Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

i sa jeszcze polspioszki, to takie same spodenki ze stopkami, ale lepiej juz spioszki, bo polspiochy moga sie wbijac w brzuszek, no chyba, ze jest luzna gumka. Pamietam, ze jak ja nie odroznialam tych wszystkich ciuszkow, to sobie je rysowalam i pisalam, czego ile mam:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Witam weekendowo Moj maluszek z wyliczen wazy 1730. Dunia - wszystkie ciuszki pierzesz w goracej wodzie bez wzgledu na to co na metce tak? Pewnie za pranie nie wezme sie przez nastepne kilka tygodni, ale tak jakos wlasnie przy temacie ciuszkow przyszlo mi do glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
sprawdzilam i mam jeszcze w pralce opcje KIDScare wiec moze to jakies gotowanie... hmm sprawdze w instrukcji... jest tez jakas opcja sanitary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MntraElle fajnie ze dzidzius rosnie jak na drozdzach :) Kasza oby to był czop i jezeli czop to zeby sie powoli yyy odrywal, i sie nie denerwuj ... no nie wiem co w takiej sytuacji Ci napisac jeszcze bo jesli chodzi o czopy itp to ja jestem zielona :/ Zycze Ci wiec zeby wszystko bylo dobrze!!! Co do ciuszków to ja chyba bede zmuszona prac je recznie bo pralka odmawia juz posluszenstwa i nie ufam juz jej plukaniom (lubi zostac niewyplukany proszek na ubraniach)... dziewczyny moje drogie, bo ja sie dzisiaj spotkalam z obinanie z fryzjerka i tak od slowa do slowa zaczelysmy gadac o tym co wolno, czego nie.... iiiiiii czy Ktoras z Was tez spotakala sie z tym, ze kobieta nie powinna dglugo trzymac rak wyciagnietych do góry?????? np musi zrezygnowac z takich czynnosci jak wieszanie prania, modelowanie wlosow....? mnie sie to wydaje troche nieprawdopodobne i dziwne ale wlasnie juz tyle razy spotkalam sie z taka opinia, ze zaczynam sie takich spraw obawiac... nawet zrezygnowalam z przeciagania sie z rana i az cos mi sie dzieje bo cialo chce sie naciagnac i az sie samo napina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Witam Duniu - jesli chodzi o zgage to mi pomagal actimel lub zimne mleko, slyszalam ze cieple tez jest dobre. Wiec moze tez sprobuj. Carmen ja tez slyszalam ze nie powinno sie podnosic (trzymac) rak w gorze. Chodzi o jakies wiazadla podtrzymujace macice, moga sie nadciagnac, mysle ze przeciaganie Ci nie zaszkodzi ale pozostale czynnosci zostaw innym. Ja z kolei za kazdym razem kiedy ziewam mam wrazenie ze moj brzuch sie napina i za chwile peknie. Straszne. My jeszcze nie zaczelismy chodzic do szkoly rodzenia, zaczyna sie dopiero pod koniec kwietnia i beda to cztery spotkania po 2,5 godz. No i moj chlopak juz mi powiedzial ze najbardziej przeraza go ogladanie filmu z porodu. Mam nadzieje tylko ze sie nie wykreci od szkoly i oczywiscie porodu. Mamo E bardzo ladnie wygladasz, i pasuje Ci ten brzuszek. Myslicie ze bedziemy tesknic za tyni naszymi brzuszkami i kopniakami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za podpowiedzi. :) Chyba też będę musiała sobie narysować, co jest co, bo jakoś kojarzyło mi się odwrotnie. :) Będę musiała śpiochy pokupować, bo okazało się, że mam tylko jedne... To chyba za mało, co? I tak się zastanawiam nad rozmiarami. Mam dużo na 62 i kilka na 56. W Mathercare kupowaliśmy na rozmiar 0-3, ale te ciuszki są jakieś wielkie... Mam dużo pajaców (tych z rękawami i nogawkami). Pod śpiochy ewentualnie wygodnie jest nakładać body? Nie chcę przeginać