Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Matki Polki- zony na emigracjii.

Polecane posty

Hello w południe, Oj Dareczko przyda się słoneczko i to bardzo pada cały dzień, czy w tym kraju nigdy nie świeci słońce, naprawdę czasem mam dosyc tej wilgoci (ble, ble, ble)... He, he młodsza młoda ma fajnego przystojnego nauczyciela (i jaki młody)kasuje nawet wicedyrektora, się poszłam wczoraj przedtawiłam (bo mi mała kazała)a ten coś tam gadał że W. się bardzo przykładała dzisiaj do nauki (a ona:mamo, ale my nic dzisiaj nie robiliśmy)hehe, oby był tak kompetentny jak przystojny!:) Nina dzięks za zdjątka, ale mam wrazonko że angielskie morze inne niż polskie (co?takie jakieś szare)...w Hull nie byłam ,wogóle to najdalej w miasteczku Szekspira (polecam!)... Mundurki mamy nawet niebrzydkie w Primary, gorsze w Secondary (ble, czarne). Młoda się gapi w Cartoona. Myślicie że dziewczynki to się nie kłóca o byle pierdułkę. Zdałam egzaminy wszystkie 3-y!:)Hurra, nie jestem taka tępa!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Pogoda okropna a mianowicie w Doncaster leje od samego rana nosa sie nie da wystawic z domu, az sie czlowiekowi nic nie chce. Piszecie o szkole mundurkach ja niestety nic nie napisze na ten temat bo moja cora jeszcze nie chodzi za rok pojdzie dopiero na 2.5 godz 3razy w tygodniu. Teraz spi wiec mam chwile spokoju. Zreszta co innego robic w taka pogode - tylko spac. Bylam nad morzem 2 razy ale nie w hull i bylo bardzo ladne w 2 roznych miejscach za to nie mam porownania bo nad polskim morzem nigdy nie bylam, za to w hull jest ponoc super oceanarium trzeba sie wybrac kiedys. POZDRAWIAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ciebie Asiu, Doncaster coś mi to mówi, muszę luknąć na mapę, gdzie to jest... Ocho, młode się tłuką...(na górze u siebie)... Nie no u nas w Pl to ja nad Bałtykiem byłam, ale tu morza nie widziałam jeszcze... Jejku czy w tym kraju nigdy nie świeci słońce? Oglądacie taki serial Tudorowie?ja to b. lubię...niewiele rozumiem oczywiście (ale to drobiazg)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-( :-( :-( :-( napisałam dłuuuuuuuugi post i mi skasowało łeeeeee...... później zaglądnę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek:-) Kolejny dzień z tych 300-czyli pada :-( Wczoraj szłam z wampirkami w taki deszcz,że kurtka p/deszczowa starszego okazała się zwykłą kurtką-bidny był mokry.Mały wampirek w wózku-ma dobrze :-) Musiałam iść po te ubranko dla starszego do szkoły-nawet fajne.Białe polówki z logo i niebieskie bluzy-klasyczne-oczywiście z logo :-) Odkopałam z dokumentów zapomniany czek z Child Trust Fund-okazało się,że jest ważny do 9 września-i wczoraj gnałam do banku otworzyć dziecku konto -taką polise posagową.Tu w Anglii-dla dzieci ur. po 2005 roku państwo daje czek na 250f na otwarcie konta oszczędnościowego dla dziecka-kiedy skończy 18 lat dostaje oszczędzone pieniążki.A rodziców obowiązkiem(nie jest to przymus) jest płacenie co miesiąc np.10f-minimum. Uciekam na kawusię :-) Pozdrowionka papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam dziewczyny u mnie rowniez pada :(. Nina w jakim banku zakladalas to konto dla dziecka???? Po przeczytaniu Twojego postu poszlam zabaczyc na czek i mam jeszcze 2 tygodnie. Jak mozesz to napisz cos wiecej o zakladaniu tego konta , czy w lloydsie mozna takie otworzyc?? Musze sie pospieszyc. POZDRAWIAM ODEZWE SIE WIECZORKIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam dziewczyny u mnie rowniez pada :(. Nina w jakim banku