Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

Oj Malinia coś mi się wydaje że będziemy opijać :) no przynajmniej ja z mAAm bo możemy jeszcze;)) mAAm ja juz szukam sposobów pięknego pakowania tak mnie nakręciłas:):) Evika -torturujesz nas każąc nam tak długo czekac na wieśc kisa- :) tez czekam na twoją wizytę u gina i wieści:) Iza :):)powodzenia w zusie A tak nawiasem jestem po owulacji,jesli w ogole była ,nic mnie nie kłuje,nic mnie nie boli, żadnych sluzów ,bólów głowy normalnie dziwne jak człowieka nic nie boli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lecimy z małym po długopis z gumką i po zabawki na choinkę ,buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Przepraszam że nie napisałam wcześniej. Nie miałam czasu, naprawdę. Dopiero wróciłam do domu. Otóż dziś pojechałam rano do szpitala i lekarz zdecydował się tego samego dnia wypisać moją córcię do domu. Także moja córcia została dziś wypisana do domku, tak się ciesze :) Po wypisie ze szpitala musiałam jeszcze zapisać ją na kontrolę w styczniu do poradni chirurgii dziecięcej, potem małe zakupy razem z córeczką, potem odwiedziny u mamy, potem jeszcze wizyta u dentysty i właściwie dopiero przed chwilą weszłyśmy do domu. Od razu usiadłam do komputera i klikam do was, abyście się nie martwiły. Moja mała lata po całej chałupie jak zwariowana, jest szczęśliwa, my również. Dziękuję że się martwiłyście o mnie i pocieszałyście mnie. Dziękuję Wam wszystkim. Teraz i ja mogę już spokojnie pomyśleć o Swiętach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza33 - mam nadzieję że dzisiejszy zakup prezentów pod choinkę udał się. To ten nocny przyjemny sen napewno tak się nastroił że postanowiłaś pomyśleć o podarunkach :) kisa - ja zamierzam w sobotę ubrać z córcią choinkę. Jak Twoja choinka już ustrojona? Córeczka zadowolona? Ja mam w pracy przed Świętami bardzo dużo wolnego, bo jutro idę ostatni dzień do pracy a potem dopiero 5 stycznia także super!!!! Jutro w pracy mamy firmową wigilię więc pewnie najem się wszystkiego dobrego - bo sama ją organizuję i będzie aż 12 dań przygotowanych przez firmę kateringową. Pychotka. Ja podobnie jak i Ty kisa siedzę w pracy o wiele dłużej przy kompie niż mogę. Właściwie to siedzę całe 8 godzin. Napisz kisa jak wizyta u ginekologa? Poznałaś płeć dzieciątka??? Ja mam wizytę dopiero 9 stycznia więc jeszcze troszkę muszę poczekać. Po-la - miałaś nosa, dziś zabrałam moją malutką do domciu ze szpitala. Jestem taka szczęśliwa :) Kupiłaś zabawki pod choinkę, udał się wypad po sklepikach? Ja dopiero od tej chwili, gdy córcia jest w domu, zaczynam myśleć o Świętach. mAAM - kochana to te Twoje prezenciki napewno wyglądają rewelacyjnie. chciałabym mieć takie wyczucie i tyle gustu i taki talent artystyczny by umieć tak jak Ty zapakować prezenty. Niestety u mnie napewno zakończy się na ozdobnej torebce i prezencie w środku :) mAAm dziękuję za przepis na torcik na NK, napewno skorzystam z przepisu, bo coś marzy mi się taki torcik :) Malina - super by było gdyby udało Ci się na Święta ujrzeć dwie kreseczki :) Przesyłam buziaczki dla każdej z WAS. Ach, aż żyć się chce jak córcia w domu zdrowa i cała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz ja jestem sama :( Buziaczki dla Was wszystkich i spokojnego wieczorku życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eviko witaj znów:) Bardzo się cieszę ,że wszystko u was wraca do normy:) córcia cała i szczęśliwa w domku hura!!miłego wieczorku zatem i udanej jutro w pracy wigilii:) my po choinkę zaraz oderzamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika kochana ależ sie cieszę razem z Tobą :) Zmęczyłam się zakupami, nogi mnie bolą i nie wszystko kupione...jeszcze jutro reszta prezentów...miłego wieczoru :) Kisa odezwij się po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuchy moje ukochane! Evika nareszcie jestes . Uff aaler sie ciesze ze jestescie w domu , wierzyłam w to bardzo ze jest dobrze. Przytulam Cie cieplutko. Iza Ty juz po zakupach , ale Ci dobrze... terz pomęcz męza o masaz stóp ;D a co? POLA ❤️ i 👄 