Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

mój 19 ale ja mam krótkie cykle.owulacja była w 13 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm bo wiesz. każdy ma tutaj swoja rolę. na przykład ja - wieczny pesymista ale ty - wieczna optymistka!!!!!!! hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie już prawie nic nie boli ( jak nigdy ) zupełna cisza aż dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co BIGmam - ja od trzech lat pierwszy raz miałam w zeszłym cyklu taki długi cykl 35 dniowy. Przed porodem to była normalka a wręcz się cieszyłam, jak @ przyszła JUŻ w 35 dniu ale teraz to dla mnie nie było normalne. no a tu się zapowiada w tym m-cu dokładnie to samo! A miewałam cykle 26-27 dni nawet. Normalnie miałam 28-30, chociaż 32 tez się kilka razy zdarzyło. Więc nigdy nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja tez PIWKO otworzyłam więc KROPKA dotrzymuje towarzystwa wasze zdrówko dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja tez piwko otworzyłam:) abyscie same nie piły :p Wiem że może nie powinnam pic ale odstresowac się musze :p Co do mnie toczuję się całkiem ok tylko pobolewa mnie delikatnie z prawej strony ale nie tak jak rano :) Więc chłopa dzisiaj zbałamucę albo on mnie :p bo juz mnie w uszko cmokał dzisiaj jak nawiedzony hihiii:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo! zdrówko!! patrzyłam że pierwszy test owulac. pozytywny robiłam w sobotę a nie wczoraj. no nic, mAAm a ty czemu męża nie bałamucisz?? jak się czujesz? lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, to rozumiem, dziewczynki ile żyje komórka która może zostać zapłodniona? ja słyszałam że 1-2 godz. czy to prawda?? ktoś gdzieś pisał że 24 godz. albo coś namieszałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie bo te cykle to sa porypane :) ja zawsze miałam co 32 dc 5 miesiecy temu miałam opóźnienie i dostałam co 34 dc a ostatni był po 26dc i jak ja mam sobie tą owulkę wyliczyć:) to normalnie jest porypane :o Najlepiej by było jak bysmy miałay wszystkie np.13-14-15 dc i nie było by problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KROPKA mi się wydaje że 12h :) A męża nie bałamuce bo sobie płytki zgrywa do golfa to znaczy do samochodu nie gry hihihihi:) A przepisik juz na NK wklejony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja słyszałam że 12h :D A chłopa nie bałamucę bo sobie płytki zgrywa do golfa :) to zanazczy samochodu nie gry hihiih:) Jajniczek jeszcze napindala ale ponoć piwko rozluźnia mięsnie to ....zobaczymy choc jakos mi srednio to piwo smakuje :O Jak nigdy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wy co uciekłyście :O buuuuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam cos o owulaci i cyklach i normalnie cos chyba ze mna nie tak bo mam za długie cykle według tego co tu piszą bo 34 jest źle i 26 dc też źle :O W ciągu każdego cyklu miesiączkowego organizm kobiety jest przygotowywany do tego aby mogła zaistnieć ciąża. Główną rolę w tym zadaniu odgrywają hormony płciowe - estrogeny i progesteron, których działanie powtarza się w każdym cyklu miesiączkowym. Najpierw macica zostaje przygotowana do ewentualnego przyjęcia zapłodnionego jaja. Hormony powodują, iż nabłonek jamy macicy (czyli komórki wyścielające jamę macicy) staje się miękki jak dywan, gotowy do przyjęcia zapłodnionego jaja i stworzenia najlepszych warunków do rozwoju ciąży. Następnie, przy udziale hormonów dochodzi do uwolnienia z jajnika komórki jajowej, gotowej do zapłodnienia przez plemniki. Jeżeli jednak nie dojdzie do zapłodnienia to komórka jajowa obumiera i wówczas organizm zaczyna przygotowywać się do następnej możliwości powstania ciąży, czyli do kolejnego cyklu miesiączkowego. Hormony płciowe działają na macicę przygotowując ją w każdym cyklu miesiączkowym do możliwości powstania ciąży. W tym też celu zostaje usunięty nabłonek jamy macicy, który nie będzie już użyteczny w kolejnym cyklu. Dzieje się to w ten sposób, iż podczas miesiączki wypływająca krew porywa nabłonek ze sobą i usuwa go poza organizm kobiety. Fazy cyklu miesiączkowego: Cykl miesiączkowy podzielić można na 4 fazy. Są to: faza krwawienia faza dojrzewania komórki jajowej faza jajeczkowania - owulacja faza ciałka żółtego Krwawienie miesiączkowe a - macica jest gotowa do ciąży, jajo zostaje