Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

no igmik suoper ze u ciebie tez z dzidziolkiem jest ok to najwazniejsze a jak bedziemy rodzic ja na swiat przyjda to nie takie wazne wazne ze zdrowe ;-) jeszcze wiadomosci po wizycie Mii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Balbinka to super. Tylko te nasze dzieci jakieś takie niepokorne. Ja mam kolejną wizytę 17 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :-) Obecnie jestem w 27 tyg ciąży. Termin porodu mam na 27 luty 2009. Mam do Was pytanie, jak to u Was jest lub było w tym tygodniu, jakoś się niepokoję od kilku dni, mimo że jestem po wczorajszym badaniu kontrolnym - lekarka przebadała mnie - bad. gin., USG, KTG dzidziusia - i niby wszystko jest OK, ale.... niepokoją mnie ruchy mojego maleństwa - są takie nieregularne, a zaczęło się wszystko w sobotę - wtedy były naprawdę intensywne, w niedziele z kolei słabe, w poniedziałek w normie, a dzisiaj znowu mały leniuszek śpi i śpi - wprawdzie czuję ruchy od czasu do czasu, ale kopniaki słabsze i w mniejszej ilości. Może niepotrzebnie się martwię, bo przecież lekarka powiedziała że jest w porządku! Ale jak to w u Was jest lub było??? Może po prostu maluszek potrzebuje teraz więcej odpoczynku i więcej śpi niż w porównaniu z wcześniejszymi tygodniami??? Dodam jeszcze, że maleństwo ułożone jest już główką w dół.... Czekam dziewczyny na Wasze informacje. Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Tyle naskorbalyscie od wczoraj, ze tak tylko \"przelecialam\" te trzy stronki. Ciesze sie, ze po wizytach ogolnie zadowolone jestescie. Nie ma sie co martwic na zapas, ze sie dzidzie nie odwroca... jesli rzeczywiscie nie, to cc tez nie taka najgorsza... Uniekniecie naciecia krocza ;P Tu sobie zartuje, ale szczerze mowiac, ja sie strasznie boje porodu naturalnego min. przez te pekniecia i naciecia... Rodzilam cesarka i dlatego sie boje. Dziewczyny, nie usuwajcie sie z tabelek!!! Bywalski juz sprawe wyjasnil i spokoj. Namieszal troche, ale juz go nie ma. rosolek takie bole jak przy okresie z przerwami, co jakis czas czulam wlasnie jak zaczelam rodzic... Skurcze porodowe to wlasnie takie mega bole menstruacyjne. Tak to u mnie wygladalo. Brzuch mi nie twardnial przy skurczach porodowych... A moze tego nie czulam z powodu bolu... Pewnie tak. Szklana z tym goleniem krocza to przegiecie... Ja na razie daje rade, choc juz mi trudno. Nie zamierzam jednak tego zaniechac. I zadne zapalenia mieszkow mnie nie przekona... :p alicja111 - tym sie nie martw. Dzidzie- tak jak kazdy czlowiek - maja swoje lepsze i gorsze dni. Czasem szaleje, czasem potrzebuja odpoczynku. Grunt, ze czuyjesz, nawet slabe kopniecia. Takie jest moje zdanie i ja tak podchodze do mojego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......28..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? mandzia.........28....łódzkie.........28.....08.02.09.. ....+7/córeczka malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....29..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka Ewi785.........30....Lubuskie.......15.... 6-12.02.09.....................? lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..28....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......27....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.....25.....22.02.09.. ...+5/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........26......26.02.0 9........+8/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia alicja111.......27.....WLKP. .............27.....27.02.08 ......