Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość moniaszek
Rogaliku, glowa do góry , nie płacz. pamietasz nasze motto???? BEDZIE DOBRZE, MUSI BYĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO ZE iGg WYSOKIE TO CHYBA NAWET DOBRZE BO TO OZNACZA ZE MAMY DUZO PRZECIWCIAŁ, JA TO TAK INTERPRETUJE BYNAJMNIEJ. CHYBA ZE SIE MYLE???? JESLI CHODZI O NORMY iGm NIE PAMIETAM TERAZ BO WYNIKOW NIE MAM PRZY SOBIE PISZE Z PAMIECI... ALE MOJE igM w porownaniu z normą są wysokie, za wysokie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalik12345
Tak, 13 tydzień. Nie beczę już, robię pomidorówkę a w międzyczasie zaglądam tutaj. Boże kochany, dziewczyny jak dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z tym toxohorrorem. Monia nie myśl o tych wynikach, one w ogóle nie są współmierne do tego co się dzieje w naszych organizmach. Jedne laski miały wyniki IGM 1,01 IGG 101 i awi niskie bardzo niskie. Jak tu w ogóle być specjalistą od toxo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalik12345
Taaa, przeciwciał to mi nie brakuje.... ;) Muszę dzisiaj zająć się stanem psychicznym mojego męża, bo jak dalej tak pójdzie to zwariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tego co ja sie dowiedziałam od dr Nowakowskiej to ten wskaźnik awidnosci jeśli jest wysoki to jest prawidłowo określony ale jeśli jest inny to jest prawdopodobieństwo 60% ze jest błędnie określony dlatego nie wolno sie nim sugerować, tak mi to zostało wytlumaczone mi awidnosc nie rośnie od początku a teoretycznie powinnam mieć wysoka. Moniaszek bardzo dobrze napisałas musi byc dobrze trzeba w to wierzyć trzymajmy sie razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalik12345
No dobra 60%, że jest źle określony i co dalej? Masz niskie awi to powtarzasz badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Secret u mnie 16 tydzien , temin na 1 czerwca. rova biore od 9 tygodnia, mam nadzieje ze w pore... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np właśnie widzisz nawet jak powtarzam badania to dalej jest to samo i podobno moze sie niska awidnosc utrzymywać przez długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalik12345
Igm może się utrzymywać długo, Igg może się utrzymywać długo, Awi może się utrzymywać długo... Jak tak to wszystko zbijam do kupy, to coraz mniej wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
i to jest wlasnie najgorsze,bo z tymi wynikami dziejr sie jak sie dzieje i zadrn lekarz nie moze w 100%powiedziec czy ryzyko minelo,czy moze to state zakazenie i bafz tu madrym.rogalik a Ty bedziesz robila amniopunkcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda z tymi wynikami to jest różnie u mnie jedna zakaznik na początku jak sie dowiedziałam powiedziała,że nie wie czy to stare zakazenie czy nowe a druga za jakiś czas sugerując się tymi samymi wynikami powiedziała że to szczyt infekcji i nastraszyła,że dziecko będzie chore;( A obecna Pani dr zakaźnik uspakajała,że w USG wszystko okej to nie powinno sie martwić tylko cieszyć ciążą ,tak samo mój ginekolog .Aj i jak człowiek ma żyć.Codziennie po kilka razy czytam to forum i myśle,myśle,myśle.Nic nie sprawia mi przyjemności ani nie cieszy.Nie tak sobie to wszystko wyobrażałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalik12345
Zobaczymy co mi powiedzą na USG prenatalnym, ale raczej nie nastawiam się na amniopunkcje. Mój mąż też jest sceptyczny. A jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