uwolnione z jajnika, b - jeżeli nie dojdzie do zapłodnienia, komórka jajowa obumiera, c - nabłonek jako już bezużyteczny, usuwany jest podczas miesiączki Faza krwawienia. Jest to okres trwający średnio 3 do 5 dni w którym dochodzi do łuszczenia nabłonka (powierzchniowej warswy komórek) jamy macicy i wydalenia go 2 macicy wraz z krwią poza organizm kobiety. Obrazowo można określić; iż macica jest okresowo "oczyszczana" z tkanek które stają się bezwartościowe dla celów rozmnażania. Uwaga! Krwawienia dłuższe niż 8 dni, krótsze niż 3 dni czy też takie, które pojawiają się w środku cyklu powinny być przedmiotem konsultacji lekarskiej. Faza dojrzewania komórki jajowej - faza przed jajeczkowaniem. Długość tej fazy nie jest stała, trwa średnio 12 - 14 dni. Cykle długie mają fazę dojrzewania dłuższą, zaś cykle krótkie - krótszą. Jajeczkowanie czyli owulacja. Nie jest to właściwie faza cyklu, lecz proces polegający na uwolnieniu z jajnika (z tzw. pęcherzyka jajnikowego) dojrzałej komórki jajowej. Jajeczkowanie ma miejsce mniej więcej w połowie cyklu tj. na około 14 dni przed miesiączką - z możliwością przesunięcia o jeden dzień wcześniej lub później. Odstępstwa od tej reguły opisane są dalej. Jajeczkowanie jest bardzo istotne z punktu widzenia zapłodnienia. Uwolniona z jajnika komórka jajowa może po połączeniu z plemnikiem i osadzeniu (zagnieżdżeniu się) w jamie macicy dać początek zarodkowi czyli przyszłemu dziecku. Komórka jajowa wędruje z jajnika przez jajowód do macicy, żyje około 24 godzin, po których obumiera jeżeli nie dojdzie do połączenia z plemnikiem. Na ogół podczas jednego cyklu zostaje uwolniona tylko jedna komórka jajowa. a - stopniowo dojrzewająca w jajniku komórka jajowa b - uwolniona z jajnika komórka jajowa, wędruje jajowodem Faza ciałka żółtego - po jajeczkowaniu Długość tej fazy wynosi średnio 14 dni i trwa do ostatniego dnia przed wystąpieniem miesiączki. Polega ona na tym, że w miejscu, w którym rozwijało się jajo, powstaje w jajniku tzw. ciałko żółte. Wydzielaono hormony, których zadaniem jest utrzymanie ciąży. a - W miejscu, z którego uwalnia się komórka jajowa powstaje tzw. ciałko żółte. Wydziela ono hormony utrzymujące ciążę. O ile nie dojdzie do połączenia jaja z plemnikiem, w organizmie kobiety spada poziom hormonów ciałka żółtego. Jest to sygnał do zniszczenia się nabłonka wyścielającego jamę macicy i jej oczyszczenia czyli wystąpienia krwawienia miesiączkowego. Następnie cykl rozpoczyna się od nowa. Cykl miesiączkowy a możliwość zajścia w ciążę Aby doszło do zapłodnienia komórki jajowej i rozwoju ciąży musi zostać spełnionych kilka warunków. Oto podstawowe z nich: obecność żywej i dojrzałej komórki jajowej - czyli wystąpienie jajeczkowania, obecność żywych i dojrzałych komórek męskich - plemników - czyli odbyty stosunek płciowy (bądź sztuczne wprowadzenie nasienia), obecność odpowiednio przygotowanej błony śluzowej jamy macicy, umożliwiającej zagnieżdżenie zapłodnionego jaja - jest to efekt prawidłowego działania hormonów płciowych. Warunki powstania ciąży: a - plemniki zdolne do zapłodnienia b - błona śluzowa jamy macicy przygotowana działaniem hormonów płciowych c - zdolna do zapłodnienia komórka jajowa d - ciałko żółte e - dzielenie hormonów utrzymujących ciążę Jak wspomniano wcześniej jajeczkowanie odbywa się mniej więcej w połowie cyklu miesiączkowego tj. na około 14 (+/- 1) dni przed wystąpieniem miesiączki. Moment jajeczkowania i następujące po nim 24 godziny (długość życia komórki jajowej) to okres największego prawdopodobieństwa zajścia w ciążę, gdy dojdzie do stosunku płciowego. Plemniki - komórki płciowe męskie żyją w sprzyjających warunkach 72 godziny (3 dni). Tak więc okres płodny należy rozszerzyć o trzy dni przed owulacją. Czy wobec tego, aby uniknąć niepożądanej ciąży, nie wystarczy powstrzymać się od współżycia płciowego jedynie przez cztery "krytyczne" dni? (trzy dni przed spodziewaną owulacją - przeżycie plemników oraz jeden dzień po owulacji - przeżycie komórki jajowej). Podroż plemnika Odpowiedź na to pytanie jest negatywna, gdyż głównym problemem w skutecznym zastosowaniu takiej metody antykoncepcji są trudności w precyzyjnym określeniu dnia owulacji. Zdaniem naukowców jajeczkowanie ma miejsce pomiędzy 13 a 15 dniem przed miesiączką. Należy jednak dodać, iż kobieta - szczególnie