z ilością tych ciuszków, ale jakoś nie mogę ogarnąć, ile ich będzie potrzeba... I jeszcze jedno techniczne pytanie. Mam szafkę przewijakiem. Do tego mam przewijaczek- ceratkę i bawełniane podkładki. Jak to wszystko ułożyłam, to wydawało mi się potwornie twarde. Macie miękkie przewijaki, czy coś po prostu podkładacie, albo w ogóle jest to nie potrzebne? Zastanawiałam się ewentualnie nad podłożeniem ręcznika pod przewijaczek- ceratę, żeby było troszkę bardziej miękko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Fasolkowo mamo - wiekszosc pytanych mamus (w tym kidys nawet tutaj na forum) jednym glosem odpowida, ze spiochow w ogole nie uzywa, poniewaz pajacyki sa duzo wygodniejsze i pod nie body. Mamusie a czy na poczatku ze wzgledu na pepuszek zamiast body nie jest wygodniej uzywac kaftanika przez pierwsze tygodnie? Jesli chodzi o przewijaki to juz wiele razy syszalam, ze takie do przebierana z boku sa pomylka. Wciaz nie mam lozeczka i zastanwiam sie nad przewijakiem.. tutaj wiekszosc jest wlasnie boczna. Ja jesli w ogole zdecyduje sie na jakis to bedzie to taki na lozeczko lub taki http://www.stokkeusa.com/carecolor.htm A jesl nie, to tylko taki do przenoszenia i bede kladla gdzie mi bedzie wygodnie, na lozku, stole , podlodze itd. Mamusie jesli macie doswiadczenia to prosze piszcie jak to jest z tym przewijaniem, a szczegolnie z przewijakam. Slyszalam, ze wiele dzieciazkow na takim stole mozna gora kilka miesiecy przebierac poniewaz pozniej wierca sie, chca przewrocic sie, przekrecic itd i wtedy lepiej na jakiejs wiekszej powierznni i nie wysokosciowej. Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Kolejny piękny dzień! Tak się zaaferowałam wczoraj tymi ubrankami i całą inwentaryzacją, którą przeprowadziłam, że chce dokupię jednak jakąś bluzeczkę i śpiochy. MantraaElle- wiem, Dziewczyny już o tym pisały, a mi się wtedy wydawało, że mam tak dużo rzeczy. :) To dobrze, wychodzi na to, że mam tyle pajacyków. :) Ach, i gratulacje dużej, zdrowej Dzidzi! ;) Kasza- ja się kompletnie w tym temacie nie znam i pewnie też bym pytała na forum. :) Miejmy nadzieję, że jeśli to czop, to jeszcze cały proces wstrzyma się kilka tygodni. Każdy tydzień, to lepiej dla dziecka, więc trzymaj się w pogotowiu. Ja wczoraj zaszalałam i Mężem poszliśmy na bardzo długi spacer. Ledwo wróciłam, potem odpoczywałam. Niestety w nocy spacer dał się we znaki. Miałam silne skurcze, zaczęłam nawet patrzeć na zegarek, jak się powtarzają, ale po kilku nospach przeszło na szczęścicie. Mam nauczkę, jak gin mówi, że jeszcze brać leki i dużo wypoczywać, to muszę to poważnie potraktować. Leki odstawiłam, bo już się dobrze czułam, teraz wracam do nich. A w tym tygodniu chciałam pomyć okna i na dwa dni idę do pracy.... Chyba nie dam rady wykonać planu w 100%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen- te linki z ciuszkami, które wkleiłaś, ciuszki śliczne. :) Jak tylko zobaczyłam zaczęłam Mojego nakręcać, żebyśmy zamówili. Mój niestety jest przeciwnikiem zakupów ciuszków dla dzidzi w internecie i nici z tego wyszły... Te bodziaki, nie wiem jak wiązania, bo się nie znam, ale wyglądają pięknie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa Mamo ja bym Ci odradzała mycia okien! jesli po spacerze masz skurcze to ja bym na twoim miejscu absolutnie se nie zabierala za okna. raz w zyciu maz moze to zrobic, prawda? a nawet jesli nie zrobi tego tak perfekcjonalnie jak Ty ;) to