zakladalas to konto dla dziecka???? Po przeczytaniu Twojego postu poszlam zabaczyc na czek i mam jeszcze 2 tygodnie. Jak mozesz to napisz cos wiecej o zakladaniu tego konta , czy w lloydsie mozna takie otworzyc?? Musze sie pospieszyc. POZDRAWIAM ODEZWE SIE WIECZORKIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka,mieszkam w Birmingham (e!takie sobie miasto, bez zachwytu). My dzisiaj tez gnałyśmy na sąsiednią dzielnicę po parę rzeczy do szkoły (nawet udało nam się kupić)ale z powrotem to już autobusem wróciłyśmy, bo lało niemiłosiernie. Szkoda, że moje panny urodziły się po 2005 roku bo i ja bym chętnie takie konta im otworzyła... Ciekawe czy dzisiaj będziemy mieli jakiego gościa, czy - nia?ocho Maż powraca...Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) Ja własnie poszłam do Lloydsa,bo tam mam konto i w okienku powiedziałam,że chcę założyć konto CTF.Zawołała mnie do pokoju i tam wypełniłyśmy taką ulotkę.Ptrzebny czek i karta debetowa.Ja zrobiłam narazie Direct debit 10f miesięcznie.Jak założysz tam konto dziecku to dostaniesz vouchery na 20f do bootsa-ale to wyślą Ci pocztą z całą polisą. Myślę Y.,że każdy może to otworzyć dzieciom,bo to jest polisa posagowa.Ja powiedziałm,że chcę temu starszemu 7 latkowi,to powiedziała ,że mam przynieść akt urodzenia boysa. Właśnie smażę naleśniki i między czasie piszę hehe.Kompa mam w kuchni :-P czasami jakiś mocniej spalony,a co tam:-P Zmykam jak coś to pytajcie pa i miłej niedzieli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y-GRATULUJE zdania egzaminow-od razu czlowiek dowartosciowany:D U mnie slonko...bidule Wy jestescie z tym deszczem...Ostatnio czytalam \"Dom naad rozlewiskiem\"M kalicinskiej-tam podaja sposob na przegnani chmor deszczowych-tylko nie wiem czy na te angielskie tez dziala;) Te chytrusy niemcy zadnych czekow nie daja...beee niech spadaja papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yardleyka wiem gdzie jest Birmingham ale to spory kawalek od Doncaster ja do Londynu mam 370 km. Nina dzieki za info na temat CHTF ja tez sie wybiore do Lloydsa bo tam mamy konto. Juz chetnie bym poszla do pracy mala dopiero za rok do przedszkola i to nie na caly dzien tylko na 2.5 dziennie maz pracuje na 3 rozne zmiany wiec ciezko tak sie zmieniac a do obcych ludzi jakos nie mam zaufania zeby zostawic mala z opiekunka z ogloszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dzis w tym biurze pracy.Tak jak myslalam...kursu mi nie dadza bo nie pracowalam i nie placilam skladek.Jak pani uslyszala w jakich godzinach moge pracowac to niestety wielkich nadziei mi nie zrobila.Byla mila nie powiem ...ale no coz, sama wiem ze jestesmy tu sami i nawet nie szukam pracy na caly etat:O... Ech jakos to bedzie🌼 Jutro jade z synulkiem do szkoly bo...on jako umiejacy dobrze plywac nie jezdzi na basen ...bo niby duzo takich co nie umieja plywac ale dzieci chodzace na swietlice(nawet te plywajace)moga jechas,w tym samym czasie jezdza i tylko moj bidula zostaje...moge niby zapisac go na te swietlice ale po co mam placic 25 eu???jaka to sprawiedliwosc?tym bardziej ze on nowy w tej klasie i teraz jak wszyscy jada a on musi zostac na swietlicy -kupa durni wg.mnie-dziecko ukarali bo umie plywac 😭I mam teraz wycie wieczorem,ze on nie chce do tej szkoly...wiec jade z awanturka;) no to chwilowo na tyle.Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka:-) Dara nie daj się-jedź z awanturką !!!! a co ?! Mój starszy wampirek był pierwszy dzień w szkole i jak narazie jest ok-zobaczymy.Fajną ma panią i dyrektor też fajny-taki życiowy,no i smieszny za razem :-)ma podejście do bąbli :-) Uciekam bo padam na pysk,a jutro na piechotkę do szkoły :-( Dzisiaj M.odwiozłam rano do pracy,to i autko miałam-ale tak codziennie sie nie da :-( dobrej nocki kobitki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) normalnie nie zgadniecie jaka u mnie jest pogoda?..........!!!!!deszcz,deszcz i jeszcze raz deszcz!!!! i ja w tym deszczu chodzę z wampirami do szkoły-jakie to niesprawiedliwe :-(.powiem Wam,że nie przeszkadzało mi to jak mieszkałam o połowę bliżej do szkoły,a teraz mnie leczy-to cała wyprawa :-( Dzisiaj na obiadek-rosół,a co?,kiedyś też musi być zupcia,a nie tylko mięcho i ziemniory hehe :-) Y.gratuluje zdanych egzaminów-a najważniejsze,że masz to w głowie :-) Zrobiłam sobie kawusię i idę sobie ją wypić.Nie narzekacie na brak znajomych?.Ale nie mowię o Anglikach czy Niemcach co na ulicy się uśmiechają,tylko o takich,żeby usiąsc przy kawusi i pogadać? Ja zaczynam odczuwać braki :-( albo babskie pogaduchy do południa :-),kiedy to było :-( Chyba jakąś depresję łapię :-P Zmykam bo się udzieli :-O Narazie babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dupa z basenu:( W tej cudniej szkole basen jest dla klas 2 i 4 no i dla tych w 3 co plywac nie umieja.Koniec kropka...dziwne bo wszystkie podstawowki jakie znam mialy basen w kazdej klasie...a moze zachacze o kuratorium(jakis tutejszy odpowiednik)? Boze Nina,i Wy wszystkie \"wyspowe\"kobietki wspolczuje Wam z powodu tej pogody...u mnie bylo dzis pieknie i cieplo i slonecznie-zapraszam do mnie!!!! Nina bardzo brak mi babki do pogadania i do spacerow niedzielnych...nie wszyscy niestety tu spotkani nam pasuja,wiadomo kazdy ma jakies wady,jedne wieksze drugie mniejsze a do tego jak widze ze ktos geby po polsku glosno nie otworzy i odpowiada mi po niemiecku(na pytania po polsku)jak ktos slyszy to...nie mam z tym kims o czym gadac i wtedy mi przechodzi chec znajomosci. Najlepsze sa chyba przyjaznie stare ...wyprobowane i nawet jak cos nie pasuje to ...przyjaznimy sie dalej bo szkoda czasu na pierdoly a w Waznych sprawach mozemy na siebie liczyc... Nina tak z innej beczki a Wy nie macie tam szkolnego autobusu?? papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspaniała777
Cześć...czytam te wasze wypowiedzi i tak sobie mysle,ze ludzie to maja wymagania,ale i dobrze:).Jedna sprawa mnie nutrtuje czy nie przesadzacie z tymi BURAKAMI W ANGLI?...mysle sobie,ze nasi rodacy to własnie potrafia robić wiochę tutaj jak takie BURAKI:).Ludzie,którzy tu mieszkaja maja swoja kulturę,czego nie mozna powiedziec o wiekrzości naszych rodaków:)...nie piszcie bzdur o tym kraju...jest to bardzo dobrze zorganizowany kraj pod wieloma względami i nie wielu zasługuje na te możliwosci,które macie TUTAJ w Pięknej Angli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wspanialej777
gdzie Ty wyczytałaś o tych burakach? i o jakie wymagania Ci chodzi ?,bo w tych wypowiedziach nic takiego nie ma,a poza tym należałoby przeczytać cały topik,żeby wyciągać wnoiski :-),ponieważ tu piszą osoby z różnych państw,nie tylko z Anglii. życzę miłej lektury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He, he!wspaniała 77, ales się udała!....piękna Anglia, kulturalni ludzie, kraj wspaniałych mozliwości, a kto pisał o burakach???? buraki to takie warzywa, ale Ty pewnie tylko puddingi jadasz w tym wspaniałym kraju?dobra dosyć zajdliwości! Dara, dziwne, ale i tutaj basen jest chyba dopiero w 6 roczniku?noi w Secondary