+9/Emilka myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik, Balbinka najważniejsze że dzidzia zdrowa, jeszcze jest trochę czasu więc może jeszcze zmieni pozycję. Moja córcia przez pare tygodni też była tak ułożona więc szukałam w necie co można zrobić, ponizej wklejam linki z cwiczeniami, które nie zaszkodzą ale czy dadzą pożadany efekt, trudno powiedzieć. Pytałam mojego lekarza ale on nie jest przekonany o skuteczności tych ćwiczeń. Igmik dziękuję i pozdrowiem Cię również. Co do odwiedzin w szpitalu - jak urodziło się moje pierwsze dziecko to wierzcie, że nie chciałam nikogo oprócz męża, dopadło mnie baby blues i plakałam bez przerwy, nie przespałam ani jednej z 5 nocy które tam spędziłam. http://www.narodziny.com/pel/ http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,1326244.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie – w zasadzie to mogłabym skopiować posta Igmik... Córcia (wciąż córcia) ma się dobrze, szyjka i ujście spoko, żadnych stanów zapalnych, tylko... dzidzia ma ułożenie pośladkowe, leży co prawda inaczej niż ostatnio ale główkę ma w górze, nie w dole (tak to zreszta czułam bo ona wypina mi różne czesci ciała i wszystko po brzucholku widzę). Co do skurczy, to o ile sa to nieliczne i krótkie, to ok – natomiast twardnieniu brzucha trzeba zaradzić, w szczególności temu nocnemu – rzeczywiście tak jak któras z Was sygnalizowała – to twardnienie to nic innego jak skurcz macicy, a skurczony miesień powoduje ze do dzieciątka dociera mniej tlenu – mi lekarz polecił łykac codziennie 1 no-spe, a na noc malutka łyżeczkę hydrocortisonum – wzbraniałam sie przed tym, ale lekarz powiedział, ze to ze wzgledy na maluszka, a nie poprawe mojego komfortu – chodzi o to zeby byl cały czas dobrze dotleniony. Brzuszki cześciej twardnieją jak się dużo chodzi – bo krew jakoś tam inaczej wtedy kraży – wiec musimy na to uważac. A i lekarz powiedział ze to twardnienie jest czeste w szczególności przy pierwszej ciązy tak reaguje macica na rozicaganie (ale trzeba łagodzić te skurcze – z powodów o których wyżej) Co do położenia małej lekarz mnie uspokajał zebym niepotrzebnie nie panikowała bo jest jeszcze czas i dzidki czeto przekrecaja sie własnie między 30 a 34 tyg, jeżeli po kolejnej wizycie (23 grudnia) okaże sie ze nie przekrecone – to trzeba brac pod uwage cesarki, tzn nastawić sie na taka ewntualnosc bo wtedy prawdopodobieństwo przekrecenia sie maleje. Ja już się zmartwiłam na zaps :( bo wole rodzic w bólach niż miec cesarkę... ale bedze co ma byc. Igmik dlaczego u Ciebie jest małe prawdopodobieństwo ze mała sie odwróci – to tak u Ciebie, czy ogólne stanowisko lekarza? Mi lekarz powiedział ze jeszcze dzieciątka fikołkują – pytałam czy można cos zrobic zeby sprowokować dzidka to takiego fikołka, ale powiedział ze nic nie można zrobic... mozecie macie jakies pomysły? Moja tak pupala wypina ze mi prawei brzuch urywa – moze przymierza sie do skoku w dół :P musze w to wierzyc :) pozycje zmienia, ale czy była juz na dole głowkw... nie sadze... choć jednego dnia miałam wrazenie ze co mi pod zebra wkłada... Szklana mi lekarz powiedział ze po 34 tyg trudniej o obrót ale zdarza sie ze odwraca sie w 36 a nawet ostatniej chwili, miał przypadek ze dzidek odwrócił sie w dzien planowanej cesarki, a raz to nawet na stole przed rozpoczeciem operacji! Ale sie maluch wystraszyl tego krojenia i w ostatniej chwili dał mamie szanse na poród fizjologiczny – niezły numer! Pytałam również o krew pepowinowa – ostatnio na szkole rodzenia mielismy wizyte przedstawiciela z banku krwi – ginek powiedział ze nie mówi pacjentokom ani tak ani nie – rodzice musza sami zdecydowac (nie wiem czy wiecie ale do tej pory były tylko 4 przypadki wykorzystnia krwi) – ja nie mam zdania. Jak o ze nasz ginek tonasz znajomy to pytaliśmy czy brali ta krew dla swojego synka (4latka) – powiedział że nie (nba pewno nie chodzilo o kase). Z tego wszystkiego nie wiem ile dziecko mierzy i waży :O Widze ze i mały Balbinek lezy jak moja mała – główka pod pępkiem ;) to wszystkie trzy mamy tą samą sytuację :P oj musi sie to jeszcze zmienic – najwidoczniej jest jeszcze czas – nie wierze w az takie zbiegi okoliczności Igmik, balninko najważniejsze ze z naszymi maluszkami i z nami wsio oki – a malenstwa musza sie jeszcze przekrecić – najlepiej wszystkie trzy na