Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Mała śpi a ja idę na spacer z mężem :) że tak niby romantycznie ;) Buziaki na dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
basienia, edyta86 ja mam wlasnie parasolke zamontowana nad napisem w takim wglebieniu, ale zwykle mi sie to zsuwa, gdy probuje ja jakos ustawic. A i przy skladaniu wozeczka przeszkadza. Moze macie inny pomysl, gdzie ja zamontowac. Moj maluch nie lubi sloneczka. Musze zwykle chodzic tak, zeby slonce swiecilo mi w plecy. Jakie macie kolorki wozkow, z tego roku? Bo ja patrzylam na 2008 i 2009 i troszke roznia sie. Za tydzien wybywamy nad morze:) ciesze sie bo dawno razem nie bylismy gdzies na wakacjach, a zapewne bedzie milutko:D julka Ja dokarmiam mojego bebilonem 1, zastanawiam sie nad przejsciem na 2, ale zrobie to tak z tydzien przed skonczeniem 6 miesiaca. Na poczatek bede mieszac, a potem juz tylko 2. Ciesze sie bardzo bo u nas dostac 1 jest bardzo ciezko, za to 2 i 3 pelno na polkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejho, ja tylko chciałam się pochwalić, że mamy PIERWSZEGO ZĄBKA!! prawy wychodzi, mała bardzo wczoraj z tego powodu się żaliła, a dziś w dzień spała tylko 1,5 godzinki (zwykle śpi ok. 4 godz.)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suma fajnie, że spędzicie razem wakacje. Piksik gratulacje!!!! Ale to radość nie, jakby to nam wyrosły zęby. My dziś stukałyśmy w ząbka łyżeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) robur hehe dobre-nawóz niemiecki teraz to tak sie nazywa?? :) Basieniu ale łapiesz za słowa nieładnie :( oczywiście mała miała zatwardznie. Avinia no to snusie zapewniają mamusi rozrywki :) Hipek fajnie ze masz złote dziecko :) a ciocia to tylko ja podziwiać bo mało kto w tym wieku umi włączyć kompa a co jeszcze przez skypa gadac :D a co wszystko smakowania to mojej też wszystko smakuje :) ale wole to niż żeby jej nic nie smakowało :) jedenie wyjątkiem jest woda, jak poczuje ze to woda to pluje smoka. no i ty też mnie za słowo łapiesz nieładnie :P No domek marzenie no ale musiałbyś duużo zarabiać żeby chate kupić, trzeba wierzyć bo marzenia sie spełniaja zupka marchewkowa jest bobovity, ja kupiłam w biedronce. spacerówka fajna, ja na drugi rok pomyśle, no chyba że mi coś odbije i kupie teraz ;) Dagusia a są takie małe spacerówki z przekładaną rączką?? bo mój x-lander nawet nie ma takiej funkcji :( ale za o ma w daszku siateczke przez którą widze niuńke robur🖐️ miłego wypoczynku Basienia z tego co wiem to te oryginalne parasolki niczym sie nie roznia od tych nieoryginalnych, ja tez posiadam ta tansza zaplaciłam za nia 30zł i jestem zadowolona, nie zsuwa sie i pasuje w to wgłebienie o ktorym wczesniej pisalam a przy składaniu wyciągam ją i jest git :) mi sie z ta paczka z hippa udało - mieli ostatnia oj widac ze masz powerka bo postów zapodałaś za nas wszysti ;) Julka ja na razie nie mam zamiaru wprowadzac 2 bo dopiero zaczynam 1 takze wiele nie pomoge, ale kolezanka która ma dzidzię z grudnia jeszcze podaje 1 bo gdzies słyszała że lepiej podawac 1 dłużej niz za szybko 2. ale niewiele sie w tym temacie orientuje. iwonka no to gratulacje a jaki macie ten kubeczek?? szklana fajnie ze wpadłaś napisz coś wiecej jak znajdziesz chwilke, 🌼 dla Frani ze daje rodzicom odpoczac suma ja mam chyba z 2007 nawet bo kupowałam używke,jest cały niebieski. ale wam fajnie wypoczniecie i troche fajneg powietrza nałapiecie, my chyba tylko do zakopanego na 2 dni pojedziemy i tyle piksip GRATULUJE!!!!! ale wam fanie, ile to juz mamy forumowych ząbków?? ja sbie siedze na necie a maz chrapie \"zmeczony\" bo kolezanka z chłpakiem mnie odiwedziła jeszcze ze szkoły, a niunia sie popisała bo grzeczna była cały czas, na kolankach u koleżanki a potem na macie piszczała i bawiła sie zabawkami :) moje kochane dziecie