Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Witam i szczerze gratuluję:) Niesamowicie ten czas leci:) W imieniu okatualnych Grudniówko - Styczniówek życzę spokojnej ciąży, lekkiego porodu i fantastycznego maleństwa:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, OKOKOKOKOK Pzreczytałam o tym jak pisałaś na temat karty ciąży. Najczęściej zdarza się, że karta ciąży jest zakładana na drugiej wizycie ciążowej, wtedy gdy np. lekarz może już potwierdzić istnienie żywej ciąży, czyli bijące serduszko. U mnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo u mnie już teoretycznie można usłyszeć bijące serduszko, tylko trzeba zrobić USG. A kartę ciąży tak jak mówię, zawsze mnie uczono, i wszystkie moje znajome które mają dzieci miały karty od pierwszej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekająca na cud
a ja czekam jestem dwa dni po spodziewanej miesiączce jutro zrobię test i według kalkulatorów skoro owulację miałam między 14 a 21 listopada a miesiączkę 4 list. to powinnam rodzić na 5 sierpnia przy 28 cyklu. mam tylko nadzieję że jestem w ciąży miałam i mam tylko lekkie bóle tak jak przy miesiączce i obolałe piersi które dziś przestały bolec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To kochana trzymam mocno kciuki. Kiedyś to nawet nie chodzi o tą kartę, chodzi o ogólne olanie sprawy, nie wytłumaczenie brak odpowiedziu, bo nawet nie miałam ich kiedy zadać. No nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKOKOKOKOKOK. Niestety, ale lekarze mają bardzo różne podejście do pacjentek. Jak tak rozmawiam z dziewczynami. Jesteśmy już na samej końcówce, wiele dziewczyn już jest mamami i niestety wielu lekarzy różne sprawy zaniedbało. Napisałam o tej karcie, bo u mnie było tak, że na pierwszej wizycie lekarz sprawdził na usg, potwierdził ciążę, ale kazał przyjść 10 dni później, wtedy juz biło serduszko i założył kartę. NIemniej i tak wiele spraw zaniedbał. Lekarza, który zlecił mi komplet badań spotkałam na swej drodze dopiero w 33 tc. Warto bardzo bacznie przyglądać się lekarzom i jeśli coś pozostawia do życzenia to rozglądać się za innym. Trzymam kciuki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Ja wczoraj myślałam, że wyjdę z siebie. Będe szukać lekarza, aż trafię na właściwego. Szwagierka zmieniała przy peirwszej ciązy 4 razy. Ojj zaniedbał wczoraj razem z tą położną sprawe :( no ale nic nie zmienię, zobaczę jak lekarz jutro. I pewnie zobacze malucha na USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja długi czas wierzyłam, że wszystko jest OK, nawet jak coś mnie dziwiło to uznawałam, że tak ma być, poza tym myślałam, że może lepiej nic nie zmieniać. Trafię na jakiegoś lekarza, który nie zna mnie, a do tamtego chodziłam trzy lata... NIe warto się tak sugerować. Będąc w 8 miesiącu trafiłam do lekarza, który pierwszy raz widząc mnie na oczy i to na dodatek w końcówce ciąży potraktował mnie lepiej, pielniej interesując się zdrowiem Maleństwa i moim, niż mój znajomy lekarz od lat... Rzecz jasna, nie chodzi o to, by z byle powodu coś zmieniać, ale jesli lekarz bagatelizuje ważne sprawy, nie zleca wielu badań, interpretuje jakieś przesłanki \"na oko\", zamiast zlecić inne badanie i mieć pewność, to trzeba go zmienić. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja tak zdecydowałam, szkoda, że często się tak niestety zdarza :( no ale my nic na to nie poradzimy chyba, że zmienimy go na innego. Mi najbardziej wczoraj było prszykro z tego powodu, że wysiedziałm się 4 godziny prawie, po to tylko, żeby ktoś mi powiedział na wszystko \"może\" i nie poświęcił mi więcej niż 5 minut :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xgz..xgz
Do czekającej na cud Wiesz mnie lekarz powiedział ,że współżycie w dniach plodnych ddaje 40 proc. szans na zajście w ciąże a po 30 tce 30 procent szansy.Plodność spada wraz z wiekiem. Oczywiście życzę Ci zaciazenia i sobie też.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabanana1983
witam wszystkie Panie, ktorym serdecznie gratuluje :-) dzis zrobilam test... i tez mam 2 kreseczki nie wierzylam i zrobilam drugi i tez byly dwie!!!!! pierwszy test jaki zrobilam zakupilam na allegro, drugi to kupiony juz w aptece bobo test i w tym druga kreseczka jest ciut jasniejsza od kreski testowej. Do lekarza zarejestrowalam sie dopiero na 20.12 bo takie maja odlegle terminy, szkoda bo j=najchetniej poszlabym juz teraz zeby byc w 100% pewna tego szczescia. Jeszcze nikomu o tym nie powiedzialam, moj narzeczony wraca do domku przed samymi swietami i chce mu o tym powiedzic osobiscie. Dziewczyny moze wycos mi wiecej powiecie, ostatnia miesoaczke mialam 24.11 cykle mam rozne 42,35,30,34 (to moje ostatnie 4) z gory wam dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny byłam dzis u drugiego lekarza tak jak mi radziłyscie, jeszcze nie jest jednak nic straconego, powiedzial mi ze na usg wychodzi mu dopiero 4,5 tydzien i na tym etapie nic nie mozna powiedziec, kazał mi przyjsc za tydzien , moze wtedy juz sie zarodek pokaze, kolejny tydzien czekania , ale ciesze sie ze pojawila sie jakas malenka nadzieja, po tych moich przepłakanych