przeciez swiat sie nie zawali ;) Jesli chodzi o zakupy przez internet np allegro to ja z moich ostanich zakupow jestem zadowolona. jedyne czego nie polecam to wybieranie sposobu przesylki przez poczte pol. bo potrafi sie bardzo opozniac. Kurier jest oki. No i oczywiscie ja tez sprawdzam opinie o sprzedawcy zanim cos zamowie. Co do przewijaka to ja chyba taki kupie przenosny, bardziej na komode. Moja znajoma taki wlasnie miala i byla zadowolona... hmmmm.... wydaje mi sie ze brzuch mi sie obnizyl, ze juz nie jest tak wysoko... czy to oznacza, ze ten wielki dzien jest juz bardzo blisko?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszko jesli juz oderwał ci sie czop to lepiej idz do ginekologa. I powiedz o wszystkim. Sprawdzi czy kanał rodny zamkniety. Co do kaftanikow to ja osobiscie nie jeste ich zwoleniczka. Wole body, bo bynajmniej jestem pewna ze nerki dzidziuska zakryte. No i kafataniki sie wiecznie odpinaja, obojetnie jakie bym nie miała. Miłej słonecznej niedzieli zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo, przesliczny brzuszek:-) Taki sliczny okraglutki :-) Mama E, oj rowniez slicznie wygladasz! I rzeczywiscie okulary dodaja Ci powagi, bez wygladasz bardziej dziewczeco:-) I gdzie te marchewkowe włosy???? ja nie widze! Mamuski sliczne jestescie w ciazy! Kazda jedna! I taka pogoda swietna! Ja wczoraj miałam super dzien, pojechalismy nad morze:-) Posiedzielismy nad brzegiem, posmialismy sie jak dzieci.... swietnie było! I tak głeboko wdychałam powietrze, co za roznica w porownaniu do tego londynskiego smrodu:-) Fajnie Ci Marteczka, ze masz blisko las:-) tak dobrze jest byc blisko natury!!!! Milego slonecznego dzionka zycze!! pimach jak tam sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No my tez po dlugim spacerze z palemka,a teraz przerwa na obiadek i...kafe:-P (dodalam zdjecia na bloga- w tym moja Matylde:-D). Fasolkowa, no cien imponujacy!:-PBrzuszek i reszta prezentuje sie znakomicie, a Ty taka szczesliwa przyszla mama:-) Mamo E, ja tez nie widze rudych wlosow, a wygladasz naprawde dziewczeco, no mlodniejesz:-) MantraElle,juz masz spora dzidzie w brzuszku:-) Co do przewijakow, to ja mam na lozeczko. Sluzyl, ja wiem, do pol roku, nie wiecej. Pozniej trzeba sie przeniesc na bezpieczniejsze m-ce typu np. lozko. Ale sam przewijak to naprawde wieeeeelka wygoda dla plecow. Przy lozeczku mialam jeszcze taki przybornik na pieluchy itd. wiec wszystko pod reka. I ten przewijak jest lekko miekki, na to nakladalam takie przescieradelko frotte na gumke( sa takie spacjelne), zeby bylo milusio, no a pod pupke podklad(bardzo przydatna rzecz!). Zwlaszcza, ze noworodek co chwile siczka i pryska kupka:-P ManraElle, kaftaniki tez sie nakladaja na pepuszek, tez si ebrudza od gancjany i si etak podwijaja. Bodziaki lepsze,jak sie zalozy to \"nie ruszja\" kikuta i juz.A spiochy to ja lubie i mam ich sporo. Pod spiochy body z kr. albo dl. rekawem. A pod pajaca tez, chyba, ze jest cieplo, to juz nie. Pozniej pajac sluzy gl. jako pizamka:-) No nic, zmykam zjesc zupe szpinkakowa:-) Milej niedzielki, pieknie dzis jest:-) Myszka, oj jak ja zazdroszcze bryzy morskiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