a wczoraj to była taka niegrzeczna ze szok, chyba pojda zabki bo maruder z niej okropny ale za to w nocy przespała :) zobaczymy co to bedzie dzisiaj, ide spać DOBREJNOCKI 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piksip- gratulacje!!!! edycior -właśnie nie za bardzo mogę znaleść . Dziś m krócej pracuje to pojeżdzimy i pooglądamy wóżeczki. co do otwartego okna to wcześniej mieliśmy otwarte na oścież w salonie na noc a w sypialni nie, bo łóżeczko blisko okna i bałam się trochę. Dziś też chłodno w nocy było więc też nie otwierałam w sypialni. szklana- witaj plażowiczu -imprezowiczu- super że urlop się udaje jak na razie ja już nie wiem co z tymi zębami. Mała od przedwczoraj tak mnie dziąsłami gryzie po cycu że masakra i tak po kilka kilkanaście razy podczas jedzenia. Dodam że jeść za bardzo nie chce. Probowałam butle i też gryzie. Od 3 dni kupa rzadka bardzo ale raz dziennie tak jak do tej pory. No i nocka dziś przechlapana. Ja się z zombi niedługo zamienię szklana- po badaniach odstawiłyśmy leki i nie mogę się napatrzeć na żółte kupy po tych 2 miesiącach zielonych śmierdzieli:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo śpiochy!!! dagusia no własnie mi sie tak zdawało że nie bardzo sa z przekładana rączką. no my też okno mieliśmy uchylone w drugim pokoju dzisiaj bo chłodno było, a drzwi do sypialni otwarte do tego pokoju. z tym że my łóżeczko mamy daleko od okna to uchylam na noc troche jak jest ciepło. tak moja mała też grzebie w buzi za tymi ząbkami i za bardzo nic jeszcze nie wygrzebała :P a z jedzeniem to problemu nie ma wręcz przeciwnie, cały czas by jadła. a kupa dzisiaj była plastelinowa czerwonka hehe :)no i oczywiście śluz w niej zielony. ja też nie moge napatrzeć sie na żółciutkie bo żadko je miewa (sorki za dosłowność) :) co do nocek to trzeba tylko myśleć że na pewno z tego kiedyś wyrośnie, małe pocieszenie ale zawsze to coś :D na 10 do szeczepienia zobaczymy ilemoja panna przybrała- głodomorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
co to się dzieje?Może skok!!!!???? W nocy zaczęły się pobudki na jedzenie 2 razy :(, w dzień nie chce spac - mam wrażenie, ze jest głodna. Poranna drzemka jest jej juz chyba niepotrzebna i jak np. nakrmię ją o 8.00 to o 10.00 marudzi, a nie chce usnąć, więc daję jej cycusia i wtedy usypia - chyba przy tym pozostane, bo nie idzie juz inaczej :( Pierwszy obiadek - wypadl nawet niezle - zupka z marchweki i ziemniaczka :) spać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
no to pospala - 30 min :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku :) Szklana qrcze....takie atrakcje,nie ma się co dziwić,że nie masz czasu nawet popisać :) No,ale na pewno nadrobisz jak wrócisz :D Buziole i super pogody wam życzę 🌻🌻🌻 Iwonka jak tam spacerek wieczorową porą się udał? Suma ja też tam miałam,ale Wiki nic nie widziała i dałam ją bardziej z boku i mi się rozleciała końcówka :D No i miałam ją tak tylko wsadzoną,dopóki M nie naprawił i teraz znów jest obok napisu. http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=45&products_id=1562&%3CosCsid%3E Ja mam taki kolor,ale model xa,w tym roku już tego koloru nie ma.Jest jakiś jaśniejszy. Piksip gratulacje 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Igmik jak na cymbałkach,co? :D :D :D Edycia,wybacz proszę nie mogłam się powstrzymać :p Wiem,że się nie obrazisz :) Dagusia oby szybko minęły Wam nieprzespane noce 🌻 Qrcze może idą ząbki,ale tak wolniej troszkę :) Pomarańczowy może teraz jak dajesz już inne jedzonko będzie przesypiać dłużej :) A u mnie odwiedzinki.Przyjechała moja sister wczoraj i dziś spędzimy cały dzionek :) Niestety przyjechała do Pl tylko na parę dni :( Buziaki i miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Edycia mojej też prawie wszystko smakuje. Ostatnio niunia stwierdziła, że