dla Ciebie:) Moja wizyta fajna. Az sie wzruszam juz tak dobrze widac moje dziecię, fika tam ze hej widac paluszki itd. mimo iz to zwykłe USG. Jesli chodzi o płec. POiwedział ze jeszce za wczesnie zeby zobaczyc ale wydaje mu sie ze to ...... tadam...... dziewczynka! Az sie wzruszyłam... moze bede miała dwie piękne dzewuszki ach... Musiałam sie dzisija juz z Wami podzielic mimo iz nie wiem jesdzce czy to faktycznie dziewuszka ❤️ Kurcze ryczec mi sie chce ze szczęscia! Całuje wszystkie moje psiapsiółki kochane:) Ciekawe jak tam Beta tez dzisiaj miała wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomniałam dodac ze mam jakies cóśi w moczu i musze brac Urosept przez 5 dni . To zioła w tabletkach , maja niebieski kolor , ale nie nie to nie wiagra :P Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję kobietki za miłe słowa. Kisa gratuluję dziewczynki :) Ale super! :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kisa bardzo się cieszę, że wszystko dobrze :) Będzie druga księżniczka :) gratuluje :) Wiesz ja w pierwszej ciąży też miałam problemy z układem moczowym - w ciąży jesteśmy bardziej wrażliwe. Ledwie dzisiaj się wyrobiłam ;) Moja córcia ma dzisiaj wigilię w przedszkolu a wczoraj po zakupach padła spać...rano wstała o 4 strasznie przeżywa bo mają występ...a poźniej zasnęła jeszcze ale już o 6 stwierdziła, że musi umyć włosy i mieć koka :) Zrobiłam jej warkoczyka i podpiełam była zadowolona mam nadzieję że włosy wytrzymają :) Musiałam jeszcze pomóc jej sie ubrać - wygladała prześlicznie...ależ z niej już duża panna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znalazłam czego nie należy jeść w ciąży - zaskoczyły mnie zioła ja tak lubię jarzyny z tymiankiem mniam mniam ale cóż muszę zrezygnować...tak jak i z fety a jednak :( 1. Sól Zwłaszcza w drugiej połowie ciąży jej nadmiar może zatrzymywać wodę w organizmie i powodować nieprzyjemne obrzęki nóg, rąk i twarzy. Jeśli nie ustępują one po nocnym odpoczynku, powinnaś skontaktować się z lekarzem, a ze swej diety szybko wyeliminować mocno dosalane produkty: śledzie, wędliny, konserwy, krakersy i oczywiście chipsy. 2. Surowe jajka Dokładnie myj skorupkę jajka przed gotowaniem. Jeśli pęknie w trakcie gotowania, masz pewność, że do białka nie dostaną się żadne zanieczyszczenia. Kogel-mogel lub jajko na miękko może być zakażone salmonellą – nie jedz ich! Unikaj też produktów, do których dodaje się surowe jajko, np. kremów, a zwłaszcza tiramisu. 3. Sery pleśniowe i brie Do tej listy dodaj też: ser feta, camembert i produkty z niepasteryzowanego mleka, np. oscypki. W ciąży odstaw je na jakiś czas, bo mogą w nich być bakterie z rodzaju listeria. Kobiety spodziewające się dziecka są około 20 razy bardziej podatne na listeriozę niż pozostali dorośli. Choroba może być przeniesiona do płodu przez łożysko, nawet jeśli u matki nie ma żadnych jej objawów, i prowadzić do przedwczesnego porodu, poronienia lub powikłań zdrowotnych u maleństwa. 4. Kolorowe napoje gazowane typu cola, mirinda, sprite Te napoje są teraz niewskazane dla ciebie z wielu powodów: zawarty w nich dwutlenek węgla może podrażniać przewód pokarmowy, zwłaszcza gdy często sięgasz po orzeźwienie z bąbelkami. Kolorowe napoje są też sztucznie barwione i aromatyzowane. Nie ma w nich nic potrzebnego dziecku, a przy tym wcale nie gaszą pragnienia i dostarczają zdecydowanie za dużo cukru. Lepiej ich unikaj, szczególnie coli, bo jest w niej kofeina, która podnosi ciśnienie. 5. Alkohol Niektórzy uważają, że mała ilość piwa lub wina nie zaszkodzi maleństwu. Owszem, jeśli w pierwszych tygodniach ciąży nieświadomie sięgnęłaś po alkohol, nie powinien on poważnie zaszkodzić, ponieważ natura „zabezpiecza” płód właśnie przed takimi zdarzeniami. Jednak w kolejnych tygodniach zachowaj absolutną abstynencję, bo możesz zaburzyć rozwój dziecka. 