witam, taka ladna pogoda a ja czuje sie jakbym...miala kaca:-) wczoraj poszlismy do restauracji ze znajomymi bo mieli urodziny, wiadomo nic nie pilam, jadlam i soczek z pomaranczy pilam. A dzis mam takie uczucie w zeladku jakbym miala kaca. Tzn nie boli ale jestem glodna, mam jakby zgage i jakos tak dziwnie...heh upilam sie oparami:-P Ciuszki dla dziecka?no ja rozrozniam body z krotkim i dlugim rekawem, i te no spiochy i eeee tyle. Bo oni tu w UK w sumie na wszystko mowia body z tego co widze;-/ Dzieki dziewczyny za tego czopa, obserwuje dalej ale nic wiecej sie nie pojawilo, chyba falszywy jakis. Tunciu ja jestem w UK jaki ginekolog?:-P oni tu wogole nie patrza tam w tamte czesci ciala bo nie...kurcze normalnie poszlabym prywatnie ale nie mam 150 funow niestety bo mi moj genialny szef zaplacil o 400 mniej w tym miesiacu (grrrrrrr za cholere nie wiem czemu dowiem sie w pon) moja mama wrocila z PL musze isc sie socjalicowac a niech to...:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejne techniczne pytanie mi się nasunęło, jak pomyślałam o brudnych pieluchach..... Warto kupować specjalny kosz na brudne pieluszki, niby w takich koszach zapach ma być zneutralizowany i dużo pieluch ma się mieścić, no ale.... Co sądzicie? O czymś takim mówię: http://www.allegro.pl/item575626172_angelcare_captiva_pojemnik_kosz_na_zuzyte_pieluchy.html Czy sprawdza się też normalny kosz i woreczki Paklanki? http://www.allegro.pl/item591088567_paklanki_woreczki_na_zuzyte_pieluszki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beees
Fasolkowa mamo, kosz zależy jakie kto ma potrzeby, mi np.: trudno byłoby przechowywać dłużej brudne pieluszki w domu nawet w takim koszu, ale to nie jest niczym uzasadnione, wolę po prostu się ich pozbyć ;) . My mieliśmy nawyk zawiązywania w paklanki tudziez jednorazówki i przy okazji każdego wyjścia wyrzucanie. Paklanki polecam zwłaszcza podczas wyjścia jak przewinąłeś dziecko nie ma gdzie wynieść i musisz coś z tym fantem zrobić i w dodatku najlepiej aby nie pachniało, np.: w poczekalni u lekarza itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej przy niedzieli :-) Kasza22____Ja tez o czopie niewiele wiem. Porod nr jeden mialam wywolywany i mam wrazenie, mgliste, ze cos tam akurat tego samego ranka, przed wyjsciem do szpitala, ze mnie \"wyszlo\", ale nie pamietam szczegolw. Na wszelki wypadek jednak sprawdzilabym to z lekarzem. Jelsi natomiast mialas jakiekolwiek perypetie jelitowe to moze to wcale nie byc z \"otworu nr 1, ale z otworu nr2\" (ja przy moim zapaleniu jelita czasami tak mam, tyle ze ja juz w tym temacie \"weteranka\" jestem to wiem, skad i czemu) :-) Co do ciuchow. MantraElle____ co mozna to piore w goracej, bo w mojej pralce nawet tzw. warm to mocno letniawa tylko wiec z reguly mieszam troche goracej i troche warm, albo puszczam na goraca. CHyba ze cos mam z takich rzeczy, ktore wybitnie moga sie skurczyc albo zniszczyc, choc dla malego raczej takich rzeczy miec nie bede. Nie mam zadnej doadtkowej opcji w mojej pralce, weic zostaje mi zwykle pranie i tyle. A u siebie sprawdz te dodatkowe programy, chociaz to sanitarize to mi sie raczej kojarzy z czeyszczeniem pralki, ale moze sie myle. Ja tez jestem zwolennikiem bodziakow niz kaftanikow. W USA kaftanikow, przynajmneij w TX nie ma, ale Hania miala pare sztuk z PLi wykorzystywalam je jak mala byla juz nieco wieksza jako takie lekkie sweterki. Spiochow tez tu nie ma w duzym wyborze, ale ja osobiscie lubilam, bo jak na gorze miala krotki rekawek (bodziak) to dol nadal miala ze stopkami - takze ja bym nie skreslala tego z listy, szczegolnie na lato. Pinoki robi swietne bawelniane z lekkiej bawelenki. Co do koszulek - ja sie nie moglam oprzec i kupilam takie trojpak malutkich t-szertow, na newborn, ale wiem, ze dam rade ubierac w to malucha. Te koszulki kopertowe to pamietam, ze przy Hani mialam ale jakos nei palalam do nich miloscia, bo tu sa na napy na bokkach i ciezko sie je rozpinalo, a poza tym, strasznie sie podwijamy na plecach. Szybko mala przeszla na bodziaki, nawet jak jeszcze miala strupek na pepuszku. No i zgadzam sie, ze rompersy na lato to swietna rzecz, taki bodziak z krotkim rekawkiem lub na szelkach i krotkimi nogawkami, cos w tym stylu: http://www.toysrus.com/search/index.jsp?kwCatId=&kw=rompers&origkw=rompers&f=Taxonomy/TRUS/2255957&sr=1 (chcialam znalezc jakas polska strone, ale wyszukiwalo mi tylko takie z pajacykami). Co do przewijaka, to nie ma znaczenia czy twardy czy miekki. W sumie to jak jest zbyt miekki to zle, bo niewygodnie sie dziecko rpzewija, maluch sie \"zapada\" w miekkosc i ciezko go wygrzebac. Ja juz kiedys pisalam o swoich przewijakowych doswiadczeniach i powiem raz jeszcze, ze jak dla mnie przewijanie dziecka bokiem to wielka niewygodna pomylka :-) Najlepiej jesli stoi sie do dziecka przodem, wtedy najlepiej sie nim \"obraca\". A ja przewijaka, takiego nakladanego na lozeczko) uzywalam bardzo dlugo. Nawet jak mala juz nie chodzila w pieluchach to po wieczornej kapieli sadzalo sie ja na przewijaku na lozeczko i smarowalo i ubieralo w pizame na wysokim dobrym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wklejam wklejam .............
wklejam; NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga..............Warszawa Mum2be..............30....2.06.......................... .............Katowice carmen37...........24....2.06......s..........??????.... ..........malopolskie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W'ton UK Dunia77.............31....4.06........S........ ?? ...................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ........................Śląsk agaaa1..............24....6.06..................... ....................Jarocin Pigii .................30....6.06............................ ............Węgrów Anaconda_a........21....6.06........c.....Magda/Martyna. ...Zabrze/Śl Agusia ..............28....7.06.............................. ...............Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c.........Wiktori a..............Łódź annnnnnna......... 27....9.06.......s....... Michał.........Nottingham (UK) Pakston21..........35...10.06..................... ....................Poznań Nikola81............27...10.06................... .........................śląsk tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa czarunia...........34...13.06.......................... ..........świnoujscie joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ........Myslowice Shila2...............25...15.06.........s........ Filip.................Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK MariolaNY..........30...15.06........................... ..................NYC Pimach..............31...15.06........s.........Antoni ..........BielskoBiala mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06.................... ..........................UK OlaOli................28...16.06.................. ............................UK mamawiwi...........22...16.06............S.....Ignacy. ........Sochaczew Marteeeczka.......26....17.06............C............. ............Tarnów