Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Orzeszku dasz rade :D Pochwalę sie, kupiłam sobie spodnie ciążówki i sweterek na alegro.. :D nie moge sie doczekać kiedy przyjdą :D Ale ceny są kosmiczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, u mnie minimalnie lepiej tzn dalam rade wstac bez narzekania, dziarsko dotarlam do pracy:) Tylko rano dostalam krwotoku z nosa przez suche powietrze, bo nie otwieralam okien w ciagu weekendu (co bylo bledem). Krew leciala mi przez 20 minut, myslalam ze zemdleje ale szybko poszlam cos zjesc, wypilam tez napar z pokrzywy, ktora ma duzo zelaza (polecam wam dziewczyny) bo przeciez duzo tej krwi stracilam. Kupilam sobie tez sok jedniodniowy z burakow, jakos to bedzie. Mroweczki, jak Twoje zaparcia, bo u mnie przez ostatnie 5 dni nie bylo problemu!!! Szok:) Nie wiem co mi pomoglo bo stosuje kilka rzeczy na raz: rano przegotowana woda, potem zaraz jem musli z cieplym mlekiem. Nie jem czekolady. W ciagu dnia wcinam jablko, albo dwa, ale wieczorem robie sobie koktail z kilku sliwek, jablka i gruszki. Dziala rewelacyjnie:) Tez musze kupic sobie takie spodnie, pojade do Katowic bo tam maja wiekszy wybor i wiecej sklepow dla przyszlych mam. Dziewczyny, zycze milego dzinka i w miare latwego znoszenia ciazowych dolegliwosci. Oby ten drugi trymestr okazala sie takim jakim go opisuja!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple dziękuję moje zaparcia mają się dobrze :D :P A tak na serio to różnie bywa, ale jest duuużo lepiej, też nie wiem co działa.. jem przynajmniej jedno jabłko dziennie, i z rana zawsze jem musli albo piję inkę.. też nie jem słodyczy ale to dlatego że wogóle na nie ochoty nie mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Dzien Dobry , mama do Was dziewcyny pytanie, czy boli Was brzuch, nie wiem jak mam okreslic moj bol, mniej wiecej taki jak na okres(??) w nocy mnie boli jak sie budze i w dzien od kilku dni czy to normalne? jetsem kwietnoowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smart takie cos jest w miare normalne na samym poczatku ciaży ale nie w naszym wypadku, to sa skurcze macicy które trzeba z gin skonsultować.. a narazie weż no-spa - działa rozkurczowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smart, jedyne co Ci moge doradzic to zgloszenie sie do lekarza. My nie jestesmy ginekologami, niestety. Moze taki bol to normalka ale mnie tez tak bolalo, poszlam do gin a ta mi przepisala luteine. Wiec idz i juz. Mroweczki ma racje, wez no-spe ale potem marsz do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Smart:) Zadzwon najlepiej do swojego lekarza, mój się mnie ostatnio kilka razy pytał czy boli mnie brzuch więc to chyba ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzeszku widze i tobie energii przybyło.. :) A jak reszta dziewczyn? Macie jeszcze te wasza \"doły\" ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Smart! ja tez mialam takie problemy i poszlam do gin i dostalam luteine i no-spe...wiec biegiem do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroweczki, ja o dziwo jakos daje rade dzisiaj w pracy:) nie chce mi sie caly czas spac, chociaz wolalbym w domku siedziec i jakiegos wielkiego przyplywu energii nie odczuwam. Ale jest o niebo lepiej niz w zeszlym tygodniu. Oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
nie jestem w polsce wiec nie mam takich mozliwosci.w przeciwnym razie w ogole bym nie pisala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smart ale pod opieką jakiegoś lekarza chyba jesteś.. nawet za granicą nie? A jak nie to ja bym nawet na pogotowie sie zglosiła.. w pierszej ciąży też mnie brzuch bolał nawet dwukrotnie.. dostałam masę leków i leżałam plackiem przez miesiąc.. Apple to za tydzień (patrząc na nasze terminy) powinno być jeszcze lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smart, hm... to zmienia postac rzeczy. Mysle ze powinnas udac sie do szpitala. W jakim kraju jestes? Na Kafeterii sa topiki ciezarnych z roznych krajow, moze one podpowiedza gdzie powinnas sie udac? Mroweczki: OBY, OBY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
w czwartek mam usg wiec nie chce leciec szybko bo wczesniej niz w czsrode nic mi nie zrobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