no wlasnie moj maz tez nie jest za.sama nie wiem...bo czy ta amnio cos mi da???natazie kierujemy sie tez tym co na USG ,jedno prenatalne juz za nami,teraz za 1,5tyg mam wizyte i normalne usg ale jak to lekarz mowil bedzie mnie tzn dzidzie dokladniej ogladal a kolejne prenatalne po 20tyg i polowa za Nami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanepokojona -----> Witam kolejną "toksoplazmową mamę" ktorej udalo się wygrać walkę z pasozytem i serdecznie gratuluję coreczki! 🖐️🌻 :) o secret123... -----> (dot postu z g.11.42) Twoje wyniki są jak najbardziej typowe. Wysokie IgG podczas ciąży to rzecz częsta - nawet u tych ktore przechodzily t-zę dawno temu. Nie budzi to niepokoju. Natomiast IgM osiąga wysoki poziom w pierwszych dniach po zakażeniu ktory utrzymuje się przez kilka tygodni a potem powoli spada. Czyli w Twoim wypadku wyniki są zgodne z oczekiwaniami. x Widzę że znów muszę napisać o awidnosci bo sprawa budzi nieporozumienia. o AWIDNOŚĆ i POWINOWACTWO - to JAKOŚCIOWE cechy przeciwciał. Zamiast wchodzić w teorię użyję obrazowego porownania: Wyobraźmy sobie mecz piłkarski między przeciwciałmi IgG a toxoplasma gondi. Nie jest to jednak typowy mecz bo liczba graczy na boisku może się zmieniać. Liczbę "graczy" w druzynie IgG określają nam badania ilościowe. Ale oprócz ich liczby możemy też oceniać czy: - zawodnicy są dobrze wyszkoleni (awidnosć) - czy są z sobą zgrani (powinowactwo) Powinowactwo zostawmy na boku bo nie ma bezpośredniej wartości diagnostycznej. Ale jeśli spojrzymy na awidnosć ("wyszkolenie") To możemy powiedzieć że; - jeżeli prezentują wysokie (wysoka awidność) to z całą pewnością "grają" już od jakiegoś czasu (co najmniej 3 m-ce) Gdyby grali od niedawna nie zdolaliby osiągnąć takich umiejętnosci. - jeśli natomiast poziom ich "wyszkolenia" (awidność) jest niski może to oznaczać 2 rzeczy: 1/ Że grają od niedawna i nie zdążyli się nauczyć 2/ Że co prawda grają od dawna ale z jakichś względów nie osiągnęli wysokiego poziomu wyszkolenia (awidności) Może są beztalenciami albo nie przykładają się do treningów;) x Podsumowując: WYSOKA awidność oznacza że zakażenie mialo miejsce co najmniej 3 m-ce przed badaniami NISKA awidnosć nie pozwala umiejscowić w czasie infekcji. Mogla ona być dawno temu ale też moze być świeża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli tak: moizawodnicy z druzyny awidnosc to cieniasy, a IGG wzosło podwójnie w ciąży to mozna okreslic jako wzrost obrony w ciąży, bo iGM zostało na względnie stałym poziomie.nie wiem czy powtórzyc sobie badania przed swietami czy zeby sie nie stresowac zrobic lepiej po.. Czy możemy uporządkować nasze terminy bo mi się znów pomieszały: ja - 14tydz, termin 7.06.,Rova biore od 9tyg.c. ania - maj? moniaszek - 1 czerwiec? Rogalik? secret - końcówka, 33tydz? DzikiBez urodziła, a kamylaka? dzieki,pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
tak jest!:-) ja mam termin na 1czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
rogalik chyba 12tc jak dobrze pamietam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalik12345
Ja mam termin na 24 czerwca. U mnie ciężko cokowiek określić, bo oprócz toksoplazmozy mam niedoczynność tarczycy i z moimi okresami było w kratkę. Wg. Usg to 24 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalik12345