raz – ja to dopiero 23 grudnia sie dowiem (chyba ze coś ze swoich obserwacji wywnioskuję :P) Co do ciśnienia nic nie podpowiem – ja mam cały czas w normie. Alicja nic sie nie martw ruchami – tak to jest raz bardziej sie czuje malucha raz mniej znow pewnie nasadziłam literówek bo szybko pisałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicja ja prawie wogole nie czuje ruchow moze raz no 3 na caly dzien i lekarz nie kazal mi sie martwic mowi ze raz bedzie mocniej raz slabiej to normalne czasami wiecej czuje jak sie w nocy przebudze niz w ciagu cale gnia mowil ze dzidzie teraz sa bardziej aktywne w nocy ze to normalne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinova dzięki za linki ja na pewno spróbuje - na pewno nie zaszkodzi a moze pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mia super ze i u ciebie wszystko ok ;-) ja tez jestem zdania ze nam sie odwroca nasze malenstwa hihiihii wazne zeby wyszly cale i zdrowe a ktoredy to juz mi wszystko jedno oczywiscie jak kazda kobieta jestem za naturalnym ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbinko wcale nie jak kazda... a co z tymi, ktore sobie zycza cesarki bez zadnych wskazan?? Znam takich kobiet kilka. Uwazaja cc za komfort, wiec zaplaily dodatkowo. Ja tez - jak pisalam - bylam zadowolona po cesarce. Oczywiscie teraz sprobuje naturalnie, ale naprawde sie boje, troche porodu naturalnego liznelam i boje sie powtorki z \"rozrywki\" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 - bardzo mi miło, że chcesz abym wróciła do tabelki :) :) :) Długo nad tym teraz myślałam ale chyba jednak zostawię wszystko tak jak jest. jedyne co mogę to postarać się częściej odzywać... :) Ale dziękuję 🌼 Ojojoj, chyba zgaga mnie złapała :/ :/ :/ A tego jeszcze nie przerabiałam w tej ciąży. Co do ciśnienia to ja mam takie średnio 115/68. Chyba dobre.... Lekarz bynajmniej nie miał uwag. Kazał tylko prowadzić taki kalendarzyk i mierzyć ciśnienie codziennie rano i wieczorem. Już chyba o to pytałam ale nikt mi nie odpowiedział. Pytanie jest skierowane do dziewczyn z Łodzi i okolic. Gdzie będziecie rodziły? Ja pierwszy poród, który odbył się przez cc przeżyłam w Madurowiczu bo tam też mam swojego lekarza. I kolejny też chyba odbędzie się w Madurowiczu. No chyba, że nie zdążę.... Wy już piszecie o skurczach... wiem, że to nic dobrego ale z drugiej strony to chyba znak, że organizm przygotowuje się do porodu a u mnie cisza... Strasznie sie boję. Zawsze chciałam rodzić naturalnie ale teraz jakoś ogarnia mnie taki strach... To chyba dlatego, że moja córeczka nie śpieszyła się na świat. Pomimo sączących sie wód i dwóch kroplówkach poród nie postępował. Skończyło się cc bo małej zanikało tętno. Boję się, że teraz też dziecko się nie będzie śpieszyło... :/ Co do odpoczywania to jest to naprawdę ciężki temat. Pewno, że chętnie bym sobie poleżała ale te dziewczyny, które mają już dziecko w domu wiedzą jak to jest... W sklepie w sumie często nie sprzedaję ale zawsze lepiej jak sama w nim posprzątam i jak pomogę ustawiać mężowi towar. Bo facet nie ma do tego niestety talentu... :D A sanepid może zrobić nalot w każdej chwili... :/ Poza tym cały czas mam bałagan. Mam do dyspozycji jeden pokoik 16 m2 i niedługo będzie on musiał wystarczyć dla naszej czwórki... Trochę ciasno, co? :/ Do tego mam oczywiście kuchnie i łazienkę, którą codziennie sprzątam bo to łazienka, która teoretycznie należy do sklepu. Codziennie mam pranie a za tym idzie prasowanie... obiad i zawsze cos dodatkowego się znajdzie. E, szkoda słów. Ja dobrze wiem , że trzeba uważać... ale swoje robić trzeba. Co do znieczuleń to mogę wypowiedzieć się jedynie na temat tego co podają do cc. U mnie decyzja o wykonaniu cesarki zapadła w ciągu kilkunastu sekund. Nie wiedziałam co się dzieje i co mnie czeka. Na sali pooperacyjnej tryskałam humorem. Potem wiadomo ogromny ból przy pierwszym podniesieniu się z łóżka. Ale jakoś poszło. Najgorszy