buraczek jest blee, toteż zupka z buraczkiem też. Jakoś zjadła ale z wielkim bólem. Ona i wszystko w koło było buraczkowe. Super, że niunia pokazała się z dobrej strony przy gościach. Powodzenia na szczepieniu-ale to chyba już po. No ale mam nadzieję, że obeszło się bez większych lamentów. Dagusiu współczuję małego gryzonia. może faktycznie ząbki idą. Poli ząbek wyszedł raczej bezboleśnie. U nas na szczęście do tej pory z gryzieniem cycunia jest spokój. Zobaczymy później. Nocki u nas też nie najlepsze. No i zabawa zaczyna się od 6 rano. Pomarańczowy goścu jedzenie w nocy może oznaczać, że dziecku chce się pić, zwłaszcza w te upały albo potrzebuje więcej jedzenia bo rośnie. A nasze dzieciaczki już będą mniej spać w dzień i trzeba się z tym pogodzić, niestety. Basienia żebyś wiedziała, że jak na cymbałkach. A jeszcze jak chcę jej obejrzeć ząbka to tak zaciska zęby, że szok. Czasami uda mi się coś dojrzeć. Fajnie, że masz w domu siostrę. Ja miałam niedawno dwie, tylko, że się wymieniły a nie były razem. Ta co pojechała wczoraj też mieszka za granicą :( i też na parę dni do mnie, trochę do mamy i wraca. Ja już zjadłam śniadanie, odkurzyłam i pomyłam podłogi. Nie wiem czy iść z niunią na spacer, bo raz pada raz nie. Właśnie niedawno burza przeszła. A kupiłabym niuni do obiadku fasolkę szparagową albo cukinię i jakieś owoce, bo na dziś mam dla niej tylko pół melona. Wczoraj zjadła jabłko z melonem aż jej się uszy trzęsły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my już po szczepieniu, Niunia dzielnie zniosła, troszke zapłakała a teraz śpi ale pewnie nie za długo bo jadła o 5 rano ostatni!!!! potem chciała ale pluła i tak w kółko. Moę ząbki??? chociaż pani doktor stawierdziła ze nic jeszcze nie widzi :( jestem troche wkurzona bo było 4 dzieci przed nami do szczepienia i czekaliśmy godzine:( a potem sie jeszcze okazało że nie maja tej szczepionki ktora szczepiliśmy wcześnie infamix czy jakoś tak(przenieśliśmy sie do innego ośrodka) no i musiałam skoczyć do apteki sama sobie kupić, w tym wczesniejszym ośrodku była na miejscu i nic nie tzreba było kupować. w ośrodku płaciłam 100zł a w aptece musiałam zapłacić 125zł, niby różnica żadna , ale jednak :P a więc mała waży 7200 a wzrostu u nas nie meirzą :( klocuszek sie z niej robi heh pomarańczowa z tego co widze to kilkoro dzieciaczków u nas z forum ma skok basienia no nie obraże sie, jakbym tez mogła :P Igmik no to ładna diete zapodajesz Poluni :) masz jakieś przespisy, czy sama wymyślasz?? skąd wiesz co można podawać? bo ja jestem zielona w tym temacie. u nas dzisiaj dzieonek zaczął sie przed 5 rano!!! buuu mała zadowolona gadała sobie włóżeczka a mama chciała spać, tata po przepitku chrapała smacznie bo nic nie słyszał, takiemu to dobrze :D ale Ty jesteś pracowita kobieta u mnie syf normalnie że szok, niuna sie obudzi to musze sie wziąść za sprzątanie bo tragedia!! no i o wilku mowa,właśnie sie gwiazda obudziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia i już po wszystkim. Grzeczna Twoja córcia. Ja sama wymyślam co podać małej. Jeżeli chodzi o zupki to jestem monotematyczna: ziemniak , marchew + brokuł albo kalafior albo buraczek do tego łyżeczka masła albo oliwa z oliwek.Jutro będzie podstawa + cukinia. A później kupię fasolkę szparagową i dam małej. Od tego miesiąca powinnam podać już mięsko. A owoce to daję jakie mam. Na razie były jabłka, banany, brzoskwinie, nektarynki i melon. Teraz są jagody i maliny też można byłoby podać tylko jak chcesz dać świeże , to trzeba by było przez sitko je przetrzeć, bo blender tu nic nie da. Trzeba uważać na wszystko, co uczula czyli truskawki, kakao, cytrusy itp. To się chyba później podaje. Ja z tymi artykułami nie ryzykuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello!! Basienia spacerek się udał :) Ten ustnik o