oczywiście!to nie sprawiedliwe ze Twój synek nie ma lekcji pływania! Troche mnie ostatnio zakręciło!! Przeczytałam o polskim księdzu - fajnie!zawsze to jakiś rodak!! Mam tu kilka koleżanek (ale tak naprawdę przyjaciół mam w Polsce)tutaj to wiadomo nie bardzo jest w kim wybierać, tak naprawdę w moim wieku latami się pracuje na przyjaźnie, a tu wiadomo różne regiony Polski, różna kultura, rózne wykształcenie, różny wiek... Wczoraj byłam u koleżanki (na drugim końcu miasta)i prawdę mówiąc po półtoragodzinnej drodze do niej (autobusem)czuję że nie prędko znowu się zobaczymy!... Gdzi e nam sie podziała nasza nowa koleżanka? Czasem myślę sobie że tak ma być że ja tu prawie sama jestem ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja Ja dzis po dwoch treningach pilki noznej(meza ma popoludnia).Mam tu niedaleko stadion wiec rowerkami brykamy.Cos mi smierdzi ze jedna z matek czekajacych na dzieci to Polka ale mimo ze ja nawijam do moich po polsku to ona sie nie odzywa...beee-a slyszalam jak jej maz gadal z opiekunem grupy po naszemu.No wlasnie ten opiekun tez polak,poznalam dzis jego zone i ta juz mowila po polsku.Fajnie cho z 10 min.pogadac;) Jeny jak mi brakuje takich sobotnio wieczornych posiedzen dyskusyjnych przy piwku...nocne polakow rozmowy...tak o wszystkim i o niczym... \" Co ja robie tu?co Ty tutaj robisz?!\"naprawde sama nie wiem czemu los mnie tak wygnal daleko...ech..milej nocki ja spadam lyknac winka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dara polej wszystkim :-) Moja cała familia już śpi :-P ,a ja mam czas dla siebie. Własnie skończył sie na 2 film-\"Och Karol\", i tak oglądałam jednym okiem,ale fajnie czasami coś śmiesznego pooglądać:-),tymbardziej,że mój syn Karol :-P trzeba się dowiedziec małe co nieco o dużych Karolach :-P U mnie w szkole wampirek nie ma basenu-jest w y3-odpowiednik polskiej 1 klasy.Codziennie przed szkołą,jeśli nie pada dzieci się bawią piłkami do kosza,nogi,skakanki,a dyrektor skacze z dziećmi w linę-normalnie byłam w szoku.Mój mały wampirek jak się rano wybawił :-) ,a chodzimy na 9 godzinę(w polsce jest wtedy 10 :-P ) Karol rociął sobie dzisiaj głowę w szkole-takie pół centymetra,a lało się ponoć jakby pół głowy sobie rozciął-a w szkole nie było apteczki,a jeszcze lepsze.Mój M.miał dzisiaj na 16 u lekarza pierwszą wizytę więc ze szkoły miałam bliżej do lekarza niż do domu-zawsze pod góre autem :-P i przy okazji taki chińczyk lekarz oglądnął wampirka i też nie miał czym mu przetrzeć rany!!!! byłam w szoku.Poszłam do domu,tzn.pojechałam :-) i obmyłam mu tą ranę,bo tak szczerze mówiąc nie było widac ile miał rozcięte-tyle było krwi!!!!-i po czym ten lekarz wiedział czy wszystko dobrze-jak nic nie było widac??? ach,Ci lekarze. Mojemu M. dzisiaj wbuchła z wielkim hukiem boczna poduszka powietrzna-dobrze,że ja nie jechałam.Obiło mu żebra i w ciężkim szoku był,bo podczas jazdy-nagle mu wybuchło!!!! No nic,zmykam Dobrej nocki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina to chyba niemozliwe zeby nie mieli czym rany przemyc,opatrzyc...hmmm co kraj to obyczaj... Twoj 3 latek bryka do tej szkoly? to takie jakby przedszkole czy normalnie z tornistrami i nauka? I ta poduszka...zawsze cos,nie moze byc za spokojnie:(dobrze ze mu sie nic nie stalo,mezusiowi oczywiscie) U mnie dalej slonko...mam nadzieje ze u Was tez🌼 A wina nie otworzylam wczoraj bo...moj luby tak ostatnio schowal korkociag,ze nie znalazlam:O...wydoilam piwko i obejrzalam horror na TVN \"RING\" polecam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dara-mój 