był ten ból głowy. Nie wiem czy to było spowodowane podnoszeniem głowy po cc kiedy powinnam leżeć... Nie pamiętam, żebym podnosiła. Ból nie pozwalał mi funkcjonować. Był okropny. Nie bolało tylko wtedy jak leżałam bez ruchu.... Okazało się, że takie rzeczy się zdarzają bo dziurka po kłuciu w kręgosłup się nie zasklepiła krwią i musieli kłuć mnie po raz drugi. I to było najgorsze... Musieli mnie bowiem ukłuć w to samo miejsce co poprzednio. Nie wolno mi było ani drgnąć... To był stres... Ale ból minął jak ręką odjął :) ALe się rozpisałam.... :) Dobra kończę. Pozdrawiam i dziękuję, że mogę Was czytać i pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was brzucholki z samego rana niestety nie moge spac od 3:30 sie meczylam na lozku obok meza z jednej manki na druga i nic terz maz poszedl do pracki wiec juz mi sie nie chce samej lezec w wyrku . to przez ten zatkany nos , caly czas chce mi sie pic i jest mi goraco ;-) co do cesarki to poprostu bardziej sie jej boje niz naturalnego porodu dlatego mam nadzieje ze mnie ominie ;-) moze nie tyle cesarki co wlasnie tych powiklan po podaniu znieczulenia no ale zobaczymy jak to bedzie ;-) musze do pracy jehac zawiesc zwolnienie juz ostatnie bo 12 grudnia konczy mi sie 182 dni chorobowego a pozniej to do zusu nie trzeba ani do pracy wozic bo zus wystawil mi orzeczenie lekarskie o przyznaniu zasilku rechabilitacyjnego na 3 miesiace od dnia zakonczenia zasilku chorobowego ;-) wiec koniec z jezdzeniem ze zwolnieniami chociaz tyle juz mnie meczyc nie beda hiiihihiih najgorsze to ze zapomnialam jak mam dzisiaj jazdy czy od 8:00 do 10:00 czy od 10:00 do 12:00 ale i tak nie spie wiec wsumie to chyba bez roznicy wyszykuje sie na 8:00 za tydzien 6 grudnia mam slub siostry i mam dylemat z ubraniem sie na ta okazje becolek juz ma bardzo widoczny a ja nie lubie jak sie wszyscy beda na mnie gapic i jeden przez drugiego coraz milszy bo ciezarna ;-) ale dzisiaj zrzedze hihiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mandzia umnie przewaznie jest tak ze jak ktos mial juz jedna cesarke to drugi porod tez ma cesarke bynajmniej szwagierka tak mialam blizniaki juz maja 9 lat wiec moglaby teraz rodzic corke naturalnie ale i tak jej cesare zrobili ;-) dobrze ze u ciebie ok no widze ze pawera to ty masz niezlego ale dokladnie obowiazkow masz troce corcia sklepik itd jak tylko czujesz sie na silach i wszystko ok to bardzo dobrze choc przydaloby ci sie troche wytchnienia ;-) zagladaj do nas jak najczesciej bedzie nam bardzo milo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UP - dokladnie wsumie to zalezy od kobitki bo dla mnie cc nie jest rzadnym konfortem wrecz przeciwnie dluzej sie dochodzi do siebie i dluzej trzymaja w szpitalu czego nie zniose bo nigdy tm nie lerzalam . a po naturalnym szybciej sie wstaje ,chodzi, i wychodzi do domku hihihihihiihi zreszta nigdy mi nie otwierali brzucha i niechcialabym rzeby to zrobili bo wiadomo jak pozniej jest kazdy przechodzi wsystko inaczej jedne pomyslnie jedne nie. tym bardziej ze jestem przy kosci i ma troche tego sadelka i skory ;-) wiec lekarz mi mowil ze lepiej dla mnie by byla jednak natura ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ja dzis do lekarza na analize wynikow krwi i moczu... mam nadzieje, ze ok bedzie wszystko. Dzis mialam straszne koszmary :( Nawet mi sie nie chce opisywac. Po prostu cala naoc sie meczylam. Ja cisnienie mam bardzo niskie. Przed ciaza mialam sklonnosci do lekko zawyzonego, a teraz... 