JAGODA369.........27.....17,06...........C.....Julia/Martyna.NowySacz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny ślask takietam............32....17.06......................... ................lublin Gonia.......................17.06 Mamusia222........22...18.06..................... ...................Nasielsk Sztorm..............33...20.06..........S........Jaś.... ....... Bielsko-Biala polka1983...........25...20.06.................Leon..... ............Kielce Zakochana mama..27...20.06...........................................K alisz obelixowa...........32...20.06.................... ....................lubuskie mój pierwszy raz..30...20.06...........................................Ś ląsk sąsiadka dorothy..28...20.06....................................doln y śląsk AniaP.................29...21.06......c?..........Martus ia?... ..UK/Poznań lusia.79..............29...23.06......c.????..Ewa Alicja.................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.......Makow loona_84............24...30.06.................... .................dolny śląsk kolorowymotylek 27...30.06.......c....... Julia..............małopolsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widze ze nareszcie wszyscy wiosne mamy :) Dzieki dziewczyny za mile slowa, fakt ze rzadko kiedy ludzie daja mi moje lata, ale widocznie ciaza tez odmladza ;) hehehe, zobaczymy jak mlodo bedziemy wygladac po tych nas czekajacych nieprzespanych nockach ;) :D:D:D AniuP, nie martw sie, ja sie latwo nie obrazam :) A zwlaszcza w tym przypadku, bo daje ci racje :) MantraElle, wszystko zalezy od osoby, Ja zeszlym razem specjalnego mebla przewijaka nie mialam, tylko taki przewijak co sie na lozeczko nakladalo. Super sie sprawdzil nawet jesli tylko przez te pierwsze 6 mieisecy. Potem najlpeszym wyjsciem byl taki zwykly piankowy przewijak ktory uzywalam albo na podlodze albo na kanapie na dole bo jak mala juz byla klocek to mi sie nie chcialo wchodzic z nia na gore. I na pewno teraz tez tak u nas bedzie. Fasolkowa Mamo, sliczny brzusio, sliczna zgrabna mamusia! Co do kosza na brudne pieluszki to ja to uwazam za nastepne naciaganie, bo wg mnie niepotrzebny jest. Woreczki zapachowe jak najbardziej sie sprawdzaja. marteeczka, buziaki dla sliczniutkiej Matyldki 😘 my natomiast spedzilismy (zmarnowalismy) 4 godziny naszego zycia w Ikei - no bo trzeba juz przeciez mala zoraganizowac w jej wlasnym pokoju i wlasnym duzym lozku.Ciekawa jestem ile razy z niego dzis w nocy spadnie ;) Mysz, zdjecie prosze, no!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
halo halo?jest tu ktos? ja rozumiem ze ladna pogoda ale frekwencja nam spada :-P siedze i puszczam Chopina na przemian z the Beatles maluchowi dodajac na dokladke pioseneczki rodem z Bollywood (zeby nie bylo ze od strony tatusia nie doszkalam). wiem ze niby powinnam sluchac Bacha albo Mozarta ale tego pierwszego nie trawie (jako ze omal oblalam jeden egzamin w szkole muzycznej 'przez niego':-P ) a Mozart...to Mozart i bez przesady nie bede mlodego edukowac Mozartem na sile. A wy co puszczacie swoim maluchom? czy moze jestem matka-wariatka?chociaz ja mysle ze dzieciaczki sluchaja nas i tego co sie dzieje hmmmm zaraz zaczne monolog. Ide sobie dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Cały weekend był pod znakiem czasu z M (niestety z racji jego pracy mamy mało wspólnych chwil), jedzenia i spacerów. Po tym jedzeniu zwłaszcza czuję się