Cholerne koszmary nie męczą Was? Ja mam w kółko jakieś powracające koszmary związane oczywiście z kruszynką. Budzę się w nocy (oczywiście na siku) a pikawa wali jak oszalała. Mam nadzieje, że to prenatalne w sobotę mnie uspokoi trochę. Wiecie o czym sobie myślę? W ten poniedziałek wydałam na lekarzy, badania, paliwo w sumie 500 zł. Jakbym ich nie miała? Czarna rozpacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalik12345
Zadzwoniłam do laboratorium i to CMV mam oba ujemne. Ufff, chociaż jedno z serduszka. W piątek awi i IGG IGM TOXO. Zawał dosłownie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Rogaliku trzymam kciuczki za sobote:-)ja juz tez nie moge sie doczekac wizyty ale z drugiej strony zawsze cholernie sie boje. kiedys opowiemy naszym dzieciom jak beda nam pyskowaly przez co przeszlysmy-moze beda pokorniejsze,hehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ja badan na CMV nie robilam.a jak reszta dziewczyn??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest : 25 tydzień,rova biore od 11 tygodnia a termin porodu na 28 marca. Eh człowiek teraz myśli czemu wcześniej nie zrobił tych badań na toxo np w 6 tyg jak sie dowiedziałam odrazu:(( A to dopiero od 11 tygodnia ;( Nie moge się doczekać już USG w 30 tygodniu,i chyba zrobie w 3D albo 4 D.Dzisiejsza noc u mnie była koszmarna.Popadam w jakiś obłęd ,widzę tylko wszystko w czarnych barwach.Psychika siada powoli a co będzie dalej strach pomyśleć.To która pierwsza rodzi z nas dziewczyny bo ja też już się pogubiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaszek ja też nie robiłam badań na CMV i nie będe bo boje się,że znowu wyjdą złe i kolejny problem a tego już nie wytrzymam.Co ma być to będzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzikk165
Witam! Prosze o pomoc bo juz sama nie wiem co myslec. Przed zajsciem w ciaze robilam badanie w kierunku toksoplazmozy, Igm wyszlo ujemne,Igg 42 -wynik dodatni. Moj lekarz stwierdzil ze smialo moge starac sie o dzidziusia bo przechodzilam juz ta chorobe. Jestem obecnie w 26 tygodniu i robilam niedawno ponowne badanie na toxo i tu szok Igg 1920, przy igm nadal ujemnym. Dodatkowo zrobiona awidnosc- 63 % gdzie wysoka dopiero od 80%. Dwoch roznych lekarzy twierdza ze wyniki kupy sie nie trzymaja. Usg nie wykazalo zaddnych niepokojacych zmian. Czekam na wizyte u dr Nowakowskiej ale do tego czasu chyba zje mnie stres. Co o tym sadzic? Pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzikkk165 -----> Spokojnie! Wyniki jak najbardziej "trzymają się kupy" :) Wyniki sprzed ciąży zostały prawidłowo zinterpretowane. Obecnie IgM jest nadal ujemne co świadczy że stare wyniki ni ebyly bledne ani nie mamy do czynienia z żadną anomalią. IgG wzrosło radykalnie - choć nie podajesz normy to widać że wynik jest b. wysoki. Ale to o niczym złym nie świadczy! To tylko przeciwciała! Zjawisko to obserwowoliśmy nanaszym wątku wielokrotnie i nigdy nie wynikło z tego nic złego! Ciekaw jestem co powie dr Nowakowska. To rzadki przypadek ginekolożki-położnika mającej duże doświadczenie z zagrożenem ciąży toksoplazmozą. Przypuszczam że potwierdzi moją opinię. napisz koniecznie po wizycie - bardzo proszę w imieniu uczestniczek wątku i wlasnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzikk165
Normy Igg w obydwu badaniach >8 IU/ml wynik dodatni. Wszystko byloby ok tylko skad ta "niska"awidnosc skoro zakazenie musialo miec miejsce wiecej niz 9 msc temu,bo wtedy robilam pierwsze badanie na toxo? Wizyte mam dopiero w przyszla sobote,na pewno dam znac:-) jak narazie staram sie myslec pozytywnie. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×