którym Wam pisałam to taki: http://www.allegro.pl/item688023453_ustnik_treningowy_6m_balonik_lovi_18_727.html U nas się sprawdził :) bo przecież wszystkie smoczki beeee Pomarańczowy moja mała też w dzień śpi bardzo mało: 2razy po pół godziny Odezwę się później, bo małej się syrena załancza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka tu cisza!!!!! Byliśmy dziś u księdza. Ślub i wesele odbędą się 24 lipca 2010 roku-jak do tego czasu się nie rozmyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik-no to macie juz date.Czemu mialabys sie rozmyslec?;) Ja bralam swoj pierwszy slub 23 lipca,ale nie sugeruj sie moja historia;) Przypadek. W kazdym razie gratuluje podjecia decyzji. Robur-udanego wyjazdu i dobrej pogody zycze. Przyszla mamo- zapomnialam,ze mialam napisac o pampersach,a wiec polskie pampersy active to nie sa moim zdaniem baby dry niemieckie.Troche sie roznia jednak,no i zapach maja bardzo intensywny,mnie draznil. Natomiast w trzymaniu suchego tylka nie widzialam roznicy. Teraz uzywam na noc baby dry,a na dzien baby active(tez inne niz polskie active) i jestem bardzo zadowolona. Zostalo mi z PL troche pampersow,ale nie daje rady z tym zapachem i trzymam na czarna godzine;) Mala mi dobrze spi dzisiaj,za to w nocy ja brzuszek bolal i sie strasznie wiercila dopoki nad ranem nie zrobila kupy,wiec dzis ja profilaktycznie poilam herbatka koperkowa.Mam nadzieje,ze dzis bedzie juz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie tego jeszcze nie było- ostatni wpis o 19.51. Co jest dziewczynki???? igmik-fajnie że data ustalona już, teraz tylko oczekiwanie. Może Wam Pola obrączki nieść bo już będzie duża pannica. U nas lepsza noc bo spała ciągiem 3,5 godziny co nie zdarzyło sie od jakiś 2 tygodni. Szkoda że ja nie byłam na tyle mądra żeby też iść spać z nią i się wyspać. Potem różnie pobudki co 2 godziny albo 1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik fajnie, że data ustalona :) teraz tylko została Wam masa przygotowań :) Pimboli jak nocka?? lepiej?? Dagusia dla Ciebie 🌻 za te pobudki częste. Wstaje ci tak często na jedzenie czy zabawę?? Może w dzień za długo śpi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście cisza tutaj jeszcze weekendowa panuje;) My wczoraj już też grałyśmy na ząbkach;) jak na cymbałkach;) Igmik-fajnie, że data ustalona, teraz mnóstwo emocji związanych z przygotowaniami Was czeka. Podziwiam za zorganizowanie domowych pieleszy, ja jestem zupełnie zdezorganizowana jeśli chodzi o porządki, bałagan u mnie straszny, nie mogę sobie z tym poradzić przy niuni;( i ciężko mi z tym, bo zawsze dom lśnił, a teraz.....szkda gadać, ale mała nie daje mi okazji do zajecia się porządkami, a jak mam chwilkę w czasie jej drzemki to siadam na kafe albo na kawkę;) ups..... I nawet obiadki gotujesz, ja to najczęściej ziemniaka i do tego jakiś słoiczek- mieszam, bo mała woli gęste;) A w jakimś poradniku czytałam, że posiłki z mięskiem są pełnowartościowe i mogą zastępować posiłek mleczny, a posiłki warzywne- mogą być tylko uzupełnieniem posiłku mlecznego. Ja już podajęmięsko, choć zdarzają się dni wegetariańskie. Edycia- oj serio klocuszek Ci rośnie:) super!! Ja troszkę poszperałam w necie i znalazłam 2 interesujące krzesełka do karmienia w niewygórowanych cenach: http://www.allegro.pl/item690291376_krzeselko_do_karmienia_super_cena_tylko_199zl.html http://www.allegro.pl/item689224938_nowe_wysokie_krzeselka_najnowsza_kolekcja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Sezon wakacyjny ciąg dalszy :) Ale to nie tyko u nas takie pustki ;) Piksip ja właśnie styrana sprzątaniem ;) Też ostatnio wyrobić nie umiem,ale dzisiaj szalałam w domku z mopem,odkurzaczem itp. Krzesełko ciekawe :) Iwonka 🌻 Dagusia każda zajęta,nie ma czasu na kaffe :( Martynka dalej się budzi?Oj wyobrażam sobie Twoje nie