jakoś dziwnie dzisiaj. U znajomych byliśmy i jadłam chipsy. Nie mogłam się powstrzymać... I Karmi do picia. Dzisiaj już nie lubię chipsów i Karmi. :( Aż boję się pomyśleć, co moja waga na to opychanie się... Dzięki za podpowiedzi. Mojemu nagle się coś odmieniło i teraz cały czas jak nakręcony powtarza \"kupimy, co uważasz\". Wcześniej uczestniczył aktywnie, teraz jakoś zaczął umywać ręce. Chyba już ma dość tych zakupów dziecięcych... A u mnie faza zakupowa w pełni. Wczoraj mały maratonik zrobiłam za kosmetykami. Nigdzie nie mogę siatkowych majteczek jednorazowych poporodowych znaleźć, a podobno są najlepsze. Jak zamawiacie z jakiejś stronki, to dajcie please link. Mi też te rampersy bardzo się podobają, na lato- rewelacja. Niestety w polskich sklepach widziałam tylko takie rozpinane z tyłu. Nie kupiłam, bo dzidzia miałaby na pleckach niewygodnie. Po co zapięcie na pleckach dla takiego maluszka robią? Czekladko- planujesz zamówić sobie położną w IMiD? Zastanawiam się nad tym i nie wiem, kiedy należy to zrobić. Już szukać tel. i dzwonić? Tak mi się marzy wyjechać nad morze na Święta do rodziny mojego M, a tu czeka nas czas w domu.... Żałuję, ale wolimy nie ryzykować. Uwielbiam Wielkanoc, ale sił brak na porządki i jakąś większą aktywność... :( Cały czas doskwiera mi zgaga, ból w prawym boku i bezsenność. Chodzę spać ok 1-2 w nocy i wstaję rano. Nie śpię w dzień, ale jestem cały czas przemęczona. Jeszcze nie puchnę tak bardzo na szczęście, gin ostatnio nogi mi oglądała i podobno jest ok. Obrączki jednak już czasem nie mogę nałożyć. Paluszki jak serdelki. :) Dzięki Dziewczyny za miłe słowa! :) Mój brzuch na zdjęciu wywołał w domu ogólną radość. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie:) Kurcze miałam w sobotę jakieś zatrucie, tak mnie bolał brzuch i miałam biegunkę i było mi niedobrze, że zastanawiałam się czy przypadkiem nie rodzę, strasznie w strachu byłam, zresztą nie tylko ja mój M też. Na szczęście tak koło 20 zasnęłam i było ok. Wydaje mi się że to wszystko za sprawą loda i łyka fanty po nim:( Ojjj ciężko było!!! Marteczka ten las to chyba gdzieś w pobliżu masz?? Fajnie:) Matylda śliczna pannica!! Fasolkowa, brzusio okrąglutki i fajniutki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszko ja w pierwszej ciazy tez tak zawziecie słuchałam muzyki i stosowałam dzieciaczkowi muzykoterapie, jako ze jestem terapeutka wiec probowałam roznych sposobow:P Polecam Czajkowskiego. Ale słuchałam tez swojej ulubionej muzyki i tak jak Niki sie urodził to własnie najbardziej uspokajała go muzyka Chylińskiej:P Jak tylko słuchał rocka to zaraz zasypiał. A dzis jak słyszy rocka to skacze i trzesie głowa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kobietki... troszkę przesadziłam ze sprzątaniem ani siły pisać nie miałam:( Jeszcze bratu przez weekend 18-stkę musiałam wyprawić więc padałam na ..buźkę:D Wiki ładniutka mamusia z Ciebie witaj naocznie:) Fasolkowa mamo..