młoda, współżyjąca płciowo nieregularnie, nie może dokładnie przewidzieć jak długo będzie trwał cykl miesiączkowy. Może on trwać zarówno 27 jak i 31 dni. Prześledźmy na przykładzie, w jak szerokich granicach można spodziewać się jajeczkowania u nieregularnie miesiączkującej kobiety. Cykl 27 - dniowy Cykl 31 - dniowy -14 dni jajeczkowanie 14 dni (+/- 1 dzień) miesiączka okres zmienny okres stały 16- dni jajeczkowanie 14 dni (+/- 1 dzień) miesiączka Otrzymujemy zakres pomiędzy 12- a 18-tym dniem cyklu podczas którego możliwa jest owulacja a więc i zapłodnienie. Do otrzymanego zakresu należałoby dodać długość życia plemników, komórki jajowej, margines bezpieczeństwa, co znacznie wydłużyłoby okres, w którym może dojść do zapłodnienia i powstania ciąży. Ponadto istnieją czynniki, które powodują iż jajeczkowanie nie następuje pomiędzy 13 a 15 dniem przed miesiączką. Do takich czynników zaliczyć można m.in.: silne przeżycia psychiczne; zmiany warunków klimatycznych; zmiany temperatury otoczenia - przegrzanie, przemarznięcie; stosunek przerywany, stosunek z nowym partnerem, zdenerwowanie; inne; Nie można też wykluczyć, iż komórka jajowa uwolniona zostanie z jednego jajnika (jak to bywa zazwyczaj) a po kilku dniach, pod wpływem nieznanych przyczyn, dochodzi do uwolnienia drugiej komórki jajowej z drugiego jajnika. Wszystkie te czynniki powodują, iż jednoznaczne określenie dni płodnych i niepłodnych nie może być prostą matematyczną wyliczanką a jest problemem złożonym i trudnym do ujęcia w sztywne ramy i reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KROPKA- tak jak tu pisza to wyglada że 24h:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam piwo!!!!!! to będzie jedyna rzecz za którą będę tęsknić jak zajdę. zawsze po testach ciążowych (negat. oczywiście) od razu leciałam sobie piwko otworzyć i to dla mnie był i jest ten jeden jedyny pozytyw w całej sprawie :-)) ale uwielbiam piwo nie w ilości tylko w smaku żebym nie była źle zrozumiana. czesto piję piwo ale n. na imprezie też piję jedno przez całą imprezę. ja się lubię piwem delektować po prostu. Sączę pomaluśku :-) dla mnie inny alkohol mógłby wcale nie istnieć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeeeeeeeeeeej! Matko jedyna ale sie naczytac musiałam fuuuf. Super ze tyle naklikałyście :D Ja nie miałam cały dzien neta i szlak mnie trafiał wrrrrrrrrrrrrr. U mnie gra i buczy. Łazienka zaczyna wygladac jak łazienka:) W czwartek mam wizyte u gin. Nie moge sie doczekac. Ciekawe ile moj mały szkrab wazy. Tak szaleje ze hej. Podobnie jak Evike kopie mnie w zebra heh. Wspołczuje wszytskim dziewczynom, które zetkneły sie z chorobą. Zyczę zdrowia Wam i najbliższym. Całuje 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurka a tym piwem to smaka robicie...... ehhhhh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej winiara jestem :) ale zimne piwko czemu nie ,a te dzisiaj mam ciepłe to moze dla tego mi nie smakuje:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, kisa, cześć, no to już buzia w kubeł i nic nie pisałam o piwku :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KISA- to wlnij sobie odrobine karmi malinowego :P ponoć czasem ciut wolno :D I super że się odezwałaś:D A co do tych kopniaków w żebra to ja coś wiem na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm - super artykuł. nie uwierzysz ale nawet zaczęłam sobie badać od czasu do czasu szyjkę macicy, ale nadal tego nienawidzę. z ciekawości: na dole, na górze, miękka, twarda, otwarta, zamknięta, no szok hahaha. wklej ten artykuł jeśli możesz do nk też!! dzięki ci serdeczne! kisa - na pewno u gina bedzie wszystko ok. a jak się ogólnie czujesz? brzuch sie przestał napinać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane proszę nie robić smaka bo ja w pracy jeszcze jestem .ja też uwielbiam piwko ale chyba do 1 kwietnia się nie skuszę :( Kisa witaj !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie BIGMAM uciekła ????????HALO < HALO!!!!!! i POLI dzisiaj nie widac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały nawet mnie nie kopał, ale naciskał mocno, rozciągał się czy coś, pchał i się rozpychał a to w żebra a to gdzie indziej :-) i widzę że moja szwagierka ma to samo teraz. identycznie, hahaha. rodzinne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×