100/50 - masakra. Ostatnio położna kazala mi sobie pic slaba kawke raz dziennie (bo odstawilam, choc uwielbiam ;P) wiec od czasu do czasu sobie strzelam taka lurke... Odezwe sie po wizycie. Mandzia, rzeczywiscie masz zajobek. Ale widze, ze twarda z ciebie dziewczyna, wiec - jak by nia bylo - na pewno sobie poradzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie ze u wszystkich w porzadku.Imgik dzidzi m czas do 36 tyg sie odwrocic.Nie martw sie tym.Gorzej by bylo gdy by byla odwrocona poprzecznie bo przewaznie te dzieci zadziej sie przewracaja niz te co sa posladkowo ulozone.Gratuluje wam duzych i zdrowych dzieci mam nadzieje ze moje tez dobrze rosnie bo jak by nie przybieralo na wadze to bybylby problem. Mi polozna zalecila magnez nic wiecej.Zapytam sie ejszcze lekarki 11 grudnia na wizycie mam nadzieje ze sie dowiem co tam jest u mnie w brzuszku. Na kursie rodzenia mielismy zajecia z pediatra i to co mowil: -dzieci urodzone w zime maja 3 razy mniejsze szanse na alergie niz inne dzieci. -robic koniecznie posiew na paciorkowca po 34 tyg! -po kapieli zakladamy cieniutka czapeczke ale normalnie w domu nie nosic dziecku czapeczki i ubierac tak jak siebie nie przegrzewac! nie sugerowac sie zimnymi rekami bo czesto nawet jak dziecku jest cieplo ma zime rece .18 st w domu to dobra temperatura. -kapac 1-2 razy w tyg ,bron boze nie kapac codziennie bo dziecko musi wytorzyc bariere ochronna zeby sie bronic przez infekcjami a jak bedziemy go ciagle myc to mu to utrudniamy . -klasc dziecko na brzuchu tylko wtedy gdy jestesmy z nim . -nie uzywac poduszek dla dziecka ma spac na plaskim jak sobie cos jeszcze przypomne to napisze dzis jestem jakas przeziebiona i slaba i ejszcze glowa mnie pobolewa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dziecko jest poprzecznie ulozone po 36 tyg to mowimy na 100% o cesarce ale przy posladkowym ulozeniu nawet po 36 tyg cesarka nie ejst pewna püoniewaz jak dziecko jest male (2,5kg) to przewaznie lekarze daja zgodne na porod dolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) tyle piszecie ze niejestem w stanie nadrobic lezac plackiem hihi u mnie ok lezakowanie ciag dlaszy doczytalam tylko ze zmienilyscie haslo do poczty tak? musze sie zaktualizowac hihi u mnie juz 29 tydzien zaraz sie konczy na usg w szpitalu potwierdzilo sie ze bedzie synek :) wy tez macie nieraz takie delikatne klocia w podbrzuszu? niewiem czy mm sie martwic czy moze macica sie rozciaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......28..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? mandzia.........28....łódzkie.........28.....08.02.09.. ....+7/córeczka malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....29..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka Ewi785.........30....Lubuskie.......15.... 6-12.02.09.....................? lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........30.....08.02.09 ...........+10/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..28....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......27....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.....25.....22.02.09.. ...+5/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........26......26.02.0 9........+8/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia alicja111.......27.....WLKP. .............27.....27.02.08 ......+9/Emilka myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......28..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? mandzia.........28....łódzkie.........28.....08.02.09.. ....+7/córeczka malinova......35....śląskie...........31......09.02.09 ........+8,5 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....29..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka Ewi785.........30....Lubuskie.......15.... 6-12.02.09.....................? lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..28....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......27....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.....25.....22.02.09.. ...+5/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........26......26.02.0 9........+8/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia alicja111.......27.....WLKP. .............27.....27.02.08 ......