wyspanie.... Qrcze musisz znaleźć przyczynę,bo nam tu padniesz. Pimboli za brzuszek 🌻 Igmik no,no .....rzeczywiście Pola będzie już biegać,kiedy Wy świętować będziecie.Pewnie pięknie wystrojona poniesie Wam obrączki :) Jak z biszkoptami,dajesz? Edycia qrcze,ja też muszę sama kupować szczepionki,ale myślę,że to lepiej,bo w aptekach ceny różne i można znaleźć taniej. :) Brawo za piękną wagę 🌻 Buziaki dla wszystkich i miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka-dziekuje,nocka duzo lepiej,wyspalam sie jak smok. Piksip-gratulujemy pierwszego zabka.U nas cisza na razie,choc niunia strasznie sie slini ostatnio,ale dziasla twarde. Basienia-dziekujemy za troske🌼 U nas dzis upal.Mala zasnela wlasnie,nie mogla spac,bo maz kosil trawe akurat pod jej oknem,ale juz skonczyl i babelek spi. A ja sobie ogladne film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majaitosia z lasu
Hej tu my z zielonego :) pod innym pseudo bo nie umiem się zalogowac z telefonu :) pozdrawiam was mocno i będę za tydzień :) basienia i hipku mam nadzieję że dotarło :) roburku wyśle ci to jak wrócę bo nie zdążyłam. Nie poczytam co u was bo nie dam rady przez ten telefon :) buzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Dziewczyny - myslicie, ze Mała nie potrzebuje juz tyle snu - no ale ona w dzien spi 2,3 razy po 40 min, widze, ze trze oczy a do łóżeczka nie chce... wrzeszczy i sprawdza czy wezme ja na ręce albo do cycka - wiem, ze powinnam byc twarda, ale nie moge sluchac jej placzu... Co robiać??? Wieczorem spi ladnie, bo po jedzonku, a w dziem klade ją ok. 1h-1,5h po jedzonku jak ziewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
A i jeszcze jedno - wprowadzilam jej obiadek a tak poza tym to piers - no i zupką widze ze sie najada, a dzis po marchewce ( kilka lyzeczek ) chciala jeszcze mleczka z cycusia. A co zrobic z mlekiem z piersi, bo naplynelo duzo...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piksip Gratulacje z powodu pierwszego ząbka. Maja No to czekam na przesyłkę. IGMIK Super,że data ślubu już ustalona.Ale Twoja Pola ma urozmaiconą dietę.Moja jadła jabłko,marchew,jabłko z marchwią,zupkę marchewkową z ryżem,noi dziś szpinak z ziemniaczkami i tylko to nie bardzo jej smakowało,pozostałe jedzonka wcina jak oszalała.Może zresztą nie była głodna jak dawałam szpinak,wcześniej wypiła całą butelkę herbatki a pół godz.wcześniej był cyc. Mała dalej je cyca 5 minut i wierci się jak leży na ręku.Na leżąco je spokojnie i dłużej. A ja jestem u męża nad morzem,5-10 km.od Mielna.Mieszkamy w dwóch małych pokoikach.Codziennie chodzę na spacerki z dzieciakami,mała pięknie śpi na spacerze - wczoraj prawie 3 godz.,dziś 2 godziny i rano wali pół godz.drzemkę i ok.17.30 też śpi pół godziny.W nocy śpi ale troszkę niespokojnie,kilka razy popłakuje i sama zasypia,chyba to te zęby.Choć nie robiła kupy 2 dni i dopiero dziś zrobiła.Zobaczymy jaka będzie dziś nocka po dwóch kupach.Dobrze się bawimy,ale jeszcze nie byłam na plaży,bo nie jest upalnie a wczoraj nawet padał dwa razy deszcz.No,trudno ale miasto sobie zwiedzam.Piszę z kompa od kolegi męża,napiszę znów jak kolega nie zabierze ze sobą kompa,bo na razie stoi u nas.Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basieniaP
Puk,puk jest tu kto?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczko co do mleczka to nie wiem,bo już nie mam .... Może Mała ma etap "chcę być u mamusi" :) Robur no jesteś :) Fajnie...wypoczywaj i powdychaj trochę jodu... :) I zasypuj nas opowieściami,bo puchy straszne przez te wakacje... Maju wracaj .....:D Ale póki co wypoczywaj w lesie z Nulką.Buziaki dla Was.Cmok,cmok. Ja dzisiaj miałam spięcie z teściówką...wrrrrrrr 😡 No,ale cóż czasem trzeba wymienić na głos swoje poglądy :) Dziewczyny a gdzie Wy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×