6. Befsztyk i tatar Unikaj niedogotowanego mięsa, krwistych befsztyków oraz dań i wędlin z surowego mięsa (np. tatara, kiełbasy typu metka lub szynki parmeńskiej). Często bywają one przyczyną zakażenia toksoplazmozą matki... oraz dziecka. Mogą się w nich znajdować także drobnoustroje odpowiedzialne za listeriozę. Wędliny jedz najwyżej jeden, dwa razy w tygodniu. Wędzone produkty zawierają bowiem rakotwórcze azotany i mają dużo soli. 7. Orzeszki ziemne Kobiety, które mają astmę, katar sienny, wypryski lub uczulenie na orzechy (albo ktoś inny w rodzinie), nie powinny jeść arachidów ani innych produktów, które je zawiera ją (niektóre oleje, masła). Dzięki temu zmniejszy się ryzyko powstania alergiiu dziecka. Być może właśnie tu należy szukać przyczyny tego, że liczba dzieci uczulonych na orzeszki w ostatnim dziesięcioleciu wzrosła aż trzykrotnie! 8. Mocna kawa Kofeina wypłukuje z organizmu cenne witaminy i minerały, a także podnosi ciśnienie krwi. Zwłaszcza mocne espresso. Jeśli jesteś zdrowa i nie masz nadciśnienia, możesz wypijać czasem słabą, rozpuszczalną kawę z mleczkiem. Pamiętaj jednak, że twoja poranna ospałość jest w dużej mierze spowodowana działaniem hormonów (głównie na początku ciąży) a nie zapotrzebowaniem akurat na kofeinę. 9. Kolorowe ciastka z cukierni Jeśli w diecie będzie za dużo cukrów prostych, czyli ciastek, lodów, słodkich rogalików, pozbawisz swój organizm ważnych mikroelementów, a poza tym przytyjesz zbyt wiele. Słodkości to także przyczyna powikłań, takich jak cukrzyca ciążowa, nawracające zapalenia pochwy, zatrucia żołądkowe. Zrezygnuj z tortów i tiramisu, bo są w nich surowe jajka. 10. Nieznane zioła Niektóre zioła działają silniej niż leki! Unikaj mieszanek i herbatek. Szczególnie niebezpieczny dla ciebie jest teraz żen-szeń, rozmaryn, tymianek, chmiel i cząber, ponieważ szkodliwie działają na płód. Wystrzegaj się też moczopędnej kruszyny i aloesu, bo mogą powodować odwodnienie i przekrwienie narządów w obrębie miednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie no ja już całkiem czuje się świątecznie.Dzisiaj zakupy uzupełniające choinkę ,piekę z synkiem ciasteczka, wczoraj zakisiłam barszcz.Dzisiaj i jutro ostatnie porządki które zresztą w tym roku z lekka odpuściłam bo mam ochotę wejść w święta z super nastrojem a nie z myślą jaka jestem zmęczona po wielkim sprzątaniu.Dwa lata z rzędu organizowaliśmy wigilię u nas ale w tym roku lajcik idziemy do rodziców męża... Teraz każdy robi po dwie potrawy i wszystko fajnie zorganizowane.Więc zamiast stać przy garach będę mogła zrobić się na bóstwo.Oczywiście odwiedzi nas mikołaj, namawiamy sąsiada na przebranie się dzieciaki będą miały frajdę.Jak ja uwielbiam te święta!!!Jeszcze na polku biało się robi oby na święta było biało...Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza dzięki za listę ciekawa.Ale będę wg. niego musiała zrezygnować z większości rzeczy które lubię!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znalazłam coś takiego...Co powinnaś robić: * bierz witaminy każdego dnia- kobiety w ciąży potrzebują witamin i żelaza, na które zapotrzebowanie często jest większe niż spożywamy w naszej diecie * codziennie należy również brać kwas foliowy- branie kwasu foliowego w odpowiednich ilościach daje szanse na urodzenie dziecka bez wad wrodzonych, np: bez rozszczepu warg itp. * odżywiaj się zdrowo- nie znaczy to jednak jedz za dwoje. Jedz dużo owoców, warzyw, pij dużo wody niegazowanej. Jedz także dużo nabiału, pij mleko, jedz jogurty, gdyż twoje dziecko potrzebuje tych składników do prawidłowego rozwoju kości. * nie stresuj się i nie denerwuj- staraj się kontrolować i panować nad stresem, dużo odpoczywaj i naucz się mówić nie * ruszaj się- dla ciebie i twojego dziecka będzie dobrze, gdy będziesz się gimnastykowała, oczywiście w granicach rozsądku. Skonsultuj się z lekarzem jeśli chcesz się dowiedzieć jakie ćwiczenia są bezpieczne w ciąży * rozmawiaj ze swoim lekarzem, jeżeli masz jakieś problemy ze zdrowiem, jeśli jesteś cukrzykiem kontroluj poziom cukru we krwi * konsultuj się ze swoim lekarzem jeśli chcesz wziąć jakieś lekarstwa * odwiedzaj swojego lekarza regularnie * zapinaj pasy bezpieczeństwa w samochodzie- nie przeszkadzają one ani tobie ani dziecku, a mogą uchronić was przed niebezpieczeństwem Czego nie powinnaś