śliczny brzuszek,promienna jesteś i taka uśmiechnięta..podobają mi się wszystkie mamy na blogu a z każdym m-cem wyglądacie radośniej aż miło patrzeć. Mamo E... normalnie nie poznałabym Cię !!!Bez okularów z tym uśmiechem i nie wiem gdzie ten marchwkowy kolor wyglądasz REWELACYJNIE:D Taka nastolatka:D Marteczko...jaka ta Twoja Matyldka śliczna 👄 Kochany Szkrabek a jaki modny:) Troszkę coś mi tak piknęło w serduchu bo tak mi sie marzyło strojenie córki:classic_cool: Ja koszulek nie kupuję wcale ,mam tylko 3 kaftaniki (do lekarza) bodów multum krótki długi rękaw,spiochy posiadam ..i oczywiście nie zastapione pajace,rampersy uwielbiam i też mam kilka.. W sobote prztywiezli nam kołyskę i stoi już w sypialni teraz zaczynam odczuwać ...,że to już niedługo:D Fasolkowa mamo ,przewijak mam razem z wanienką i jest twardawy ale na takim łatwiej przewinąć ,dziecko się nie zapada poprostu poza tym nie leży na nim nie wiadomo jak długo:) Kasza ,ja nie puszczam małemu specjalnej muzyki,słucha tego co ja,czyli wszystkiego:) Męczy mnie bezsenność..tzn idę spać 1,usypiam ok 2 ...o 4 budze sie i przewracam do 5 ..o 6 musze wstac zrobic bratu i malemu sniadanie do szkoly pozniej klade sie i znowu przewracam o 8-9 wstaje niewyspana,zla i zmeczona:( jak juz usypiam ,chce mi się siku i znowu po spaniu,w dzien nie mogę zasnąc a jestem mega zmęczona i spuchnięta.. krzyż boli mnie tak ,że nie mogę się przekręcić z boku na bok..straszne w piątek byłam na zakupach całodniowych i miałam problem z poruszaniem się po mieście..było mi gorąco ,pociłam się i miałam zadyszkę ,już nie wiem czy wolę zimno ,czy cieplo:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie chorobsko cos lapie:-( Chyba ojciec mnie zarazil, albo to przez ten intensywny weekend na polu i przeskok temperatury:-( Matylda dziekuje za komplementy:-) Snilo mi sie dzis, ze stopka wystawala z mego brzucha, ze moglam ja gilgotac, taka malenka...Pojechalam spanikowana do szpitala, a tam kazali czekac. Fasolkowa, ja tez wole te siateczkowe (mialam tez jednorazowe z wiskozy), takie figi i panty. Kupilma w sklepie z art. dla dzieci. Ja muzy slucham tej, ktorej slucham zwykle;-) A ze czasem lubie mizyka powazna, to i troche klasyki jest. Jakis czas temu wyszla taka fajna kolkcja dla dzieci z muzyka powazna, naprawde fajnie dobrane utwory, od usypiajacych po skoczne. Wazne ,zeby mama czula sie dobrze przy muzyce, to i maluszek to odczuje:-) Tuncia, no niezle dziala Chylinska na Twojego syna hihi. Ja teraz slucham namietnie Kari Bremnes(polecam goraco). Jola, u mnie nocki ost. tez do bani. Dzis tak sie meczylam przez swoje gardlo, nadodatek Motylek cos ost. czesto sie budzi przez zabki...No, ale juz tak bedzie:-) Ty mozesz chociaz rano jeszcze pospac;-) Oj tez bym chciala miec taka kolyske...:-) Choc to na krotko wystarcza... Czujecie, ze wielkie chwile sie zblizaja??? Ja szczerze powiem, ze jednak nie...mimo rosnacego brzucha. Z jednej strony nie moge sie doczekac Iskierki, ale z drugiej mnie to troche przeraza, tzn. jak sobie dam rade z dwojka maluchow. Jak to zgrac, pogodzic...i jeszcze chwile sie zdrzemnac;-) Milego dnia, dzis u mnie tez wiosennie🌼, szkoda tylko, ze mnie glowa puchnie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) po pieknym weekendzie jakos przetrwalam ten weekend dzis lekarz i wkoncu krazek mam nadzieje ze nie skrocila sie bardziej ta moja nieszczesna szyjka jak tak to pewnie swieta w szpitalu :( Fasolowa mamo sicznie wygladasz i jaki piekny brzuszek:) Marteczko super twoja corusia wyglada ty tez kwitnaca jak my wszystkie :p co do bezsenosci to mam to samo koszmar zasypiamo 1 budze o 3 potem znow drzemka o 6 do 8 koszmar za to w dzien z 2 godzinki spie chociaz ja to przez stres tak chyba nie spie co do muzyki slcham to co lubie a zwlaszcza Ennia Morricone,Vangelisa i roka coz za rozbieznasc sama sie dziwie czemu tak mam z ta muzyka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×