+9/Emilka myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś skopiował źle tabelkę. Nie wnikam w to. Nie ma mojej wczorajszej aktualizaji ,no nic to. Zaktualizuję się w następnym tygodniu. A mnie nic się dziś nie chcę. Ucho nadal mnie boli. Na popołudnie jestem zapisana do lekarza. Zobaczymy co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ, któraś źle skopiowała tabelkę, moja wczorajsza aktualizacja jest zdezaktualizowana:( Mnie też czasem coś zakłuje na dole, tak od dwóch dni silniej- mam nadzieje, że to rozciąganie właśnie. No ja mam niestety ten problem, że u mnie twardnienia także zdarzają sie w nocy, kiedy leżę spokojnie, odpoczywam- to mnie martwi, że maluszek ma mało tlenu:( Mia na co jest to hydrocortisonum ?? Moja mała też jest ułożona jeszcze główką do góry, ma jeszcze i czas i miejsca dużo na zmianę, tak więc narazie choć o to sięnie martwię. Trzymajcie sięcieplutko w ten śliczny, słoneczny dzień;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Przyszła Mamo o co chodzi z tym posiewem na paciorkowca, bo pytałam lekarza czy mam robić i powiedział ze nie, może później to zleci – sama nie wiem co o tym mysleć. Pociszajce to co napisałaś ze dzidziolki leżące pośladkowo mają wieksze szanse na odwrócenie sie, na ostatniej wizycie mała leżała właśnie poprzecznie, a teraz pośladkowo. Kuruj się! O moja aktualizacja też zniknęła – dziewczyny kopiujcie ostatnią tabelkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skopiowała ostatnia tab od malinovej - musicie sie babolki poprawiac Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......28..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? mandzia.........28....łódzkie.........28.....08.02.09.. ....+7/córeczka malinova......35....śląskie...........31......09.02.09 ........+8,5 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....30..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka Ewi785.........30....Lubuskie.......15.... 6-12.02.09.....................? lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..28....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......27....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.....25.....22.02.09.. ...+5/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........26......26.02.0 9........+8/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia alicja111.......27.....WLKP. .............27.....27.02.08 ......+9/Emilka myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Dobrze, ze z Waszymi dzidziami oki :) A co do polozenia poprzecznego to moja siostra w 32tyg ciazy miala robione Usg i tak wlasnie jej niunia lezala i lekarz jej powiedzial ze i takie i glowka w dol jest jak najbardziej prawidlowe, wiec ja juz nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piksip hydrocortisonum to z tego co sie orientuje jest lekiem uspakajającym, ale lekarz kazał mi to pić (malutka łyżeczkę przed snem)nie po to żebym była spokojniejsza i lepiej spała, ale po to zeby rozluźnić macice, bo ja mam twardniejący brzuszek w nocy - a to niedobrze dla dzidziusia jak sie okazuje – rganizm jest wtedy gorzej dotleniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......28..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? mandzia.........28....łódzkie.........28.....08.02.09.. ....+7/córeczka malinova......35....śląskie...........31......09.02.09 ........+8,5 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....30..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka Ewi785.........30....Lubuskie.......15.... 6-12.02.09.....................? lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..29....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......27....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.....25.....22.02.09.. ...+5/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........26......26.02.0 9........+8/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia alicja111.......27.....WLKP. .............27.....27.02.08 ......+9/Emilka myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×