci, wychowac dziecko za 500 zł miesięcznie jest niemożliwe, ja zgadzam się na 1200 a Sąd zwleka.Skoro tak to może zwierzchnik Sądu czyli Państwo Polskie w końcu powinno zapłacic pieniądze naszym dzieciom. Nie można tego odpuścic muszę podjąc walkę z tym nieludzkim podejsciem do przyszłosci narodu Polskiego , dzieci są przyszłością naszą i naszej ojczyzny, chyba elity polityczne zapomniały o tym. Czekam na wszystkie Was nurtujące problemy, na wasze opisy niesprawiedliwości osobiscie dostarczę je do parlamentu, do Prezydenta i do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Dośc zamykania oczów przez polityków na krzywdę dzieci. Piszcie: Bogusław Małysa ul.26 Marca 42/23 44-300 Wodzisław Śląski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Areas
a ja mam zasadzone 500 na coreczke ktora ma 3 lata, ale chce zeby dziecko bylo tydz u mnie tydz u ex. Wtedy nie bede musial placic alimentow czy jak to jest? bo ona twierdzi ze tak, malo tego dziecko caly listopad jest ze mna i ona twierdzi ze za ten miesiac tez powinienem zaplacic heh dla mnie co najmiej smieszne... tylko na alimentach zalerzy a zeby dziecko mialo obojga rodzicow po rowno to juz nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Areas
chodzi o to ze skoro mamy dziecko tydz na tydz to z jakiej paki mam placic alimenty skoro koszty sa podzielone????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
Bodzian, na swoje dziecko możesz płacić ile chcesz!! Uśmiałam się!! Wyrok nie jest ci potrzebny, wręcz uważam, że powinieneś unikać sądu. Chcesz nam wmówić, że tylko sąd ciebie ogranicza, do płacenia alimentów:P Fajne:p Pozdrawiam:P Mógłbyś płacić więcej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
Bodzian......... masz mnóstwo możliwości:P Możesz zabrać córkę na zakupy, możesz jej kupić kurtkę za 300zł , buty za200zł i przy okazji ze dwa sweterki po 100zł. Państwo Polskie tego nie zabrania:P A córka to doceni:P Nie ma takiego prawa, żebyś chciał płacić więcej i nie masz możliwości. Fajnie, że zdajesz sobie sprawę, że 1200zł to nic:P Pozdrawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Areas
tak to zrozumiale. ale moge zlorzyc jakis wniosek o uchylenie? o to mi chodzi i jakie jest prawdopodobienstwo ze to wypali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Areas
tylko tyle ze jeszcze tak nie jest, narazie mala jest ze mna poszedlem ex na reke zeby mogla ogarnac se mieszkanie itp a teraz najlepiej noz w plecy i chu... plac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Areas
hmm tylko tyle ze ona prawdopodobnie chce sie zgodzic, ale jeszcze nie wiem do konca bo ma to przemyslec... tylko wtedy musimy chyba umowe notarialnie spisac zebym mogl pezedstawic to w sadzie ze tak jesy faktycznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Areas
czyki musi sie to rozstrzygnac sadownie tak... poj... system. o naszym dziecku to chyba my sami powinnismy decydowac a nie sad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Areas
aj tam...wizyta u radcy prawnego chyba i tak mnie nie ominie bo tu sie chyba niczego konkretnego nie dowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Areas
no niestety... ale jak zwykle w takich sytuacjach bywa to kobiety biegaja do sadu... zeby faceta ujeb... krotko mowiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nie płacę
jeśli dojdą do ugody to sąd pójdzie na to, chyba że mieszkają na zadupiu. W Warszawie, Krakowie sądy przychylają się do takich ugód między rodzicami. Niestety do prawnika tak czy siak polecam się wybrać i uzyskać wyczerpującej odpowiedz,i ponieważ w naszym prawie nie istnieje jeszcze opieka naprzemienna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Bodzin1971
Przestań pić, bo tak durnowatego postu dawno nie czytałam. Zabrania ci ktoś płacić więcej? !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Bodzin1971
Rozumiem, że córka teraz zdycha i czeka na wyrok sądu, bo bez wyroku nie płacisz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiepski
dlaczego facet ma płacic jeżeli od samego początku nie chciał mieć bachora i został ordynarnie wrobiony przez matkę? jeżeli ktoś ma instykt macierzyński i czerpie emocjonalne korzyści z posiadania bachora to czemu jeszcze wykorzystuje drugą stronę do finansowania tych przyjemności???? to była suwerenna świadoma decyzja kobiety na posiadania bachora więc niech sama go finansuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
To była suwerenna decyzja faceta z kim idzie do łóżka a jak nie wie skąd się biorą dzieci to może czas do podstawówki iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i???
kiepski - jest coś takiego jak WAZEKTOMIA .Nie chcesz mieć dzieci to robisz zabieg w prywatnej klinice i masz problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkie dzieci są nasze
kiepski dlaczego facet ma płacic jeżeli od samego początku nie chciał mieć bachora i został ordynarnie wrobiony przez matkę? jeżeli ktoś ma instykt macierzyński i czerpie emocjonalne korzyści z posiadania bachora to czemu jeszcze wykorzystuje drugą stronę do finansowania tych przyjemności???? to była suwerenna świadoma decyzja kobiety na posiadania bachora więc niech sama go finansuje ŻENADA!!! ZAPEWNE TWOI RODZICE NAZYWALI CIEBIE BACHOREM!! TY CZŁOWIEKIEM JESTES TYLKO Z NAZWY!! PROSTUCH I GNOJEK!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×