nocach jakas iskierka nadziei... trzymajcie za mnie mocno kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolderko, trzymamy kciuki Budgie - gdzie jesteś, czekam, az napiszesz coś o swojej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie czytam wsze posty poradzcie mi gdzie moge sobie zrobic test na bhcg w laboratorium szpitalnym mi zrobia tak bez skierowanie od gina, tak dlugie oczekiwanie na wizyte mnie wykonczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) właśnie wróciłam z wynikami i od gina, no i oczywiście zostałam odesłana - mam przyjść 18 grudnia wynik bety mam 3311,0 mlU/ml a progesteron 22,30 ng/ml czy któraś z Was się zna na tym progesteronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołderko, to wspaniała wiadomość:) bardzo się cieszę:) i wierzę, że już za tydzień okaże się ,że wszystko jest dobrze:) jestem z Tobą i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budgie w 1 trymestrze ciazy progresteron powinien byc od 11 wiec masz jak najbardziej prawidłowy, bete tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki kochana, to chciałam usłyszeć, bo tak się bałam, że jednak może być coś nie tak właśnie w tej kwestii:) kołderko, a powiedz mi kiedy miałaś ostatnią @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołderka-------> wiesz, tak przeczytałam Twoje wpisy od czasu, gdy napisałaś, że jest niedobrze i aż mnie dreszcz przeszedł, gdy przeczytałam, że ten lekarz powiedział Ci już tydzień temu, że można \"to\" zakończyć już teraz, a inny lekarz mówi tyle dni później, że jeszcze nic nie jest przesądzone:O co to za lekarz??????😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anabanana1983, takie badania bez skierowania nie są drogie - myślę że ok 30 zł, idź może bez skierowania. Ja powiedziałam pielęgniarce, że mam podejrzenie co do ciąży i chciałabym tylko skierowanie i parę minut później jż mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kołdeko to naprawde dobra wiadomość, mam nadzieję, że wszystko będzie okej. Trzymam mocno mocno kciuki. Mam nadzieję, że ten lekarz będzie już w porządku :) BUDGIE piekna beta :) A dlaczego zostałaś odesłana od ginekologa? anabanana1983 gratuluję :) 🌼 poród będziesz miała na początek sierpnia. Jeśli oczywiście pomyliłaś się w dacie ostatniej miesiączki. Bo tam jest 24 listopada :) Albo na koniec lipca. Mimo wszystko witam tutaj :D Kurcze dziewczyny jaką wy wszystkie macie wysoką betę a ja? Wy ponad 3000 a ja niecałe 2000 :( Mam nadzieję, że mimo wszystko jest ok. Jutro to USG, pewnie zobacze maleństwo. Nadal jest mi tak koszmarnie niedobrze, okropność, nie mogę patrzeć na jedzenie a jestem taka głodna. Mam jednak nadzieję, że jest to zatrucie a nie mdłośći. Dziudziuś się chyba zbuntował na te świństwa które jadła mama przez ostatnie 2 dni :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokoko, sama podawałaś normy i rozpiętość jest ogromna, więc nie ma chyba znaczenia że masz niższy wynik - my mamy krótszy cykl - ja np. 28-29 dni, przy ostatniej @ 28 października, może to ma wpływ. Ale wysokość bety chyba nie ma wpływu na nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokoko, napisz koniecznie jak najszybciej co i jak, czy progesteron zawsze trzeba robić w ciąży? Na co on ma wpływ?Robiłam progeteron w maju i patrzę że na wyniku mam normy dla ciężarnych CIEZARNE: I trymestr ciazy 52 - 154 nmol/l II trymestr ciazy 63 - 165 nmol/l III trymestr ciazy 80 - 297 nmol/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No szlag by to trafił!😠 napisałam się tyle i wsystko mi wcięło:O oczko-------> gin odesłała mnie, bo jest jeszcze za wcześnie na usg i powiedziała żebym przyszła najlepiej wtedy, gdy wszystko będzie już widoczne na 100%, bo jeśli owulacja przesunęła się, to tylko niepotrzebnie denerwowłabym się, gdyby na usg nie byłoby wszystko widoczne tak jak powinno. Jeśli chodzi o Twoją betę to jest jak najbardziej w porządku, tym bardziej, że widziałam wcześniej normy jakie podawałaś i wynika z nich, że miałaś robioną betę w tym samym laboratoium co ja, bo u mnie normy są identyczne:) Za progesteron zapłaciłam 25 zł i zamierzam te dwa badania powtórzyć w przyszły poniedziałek, bo wolę dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wszystko znalazlam o tym progesteronie, Zdarza się, że nawet przy bardzo niskich stężeniach progesteronu ciąża rozwija się zupełnie prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmelina-------> ale bardzo często jest przyczyną niedomogi lutearnej przez co ciałko żółte nie tworzy się i zarodek nie zagnieżdża się co w konsekwencji wiadomo jak się kończy:( lepiej mieć wszystko pod kontrolą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budgie ostatnią miesiaczke mialam 18 pazdziernika ale zawsze mialam długie cykle , okolo 35 dni wiec owulacja mogla mi sie przesunąć... teraz tylko pozostanie czekanie czy to obumarła ciąża która sie zatrzymała na etapie 4 ,5 tygodnia czy po prostu młodsza niz sie wydawało, jutro ide zrobic bhcg nastepne , jesli przyrasta to moze bedzie ok a jesli nie to juz nie musze czekac tygodnia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×