robić: * nie jedz surowych ryb,jajek, sushi, kawioru * nie używaj "chemii"- jeśli musisz użyć jakiś płyn np: do czyszczenia łazienki, załóż rękawiczki * nie zmieniaj kotu piachu w kuwecie- styczność z kotem w ciąży nie jest bezpieczna ze względu na toksoplazmozę. Powiedz swojemu lekarzowi jeśli masz jakieś zwierzę * nie kąp się w gorącej wodzie, nie bierz gorącego prysznica, nie chodź do sauny- może to być szkodliwe dla dziecka, wywołać krwawienie, a nawet poronienie * nie używaj perfumowanych chusteczek, płynów do kąpieli- mogą one podrażniać i wywoływać infekcję miejsc intymnych. Najlepiej do mycia używać płynu do higieny intymnej lub mydeł dla dzieci * nie pal papierosów- może to wywoływać przedwczesny poród, a dziecko może urodzić się dużo mniejsze niż powinno * nie pij alkoholu- pijąc alkohol możesz urodzić dziecko z tzw. zespołem alkoholowym * nie używaj narkotyków i nie pal marihuany- są one bardzo niebezpieczne dla ciebie i twojego dziecka. Jeśli używasz narkotyków powinnaś powiedzieć o tym swojemu lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuska widzisz jak wszystko się ułożyło :) U mnie też pada śnieg...mam okno z widokiem na las i jest tak ślicznie...nic tylko patrzeć...żeby śnieg utrzymał się do świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki 🌼 U mnie tez sypie śnieg!!! Juhu mam nadzieje ze napada duzo i bedzie slicznie na Swieta nawet mi nie przeszkadza ze bede musiała samochód odśniezać a co mi tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie odwilż i rano ten śliczny śnieżek który napadał teraz topnieje i prawie w ogóle go już nie ma :( Dzisiaj w pracy mam wigilię więc jestem troszkę zalatana i zajęta przygotowaniami. Ale się najem :) Dzidzia będzie miała dziś raj w brzuszku :) Tyle smakołyków :) Marzy mi się pyszna taka kwaśna sałatka śledziowa :) Już chyba nie wytrzymam do 15.00 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny widziałyście to: Mieszkanka amerykańskiego stanu Arkansas, 42-letnia Michelle Duggar urodziła swoje osiemnaste dziecko. Nie ma szans nie dogonimy jej ;) Ależ ślicznie dziewczyny aż czuję się święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika też bym zjadła śledzika :) Ja mam wigilię we wtorek ...też się najem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika to Ci zazdroszcze .... ja sam kwas jem tak lubie kwasne włąsnie, tez bym pojadła tam u Ciebie, moze podrzuc troche smakołyków? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisa iza33 - zapraszam Was dzisiaj do mnie do pracy na wigilię na kwaśnego śledzika :) Pozostałe kobietki też zapraszam bardzo serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz mi ślinka leci ..... mam dzisija wysłąc dwa TIRY ze Ślaska do Makowa Mazowieckiego , moze sie zabiore :P z Makowa Maz.zawsze blizej do Ciebie Evika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz Evika czasem tak sobie mysle jakby to fajnie było sie spotkavc nam wsyztskim dziewczynom z topika . Było by milutko no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spioch pola się melduje:)Spiocha mAAm jeszcze nie ma hihi,jest lepsza ode mnie:) Szalejecie na topiku od rana dziewczyny ze az milo czytać:) Lista rzeczy zakazanych i wskazanych w cąży bardzo pomysłowa -po szósteczce dla Izy i Nuśki proponuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola dziękujemy ;) Maam wczoraj szalała z choinką i napewno cudna...ja zakupiłam nowe bombki, może dzisiaj dokupie jeszcze coś ładnego, kiedy ubieracie choinki - ja w niedzielę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisa- wzruszyłam się jak o córeczce pisałaś:) cieszę się razem z Tobą. my też pragniemy córci ,córeczki tatusia;)gatulacje!:) choinkę wczoraj przytargaliśmy,do samego sufitu,częściowo wystrojona jeszcze tylko bombek więcej dokupić muszę( mały chce by była bardziej kolorowa - ja popieram) i niebawem polecimy:). Również odczuwam klimat świąt:) sniegu w Z Górze nie ma ale osiedle takie kolorowe,świąteczne się robi no i ludzie tacy nakręceni biegają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×