No bez przesady nie boli mnie tak barzdo, gdyby tak bylo bylabym juz w szpitalu, po prostu zaczal mnie bolec tyle. Czytalam ze brzuch moze pobolewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki dzis odebralam wyniki badan. zaraz poszukam informacji na necie jak odczytac toxoplazmoze i badania z krwi, bo chyba nie sa najlepsze, niektore w porzadku a niektore albo za niskie wartosci albo za wysokie :( zaraz poszukam. mam nadzieje, ze to nic powaznego. a ginka z nfz chciala mi dopiero w pazdzierniku skierowanie na badania dac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimmy
Hej dziewczynki, widze ze u was wszystko dobrze !! Ja tymczasowo zniklam z forum, mam mnostwo pracy a poniewaz ciagle jestem zmeczona i mam nadal mdlosci, jak wracam do domu nie moge sie juz patrzyc na komputer.. Pozatym czekam na usg, ktore mam w czwartek, przed ta data wole nie myslec o dzidzi, zeby sie potem nie rozczarowac..chybabym sie zalamala.... Uffa, trzymajcie za nas!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy dzień w pracy skończony:) W sumie fajnie było, dzieciaki to jednak poprawiają nastrój bardzo:) Chciałam się dziś umówić do lekarza, bo kazał mi przyjść 3go października. A tu się okazuje, że na październik zapisują dopiero od 1szego:/ Mam nadzieję że wszyscy się nie rzucą wtedy i uda mi się zapisać na 3go, bo to ma być to usg przesiewowe, o ile dobrze wszystko zapamiętałam. Któraś z Was już to miała? Czym się różni od zwykłego usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki. Wczoraj byłam na szkoleniu i po godzinie siedzenia na wykłądzie musiałam wyjść, żeby zjeść bo myślałam, że padne:) Poszłam potem pochodzić po sklepach i nie miałam siły chodzić normalnie, słabo mi było. A dziś znowu biurko i komputer:/ Ja nie miałąm jeszcze żadnych badąń robionych:/ ide dopiero za tydzień do gina więc napewno mi coś zleci... Mimmy trzymam kciuki.... Pozdrawiam i życze dobrego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! Orzeszku mi lekarz ostatnio mówił, że zrobi mi takie badanie w 16tym tyg. Z tego co wiem to polega ono na dokładnym oglądaniu i mierzeniu organów dziecka. Mało o tym znalazłam na necie. Przy następnej wizycie zapytam dokładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) orzeszek w Twoim przypadku to raczej chodzi o usg z pomiarem NT-przezierności karkowej... wykonuje je się pomiędzy 11 a 14 tc... oglądanie i mierzenie narządów maluszka to lekarze wykonuja raczej bliżej połowy ciąży, to tzw. usg połówkowe :) ja idę jutro wieczorem do lekarza i mamy mieć pewność po tej wizycie czy jest 1 maluszek czy jednak więcej... miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to usg nie rózni się niczym od normalnego, no może potrwać chwilkę dłużej, zależy od wprawy lekarza i ułożenia maluszka... lekarz zaznacza na monitorze wskaznikami fałd karkowy maluszka i mierzy go... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 8 tygodniu ciąży i również mam termin na kwiecień a dokładniej 25 kwiecień :-) aktualnie jestem troszkę przeziębiona. poradźcie mi czym mogę się wyleczyć aby nie zaszkodzić Maluszkowi? Czy Was bolą brzuszki? mnie lekarz przepisał zastrzyki z Papaveryny przez 5 dni i w czwartek kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam coś co mnie w ciagu jednego dnia postawiło na nogi... pokroić w plasterki kilka ząbków czosnku, zalać sokiem z cytryny, dopełnic ciepłą wodą do połowy szklanki, zostawić żeby się "przegryzło"... popijać kilka razy dziennie po jednej łyżce... dla osłody (bo nie smakuje to najlepiej) można dodać miód... dużo zdrówka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny syropek Baderki straszny jest jesli chodzi o zapach ale rzeczywiscie dziala! ja preferuje wersje z miodem:) Orzeszek ja mam usg przesiewowe we czwartek. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok. A jak tam u Was samopoczucie? U mnie ujdzie:) Tylko ta pogoda:( znowu zaczelo lac brrr masakra... Zycze milego dnia, buziaki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baderka pewnie masz rację, bo mówił że musi to zrobić koniecznie przed 14 tygodniem. Napisz Apple jak tam u Ciebie po tym usg. Poza tym życzę miłego dnia i zaczynam przygotowania do pracy. Wpadnę jeszcze później zobaczyć co dopisałyście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×