3 latektylko odprowadza ze mną starszego,a przy okazji się wybawi :-) U nas niestety deszcz :-P Wczoraj było ładnie i nie padało :-) Zmykam zrobić opłaty i do sklepu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elllo!U mnie już nie pada (może się wypadało)...ja juz po porannej kawie, jedna Matka-Polka mnei zaprosiła (a potem przyszła druga Matka-Polka) potem pedem pognałam na zakupki, i zaraz za obiadka musze się zabrac. Młoda (ta duża)widzę a raczej słyszę bardzo przeżyw nową szkółkę popłakuje nawet w nocy.(?) Postanowiłam dzisiaj odpocząc od biegania po sklepach i spędzić czas w domku... Może wreszcie znajdę czas i angielskiego się pouczę... (he he zawsze tak sobie mówię). Jejciu Wy to macie ze swoimi małymi mężśzyznami (u nas tylko raz była głowka rozcięta, kiedy niegrzeczne dziecię przed Mamusią po schodkch kamiennych uciekło, a miała 2 latka)ale ranka była mała, ja bardzo spokojnie do tematu wtedy podeszłam...A i czytam że i duz Męższczyzna Ninki skłonny do przygód (poduszka)Ty to się masz dziewczyno! Darka a na jakim poziomie Twoim zdaniem jest angielski w niemieckiej szkole?Narazie kobitki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y-z tym angielskim jest tak,ze w szkole jest od klasy 3.Mij szkolniak wlasnie mial juz 3 lekcje(maja 2razy w tyg.po godzinie)Na razie kolory ,cyfry,dni tyg...Ja oczywiscie wiedzac z autopsji ze takie szkolne uczenie raczej nie starcza(no chyba ze synek nie bedzie taaki leser jak mamusia.Moj meza np.bardzo szybko lapie inne mowy)szukalam prywatnie angielskiego.Tu jako takich szkol brak ktore by prowadzily jezykowe zajecia caly rok(jedna jest ale koszt okrutny)I poszlam do tej nauczycielki ,moze kogos zna kto by chcial itd,A ona zdziwiona silnie po co,na co ,starczy na razie szkolny...jezeli juz to w pozniejszej szkole(zmiana jest po 4 klasie)po co dziecko przemeczac itd. No generalnie to oni maja takie podejscie wlasnie do calej nauki...tekstu na dyktando moj 9 latek mogl uczyc sie...2 tyg...paranoja:O No i co ja moge???pilnuje zeby umial choc to co ma...podobno z maty jest najlepszy(nie chwale sie:P)a maj tylko tabliczke mnozenia do 100 i dzieci nie umieja...litosci... No tak ale kumpel Philippa do 21 na podworku gania... Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello kobitki :-) dzisiaj pogoda taka różna-czasami pokropi :-P Byłam się przypomnić w przedszkolu i okazało się,że już jest miejsce dla wampirka :-) od 6 października zaczyna.Pierwszy tydzień po godzince,a później na 3 godziny codziennie od 12-15.Ale fajnie.Tak się cieszę,że będzie wreszcie ćwiczył ten angielski i wreszcie między dzieci pójdzie :-) Zmykam smażyć mielone. To narazie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie bylo mnie kilka dni bo okropnie mnie bolal zab ale juz jest ok. Nina czy twoj synek ma juz skonczone 3 latka bo moja konczy w styczniu i szczerze mowiac nie wiem kiedy moge ja poslac do przedszkola rozne sa opinie nawet w przedszkolu jedna pani polska mowi ze jak miejsce bedzie to od stycznia a druga mowi ze dopiero od wrzesnia wiec juz nie wiem sama. u mnie pochmurno chociaz na szczescie nie pada. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) Na pewno musisz go zapisać do przedszkola,bo czeka sie na miejsce długo.Mój synek skończył 3 latka w marcu-więc u nich to powinien zacząć od września-tylko nie było miejsca.Więc Twój synek powinien zacząć od września 2009-tak mi się wydaje. Mamy wreszcie ładny dzień :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×